Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

9 listopada 2011 r.
16:10
Edytuj ten wpis

Szastarka: Mieszkańcy chcą odwołania wójta

0 9 A A
Naszą inicjatywę poparli zarówno mieszkańcy Brzozówki jak też Wojciechowa czy Polichny – wylicza Bog
Naszą inicjatywę poparli zarówno mieszkańcy Brzozówki jak też Wojciechowa czy Polichny – wylicza Bog

Część osób niezadowolonych z decyzji władz gminy przesądzającej losy szkoły w Brzostówce, chce odwołać wójta. Zebrali już podpisy o zorganizowaniu w tej sprawie referendum. Wczoraj otrzymał je komisarz wyborczy w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ta sprawa była głośna w całej Polsce. Poszło o zlikwidowaną w tym roku podstawówkę w Brzozówce. Grupa rodziców założyła stowarzyszenie, żeby dalej prowadzić szkołę.

Na to jednak nie zgadza się wójt, tłumacząc to trudną sytuacją finansową. Ponadto obawia się, że rodzice założą także gimnazjum i odbiorą gminie uczniów.

Mimo wielu rozmów nie udało się dojść do porozumienia. Zapadła decyzja o zorganizowaniu referendum w sprawie odwołania wójta.

– Zebraliśmy ponad 640 podpisów mieszkańców Wojciechowa, Brzozówki i Polichny – wylicza Bogusław Wcisło, prezes Stowarzyszenia "Nadzieja”, które chce prowadzić szkołę w Brzozówce.

– Rzeczywiście, wniosek razem z podpisami mieszkańców gminy Szastarka został nam we środę dostarczony – mówi Sławomir Sołtys z Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Lublinie.

Teraz podpisy te będą weryfikowane. Następnie w ciągu 30 dni od daty złożenia dokumentów komisarz wyborczy wydaje postanowienie o przeprowadzeniu referendum lub odrzuceniu wniosku mieszkańców.

Postanowienie to określa termin przeprowadzenia referendum, wzór i treść karty do głosowania jak też kalendarz czynności związanych z jego przeprowadzeniem.

Referendum odbywa się w dzień wolny od pracy najpóźniej w 50 dniu od dnia opublikowania postanowienia komisarza wyborczego w tej sprawie.

Wójt Szastarki ze spokojem przyjmuje informacje o planach części mieszkańców gminy. – Wszystko jest przecież możliwe – komentuje Tomasz Mularczyk, wójt gminy Szastarka.

• Jest panu przykro? – To są normalne rzeczy, które czasem w samorządzie się zdarzają – dodaje Mularczyk. – Liczę na rozsądek mieszkańców gminy. Nie wierzę też, że udzieli im się ten negatywny nastrój garstki ludzi, którzy chcą mnie odwołać.

Od września ok. 50 uczniów z Brzozówki i Brzozówki-Kolonii uczy się w szkole w Hucie-Józefów. Prowadzi ją inne stowarzyszanie. Od tego czasu trwa okupacja zamkniętej przez gminę szkoły.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Johny / 16 stycznia 2012 r. o 19:17
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasadnienia wniosku, byłbym bardzo ostrożny w stawianiu wójtowi zarzutu doprowadzania Gminy do skrajnej upadłości i rozpadu, co uczynili inicjatorzy referendum. Odniosłem wrażenie, że mieszkańcy jednej miejscowości dla swojego partykularnego interesu, chcą wciągnąć do referendalnej gry całą gminną społeczność. Dlatego szans na rozstrzygnięcie referendum po myśli wnioskodawców nie widzę.)
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasa... rozwiń
Avatar
Johny / 16 stycznia 2012 r. o 19:14
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasadnienia wniosku, byłbym bardzo ostrożny w stawianiu wójtowi zarzutu doprowadzania Gminy do skrajnej upadłości i rozpadu, co uczynili inicjatorzy referendum. Odniosłem wrażenie, że mieszkańcy jednej miejscowości dla swojego partykularnego interesu, chcą wciągnąć do referendalnej gry całą gminną społeczność. Dlatego szans na rozstrzygnięcie referendum po myśli wnioskodawców nie widzę.)
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasa... rozwiń
Avatar
xyz / 11 listopada 2011 r. o 18:16
[quote name='Gość' timestamp='1320916857' post='556686']
Gościu nie bądź taki mądry
[/quote]
a wlasnie ma racje
Avatar
PIOTR / 10 listopada 2011 r. o 20:27
NAJLEPIEJ PRZEPROWADZIC REFERENDUM W SPRAWIE ODŁACZENIA BRZOZÓWKI OD GMINY SZASTARKA I PRZYŁĄCZENIA DO ZAKRZÓWKA ALBO MODLIBORZYC. NIE CHODZI O DOBRO DZIECI TYLKO O MIEJSCA PRACY SPRZĄTACZKI PALACZE ITD.
Avatar
Tomasz / 10 listopada 2011 r. o 19:13
Dlaczego pan Bogusław pokazuje niejawne listy z podpisami fotografowi? Czy to nie podpada pod paragraf?
Avatar
yhyr / 10 listopada 2011 r. o 10:42
demokracja to rzady ludu; i chlopine wywala bo nie umie wspolpracowac ze spoleczenstwem PEWNIE JEST PO POLITOLOGII JAK BIEDRON I JAK POCHODZI Z BLINOWA TO WSZYTSKO W TYM TEMACIE pozdro dla walczakow
Avatar
Gość / 10 listopada 2011 r. o 10:20
[quote name='...' timestamp='1320914832' post='556665']
Na wsi ludziom wydaje się ze im sie wszytko należy! ale jak cos nie ma sensu i jest nieopłacalne i przynosi straty, bo olbrzymia szkołe trzeba utrzymywac dla garstki dzieci to należy odwołac wójta? bezsens, ten wójt to powinien dostac order za spokoj ze nie daje sie zaszantarzowac takim wariatom! Co za głupie myslenie, ma cos byc i koniec! takie sa realia, My wszytcy mamy ponosic koszty bo garstwa mieszkanców, którzy maj zawziety charatkter i chcca i koniec!
[/quote]
Gościu nie bądź taki mądry
[quote name='...' timestamp='1320914832' post='556665']
Na wsi ludziom wydaje się ze im sie wszytko należy! ale jak cos nie ma sensu i jest nieopłacalne i przynosi straty, bo olbrzymia szkołe trzeba utrzymywac dla garstki dzieci to należy odwołac wójta? bezsens, ten wójt to powinien dostac order za spokoj ze nie daje sie zaszantarzowac takim wariatom! Co za głupie myslenie, ma cos byc i koniec! takie sa realia, My wszytcy mamy ponosic koszty bo garstwa mieszkanców, którzy maj zawziety charatkter i ch... rozwiń
Avatar
aGA / 10 listopada 2011 r. o 09:53
Chociaż mieszkam w Lublinie, nie jestem związana z Szastarką, miałam do czynienia z wójtem w ubiegłym roku. Potraktował mnie po chamsku, nigdy w życiu mnie nikt w gminie tak nie potraktował. Niewłaściwy człowiek na tym miejscu.
Avatar
... / 10 listopada 2011 r. o 09:47
Na wsi ludziom wydaje się ze im sie wszytko należy! ale jak cos nie ma sensu i jest nieopłacalne i przynosi straty, bo olbrzymia szkołe trzeba utrzymywac dla garstki dzieci to należy odwołac wójta? bezsens, ten wójt to powinien dostac order za spokoj ze nie daje sie zaszantarzowac takim wariatom! Co za głupie myslenie, ma cos byc i koniec! takie sa realia, My wszytcy mamy ponosic koszty bo garstwa mieszkanców, którzy maj zawziety charatkter i chcca i koniec!
Avatar
Johny / 16 stycznia 2012 r. o 19:17
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasadnienia wniosku, byłbym bardzo ostrożny w stawianiu wójtowi zarzutu doprowadzania Gminy do skrajnej upadłości i rozpadu, co uczynili inicjatorzy referendum. Odniosłem wrażenie, że mieszkańcy jednej miejscowości dla swojego partykularnego interesu, chcą wciągnąć do referendalnej gry całą gminną społeczność. Dlatego szans na rozstrzygnięcie referendum po myśli wnioskodawców nie widzę.)
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasa... rozwiń
Avatar
Johny / 16 stycznia 2012 r. o 19:14
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasadnienia wniosku, byłbym bardzo ostrożny w stawianiu wójtowi zarzutu doprowadzania Gminy do skrajnej upadłości i rozpadu, co uczynili inicjatorzy referendum. Odniosłem wrażenie, że mieszkańcy jednej miejscowości dla swojego partykularnego interesu, chcą wciągnąć do referendalnej gry całą gminną społeczność. Dlatego szans na rozstrzygnięcie referendum po myśli wnioskodawców nie widzę.)
Szanowni Mieszkańcy Gminy Szastarka. Mieszkam w innym województwie, i nic mnie z Waszą Wspólnotą nie łączy. Obserwowałem za to uważnie lub śledziłem niejeden zryw referendalny, inspirowany i podsycany przez jednostki, którym przyświecały nie ogólnospołeczne, a osobiste lub partykularne cele, do których zmierzali manipulując innymi, i grając na ich emocjach. Swoją drogą powód inicjatywy referendalnej, z punktu widzenia interesu mieszkańców całej Waszej Gminy, wydaje mi się niezbyt ważki. Po przeanalizowaniu pokrętnej i niespójnej treści uzasa... rozwiń
Avatar
xyz / 11 listopada 2011 r. o 18:16
[quote name='Gość' timestamp='1320916857' post='556686']
Gościu nie bądź taki mądry
[/quote]
a wlasnie ma racje
Avatar
PIOTR / 10 listopada 2011 r. o 20:27
NAJLEPIEJ PRZEPROWADZIC REFERENDUM W SPRAWIE ODŁACZENIA BRZOZÓWKI OD GMINY SZASTARKA I PRZYŁĄCZENIA DO ZAKRZÓWKA ALBO MODLIBORZYC. NIE CHODZI O DOBRO DZIECI TYLKO O MIEJSCA PRACY SPRZĄTACZKI PALACZE ITD.
Avatar
Tomasz / 10 listopada 2011 r. o 19:13
Dlaczego pan Bogusław pokazuje niejawne listy z podpisami fotografowi? Czy to nie podpada pod paragraf?
Avatar
yhyr / 10 listopada 2011 r. o 10:42
demokracja to rzady ludu; i chlopine wywala bo nie umie wspolpracowac ze spoleczenstwem PEWNIE JEST PO POLITOLOGII JAK BIEDRON I JAK POCHODZI Z BLINOWA TO WSZYTSKO W TYM TEMACIE pozdro dla walczakow
Avatar
Gość / 10 listopada 2011 r. o 10:20
[quote name='...' timestamp='1320914832' post='556665']
Na wsi ludziom wydaje się ze im sie wszytko należy! ale jak cos nie ma sensu i jest nieopłacalne i przynosi straty, bo olbrzymia szkołe trzeba utrzymywac dla garstki dzieci to należy odwołac wójta? bezsens, ten wójt to powinien dostac order za spokoj ze nie daje sie zaszantarzowac takim wariatom! Co za głupie myslenie, ma cos byc i koniec! takie sa realia, My wszytcy mamy ponosic koszty bo garstwa mieszkanców, którzy maj zawziety charatkter i chcca i koniec!
[/quote]
Gościu nie bądź taki mądry
[quote name='...' timestamp='1320914832' post='556665']
Na wsi ludziom wydaje się ze im sie wszytko należy! ale jak cos nie ma sensu i jest nieopłacalne i przynosi straty, bo olbrzymia szkołe trzeba utrzymywac dla garstki dzieci to należy odwołac wójta? bezsens, ten wójt to powinien dostac order za spokoj ze nie daje sie zaszantarzowac takim wariatom! Co za głupie myslenie, ma cos byc i koniec! takie sa realia, My wszytcy mamy ponosic koszty bo garstwa mieszkanców, którzy maj zawziety charatkter i ch... rozwiń
Avatar
aGA / 10 listopada 2011 r. o 09:53
Chociaż mieszkam w Lublinie, nie jestem związana z Szastarką, miałam do czynienia z wójtem w ubiegłym roku. Potraktował mnie po chamsku, nigdy w życiu mnie nikt w gminie tak nie potraktował. Niewłaściwy człowiek na tym miejscu.
Avatar
... / 10 listopada 2011 r. o 09:47
Na wsi ludziom wydaje się ze im sie wszytko należy! ale jak cos nie ma sensu i jest nieopłacalne i przynosi straty, bo olbrzymia szkołe trzeba utrzymywac dla garstki dzieci to należy odwołac wójta? bezsens, ten wójt to powinien dostac order za spokoj ze nie daje sie zaszantarzowac takim wariatom! Co za głupie myslenie, ma cos byc i koniec! takie sa realia, My wszytcy mamy ponosic koszty bo garstwa mieszkanców, którzy maj zawziety charatkter i chcca i koniec!