Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

21 maja 2010 r.
7:34
Edytuj ten wpis

Powódź na Lubelszczyźnie: Przerwany wał w Zastowie. Trwa ewakuacja wsi

0 98 A A

Trwa walka o wały w kilku miejscach nad Wisłą. Najtrudniej jest w Parchatce i Kępie Gosteckiej. W Wilkowie zabrakło worków do pakowania piasku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
14:54 W Janiszowie poziom wody się ustabilizował. Wały przesiąkają, ale są na bieżąco uszczelniane workami z piaskiem.

14:35 Trochę poprawiła się sytuacja w Kępie Gosteckiej. - Robimy co możemy. Na razie skutecznie, bo woda nie przelewa się przez wał - mówi Ireneusz Kotowski z opolskiej straży. - Niepokojące jest to, że poziom Wisły jest zmienny. Raz opada, a raz się podnosi. Cały czas trzymamy rękę na pulsie - dodaje.

14:23 Żołnierze zaczęli właśnie zabezpieczanie domu położonego w Parchatce najbliżej Wisły. Układają worki wzdłuż ściany zwróconej w stronę rzeki. Mimo apeli burmistrza Kazimierza mieszkańcy nie chcieli opuścić domu. - Wywieźliśmy wszystko co się dało meble, zwierzęta. Reszta jest wyniesiona na górę domu. Ale my zostaliśmy - mówi Anna Borowska, właścicielka zagrożonego domu.

14:19 Do Parchatki przyjechał właśnie obiad. Jedzenie dla ratowników już trzeci dzień zamawia Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym Obiad dostarczył kazimierski bar Smakosz. - Przyjeżdżamy tu od trzech dni - mówi Piotr Zieliński z baru. - Dziś przygotowaliśmy pierogi z mięsem i surówką. Mamy ponad 200 porcji.

14:13 Niektórzy mieszkańcy Parchatki nie chcą się ewakuować. - Musimy to co niezbędne wynieść na piętro, brat z przyczepką przyjedzie i zabierze meble. Będziemy czekać na rozwój zdarzeń, już dwie noce nie spałam, siedzimy na piętrze. Nie opuścimy domu, ja tu się wychowałam, tu w latach 60- tych daliśmy radę, przeżyliśmy to i teraz przeżyjemy, jak Bóg da – mówi Maria Łazińska z Parchatki.

14:08 Zdjęcia od Internauty Grzegorza P. z miejscowości Zastów Karczmiski zrobione ok. godz. 12.30.

14:03 W Parchatce woda zaczyna się wdzierać na szczyt wału. Kilkuset strażaków i żołnierzy układa w tej chwili kolejny rząd worków z piasku. Przez ostatnią godzinę znacznie podniósł się poziom Wisły w tym miejscu, a dodatkowo zaczyna padać deszcz.

13:55 Do Parchatki przyjechało kilkudziesięciu żołnierzy lubelskiej 3. Brygady Zmechanizowanej. Będą pomagać przy umacnianiu wału.

13:38 - Robimy wszystko, żeby woda się nie przelała. Na razie lekko przepływa po wale - mówi prosto z wału w Kępie Gosteckiej Roman Radzikowski, wójt gmina Łaziska.

- Podjęliśmy już decyzję o ewakuacji okolicznych mieszkańców. Na razie swoje domy opuściły trzy osoby, ale większość nie chce tego robić. Przed chwilą byłem u 98-letniego staruszka, który powiedział że zostaje w domu - dodaje Radzikowski.

13:26 W Janiszowie (gm. Annopol), kolejnym niebezpiecznym miejscu w naszym regionie, sytuacja na razie jest stabilna. - My na szczęście na razie radzimy sobie z utrzymaniem wałów - mówi Justyna Goleń ze Straży Pożarnej w Kraśniku.

13:23 Bardzo niebezpiecznie robi się w Kępie Gosteckiej (pow. opolski). Woda przelewa się przez górę wału. Zarządzono ewakuację ludzi. – Sytuacja jest dramatyczna – mówi Ireneusz Kotowski z opolskiej straży pożarnej. – Wszystkie przesiąki przez wał likwidujemy na ile możemy, natomiast trudniej poradzić sobie z wodą która coraz mocniej przelewa się przez górę wału. Chodzi o odcinek ok. 7 kilometrów w okolicach Kępy Gosteckiej. W tym momencie skierowaliśmy tam wszystkie nasze siły - dodaje Kotowski.

Strażacy ogłosili ewakuację okolicznych gospodarstw.
13:15 - W tym momencie przesiąkanie wałów to problem numer 1 w regionie. Od góry wały są zabezpieczone praktycznie wszędzie. Mogą za to pojawić się kłopoty przesiąkające przez sam wał. W tym momencie najgorzej jest w Parchatce, Kępie Gosteckiej i w okolicach Annopola - mówi Ryszard Starko, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Strażacy na tym koncentrują swoje zadania. - Wszędzie rozkładamy wzdłuż wałów włókninę i folię, a u stóp wałów worki z piaskiem - dodaje Starko.

Pod naporem wody wały nasiąkają coraz bardziej, pytanie czy wytrzymają falę która będzie przechodziła przez nasz region jeszcze przez dwa dni. Robimy wszystko, żeby wały wytrzymały - mówi Starko.

13:05 Ewakuacja mieszkańców miejscowości Parchatka w powiecie puławskim - informuje policja. W związku z realnym zagrożeniem przerwania wału przeciwpowodziowego w miejscowości Parchatka podjęta została decyzja o ewakuacji mieszkańców tej miejscowości oraz zagrożonych ulic osiedla Włostowice. Powodzianom pomagają policjanci. Miejscowych funkcjonariuszy wspierają policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji KWP w Lublinie.

Przesiąkająca przez wał w Parchatce woda zalewa już okoliczne pola. Strażacy ustawiają worki z piaskiem po zewnętrznej stronie obwałowań.

13:01 Do naszej redakcji dotarł dramatyczny apel z Wilkowa, któremu grozi zalanie, o PILNE dostarczenie worków na piach. Bez pomocy miejscowości grozi zalanie. - Kto ma worki, niech przywozi. Prosimy!!! - napisała do nas Internautka ewalasota.
12:37 W miejscowości Popów po przerwaniu wczoraj wału podtopionych zostało ok. 40 gospodarstw. Woda dostała się także do doliny Świeciechowskiej m.in. miejscowości: Bliskowice i Świeciechów. Ewakuowano ok. 300 osób. Trwa akcja ratunkowa, dowóz sprzętu oraz wody pitnej.

Od Janiszowa do Zabełczy zagrożone są 3 odcinki wałów, prowadzone są prace uszczelniające.

W miejscowości Kępa Gostecka wały na długości 7000 m są w bardzo złym stanie, nasiąknięte wodą i mogą w każdej chwili pęknąć. Wał jest podniesiony w koronie o 40 cm i zabezpieczony workami z piachem.

Ogłoszono ewakuację ludności i mienia z terenu wsi: Zastów Karczmiski, Zastów Polanowski, Szczekarków, Szczekarków Kolonia, Urządków, Wilków. Mosty na rzece Chodelce oraz w Kolonii Szczekarków zostały zamknięte. Obecnie prowadzone są prace powstrzymujące przed zalaniem tych mostów.

12:18 Sytacja w gminie Wilków jest strasznie napięta - pisze nasza Internautka Edyta. - Oba mosty na rzece Chodelce są w tej chwili strasznie przeciążone, straż i mieszkańcy obawiają się że asfalt w tych miejscach nie wytrzyma. Wały w Zastowie trzymają się natomiast tylko i wyłącznie dzięki workom z piachem. Policja ewakuuje osoby starsze i dzieci z niemal całej gminy.

12:06 Bardzo ciężka sytuacja w Parchatce. Do przelania się wody przez wały brakuje zaledwie ok. 40 centymetrów. Wał jest tak przesiąknięty, że przypomina gąbkę. Na miejscu jest m.in. ok. 40 wozów strażackich i amfibia wojskowa. Jeśli wał pęknie woda może zalać puławskie osiedle Włostowice. Dzisiejsze zdjęcia z Parchatki - autorstwa użytkownika Zbyniek na MM Puławy

11:59 Kolejne zamknięte drogi na Lubelszczyźnie: Nie ma przejazdu od Karczmisk na odcinku drogi z Kolonii Szczekarków do Wilkowa. Podobnie wygląda sytuacja na odcinku drogi gminnej Wilków - Dobre.
11:52 Sytuacja hydrologiczna od wczoraj jest lepsza - mówi minister Jerzy Miller. - Stan wód jest niższy w górnych partiach, na przykład w Krakowie służby odnotowały spadek o około 1 metra. Niższe poziomy wód utrzymują się aż do Dęblina włącznie. Tam przez ostatnie 3 godziny obniżyło się lustro wody o 5 cm.

11:45 W całym kraju w prace związane z przeciwdziałaniem powodzi oraz usuwaniem jej skutków jest zaangażowanych prawie 3 tysiące więźniów.

11:08 W Zastowie Karczmiskim i Kępie Gosteckiej w pow. opolskim sytuacja nie zmienia się od wczoraj. – Przez cały czas jest prowadzona akcja wzmacniania wałów w obu tych miejscowościach – informuje st. kpt. Ryszard Starko z Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej. – Na razie woda jest skutecznie powstrzymywana.

W Popowie (gm. Annopol), gdzie wczoraj po południu doszło do przerwania wału, strażacy nie pracują już przy samym wale. – To by była walka z wiatrakami, bo wyrwa ma aż 30 metrów szerokości – zaznacza Ryszard Starko. – W tym momencie nasze działania koncentrują się na zabezpieczaniu, żeby woda nie przedostawała się dalej.

Strażacy ewakuowali mieszkańców 9 gospodarstw. Nadal zagrożone są miejscowości Bliskowice, Świeciechów i Popów.

Zdjęcia z Bliskowic autorstwa Internauty loki
10:48 W powiecie puławskim siły strażaków koncentrują się dziś głównie na dwóch miejscach. Pierwsze to miejscowość Brześce w gm. Janowiec. Nad ranem pękł tam wał przeciwpowodziowy. – Pęknięcie ma długości ok. 50 metrów – mówi Krzysztof Morawski z puławskiej straży pożarnej. – Ponadto obsunęła się wewnętrzna część wału, od strony Wisły.

– W tej chwili trwa tam uszczelnianie wału – mówi Morawski. – Sytuacja jest bardzo niebezpieczna. W każdej chwili wał może nie wytrzymać.

Gdyby doszło do takiej sytuacji, strażacy wyznaczyli dwa obszary, które mogą zostać zalane – większy i mniejszy. – Mniejszy obejmuje ok. 40 gospodarstw – wyjaśnia Morawski. – Mieszkańcy z tego terenu są ewakuowani.

Drugie niebezpiecznie miejsce w okolicach Puław to Parchatka. Przez trzy ostatnie dni strażacy podnosili tam wał. – Teraz te prace nie są już prowadzone, ponieważ wał ma już poziom prognozowanego, maksymalnego stanu Wisły – mówi Krzysztof Morawski. – Teraz trwa umacnianie wału w tym miejscu. Pracuje przy tym ok. 200 strażaków.

Jak zaznaczają, na razie wał nie nasiąkł do stopnia, w którym mogłoby to stanowić zagrożenie. – Ale pamiętajmy o ogromnym naporze wody i fali, która płynie przez kilka dni – zaznacza Morawski. – Do jej przejścia jeszcze wszystko może się zdarzyć.

10:34 Donald Tusk w Sejmie o przerwaniu wałów:
- Doszło w wielu miejscach do samoistnego przerwania wałów. Szczególnie w okolicach trójkąta, gdzie spotykają się województwa podkarpackie, świętokrzyskie, aż na południe Mazowsza i w zachodniej części Lubelszczyzny. Ale chcę podkreślić, że te przerwania wałów wynikały wyłącznie z siły wody, a nie były decyzją miejscowych władz. Ale podkreślam jeszcze raz: na taką ewentualność też byliśmy przygotowani. Ale Bogu dzięki nie musieliśmy takiej decyzji podejmować. One zawsze są najtrudniejsze - powiedział premier.

9:39 W Puławach zamknięte dla ruchu są ulice 6 Sierpnia oraz 4 Pułku Piechoty Wilków.

9:13 Burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia apeluje do turystów, by w najbliższych dniach nie wybierali się do miasteczka.
9:10 Po tym, jak przerwał wał w Brześcach (lubelskie), Wisła zaczęła zalewać miejscowość Lucimia w województwie mazowieckim. - Ewakuowanych jest około 100 osób. Kierujemy tam w tej chwili amfibię wojskową - mówi Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

8:39 Droga Józefów - Annopol w dalszym ciągu jest zamknięta dla ruchu. W Bliskowicach trwa walka strażaków z wodą o uratowanie podtopionej trasy.

8:32 W Brześcach (gm. Janowiec) Wisła zabrała kilka metrów wału. Nie został przerwany, ale sytuacja jest niebezpieczna. - Jest ogłoszona ewakuacja wsi, ale mieszkańcy na razie zostają w domach - mówi Ryszard Starko, rzecznik KW Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

8:24 Stary most na Wiśle w Puławach jest przejezdny, wbrew krążącym pogłoskom. - Most jest zamykany tylko na chwilę podczas przejazdu ekipy ratowniczej. Pewnie stąd te informacje - prostują strażacy.

8:11 Droga Bochotnica - Kazimierz w dalszym ciągu jest nieprzejezdna z powodu podtopienia fragmentu ulicy Puławskiej w Kazimierzu.
7:53 Pod Puławami powstała wyrwa w betonowym wale, ale jak mówią strażacy nie stanowi ona wielkiego zagrożenia. Najgorzej w tej chwili jest w Parchatce. - Wały już mocno przesiąkają, ale strażacy w dalszym ciągu próbują opanować sytuację - mówi dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Tak wczoraj wyglądała sytuacja w Puławach, Parchatce i Kazimierzu - fotoreportaż na MM Puławy

7:35 W ciągu nocy w Annopolu stan Wisły wzrósł o 4 cm. W Puławach woda nieznacznie opadła - o 2 cm.

2:35 W działaniach ratowniczych i porządkowych na terenach nadwiślańskich na Lubelszczyźnie uczestniczyło wczoraj kilka tysięcy osób, m.in. strażacy, policjanci, przedstawiciele samorządów i mieszkańcy.

1:25 Poziom wody na Wiśle w Annopolu ustabilizował się. O godz. 23 rzeka miała 718 cm i poziom nie zmienił się od ostatnich trzech godzin. Wciąż trwa walka z wodą we wsiach Bliskowice, Świeciechów i Popów, gdzie Wisła przerwała wał
Czwartek, 20 maja

22:59 Wciąż trwa walka z żywiołem w gminie Annopol, po tym jak po południu przerwała zapora w Popowie. Do stawiania umocnień zmobilizowani są niemal wszyscy mieszkańcy zagrożonych miejscowości. Powódź dochodzi już do wsi Świeciechów. Wśród mieszkańców pojawiają się głosy, że wał w Popowie został celowo zniszczony, by ratować przed zalaniem Kazimierz Dolny. - To zwykłe plotki. Zapora została przerwana przez nurt rzeki - zapewnia st. kpt. Ryszard Starko z lubelskiej straży pożarnej.

22:46 Powódź w Braciejowicach i Kępie Gosteckiej ZDJĘCIA, które przysłał nam internauta Jarek

Sytuację powodziową na Lubelszczyźnie śledzimy dla Was od kilku dni

Komentarze 98

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 czerwca 2010 o 19:00
0
w sumie w Popowie, Bliskowicach i Świeciechowie zostało zalane ponad 1100ha. I jeszcze coś powiem do tych, którzy mówią że wał pękł sam. W nocy w Świeciechowie zatrzymał się policjant i powiedział nam, że wał został wysadzony aby ratować Kazimierz i Puławy. I niech mówi co kto chce, ale coś w tym prawdy jest....
Avatar
ja / 6 czerwca 2010 o 18:55
0
~marek~ napisał:
A co miał zrobić? zostać tam na zawsze? w jaki sposób miał przerwać wał? jak nie masz dowodów to się wreszcie zamknij bo wreszcie znajdzie się ktoś co Cię pozwie za twoje oszczerstwa i głupie gadanie. Idz zagłosuj na Jarka i siedź cicho bo szkoda gadać już o twoich chorych teoriach. A tak wogóle to był polski śmigłowiec? bo po skali teroii spiskowej jaką głosisz to musiał być albo niemiecki, albo rosyjski? a może to był bombowiec?

a w sraki jak nie wiesz jaki!!! a poza tym to w naszym kochanym kraju mamy podobno wolność słowa i każdy może sobie mówić co mu się żywnie podoba! wał w Popowie został przerwany w takim miejscu, w którym sama woda nie mogła tego zrobić, to było niemożliwe. Mój dziadek, który pomagał w budowie tego wału powiedział, że woda by się prędzej przez niego przelała niż by miała go przerwać.

a w sraki jak nie wiesz jaki!!! a poza tym to w naszym kochanym kraju mamy podobno wolność słowa i każdy może sobie mówić co mu się żywnie podoba! wał w Popowie został przerwany w takim miejscu, w którym sama woda nie mogła tego zrobić, to było niemożliwe. Mój dziadek, który pomagał w budowie tego wału powiedział, że woda by się prędzej przez niego przelała niż by miała go przerwać. rozwiń
Avatar
świeciechowianka / 24 maja 2010 o 22:02
0
Dlaczego ktoś kto nie mieszka w Popowie kwestionuje to co piszą ludzie tam mieszkający.Przecież gdyby wodzie nie pomogli sie przedostać wał by nie puścił bo wydawał sie mocny a strażacy z Popowa pomagali gdzie indziej zamiast umacniać swój.Gdyby istniało zagrożenie zapewne główne siły by tam były już Hirek by sie o to postarał , a tak to zalana remiza i najgorzej poszkodowana rodzina Kłódków czy Mazurków. Oni nie mieli czasu na to aby sie szybko spakować ,Świeciechów chociaz zalany to ludzie co nieco uratowali zanim woda podeszła.

Biednemu zawsze wiatr w oczy.
Pytanie teraz co dalej z tym wszystkim gdy woda opadnie?
Jak rząd nam pomoże , bo nasz samorząd biedniutki!!!
Dlaczego ktoś kto nie mieszka w Popowie kwestionuje to co piszą ludzie tam mieszkający.Przecież gdyby wodzie nie pomogli sie przedostać wał by nie puścił bo wydawał sie mocny a strażacy z Popowa pomagali gdzie indziej zamiast umacniać swój.Gdyby istniało zagrożenie zapewne główne siły by tam były już Hirek by sie o to postarał , a tak to zalana remiza i najgorzej poszkodowana rodzina Kłódków czy Mazurków. Oni nie mieli czasu na to aby sie szybko spakować ,Świeciechów chociaz zalany to ludzie co nieco uratowali zanim woda podeszła.
rozwiń
Avatar
eda / 24 maja 2010 o 14:35
0
~Zbyszek~ napisał:
Byles chyba w Popowie tylko przejazdem i piszesz bzdury. Ogrniczasz teren tylko do Popowa a jest to w sumie obszar siegajacy do Jakubowic o dlugosci 12 km i szerokosci w niektorych miejscach do dwoch kilometrow . Wystarcza to aby naniszczyc ludzi. Nie masz pojecia to nie filozofuj.

no i jaka skala jest zniszczeń prawdopodobnie, to około 1000 hektarów zalane, w tym budynki cały dorobek ludzkiej pracy rąk,współczuję tym ludziom nie życzę tego nikomu ,a w rzeczywistości zobaczyć to co się stało ,to..... nieprawdopodobne

no i jaka skala jest zniszczeń prawdopodobnie, to około 1000 hektarów zalane, w tym budynki cały dorobek ludzkiej pracy rąk,współczuję tym ludziom nie życzę tego nikomu ,a w rzeczywistości zobaczyć to co się stało ,to..... nieprawdopodobne rozwiń
Avatar
eda / 23 maja 2010 o 22:03
0
~wojtek~ napisał:
a słyszałeś wybuch czy tylko jak gość o nicku anonim piszesz spiskową teorię dziejów? bo wiesz, żeby wywalić wał trzeba do cholery ładunków wybuchowych i zazwyczaj taki wybuch słychać na kilka kilometrów... Jeśli coś zostało wysadzone to Twoja logika i zdrowie psychiczne. Znajdz specjaliste jak woda opadnie bo źle z Toba.

hej ja właśnie tam byłam i ludzie którzy tam byli widzieli to że z helikoptera coś było niebieskiego spuszczone ,przecież TAM BYLI TACY CO PRACOWALI NA POLACH

hej ja właśnie tam byłam i ludzie którzy tam byli widzieli to że z helikoptera coś było niebieskiego spuszczone ,przecież TAM BYLI TACY CO PRACOWALI NA POLACH rozwiń
Avatar
Zbyszekk / 23 maja 2010 o 20:12
0
~iwona~ napisał:
goska sąd masz takie informacje???

Popow Bliskowice Swieciechow nie zapomni zniszczonego celowo walu przeciwpowodziowego. Obecni rzadzacy ci wWarszawie , Lublinie i Annopolu
pamietajcie ze przypomnimy sobie o tym w czasie wyborow.
Avatar
~Zbyszek~ / 23 maja 2010 o 19:36
0
agent0 napisał:
Nikt się nie śmieje, skoro Dziadek mówił to znaczy że tak jest .

Trochę tylko dziwne że koło Popowa wysadzili bo tam duży teren zalewowy nie jest .

Gdyby tak przy Kępie Gosteckiej wysadzili to już bardziej logiczne że by więcej zalało ale kto ich tam pojmie .

Byles chyba w Popowie tylko przejazdem i piszesz bzdury. Ogrniczasz teren tylko do Popowa a jest to w sumie obszar siegajacy do Jakubowic o dlugosci 12 km i szerokosci w niektorych miejscach do dwoch kilometrow . Wystarcza to aby naniszczyc ludzi. Nie masz pojecia to nie filozofuj.

Byles chyba w Popowie tylko przejazdem i piszesz bzdury. Ogrniczasz teren tylko do Popowa a jest to w sumie obszar siegajacy do Jakubowic o dlugosci 12 km i szerokosci w niektorych miejscach do dwoch kilometrow . Wystarcza to aby naniszczyc ludzi. Nie masz pojecia to nie filozofuj. rozwiń
Avatar
Gość / 23 maja 2010 o 13:04
0
Annopola jeszcze nie zalało za to Popów i Świeciechów były kiepskim stanie - woda pozalewała domy, ulice. Była straż i policja, pomagali ludziom układac pod domami worki z piaskiem,rozwozili wodę. Na szczęście wczoraj woda zaczęła schodzić.
Avatar
Gość / 22 maja 2010 o 10:25
0
czy możliwe jest zalanie wąwolnicy?
Avatar
Gość / 22 maja 2010 o 09:30
0
to straszne co tam się dzieje w gminie Wilków
mam bliskich w Zagłobie tam ratują most przed wyrwaniem bo rzeka wylała
do domów dostaje się woda
zalewa z dwóch stron
nie da się opisać co się dzieje .............
Avatar
Gość / 6 czerwca 2010 o 19:00
0
w sumie w Popowie, Bliskowicach i Świeciechowie zostało zalane ponad 1100ha. I jeszcze coś powiem do tych, którzy mówią że wał pękł sam. W nocy w Świeciechowie zatrzymał się policjant i powiedział nam, że wał został wysadzony aby ratować Kazimierz i Puławy. I niech mówi co kto chce, ale coś w tym prawdy jest....
Avatar
ja / 6 czerwca 2010 o 18:55
0
~marek~ napisał:
A co miał zrobić? zostać tam na zawsze? w jaki sposób miał przerwać wał? jak nie masz dowodów to się wreszcie zamknij bo wreszcie znajdzie się ktoś co Cię pozwie za twoje oszczerstwa i głupie gadanie. Idz zagłosuj na Jarka i siedź cicho bo szkoda gadać już o twoich chorych teoriach. A tak wogóle to był polski śmigłowiec? bo po skali teroii spiskowej jaką głosisz to musiał być albo niemiecki, albo rosyjski? a może to był bombowiec?

a w sraki jak nie wiesz jaki!!! a poza tym to w naszym kochanym kraju mamy podobno wolność słowa i każdy może sobie mówić co mu się żywnie podoba! wał w Popowie został przerwany w takim miejscu, w którym sama woda nie mogła tego zrobić, to było niemożliwe. Mój dziadek, który pomagał w budowie tego wału powiedział, że woda by się prędzej przez niego przelała niż by miała go przerwać.

a w sraki jak nie wiesz jaki!!! a poza tym to w naszym kochanym kraju mamy podobno wolność słowa i każdy może sobie mówić co mu się żywnie podoba! wał w Popowie został przerwany w takim miejscu, w którym sama woda nie mogła tego zrobić, to było niemożliwe. Mój dziadek, który pomagał w budowie tego wału powiedział, że woda by się prędzej przez niego przelała niż by miała go przerwać. rozwiń
Avatar
świeciechowianka / 24 maja 2010 o 22:02
0
Dlaczego ktoś kto nie mieszka w Popowie kwestionuje to co piszą ludzie tam mieszkający.Przecież gdyby wodzie nie pomogli sie przedostać wał by nie puścił bo wydawał sie mocny a strażacy z Popowa pomagali gdzie indziej zamiast umacniać swój.Gdyby istniało zagrożenie zapewne główne siły by tam były już Hirek by sie o to postarał , a tak to zalana remiza i najgorzej poszkodowana rodzina Kłódków czy Mazurków. Oni nie mieli czasu na to aby sie szybko spakować ,Świeciechów chociaz zalany to ludzie co nieco uratowali zanim woda podeszła.

Biednemu zawsze wiatr w oczy.
Pytanie teraz co dalej z tym wszystkim gdy woda opadnie?
Jak rząd nam pomoże , bo nasz samorząd biedniutki!!!
Dlaczego ktoś kto nie mieszka w Popowie kwestionuje to co piszą ludzie tam mieszkający.Przecież gdyby wodzie nie pomogli sie przedostać wał by nie puścił bo wydawał sie mocny a strażacy z Popowa pomagali gdzie indziej zamiast umacniać swój.Gdyby istniało zagrożenie zapewne główne siły by tam były już Hirek by sie o to postarał , a tak to zalana remiza i najgorzej poszkodowana rodzina Kłódków czy Mazurków. Oni nie mieli czasu na to aby sie szybko spakować ,Świeciechów chociaz zalany to ludzie co nieco uratowali zanim woda podeszła.
rozwiń
Avatar
eda / 24 maja 2010 o 14:35
0
~Zbyszek~ napisał:
Byles chyba w Popowie tylko przejazdem i piszesz bzdury. Ogrniczasz teren tylko do Popowa a jest to w sumie obszar siegajacy do Jakubowic o dlugosci 12 km i szerokosci w niektorych miejscach do dwoch kilometrow . Wystarcza to aby naniszczyc ludzi. Nie masz pojecia to nie filozofuj.

no i jaka skala jest zniszczeń prawdopodobnie, to około 1000 hektarów zalane, w tym budynki cały dorobek ludzkiej pracy rąk,współczuję tym ludziom nie życzę tego nikomu ,a w rzeczywistości zobaczyć to co się stało ,to..... nieprawdopodobne

no i jaka skala jest zniszczeń prawdopodobnie, to około 1000 hektarów zalane, w tym budynki cały dorobek ludzkiej pracy rąk,współczuję tym ludziom nie życzę tego nikomu ,a w rzeczywistości zobaczyć to co się stało ,to..... nieprawdopodobne rozwiń
Avatar
eda / 23 maja 2010 o 22:03
0
~wojtek~ napisał:
a słyszałeś wybuch czy tylko jak gość o nicku anonim piszesz spiskową teorię dziejów? bo wiesz, żeby wywalić wał trzeba do cholery ładunków wybuchowych i zazwyczaj taki wybuch słychać na kilka kilometrów... Jeśli coś zostało wysadzone to Twoja logika i zdrowie psychiczne. Znajdz specjaliste jak woda opadnie bo źle z Toba.

hej ja właśnie tam byłam i ludzie którzy tam byli widzieli to że z helikoptera coś było niebieskiego spuszczone ,przecież TAM BYLI TACY CO PRACOWALI NA POLACH

hej ja właśnie tam byłam i ludzie którzy tam byli widzieli to że z helikoptera coś było niebieskiego spuszczone ,przecież TAM BYLI TACY CO PRACOWALI NA POLACH rozwiń
Avatar
Zbyszekk / 23 maja 2010 o 20:12
0
~iwona~ napisał:
goska sąd masz takie informacje???

Popow Bliskowice Swieciechow nie zapomni zniszczonego celowo walu przeciwpowodziowego. Obecni rzadzacy ci wWarszawie , Lublinie i Annopolu
pamietajcie ze przypomnimy sobie o tym w czasie wyborow.
Avatar
~Zbyszek~ / 23 maja 2010 o 19:36
0
agent0 napisał:
Nikt się nie śmieje, skoro Dziadek mówił to znaczy że tak jest .

Trochę tylko dziwne że koło Popowa wysadzili bo tam duży teren zalewowy nie jest .

Gdyby tak przy Kępie Gosteckiej wysadzili to już bardziej logiczne że by więcej zalało ale kto ich tam pojmie .

Byles chyba w Popowie tylko przejazdem i piszesz bzdury. Ogrniczasz teren tylko do Popowa a jest to w sumie obszar siegajacy do Jakubowic o dlugosci 12 km i szerokosci w niektorych miejscach do dwoch kilometrow . Wystarcza to aby naniszczyc ludzi. Nie masz pojecia to nie filozofuj.

Byles chyba w Popowie tylko przejazdem i piszesz bzdury. Ogrniczasz teren tylko do Popowa a jest to w sumie obszar siegajacy do Jakubowic o dlugosci 12 km i szerokosci w niektorych miejscach do dwoch kilometrow . Wystarcza to aby naniszczyc ludzi. Nie masz pojecia to nie filozofuj. rozwiń
Avatar
Gość / 23 maja 2010 o 13:04
0
Annopola jeszcze nie zalało za to Popów i Świeciechów były kiepskim stanie - woda pozalewała domy, ulice. Była straż i policja, pomagali ludziom układac pod domami worki z piaskiem,rozwozili wodę. Na szczęście wczoraj woda zaczęła schodzić.
Avatar
Gość / 22 maja 2010 o 10:25
0
czy możliwe jest zalanie wąwolnicy?
Avatar
Gość / 22 maja 2010 o 09:30
0
to straszne co tam się dzieje w gminie Wilków
mam bliskich w Zagłobie tam ratują most przed wyrwaniem bo rzeka wylała
do domów dostaje się woda
zalewa z dwóch stron
nie da się opisać co się dzieje .............
Zobacz wszystkie komentarze 98

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 0 0

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 0 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 3 7

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 6 3

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu

Opole Lubelskie: Osadzeni z zakładu karnego w przedszkolu 0 3

Miasto remontuje przedszkole. Firma, które realizuje to zadanie zatrudnia więźniów. Prace remontowe w pomieszczeniach przeznaczonych dla maluchów są kolejnym przykładem resocjalizacji osadzonych w miejscowym zakładzie karnym przy współpracy z ratuszem.

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek

Pieniądze na szkolne wyprawki wypłacą już w sierpniu. Jest jeden warunek 2 1

Już w sierpniu wypłacane mają być pierwsze 300 zł dodatku na każde uczące się dziecko. Ale otrzymają je osoby, które wnioski o wypłatę złożyły w lipcu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.