Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

22 sierpnia 2010 r.
19:09
Edytuj ten wpis

Zbieramy szkolne wyprawki dla wychowanków Domu Dziecka w Kijanach

0 18 A A

Mateusz marzy o nowym plecaku, a Paulina o różowym piórniku. Na liście szkolnych potrzeb wychowanków Domu Dziecka w Kijanach są też zeszyty, kredki czy stroje gimnastyczne. Ty też możesz im pomóc.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Pierwszy raz idę do szkoły, już nie mogę się doczekać. Mam plecak, ale używany. Nie mam jeszcze piórnika, zeszytów i kredek, a bardzo lubię rysować - mówi 6-letni Mateusz, od września uczeń I klasy.

W Domu Dziecka w Kijanach (gmina Spiczyn, pow. łęczyński) mieszka 30 wychowanków: 1 przedszkolak, 18 uczniów szkół podstawowych, 10 gimnazjalistów i pełnoletni uczeń technikum. Tylko na zakup podręczników dyrekcja placówki wyda ponad 3 tysiące złotych. Przybory szkolne pochłonęłyby co najmniej drugie tyle.

– Wyprawki dla dzieci są bardzo kosztowne – mówi Agnieszka Korzeniewska, dyrektor Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kijanach. – Potrzebujemy zeszytów, bloków rysunkowych, kredek, długopisów, flamastrów, farb, piórników i plecaków – wylicza.

Dzieci z Kijan chciałyby mieć modne piórniki i ubrania, jakie noszą ich rówieśnicy. – Idę do I klasy. Marzę o różowym plecaku i piórniku w tym kolorze. I chciałabym mieć swoje farby i blok – mówi 7-letnia Paulinka.

– A ja bym chciała dostać słowniki językowe, bo uczę się angielskiego i niemieckiego. Przydałyby się też nowe tenisówki i jakaś fajna torba na książki – dodaje 15-letnia Natalia, uczennica 3 klasy gimnazjum.

Dzieci ucieszyłyby również tenisówki i stroje gimnastyczne, które szybko się niszczą. Mile widziane są też słowniki i lektury szkolne, które zasilą małą biblioteczkę placówki.

– Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdą pomoc – podkreśla dyrektor Korzeniewska. – Najpierw musimy zrobić opłaty, kupić jedzenie i ubrania. Na inne atrakcje, czy rozwijanie zainteresowań dzieci pieniędzy już zwykle nie wystarcza. Jeśli zaoszczędzimy na wyprawkach to będziemy mogli czasem pojechać z dziećmi na basen, czy na inne wycieczki – mówi dyrektor Korzeniewska.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 22:32
0
dalej to samo tam sie nic nie zmienia..... ciglae malo i malo....gdzie te pieniadze
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 22:31
0
ddddgggggggg
Avatar
mama / 25 sierpnia 2010 o 12:00
0
[quote name='Gość' date='25 sierpień 2010 - 11:14 ' timestamp='1282727675' post='336309']
no i tak to rodzi się postawa roszczeniowa... a potem juz będzie tylko gorzej, no bo mnie się przecież należy, bo ja jestem biedny, nieszczęśliwy, z domu dziecka; teraz chcą nowych przyborów szkolnych, potem mieszkania, pracy, pieniędzy - no bo im sie należy; tak wygląda niestety budowanie chorych nawyków i nie mówię że dotyczy to tylko domów dziecka - tak wygląda równiez sytuacja ludzi korzystających z opieki MOPS, GOPS, czy tam OPS (w zależności od miejscowości) - nie potrafią i przede wszystkim nie chcą sami o siebie zadbac no bo po co skoro im się należy...
[/quote]
No właśnie,a już myślałam że to tylko ja "niedobra" mam takie poglądy.
[quote name='Gość' date='25 sierpień 2010 - 11:14 ' timestamp='1282727675' post='336309']
no i tak to rodzi się postawa roszczeniowa... a potem juz będzie tylko gorzej, no bo mnie się przecież należy, bo ja jestem biedny, nieszczęśliwy, z domu dziecka; teraz chcą nowych przyborów szkolnych, potem mieszkania, pracy, pieniędzy - no bo im sie należy; tak wygląda niestety budowanie chorych nawyków i nie mówię że dotyczy to tylko domów dziecka - tak wygląda równiez sytuacja ludzi korzystających z opieki MOPS,... rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2010 o 11:14
0
no i tak to rodzi się postawa roszczeniowa... a potem juz będzie tylko gorzej, no bo mnie się przecież należy, bo ja jestem biedny, nieszczęśliwy, z domu dziecka; teraz chcą nowych przyborów szkolnych, potem mieszkania, pracy, pieniędzy - no bo im sie należy; tak wygląda niestety budowanie chorych nawyków i nie mówię że dotyczy to tylko domów dziecka - tak wygląda równiez sytuacja ludzi korzystających z opieki MOPS, GOPS, czy tam OPS (w zależności od miejscowości) - nie potrafią i przede wszystkim nie chcą sami o siebie zadbac no bo po co skoro im się należy...
Avatar
mama / 25 sierpnia 2010 o 10:43
0
I jeszcze a propo nie zmuszania nikogo do pomagania.W każdej klasie są zbierane drobne sumy na małe upominki na dzień chłopaka,na dzień kobietek,.Male uroczystości na choinkę na przykład,gdzie rodzice po kolei pieką ciasta i kupują owoce.Od domu dziecka doprosić się o taką składkę nie idzie,trzeba pisać podania i t.d. a i tak problemy.I nikt się nie pyta rodziców czy chcą być sponsorami,a wiem ze większość nie chce.Tak że jak pani taka łaskawa,to może pani wpłacać za takie dzieci składki klasowe i na komitet rodzicielski,bo z tych pieniędzy też idzie na wszystkie dzieci.
I jeszcze a propo nie zmuszania nikogo do pomagania.W każdej klasie są zbierane drobne sumy na małe upominki na dzień chłopaka,na dzień kobietek,.Male uroczystości na choinkę na przykład,gdzie rodzice po kolei pieką ciasta i kupują owoce.Od domu dziecka doprosić się o taką składkę nie idzie,trzeba pisać podania i t.d. a i tak problemy.I nikt się nie pyta rodziców czy chcą być sponsorami,a wiem ze większość nie chce.Tak że jak pani taka łaskawa,to może pani wpłacać za takie dzieci składki klasowe i na komitet rodzicielski,bo z tych pieniędzy ... rozwiń
Avatar
mama / 25 sierpnia 2010 o 10:17
0
Moje dziecko nie pomaga mi w polu,bo nie ma takiej potrzeby.I za 10 lat jestem na 99,99% pewna będzie przyzwoitym człowiekiem,jest bardzo dobrze wychowane ,proszę się nie obawiać,to nie tylko moja opinia tylko zupełnie obcych ludzi.Może pani sobie darować złościwości.Jakie metody wychowania?Ja dziecka ani nie biję,ani drastycznie nie karam.Po prostu uważam że dzieci nie można wynagradzać za złe zachowanie.A w artykule są same kłamstwa,żeby rozczulić ludzi o to mi chodziło.I też o to mi chodziło że ktoś napisał komentarz że te dzieci są agresywne,a wychowawcy nad nimi nie panują ,bo tak i już, i niby to jest w porządku?Dlaczego moje dziecko ma być narażane na niebezpieczeństwo,które wynika z nieodpowiedzialności rodziców,a teraz przez zaniedbania pracowników oświaty.Może pani sobie darować i nic nie kupować mojemu,bo to co musi mieć czy chce to ma.A ,jak pani sobie wyobraża ,że rzucając jakieś rzeczy-ochłapy tym dzieciom i tym pani poprawi ich życie,to pani jest w błędzie.Jak pani by była naprawdę osobą o wielkim sercu,to by wzięła do siebie takie dziecko.Myślę że tylko taka pomoc by była naprawdę sensowna.A danie materialnej rzeczy dla podprawienia swego ego i rozpisywanie się o tym ,to śmiechu warte.Dom dziecka na każdego wychowanka dostaje bardzo duże pieniądze,a jak nimi rozporządza to już inny temat.Nie jedna rodzina(absolutnie nie moja),a raczej duża większość takich dochodów na osobę w snach nie widziała i muszą sobie radzić,i też opłacają wodę, prąd,czy nianie i t.d...Porozmawiamy, jak kiedyś w życiu taki Mateuszek zabije pani dziecko,lub okradnie,też pani go wytłumaczy :bo to biedne dziecko,i da mu pani na samochód...Tak te dzieci są pokrzywdzone i trzeba coś robić ,żeby ich wyprowadzić na dobrą drogę,ale na pewno nowe firmówki tego nie zrobią i przymykanie oczu na ich zachowanie,tylko utwierdzi ich w przekonaniu że nie robią niczego złego i że im się coś należy od wszystkich dookoła a potem od państwa.
Moje dziecko nie pomaga mi w polu,bo nie ma takiej potrzeby.I za 10 lat jestem na 99,99% pewna będzie przyzwoitym człowiekiem,jest bardzo dobrze wychowane ,proszę się nie obawiać,to nie tylko moja opinia tylko zupełnie obcych ludzi.Może pani sobie darować złościwości.Jakie metody wychowania?Ja dziecka ani nie biję,ani drastycznie nie karam.Po prostu uważam że dzieci nie można wynagradzać za złe zachowanie.A w artykule są same kłamstwa,żeby rozczulić ludzi o to mi chodziło.I też o to mi chodziło że ktoś napisał komentarz że te dzieci są agres... rozwiń
Avatar
gosc / 24 sierpnia 2010 o 20:53
0
[quote name='mama' date='24 sierpień 2010 - 11:48 ' timestamp='1282643289' post='335562']
Ja fanaberią nazywam:"chcę nowy plecak bo mam używany,chcę piękny i modny".Proszę czytać moje posty ze zrozumieniem.Moje dziecko ma kredki z zeszłego roku,stać mnie na nowe ale uważam że to marnotrawstwo kupować tylko dlatego że musi być nowe i modne,bo tamto się znudziło.Przecież w artykule było napisane:"mam plecak,ale używany".I moim zdaniem za złe zachowanie nie należą się nagrody,bo dziecko nigdy nie będzie dobrze wychowane.I to że wychowankowie sobie nie radzą z dziećmi trudnymi-to tak ma być?Co to za wytłumaczenie że wychowawczyni nie może zapanować nad takim dzieckiem?To domy dziecka są tylko po to żeby nakarmić i spać położyć?Ja zawsze myślałam że po to zabiera się dziecko z rodziny patologicznej żeby go wychować na porządnego człowieka,a nie na kolejnego pasożyta z postawą roszczeniową.
[/quote]



jezeli pani chce to i pani dziecku kupimy nowe przybory!!!!!!!!!!!!!!!szkoda pani ze jezdza na wycieczki??bo co pani pomagaja od malego w polu??pogadamy za 10 lat i wtedy nam sie pani pochwli co z dziecka wyroslo bo po rozmowie pani widac pewne metody wychowania ehehheeh
[quote name='mama' date='24 sierpień 2010 - 11:48 ' timestamp='1282643289' post='335562']
Ja fanaberią nazywam:"chcę nowy plecak bo mam używany,chcę piękny i modny".Proszę czytać moje posty ze zrozumieniem.Moje dziecko ma kredki z zeszłego roku,stać mnie na nowe ale uważam że to marnotrawstwo kupować tylko dlatego że musi być nowe i modne,bo tamto się znudziło.Przecież w artykule było napisane:"mam plecak,ale używany".I moim zdaniem za złe zachowanie nie należą się nagrody,bo dziecko ... rozwiń
Avatar
Galla / 24 sierpnia 2010 o 11:58
0
Wymeldowuję się z wątku bo to nie ma sensu. Życzę pani więcej pogody ducha i życzliwości.
Avatar
mama / 24 sierpnia 2010 o 11:48
0
Ja fanaberią nazywam:"chcę nowy plecak bo mam używany,chcę piękny i modny".Proszę czytać moje posty ze zrozumieniem.Moje dziecko ma kredki z zeszłego roku,stać mnie na nowe ale uważam że to marnotrawstwo kupować tylko dlatego że musi być nowe i modne,bo tamto się znudziło.Przecież w artykule było napisane:"mam plecak,ale używany".I moim zdaniem za złe zachowanie nie należą się nagrody,bo dziecko nigdy nie będzie dobrze wychowane.I to że wychowankowie sobie nie radzą z dziećmi trudnymi-to tak ma być?Co to za wytłumaczenie że wychowawczyni nie może zapanować nad takim dzieckiem?To domy dziecka są tylko po to żeby nakarmić i spać położyć?Ja zawsze myślałam że po to zabiera się dziecko z rodziny patologicznej żeby go wychować na porządnego człowieka,a nie na kolejnego pasożyta z postawą roszczeniową.
Ja fanaberią nazywam:"chcę nowy plecak bo mam używany,chcę piękny i modny".Proszę czytać moje posty ze zrozumieniem.Moje dziecko ma kredki z zeszłego roku,stać mnie na nowe ale uważam że to marnotrawstwo kupować tylko dlatego że musi być nowe i modne,bo tamto się znudziło.Przecież w artykule było napisane:"mam plecak,ale używany".I moim zdaniem za złe zachowanie nie należą się nagrody,bo dziecko nigdy nie będzie dobrze wychowane.I to że wychowankowie sobie nie radzą z dziećmi trudnymi-to tak ma być?Co to za wytłumaczenie ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2010 o 11:45
0
[quote name='mama' date='24 sierpień 2010 - 11:19 ' timestamp='1282641566' post='335524']
Chamstwem jest wyciąganie ręki do ludzi po pieniądze na fanaberie.Po pierwsze dom dziecka ma sporo środków na dzieci.A czy każde dziecko ma nowiutki czy modny plecak?Nowe ciuchy?Proszę bardzo jak pani chce to może swemu nie kupić tylko oddać na dom dziecka.A moje dziecko na pewno nie będzie bandziorem.
[/quote]
Nikt nikogo nie zmusza do oddawania pieniędzy. Pieniądze dają Ci co chcą i mogą dać. Na tym polega sponsoring jakby pani nie wiedziała. A dom dziecka ma sporo środkow między innymi dzięki ludziom którzy dają swoje pieniądze na ten cel. Jak pani nie ma dla swojego to nikt pani nie zmusza żeby pani oddała innym, nie na tym rzecz polega, tylko nie rozumiem pani zawiści?? Jest pani zazdrosna, że swojemu dziecku kupuje używane rzeczy a dom dziecka dzieki dobroci innych ma nowe rzeczy? Stwierdziła pani że ich rzeczy nie róznią sie od rzeczy innych dzieci, to chyba własnie o to chodzi żeby sie nie wyrożniały od dzieci ktore maja normalne domy. Po to jest ta pomoc między innymi. A to czy pani dziecko bedzie bandziorem to sie pewnie okaże w przyszłosci wiec skąd ta pewność??))
[quote name='mama' date='24 sierpień 2010 - 11:19 ' timestamp='1282641566' post='335524']
Chamstwem jest wyciąganie ręki do ludzi po pieniądze na fanaberie.Po pierwsze dom dziecka ma sporo środków na dzieci.A czy każde dziecko ma nowiutki czy modny plecak?Nowe ciuchy?Proszę bardzo jak pani chce to może swemu nie kupić tylko oddać na dom dziecka.A moje dziecko na pewno nie będzie bandziorem.
[/quote]
Nikt nikogo nie zmusza do oddawania pieniędzy. Pieniądze dają Ci co chcą i mogą dać. Na tym po... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 22:32
0
dalej to samo tam sie nic nie zmienia..... ciglae malo i malo....gdzie te pieniadze
Avatar
Gość / 10 lipca 2017 o 22:31
0
ddddgggggggg
Avatar
mama / 25 sierpnia 2010 o 12:00
0
[quote name='Gość' date='25 sierpień 2010 - 11:14 ' timestamp='1282727675' post='336309']
no i tak to rodzi się postawa roszczeniowa... a potem juz będzie tylko gorzej, no bo mnie się przecież należy, bo ja jestem biedny, nieszczęśliwy, z domu dziecka; teraz chcą nowych przyborów szkolnych, potem mieszkania, pracy, pieniędzy - no bo im sie należy; tak wygląda niestety budowanie chorych nawyków i nie mówię że dotyczy to tylko domów dziecka - tak wygląda równiez sytuacja ludzi korzystających z opieki MOPS, GOPS, czy tam OPS (w zależności od miejscowości) - nie potrafią i przede wszystkim nie chcą sami o siebie zadbac no bo po co skoro im się należy...
[/quote]
No właśnie,a już myślałam że to tylko ja "niedobra" mam takie poglądy.
[quote name='Gość' date='25 sierpień 2010 - 11:14 ' timestamp='1282727675' post='336309']
no i tak to rodzi się postawa roszczeniowa... a potem juz będzie tylko gorzej, no bo mnie się przecież należy, bo ja jestem biedny, nieszczęśliwy, z domu dziecka; teraz chcą nowych przyborów szkolnych, potem mieszkania, pracy, pieniędzy - no bo im sie należy; tak wygląda niestety budowanie chorych nawyków i nie mówię że dotyczy to tylko domów dziecka - tak wygląda równiez sytuacja ludzi korzystających z opieki MOPS,... rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2010 o 11:14
0
no i tak to rodzi się postawa roszczeniowa... a potem juz będzie tylko gorzej, no bo mnie się przecież należy, bo ja jestem biedny, nieszczęśliwy, z domu dziecka; teraz chcą nowych przyborów szkolnych, potem mieszkania, pracy, pieniędzy - no bo im sie należy; tak wygląda niestety budowanie chorych nawyków i nie mówię że dotyczy to tylko domów dziecka - tak wygląda równiez sytuacja ludzi korzystających z opieki MOPS, GOPS, czy tam OPS (w zależności od miejscowości) - nie potrafią i przede wszystkim nie chcą sami o siebie zadbac no bo po co skoro im się należy...
Avatar
mama / 25 sierpnia 2010 o 10:43
0
I jeszcze a propo nie zmuszania nikogo do pomagania.W każdej klasie są zbierane drobne sumy na małe upominki na dzień chłopaka,na dzień kobietek,.Male uroczystości na choinkę na przykład,gdzie rodzice po kolei pieką ciasta i kupują owoce.Od domu dziecka doprosić się o taką składkę nie idzie,trzeba pisać podania i t.d. a i tak problemy.I nikt się nie pyta rodziców czy chcą być sponsorami,a wiem ze większość nie chce.Tak że jak pani taka łaskawa,to może pani wpłacać za takie dzieci składki klasowe i na komitet rodzicielski,bo z tych pieniędzy też idzie na wszystkie dzieci.
I jeszcze a propo nie zmuszania nikogo do pomagania.W każdej klasie są zbierane drobne sumy na małe upominki na dzień chłopaka,na dzień kobietek,.Male uroczystości na choinkę na przykład,gdzie rodzice po kolei pieką ciasta i kupują owoce.Od domu dziecka doprosić się o taką składkę nie idzie,trzeba pisać podania i t.d. a i tak problemy.I nikt się nie pyta rodziców czy chcą być sponsorami,a wiem ze większość nie chce.Tak że jak pani taka łaskawa,to może pani wpłacać za takie dzieci składki klasowe i na komitet rodzicielski,bo z tych pieniędzy ... rozwiń
Avatar
mama / 25 sierpnia 2010 o 10:17
0
Moje dziecko nie pomaga mi w polu,bo nie ma takiej potrzeby.I za 10 lat jestem na 99,99% pewna będzie przyzwoitym człowiekiem,jest bardzo dobrze wychowane ,proszę się nie obawiać,to nie tylko moja opinia tylko zupełnie obcych ludzi.Może pani sobie darować złościwości.Jakie metody wychowania?Ja dziecka ani nie biję,ani drastycznie nie karam.Po prostu uważam że dzieci nie można wynagradzać za złe zachowanie.A w artykule są same kłamstwa,żeby rozczulić ludzi o to mi chodziło.I też o to mi chodziło że ktoś napisał komentarz że te dzieci są agresywne,a wychowawcy nad nimi nie panują ,bo tak i już, i niby to jest w porządku?Dlaczego moje dziecko ma być narażane na niebezpieczeństwo,które wynika z nieodpowiedzialności rodziców,a teraz przez zaniedbania pracowników oświaty.Może pani sobie darować i nic nie kupować mojemu,bo to co musi mieć czy chce to ma.A ,jak pani sobie wyobraża ,że rzucając jakieś rzeczy-ochłapy tym dzieciom i tym pani poprawi ich życie,to pani jest w błędzie.Jak pani by była naprawdę osobą o wielkim sercu,to by wzięła do siebie takie dziecko.Myślę że tylko taka pomoc by była naprawdę sensowna.A danie materialnej rzeczy dla podprawienia swego ego i rozpisywanie się o tym ,to śmiechu warte.Dom dziecka na każdego wychowanka dostaje bardzo duże pieniądze,a jak nimi rozporządza to już inny temat.Nie jedna rodzina(absolutnie nie moja),a raczej duża większość takich dochodów na osobę w snach nie widziała i muszą sobie radzić,i też opłacają wodę, prąd,czy nianie i t.d...Porozmawiamy, jak kiedyś w życiu taki Mateuszek zabije pani dziecko,lub okradnie,też pani go wytłumaczy :bo to biedne dziecko,i da mu pani na samochód...Tak te dzieci są pokrzywdzone i trzeba coś robić ,żeby ich wyprowadzić na dobrą drogę,ale na pewno nowe firmówki tego nie zrobią i przymykanie oczu na ich zachowanie,tylko utwierdzi ich w przekonaniu że nie robią niczego złego i że im się coś należy od wszystkich dookoła a potem od państwa.
Moje dziecko nie pomaga mi w polu,bo nie ma takiej potrzeby.I za 10 lat jestem na 99,99% pewna będzie przyzwoitym człowiekiem,jest bardzo dobrze wychowane ,proszę się nie obawiać,to nie tylko moja opinia tylko zupełnie obcych ludzi.Może pani sobie darować złościwości.Jakie metody wychowania?Ja dziecka ani nie biję,ani drastycznie nie karam.Po prostu uważam że dzieci nie można wynagradzać za złe zachowanie.A w artykule są same kłamstwa,żeby rozczulić ludzi o to mi chodziło.I też o to mi chodziło że ktoś napisał komentarz że te dzieci są agres... rozwiń
Avatar
gosc / 24 sierpnia 2010 o 20:53
0
[quote name='mama' date='24 sierpień 2010 - 11:48 ' timestamp='1282643289' post='335562']
Ja fanaberią nazywam:"chcę nowy plecak bo mam używany,chcę piękny i modny".Proszę czytać moje posty ze zrozumieniem.Moje dziecko ma kredki z zeszłego roku,stać mnie na nowe ale uważam że to marnotrawstwo kupować tylko dlatego że musi być nowe i modne,bo tamto się znudziło.Przecież w artykule było napisane:"mam plecak,ale używany".I moim zdaniem za złe zachowanie nie należą się nagrody,bo dziecko nigdy nie będzie dobrze wychowane.I to że wychowankowie sobie nie radzą z dziećmi trudnymi-to tak ma być?Co to za wytłumaczenie że wychowawczyni nie może zapanować nad takim dzieckiem?To domy dziecka są tylko po to żeby nakarmić i spać położyć?Ja zawsze myślałam że po to zabiera się dziecko z rodziny patologicznej żeby go wychować na porządnego człowieka,a nie na kolejnego pasożyta z postawą roszczeniową.
[/quote]



jezeli pani chce to i pani dziecku kupimy nowe przybory!!!!!!!!!!!!!!!szkoda pani ze jezdza na wycieczki??bo co pani pomagaja od malego w polu??pogadamy za 10 lat i wtedy nam sie pani pochwli co z dziecka wyroslo bo po rozmowie pani widac pewne metody wychowania ehehheeh
[quote name='mama' date='24 sierpień 2010 - 11:48 ' timestamp='1282643289' post='335562']
Ja fanaberią nazywam:"chcę nowy plecak bo mam używany,chcę piękny i modny".Proszę czytać moje posty ze zrozumieniem.Moje dziecko ma kredki z zeszłego roku,stać mnie na nowe ale uważam że to marnotrawstwo kupować tylko dlatego że musi być nowe i modne,bo tamto się znudziło.Przecież w artykule było napisane:"mam plecak,ale używany".I moim zdaniem za złe zachowanie nie należą się nagrody,bo dziecko ... rozwiń
Avatar
Galla / 24 sierpnia 2010 o 11:58
0
Wymeldowuję się z wątku bo to nie ma sensu. Życzę pani więcej pogody ducha i życzliwości.
Avatar
mama / 24 sierpnia 2010 o 11:48
0
Ja fanaberią nazywam:"chcę nowy plecak bo mam używany,chcę piękny i modny".Proszę czytać moje posty ze zrozumieniem.Moje dziecko ma kredki z zeszłego roku,stać mnie na nowe ale uważam że to marnotrawstwo kupować tylko dlatego że musi być nowe i modne,bo tamto się znudziło.Przecież w artykule było napisane:"mam plecak,ale używany".I moim zdaniem za złe zachowanie nie należą się nagrody,bo dziecko nigdy nie będzie dobrze wychowane.I to że wychowankowie sobie nie radzą z dziećmi trudnymi-to tak ma być?Co to za wytłumaczenie że wychowawczyni nie może zapanować nad takim dzieckiem?To domy dziecka są tylko po to żeby nakarmić i spać położyć?Ja zawsze myślałam że po to zabiera się dziecko z rodziny patologicznej żeby go wychować na porządnego człowieka,a nie na kolejnego pasożyta z postawą roszczeniową.
Ja fanaberią nazywam:"chcę nowy plecak bo mam używany,chcę piękny i modny".Proszę czytać moje posty ze zrozumieniem.Moje dziecko ma kredki z zeszłego roku,stać mnie na nowe ale uważam że to marnotrawstwo kupować tylko dlatego że musi być nowe i modne,bo tamto się znudziło.Przecież w artykule było napisane:"mam plecak,ale używany".I moim zdaniem za złe zachowanie nie należą się nagrody,bo dziecko nigdy nie będzie dobrze wychowane.I to że wychowankowie sobie nie radzą z dziećmi trudnymi-to tak ma być?Co to za wytłumaczenie ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2010 o 11:45
0
[quote name='mama' date='24 sierpień 2010 - 11:19 ' timestamp='1282641566' post='335524']
Chamstwem jest wyciąganie ręki do ludzi po pieniądze na fanaberie.Po pierwsze dom dziecka ma sporo środków na dzieci.A czy każde dziecko ma nowiutki czy modny plecak?Nowe ciuchy?Proszę bardzo jak pani chce to może swemu nie kupić tylko oddać na dom dziecka.A moje dziecko na pewno nie będzie bandziorem.
[/quote]
Nikt nikogo nie zmusza do oddawania pieniędzy. Pieniądze dają Ci co chcą i mogą dać. Na tym polega sponsoring jakby pani nie wiedziała. A dom dziecka ma sporo środkow między innymi dzięki ludziom którzy dają swoje pieniądze na ten cel. Jak pani nie ma dla swojego to nikt pani nie zmusza żeby pani oddała innym, nie na tym rzecz polega, tylko nie rozumiem pani zawiści?? Jest pani zazdrosna, że swojemu dziecku kupuje używane rzeczy a dom dziecka dzieki dobroci innych ma nowe rzeczy? Stwierdziła pani że ich rzeczy nie róznią sie od rzeczy innych dzieci, to chyba własnie o to chodzi żeby sie nie wyrożniały od dzieci ktore maja normalne domy. Po to jest ta pomoc między innymi. A to czy pani dziecko bedzie bandziorem to sie pewnie okaże w przyszłosci wiec skąd ta pewność??))
[quote name='mama' date='24 sierpień 2010 - 11:19 ' timestamp='1282641566' post='335524']
Chamstwem jest wyciąganie ręki do ludzi po pieniądze na fanaberie.Po pierwsze dom dziecka ma sporo środków na dzieci.A czy każde dziecko ma nowiutki czy modny plecak?Nowe ciuchy?Proszę bardzo jak pani chce to może swemu nie kupić tylko oddać na dom dziecka.A moje dziecko na pewno nie będzie bandziorem.
[/quote]
Nikt nikogo nie zmusza do oddawania pieniędzy. Pieniądze dają Ci co chcą i mogą dać. Na tym po... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!