Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

27 maja 2010 r.
17:16
Edytuj ten wpis

Woda opada, powodzianie zaczynają życie od nowa

0 16 A A

Wszystko przepadło. Trzeba zaczynać od nowa – załamuje ręce Jadwiga Czarnecka z Kłodnicy. Podobnie jak ponad tysiąc innych osób z naszego regionu czeka ją powrót do zalanego gospodarstwa. Pierwsi powodzianie dotarli do domów wczoraj.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kaniowie zdążyli wywieźć z gospodarstwa maszyny a najcenniejsze rzeczy wynieść na strych. Parter zalało. – Nie wiem, co z tym wszystkim teraz robić – przyznaje pani Hanna.

Podobnie mówią inni mieszkańcy Wilkowa i okolic. – Zaczynają wracać do domów. I załamuje ich to, co zastają – mówi ks. Grzegorz Lipiński z parafii w Wilkowie. – Rozmawiam z nimi, staram się pocieszać. Ale niektórzy stracili wszystko. Dorobek życia. Są załamani. Mówią, że chcą się wyprowadzić, przenieść w całkiem inne miejsce. Tyle, że na to potrzeba pieniędzy. A ich nie ma…

– Jeszcze nie byłam w domu. Boję się wracać – mówi załamanym głosem Ewa Śliwa z zalanej Kłodnicy. – Wiem tylko, że wszystko jest zalane. Nie ma do czego jechać.

Jadwiga Czarnecka z Kłodnicy czeka na wieści od syna. – Był w domu wczoraj. Pojechał i dzisiaj. Tragedia – płacze. – Żyję na tym świecie 72 lata i czegoś takiego jeszcze nie przeżyłam. Przez większość życia ciężko pracowałam. I co? Wszystko przepadło. Trzeba zaczynać od nowa.

Na wale w Dobrem spotykamy małżeństwo w średnim wieku. Właśnie byli w domu w miejscowości Zarudki, po raz pierwszy od początku powodzi. – Tego się nie da opisać. Coś strasznego – mówi z łzami w oczach kobieta. – Na razie tam nie wracamy – dodaje jej mąż. – Zatrzymamy się u rodziny, u znajomych. Gdzie się da.

– Na początku się załamałem – mówi otwarcie pan Mieczysław z Kątów. – Ale co: mam się utopić? Przecież jakoś trzeba wrócić do życia. Każdy z nas musi się po prostu brać do roboty.
Ludzie wracający do domów korzystają z punktów pomocy.

Te działają m.in. w szkołach w Dobrem (gdzie zatrzymała się rozlewająca Wisła) i w Rogowie (gdzie działa sztab kryzysowy). W obu przez cały czas tłum. – Przyszedł pan z małym dzieckiem. Szuka smoczka, bo dziecko ssie palce – krzyczy jedna z wolontariuszek. – Potrzebne są buty, najlepiej gumowe – mówi z kolei mężczyzna, który właśnie przyjechał z wału w Dobrem.

Powodzianie biorą najbardziej potrzebne rzeczy: ubrania, koce, żywność i środki czystości. – Bierzcie wszystko, co może się przydać. Żeby nie wydawać na to pieniędzy – apeluje jedna z kobiet pomagających w szkole w Dobrem. – Pieniądze przydadzą się na inne, o wiele droższe rzeczy.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ślepy / 29 maja 2010 o 22:54
0
Stretford napisał:
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się może dlaczego nie działa przepompownia wody w Zastowie Karczmiskim? Czy to na skutek zalania, braku prądu (agregaty nie mogłyby jej rozpędzić), czy może ludzkiego niedopatrzenia? Myślę, że uruchomienie przepompowni i zrzut wody z zalanych terenów nie tylko Zastowa Karczmiskiego ale i Wilkowa, znacznie przyśpieszyłby osuszanie terenów.


słyszałem, że to bobry przegryzły kable, ale nie martw się - wojewodzina już wydała na nie wyrok, podobno jedzie już specjalna grupa traperów z Kanady, i tym oto sposobem bobry dołączyły do żydów, cyklistów i liberałów,
a przecież "kto zabije bobra ten nie zazna dobra"
ahoj


słyszałem, że to bobry przegryzły kable, ale nie martw się - wojewodzina już wydała na nie wyrok, podobno jedzie już specjalna grupa traperów z Kanady, i tym oto sposobem bobry dołączyły do żydów, cyklistów i liberałów,
a przecież "kto zabije bobra ten nie zazna dobra"
ahoj rozwiń
Avatar
Stretford / 29 maja 2010 o 20:20
0
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się może dlaczego nie działa przepompownia wody w Zastowie Karczmiskim? Czy to na skutek zalania, braku prądu (agregaty nie mogłyby jej rozpędzić), czy może ludzkiego niedopatrzenia? Myślę, że uruchomienie przepompowni i zrzut wody z zalanych terenów nie tylko Zastowa Karczmiskiego ale i Wilkowa, znacznie przyśpieszyłby osuszanie terenów.
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 14:05
0
Piszesz człowieku, że nawet na powiślu podsiąków nie było?? Chyba wtedy miałeś gluta pod nosem i nie pamiętasz zbyt wiele z tego okresu!! Były podsiąki może nie uwszystkiech, ale było ich dużo wiec nie pie...ol głupot tutaj!!
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 14:02
0
W 2001 roku ludzie z powiśla, Braciejowic brali pieniądze i dary, bo mimo, że nie zalało im domów to zalało wszystkie uprawy. Jak żyjesz na wsi i woda zalała Ci całe pole to niby z czego masz się utrzymać??
Napewno byli też tacy, którzy nie mieli nic wspólnego z powodzią i chciali się tylko obłowić, ale większość naprawdę tę powódź przeżyła mimo, że wody w domu nie było. Trzeba myśleć co się pisze!!
Avatar
ślepy / 28 maja 2010 o 23:15
0
lala napisał:
Dupę miastu powiatowemu uratowali i taka wdzięczność
Starosta to powinien, każdemu z osobna kto bronił tego wału co najmniej flaszkę wódki postawić!


w jakim sensie uratowali dupę miastu? bo jako niezły uczeń geografii nie widzę związku, czyżby chodziło o te wiejskie bajana i legendy o zalaniu Opola przez Wisłę?
ahoj fantaści
Avatar
lala / 28 maja 2010 o 21:13
0
Dupę miastu powiatowemu uratowali i taka wdzięczność
Starosta to powinien, każdemu z osobna kto bronił tego wału co najmniej flaszkę wódki postawić!
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 18:38
0
Gość napisał:
Do XXX
Nie grzesz bo następnym razem może cię naprawdę zalać. Podczas tamtej powodzi w Wilkowie płakano jakie to ponieśli straty brali dary , pieniądze , było im mało i mało. I Patrz teraz co się stało!
Podsiąki w piwnicach to jeszcze nie zalanie mieszkania. A tak w ogóle proszę się opanować, bo inni ludzie naprawdę stracili dorobek całego życia i to jest dopiero tragedia. U Was woda weszła i praktycznie wyszła.





Nie grzeszę, mnie zalało w 2001 r., i wiem co znaczy przejść przez coś takiego. Piszę bo szkoda mi ludzi którzy bronili walów,żeby zminimalizować straty a teraz zostali na "lodzie" bo nie dostaną pieniędzy i nikt nie liczy się z tym że nie będą mieli za co żyć, bo utrzymywali się z rolnictwa.





Nie grzeszę, mnie zalało w 2001 r., i wiem co znaczy przejść przez coś takiego. Piszę bo szkoda mi ludzi którzy bronili walów,żeby zminimalizować straty a teraz zostali na "lodzie" bo nie dostaną pieniędzy i nikt nie liczy się z tym że nie będą mieli za co żyć, bo utrzymywali się z rolnictwa. rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 10:35
0
w 2001 to u mnie w szkole kasę dostawali wszyscy co z powiśla ludzie z braciejowic co do nich woda w ogóle nie doszła nawet podsiąków nie było i kasę podostawali bo niby z terenów powodzi nikt nawet tego nie sprawdził czy go zalało czy nie i ful kasy poszło dla ludzi co nic z powodzią wspólnego nie mieli jak można było dać więcej naprawdę poszkodowanym no ale w końcu mieszkamy w Polsce a co do tego to tragedia wielka ale ludzie niektórzy to się cieszą i specjalnie nic z chałup nie zabierali bo jeszce więcej dostana teraz niż mieli tylko trzeba myśleć i jak się stawia dom w starym korycie Wisły to go trzeba ubezpieczyć i wcale to tak dużo nie kosztuje bo jakieś 50 złotych miesięcznie ale poco lepiej przyjść do sklepu i drzeć się z progu ja z powodzi mi się należy daj pan za darmo (pracuje w sklepie i już takie przypadki miałem na beszcela bo on z powodzi) więc z drugiej strony sami sobie ludzie winni:( przykre ale taka prawda
w 2001 to u mnie w szkole kasę dostawali wszyscy co z powiśla ludzie z braciejowic co do nich woda w ogóle nie doszła nawet podsiąków nie było i kasę podostawali bo niby z terenów powodzi nikt nawet tego nie sprawdził czy go zalało czy nie i ful kasy poszło dla ludzi co nic z powodzią wspólnego nie mieli jak można było dać więcej naprawdę poszkodowanym no ale w końcu mieszkamy w Polsce a co do tego to tragedia wielka ale ludzie niektórzy to się cieszą i specjalnie nic z chałup nie zabierali bo jeszce więcej dostana teraz niż mieli tylko trz... rozwiń
Avatar
MP / 28 maja 2010 o 09:40
0
Powiem szczerze, że jest mi wszystko jedno, kto dostanie pomoc. Liczę na uczciwość ludzi i, że naprawdę potrzebujący zgłoszą się po pomoc. Jeśli ktoś jest nieuczciwy to jego problem. Ja i tak chcę pomóc i robimy ze znajomymi wszystko co można, na co kieszeń pozwala. Mam nadzieję, że nasze dary, prosto z serca, dotrą do najbardziej poszkodowanych. I nie wypominajcie sobie, kto wtedy dostał, a kto nie dostał, tylko też sobie pomagajcie.
Avatar
ślepy / 27 maja 2010 o 23:29
0
Gość napisał:
Do XXX
Nie grzesz bo następnym razem może cię naprawdę zalać. Podczas tamtej powodzi w Wilkowie płakano jakie to ponieśli straty brali dary , pieniądze , było im mało i mało. I Patrz teraz co się stało!
Podsiąki w piwnicach to jeszcze nie zalanie mieszkania. A tak w ogóle proszę się opanować, bo inni ludzie naprawdę stracili dorobek całego życia i to jest dopiero tragedia. U Was woda weszła i praktycznie wyszła.


o ile pamiętam to podczas powodzi w 2001 zalało Kępy, a na terenie gminy wilkow były tzw podsiąki czyli np. zalae piwnice gdzieniegdzie, przypomnijcie sobie teraz kto dostawał dary i pomc - czy tylko mieszkańcy zalanych Kęp czy może też inne miejscowości gminy Wilków? już zapomnieliście?! sporo wtedy chyba gmnina Wilków łyknęła dzięki Kępom, a teraz sytuacja się odwróciła i słyszę że Kępom nic się ie należy, oj nieładnie panowie szlachta


o ile pamiętam to podczas powodzi w 2001 zalało Kępy, a na terenie gminy wilkow były tzw podsiąki czyli np. zalae piwnice gdzieniegdzie, przypomnijcie sobie teraz kto dostawał dary i pomc - czy tylko mieszkańcy zalanych Kęp czy może też inne miejscowości gminy Wilków? już zapomnieliście?! sporo wtedy chyba gmnina Wilków łyknęła dzięki Kępom, a teraz sytuacja się odwróciła i słyszę że Kępom nic się ie należy, oj nieładnie panowie szlachta rozwiń
Avatar
ślepy / 29 maja 2010 o 22:54
0
Stretford napisał:
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się może dlaczego nie działa przepompownia wody w Zastowie Karczmiskim? Czy to na skutek zalania, braku prądu (agregaty nie mogłyby jej rozpędzić), czy może ludzkiego niedopatrzenia? Myślę, że uruchomienie przepompowni i zrzut wody z zalanych terenów nie tylko Zastowa Karczmiskiego ale i Wilkowa, znacznie przyśpieszyłby osuszanie terenów.


słyszałem, że to bobry przegryzły kable, ale nie martw się - wojewodzina już wydała na nie wyrok, podobno jedzie już specjalna grupa traperów z Kanady, i tym oto sposobem bobry dołączyły do żydów, cyklistów i liberałów,
a przecież "kto zabije bobra ten nie zazna dobra"
ahoj


słyszałem, że to bobry przegryzły kable, ale nie martw się - wojewodzina już wydała na nie wyrok, podobno jedzie już specjalna grupa traperów z Kanady, i tym oto sposobem bobry dołączyły do żydów, cyklistów i liberałów,
a przecież "kto zabije bobra ten nie zazna dobra"
ahoj rozwiń
Avatar
Stretford / 29 maja 2010 o 20:20
0
Czy ktoś z forumowiczów orientuje się może dlaczego nie działa przepompownia wody w Zastowie Karczmiskim? Czy to na skutek zalania, braku prądu (agregaty nie mogłyby jej rozpędzić), czy może ludzkiego niedopatrzenia? Myślę, że uruchomienie przepompowni i zrzut wody z zalanych terenów nie tylko Zastowa Karczmiskiego ale i Wilkowa, znacznie przyśpieszyłby osuszanie terenów.
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 14:05
0
Piszesz człowieku, że nawet na powiślu podsiąków nie było?? Chyba wtedy miałeś gluta pod nosem i nie pamiętasz zbyt wiele z tego okresu!! Były podsiąki może nie uwszystkiech, ale było ich dużo wiec nie pie...ol głupot tutaj!!
Avatar
Gość / 29 maja 2010 o 14:02
0
W 2001 roku ludzie z powiśla, Braciejowic brali pieniądze i dary, bo mimo, że nie zalało im domów to zalało wszystkie uprawy. Jak żyjesz na wsi i woda zalała Ci całe pole to niby z czego masz się utrzymać??
Napewno byli też tacy, którzy nie mieli nic wspólnego z powodzią i chciali się tylko obłowić, ale większość naprawdę tę powódź przeżyła mimo, że wody w domu nie było. Trzeba myśleć co się pisze!!
Avatar
ślepy / 28 maja 2010 o 23:15
0
lala napisał:
Dupę miastu powiatowemu uratowali i taka wdzięczność
Starosta to powinien, każdemu z osobna kto bronił tego wału co najmniej flaszkę wódki postawić!


w jakim sensie uratowali dupę miastu? bo jako niezły uczeń geografii nie widzę związku, czyżby chodziło o te wiejskie bajana i legendy o zalaniu Opola przez Wisłę?
ahoj fantaści
Avatar
lala / 28 maja 2010 o 21:13
0
Dupę miastu powiatowemu uratowali i taka wdzięczność
Starosta to powinien, każdemu z osobna kto bronił tego wału co najmniej flaszkę wódki postawić!
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 18:38
0
Gość napisał:
Do XXX
Nie grzesz bo następnym razem może cię naprawdę zalać. Podczas tamtej powodzi w Wilkowie płakano jakie to ponieśli straty brali dary , pieniądze , było im mało i mało. I Patrz teraz co się stało!
Podsiąki w piwnicach to jeszcze nie zalanie mieszkania. A tak w ogóle proszę się opanować, bo inni ludzie naprawdę stracili dorobek całego życia i to jest dopiero tragedia. U Was woda weszła i praktycznie wyszła.





Nie grzeszę, mnie zalało w 2001 r., i wiem co znaczy przejść przez coś takiego. Piszę bo szkoda mi ludzi którzy bronili walów,żeby zminimalizować straty a teraz zostali na "lodzie" bo nie dostaną pieniędzy i nikt nie liczy się z tym że nie będą mieli za co żyć, bo utrzymywali się z rolnictwa.





Nie grzeszę, mnie zalało w 2001 r., i wiem co znaczy przejść przez coś takiego. Piszę bo szkoda mi ludzi którzy bronili walów,żeby zminimalizować straty a teraz zostali na "lodzie" bo nie dostaną pieniędzy i nikt nie liczy się z tym że nie będą mieli za co żyć, bo utrzymywali się z rolnictwa. rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2010 o 10:35
0
w 2001 to u mnie w szkole kasę dostawali wszyscy co z powiśla ludzie z braciejowic co do nich woda w ogóle nie doszła nawet podsiąków nie było i kasę podostawali bo niby z terenów powodzi nikt nawet tego nie sprawdził czy go zalało czy nie i ful kasy poszło dla ludzi co nic z powodzią wspólnego nie mieli jak można było dać więcej naprawdę poszkodowanym no ale w końcu mieszkamy w Polsce a co do tego to tragedia wielka ale ludzie niektórzy to się cieszą i specjalnie nic z chałup nie zabierali bo jeszce więcej dostana teraz niż mieli tylko trzeba myśleć i jak się stawia dom w starym korycie Wisły to go trzeba ubezpieczyć i wcale to tak dużo nie kosztuje bo jakieś 50 złotych miesięcznie ale poco lepiej przyjść do sklepu i drzeć się z progu ja z powodzi mi się należy daj pan za darmo (pracuje w sklepie i już takie przypadki miałem na beszcela bo on z powodzi) więc z drugiej strony sami sobie ludzie winni:( przykre ale taka prawda
w 2001 to u mnie w szkole kasę dostawali wszyscy co z powiśla ludzie z braciejowic co do nich woda w ogóle nie doszła nawet podsiąków nie było i kasę podostawali bo niby z terenów powodzi nikt nawet tego nie sprawdził czy go zalało czy nie i ful kasy poszło dla ludzi co nic z powodzią wspólnego nie mieli jak można było dać więcej naprawdę poszkodowanym no ale w końcu mieszkamy w Polsce a co do tego to tragedia wielka ale ludzie niektórzy to się cieszą i specjalnie nic z chałup nie zabierali bo jeszce więcej dostana teraz niż mieli tylko trz... rozwiń
Avatar
MP / 28 maja 2010 o 09:40
0
Powiem szczerze, że jest mi wszystko jedno, kto dostanie pomoc. Liczę na uczciwość ludzi i, że naprawdę potrzebujący zgłoszą się po pomoc. Jeśli ktoś jest nieuczciwy to jego problem. Ja i tak chcę pomóc i robimy ze znajomymi wszystko co można, na co kieszeń pozwala. Mam nadzieję, że nasze dary, prosto z serca, dotrą do najbardziej poszkodowanych. I nie wypominajcie sobie, kto wtedy dostał, a kto nie dostał, tylko też sobie pomagajcie.
Avatar
ślepy / 27 maja 2010 o 23:29
0
Gość napisał:
Do XXX
Nie grzesz bo następnym razem może cię naprawdę zalać. Podczas tamtej powodzi w Wilkowie płakano jakie to ponieśli straty brali dary , pieniądze , było im mało i mało. I Patrz teraz co się stało!
Podsiąki w piwnicach to jeszcze nie zalanie mieszkania. A tak w ogóle proszę się opanować, bo inni ludzie naprawdę stracili dorobek całego życia i to jest dopiero tragedia. U Was woda weszła i praktycznie wyszła.


o ile pamiętam to podczas powodzi w 2001 zalało Kępy, a na terenie gminy wilkow były tzw podsiąki czyli np. zalae piwnice gdzieniegdzie, przypomnijcie sobie teraz kto dostawał dary i pomc - czy tylko mieszkańcy zalanych Kęp czy może też inne miejscowości gminy Wilków? już zapomnieliście?! sporo wtedy chyba gmnina Wilków łyknęła dzięki Kępom, a teraz sytuacja się odwróciła i słyszę że Kępom nic się ie należy, oj nieładnie panowie szlachta


o ile pamiętam to podczas powodzi w 2001 zalało Kępy, a na terenie gminy wilkow były tzw podsiąki czyli np. zalae piwnice gdzieniegdzie, przypomnijcie sobie teraz kto dostawał dary i pomc - czy tylko mieszkańcy zalanych Kęp czy może też inne miejscowości gminy Wilków? już zapomnieliście?! sporo wtedy chyba gmnina Wilków łyknęła dzięki Kępom, a teraz sytuacja się odwróciła i słyszę że Kępom nic się ie należy, oj nieładnie panowie szlachta rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 0

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 1 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 15 15

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 5

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 6 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 21 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 16 5

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 4 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 23 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!