Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 czerwca 2014 r.
12:03
Edytuj ten wpis

13 wypadków, 40 pijanych kierowców - długi weekend na lubelskich drogach

Autor: Zdjęcie autora łm
2 9 A A

- W ciągu dwóch minionych dni doszło do 13 wypadków, w których 14 osób odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także ponad 100 kolizji. Policjanci wyeliminowali z ruchu prawie 40 nietrzeźwych kierujących - informuje kom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Trwa akcja "Bezpieczny weekend". Policjanci sprawdzają, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolują ich stan trzeźwości i stan techniczny samochodów. Sprawdzają też czy wszyscy podróżni mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach obecne są także radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideo rejestratory.

W ciągu dwóch ostatnich dni policjanci zatrzymali 39 nietrzeźwych kierujących. W miejscowości Stok 35-letni kierowca seata zderzył się z motocyklistą. Miał ponad 2 promile. Jechał mimo że nie posiada prawa jazdy. W Rykach wpadł też kierowca autokaru, który miał wyruszyć z młodzieżą do Hiszpanii. 46-latek miał 0,25 promila.

W sumie od środy na drogach naszego województwa doszło do 13 wypadków drogowych, w których 14 osób odniosło obrażenia. Było ponad 100 kolizji.

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, dostosowanie prędkości do aktualnie panujących warunków i o trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy w dużej mierze od tych, którzy się po nich poruszają - apeluje kom. Laszczka-Rusek.
Czytaj więcej o:

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 20 czerwca 2014 o 23:09
0

STOP PIJANYM MORDERCOM ZA KIEROWNICĄ!
Wielka szkoda, że się tych 40 pijanych śmieci nie zabiło! Dopóty nie będzie bezpiecznie na drogach, dopóki pijana hołota nie pozabija się na przydrożnych drzewach; czego wszystkim pijanym za kierownicą z serca życzymy!

Problem jest w tym, że wiele osób nie potrafi zauważyć, że tzw. pijani kierowcy to mały odsetek jeśli chodzi o przyczyny wypadków. Poza tym statystycznie z roku na rok powodują oni coraz mniej wypadków, a mimo to zakłamane media chcą nam wmówić, że to jest główna przyczyna śmierci na drodze. Chcą abyśmy nie sprzeciwiali się wprowadzaniu coraz to różniejszych kontroli, pozbawiania wolności obywatelskich, na podejmowanie przez służby działań bez podstaw prawnych (patrz tzw. rutynowe kontrole trzeźwości - brak podstawy prawnej pozwalającej na takie działanie!!! Musi być uzasadnione podejrzenie żeby kogoś zatrzymać i poddać badaniu!!! A spróbujcie zażądać protokołu z przeprowadzonego badania - mają taki obowiązek a nie dostaniecie, "bo nie"). Temu to służby. Wprwadzanie państwa policyjnego. Dzisiaj masowe kontrole trzeźwości w imię walki z pijanymi kierowcami, jutro masowe kontrole bagażników i przeszukania samochodów w imię walki z przestępcami, a pojutrze masowe przeszukiwania mieszkań, domów! Tego chcesz naiwny głupi ludu???

Problem jest w tym, że wiele osób nie potrafi zauważyć, że tzw. pijani kierowcy to mały odsetek jeśli chodzi o przyczyny wypadków. Poza tym statystycznie z roku na rok powodują oni coraz mniej wypadków, a mimo to zakłamane media chcą nam wmówić, że to jest główna przyczyna śmierci na drodze. Chcą abyśmy nie sprzeciwiali się wprowadzaniu coraz to różniejszych kontroli, pozbawiania wolności obywatelskich, na podejmowanie przez służby działań bez podstaw prawnych (patrz tzw. rutynowe kontrole trze... rozwiń

Avatar
Muka / 20 czerwca 2014 o 22:56
0

STOP PIJANYM MORDERCOM ZA KIEROWNICĄ!
Wielka szkoda, że się tych 40 pijanych śmieci nie zabiło! Dopóty nie będzie bezpiecznie na drogach, dopóki pijana hołota nie pozabija się na przydrożnych drzewach; czego wszystkim pijanym za kierownicą z serca życzymy!

Avatar
jon / 20 czerwca 2014 o 20:59
0

pytanie , czy są blokowane jakieś nicki na forum DW ?

bo pomimo wpisanie tekstu ( nie obraźliwego , zwykłego ) , złożenia

obrazka , pojawiał się kilkakrotnie znak zakazu dostępu ?

Avatar
karol / 20 czerwca 2014 o 20:56
0

w ramach rzetelności dziennikarskiej oraz etyki zawodowej , proszę autora tego newsa o uzupełnienie . ile wypadków spowodowali kierowcy nietrzeźwi ?

Avatar
można se pomarzyć / 20 czerwca 2014 o 18:31
0

Dodam jeszcze, że "rzecz się działa" na trasie Chełm -Lublin.

Avatar
można se pomarzyć / 20 czerwca 2014 o 18:29
0

Powiem tak: praktycznie NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK WALKA Z PIRATAMI !!!  Prawie każdy szanujący się "pirat" czy lubiący popijać kierowca  ma CB Radio  i nie da się "złapać" !  Prosty przykład (jeden z wielu): wczoraj nahalnie wyprzedzał nas i inne auta Jegomość -ale widać, że gość "kumaty" -zasuwał ostro, ale miał "antenę". W miejscu, gdzie "często stoją" pojachał dość ostro wyprzedzając -a czemu? Bo wiedział przez CB Radio, że "nie stoją". A gdyby wiedział, że "stoją", to : albo jechał by powoli i spokojnie albo (gdyby był pijany), to ominął by bocznymi drogami patrole Policyjne... Proste !!!

Powiem tak: praktycznie NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK WALKA Z PIRATAMI !!!  Prawie każdy szanujący się "pirat" czy lubiący popijać kierowca  ma CB Radio  i nie da się "złapać" !  Prosty przykład (jeden z wielu): wczoraj nahalnie wyprzedzał nas i inne auta Jegomość -ale widać, że gość "kumaty" -zasuwał ostro, ale miał "antenę". W miejscu, gdzie "często stoją" pojachał dość ostro wyprzedzając -a czemu? Bo wiedział przez CB Radio, że "nie stoją". A gdyby wiedział, że "stoją", to : albo jechał by powoli i spokojnie albo (gdyby... rozwiń

Avatar
matijas77 / 20 czerwca 2014 o 16:22
0

Na liczbę i skutek zaistniałych wypadków mają wpływ różne czynniki np.infrastruktura dróg,oznakowanie,stan techniczny pojazdów.Ale najważniejszy jest zawsze czynnik ludzki.Brawura,nadmierna prędkość czy po prostu brak wyobrażni.Poza tym drogówka powinna zajmować się przede wszystkim kierowcami których zachowanie stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg.Jak widzę policjantów przyczajonych na parkigu i czyhających na jakąś babkę która przechodzi przez jezdnię poza przejściem dla pieszych tylko po to by zadowolić przełożonego i zapchać statystykę to pytam gdzie tu walka z piratami.Szef drogówki woj.lubelskiego miał ograniczyć liczbę wypadków a g....o robi!

Na liczbę i skutek zaistniałych wypadków mają wpływ różne czynniki np.infrastruktura dróg,oznakowanie,stan techniczny pojazdów.Ale najważniejszy jest zawsze czynnik ludzki.Brawura,nadmierna prędkość czy po prostu brak wyobrażni.Poza tym drogówka powinna zajmować się przede wszystkim kierowcami których zachowanie stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg.Jak widzę policjantów przyczajonych na parkigu i czyhających na jakąś babkę która przechodzi przez jezdnię poza przejściem dla pieszych tylko po to by zadowolić przełożonego i zapcha... rozwiń

Avatar
Odszkodowania AnLex / 20 czerwca 2014 o 15:43
0

Niestety ciągle dużo za dużo tych wypadków i ludzie nie myślą za kółkiem.

Avatar
kierowca / 20 czerwca 2014 o 14:55
0

Już skończcie z tą propagandą, z wymyślaniem problemu, który sam zanika. Przytoczę fragment artykułu z bankiera pl. Kto rozumny, niech przeczyta i sam wyciągne wnioski dlaczego te media tak nami próbują manipulować...

Fakty i mity o „pijanych kierowcach”

Obraz rzeczywistości kreowany przez media jest przerażający: Tysiące zabitych na drogach z winy pijanych kierowców, coraz częściej zwanych „mordercami”. Na początku stycznia każdy program „informacyjny” rozpoczynał się od nasyconych emocjami reportaży o śmiertelnych wypadkach drogowych – nawet jeśli nie miały one nic wspólnego ze spożyciem alkoholu. W telewizji regularnie pojawia się standardowa manipulacja – informacjom o kolizji spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego towarzyszą zdjęcia z zupełnie innego wypadku, gdzie co prawda kierowca był trzeźwy, za to auto było kompletnie rozbite.

A teraz zostawmy formę przekazu i skupmy się na faktach. Zwłaszcza tych niewygodnych, nagminnie pomijanych przez dziennikarzy. W 2013 roku policja dokonała 8,8 mln kontroli trzeźwości, czyli niemal czterokrotnie więcej niż 10 lat wcześniej. W ich wyniku ujawniono 162.090 nietrzeźwych (tj. mających ponad 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) kierujących, z czego 43% stanowili rowerzyści.

„Kierujących”, a nie „kierowców”. W Polsce wolno być nietrzeźwym kierowcą, czyli osobą posiadającą prawo jazdy. Zabronione jest za to prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, czyli bycie „kierującym”.

Jakoś nikt nie zauważył (lub nie chciał zauważyć), że nietrzeźwi stanowili zaledwie 1,8%. 98,2% przebadanych policyjnymi alkomatami było trzeźwych! Przy tak dużej próbce można wnioskować, że ponad 98% kierujących pojazdami na polskich drogach jest trzeźwych.

Po drugie, pomimo skokowego wzrostu liczby kontroli trzeźwości liczba ujawnionych nietrzeźwych kierujących z roku na rok szybko maleje. W 2013 roku było ich 162.090 (-5,2% rdr), rok wcześniej 171.020 (-6,8% rdr), a w roku 2011 183.488. Jeszcze szybciej spada liczba wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych uczestników ruchu. W 2013 roku „pijani kierowcy” byli sprawcami 2.101 wypadków, w których śmierć poniosło 265 osób, a 2.726 zostało rannych. Oczywiście to wciąż o 265 ofiar śmiertelnych za dużo, ale liczba takich wypadków była najmniejsza od 13 lat. Dla porównania w roku 2000 nietrzeźwi kierujący spowodowali 5.243 wypadków, w których zginęło 676 osób, a 7.247 zostało rannych. To wyniki odpowiednio o 92%, 155% i 38% wyższe niż w roku ubiegłym. Trzeźwi kierowcy powodują ponad 90% wypadków na polskich drogach.

Prawda sprzedaje się gorzej

Twarde dane pokazują, że z roku na rok problem nietrzeźwości na polskich drogach maleje. Spada liczba wypadków, częste kontrole policyjne skutkują coraz mniejszą liczbą złapanych nietrzeźwych kierujących, a poprawa infrastruktury sprawiła, że polskie drogi stały się bezpieczniejsze. Nieprzypadkowo największy spadek śmiertelności na drogach odnotowano w tych województwach, w których oddano do użytku długie odcinki nowych tras ekspresowych lub autostrad.

Tyle że taki przekaz słabo sprzedaje się w mediach. Widzowie i czytelnicy są bowiem łasi na sensację, krew, śmierć i tragedię. Dziennikarze dobrze o tym wiedzą i dostarczają swoim klientom to, czego ci oczekują. Nie wolno im jednak naginać lub wręcz zakłamywać faktów. Bo takich programów na trzeźwo oglądać się nie da.

Krzysztof Kolany
Bankier"
 

Już skończcie z tą propagandą, z wymyślaniem problemu, który sam zanika. Przytoczę fragment artykułu z bankiera pl. Kto rozumny, niech przeczyta i sam wyciągne wnioski dlaczego te media tak nami próbują manipulować...

Fakty i mity o „pijanych kierowcach”

Obraz rzeczywistości kreowany przez media jest przerażający: Tysiące zabitych na drogach z winy pijanych kierowców, coraz częściej zwanych „mordercami”. Na początku stycznia każdy program „informacyjny” rozpoczynał się od nasyconych emoc... rozwiń

Avatar
ja / 20 czerwca 2014 o 23:09
0

STOP PIJANYM MORDERCOM ZA KIEROWNICĄ!
Wielka szkoda, że się tych 40 pijanych śmieci nie zabiło! Dopóty nie będzie bezpiecznie na drogach, dopóki pijana hołota nie pozabija się na przydrożnych drzewach; czego wszystkim pijanym za kierownicą z serca życzymy!

Problem jest w tym, że wiele osób nie potrafi zauważyć, że tzw. pijani kierowcy to mały odsetek jeśli chodzi o przyczyny wypadków. Poza tym statystycznie z roku na rok powodują oni coraz mniej wypadków, a mimo to zakłamane media chcą nam wmówić, że to jest główna przyczyna śmierci na drodze. Chcą abyśmy nie sprzeciwiali się wprowadzaniu coraz to różniejszych kontroli, pozbawiania wolności obywatelskich, na podejmowanie przez służby działań bez podstaw prawnych (patrz tzw. rutynowe kontrole trzeźwości - brak podstawy prawnej pozwalającej na takie działanie!!! Musi być uzasadnione podejrzenie żeby kogoś zatrzymać i poddać badaniu!!! A spróbujcie zażądać protokołu z przeprowadzonego badania - mają taki obowiązek a nie dostaniecie, "bo nie"). Temu to służby. Wprwadzanie państwa policyjnego. Dzisiaj masowe kontrole trzeźwości w imię walki z pijanymi kierowcami, jutro masowe kontrole bagażników i przeszukania samochodów w imię walki z przestępcami, a pojutrze masowe przeszukiwania mieszkań, domów! Tego chcesz naiwny głupi ludu???

Problem jest w tym, że wiele osób nie potrafi zauważyć, że tzw. pijani kierowcy to mały odsetek jeśli chodzi o przyczyny wypadków. Poza tym statystycznie z roku na rok powodują oni coraz mniej wypadków, a mimo to zakłamane media chcą nam wmówić, że to jest główna przyczyna śmierci na drodze. Chcą abyśmy nie sprzeciwiali się wprowadzaniu coraz to różniejszych kontroli, pozbawiania wolności obywatelskich, na podejmowanie przez służby działań bez podstaw prawnych (patrz tzw. rutynowe kontrole trze... rozwiń

Avatar
Muka / 20 czerwca 2014 o 22:56
0

STOP PIJANYM MORDERCOM ZA KIEROWNICĄ!
Wielka szkoda, że się tych 40 pijanych śmieci nie zabiło! Dopóty nie będzie bezpiecznie na drogach, dopóki pijana hołota nie pozabija się na przydrożnych drzewach; czego wszystkim pijanym za kierownicą z serca życzymy!

Avatar
jon / 20 czerwca 2014 o 20:59
0

pytanie , czy są blokowane jakieś nicki na forum DW ?

bo pomimo wpisanie tekstu ( nie obraźliwego , zwykłego ) , złożenia

obrazka , pojawiał się kilkakrotnie znak zakazu dostępu ?

Avatar
karol / 20 czerwca 2014 o 20:56
0

w ramach rzetelności dziennikarskiej oraz etyki zawodowej , proszę autora tego newsa o uzupełnienie . ile wypadków spowodowali kierowcy nietrzeźwi ?

Avatar
można se pomarzyć / 20 czerwca 2014 o 18:31
0

Dodam jeszcze, że "rzecz się działa" na trasie Chełm -Lublin.

Avatar
można se pomarzyć / 20 czerwca 2014 o 18:29
0

Powiem tak: praktycznie NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK WALKA Z PIRATAMI !!!  Prawie każdy szanujący się "pirat" czy lubiący popijać kierowca  ma CB Radio  i nie da się "złapać" !  Prosty przykład (jeden z wielu): wczoraj nahalnie wyprzedzał nas i inne auta Jegomość -ale widać, że gość "kumaty" -zasuwał ostro, ale miał "antenę". W miejscu, gdzie "często stoją" pojachał dość ostro wyprzedzając -a czemu? Bo wiedział przez CB Radio, że "nie stoją". A gdyby wiedział, że "stoją", to : albo jechał by powoli i spokojnie albo (gdyby był pijany), to ominął by bocznymi drogami patrole Policyjne... Proste !!!

Powiem tak: praktycznie NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK WALKA Z PIRATAMI !!!  Prawie każdy szanujący się "pirat" czy lubiący popijać kierowca  ma CB Radio  i nie da się "złapać" !  Prosty przykład (jeden z wielu): wczoraj nahalnie wyprzedzał nas i inne auta Jegomość -ale widać, że gość "kumaty" -zasuwał ostro, ale miał "antenę". W miejscu, gdzie "często stoją" pojachał dość ostro wyprzedzając -a czemu? Bo wiedział przez CB Radio, że "nie stoją". A gdyby wiedział, że "stoją", to : albo jechał by powoli i spokojnie albo (gdyby... rozwiń

Avatar
matijas77 / 20 czerwca 2014 o 16:22
0

Na liczbę i skutek zaistniałych wypadków mają wpływ różne czynniki np.infrastruktura dróg,oznakowanie,stan techniczny pojazdów.Ale najważniejszy jest zawsze czynnik ludzki.Brawura,nadmierna prędkość czy po prostu brak wyobrażni.Poza tym drogówka powinna zajmować się przede wszystkim kierowcami których zachowanie stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg.Jak widzę policjantów przyczajonych na parkigu i czyhających na jakąś babkę która przechodzi przez jezdnię poza przejściem dla pieszych tylko po to by zadowolić przełożonego i zapchać statystykę to pytam gdzie tu walka z piratami.Szef drogówki woj.lubelskiego miał ograniczyć liczbę wypadków a g....o robi!

Na liczbę i skutek zaistniałych wypadków mają wpływ różne czynniki np.infrastruktura dróg,oznakowanie,stan techniczny pojazdów.Ale najważniejszy jest zawsze czynnik ludzki.Brawura,nadmierna prędkość czy po prostu brak wyobrażni.Poza tym drogówka powinna zajmować się przede wszystkim kierowcami których zachowanie stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg.Jak widzę policjantów przyczajonych na parkigu i czyhających na jakąś babkę która przechodzi przez jezdnię poza przejściem dla pieszych tylko po to by zadowolić przełożonego i zapcha... rozwiń

Avatar
Odszkodowania AnLex / 20 czerwca 2014 o 15:43
0

Niestety ciągle dużo za dużo tych wypadków i ludzie nie myślą za kółkiem.

Avatar
kierowca / 20 czerwca 2014 o 14:55
0

Już skończcie z tą propagandą, z wymyślaniem problemu, który sam zanika. Przytoczę fragment artykułu z bankiera pl. Kto rozumny, niech przeczyta i sam wyciągne wnioski dlaczego te media tak nami próbują manipulować...

Fakty i mity o „pijanych kierowcach”

Obraz rzeczywistości kreowany przez media jest przerażający: Tysiące zabitych na drogach z winy pijanych kierowców, coraz częściej zwanych „mordercami”. Na początku stycznia każdy program „informacyjny” rozpoczynał się od nasyconych emocjami reportaży o śmiertelnych wypadkach drogowych – nawet jeśli nie miały one nic wspólnego ze spożyciem alkoholu. W telewizji regularnie pojawia się standardowa manipulacja – informacjom o kolizji spowodowanej przez nietrzeźwego kierującego towarzyszą zdjęcia z zupełnie innego wypadku, gdzie co prawda kierowca był trzeźwy, za to auto było kompletnie rozbite.

A teraz zostawmy formę przekazu i skupmy się na faktach. Zwłaszcza tych niewygodnych, nagminnie pomijanych przez dziennikarzy. W 2013 roku policja dokonała 8,8 mln kontroli trzeźwości, czyli niemal czterokrotnie więcej niż 10 lat wcześniej. W ich wyniku ujawniono 162.090 nietrzeźwych (tj. mających ponad 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu) kierujących, z czego 43% stanowili rowerzyści.

„Kierujących”, a nie „kierowców”. W Polsce wolno być nietrzeźwym kierowcą, czyli osobą posiadającą prawo jazdy. Zabronione jest za to prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu, czyli bycie „kierującym”.

Jakoś nikt nie zauważył (lub nie chciał zauważyć), że nietrzeźwi stanowili zaledwie 1,8%. 98,2% przebadanych policyjnymi alkomatami było trzeźwych! Przy tak dużej próbce można wnioskować, że ponad 98% kierujących pojazdami na polskich drogach jest trzeźwych.

Po drugie, pomimo skokowego wzrostu liczby kontroli trzeźwości liczba ujawnionych nietrzeźwych kierujących z roku na rok szybko maleje. W 2013 roku było ich 162.090 (-5,2% rdr), rok wcześniej 171.020 (-6,8% rdr), a w roku 2011 183.488. Jeszcze szybciej spada liczba wypadków spowodowanych przez nietrzeźwych uczestników ruchu. W 2013 roku „pijani kierowcy” byli sprawcami 2.101 wypadków, w których śmierć poniosło 265 osób, a 2.726 zostało rannych. Oczywiście to wciąż o 265 ofiar śmiertelnych za dużo, ale liczba takich wypadków była najmniejsza od 13 lat. Dla porównania w roku 2000 nietrzeźwi kierujący spowodowali 5.243 wypadków, w których zginęło 676 osób, a 7.247 zostało rannych. To wyniki odpowiednio o 92%, 155% i 38% wyższe niż w roku ubiegłym. Trzeźwi kierowcy powodują ponad 90% wypadków na polskich drogach.

Prawda sprzedaje się gorzej

Twarde dane pokazują, że z roku na rok problem nietrzeźwości na polskich drogach maleje. Spada liczba wypadków, częste kontrole policyjne skutkują coraz mniejszą liczbą złapanych nietrzeźwych kierujących, a poprawa infrastruktury sprawiła, że polskie drogi stały się bezpieczniejsze. Nieprzypadkowo największy spadek śmiertelności na drogach odnotowano w tych województwach, w których oddano do użytku długie odcinki nowych tras ekspresowych lub autostrad.

Tyle że taki przekaz słabo sprzedaje się w mediach. Widzowie i czytelnicy są bowiem łasi na sensację, krew, śmierć i tragedię. Dziennikarze dobrze o tym wiedzą i dostarczają swoim klientom to, czego ci oczekują. Nie wolno im jednak naginać lub wręcz zakłamywać faktów. Bo takich programów na trzeźwo oglądać się nie da.

Krzysztof Kolany
Bankier"
 

Już skończcie z tą propagandą, z wymyślaniem problemu, który sam zanika. Przytoczę fragment artykułu z bankiera pl. Kto rozumny, niech przeczyta i sam wyciągne wnioski dlaczego te media tak nami próbują manipulować...

Fakty i mity o „pijanych kierowcach”

Obraz rzeczywistości kreowany przez media jest przerażający: Tysiące zabitych na drogach z winy pijanych kierowców, coraz częściej zwanych „mordercami”. Na początku stycznia każdy program „informacyjny” rozpoczynał się od nasyconych emoc... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 7 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 0 1

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 8

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 0

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 48 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 21 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 3 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!