Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

14 stycznia 2010 r.
17:44
Edytuj ten wpis

Zagrożone są bary serwujące na giełdzie w Elizówce posiłki

0 9 A A

Chcą nas wykończyć – grzmią sprzedawcy z Elizówki. Ich stoiska gastronomiczne znikną z niedzielnej giełdy samochodowej. Wszystko przez nowe zasady dzierżawy miejsc pod tzw. małą gastronomię.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W Elizówce handlujemy od 10 lat. Niemal w każdą niedzielę. Nikt nas nie uprzedził, że będą jakieś zmiany – oburza się Marek, właściciel jednego z barów. – Jestem pewien, że w nowym rozdaniu nie mamy większych szans. Może ktoś się utrzyma, ale kilkadziesiąt osób straci źródło dochodu.

Chodzi o przetarg ogłoszony przez Polski Związek Motorowy, organizatora niedzielnej giełdy samochodowej w Elizówce. Na licytację wystawiono sześć miejsc, przeznaczonych pod tzw. małą gastronomię. Cena wywoławcza to 696 zł miesięcznie.

Do tej pory na tym samym terenie handlowało kilkunastu sprzedawców. Co weekend płacili PZMot 200 zł. Od 22 stycznia barów będzie mniej. Przetarg nie dotyczy stałych punktów gastronomicznych, działających także w powszednie dni.

– Chcą wprowadzić monopol – mówi pani Anna, właścicielka jednego z "niedzielnych” stoisk. – Właściciel tych kilku barów będzie miał znacznie mniejszą konkurencję. Niby organizatorem giełdy samochodowej jest PZMot, ale polecenie przyszło od władz Rynku Hurtowego. Związek siedzi cicho, bo prezes Elizówki może im wypowiedzieć umowę i sam zająć się organizacją niedzielnego handlu.

Skąd pomysł na zmianę zasad? Według przedstawicieli związku, z troski o przedsiębiorców.

– Jest tak dużo gastronomii, a tak mało klientów – mówi Jan Kycia z lubelskiego oddziału PZMot. – Przetarg ogłosiliśmy po rozmowach z zarządem giełdy. My tylko dzierżawimy teren. Trzeba rozmawiać z kierownictwem LHR. Może zgodzą się na powiększenie terenu pod gastronomię.

Na negocjacje i kompromis nie ma jednak większych szans. – Rozmawiać? A po co – mówi Ryszard Nowak, prezes Lubelskiego Rynku Hurtowego.

– Stoisk będzie mniej, bo ci którzy są u nas na stałe muszą mieć odpowiednie warunki do funkcjonowania. Nie mogę pozwolić, żeby stąd odeszli. Jest takie zagrożenie. Tu nie chodzi o jakiś dziwny interes, a wyłącznie o dobro spółki. Muszę dbać o zapewnienie jej stałych dochodów.

Handlowcy zwrócili się o pomoc do gminy Niemce, na terenie której znajduje się giełda. Ale dla samorządowców to drażliwy temat. Wsparcie ograniczyło się do słów pocieszenia.

– Formalnie nie możemy wiele zrobić – mówi nam jeden z przedstawicieli Zarządu Gminy. – Władze Elizówki to bardzo trudny partner. Teoretycznie każdy, kto kupuje w niedzielę bilet powinien mieć prawo do handlu. Nie rozumiem, dlaczego zmienia się zasady gry tylko dla wybranej grupy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 stycznia 2010 r. o 21:19
0
gość 2 napisał:
Pytanie
Po co pchac się na Elizówkę?
Można giełdę urządzić w inym nawet lepszym miejscu
Chociażby na lotnisku w Radawcu
Pełno miejsca i ceny dla sprzedających mogłyby być o połowe tańsze, a i dojazd lepszy bo poza miastem
Może władze PZM zastanowiłyby się?
A i dla Aeroklubu dochody na sprzęt i szkolenie młodzieży



O, to dobry pomysł. Opole i Poniatowa by miały o połowę drogi krócej.
Jestem za .
Avatar
malibu2 / 15 stycznia 2010 r. o 15:18
0
szefowa napisał:
raczej z powodu "SYFU" w tych barach bym je pozamykała.

Sam w jednym pracuję i mogę zapewnić że żadnego jak to pięknie ujęłaś "SYFU" nigdzie tam nie zauważyłem...
Może najpierw zainteresuj się sprawą, sprawdź czy to co napiszesz jest prawdą a potem się wypowiadaj...
Cena wywoławcza jest prawie 4 razy większa niż to co dotychczas trzeba było płacić, to skandal - nuż w plecy ludziom którzy pracują w małych barach na Elizówce...

Sam w jednym pracuję i mogę zapewnić że żadnego jak to pięknie ujęłaś "SYFU" nigdzie tam nie zauważyłem...
Może najpierw zainteresuj się sprawą, sprawdź czy to co napiszesz jest prawdą a potem się wypowiadaj...
Cena wywoławcza jest prawie 4 razy większa niż to co dotychczas trzeba było płacić, to skandal - nuż w plecy ludziom którzy pracują w małych barach na Elizówce... rozwiń
Avatar
juj / 15 stycznia 2010 r. o 09:47
0
to typowa polska "niewidzialna ręka rynku" tak samo jak syn prezesa Nowaka który znalazł się w ARiMR na stanowisku kierowniczym (ciekawe z jakim był doświadczeniem) dodam że ARiMR wynajmuje od LHR któremu prezesuje tata Nowak biura ! to tak samo dziwne jak sprawa giełdowych restauratorów
Avatar
smakosz / 15 stycznia 2010 r. o 09:16
0
Prosimy o nieodbieranie nam Burakom możliwości kultywowania tradycji ,,W każdą niedzielę kiełbasa i piwo w Elizówce".Cóż my biedacy,znawcy, motoryzacji teraz poczniemy.Przyjdzie nam udawać Rokefelerów z pustymi wańciuchami.Pamiętajcie też o restauratorach,to wybitni znawcu sztuki kulinarnej.A te wspaniałe tętniące życiem lokale,w których każdy może złapać wszystko.
Avatar
szefowa / 15 stycznia 2010 r. o 08:03
0
raczej z powodu "SYFU" w tych barach bym je pozamykała.
Avatar
aa / 15 stycznia 2010 r. o 07:44
0
gość 2 napisał:
Pytanie
Po co pchac się na Elizówkę?
Można giełdę urządzić w inym nawet lepszym miejscu
Chociażby na lotnisku w Radawcu
Pełno miejsca i ceny dla sprzedających mogłyby być o połowe tańsze, a i dojazd lepszy bo poza miastem

BUCHACHACHA!!!!! Lepszy dojazd, na trawiaste zabłocone po każdym deszczu lądowisko dla rolniczych samolocików?! Chyba kpisz!
Avatar
tomasz / 14 stycznia 2010 r. o 23:09
0
NIENAPASIONE TWARDOGŁOWE TOWARZYSTWO CHCE WPROWADZIĆ MONOPOL!!!!
A MOŻE ZAMIAST OGRANICZAĆ GASTRONOMIĘ PORA NA ROZBUDOWĘ SANITARIATÓW BO STRACH KORZYSTAĆ Z TYCH KTÓRE SĄ!!! A JEST ICH AŻ 4 NA CAŁĄ GIEŁDĘ ŚMIERDZĄCE I OBSKURNE-SPRZEDAJĄCY I KUPUJĄCY TO NIE BYDŁO BY ICH TAK TRAKTOWAĆ!!! A MOŻE PORA WYBUDOWAĆ PARKINGI WOKÓŁ GIEŁDY DLA KUPUJĄCYCH, A MOŻE PORA ZABRAĆ SIĘ ZA HANDLUJĄCYCH ALKOHOLEM I PAPIEROSAMI NIEWIADOMEGO POCHODZENIA I BEZ AKCYZY!!! MOŻE NAJWYŻSZA PORA ZATRUDNIĆ WIĘCEJ LUDZI DO UTRZYMANIA CZYSTOŚCI BO WSTYD,
ŁAPY PRECZ OD UCZCIWYCH LUDZI I BRAĆ SIĘ DO ROBOTY PASOŻYTY!!!!!
NIENAPASIONE TWARDOGŁOWE TOWARZYSTWO CHCE WPROWADZIĆ MONOPOL!!!!
A MOŻE ZAMIAST OGRANICZAĆ GASTRONOMIĘ PORA NA ROZBUDOWĘ SANITARIATÓW BO STRACH KORZYSTAĆ Z TYCH KTÓRE SĄ!!! A JEST ICH AŻ 4 NA CAŁĄ GIEŁDĘ ŚMIERDZĄCE I OBSKURNE-SPRZEDAJĄCY I KUPUJĄCY TO NIE BYDŁO BY ICH TAK TRAKTOWAĆ!!! A MOŻE PORA WYBUDOWAĆ PARKINGI WOKÓŁ GIEŁDY DLA KUPUJĄCYCH, A MOŻE PORA ZABRAĆ SIĘ ZA HANDLUJĄCYCH ALKOHOLEM I PAPIEROSAMI NIEWIADOMEGO POCHODZENIA I BEZ AKCYZY!!! MOŻE NAJWYŻSZA PORA ZATRUDNIĆ WIĘCEJ LU... rozwiń
Avatar
gość 2 / 14 stycznia 2010 r. o 22:56
0
Pytanie
Po co pchac się na Elizówkę?
Można giełdę urządzić w inym nawet lepszym miejscu
Chociażby na lotnisku w Radawcu
Pełno miejsca i ceny dla sprzedających mogłyby być o połowe tańsze, a i dojazd lepszy bo poza miastem
Może władze PZM zastanowiłyby się?
A i dla Aeroklubu dochody na sprzęt i szkolenie młodzieży
Avatar
Awores / 14 stycznia 2010 r. o 21:30
0
Uwielbiam kielbase czy gyrosika na elizowce :/
Nie zamykajcie barow, prosze
Avatar
Gość / 15 stycznia 2010 r. o 21:19
0
gość 2 napisał:
Pytanie
Po co pchac się na Elizówkę?
Można giełdę urządzić w inym nawet lepszym miejscu
Chociażby na lotnisku w Radawcu
Pełno miejsca i ceny dla sprzedających mogłyby być o połowe tańsze, a i dojazd lepszy bo poza miastem
Może władze PZM zastanowiłyby się?
A i dla Aeroklubu dochody na sprzęt i szkolenie młodzieży



O, to dobry pomysł. Opole i Poniatowa by miały o połowę drogi krócej.
Jestem za .
Avatar
malibu2 / 15 stycznia 2010 r. o 15:18
0
szefowa napisał:
raczej z powodu "SYFU" w tych barach bym je pozamykała.

Sam w jednym pracuję i mogę zapewnić że żadnego jak to pięknie ujęłaś "SYFU" nigdzie tam nie zauważyłem...
Może najpierw zainteresuj się sprawą, sprawdź czy to co napiszesz jest prawdą a potem się wypowiadaj...
Cena wywoławcza jest prawie 4 razy większa niż to co dotychczas trzeba było płacić, to skandal - nuż w plecy ludziom którzy pracują w małych barach na Elizówce...

Sam w jednym pracuję i mogę zapewnić że żadnego jak to pięknie ujęłaś "SYFU" nigdzie tam nie zauważyłem...
Może najpierw zainteresuj się sprawą, sprawdź czy to co napiszesz jest prawdą a potem się wypowiadaj...
Cena wywoławcza jest prawie 4 razy większa niż to co dotychczas trzeba było płacić, to skandal - nuż w plecy ludziom którzy pracują w małych barach na Elizówce... rozwiń
Avatar
juj / 15 stycznia 2010 r. o 09:47
0
to typowa polska "niewidzialna ręka rynku" tak samo jak syn prezesa Nowaka który znalazł się w ARiMR na stanowisku kierowniczym (ciekawe z jakim był doświadczeniem) dodam że ARiMR wynajmuje od LHR któremu prezesuje tata Nowak biura ! to tak samo dziwne jak sprawa giełdowych restauratorów
Avatar
smakosz / 15 stycznia 2010 r. o 09:16
0
Prosimy o nieodbieranie nam Burakom możliwości kultywowania tradycji ,,W każdą niedzielę kiełbasa i piwo w Elizówce".Cóż my biedacy,znawcy, motoryzacji teraz poczniemy.Przyjdzie nam udawać Rokefelerów z pustymi wańciuchami.Pamiętajcie też o restauratorach,to wybitni znawcu sztuki kulinarnej.A te wspaniałe tętniące życiem lokale,w których każdy może złapać wszystko.
Avatar
szefowa / 15 stycznia 2010 r. o 08:03
0
raczej z powodu "SYFU" w tych barach bym je pozamykała.
Avatar
aa / 15 stycznia 2010 r. o 07:44
0
gość 2 napisał:
Pytanie
Po co pchac się na Elizówkę?
Można giełdę urządzić w inym nawet lepszym miejscu
Chociażby na lotnisku w Radawcu
Pełno miejsca i ceny dla sprzedających mogłyby być o połowe tańsze, a i dojazd lepszy bo poza miastem

BUCHACHACHA!!!!! Lepszy dojazd, na trawiaste zabłocone po każdym deszczu lądowisko dla rolniczych samolocików?! Chyba kpisz!
Avatar
tomasz / 14 stycznia 2010 r. o 23:09
0
NIENAPASIONE TWARDOGŁOWE TOWARZYSTWO CHCE WPROWADZIĆ MONOPOL!!!!
A MOŻE ZAMIAST OGRANICZAĆ GASTRONOMIĘ PORA NA ROZBUDOWĘ SANITARIATÓW BO STRACH KORZYSTAĆ Z TYCH KTÓRE SĄ!!! A JEST ICH AŻ 4 NA CAŁĄ GIEŁDĘ ŚMIERDZĄCE I OBSKURNE-SPRZEDAJĄCY I KUPUJĄCY TO NIE BYDŁO BY ICH TAK TRAKTOWAĆ!!! A MOŻE PORA WYBUDOWAĆ PARKINGI WOKÓŁ GIEŁDY DLA KUPUJĄCYCH, A MOŻE PORA ZABRAĆ SIĘ ZA HANDLUJĄCYCH ALKOHOLEM I PAPIEROSAMI NIEWIADOMEGO POCHODZENIA I BEZ AKCYZY!!! MOŻE NAJWYŻSZA PORA ZATRUDNIĆ WIĘCEJ LUDZI DO UTRZYMANIA CZYSTOŚCI BO WSTYD,
ŁAPY PRECZ OD UCZCIWYCH LUDZI I BRAĆ SIĘ DO ROBOTY PASOŻYTY!!!!!
NIENAPASIONE TWARDOGŁOWE TOWARZYSTWO CHCE WPROWADZIĆ MONOPOL!!!!
A MOŻE ZAMIAST OGRANICZAĆ GASTRONOMIĘ PORA NA ROZBUDOWĘ SANITARIATÓW BO STRACH KORZYSTAĆ Z TYCH KTÓRE SĄ!!! A JEST ICH AŻ 4 NA CAŁĄ GIEŁDĘ ŚMIERDZĄCE I OBSKURNE-SPRZEDAJĄCY I KUPUJĄCY TO NIE BYDŁO BY ICH TAK TRAKTOWAĆ!!! A MOŻE PORA WYBUDOWAĆ PARKINGI WOKÓŁ GIEŁDY DLA KUPUJĄCYCH, A MOŻE PORA ZABRAĆ SIĘ ZA HANDLUJĄCYCH ALKOHOLEM I PAPIEROSAMI NIEWIADOMEGO POCHODZENIA I BEZ AKCYZY!!! MOŻE NAJWYŻSZA PORA ZATRUDNIĆ WIĘCEJ LU... rozwiń
Avatar
gość 2 / 14 stycznia 2010 r. o 22:56
0
Pytanie
Po co pchac się na Elizówkę?
Można giełdę urządzić w inym nawet lepszym miejscu
Chociażby na lotnisku w Radawcu
Pełno miejsca i ceny dla sprzedających mogłyby być o połowe tańsze, a i dojazd lepszy bo poza miastem
Może władze PZM zastanowiłyby się?
A i dla Aeroklubu dochody na sprzęt i szkolenie młodzieży
Avatar
Awores / 14 stycznia 2010 r. o 21:30
0
Uwielbiam kielbase czy gyrosika na elizowce :/
Nie zamykajcie barow, prosze