Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

18 lutego 2010 r.
19:08
Edytuj ten wpis

Trzy kilometry piekła na drodze pod Piaskami

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 43 A A

Masakra – mówi krótko o nawierzchni drogi Zbigniew Włodarczyk, kierowca ze Świdnika. Chodzi o 3-kilometrowy fragment ruchliwej dwupasmówki z Lublina do Piask,
od stacji BP do początku nowej obwodnicy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Gdyby dziś ogłoszono konkurs na najbardziej dziurawą drogę w Europie, to faworytem byłby ten fragment "krajówki” numer 12/17 – przekonuje Włodarczyk, który musi jeździć tą trasą dwa razy w tygodniu. – Kamienie strzelają spod kół, jak pociski. Zawieszenia się urywają, a remont szosy dopiero w marcu!

Drogowcy doskonale zdają sobie sprawę ze złego stanu nawierzchni. – Cały czas pracują tam ekipy łatające dziury – zapewnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Już dawno planowaliśmy remont tej drogi i gdyby nie protest jednego z mieszkańców, byłby już na ukończeniu.

Takie tłumaczenia nie przekonują kierowców. – Wracałem z Zamościa – opowiada Zbigniew Włodarczyk. – Kamienie waliły w szyby, karoserię, zawieszenie też przeszło swoje. I – żeby uprzedzić komentarze – nie dało się jechać szybciej niż 30 km/h.

Nasz Czytelnik i tak miał fart, bo nie uszkodził poważnie auta. Inni tyle szczęścia nie mieli. Od kilkunastu dni przygody kierowców na tej drodze zajmują czołowe miejsca w statystykach Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

– Uszkodzone szyby, połamane felgi i zderzaki, pokiereszowane zawieszenie. Codziennie przyjmujemy od jednego do kilku zgłoszeń o uszkodzonych autach. Już interweniowaliśmy w GDDKiA w Lublinie, żeby coś z tym zrobili – mówi komisarz Tomasz Dejer.

– Jak tylko pozwoli pogoda, połatamy ubytki. Jednak radykalna poprawa będzie dopiero po gruntownej przebudowie tego odcinka drogi. Inwestycja jest przewidziana na ten rok – twierdzi Krzysztof Nalewajko.

– Z tego co wiem, drogowcy są jeszcze w lesie z papierami, nie mają ani pozwolenia na budowę, ani decyzji środowiskowej – wątpi w obietnice Ryszard Siczek, burmistrz Piask.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubięswojąwieś / 22 lutego 2010 o 20:35
0
Gość napisał:
co ty pier...? a towarzystwo spod znaku lsw i lks


a ciekawe spod jakiego znaku jesteś ty, koleżanko może LCH?
Avatar
zrobmy bunt / 20 lutego 2010 o 10:01
0
podatki w paliwie placimy wlasnie za takie drogi... kierowcy zrobmy bunt... zablokujmy krajówke w obu kierunkach w tym miejscu za piaskami gdzie są te doły...
Avatar
mały2000 / 19 lutego 2010 o 21:58
0
popieram przedmówce! ja mam auto ze sztywniejszym zawieszeniem i ani mi się śni tam pruć! jeżeli trzeba to jadę i wolniej niż ograniczenie i oboma pasami i w du.. mam tych co chcą gnać jak deb***e, oni mi zawieszenia mi naprawią, a wiem z doświadczenia ile trzeba się o kręcić za odszkodowaniem! wszystkie drogi w naszym województwie są koszmarne, ale to już jest szczyt wszystkiego. i hu.. z tego lotniska jak nikt nie będzie się chciał do niego tak tłuc...
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 14:33
0
killer_deb***i napisał:
To naucz się omijać dziury i będziesz jechał szybciej. Wierz mi, że da się- nawet na tym sitku na trasie Piaski - Lublin.
Jak codziennie jeździ się do pracy tą trasą to człowiek wprawy nabiera, a takie fajtłapy tylko tarasują ruch wlekąc się 40km/h lewym pasem.


powinieneś kiler-deb***u dostać nagrodę za najgłupszy post w tym temacie. "naucz omijać dziury" - dobrze, kupię sobie samolot.
nie zniżę się do poziomu lubelskich buraków napier... slalomem obydwoma pasami tej "trasy", bo muszą być pierwsi na mecie. a może w tuningowanych fordach w standardzie jest tylko jeden bieg - piątka? nie wspomnę, że tam jest zdaje się ograniczenie do 40 km/h dla obu pasów.


powinieneś kiler-deb***u dostać nagrodę za najgłupszy post w tym temacie. "naucz omijać dziury" - dobrze, kupię sobie samolot.
nie zniżę się do poziomu lubelskich buraków napier... slalomem obydwoma pasami tej "trasy", bo muszą być pierwsi na mecie. a może w tuningowanych fordach w standardzie jest tylko jeden bieg - piątka? nie wspomnę, że tam jest zdaje się ograniczenie do 40 km/h dla obu pasów. rozwiń
Avatar
killer_debili / 19 lutego 2010 o 12:45
0
Gość napisał:
co ty pier...? jechałam tam dziś rano z zawrotną prędkością 40 km/h ryzykując utratę kół i popękanie resorów, a towarzystwo spod znaku lsw i lks wyprzedzało mnie swoimi tuningowanymi fordzinami z prędkością ponad dwa razy większą, tak że tylko chmura żwiru za nimi pozostawała.


To naucz się omijać dziury i będziesz jechał szybciej. Wierz mi, że da się- nawet na tym sitku na trasie Piaski - Lublin.
Jak codziennie jeździ się do pracy tą trasą to człowiek wprawy nabiera, a takie fajtłapy tylko tarasują ruch wlekąc się 40km/h lewym pasem.


To naucz się omijać dziury i będziesz jechał szybciej. Wierz mi, że da się- nawet na tym sitku na trasie Piaski - Lublin.
Jak codziennie jeździ się do pracy tą trasą to człowiek wprawy nabiera, a takie fajtłapy tylko tarasują ruch wlekąc się 40km/h lewym pasem. rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 12:12
0
samochody sa w dobrym stanie pisze do 10-15 letnimi tylko wina lezy po stronie tych dziurawych drog w Polsce i przez to samochody sie psuja przez to stacja diagnostyczna zarabia na tym a w Anglia jezdzisz swobodnie, bez dziur (no moze z 5%) ale to i tak malo pozdro z Anglii
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 10:56
0
ojjj napisał:
Co Ty pier.....
Chłopie - jechałem tamtędy 20km/h... Są miejsca, gdzie nie da się przejechać nie wjeżdżając w dziurę.
Powiedz mi jeszcze, kto mi ma oddać za remont zawieszenia?? Od ostatniego przejechałem może z 10kkm i właśnie na tym odcinku poleciała mi sprężyna. Proszę powiedz mi, kto zapłaci za kolejny remont.
PS - nawierzchnię w tym miejscu wymieniali bodajże w 1998 lub 1999. Długo nie wytrzymała.

Jeśli masz kwitek ze zdarzenia od policji to naprawiasz zawias, a o odszkodowanie zgłaszasz się do GDDKiA.
Jeśli nic nie jesteś w stanie wskórać to sprawa cywilna w sądzie i masz odszkodowanko

Jeśli masz kwitek ze zdarzenia od policji to naprawiasz zawias, a o odszkodowanie zgłaszasz się do GDDKiA.
Jeśli nic nie jesteś w stanie wskórać to sprawa cywilna w sądzie i masz odszkodowanko rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 10:46
0
co ty pier...? jechałam tam dziś rano z zawrotną prędkością 40 km/h ryzykując utratę kół i popękanie resorów, a towarzystwo spod znaku lsw i lks wyprzedzało mnie swoimi tuningowanymi fordzinami z prędkością ponad dwa razy większą, tak że tylko chmura żwiru za nimi pozostawała.
Avatar
ojjj / 19 lutego 2010 o 10:26
0
SUW napisał:
Była ostra zima i są efekty, czyli dziury w asfalcie! Ale to jedna strona medalu! A druga to kultura jazdy! Dojeżdzam codziennie 30 km do pracy i widzę jak zachowują się użytkownicy dróg! dziury nie dziury, ograniczenia, na nic nie zwracają uwagi, tylko z buta i do przodu. A efekty? gejzety wody i kamieni trzaskających po szybach i karoseriach innych użytkowników dróg!
Jeśli są nawet dziury to jeździjmy spokojniej, wtedy nie będzie pogiętych felg urwanych kół, potłuczonych szyb. Przy prędkości 40 km/godz nic takiego się nie zdarzy. Przecież w lutym nikt nie będzie kładł asfaltu. A kodeks drogowy przecież nakazuje, ze powinniśc=my swoje zachowanie dostosować do warunków panujacych na drodze. I kto tego przestrzega? Może 10% kierowców. A reszta rozwala koła i wrzeszcy wnuiobogłosy!


Co Ty pier.....
Chłopie - jechałem tamtędy 20km/h... Są miejsca, gdzie nie da się przejechać nie wjeżdżając w dziurę.
Powiedz mi jeszcze, kto mi ma oddać za remont zawieszenia?? Od ostatniego przejechałem może z 10kkm i właśnie na tym odcinku poleciała mi sprężyna. Proszę powiedz mi, kto zapłaci za kolejny remont.
PS - nawierzchnię w tym miejscu wymieniali bodajże w 1998 lub 1999. Długo nie wytrzymała.


Co Ty pier.....
Chłopie - jechałem tamtędy 20km/h... Są miejsca, gdzie nie da się przejechać nie wjeżdżając w dziurę.
Powiedz mi jeszcze, kto mi ma oddać za remont zawieszenia?? Od ostatniego przejechałem może z 10kkm i właśnie na tym odcinku poleciała mi sprężyna. Proszę powiedz mi, kto zapłaci za kolejny remont.
PS - nawierzchnię w tym miejscu wymieniali bodajże w 1998 lub 1999. Długo nie wytrzymała. rozwiń
Avatar
Driver / 19 lutego 2010 o 09:02
0
SUW napisał:
Była ostra zima i są efekty, czyli dziury w asfalcie! Ale to jedna strona medalu! A druga to kultura jazdy! Dojeżdzam codziennie 30 km do pracy i widzę jak zachowują się użytkownicy dróg! dziury nie dziury, ograniczenia, na nic nie zwracają uwagi, tylko z buta i do przodu. A efekty? gejzety wody i kamieni trzaskających po szybach i karoseriach innych użytkowników dróg!
Jeśli są nawet dziury to jeździjmy spokojniej, wtedy nie będzie pogiętych felg urwanych kół, potłuczonych szyb. Przy prędkości 40 km/godz nic takiego się nie zdarzy. Przecież w lutym nikt nie będzie kładł asfaltu. A kodeks drogowy przecież nakazuje, ze powinniśc=my swoje zachowanie dostosować do warunków panujacych na drodze. I kto tego przestrzega? Może 10% kierowców. A reszta rozwala koła i wrzeszcy wnuiobogłosy!


Sugerujesz, że zimy są tylko w Polsce i najostrzejsze na lubelszczyźnie? Uważasz, że żółwie by jeszcze wolniej się przemieszczały niż mają to w naturze gdyby im robić dziury na ich drodze, lać wode i sypać kamienie pod nogi? Piszesz gdzieś z innego kraju czy może nigdy fizycznie opisywanego odcinaka drogi własnym autem nie przemierzałeś. Przejedź w jedną i drugą stronę trasę Lublin - Piaski z szybkościa 10 km/h i później się wymądrzaj.
Jak końcówka drążka, przegub, "maglownica" czy inny element zawieszenia rozsypie się nagle na prostej i równej nawierzchni to będż pewny, że to wina producenta a nie warunków eksploatacji auta.

Jeżeli do tego wszystkiego raczysz zapoznać się z definicją dróg publicznych w KD, normami jakościowymi RP i UE o nawierzchni dróg publicvznych, raportami NIK o stanie nawierzchni dróg publicznych oraz Europejskim Atlasie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego BRD a póżniej zaczniesz cytować obowiązki użytkowników dróg to wtedy się z Tobą zgodzę, że winę za opisany stan rzeczy ponoszą kierowcy.

Czy zdajesz sobie sprawę, że w dziedzinie infrastruktury drogowej jesteśmy gdzieś tak z 55 lat do tyłu wobec normalnych miejsc na świecie?


Sugerujesz, że zimy są tylko w Polsce i najostrzejsze na lubelszczyźnie? Uważasz, że żółwie by jeszcze wolniej się przemieszczały niż mają to w naturze gdyby im robić dziury na ich drodze, lać wode i sypać kamienie pod nogi? Piszesz gdzieś z innego kraju czy może nigdy fizycznie opisywanego odcinaka drogi własnym autem nie przemierzałeś. Przejedź w jedną i drugą stronę trasę Lublin - Piaski z szybkościa 10 km/h i później się wymądrzaj.
Jak końcówka drążka, przegub, "maglownica" czy inny element zaw... rozwiń
Avatar
lubięswojąwieś / 22 lutego 2010 o 20:35
0
Gość napisał:
co ty pier...? a towarzystwo spod znaku lsw i lks


a ciekawe spod jakiego znaku jesteś ty, koleżanko może LCH?
Avatar
zrobmy bunt / 20 lutego 2010 o 10:01
0
podatki w paliwie placimy wlasnie za takie drogi... kierowcy zrobmy bunt... zablokujmy krajówke w obu kierunkach w tym miejscu za piaskami gdzie są te doły...
Avatar
mały2000 / 19 lutego 2010 o 21:58
0
popieram przedmówce! ja mam auto ze sztywniejszym zawieszeniem i ani mi się śni tam pruć! jeżeli trzeba to jadę i wolniej niż ograniczenie i oboma pasami i w du.. mam tych co chcą gnać jak deb***e, oni mi zawieszenia mi naprawią, a wiem z doświadczenia ile trzeba się o kręcić za odszkodowaniem! wszystkie drogi w naszym województwie są koszmarne, ale to już jest szczyt wszystkiego. i hu.. z tego lotniska jak nikt nie będzie się chciał do niego tak tłuc...
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 14:33
0
killer_deb***i napisał:
To naucz się omijać dziury i będziesz jechał szybciej. Wierz mi, że da się- nawet na tym sitku na trasie Piaski - Lublin.
Jak codziennie jeździ się do pracy tą trasą to człowiek wprawy nabiera, a takie fajtłapy tylko tarasują ruch wlekąc się 40km/h lewym pasem.


powinieneś kiler-deb***u dostać nagrodę za najgłupszy post w tym temacie. "naucz omijać dziury" - dobrze, kupię sobie samolot.
nie zniżę się do poziomu lubelskich buraków napier... slalomem obydwoma pasami tej "trasy", bo muszą być pierwsi na mecie. a może w tuningowanych fordach w standardzie jest tylko jeden bieg - piątka? nie wspomnę, że tam jest zdaje się ograniczenie do 40 km/h dla obu pasów.


powinieneś kiler-deb***u dostać nagrodę za najgłupszy post w tym temacie. "naucz omijać dziury" - dobrze, kupię sobie samolot.
nie zniżę się do poziomu lubelskich buraków napier... slalomem obydwoma pasami tej "trasy", bo muszą być pierwsi na mecie. a może w tuningowanych fordach w standardzie jest tylko jeden bieg - piątka? nie wspomnę, że tam jest zdaje się ograniczenie do 40 km/h dla obu pasów. rozwiń
Avatar
killer_debili / 19 lutego 2010 o 12:45
0
Gość napisał:
co ty pier...? jechałam tam dziś rano z zawrotną prędkością 40 km/h ryzykując utratę kół i popękanie resorów, a towarzystwo spod znaku lsw i lks wyprzedzało mnie swoimi tuningowanymi fordzinami z prędkością ponad dwa razy większą, tak że tylko chmura żwiru za nimi pozostawała.


To naucz się omijać dziury i będziesz jechał szybciej. Wierz mi, że da się- nawet na tym sitku na trasie Piaski - Lublin.
Jak codziennie jeździ się do pracy tą trasą to człowiek wprawy nabiera, a takie fajtłapy tylko tarasują ruch wlekąc się 40km/h lewym pasem.


To naucz się omijać dziury i będziesz jechał szybciej. Wierz mi, że da się- nawet na tym sitku na trasie Piaski - Lublin.
Jak codziennie jeździ się do pracy tą trasą to człowiek wprawy nabiera, a takie fajtłapy tylko tarasują ruch wlekąc się 40km/h lewym pasem. rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 12:12
0
samochody sa w dobrym stanie pisze do 10-15 letnimi tylko wina lezy po stronie tych dziurawych drog w Polsce i przez to samochody sie psuja przez to stacja diagnostyczna zarabia na tym a w Anglia jezdzisz swobodnie, bez dziur (no moze z 5%) ale to i tak malo pozdro z Anglii
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 10:56
0
ojjj napisał:
Co Ty pier.....
Chłopie - jechałem tamtędy 20km/h... Są miejsca, gdzie nie da się przejechać nie wjeżdżając w dziurę.
Powiedz mi jeszcze, kto mi ma oddać za remont zawieszenia?? Od ostatniego przejechałem może z 10kkm i właśnie na tym odcinku poleciała mi sprężyna. Proszę powiedz mi, kto zapłaci za kolejny remont.
PS - nawierzchnię w tym miejscu wymieniali bodajże w 1998 lub 1999. Długo nie wytrzymała.

Jeśli masz kwitek ze zdarzenia od policji to naprawiasz zawias, a o odszkodowanie zgłaszasz się do GDDKiA.
Jeśli nic nie jesteś w stanie wskórać to sprawa cywilna w sądzie i masz odszkodowanko

Jeśli masz kwitek ze zdarzenia od policji to naprawiasz zawias, a o odszkodowanie zgłaszasz się do GDDKiA.
Jeśli nic nie jesteś w stanie wskórać to sprawa cywilna w sądzie i masz odszkodowanko rozwiń
Avatar
Gość / 19 lutego 2010 o 10:46
0
co ty pier...? jechałam tam dziś rano z zawrotną prędkością 40 km/h ryzykując utratę kół i popękanie resorów, a towarzystwo spod znaku lsw i lks wyprzedzało mnie swoimi tuningowanymi fordzinami z prędkością ponad dwa razy większą, tak że tylko chmura żwiru za nimi pozostawała.
Avatar
ojjj / 19 lutego 2010 o 10:26
0
SUW napisał:
Była ostra zima i są efekty, czyli dziury w asfalcie! Ale to jedna strona medalu! A druga to kultura jazdy! Dojeżdzam codziennie 30 km do pracy i widzę jak zachowują się użytkownicy dróg! dziury nie dziury, ograniczenia, na nic nie zwracają uwagi, tylko z buta i do przodu. A efekty? gejzety wody i kamieni trzaskających po szybach i karoseriach innych użytkowników dróg!
Jeśli są nawet dziury to jeździjmy spokojniej, wtedy nie będzie pogiętych felg urwanych kół, potłuczonych szyb. Przy prędkości 40 km/godz nic takiego się nie zdarzy. Przecież w lutym nikt nie będzie kładł asfaltu. A kodeks drogowy przecież nakazuje, ze powinniśc=my swoje zachowanie dostosować do warunków panujacych na drodze. I kto tego przestrzega? Może 10% kierowców. A reszta rozwala koła i wrzeszcy wnuiobogłosy!


Co Ty pier.....
Chłopie - jechałem tamtędy 20km/h... Są miejsca, gdzie nie da się przejechać nie wjeżdżając w dziurę.
Powiedz mi jeszcze, kto mi ma oddać za remont zawieszenia?? Od ostatniego przejechałem może z 10kkm i właśnie na tym odcinku poleciała mi sprężyna. Proszę powiedz mi, kto zapłaci za kolejny remont.
PS - nawierzchnię w tym miejscu wymieniali bodajże w 1998 lub 1999. Długo nie wytrzymała.


Co Ty pier.....
Chłopie - jechałem tamtędy 20km/h... Są miejsca, gdzie nie da się przejechać nie wjeżdżając w dziurę.
Powiedz mi jeszcze, kto mi ma oddać za remont zawieszenia?? Od ostatniego przejechałem może z 10kkm i właśnie na tym odcinku poleciała mi sprężyna. Proszę powiedz mi, kto zapłaci za kolejny remont.
PS - nawierzchnię w tym miejscu wymieniali bodajże w 1998 lub 1999. Długo nie wytrzymała. rozwiń
Avatar
Driver / 19 lutego 2010 o 09:02
0
SUW napisał:
Była ostra zima i są efekty, czyli dziury w asfalcie! Ale to jedna strona medalu! A druga to kultura jazdy! Dojeżdzam codziennie 30 km do pracy i widzę jak zachowują się użytkownicy dróg! dziury nie dziury, ograniczenia, na nic nie zwracają uwagi, tylko z buta i do przodu. A efekty? gejzety wody i kamieni trzaskających po szybach i karoseriach innych użytkowników dróg!
Jeśli są nawet dziury to jeździjmy spokojniej, wtedy nie będzie pogiętych felg urwanych kół, potłuczonych szyb. Przy prędkości 40 km/godz nic takiego się nie zdarzy. Przecież w lutym nikt nie będzie kładł asfaltu. A kodeks drogowy przecież nakazuje, ze powinniśc=my swoje zachowanie dostosować do warunków panujacych na drodze. I kto tego przestrzega? Może 10% kierowców. A reszta rozwala koła i wrzeszcy wnuiobogłosy!


Sugerujesz, że zimy są tylko w Polsce i najostrzejsze na lubelszczyźnie? Uważasz, że żółwie by jeszcze wolniej się przemieszczały niż mają to w naturze gdyby im robić dziury na ich drodze, lać wode i sypać kamienie pod nogi? Piszesz gdzieś z innego kraju czy może nigdy fizycznie opisywanego odcinaka drogi własnym autem nie przemierzałeś. Przejedź w jedną i drugą stronę trasę Lublin - Piaski z szybkościa 10 km/h i później się wymądrzaj.
Jak końcówka drążka, przegub, "maglownica" czy inny element zawieszenia rozsypie się nagle na prostej i równej nawierzchni to będż pewny, że to wina producenta a nie warunków eksploatacji auta.

Jeżeli do tego wszystkiego raczysz zapoznać się z definicją dróg publicznych w KD, normami jakościowymi RP i UE o nawierzchni dróg publicvznych, raportami NIK o stanie nawierzchni dróg publicznych oraz Europejskim Atlasie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego BRD a póżniej zaczniesz cytować obowiązki użytkowników dróg to wtedy się z Tobą zgodzę, że winę za opisany stan rzeczy ponoszą kierowcy.

Czy zdajesz sobie sprawę, że w dziedzinie infrastruktury drogowej jesteśmy gdzieś tak z 55 lat do tyłu wobec normalnych miejsc na świecie?


Sugerujesz, że zimy są tylko w Polsce i najostrzejsze na lubelszczyźnie? Uważasz, że żółwie by jeszcze wolniej się przemieszczały niż mają to w naturze gdyby im robić dziury na ich drodze, lać wode i sypać kamienie pod nogi? Piszesz gdzieś z innego kraju czy może nigdy fizycznie opisywanego odcinaka drogi własnym autem nie przemierzałeś. Przejedź w jedną i drugą stronę trasę Lublin - Piaski z szybkościa 10 km/h i później się wymądrzaj.
Jak końcówka drążka, przegub, "maglownica" czy inny element zaw... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej
22 lipca 2018, 11:00

Żniwowanie w Muzeum Wsi Lubelskiej 0 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na kolejną odsłonę wakacyjnych pokazów dawnego rzemiosła. W niedzielę, 22 lipca o godz. 11 w Skansenie rozpoczną się pokazy żniwowania.

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu

Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych powstała w bialskim szpitalu 0 0

Przy szpitalu w Białej Podlaskiej zaczęła funkcjonować Poradnia Leczenia Ran Przewlekłych. Placówka podpisała umowę z lubelskim NFZ.

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy

Śmiertelny wypadek na drodze krajowej nr 19. Nie żyje pieszy 4 0

Do tragicznego wypadku doszło po godz. 1 w nocy na drodze krajowej nr 19 w miejscowości Firlej.

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia]
galeria

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia. Kto zdobył medale? [zdjęcia] 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 92 21

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 5 2

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 30 3

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 4

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 4 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!