Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2013 r.
14:34
Edytuj ten wpis

50-latek w roli stróża prawa: Karał za palenie papierosów

Autor: Zdjęcie autora aa
0 12 A A
Do policjantów zgłosiła się kobieta, który opowiedziała, że pod koniec stycznia na ulicy zaczepił ją
Do policjantów zgłosiła się kobieta, który opowiedziała, że pod koniec stycznia na ulicy zaczepił ją

Jeśli przyłapał kogoś na paleniu papierosa w miejscu publicznym proponował grzywnę w wysokości 500 zł. Policjanci z Lublina zatrzymali oszusta, który wystawiał fałszywe mandaty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do policjantów zgłosiła się kobieta, który opowiedziała, że pod koniec stycznia na ulicy zaczepił ją mężczyzna. Było to w okolicy dworca PKS w Lublinie. Kobieta paliła papierosa.

– Mężczyzna, który do niej podszedł pokazał jakąś legitymację ze zdjęciem, ale tak by nie mogła z niej nic odczytać. Powiedział, że takie zachowanie jest niezgodne z prawem – relacjonuje asp. Arkadiusz Arciszewski.

Rzekomy kontroler zaproponował mandat w wysokości 500 zł, ale zaznaczył też, że jeśli kobieta zapłaci od razu to grzywna zmaleje do 100 zł. Mężczyzna zapewniał, że mandat będzie anonimowy.

– Poszkodowana wręczyła oszustowi pieniądze, a w zamian za to otrzymała fałszywy blankiet – kontynuuje policjant z KWP w Lublinie.

Po wyjaśnieniu całej sytuacji poszkodowana postanowiła powiadomić policję.

Funkcjonariusze zatrzymali oszusta w piątek.

– Mieszkaniec Lublina – 50-letni Krzysztof M. miał przy sobie nieważną plakietkę do kontroli PKS-u ze Słupska, gdzie jak oświadczył, pracował kilka lat temu jako kontroler – tłumaczy Arciszewski. – Mundurowi znaleźli przy nim także wielokrotnie skserowany blankiet odcinka do zapłacenia mandatu za brak biletu. Był wystawiony w ubiegłym roku przez pracownika PKP.

Krzysztof M. trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut oszustwa, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.


Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Artur / 15 sierpnia 2013 o 13:16
0

Ja się pytam za co on dostał tyle ? przecież nic nie robił tylko dorabiał sobie

Avatar
alik / 17 kwietnia 2013 o 23:01
0
To ty Folkatko zsługujesz na współczucie - jesteś nikim! - znasz ten repertuar na pamięć - nie będziesz nigdy miała dzieci i nigdy, nigdy nie zaznasz miłości i oto właśnie mi chodzi - widzę że uświadomiłaś to sobie(znasz to na pamięć), a teraz pisz co chcesz( w internecie takie zakompleksione osobniki jak Ty mogą pisać co chcą, żeby się dowartościować Ty zindokrynowana istoto) - pouczasz innych - tu w necie możesz pisać co Ci się podoba. To Ty jestes nikim osobą niespełnioną.Nigdy nie zaznasz szczęścia. Żal mi Ciebie.
Pozdrawiam i życzę zbawienia!
To ty Folkatko zsługujesz na współczucie - jesteś nikim! - znasz ten repertuar na pamięć - nie będziesz nigdy miała dzieci i nigdy, nigdy nie zaznasz miłości i oto właśnie mi chodzi - widzę że uświadomiłaś to sobie(znasz to na pamięć), a teraz pisz co chcesz( w internecie takie zakompleksione osobniki jak Ty mogą pisać co chcą, żeby się dowartościować Ty zindokrynowana istoto) - pouczasz innych - tu w necie możesz pisać co Ci się podoba. To Ty jestes nikim osobą niespełnioną.Nigdy nie zaznasz szczęścia. Żal mi Ciebie.
Pozdrawiam i... rozwiń
Avatar
as / 10 marca 2013 o 01:28
0
Znasz ten repertuar na pamięć i bardzo dobrze , cokolwiek napiszesz nie zmienia faktu , że jesteś nikim , nikim! - zakompleksioną człekopodobną brzydulą odreagujacą się w internecie - szukającą pocieszenia w religii, pouczającą innych.
Avatar
folkatka / 4 marca 2013 o 22:14
0
Zastanawiam sie Emmo, kim jesteś i dlaczego obrałas sobie akurat moja osobe na obiekt swoich ataków, i dlaczego, z taka zacietością, nekasz mnie swoimi wpisami?
Widocznie jest to Co do czegoś potrzebne.
Odreagowujesz stres? Niepowodzenia?
Widocznie.
W zasadzie nie powinnam komentowac Twoich wpisów na mój temat i dostarczac Ci w ten sposób satysfakcji. Zastanawia mnie tylko Twoja zaciętość i nienawiść, która do mnie żywisz. Trwa to już kilka ładnych lat, a Ty nie odpuszczasz.
Szkoda mi Ciebie - pewnie znów napiszesz kolejnym razem, że szydze, ale trudno.
Pozdrawiam

PS jedno tylko chce sprostować. Nie jestem człowiekiem znikąd. Wpisz proszę w google "folkatka", a otrzymasz pełnie informacji na mój temat, plus moje zdjecia. Nigdy nie ukrywałam tego, kim jestem i jak sie nazywam, jakie studia skonczyłam etc. Bardzo wielu uzytkowników lubelskich forów zna mnie osobiście, z reala. Czlowiekiem znikad jestes natomaist Ty - od lat wykorzystujesz ową złudną anonimowość do tego, by mnie opluwac i ośmieszac. Od lat wpisujesz te same teksty pod moim adresem, znam cały Twój repertura na pamięć - tak, jestem ohydna, nigdy nie bede miec dzieci.
Taka osoba jak Ty zasługuje na współczucie.
Zastanawiam sie Emmo, kim jesteś i dlaczego obrałas sobie akurat moja osobe na obiekt swoich ataków, i dlaczego, z taka zacietością, nekasz mnie swoimi wpisami?
Widocznie jest to Co do czegoś potrzebne.
Odreagowujesz stres? Niepowodzenia?
Widocznie.
W zasadzie nie powinnam komentowac Twoich wpisów na mój temat i dostarczac Ci w ten sposób satysfakcji. Zastanawia mnie tylko Twoja zaciętość i nienawiść, która do mnie żywisz. Trwa to już kilka ładnych lat, a Ty nie odpuszczasz.
Szkoda mi Ciebie - pewnie znów napi... rozwiń
Avatar
emma / 4 marca 2013 o 19:12
0
Folkatko, ty fanatyczko, człekopodobna istoto, jestemś mądra ? Nigdy nie zaznasz miłosci - nawet jeśli pójdziesz do nieba - będzie Ci na wieki towarzyszyło uczucie niespełnienienia, że nigdy nie miałaś rodziny, dzieci. Tymczasem tu i teraz - na forach internetowych szydzisz z innych o innych poglądach przynajmniej, tu możesz rozładowywać swoje frustraje i kopleksy ty człowieku znikąd. Ci inni - wyszydzani przez Ciebie ty zakompleksiona istoto ludzie mają rodziny, dzieci - mają coś czego Ty nigdy, nigdy nie będziesz miała!!!
Avatar
SemaForek / 24 lutego 2013 o 22:34
0
i jeszcze jedno: Prawdę mówiąc to kobieta i tak mało zapłaciła, bo w zasadzie to była kara za: palenie w miejsu publicznym + włąsna głupota, łącznie 100zł. Uważam, że to na prawdę była cena promocyjna ;-)
Avatar
SemaForek / 24 lutego 2013 o 22:30
0
Facet wyszedł i zaczął pilnować porządku. W zasadzie pomagał policjantom i straży miejskiej. A tu ... 8-lat. Pytam się za co?!?!?! A może by tak kupić sobie własną "suszarkę" i trochę poudawać inspektorków ;-)
Avatar
folkatka / 24 lutego 2013 o 16:41
0
Przede wszystkim, policjant, strażnik czy jakakolwiek inna osoba uprawniona do takich działań jak wystawianie mandatów, ma obowiązek okazania służbowej legitymacji w taki sposób, by możliwe było odczytanie jej nazwiska!!
Chyba nie trzeba specjalnej bystrości, żeby sie domysleć czegos podejrzanego w checi ukrycia swojej tożsamości.
Avatar
Gość / 24 lutego 2013 o 16:33
0
[quote name='folkatka' timestamp='1361716128' post='738028']
Ludzie sa naprawdę głupi. Fakt, że pokazał legitymacje tak, żeby nie mozna było nic przeczytać, powinien wzbudzic podejrzenia.
[/quote]

kto tu jest głupi to nie trzeba pisać, ta kobieta po fakcie dopiero sie zorientowała, ze byćm oze to oszust, nie kazdy ma ok. 20 lat i jest bystry, dobrze widzący i wszystko naj, a wina to jest rządzących, tych pierunów na górze bo pozwalają na takie rzeczy
Avatar
ja / 24 lutego 2013 o 16:17
0
Ta pani powinna za glupote jeszcze wylapac mandat.
Avatar
Artur / 15 sierpnia 2013 o 13:16
0

Ja się pytam za co on dostał tyle ? przecież nic nie robił tylko dorabiał sobie

Avatar
alik / 17 kwietnia 2013 o 23:01
0
To ty Folkatko zsługujesz na współczucie - jesteś nikim! - znasz ten repertuar na pamięć - nie będziesz nigdy miała dzieci i nigdy, nigdy nie zaznasz miłości i oto właśnie mi chodzi - widzę że uświadomiłaś to sobie(znasz to na pamięć), a teraz pisz co chcesz( w internecie takie zakompleksione osobniki jak Ty mogą pisać co chcą, żeby się dowartościować Ty zindokrynowana istoto) - pouczasz innych - tu w necie możesz pisać co Ci się podoba. To Ty jestes nikim osobą niespełnioną.Nigdy nie zaznasz szczęścia. Żal mi Ciebie.
Pozdrawiam i życzę zbawienia!
To ty Folkatko zsługujesz na współczucie - jesteś nikim! - znasz ten repertuar na pamięć - nie będziesz nigdy miała dzieci i nigdy, nigdy nie zaznasz miłości i oto właśnie mi chodzi - widzę że uświadomiłaś to sobie(znasz to na pamięć), a teraz pisz co chcesz( w internecie takie zakompleksione osobniki jak Ty mogą pisać co chcą, żeby się dowartościować Ty zindokrynowana istoto) - pouczasz innych - tu w necie możesz pisać co Ci się podoba. To Ty jestes nikim osobą niespełnioną.Nigdy nie zaznasz szczęścia. Żal mi Ciebie.
Pozdrawiam i... rozwiń
Avatar
as / 10 marca 2013 o 01:28
0
Znasz ten repertuar na pamięć i bardzo dobrze , cokolwiek napiszesz nie zmienia faktu , że jesteś nikim , nikim! - zakompleksioną człekopodobną brzydulą odreagujacą się w internecie - szukającą pocieszenia w religii, pouczającą innych.
Avatar
folkatka / 4 marca 2013 o 22:14
0
Zastanawiam sie Emmo, kim jesteś i dlaczego obrałas sobie akurat moja osobe na obiekt swoich ataków, i dlaczego, z taka zacietością, nekasz mnie swoimi wpisami?
Widocznie jest to Co do czegoś potrzebne.
Odreagowujesz stres? Niepowodzenia?
Widocznie.
W zasadzie nie powinnam komentowac Twoich wpisów na mój temat i dostarczac Ci w ten sposób satysfakcji. Zastanawia mnie tylko Twoja zaciętość i nienawiść, która do mnie żywisz. Trwa to już kilka ładnych lat, a Ty nie odpuszczasz.
Szkoda mi Ciebie - pewnie znów napiszesz kolejnym razem, że szydze, ale trudno.
Pozdrawiam

PS jedno tylko chce sprostować. Nie jestem człowiekiem znikąd. Wpisz proszę w google "folkatka", a otrzymasz pełnie informacji na mój temat, plus moje zdjecia. Nigdy nie ukrywałam tego, kim jestem i jak sie nazywam, jakie studia skonczyłam etc. Bardzo wielu uzytkowników lubelskich forów zna mnie osobiście, z reala. Czlowiekiem znikad jestes natomaist Ty - od lat wykorzystujesz ową złudną anonimowość do tego, by mnie opluwac i ośmieszac. Od lat wpisujesz te same teksty pod moim adresem, znam cały Twój repertura na pamięć - tak, jestem ohydna, nigdy nie bede miec dzieci.
Taka osoba jak Ty zasługuje na współczucie.
Zastanawiam sie Emmo, kim jesteś i dlaczego obrałas sobie akurat moja osobe na obiekt swoich ataków, i dlaczego, z taka zacietością, nekasz mnie swoimi wpisami?
Widocznie jest to Co do czegoś potrzebne.
Odreagowujesz stres? Niepowodzenia?
Widocznie.
W zasadzie nie powinnam komentowac Twoich wpisów na mój temat i dostarczac Ci w ten sposób satysfakcji. Zastanawia mnie tylko Twoja zaciętość i nienawiść, która do mnie żywisz. Trwa to już kilka ładnych lat, a Ty nie odpuszczasz.
Szkoda mi Ciebie - pewnie znów napi... rozwiń
Avatar
emma / 4 marca 2013 o 19:12
0
Folkatko, ty fanatyczko, człekopodobna istoto, jestemś mądra ? Nigdy nie zaznasz miłosci - nawet jeśli pójdziesz do nieba - będzie Ci na wieki towarzyszyło uczucie niespełnienienia, że nigdy nie miałaś rodziny, dzieci. Tymczasem tu i teraz - na forach internetowych szydzisz z innych o innych poglądach przynajmniej, tu możesz rozładowywać swoje frustraje i kopleksy ty człowieku znikąd. Ci inni - wyszydzani przez Ciebie ty zakompleksiona istoto ludzie mają rodziny, dzieci - mają coś czego Ty nigdy, nigdy nie będziesz miała!!!
Avatar
SemaForek / 24 lutego 2013 o 22:34
0
i jeszcze jedno: Prawdę mówiąc to kobieta i tak mało zapłaciła, bo w zasadzie to była kara za: palenie w miejsu publicznym + włąsna głupota, łącznie 100zł. Uważam, że to na prawdę była cena promocyjna ;-)
Avatar
SemaForek / 24 lutego 2013 o 22:30
0
Facet wyszedł i zaczął pilnować porządku. W zasadzie pomagał policjantom i straży miejskiej. A tu ... 8-lat. Pytam się za co?!?!?! A może by tak kupić sobie własną "suszarkę" i trochę poudawać inspektorków ;-)
Avatar
folkatka / 24 lutego 2013 o 16:41
0
Przede wszystkim, policjant, strażnik czy jakakolwiek inna osoba uprawniona do takich działań jak wystawianie mandatów, ma obowiązek okazania służbowej legitymacji w taki sposób, by możliwe było odczytanie jej nazwiska!!
Chyba nie trzeba specjalnej bystrości, żeby sie domysleć czegos podejrzanego w checi ukrycia swojej tożsamości.
Avatar
Gość / 24 lutego 2013 o 16:33
0
[quote name='folkatka' timestamp='1361716128' post='738028']
Ludzie sa naprawdę głupi. Fakt, że pokazał legitymacje tak, żeby nie mozna było nic przeczytać, powinien wzbudzic podejrzenia.
[/quote]

kto tu jest głupi to nie trzeba pisać, ta kobieta po fakcie dopiero sie zorientowała, ze byćm oze to oszust, nie kazdy ma ok. 20 lat i jest bystry, dobrze widzący i wszystko naj, a wina to jest rządzących, tych pierunów na górze bo pozwalają na takie rzeczy
Avatar
ja / 24 lutego 2013 o 16:17
0
Ta pani powinna za glupote jeszcze wylapac mandat.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 lipca 2018 r. 0 0

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 4 10

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 27 3

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 2 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 2 2

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 133 53

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 22 1

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 59 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 2 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 11

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 7 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!