Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

8 września 2009 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Zarobki na Lubelszczyźnie: 2000 zł na rękę dostają tylko nieliczni

0 17 A A

3068 zł brutto – tyle według najnowszych danych GUS wyniosła w tym roku średnia płaca na Lubelszczyźnie. Ale o takim wynagrodzeniu większość z nas może tylko pomarzyć.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Statystyki GUS są dla naszego regionu bardzo łaskawe. Pod względem zarobków za 1 kwartał tego roku plasują nas przed 7 województwami, m.in. łódzkim, lubuskim, podkarpackim i podlaskim. Tymczasem 3068 zł brutto, czyli 2204 zł na rękę, to kwota nieosiągalna dla przeciętnego mieszkańca regionu.

– Bez nadgodzin mam niecałe 900 zł na rękę – wylicza pani Dorota, nauczycielka-stażystka w lubelskiej podstawówce. – Jeśli za dwa lata awansuję na stopień nauczyciela kontraktowego, dostanę o 200-300 zł więcej. Ale o 2 tys. na rękę nawet nie śnię.

Żeby tyle zarobić pani Dorota będzie musiała przepracować co najmniej 15 lat. I awansować. – Ta kwota jest w zasięgu dopiero nauczyciela dyplomowanego, który ma dodatek motywacyjny i funkcyjny, np. za wychowawstwo – wylicza Teresa Misiuk z oświatowej "Solidarności” Regionu Środkowowschodniego.

Lubelskie pielęgniarki nawet po 30 latach pracy nie mogą liczyć na 2200 zł "średniej pensji”. – Pielęgniarki z takim stażem i specjalizacją zarabiają ok. 1500-1700 zł na rękę – wyjaśnia Maria Olszak-Winiarska, szefowa związku pielęgniarek i położnych. – Pielęgniarka zaczynająca pracę w szpitalu powiatowym nie zarobi więcej niż 800 zł netto.

Kokosów nie mają też młodzi urzędnicy. Ile zarabiają? Czytaj na Strefie Biznesu










Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
-gość- / 9 września 2009 o 16:07
0
No tak, niby wszystko super, ale jest takie powiedzenie: jest prawda, pół prawda i statystyka. Ja mam 1400 zł (brutto oczywiście) i jeszcze mi mówią w pracy, że mam sięcieszyć ze pracuję a roboty jest więcej niż niż 8-godzinny dzień pracy :/
Avatar
Gość / 9 września 2009 o 15:17
0
"Srednia zarobkow to 5 tysiecy... jaka szkoda, ze w 5 miesiecy..."
Avatar
nauczyciel koło 50tki / 9 września 2009 o 14:14
0
czytiel napisał:
Napiszcie ile macie po 20stu latach pracy(czyli nauczyciel około 50tki), ile z dodatkami, ile np za sprawdzanie matur...obłuda do potęgi. Ja nie narzekam na ten zawód, bo mi sumienie nie pozwala i wam też nie powinno...nie chce mi się więcej klikać ale nie przesadzajcie drodzy nauczyciele!!!


Po 20 latach pracy zlikwidowali moją placówkę! Pracuję na pół etatu, nie w swojej dziedzinie i zarabiam raptem kilkanaście zł więcej niż stażysta!
Avatar
jar / 9 września 2009 o 11:11
0
pozdro z wawa erwin;]
Avatar
lubelakq / 9 września 2009 o 10:15
0
W MIEŚCIE GDZIE NAJWIĘKSZYM PRACODAWCĄ SĄ URZĘDY,NIE MA DUŻYCH PRZEDSIĘBIORSTW I NIE MA KONKURENCJI NA RYNKU PRACY, NIE BĘDZIE WYSOKICH ZAROBKÓW...JAK DŁUGO BĘDZIEMY MIELI TAKIE MIERNOTY NA STOŁKACH GOSPODARZY LUBLINA ZAPOMNIJMY O ZAROBKACH NA POZIOMIE TYCH Z KRAKOWA,POZNANIA CZY WROCŁAWIA!!!!CZAS LUBLINIANIE PATRZEC KOGO WYBIERACIE DO SAMORZĄDU I NA STOŁEK PREZIA MIASTA!!!
Avatar
czytiel / 9 września 2009 o 08:57
0
Bez przesady młoda nauczycielko!!! Bez przesady!!! Ja zostałem nauczycielem po siedmiu latach pracy w innych zawodach, i proszę daj sobie na luz z tymi zarobkami. Pracuję od dwóch lat w tym zawodzie i mam spokojnie 1300-1500zł w zależności od godzin, a tych jest 18 tygodniowo(za 1300zł) jedyny dodatek jaki mam to za bycie wychowawcą. Gdybym chciał złapać jeszcze nadgodzin i pół etatu w innej szkole spokojnie przekroczył bym 2000zł nie przekraczając 40 godzin tygodniowo(dla nie kumatych 5 dniówek od poniedziałku do piątku po 8 godzin). Jest inaczej bo mam inny fach w rączkach i w/w nadgodziny mnie nie interesują. Jedno co mnie wkurza u moich kolegów i koleżanek to zero chęci do własnej inicjatywy i "świętość nauczycielska co to nie my no" i zawsze poszkodowani mało zarabiający. Napiszcie ile macie po 20stu latach pracy(czyli nauczyciel około 50tki), ile z dodatkami, ile np za sprawdzanie matur...obłuda do potęgi. Ja nie narzekam na ten zawód, bo mi sumienie nie pozwala i wam też nie powinno...nie chce mi się więcej klikać ale nie przesadzajcie drodzy nauczyciele!!!
Bez przesady młoda nauczycielko!!! Bez przesady!!! Ja zostałem nauczycielem po siedmiu latach pracy w innych zawodach, i proszę daj sobie na luz z tymi zarobkami. Pracuję od dwóch lat w tym zawodzie i mam spokojnie 1300-1500zł w zależności od godzin, a tych jest 18 tygodniowo(za 1300zł) jedyny dodatek jaki mam to za bycie wychowawcą. Gdybym chciał złapać jeszcze nadgodzin i pół etatu w innej szkole spokojnie przekroczył bym 2000zł nie przekraczając 40 godzin tygodniowo(dla nie kumatych 5 dniówek od poniedziałku do p... rozwiń
Avatar
Kamil / 9 września 2009 o 08:54
0
I co z tego? Przed podjęciem pracy, szczególnie pielęgniarki i nauczycielki z mniejszym stażem pracy, wiedziały na co sie decydują. Zdawały sobie sprawę jakie jest wynagrodzenie więc nie rozumiem teraz tych żali. Zresztą nauczyciel za tyle godzin pracy oraz tak długie wakacje i tak zarabia bardzo dobrze!
Avatar
urzędnik / 9 września 2009 o 07:35
0
Nie tylko młodzi urzędnicy zarabiają mało.
Po kilkunastu latach dostaje na rękę lekko ponad 2 tyś., ale jest pewne ALE
ja NIE mogę sobie DOROBIĆ
tak jak większość naszego biednego lubelskiego społeczeństwa
Avatar
omo / 9 września 2009 o 06:35
0
To prawda że nieliczni - w policji na odejście lub przed planowanym kiedyś odejściem na emeryturę nieliczni dostają 1200 - 1500 brutto podwyżki i niekoniecznie maja 50 lat
Avatar
siostra / 8 września 2009 o 23:45
0
jestem pielegniarka i mam niewiele ponad tysiac zloty jak bysmy zarabialy wiecej to bysmy nie wyjezdzaly na wyspy
Avatar
-gość- / 9 września 2009 o 16:07
0
No tak, niby wszystko super, ale jest takie powiedzenie: jest prawda, pół prawda i statystyka. Ja mam 1400 zł (brutto oczywiście) i jeszcze mi mówią w pracy, że mam sięcieszyć ze pracuję a roboty jest więcej niż niż 8-godzinny dzień pracy :/
Avatar
Gość / 9 września 2009 o 15:17
0
"Srednia zarobkow to 5 tysiecy... jaka szkoda, ze w 5 miesiecy..."
Avatar
nauczyciel koło 50tki / 9 września 2009 o 14:14
0
czytiel napisał:
Napiszcie ile macie po 20stu latach pracy(czyli nauczyciel około 50tki), ile z dodatkami, ile np za sprawdzanie matur...obłuda do potęgi. Ja nie narzekam na ten zawód, bo mi sumienie nie pozwala i wam też nie powinno...nie chce mi się więcej klikać ale nie przesadzajcie drodzy nauczyciele!!!


Po 20 latach pracy zlikwidowali moją placówkę! Pracuję na pół etatu, nie w swojej dziedzinie i zarabiam raptem kilkanaście zł więcej niż stażysta!
Avatar
jar / 9 września 2009 o 11:11
0
pozdro z wawa erwin;]
Avatar
lubelakq / 9 września 2009 o 10:15
0
W MIEŚCIE GDZIE NAJWIĘKSZYM PRACODAWCĄ SĄ URZĘDY,NIE MA DUŻYCH PRZEDSIĘBIORSTW I NIE MA KONKURENCJI NA RYNKU PRACY, NIE BĘDZIE WYSOKICH ZAROBKÓW...JAK DŁUGO BĘDZIEMY MIELI TAKIE MIERNOTY NA STOŁKACH GOSPODARZY LUBLINA ZAPOMNIJMY O ZAROBKACH NA POZIOMIE TYCH Z KRAKOWA,POZNANIA CZY WROCŁAWIA!!!!CZAS LUBLINIANIE PATRZEC KOGO WYBIERACIE DO SAMORZĄDU I NA STOŁEK PREZIA MIASTA!!!
Avatar
czytiel / 9 września 2009 o 08:57
0
Bez przesady młoda nauczycielko!!! Bez przesady!!! Ja zostałem nauczycielem po siedmiu latach pracy w innych zawodach, i proszę daj sobie na luz z tymi zarobkami. Pracuję od dwóch lat w tym zawodzie i mam spokojnie 1300-1500zł w zależności od godzin, a tych jest 18 tygodniowo(za 1300zł) jedyny dodatek jaki mam to za bycie wychowawcą. Gdybym chciał złapać jeszcze nadgodzin i pół etatu w innej szkole spokojnie przekroczył bym 2000zł nie przekraczając 40 godzin tygodniowo(dla nie kumatych 5 dniówek od poniedziałku do piątku po 8 godzin). Jest inaczej bo mam inny fach w rączkach i w/w nadgodziny mnie nie interesują. Jedno co mnie wkurza u moich kolegów i koleżanek to zero chęci do własnej inicjatywy i "świętość nauczycielska co to nie my no" i zawsze poszkodowani mało zarabiający. Napiszcie ile macie po 20stu latach pracy(czyli nauczyciel około 50tki), ile z dodatkami, ile np za sprawdzanie matur...obłuda do potęgi. Ja nie narzekam na ten zawód, bo mi sumienie nie pozwala i wam też nie powinno...nie chce mi się więcej klikać ale nie przesadzajcie drodzy nauczyciele!!!
Bez przesady młoda nauczycielko!!! Bez przesady!!! Ja zostałem nauczycielem po siedmiu latach pracy w innych zawodach, i proszę daj sobie na luz z tymi zarobkami. Pracuję od dwóch lat w tym zawodzie i mam spokojnie 1300-1500zł w zależności od godzin, a tych jest 18 tygodniowo(za 1300zł) jedyny dodatek jaki mam to za bycie wychowawcą. Gdybym chciał złapać jeszcze nadgodzin i pół etatu w innej szkole spokojnie przekroczył bym 2000zł nie przekraczając 40 godzin tygodniowo(dla nie kumatych 5 dniówek od poniedziałku do p... rozwiń
Avatar
Kamil / 9 września 2009 o 08:54
0
I co z tego? Przed podjęciem pracy, szczególnie pielęgniarki i nauczycielki z mniejszym stażem pracy, wiedziały na co sie decydują. Zdawały sobie sprawę jakie jest wynagrodzenie więc nie rozumiem teraz tych żali. Zresztą nauczyciel za tyle godzin pracy oraz tak długie wakacje i tak zarabia bardzo dobrze!
Avatar
urzędnik / 9 września 2009 o 07:35
0
Nie tylko młodzi urzędnicy zarabiają mało.
Po kilkunastu latach dostaje na rękę lekko ponad 2 tyś., ale jest pewne ALE
ja NIE mogę sobie DOROBIĆ
tak jak większość naszego biednego lubelskiego społeczeństwa
Avatar
omo / 9 września 2009 o 06:35
0
To prawda że nieliczni - w policji na odejście lub przed planowanym kiedyś odejściem na emeryturę nieliczni dostają 1200 - 1500 brutto podwyżki i niekoniecznie maja 50 lat
Avatar
siostra / 8 września 2009 o 23:45
0
jestem pielegniarka i mam niewiele ponad tysiac zloty jak bysmy zarabialy wiecej to bysmy nie wyjezdzaly na wyspy
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1
film

Liga Narodów. Portugalia – Polska 1:1 1 2

W ostatnim meczu grupy 3 Dywizji A Polska zremisowała w Guimaraes z Portugalią 1:1 i dzięki temu zachowała miejsce w pierwszym koszyku przed eliminacjami do mistrzostw Europy

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia]
galeria

Kurów: Nowy wójt i radni zaprzysiężeni. Pierwszy raz głosowali elektronicznie [zdjęcia] 14 2

Pierwsza sesja nowej kadencji w powiecie puławskim odbyła się w Kurowie. We wtorek ślubowanie złożyli radni, a także nowy wójt Arkadiusz Małecki. Rada wybrała również swojego przewodniczącego. Po raz pierwszy zastosowano cyfrowy system liczenia głosów.

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem"

Zbigniew Ziobro nie zgodził się na kandydatkę do zarządu województwa lubelskiego? "Nominacja może być sporym zaskoczeniem" 2 8

W środę radni sejmiku wybiorą nowy zarząd województwa. Niewiadomą pozostaje obsada stanowiska należnego Solidarnej Polsce. To miejsce miała zająć Bogna Bender-Motyka, ale – według naszych informacji – nie zgodził się na to Zbigniew Ziobro.

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia]
galeria

Lublin: Pijany kierowca spowodował stłuczkę i uciekł, złapali go kilkaset metrów dalej [zdjęcia] 8 3

Do zdarzenia doszło po godz. 20 na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Wodopojną.

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę

Azoty Puławy – MMTS Kwidzyn 26:17. Obrona na piątkę 1 2

W spotkaniu rozegranym awansem Azoty Puławy pokonały MMTS Kwidzyn 26:17. W drugiej połowie gospodarze stracili tylko pięć bramek, sami zdobywając 14

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem

Sprawa molestowania lekarek w szpitalu w Lublinie. Skazany nie zgadza się z wyrokiem 10 3

Sprawa molestowania młodych lekarek przez byłego już ordynatora oddziału gastroenterologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie znów trafi na wokandę. Pełnomocnik skazanego mężczyzny złożył apelację od wyroku skazującego lekarza.

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami

Sklepy na kolejnej kamienicy w Lublinie z estetycznymi szyldami 0 5

Były warsztaty z zakresu brandingu i reklamy zewnętrznej dla przedsiębiorców. Są efekty. Na kamienicy przy Lubartowskiej 74 pojawiły się szyldy semaforowe oraz płaskie. Robił je kowal artystyczny Kamil Słowik.

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem

Nowe śmieciarki jeżdżące po Lublinie są zasilane gazem 0 2

We flocie Kom-Eko znalazły się ostatnio trzy nowe śmieciarki Scania, w tym dwie zasilane gazem CNG. Pięć kolejnych pojazdów CNG zostanie dostarczonych w pierwszym kwartale przyszłego roku. Są to najczystsze pojazdy komunalne obsługujące Lublin i okolice.

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok
galeria

Czarnoziem: Bus wypadł z drogi i przewrócił się na bok 0 1

W poniedziałek rano w miejscowości Czarnoziem (pow. krasnostawski) doszło do wypadku.

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim

Odpowie za włamanie do kiosku w Radzyniu Podlaskim 0 0

Radzyńscy policjanci zatrzymali 31-latka, który włamał się do kiosku.

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany

Zabójstwo przy ul. Królewskiej w Lublinie. Szkolny kolega 18-letniej dziewczyny skazany 19 10

Na 15 lat więzienia i blisko 160 tys. zł zadośćuczynienia skazał Sąd Okręgowy w Lublinie Jana W. Mężczyzna odpowiadał za zabicie swojej szkolnej koleżanki. 18-letnia Marlena zginęła rok temu. Wykrwawiła się po serii ciosów zadanych nożem.

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie

Poszukiwany przez policję wpadł na zakupach w Dysie 16 2

Policjant w dniu wolnym od służby, wchodząc do sklepu w miejscowości Dys rozpoznał poszukiwanego mężczyznę.

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie
31 marca 2019, 18:30

Koncert Sylwii Grzeszczak w Hali Globus w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek, Sylwia Grzeszczak, zawita do Lublina w ramach trasy na 10-lecie pracy artystycznej. Jedyny koncert odbędzie się 31 marca o godz. 18.30 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8).

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach

Nowy starosta tomaszowski. Po 12 latach 0 1

Po wyborach Henryk Karwan nowym starostą powiatu tomaszowskiego. Jego zastępcą będzie Jarosław Korzeń.

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę

31-latka z Lubelskiego odsiaduje wyrok dożywocia w Irlandii. To jej ostatnia szansa na obronę 95 15

31-letnia Marta Herda z woj. lubelskiego, tytułowana przez irlandzkie media jako „Ice Queen Killer” (Zimna Królowa Zabójczyni – red.) i odsiadująca dożywocie w tamtejszym więzieniu o zaostrzonym rygorze, prosi o pomoc Europejski Trybunał Praw Człowieka. To jej ostatnia szansa na obronę w sprawie morderstwa, którego – jak twierdzi – nie popełniła.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!