Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 maja 2015 r.
6:50

Partie układają już listy na jesienne wybory. Kto się na nich znajdzie?

0 22 A A
Wojciech Nieśpiałowski / Archiwum
Wojciech Nieśpiałowski / Archiwum

Najpóźniej 11 sierpnia powinniśmy poznać datę jesiennych wyborów parlamentarnych. Czasu zostało sporo, ale w partyjnych kuluarach trwają już przymiarki do kampanii

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wybory parlamentarne zarządzi nowy prezydent Andrzej Duda, który zostanie zaprzysiężony 6 sierpnia. Zrobi to tuż po objęciu urzędu (termin musi zostać ogłoszony nie później niż na 90 dni przed końcem czteroletniej kadencji parlamentu, która rozpoczęła się 8 listopada 2011 r.)

W partyjnych kuluarach od dawna trwają przymiarki do tego, kto z jakich miejsc wystartuje do Sejmu i Senatu. – Nasze listy będą jak najbardziej reprezentatywne – zapowiada poseł Krzysztof Michałkiewicz, okręgowy pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie. – Chcemy, by znaleźli się na nich przedstawiciele wszystkich powiatów i różnych grup społecznych. Tak, by każdy wyborca znalazł kogoś z kim się utożsamia. 

Czołowe miejsca mają przypaść dotychczasowym parlamentarzystom PiS, choć szanse najprawdopodobniej dostaną też związani z partią działacze lokalni. Tu wymienia się m. in. radnego Lublina Sylwestra Tułajewa i radnego wojewódzkiego Artura Sobonia, którzy uzyskali dobre wyniki w ostatnich wyborach samorządowych.

Walka o miejsca na listach rozegra się w szeregach lubelskiej Platformy Obywatelskiej, gdzie od dłuższego czasu ścierają się frakcje przewodniczącego Włodzimierza Karpińskiego i byłego szefa lokalnych struktur Stanisława Żmijana.

Według nieoficjalnych informacji posłanka Joanna Mucha może dostać propozycję startu w wyborach do Senatu, mówi się też o miejscu na liście w innym okręgu niż lubelski.

Do Sejmu miałby z kolei wystartować m. in. wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk. Z PO łączony jest też poseł z Hrubieszowa Marek Poznański, do niedawna członek Twojego Ruchu.
– Bez wątpienia, będziemy chcieli zbudować jak najmocniejsze listy – zapewnia poseł Mariusz Grad, wiceprzewodniczący Zarządu Regionu PO.

W gronie działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego mówi się m. in. o kandydaturze marszałka województwa Sławomira Sosnowskiego. – Mamy dopiero wstępny kształt list. Do końca czerwca powinny zostać one zatwierdzone przez władze partii –mówi europoseł Krzysztof Hetman, szef PSL w województwie lubelskim.

Według ostatnich sondaży problem z przekroczeniem progu wyborczego może mieć Sojusz Lewicy Demokratycznej. Podczas sobotniej Rady Krajowej partii ma zapaść decyzja czy SLD wystartuje w wyborach samodzielnie, czy wspólnie z innymi ugrupowaniami lewicowymi. W grę nie wchodzi raczej współpraca z Twoim Ruchem.

– Dopiero szykujemy się do układania list, ale rozmowy już trwają – mówi poseł Jacek Czerniak, przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD.

Czytaj więcej o:

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 maja 2015 o 03:30
0
Narzekacie (niektórzy) jak to w Polsce dramatycznie źle, biedne dzieci itd. Pomijając fakt, że to są bzdury, to mogłoby być w Polsce jeszcze lepiej, ale nie za sprawą cudownych pustych obietnic Dudy, ale za sprawą waszych wyborów konsumenckich. Ci wspaniali patrioci, którzy w obronie polskości lecą do urny i skreślają Dudę, następnego dnia lecą do niemieckiego Lidla lub portugalskiej Biedronki, kupią hiszpańskie ziemniaki, włoską rzodkiewkę, francuski ser, chińską koszulkę, a potem narzekają, że bezrobocie i "przyjdz Duda i zrób cuda" ! Myśleć ludzie w sklepie - polskie produkty mają kod kreskowy zaczynający się od cyfr 59.
Narzekacie (niektórzy) jak to w Polsce dramatycznie źle, biedne dzieci itd. Pomijając fakt, że to są bzdury, to mogłoby być w Polsce jeszcze lepiej, ale nie za sprawą cudownych pustych obietnic Dudy, ale za sprawą waszych wyborów konsumenckich. Ci wspaniali patrioci, którzy w obronie polskości lecą do urny i skreślają Dudę, następnego dnia lecą do niemieckiego Lidla lub portugalskiej Biedronki, kupią hiszpańskie ziemniaki, włoską rzodkiewkę, francuski ser, chińską koszulkę, a potem narzekają, że bezrobocie i "przyjdz Duda i zrób cuda&qu... rozwiń
Avatar
Józef / 27 maja 2015 o 11:50
0

droga iwono jakie biedne dzieci jacy emeryci i renciści ???????? Duda napieprz....głupot. Dostanie kler kler kler. Biednych dzieci nie ma , biedne i niedożywione ma patologia a ona i tak kasę na wódkę i pety wyrzuca. Biedne dzieci hehehe do kościoła poślij to purpuraci się ucieszą z zabawek. Bosze jak trzeba mieć pod deklem narypane że\by pisiorom wierzyć. Koleżanka iwona rozumiem, ze ma 5 bachorów i na socjalu siedzi ?

A kubańskie cygara Śikorskiego ? zatkało kakao .

A kubańskie cygara Śikorskiego ? zatkało kakao .

rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 11:38
0
droga iwono jakie biedne dzieci jacy emeryci i renciści ???????? Duda napieprz....głupot. Dostanie kler kler kler. Biednych dzieci nie ma , biedne i niedożywione ma patologia a ona i tak kasę na wódkę i pety wyrzuca. Biedne dzieci hehehe do kościoła poślij to purpuraci się ucieszą z zabawek. Bosze jak trzeba mieć pod deklem narypane że\by pisiorom wierzyć. Koleżanka iwona rozumiem, ze ma 5 bachorów i na socjalu siedzi ?
Avatar
rozbawiona Iwona / 27 maja 2015 o 11:13
0

pis tylko szczeka leje jadem i wyzywa od żydów. Katole to najdurniejsza rasa pod słońcem. Dobrze że oszczędności mam na Cyprze to ani na czarnych zboków, na pisiorów i na patologie nie zapłace.

Wszystko to co zostało z aferowane,przekręcone przez komuchów i takich jak ty,wszystko to wróci do ojczyzny,na ratowanie tego co jeszcze zostało,na słuszne cele dla emerytów,rencistów,na dokarmianie biednych  dzieci,wszystko po to aby nam wszystkim żyło się lepiej,ty trochę po śmigasz na szczawiu i mirabelkach,na zdrowie ci to wyjdzie,  bu,ha,ha,ha.

Wszystko to co zostało z aferowane,przekręcone przez komuchów i takich jak ty,wszystko to wróci do ojczyzny,na ratowanie tego co jeszcze zostało,na słuszne cele dla emerytów,rencistów,na dokarmianie biednych  dzieci,wszystko po to aby nam wszystkim żyło się lepiej,ty trochę po śmigasz na szczawiu i mirabelkach,na zdrowie ci to wyjdzie,  bu,ha,ha,ha.

rozwiń
Avatar
min.fin. / 27 maja 2015 o 10:46
0

podatki pałce na cyprze idioto pisiorowski. Tu nie płacę złotówki

Przygotowujemy specjalną ustawę na takich oszustów,"omijaków"   jak ty,teraz każda złotówka w kraju potrzebna by żyło się lepiej.

Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 10:38
0
Tułajew na posła hahaha pusty śmiech! przecież koleś jak dostał fuchę jako przewodniczący biura wyborów a Lublinie namieszał w obwodach i za chwilę poddał się bez walki - to ma być siła przeciwko wszechpotężnej PO!? Michałkiewicz obudź się śpiochu i przejrzyj na oczy! Jak chcesz wygrać a nie tylko mieć dobry wynik to zmień konie. Drugi leniuch i karierowicz Soboń haha. Obaj dbają jedynie o kariery! PIS niech się przebudzi bo sam Duda wszystkiego nie pociągnie!
Avatar
agent Tomek / 27 maja 2015 o 10:32
0

podatki pałce na cyprze idioto pisiorowski. Tu nie płacę złotówki

Wszystko CYCU jest do ściągnięcia,musimy gdzieś kasy szukać na nową ustawę emerytalną,tylko ci zmywak na wyspach zostanie.

Avatar
agent Tomek / 27 maja 2015 o 10:27
0

podatki pałce na cyprze idioto pisiorowski. Tu nie płacę złotówki

I tak Bucu przyjdą po ciebie,będziesz płacił w Polsce,wszystko się zblokuje,zostanie tylko Bucu płacz.

Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 10:24
0
podatki pałce na cyprze idioto pisiorowski. Tu nie płacę złotówki
Avatar
agent Tomek / 27 maja 2015 o 10:04
0

pis tylko szczeka leje jadem i wyzywa od żydów. Katole to najdurniejsza rasa pod słońcem. Dobrze że oszczędności mam na Cyprze to ani na czarnych zboków, na pisiorów i na patologie nie zapłace.

Nie będziesz płacił to ABW po ciebie przyjedzie wtedy zapłacisz i jeszcze parę gum złapiesz na d***.

Avatar
Gość / 28 maja 2015 o 03:30
0
Narzekacie (niektórzy) jak to w Polsce dramatycznie źle, biedne dzieci itd. Pomijając fakt, że to są bzdury, to mogłoby być w Polsce jeszcze lepiej, ale nie za sprawą cudownych pustych obietnic Dudy, ale za sprawą waszych wyborów konsumenckich. Ci wspaniali patrioci, którzy w obronie polskości lecą do urny i skreślają Dudę, następnego dnia lecą do niemieckiego Lidla lub portugalskiej Biedronki, kupią hiszpańskie ziemniaki, włoską rzodkiewkę, francuski ser, chińską koszulkę, a potem narzekają, że bezrobocie i "przyjdz Duda i zrób cuda" ! Myśleć ludzie w sklepie - polskie produkty mają kod kreskowy zaczynający się od cyfr 59.
Narzekacie (niektórzy) jak to w Polsce dramatycznie źle, biedne dzieci itd. Pomijając fakt, że to są bzdury, to mogłoby być w Polsce jeszcze lepiej, ale nie za sprawą cudownych pustych obietnic Dudy, ale za sprawą waszych wyborów konsumenckich. Ci wspaniali patrioci, którzy w obronie polskości lecą do urny i skreślają Dudę, następnego dnia lecą do niemieckiego Lidla lub portugalskiej Biedronki, kupią hiszpańskie ziemniaki, włoską rzodkiewkę, francuski ser, chińską koszulkę, a potem narzekają, że bezrobocie i "przyjdz Duda i zrób cuda&qu... rozwiń
Avatar
Józef / 27 maja 2015 o 11:50
0

droga iwono jakie biedne dzieci jacy emeryci i renciści ???????? Duda napieprz....głupot. Dostanie kler kler kler. Biednych dzieci nie ma , biedne i niedożywione ma patologia a ona i tak kasę na wódkę i pety wyrzuca. Biedne dzieci hehehe do kościoła poślij to purpuraci się ucieszą z zabawek. Bosze jak trzeba mieć pod deklem narypane że\by pisiorom wierzyć. Koleżanka iwona rozumiem, ze ma 5 bachorów i na socjalu siedzi ?

A kubańskie cygara Śikorskiego ? zatkało kakao .

A kubańskie cygara Śikorskiego ? zatkało kakao .

rozwiń
Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 11:38
0
droga iwono jakie biedne dzieci jacy emeryci i renciści ???????? Duda napieprz....głupot. Dostanie kler kler kler. Biednych dzieci nie ma , biedne i niedożywione ma patologia a ona i tak kasę na wódkę i pety wyrzuca. Biedne dzieci hehehe do kościoła poślij to purpuraci się ucieszą z zabawek. Bosze jak trzeba mieć pod deklem narypane że\by pisiorom wierzyć. Koleżanka iwona rozumiem, ze ma 5 bachorów i na socjalu siedzi ?
Avatar
rozbawiona Iwona / 27 maja 2015 o 11:13
0

pis tylko szczeka leje jadem i wyzywa od żydów. Katole to najdurniejsza rasa pod słońcem. Dobrze że oszczędności mam na Cyprze to ani na czarnych zboków, na pisiorów i na patologie nie zapłace.

Wszystko to co zostało z aferowane,przekręcone przez komuchów i takich jak ty,wszystko to wróci do ojczyzny,na ratowanie tego co jeszcze zostało,na słuszne cele dla emerytów,rencistów,na dokarmianie biednych  dzieci,wszystko po to aby nam wszystkim żyło się lepiej,ty trochę po śmigasz na szczawiu i mirabelkach,na zdrowie ci to wyjdzie,  bu,ha,ha,ha.

Wszystko to co zostało z aferowane,przekręcone przez komuchów i takich jak ty,wszystko to wróci do ojczyzny,na ratowanie tego co jeszcze zostało,na słuszne cele dla emerytów,rencistów,na dokarmianie biednych  dzieci,wszystko po to aby nam wszystkim żyło się lepiej,ty trochę po śmigasz na szczawiu i mirabelkach,na zdrowie ci to wyjdzie,  bu,ha,ha,ha.

rozwiń
Avatar
min.fin. / 27 maja 2015 o 10:46
0

podatki pałce na cyprze idioto pisiorowski. Tu nie płacę złotówki

Przygotowujemy specjalną ustawę na takich oszustów,"omijaków"   jak ty,teraz każda złotówka w kraju potrzebna by żyło się lepiej.

Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 10:38
0
Tułajew na posła hahaha pusty śmiech! przecież koleś jak dostał fuchę jako przewodniczący biura wyborów a Lublinie namieszał w obwodach i za chwilę poddał się bez walki - to ma być siła przeciwko wszechpotężnej PO!? Michałkiewicz obudź się śpiochu i przejrzyj na oczy! Jak chcesz wygrać a nie tylko mieć dobry wynik to zmień konie. Drugi leniuch i karierowicz Soboń haha. Obaj dbają jedynie o kariery! PIS niech się przebudzi bo sam Duda wszystkiego nie pociągnie!
Avatar
agent Tomek / 27 maja 2015 o 10:32
0

podatki pałce na cyprze idioto pisiorowski. Tu nie płacę złotówki

Wszystko CYCU jest do ściągnięcia,musimy gdzieś kasy szukać na nową ustawę emerytalną,tylko ci zmywak na wyspach zostanie.

Avatar
agent Tomek / 27 maja 2015 o 10:27
0

podatki pałce na cyprze idioto pisiorowski. Tu nie płacę złotówki

I tak Bucu przyjdą po ciebie,będziesz płacił w Polsce,wszystko się zblokuje,zostanie tylko Bucu płacz.

Avatar
Gość / 27 maja 2015 o 10:24
0
podatki pałce na cyprze idioto pisiorowski. Tu nie płacę złotówki
Avatar
agent Tomek / 27 maja 2015 o 10:04
0

pis tylko szczeka leje jadem i wyzywa od żydów. Katole to najdurniejsza rasa pod słońcem. Dobrze że oszczędności mam na Cyprze to ani na czarnych zboków, na pisiorów i na patologie nie zapłace.

Nie będziesz płacił to ABW po ciebie przyjedzie wtedy zapłacisz i jeszcze parę gum złapiesz na d***.

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 1 0

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 0 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 5 3

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 1 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 2 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 11 1

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 10 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać

Wyprzedzał ciągnik z dwoma przyczepami. Wtedy traktorzysta zaczął skręcać 10 2

We wtorek wieczorem w miejscowości Podhorce (pow. tomaszowski) ciągnik rolniczy zderzył się z motorowerem.

Lublin: Włamywacz wielobranżowy

Lublin: Włamywacz wielobranżowy 2 0

Kryminalni z Lublina zatrzymali seryjnego włamywacza. 27-latek okradł sklep ogrodniczy, salony kosmetyczne i studia tatuażu. Policjanci zatrzymali go w poniedziałek. Spowodowane przez niego straty zostały oszacowane na ponad 120 tys. zł.

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki

Przyjaźniły się od kilku lat. Nie spodziewała się takiego zachowania koleżanki 9 1

Jej łupem padły pieniądze, zegarek, biżuteria, portfel i dokumenty. Po zatrzymaniu złodziejka tłumaczyła, że musiała kraść by spłacić długi.

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym
26 września 2018, 19:00

Lubelska Federacja Bardów: "Dylan Noblista" w Teatrze Starym 3 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 26 września o godz. 19 na scenie Teatru Starego (ul. Jezuicka) wystąpi Lubelska Federacja Bardów. Będzie to lubelska premiera koncertu Dylan Noblista.

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce"

Za wycofane z rynku leki zapłacą pacjenci. "Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce" 2 4

To skandal, żeby pacjent musiał ponosić konsekwencje wycofania leku z rynku! – oburza się pan Jerzy z Lublina. – Takie rzeczy są możliwe tylko w Polsce.

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM

Lublin: Więcej miejsc parkingowych na LSM 0 0

90 nowych miejsc parkingowych ma powstać na osiedlach Mickiewicza, Konopnickiej, Krasińskiego i Słowackiego.

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty
21 lipca 2018, 20:00

Dni Janowca 2018: spektakle, parada, koncerty 0 0

W dniach 21-22 lipca na Zamku w Janowcu odbędzie się tegoroczna, barwna i wypełniona atrakcjami odsłona Dni Janowca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!