Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 września 2009 r.
19:39
Edytuj ten wpis

Niemce: Nowa sygnalizacja świetlna budzi kontrowersje

0 15 A A

Po kilku latach starań w miejscowi Niemce stanęły światła na przejściu dla pieszych przez ruchliwą drogę krajową nr 19. Tylko, dlaczego akurat na tym przejściu? – pytają zdegustowani mieszkańcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na 300-metrowym odcinku drogi przebiegającej przez Niemce jest aż pięć przejść dla pieszych. Niektóre są bardzo uczęszczane, inne wykorzystywane mniej. Światła są od ok. 3 tygodni na czwartym przejściu od strony Lublina.

– Mądra władza zdecydowałaby o ustawieniu świateł na przejściu newralgicznym. A takim jest zebra w pobliżu targu, pawilonu handlowego, sklepu Centrum, poczty, Urzędu Gminy oraz kilku innych punktów handlowych. "Niemiecka” władza zdecydowała jednak inaczej i ustawiła sygnalizację na sporadycznie wykorzystywanym przejściu, przy skrzyżowaniu z drogą wiodącą do miejscowej komendy policji – uważa nasz Czytelnik, który napisał do nas mejla na Alarm 24.

– A moim zdaniem sygnalizacja powinna się pojawić na drugim przejściu od strony Lublina. Korzysta z niego duża liczba dzieci idących do szkoły. Po co tam teraz stoi "krasnal”, skoro mogłyby być światła? – pyta Waldemar Steć, mieszkaniec gminy Niemce. – Te nowe światła są źle ustawione, powodują olbrzymie kłopoty z przejazdem przez Niemce. Tworzą się duże korki w środku miasteczka – dodaje
Przejeżdżające samochody zmuszone są zatrzymywać się kilkakrotnie przed przejściami. Raz stoją przed ruchliwa "zebrą” przy Urzędzie Gminy, by za chwilę ponownie zatrzymać się przed mniej uczęszczanym przejściem ze światłami. – Korki i chaos komunikacyjny – oto, co przyniosło postawienie tu świateł – dodaje nasz czytelnik na Alarm 24. – W mojej ocenie wystarczyło tylko trochę odwagi i rozsądku żeby to mało używane przejście zlikwidować, ustawić tam płotki i skierować ruch pieszy przez główne przejście przy Urzędzie Gminy, oddalone zaledwie o kilkadziesiąt metrów. I tam właśnie trzeba było ustawić sygnalizację.

– Światła ustawiliśmy na tym przejściu, bo tę lokalizację wskazała gmina – mówi tymczasem Krzysztof Nalewajko, z lubelskiego Oddziału Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi. – Tak ustawiona sygnalizacja pozwala także na bezpieczne korzystanie z innych przejść w obrębie miejscowości Niemce.

Z prośbą o komentarz zwróciliśmy do samorządu. Niestety, Jarosław Królik, wójt gminy Niemce był nieobecny, zaś w sekretariacie poinformowano nas, że wójt nie ma służbowej komórki. Poprosiliśmy o spotkanie z jego zastępcą, Stefanem Czyżykiem. Też bez efektu. Stefan Czyżyk nie znalazł dla nas czasu.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marlon212 / 10 października 2009 o 17:30
0
z tego co wiem to Jarosław Królik jest zastępcą wójta a pan Czyżyk wójtem a nie odwrotnie NO CHYBA ŻE TO JUŻ PRZEGŁOSOWANE A MIESZKAŃCY GMINY O TYM NIC NIE WIEDZĄ
Avatar
blinki / 28 września 2009 o 20:39
0
Ale Dzięki Zainstalowaniu Świateł Babcie Szybciej Do Kościoła Dojdą w Niedziele. I żadna nie będzie na środku stała na tak zwanej wysepce i kierowała ruchem.
Avatar
~wojtek~ / 28 września 2009 o 19:03
0
blinki napisał:
Według mnie to te światła sąjak najbardziej w dobrym miejscu. Bo wyjazd z różanej po godzinie 12.00 graniczył z cudem.

Z ulicy Różanej w kierunku Lublina (w prawo) zawsze można było się włączyć bez problemu. Trudno było się włączać w kierunku Lubartowa i tak zostało a może nawet jest gorzej jeżeli na światłach czeka i blokuje cały pas ruchu kilkadziesiąt samochodów.
Avatar
blinki / 28 września 2009 o 18:34
0
Według mnie to te światła sąjak najbardziej w dobrym miejscu. Bo wyjazd z różanej po godzinie 12.00 graniczył z cudem.
Avatar
Mario / 28 września 2009 o 10:38
0
Co za deb*** pisał ten artykuł żeby walnąć taki błąd i zamienić wójta z zastępcą... W zasadzie mieszkaniec ma racje ze przejscie jest mniej uczęszczane ale jak przysłowie mówi Jeszcze się taki nie urodził żeby ludziom na wsi dogodził... A oczywistym bylo ze skoro mają byc tylko jedne światła to będą blizej kościoła niż gminy...
Avatar
igiełka / 28 września 2009 o 09:57
0
a ja m yslałam z\że to Czyżyk jest wójtem gminy a zastępcą Królik kiedy to się zmieniło??? zamienili sie rolami??? dziwne
Avatar
dr / 28 września 2009 o 08:43
0
NIEMCE MIASTECZKO? HAHA TO WIEŚ A NIE MIASTECZKO...
Avatar
kierowcs22 / 28 września 2009 o 08:37
0
MYŚLAŁEM,ZE NIEMCE WZOREM: LUBARTOWA, PIASK,PUŁAW POSTARAJĄ SIĘ O O OBWODNICĘ??TYLE LAT I DALEJ TRANZYT ROZJEŻDŻA TO MIASTECZKO!!WIDAC ODDECH NIEROBÓW Z LUBLINA CHYBA ZABIJA AKTYWNOŚC TUTEJSZYCH WŁADZ GMINNYCH,CHA,CHA...ZA BLISKO LUBLINKA..TAKA ODLEGŁOŚĆ KTÓRA UNIEMOŻLIWIA DOTARCIE ODDECHU NIERÓBSTWA I OLEWACTWA LUBLINOWYCH MIERNOT Z RATUSZA I WSZELAKICH URZĘDÓW TO JAKIEŚ 20-25 KM,CHA,CHA!!TYLE JEST NP. DO LUBARTOWA(OBWODNICA OD KILKU LAT) ITD!!
Avatar
niem / 28 września 2009 o 07:49
0
To Czyżyk jest wójtem, a Królik zastępcą, w artykule jest błąd.
Avatar
yo / 28 września 2009 o 07:49
0
No fajnie autor tego artykułu nie wie kto jest kim w niemieckich władzach samorządowych........ Sama treść tego artykułu jest raczej lakoniczna. Brawo dla Pana Nalewajko. Bezpieczeństwo ludzi musi rodzić jakieś niedogodności dla innych użytkowników ruchu. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Avatar
marlon212 / 10 października 2009 o 17:30
0
z tego co wiem to Jarosław Królik jest zastępcą wójta a pan Czyżyk wójtem a nie odwrotnie NO CHYBA ŻE TO JUŻ PRZEGŁOSOWANE A MIESZKAŃCY GMINY O TYM NIC NIE WIEDZĄ
Avatar
blinki / 28 września 2009 o 20:39
0
Ale Dzięki Zainstalowaniu Świateł Babcie Szybciej Do Kościoła Dojdą w Niedziele. I żadna nie będzie na środku stała na tak zwanej wysepce i kierowała ruchem.
Avatar
~wojtek~ / 28 września 2009 o 19:03
0
blinki napisał:
Według mnie to te światła sąjak najbardziej w dobrym miejscu. Bo wyjazd z różanej po godzinie 12.00 graniczył z cudem.

Z ulicy Różanej w kierunku Lublina (w prawo) zawsze można było się włączyć bez problemu. Trudno było się włączać w kierunku Lubartowa i tak zostało a może nawet jest gorzej jeżeli na światłach czeka i blokuje cały pas ruchu kilkadziesiąt samochodów.
Avatar
blinki / 28 września 2009 o 18:34
0
Według mnie to te światła sąjak najbardziej w dobrym miejscu. Bo wyjazd z różanej po godzinie 12.00 graniczył z cudem.
Avatar
Mario / 28 września 2009 o 10:38
0
Co za deb*** pisał ten artykuł żeby walnąć taki błąd i zamienić wójta z zastępcą... W zasadzie mieszkaniec ma racje ze przejscie jest mniej uczęszczane ale jak przysłowie mówi Jeszcze się taki nie urodził żeby ludziom na wsi dogodził... A oczywistym bylo ze skoro mają byc tylko jedne światła to będą blizej kościoła niż gminy...
Avatar
igiełka / 28 września 2009 o 09:57
0
a ja m yslałam z\że to Czyżyk jest wójtem gminy a zastępcą Królik kiedy to się zmieniło??? zamienili sie rolami??? dziwne
Avatar
dr / 28 września 2009 o 08:43
0
NIEMCE MIASTECZKO? HAHA TO WIEŚ A NIE MIASTECZKO...
Avatar
kierowcs22 / 28 września 2009 o 08:37
0
MYŚLAŁEM,ZE NIEMCE WZOREM: LUBARTOWA, PIASK,PUŁAW POSTARAJĄ SIĘ O O OBWODNICĘ??TYLE LAT I DALEJ TRANZYT ROZJEŻDŻA TO MIASTECZKO!!WIDAC ODDECH NIEROBÓW Z LUBLINA CHYBA ZABIJA AKTYWNOŚC TUTEJSZYCH WŁADZ GMINNYCH,CHA,CHA...ZA BLISKO LUBLINKA..TAKA ODLEGŁOŚĆ KTÓRA UNIEMOŻLIWIA DOTARCIE ODDECHU NIERÓBSTWA I OLEWACTWA LUBLINOWYCH MIERNOT Z RATUSZA I WSZELAKICH URZĘDÓW TO JAKIEŚ 20-25 KM,CHA,CHA!!TYLE JEST NP. DO LUBARTOWA(OBWODNICA OD KILKU LAT) ITD!!
Avatar
niem / 28 września 2009 o 07:49
0
To Czyżyk jest wójtem, a Królik zastępcą, w artykule jest błąd.
Avatar
yo / 28 września 2009 o 07:49
0
No fajnie autor tego artykułu nie wie kto jest kim w niemieckich władzach samorządowych........ Sama treść tego artykułu jest raczej lakoniczna. Brawo dla Pana Nalewajko. Bezpieczeństwo ludzi musi rodzić jakieś niedogodności dla innych użytkowników ruchu. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie

W powiecie włodawskim wygrało PiS. Ale rządzić raczej nie będzie 0 0

W Radzie Powiatu Włodawskiego siedem mandatów zdobyło PiS, pięć PSL i trzy kandydaci związanego z lewicą KWW „Łączy nas Samorząd”. Wszystko wskazuje na to, że koalicję zawiążą ludowcy z włodawską lewicą.

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim
film

To ostatnie chwile bez śniegu. Kiedy spadnie śnieg? Pogoda na niedzielę w woj. lubelskim 10 1

Kiedy spadnie śnieg? Sprawdź prognozę pogody na niedzielę dla woj. lubelskiego i całej Polski.

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza

Powiślak Końskowola – Kryształ Werbkowice 4:1. Kiepski dzień bramkarza 0 0

To miał być jeden z ciekawszych meczów weekendu. Powiślak pokonał jednak Kryształ Werbkowice 4:1. Gospodarze już po 33 minutach prowadzili 3:1. Dzięki kolejnemu kompletowi punktów zakończyli rok na czwartym miejscu w tabeli

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja
galeria

Firma z Lubelskiego nie ma sobie równych w tej części Europy. Nowa, imponująca inwestycja 65 1

Firma JMP Flowers ze Stężycy zakończyła realizację inwestycji za ponad 67 mln zł. Dzięki niej znacząco wzrosły jej zdolności produkcji kwiatów.

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut

Łada Biłgoraj – Górnik II Łęczna 3:2. Zabójcze sześć minut 0 0

Łada pozytywnym akcentem zakończyła rundę jesienną. Drużyna Bartłomieja Kowalika pokonała u siebie rezerwy Górnika Łęczna 3:2, chociaż to goście otworzyli wynik. Po zmianie stron w przeciągu... sześciu minut gospodarze zaliczyli jednak trzy trafienia i zgarnęli bardzo cenne, trzy punkty. A te pozwoliły zakończyć rok nad kreską

Młodzież z bialskiego ekonomika we Włoszech
galeria

Młodzież z bialskiego ekonomika we Włoszech 0 0

Młodzież z bialskiego "ekonomika" we włoskim Vimercate. To efekt dwuletniej współpracy pomiędzy szkołami.

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat

Polesie – Lublinianka 1:1. Znowu strzelali na wiwat 0 3

Przed tygodniem drużyna Dariusza Bodaka prowadziła w Tyszowcach, ale przegrała 1:2. W sobotę, w starciu z Polesiem Kock znowu zgubiła punkty, ale tym razem tylko dwa. Ponownie goście jako pierwsi zdobyli gola jednak w końcówce dali sobie wydrzeć zwycięstwo.

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku

Filmowa opowieść o Piłsudskim. Michał Rosa kręci film o Marszałku 0 0

To nie będzie klasyczna biografia Marszałka, ale opowieść o człowieku i jego życiowych wyborach. Historia pełna zwrotów akcji, z wyrazistym, idącym krok przed wszystkimi bohaterem, który swoje życie podporządkował walce o niepodległą Polskę. Jesienią przyszłego roku do kin trafi film Michała Rosy „Piłsudski”.

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle
film

Skoki narciarskie. Polacy wygrywają w Wiśle 0 1

Kamil Stoch i spółka wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata rozgrywany na skoczni Adama Małysza. Drugie miejsce zajęli Niemcy, a na najniższym stopniu podium stanęli Austriacy.Dla Biało-Czerwonych było to czwarte w historii zwycięstwo zawodów drużynowych w Pucharze Świata

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie?
Historia
galeria

Ostatnia została zamknięta w 2010 roku. Czy wiesz gdzie w Lublinie działały cegielnie? 29 12

Model 3D cegielni, pieca Hoffmanowskiego i innych narzędzi i przyrządów używanych w cegielni, ponad 50 historii mówionych, leksykon 50 cegieł sygnowanych z terenów Lublina, w tym, modelowane w 3D, artykuły historyczne, lokalizacje cegielni na nałożonych mapach (archiwalnych i współczesnych). To tylko niektóre z elementów portalu, który właśnie został uruchomiony przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN.

Avia – Sokół Sieniawa 2:2. Znowu musieli gonić

Avia – Sokół Sieniawa 2:2. Znowu musieli gonić 1 0

Zupełnie nie układał się piłkarzom ze Świdnika sobotni mecz z Sokołem Sieniawa. Do przerwy goście byli lepsi i zasłużenie prowadzili 1:0. Zaraz po zmianie stron ekipa z Podkarpacia podwyższyła nawet swoje prowadzenie. Avia walczyła jednak do końca i zdołała wyszarpać jeden punkt, bo zawody zakończyły się remisem 2:2

Juniorzy Motoru urwali punkt Legii Warszawa

Juniorzy Motoru urwali punkt Legii Warszawa 0 0

Cenny punkt z Warszawy wywieźli podopieczni Tomasza Jasika. Juniorzy starsi Motoru zremisowali z Legią 2:2, chociaż dwa razy musieli gonić wynik. Bohaterem przyjezdnych był Kamil Kumoch. Były gracz „Wojskowych” zdobył dwa gole z rzutów karnych, w tym na wagę remisu w 89 minucie spotkania

Powstała nowa partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus
film

Powstała nowa partia Ryszarda Petru i Joanny Scheuring-Wielgus 0 0

Ryszard Petru oraz Joanna Scheuring-Wielgus poinformowali o założeniu nowej partii politycznej.

Mamy swoją wierną publiczność. Rozmowa z Andrzejem Sikorowskim

Mamy swoją wierną publiczność. Rozmowa z Andrzejem Sikorowskim 0 0

20 listopada o godzinie 19 na scenie Centrum Spotkania Kultur wystąpi Andrzej Sikorowski z Grupą pod Budą, która świętuje jubileusz 40-lecia istnienia.

"Neon Demon" w Miasto movie
21 listopada 2018, 19:00

"Neon Demon" w Miasto movie 0 0

W środę, 21 listopada o godz. 19 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) odbędzie się projekcja filmu Neon Demon.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!