Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

16 września 2014 r.
13:15
Edytuj ten wpis

Roszady na listach Platformy. Są niespodzianki, niektórzy chcą się odwołać

1 11 A A

Platforma Obywatelska ustaliła pierwsze "trójki list w czterech z pięciu okręgów w wyborach do sejmiku województwa. Nie brakuje niespodzianek. Część kandydatów zamierza odwoływać się do zarządu krajowego partii

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami liderem w okręgu lubelskim będzie kandydat PO na prezydenta Lublina Krzysztof Żuk. Niespodzianką jest drugie miejsce, które zajmie Celina Stasiak. To prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, która w ostatnich wyborach samorządowych kandydowała do lubelskiej Rady Miasta z listy SLD.

Trzecią pozycję ma zająć dyrektor Zarządu Nieruchomości Wojewódzkich Henryka Strojnowska, a kolejne obecni radni wojewódzcy: Adam Wasilewski i Bożena Lisowska.

Na lubelskiej liście zabraknie członka Zarządu Województwa Jacka Sobczaka, który nieoczekiwanie został wystawiony na trzecim miejscu w okręgu nr 2, tzw. nadwiślańskim, obejmującym powiaty: janowski, kraśnicki, lubartowski, lubelski, opolski, puławski i rycki. Liderką ma tam być radna z Puław Teresa Gutowska. Druga pozycja przypadła lubelskiemu kuratorowi oświaty, radnemu sejmiku Krzysztofowi Babiszowi.

W okręgu bialskim na razie wskazano tylko dwoje kandydatów. "Jedynką” będzie ubiegający się o fotel prezydenta Białej Podlaskiej radny sejmiku Bogusław Broniewicz, a "dwójką” Urszula Bancerz, radna miejska z Łukowa.

Kandydat na prezydenta miasta będzie też liderem listy do sejmiku na Zamojszczyźnie. Mowa o zastępcy dyrektora szpitala wojewódzkiego w Zamościu Marku Lipcu, który stanie do rywalizacji z Marcinem Zamoyskim. Drugie miejsce przypadło szefowej klubu radnych PO w sejmiku Zofii Woźnicy, a trzecie Agnieszce Berezeckiej, kierowniczce biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zamościu.

Nieustalona została pierwsza "trójka” w okręgu chełmskim. Tu listę miał otwierać wicemarszałek województwa Krzysztof Grabczuk, ale do gry wszedł poseł Grzegorz Raniewicz, który przymierza się do startu na prezydenta Chełma. Co ciekawe wcześniej Grabczuk jako kandydata na to stanowisko wskazał wicedyrektora Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim Marka Sikorę.

Część działaczy Platformy nie kryje rozżalenia z decyzji Zarządu Regionu. - Nie chcę komentować tej decyzji, ale nikt nie konsultował ze mną startu z innego okręgu. Zamierzam odwołać się do zarządu krajowego partii - mówi Jacek Sobczak. Odwołania nie wyklucza także Zofia Woźnica, która podobno rozważa nawet rezygnację z udziału w wyborach.

Niezadowolony z powodu takich rozstrzygnięć jest też były szef lubelskiej Platformy, poseł Stanisław Żmijan, który przewodzi partyjnej frakcji, konkurencyjnej dla grupy skupionej wokół obecnego przewodniczącego, ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego.

- W ten sposób wycięto wszystkich, nawet najmocniejszych ludzi związanych ze mną. Zostali bezczelnie ukarani - uważa Żmijan. - Efekt będzie taki, że przegramy te wybory z kretesem i będziemy poza sejmikiem. Przewodniczący Karpiński nie wyciągnął wniosków z klęski w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Z ministrem Karpińskim nie udało nam się skontaktować. Wiceprzewodniczący Zarządu Regionu PO, poseł Mariusz Grad przyznaje, że nie dziwi go niezadowolenie niektórych polityków.

- Pierwsze miejsce jest tylko jedno, a chętnych do jego zajęcia zawsze jest więcej. Spodziewam się, że niektórzy będą odwoływać się do zarządu krajowego, bo mają do tego prawo. Ale liczymy na dobrą współpracę, bo najważniejsze jest, aby na wynik pracowała cała lista. Ambicje personalne są na dalszym miejscu - przekonuje poseł Grad.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kazik / 17 września 2014 o 07:13
0

A platformerskie czerwone psy to nie komuchy ??  Cycu !!! tam całe PZPR  i cała konfidencja się zmieściła i znalazła schronienie a do SLD to zaledwie cząstka tego bydła czerwonego wypie rdoliła !!! dlatego teraz tak  " dobrze " mamy jak mamy !!!
Badam tą sprawę od samego zarania.

No to gdzie była ta lustracja i dekomunizacja ?

Avatar
POgromca komuchów / 16 września 2014 o 21:15
0

Platforma zeszła na psy. Komuchy na liście PO ? To zgroza. Nie będę głosowała na farbowane lisy.

A platformerskie czerwone psy to nie komuchy ??  Cycu !!! tam całe PZPR  i cała konfidencja się zmieściła i znalazła schronienie a do SLD to zaledwie cząstka tego bydła czerwonego wypie rdoliła !!! dlatego teraz tak  " dobrze " mamy jak mamy !!!
Badam tą sprawę od samego zarania.

Avatar
?? / 16 września 2014 o 19:39
0

Raniewicz na Prezydenta Chełma "przerost ambicji nad umiejetniściami" niech głosuj a na niego ci którym pomógł wraz z rodzinka. Czyli nikt

Avatar
twarz miasta / 16 września 2014 o 18:14
0
Karpinski na polecenie Tuska zablokowal mozliwosci bezplatnego oglądania mistrzostw Europy w siatkówce. Patrz niżej:

http://www.rp.pl/artykul/1118331,1141562-Na-tasmach-PO-o-pieniadzach-na-siatkowke--Szef-Orlenu--Zablokowalem-to.html
Avatar
jarak / 16 września 2014 o 16:47
0

Takie wycinanie ludzi z list dobije PO na Lubelszczyźnie. Ja sie z tego ciesze ale chcialbym wiedziec komu podziękować. Czy Karpinskiemu ? To byl kiedys najbliższy współpracownik Schetyny. Czy to Karpinski na jego polecenia wykonczy PO na Lubelszczyźnie ?

Karpinski porzucił Schetyne i zwachal sie z Tuskiem. Za to otrzymal fotel ministra skarbu. Pozniej powycinal ludzi Zmijana i tobi to dalej. Grabczuk murowany mandat ale Raniewicz pewnie bedzie chcial go wyciac. Sobczuk moze sie doigral bo niepotrzebnie popieral wwyborach do Europarlamentu Kaminskiego. W sumie, taki mamy klimat ;)
Karpinski porzucił Schetyne i zwachal sie z Tuskiem. Za to otrzymal fotel ministra skarbu. Pozniej powycinal ludzi Zmijana i tobi to dalej. Grabczuk murowany mandat ale Raniewicz pewnie bedzie chcial go wyciac. Sobczuk moze sie doigral bo niepotrzebnie popieral wwyborach do Europarlamentu Kaminskiego. W sumie, taki mamy klimat ;) rozwiń
Avatar
Gość / 16 września 2014 o 15:32
0

Titanik nabrał wody i tonie.

w ok. 1 - Lublin - PO bedzie miało 2 mandaty: (po rezygnacji Żuka) Wasilewski i Lisowska

w.ok. 2 - Banan - PO będzie miało 2 madaty: Sobczak i Babisz

w pozostałych okręgach o co najmniej 1 Radnego w Sejmiku mniej

I zanosi się na utratę posadek, a wtedy zrobi się miejsce na Spokojnej, Stefczyka i Czechowskiej i zabraknie rejestracji z Chełma i Włodawy a bezrobocie wzrośnie na ścianie wschodniej.

Co wtedy będą robić urodzeni Dyrektorzy i starsi specjaliści?

Avatar
ziom / 16 września 2014 o 14:36
0

Żuk może będzie prezydentem, ale PO na Lubelszczyźnie to już ostatnie stadium titanica. Ja mogę im pomachać ręką na "bul-bul-bul".

Karpiński za dość poczciwego i widocznego Sobczaka wstawił jakąś postkomuszą niemotę z roszczeniowego postsocjalistycznego ZNP. Nieudolna próba ocalenia koryta przymierzem z postkomuchami i paligłupami. A niech się gryzą, idę po prażoną kukurydzę ;)

Avatar
xyz / 16 września 2014 o 14:24
0

I znowu będą nas atakować te gęby aż do wyborów. Jacy to oni uczciwi i czego to oni dla nas nie zrobili, no a ile to oni dokonają jak ich wybierzemy  :blink:  Mam dość tych kłamst polityków i nie ważne, z której są opcji, jeden jest wart drugiego. Do tej pory w kazdych wyborach wybierałam tzw. mniejsze zło, mam już tego dość. Nie bedę głosować!

Avatar
Gość / 16 września 2014 o 14:11
0
Czego się spodziewsć po Karpińskim "CH..J Z TĄ POLSKA WSCHODNIĄ" - no to ch..j
Avatar
Darek / 16 września 2014 o 13:34
0
Takie wycinanie ludzi z list dobije PO na Lubelszczyźnie. Ja sie z tego ciesze ale chcialbym wiedziec komu podziękować. Czy Karpinskiemu ? To byl kiedys najbliższy współpracownik Schetyny. Czy to Karpinski na jego polecenia wykonczy PO na Lubelszczyźnie ?
Avatar
kazik / 17 września 2014 o 07:13
0

A platformerskie czerwone psy to nie komuchy ??  Cycu !!! tam całe PZPR  i cała konfidencja się zmieściła i znalazła schronienie a do SLD to zaledwie cząstka tego bydła czerwonego wypie rdoliła !!! dlatego teraz tak  " dobrze " mamy jak mamy !!!
Badam tą sprawę od samego zarania.

No to gdzie była ta lustracja i dekomunizacja ?

Avatar
POgromca komuchów / 16 września 2014 o 21:15
0

Platforma zeszła na psy. Komuchy na liście PO ? To zgroza. Nie będę głosowała na farbowane lisy.

A platformerskie czerwone psy to nie komuchy ??  Cycu !!! tam całe PZPR  i cała konfidencja się zmieściła i znalazła schronienie a do SLD to zaledwie cząstka tego bydła czerwonego wypie rdoliła !!! dlatego teraz tak  " dobrze " mamy jak mamy !!!
Badam tą sprawę od samego zarania.

Avatar
?? / 16 września 2014 o 19:39
0

Raniewicz na Prezydenta Chełma "przerost ambicji nad umiejetniściami" niech głosuj a na niego ci którym pomógł wraz z rodzinka. Czyli nikt

Avatar
twarz miasta / 16 września 2014 o 18:14
0
Karpinski na polecenie Tuska zablokowal mozliwosci bezplatnego oglądania mistrzostw Europy w siatkówce. Patrz niżej:

http://www.rp.pl/artykul/1118331,1141562-Na-tasmach-PO-o-pieniadzach-na-siatkowke--Szef-Orlenu--Zablokowalem-to.html
Avatar
jarak / 16 września 2014 o 16:47
0

Takie wycinanie ludzi z list dobije PO na Lubelszczyźnie. Ja sie z tego ciesze ale chcialbym wiedziec komu podziękować. Czy Karpinskiemu ? To byl kiedys najbliższy współpracownik Schetyny. Czy to Karpinski na jego polecenia wykonczy PO na Lubelszczyźnie ?

Karpinski porzucił Schetyne i zwachal sie z Tuskiem. Za to otrzymal fotel ministra skarbu. Pozniej powycinal ludzi Zmijana i tobi to dalej. Grabczuk murowany mandat ale Raniewicz pewnie bedzie chcial go wyciac. Sobczuk moze sie doigral bo niepotrzebnie popieral wwyborach do Europarlamentu Kaminskiego. W sumie, taki mamy klimat ;)
Karpinski porzucił Schetyne i zwachal sie z Tuskiem. Za to otrzymal fotel ministra skarbu. Pozniej powycinal ludzi Zmijana i tobi to dalej. Grabczuk murowany mandat ale Raniewicz pewnie bedzie chcial go wyciac. Sobczuk moze sie doigral bo niepotrzebnie popieral wwyborach do Europarlamentu Kaminskiego. W sumie, taki mamy klimat ;) rozwiń
Avatar
Gość / 16 września 2014 o 15:32
0

Titanik nabrał wody i tonie.

w ok. 1 - Lublin - PO bedzie miało 2 mandaty: (po rezygnacji Żuka) Wasilewski i Lisowska

w.ok. 2 - Banan - PO będzie miało 2 madaty: Sobczak i Babisz

w pozostałych okręgach o co najmniej 1 Radnego w Sejmiku mniej

I zanosi się na utratę posadek, a wtedy zrobi się miejsce na Spokojnej, Stefczyka i Czechowskiej i zabraknie rejestracji z Chełma i Włodawy a bezrobocie wzrośnie na ścianie wschodniej.

Co wtedy będą robić urodzeni Dyrektorzy i starsi specjaliści?

Avatar
ziom / 16 września 2014 o 14:36
0

Żuk może będzie prezydentem, ale PO na Lubelszczyźnie to już ostatnie stadium titanica. Ja mogę im pomachać ręką na "bul-bul-bul".

Karpiński za dość poczciwego i widocznego Sobczaka wstawił jakąś postkomuszą niemotę z roszczeniowego postsocjalistycznego ZNP. Nieudolna próba ocalenia koryta przymierzem z postkomuchami i paligłupami. A niech się gryzą, idę po prażoną kukurydzę ;)

Avatar
xyz / 16 września 2014 o 14:24
0

I znowu będą nas atakować te gęby aż do wyborów. Jacy to oni uczciwi i czego to oni dla nas nie zrobili, no a ile to oni dokonają jak ich wybierzemy  :blink:  Mam dość tych kłamst polityków i nie ważne, z której są opcji, jeden jest wart drugiego. Do tej pory w kazdych wyborach wybierałam tzw. mniejsze zło, mam już tego dość. Nie bedę głosować!

Avatar
Gość / 16 września 2014 o 14:11
0
Czego się spodziewsć po Karpińskim "CH..J Z TĄ POLSKA WSCHODNIĄ" - no to ch..j
Avatar
Darek / 16 września 2014 o 13:34
0
Takie wycinanie ludzi z list dobije PO na Lubelszczyźnie. Ja sie z tego ciesze ale chcialbym wiedziec komu podziękować. Czy Karpinskiemu ? To byl kiedys najbliższy współpracownik Schetyny. Czy to Karpinski na jego polecenia wykonczy PO na Lubelszczyźnie ?
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia]
galeria

Wieczorny maraton na rolkach po Lublinie. Tym razem w nietypowych strojach [zdjęcia] 2 0

To był już czwarty w tym roku przejazd rolkarzy przez Lublin. Tym razem część z nich pojawiła się w przebraniach zwierząt.

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 5 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 96 25

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 37 4

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 1

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!