Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 września 2009 r.
19:39
Edytuj ten wpis

Niemce: Nowa sygnalizacja świetlna budzi kontrowersje

0 15 A A

Po kilku latach starań w miejscowi Niemce stanęły światła na przejściu dla pieszych przez ruchliwą drogę krajową nr 19. Tylko, dlaczego akurat na tym przejściu? – pytają zdegustowani mieszkańcy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na 300-metrowym odcinku drogi przebiegającej przez Niemce jest aż pięć przejść dla pieszych. Niektóre są bardzo uczęszczane, inne wykorzystywane mniej. Światła są od ok. 3 tygodni na czwartym przejściu od strony Lublina.

– Mądra władza zdecydowałaby o ustawieniu świateł na przejściu newralgicznym. A takim jest zebra w pobliżu targu, pawilonu handlowego, sklepu Centrum, poczty, Urzędu Gminy oraz kilku innych punktów handlowych. "Niemiecka” władza zdecydowała jednak inaczej i ustawiła sygnalizację na sporadycznie wykorzystywanym przejściu, przy skrzyżowaniu z drogą wiodącą do miejscowej komendy policji – uważa nasz Czytelnik, który napisał do nas mejla na Alarm 24.

– A moim zdaniem sygnalizacja powinna się pojawić na drugim przejściu od strony Lublina. Korzysta z niego duża liczba dzieci idących do szkoły. Po co tam teraz stoi "krasnal”, skoro mogłyby być światła? – pyta Waldemar Steć, mieszkaniec gminy Niemce. – Te nowe światła są źle ustawione, powodują olbrzymie kłopoty z przejazdem przez Niemce. Tworzą się duże korki w środku miasteczka – dodaje
Przejeżdżające samochody zmuszone są zatrzymywać się kilkakrotnie przed przejściami. Raz stoją przed ruchliwa "zebrą” przy Urzędzie Gminy, by za chwilę ponownie zatrzymać się przed mniej uczęszczanym przejściem ze światłami. – Korki i chaos komunikacyjny – oto, co przyniosło postawienie tu świateł – dodaje nasz czytelnik na Alarm 24. – W mojej ocenie wystarczyło tylko trochę odwagi i rozsądku żeby to mało używane przejście zlikwidować, ustawić tam płotki i skierować ruch pieszy przez główne przejście przy Urzędzie Gminy, oddalone zaledwie o kilkadziesiąt metrów. I tam właśnie trzeba było ustawić sygnalizację.

– Światła ustawiliśmy na tym przejściu, bo tę lokalizację wskazała gmina – mówi tymczasem Krzysztof Nalewajko, z lubelskiego Oddziału Głównej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi. – Tak ustawiona sygnalizacja pozwala także na bezpieczne korzystanie z innych przejść w obrębie miejscowości Niemce.

Z prośbą o komentarz zwróciliśmy do samorządu. Niestety, Jarosław Królik, wójt gminy Niemce był nieobecny, zaś w sekretariacie poinformowano nas, że wójt nie ma służbowej komórki. Poprosiliśmy o spotkanie z jego zastępcą, Stefanem Czyżykiem. Też bez efektu. Stefan Czyżyk nie znalazł dla nas czasu.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
marlon212 / 10 października 2009 o 17:30
0
z tego co wiem to Jarosław Królik jest zastępcą wójta a pan Czyżyk wójtem a nie odwrotnie NO CHYBA ŻE TO JUŻ PRZEGŁOSOWANE A MIESZKAŃCY GMINY O TYM NIC NIE WIEDZĄ
Avatar
blinki / 28 września 2009 o 20:39
0
Ale Dzięki Zainstalowaniu Świateł Babcie Szybciej Do Kościoła Dojdą w Niedziele. I żadna nie będzie na środku stała na tak zwanej wysepce i kierowała ruchem.
Avatar
~wojtek~ / 28 września 2009 o 19:03
0
blinki napisał:
Według mnie to te światła sąjak najbardziej w dobrym miejscu. Bo wyjazd z różanej po godzinie 12.00 graniczył z cudem.

Z ulicy Różanej w kierunku Lublina (w prawo) zawsze można było się włączyć bez problemu. Trudno było się włączać w kierunku Lubartowa i tak zostało a może nawet jest gorzej jeżeli na światłach czeka i blokuje cały pas ruchu kilkadziesiąt samochodów.
Avatar
blinki / 28 września 2009 o 18:34
0
Według mnie to te światła sąjak najbardziej w dobrym miejscu. Bo wyjazd z różanej po godzinie 12.00 graniczył z cudem.
Avatar
Mario / 28 września 2009 o 10:38
0
Co za deb*** pisał ten artykuł żeby walnąć taki błąd i zamienić wójta z zastępcą... W zasadzie mieszkaniec ma racje ze przejscie jest mniej uczęszczane ale jak przysłowie mówi Jeszcze się taki nie urodził żeby ludziom na wsi dogodził... A oczywistym bylo ze skoro mają byc tylko jedne światła to będą blizej kościoła niż gminy...
Avatar
igiełka / 28 września 2009 o 09:57
0
a ja m yslałam z\że to Czyżyk jest wójtem gminy a zastępcą Królik kiedy to się zmieniło??? zamienili sie rolami??? dziwne
Avatar
dr / 28 września 2009 o 08:43
0
NIEMCE MIASTECZKO? HAHA TO WIEŚ A NIE MIASTECZKO...
Avatar
kierowcs22 / 28 września 2009 o 08:37
0
MYŚLAŁEM,ZE NIEMCE WZOREM: LUBARTOWA, PIASK,PUŁAW POSTARAJĄ SIĘ O O OBWODNICĘ??TYLE LAT I DALEJ TRANZYT ROZJEŻDŻA TO MIASTECZKO!!WIDAC ODDECH NIEROBÓW Z LUBLINA CHYBA ZABIJA AKTYWNOŚC TUTEJSZYCH WŁADZ GMINNYCH,CHA,CHA...ZA BLISKO LUBLINKA..TAKA ODLEGŁOŚĆ KTÓRA UNIEMOŻLIWIA DOTARCIE ODDECHU NIERÓBSTWA I OLEWACTWA LUBLINOWYCH MIERNOT Z RATUSZA I WSZELAKICH URZĘDÓW TO JAKIEŚ 20-25 KM,CHA,CHA!!TYLE JEST NP. DO LUBARTOWA(OBWODNICA OD KILKU LAT) ITD!!
Avatar
niem / 28 września 2009 o 07:49
0
To Czyżyk jest wójtem, a Królik zastępcą, w artykule jest błąd.
Avatar
yo / 28 września 2009 o 07:49
0
No fajnie autor tego artykułu nie wie kto jest kim w niemieckich władzach samorządowych........ Sama treść tego artykułu jest raczej lakoniczna. Brawo dla Pana Nalewajko. Bezpieczeństwo ludzi musi rodzić jakieś niedogodności dla innych użytkowników ruchu. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Avatar
marlon212 / 10 października 2009 o 17:30
0
z tego co wiem to Jarosław Królik jest zastępcą wójta a pan Czyżyk wójtem a nie odwrotnie NO CHYBA ŻE TO JUŻ PRZEGŁOSOWANE A MIESZKAŃCY GMINY O TYM NIC NIE WIEDZĄ
Avatar
blinki / 28 września 2009 o 20:39
0
Ale Dzięki Zainstalowaniu Świateł Babcie Szybciej Do Kościoła Dojdą w Niedziele. I żadna nie będzie na środku stała na tak zwanej wysepce i kierowała ruchem.
Avatar
~wojtek~ / 28 września 2009 o 19:03
0
blinki napisał:
Według mnie to te światła sąjak najbardziej w dobrym miejscu. Bo wyjazd z różanej po godzinie 12.00 graniczył z cudem.

Z ulicy Różanej w kierunku Lublina (w prawo) zawsze można było się włączyć bez problemu. Trudno było się włączać w kierunku Lubartowa i tak zostało a może nawet jest gorzej jeżeli na światłach czeka i blokuje cały pas ruchu kilkadziesiąt samochodów.
Avatar
blinki / 28 września 2009 o 18:34
0
Według mnie to te światła sąjak najbardziej w dobrym miejscu. Bo wyjazd z różanej po godzinie 12.00 graniczył z cudem.
Avatar
Mario / 28 września 2009 o 10:38
0
Co za deb*** pisał ten artykuł żeby walnąć taki błąd i zamienić wójta z zastępcą... W zasadzie mieszkaniec ma racje ze przejscie jest mniej uczęszczane ale jak przysłowie mówi Jeszcze się taki nie urodził żeby ludziom na wsi dogodził... A oczywistym bylo ze skoro mają byc tylko jedne światła to będą blizej kościoła niż gminy...
Avatar
igiełka / 28 września 2009 o 09:57
0
a ja m yslałam z\że to Czyżyk jest wójtem gminy a zastępcą Królik kiedy to się zmieniło??? zamienili sie rolami??? dziwne
Avatar
dr / 28 września 2009 o 08:43
0
NIEMCE MIASTECZKO? HAHA TO WIEŚ A NIE MIASTECZKO...
Avatar
kierowcs22 / 28 września 2009 o 08:37
0
MYŚLAŁEM,ZE NIEMCE WZOREM: LUBARTOWA, PIASK,PUŁAW POSTARAJĄ SIĘ O O OBWODNICĘ??TYLE LAT I DALEJ TRANZYT ROZJEŻDŻA TO MIASTECZKO!!WIDAC ODDECH NIEROBÓW Z LUBLINA CHYBA ZABIJA AKTYWNOŚC TUTEJSZYCH WŁADZ GMINNYCH,CHA,CHA...ZA BLISKO LUBLINKA..TAKA ODLEGŁOŚĆ KTÓRA UNIEMOŻLIWIA DOTARCIE ODDECHU NIERÓBSTWA I OLEWACTWA LUBLINOWYCH MIERNOT Z RATUSZA I WSZELAKICH URZĘDÓW TO JAKIEŚ 20-25 KM,CHA,CHA!!TYLE JEST NP. DO LUBARTOWA(OBWODNICA OD KILKU LAT) ITD!!
Avatar
niem / 28 września 2009 o 07:49
0
To Czyżyk jest wójtem, a Królik zastępcą, w artykule jest błąd.
Avatar
yo / 28 września 2009 o 07:49
0
No fajnie autor tego artykułu nie wie kto jest kim w niemieckich władzach samorządowych........ Sama treść tego artykułu jest raczej lakoniczna. Brawo dla Pana Nalewajko. Bezpieczeństwo ludzi musi rodzić jakieś niedogodności dla innych użytkowników ruchu. Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu
20 lipca 2018, 20:30

Sound'n'Grace & Filip Lato na Zamku w Kazimierzu 1 0

W piątek, 20 lipca o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się koncert Sound'n'Grace & Filip Lato.

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo]
film

Pani Anna ma 30 lat, ale w internecie udaje 14-letnią Kamilkę. Ma ważny cel [wideo] 7 1

Pani Anna ma 30 lat. W internecie funkcjonuje jako 14-latka i od półtora roku odpowiada na ogłoszenia mężczyzn, oferujących dzieciom seks. Dzięki niej, policja zatrzymała już 40 pedofili.

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej"

Setki tysięcy drzew może pójść pod topór. "Po wycince kierowcy zawsze jeżdżą szybciej" 18 14

Setki tysięcy przydrożnych drzew w całym kraju może pójść pod topór. Szykuje się zmiana w prawie ułatwiająca wycinkę. Ekolodzy protestują, a fachowcy od bezpieczeństwa na drogach są w tej sprawie podzieleni.

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc

Michałek ma marzenie: Pójść do zerówki. Możesz mu w tym pomóc 43 1

6-letni Michałek z Jedlanki urodził się z wadą genetyczną lewej nogi. Chłopczyk marzy aby we wrześniu pójść do zerówki. Będzie to możliwe, jeżeli dziecko przejdzie operację ratującą staw kolanowy i wyskakujące biodro. Ale potrzeba na to 176 tys. zł

Lublin: Zamkną ul. Staszica

Lublin: Zamkną ul. Staszica 0 0

Z powodu awarii kanalizacji burzowej zamknięty dla ruchu będzie we wtorek fragment ul. Staszica.

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 80 15

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 4 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 31 1

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 64 103

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 2

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 19 21

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 6 10

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!