Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2013 r.
14:54
Edytuj ten wpis

70-latka znaleziona martwa koło domu pomocy. "Rażące zaniedbanie"

Autor: Zdjęcie autora izi
0 24 A A
Dom Pomocy Społecznej Betania (Jacek Świerczyński)
Dom Pomocy Społecznej Betania (Jacek Świerczyński)

70-letnia mieszkanka "Betanii” wyszła wieczorem przed budynek. Znaleziono ją dopiero rano – już nie żyła.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do tragedii doszło w nocy z piątku na sobotę w DPS "Betania” przy al. Kraśnickiej. 70-letnia Barbara Ś. wyszła z pokoju. Prawdopodobnie całą noc spędziła przed domem opieki i zmarła z wychłodzenia. Jej ciało znaleziono w sobotę rano w pobliżu budynku.

Nie wiadomo jeszcze, dlaczego nikt nie zauważył, że zniknęła. – Mamy monitoring. Odtwarzamy teraz przebieg zdarzenia na podstawie zapisu z kamer i rozmów z pracownicami – mówi Grażyna Zabielska, dyrektor DPS "Betania”.

Już w poniedziałek rano Urząd Miasta rozpoczął kontrolę w "Betanii”. Sprawą zajęła się również prokuratura. Śledczy prowadzą postępowanie przygotowawcze w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci 70-latki oraz narażenia jej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

– Będziemy musieli odpowiedzieć na wiele pytań w tej sprawie. Na pewno ta osoba zmarła, ale musimy ustalić, czy doszło do nieumyślnego narażenia – mówi Jerzy Gałka, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe.

Na środę zaplanowano sekcję zwłok kobiety. – Wstępnie wiemy, że pracownica, która przyszła ok. godz. 19, zaczęła swoją zmianę od obchodu – mówi Gałka. – Pokój, w którym przebywała Barbara Ś., był jednym z pierwszych, które sprawdziła. Obchód trwa 30–40 minut. Z zapisu monitoringu wiemy, że Barbara Ś. wyszła ze swojego pokoju przez nikogo nie niepokojona ok. godz. 19.30.

W związku z tą tragedią cztery osoby z DPS straciły pracę. – Konsekwencje zostały wyciągnięte, bo uważam to za rażące zaniedbanie – mówi dyr. Zabielska.

To nie pierwsza kontrola

Urząd Miasta kontrolował DPS "Betania” m.in. dwa lata temu, kiedy wybuchł skandal związany z zachowaniem byłego dyrektora. 15 osób (wśród nich pracownicy i mieszkańcy) poświadczyło, że w DPS przy al. Kraśnickiej dochodziło do nieprawidłowości.

W raporcie na temat placówki, można było przeczytać m.in., że były już dyrektor "przekraczał wszelkie granice moralności i swoich kompetencji” oraz "znęcał się nad każdym, kto w najdrobniejszy sposób nie podzielał jego opinii”.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
prof. Gąska / 26 czerwca 2013 o 11:37
0

Bo w mieście nie ma porządnego DS-u. Ile ja się najeździlam szukając odpowiedniej placówki. w końcu nie zdecydowałam się na żaden ośrodek w Lublinie, ale postanowiłam zapewnić mamie miejsce w Baranówce. działa tam Geriamed - zupełnie inne miejsce. personelu jest pod dostatkiem i nie dochodzi do podobnych zaniedbań. atmosfera jest przyjemna i warunki mieszkaniowe świetne. a że dojazd nie sprawia specjalnego problemu, nie ma co się upierać przy zostawaniu w Lublinie.

Żydokomuna teraz w POLSCE ma obliczone że stary jest już nie potrzebny i za drogo kosztuje. Jak władza się nie zmieni,to w tym temacie też nie należy liczyć na żadne zmiany.

Żydokomuna teraz w POLSCE ma obliczone że stary jest już nie potrzebny i za drogo kosztuje. Jak władza się nie zmieni,to w tym temacie też nie należy liczyć na żadne zmiany.

rozwiń
Avatar
d_jane / 26 czerwca 2013 o 10:09
0

Bo w mieście nie ma porządnego DS-u. Ile ja się najeździlam szukając odpowiedniej placówki. w końcu nie zdecydowałam się na żaden ośrodek w Lublinie, ale postanowiłam zapewnić mamie miejsce w Baranówce. działa tam Geriamed - zupełnie inne miejsce. personelu jest pod dostatkiem i nie dochodzi do podobnych zaniedbań. atmosfera jest przyjemna i warunki mieszkaniowe świetne. a że dojazd nie sprawia specjalnego problemu, nie ma co się upierać przy zostawaniu w Lublinie.

Avatar
Danio / 24 kwietnia 2013 o 23:00
0
Po zamarznieciu mieszkanki i zwolnieniu 4 pracownic wprowadzon wobec swiadomych mieszkancow ograniczenie wolnosci swobody oraz stanowienia o sobie. Zawinily pracownice i ich Dyrekcja a odpowiedzialnosc ponosza mieszkancy. Teraz to nie DPS lecz Zaklad Zamkniety gdxie sie kontroluje szpieguje plotkuje i obmawia a przeciez nie na tym polega opieka ktora jest teraz pod ewidentnym znakiem zapytania.
Avatar
fox / 10 kwietnia 2013 o 21:55
0
[quote name='grot@spoko.wp' timestamp='1365483246' post='756484']
Jak to a pani Zabielska pracuje dalej. Oooo nie to cztery osoby miały pilnować podopiecznej tylko nie pani Zabielska to za co ona odpowiada w tej placówce to ona zarabia najwięcej a odpowiedzialności zero ...
[/quote]
Od kiedy dyrektor placówki pracuje na zmiany i tym bardziej na nocki, i zatrudnia według swojego uznania pracownków??? czy twoim zdaniem powinna byc tam 24h/dobę? Po to są zatrudniani pracownicy którzy mają swoje obowiązki aby je wypełniali a dziwnym było by aby kierownik/dyrektor itp. przychodzili by na nockę do pracy tak jak pielęgniarki i pracowali tak jak pielegniarki, hmm, w takim razie jeśli to nie jest wina pracowników to dlaczego dopiero po godz czasu od znalezienia pensjonariuszki wezwały pogotowie a nie od razu? co robiły przez tą godzinę? ??
[quote name='grot@spoko.wp' timestamp='1365483246' post='756484']
Jak to a pani Zabielska pracuje dalej. Oooo nie to cztery osoby miały pilnować podopiecznej tylko nie pani Zabielska to za co ona odpowiada w tej placówce to ona zarabia najwięcej a odpowiedzialności zero ...
[/quote]
Od kiedy dyrektor placówki pracuje na zmiany i tym bardziej na nocki, i zatrudnia według swojego uznania pracownków??? czy twoim zdaniem powinna byc tam 24h/dobę? Po to są zatrudniani pracownicy którzy mają swoje obowią... rozwiń
Avatar
i... / 10 kwietnia 2013 o 21:46
0
[quote name='Zdzisław' timestamp='1365443494' post='756386']
Nie jest to pierwszy wypadek tego typu - w pażdzierniku ub. roku 84- letni pensjonariusz również wyszedl poza teren ośrodka, zabłądził i tylko przypadkiem rozpoznany na ulicy przez pracownika Betanii został przyprowadzony z powrotem. Był wycieńczony, bez leków. Jego wyjścia i braku w ośrodku nikt nie zauważył do momentu powrotu
[/quote]
taak taak, jakoś innych wypadków w innych domach pomocy społecznej jak swego czasu np. na ul. Grenadierów nikt nie zauważył i nie nagłaśniał !
[quote name='Zdzisław' timestamp='1365443494' post='756386']
Nie jest to pierwszy wypadek tego typu - w pażdzierniku ub. roku 84- letni pensjonariusz również wyszedl poza teren ośrodka, zabłądził i tylko przypadkiem rozpoznany na ulicy przez pracownika Betanii został przyprowadzony z powrotem. Był wycieńczony, bez leków. Jego wyjścia i braku w ośrodku nikt nie zauważył do momentu powrotu
[/quote]
taak taak, jakoś innych wypadków w innych domach pomocy społecznej jak swego czasu np. na ul. Grenad... rozwiń
Avatar
xxx / 9 kwietnia 2013 o 21:16
0
Co z Panią Dyrektor czy również dostała dyscyplinarkę? Bo chyba też z jej strony było to "rażące zaniedbanie" No ale Ratusz chroni ludzi ze swojego nadania - oczywiście winni są ci na dole zatrudnieni bez ustawionych konkursów na stanowiska urzędnicze( http://bip.lublin.eu/bip/dpsb/index.php?t=200&fid=15618 - tyko w jednym przypadku podano listę zakwalifikowanych kandydatów)
Avatar
Wala / 9 kwietnia 2013 o 13:51
0
Pracę straciły osoby [zapewne]te ,które były na zmianie .Wg mnie powinna stracić dyrektor i kilka osób odpowiedzialnych za organizację pracy .Mnie przeraża w DPS społecznej kilka rzeczy ;serwowanie podopiecznym leków psychiatrycznych zbyt lekką ręką i daj Boże ,żeby ten psychiatra widział pacjenta,zbyt małą obsada personelu .Ten dom jest jednym z lepszych ,ale są domy prywatne w których nie ma obsada fachowej na nocy ,a jest tylko właścicielka ,podopieczni nie dostają odpowiedniego żywienia ,leków [swoich],wycina się pampersy i sztukuje .Nigdy nie interesowałam się kim są właściciele tych domów ,jakie mają przygotowanie i czy chociaż czasami mogą spojrzec w lustro .Nie ma kary i nie ma miary Ni elubię wypowiedzi głupie społeczenstwo .Jest zła organizacja .Odpowie ten najniższy w hierarchii .Wszyscy na nich z scedują winę .Już się z tym spotykałam ;sfałszowanymi zleceniami pisanymi po fakcie itp,nikt nad wami kobiety nie będzie miał litośći ..Pisać jak i śpiewać każdy może ..Nikt do tych domów nie idzie z przyjemnośći tylko z koniecznośći .Czym innym jest samobójstwo a czym innym opuszczenie ośrodka być może w nieświadomośći .Kto chce popełnić samobójswo na pewno popełni nikt go nie upuilnuje.
Pracę straciły osoby [zapewne]te ,które były na zmianie .Wg mnie powinna stracić dyrektor i kilka osób odpowiedzialnych za organizację pracy .Mnie przeraża w DPS społecznej kilka rzeczy ;serwowanie podopiecznym leków psychiatrycznych zbyt lekką ręką i daj Boże ,żeby ten psychiatra widział pacjenta,zbyt małą obsada personelu .Ten dom jest jednym z lepszych ,ale są domy prywatne w których nie ma obsada fachowej na nocy ,a jest tylko właścicielka ,podopieczni nie dostają odpowiedniego żywienia ,leków [swoich],wycina się pampersy i sztukuje .Nig... rozwiń
Avatar
Pracownik / 9 kwietnia 2013 o 07:54
0
Proponuje nie wypowiadac sie osobom, które nie maja na ten temat zielonego pojęcia. Pieniądze na opiekunów daje starostwo- pani dyrektor z Betanii dała tyle osob na noc ile mogła. realia są takie jakie są- nie ma pieniędzy na zatrudnienie 130 opiekunów, po jednym dla każdego mieszkańca. poza tym charakterystyka chorób wieku starczego czy chorób psychiatrycznych jest taka a nie inna- proponuje sie zapoznać. takim osobom różne rzeczy przychodzą do głowy. i naprawde nie sposób upilnowac nikogo kto chce uciec czy tez np. popełnic samobójstwo. o tym może decydowac tylko przypadek.
Inna sprawą jest to że po obchodzie a przed zamknięciem drzwi wejściowych należało jeszcze raz sprawdzić czy wszyscy są. tymbardziej, że opiekunowie mają obowiązek robic obchody kilkakrotnie w ciągu nocy.
Kolejna sprawa to dyskusja czy oddawac bliskich do DPS? To jest trudna sprawa. NIe śmiałabym nikogo oceniać czy zrobił właściwie czy nie. Ktos kto ocenia innych nie znając całej sytuacji jest dla mnie osobą totalnie nienormalną. A nasze głupie społeczeństwo ma tendencje do pokazywania jaki to ja jestem super i postepuje właściwie a on czy ona robią źle. Każdy powinien sie zająć sobą i oceniać siebie. NIkt nie jest w stanie przewidzieć co go spotka w zyciu i ten oceniający może stanąc przed podobna sytuacją.
Dlatego mam prośbe do wszystkich którzy tak ostro tutaj komentują żeby nie wypowiadali sie na tematy na które nie mają pojęcia.
Proponuje nie wypowiadac sie osobom, które nie maja na ten temat zielonego pojęcia. Pieniądze na opiekunów daje starostwo- pani dyrektor z Betanii dała tyle osob na noc ile mogła. realia są takie jakie są- nie ma pieniędzy na zatrudnienie 130 opiekunów, po jednym dla każdego mieszkańca. poza tym charakterystyka chorób wieku starczego czy chorób psychiatrycznych jest taka a nie inna- proponuje sie zapoznać. takim osobom różne rzeczy przychodzą do głowy. i naprawde nie sposób upilnowac nikogo kto chce uciec czy tez np. popełnic samobójstwo. ... rozwiń
Avatar
grot@spoko.wp / 9 kwietnia 2013 o 06:54
0
Jak to a pani Zabielska pracuje dalej. Oooo nie to cztery osoby miały pilnować podopiecznej tylko nie pani Zabielska to za co ona odpowiada w tej placówce to ona zarabia najwięcej a odpowiedzialności zero ...
Avatar
hefbin / 8 kwietnia 2013 o 23:32
0
[quote name='Gośka' timestamp='1365456115' post='756447']
do hefbin

Miłość miłością, ale opiekę całodobową trzeba rodzicom zapewnić. Łatwo krytykować innych,bo jak mam wybierać między dwu letnim dzieckiem i nastolatkiem, a całodobową opieką nad rodzicami -moje dzieci same się na świat nie prosiły- jakie pieniądze?... że pracuję, bo spłacam kredyt za dwa pokoje dla czterech osób, to mam się czuć winna, że nie mogę być dyspozycyjna 24h.
Całe szczęście, że udało nam się znaleźć inne rozwiązanie i rodzice zostali w domu, ale byliśmy bardzo bliscy podjęcia decyzji o oddaniu do DPS.
Nie wolno nikogo potępiać za taką decyzję, bo każdy ma inną sytuację rodzinną i życiową. Szczycenie się, że się opiekowało rodzicami i że się poświęciło wszystko dla nich jest głupie i przypuszczam, że tego samego będzie p.hefbin oczekiwała od swoich dzieci, którym już współczuję.
[/quote]

Droga Gosiu, wziełaś to co napisałam do siebie, chociaż nie pisałam o Tobie o do Ciebie. Widać wyrzuty sumienia Cie zjadają, ja Cie nie oceniam.. Głupie jest "szczycenie" się, że się opiekuje rodzicami?? Współczujesz moim dzieciom, że licze na to że się mną zajmą gdy będę stara i schorowana? Na jakim świecie ty żyjesz? Najlepiej porzucić rodziców, zapomnieć, że oni Ciebie też wychowali, też się poświęcali, też inwestowali... Ale zapłacisz opiekunce albo komuś z rodziny i z głowy. No bo ty TEŻ masz dzieci. Chore.
[quote name='Gośka' timestamp='1365456115' post='756447']
do hefbin

Miłość miłością, ale opiekę całodobową trzeba rodzicom zapewnić. Łatwo krytykować innych,bo jak mam wybierać między dwu letnim dzieckiem i nastolatkiem, a całodobową opieką nad rodzicami -moje dzieci same się na świat nie prosiły- jakie pieniądze?... że pracuję, bo spłacam kredyt za dwa pokoje dla czterech osób, to mam się czuć winna, że nie mogę być dyspozycyjna 24h.
Całe szczęście, że udało nam się znaleźć inne rozwiązanie i... rozwiń
Avatar
prof. Gąska / 26 czerwca 2013 o 11:37
0

Bo w mieście nie ma porządnego DS-u. Ile ja się najeździlam szukając odpowiedniej placówki. w końcu nie zdecydowałam się na żaden ośrodek w Lublinie, ale postanowiłam zapewnić mamie miejsce w Baranówce. działa tam Geriamed - zupełnie inne miejsce. personelu jest pod dostatkiem i nie dochodzi do podobnych zaniedbań. atmosfera jest przyjemna i warunki mieszkaniowe świetne. a że dojazd nie sprawia specjalnego problemu, nie ma co się upierać przy zostawaniu w Lublinie.

Żydokomuna teraz w POLSCE ma obliczone że stary jest już nie potrzebny i za drogo kosztuje. Jak władza się nie zmieni,to w tym temacie też nie należy liczyć na żadne zmiany.

Żydokomuna teraz w POLSCE ma obliczone że stary jest już nie potrzebny i za drogo kosztuje. Jak władza się nie zmieni,to w tym temacie też nie należy liczyć na żadne zmiany.

rozwiń
Avatar
d_jane / 26 czerwca 2013 o 10:09
0

Bo w mieście nie ma porządnego DS-u. Ile ja się najeździlam szukając odpowiedniej placówki. w końcu nie zdecydowałam się na żaden ośrodek w Lublinie, ale postanowiłam zapewnić mamie miejsce w Baranówce. działa tam Geriamed - zupełnie inne miejsce. personelu jest pod dostatkiem i nie dochodzi do podobnych zaniedbań. atmosfera jest przyjemna i warunki mieszkaniowe świetne. a że dojazd nie sprawia specjalnego problemu, nie ma co się upierać przy zostawaniu w Lublinie.

Avatar
Danio / 24 kwietnia 2013 o 23:00
0
Po zamarznieciu mieszkanki i zwolnieniu 4 pracownic wprowadzon wobec swiadomych mieszkancow ograniczenie wolnosci swobody oraz stanowienia o sobie. Zawinily pracownice i ich Dyrekcja a odpowiedzialnosc ponosza mieszkancy. Teraz to nie DPS lecz Zaklad Zamkniety gdxie sie kontroluje szpieguje plotkuje i obmawia a przeciez nie na tym polega opieka ktora jest teraz pod ewidentnym znakiem zapytania.
Avatar
fox / 10 kwietnia 2013 o 21:55
0
[quote name='grot@spoko.wp' timestamp='1365483246' post='756484']
Jak to a pani Zabielska pracuje dalej. Oooo nie to cztery osoby miały pilnować podopiecznej tylko nie pani Zabielska to za co ona odpowiada w tej placówce to ona zarabia najwięcej a odpowiedzialności zero ...
[/quote]
Od kiedy dyrektor placówki pracuje na zmiany i tym bardziej na nocki, i zatrudnia według swojego uznania pracownków??? czy twoim zdaniem powinna byc tam 24h/dobę? Po to są zatrudniani pracownicy którzy mają swoje obowiązki aby je wypełniali a dziwnym było by aby kierownik/dyrektor itp. przychodzili by na nockę do pracy tak jak pielęgniarki i pracowali tak jak pielegniarki, hmm, w takim razie jeśli to nie jest wina pracowników to dlaczego dopiero po godz czasu od znalezienia pensjonariuszki wezwały pogotowie a nie od razu? co robiły przez tą godzinę? ??
[quote name='grot@spoko.wp' timestamp='1365483246' post='756484']
Jak to a pani Zabielska pracuje dalej. Oooo nie to cztery osoby miały pilnować podopiecznej tylko nie pani Zabielska to za co ona odpowiada w tej placówce to ona zarabia najwięcej a odpowiedzialności zero ...
[/quote]
Od kiedy dyrektor placówki pracuje na zmiany i tym bardziej na nocki, i zatrudnia według swojego uznania pracownków??? czy twoim zdaniem powinna byc tam 24h/dobę? Po to są zatrudniani pracownicy którzy mają swoje obowią... rozwiń
Avatar
i... / 10 kwietnia 2013 o 21:46
0
[quote name='Zdzisław' timestamp='1365443494' post='756386']
Nie jest to pierwszy wypadek tego typu - w pażdzierniku ub. roku 84- letni pensjonariusz również wyszedl poza teren ośrodka, zabłądził i tylko przypadkiem rozpoznany na ulicy przez pracownika Betanii został przyprowadzony z powrotem. Był wycieńczony, bez leków. Jego wyjścia i braku w ośrodku nikt nie zauważył do momentu powrotu
[/quote]
taak taak, jakoś innych wypadków w innych domach pomocy społecznej jak swego czasu np. na ul. Grenadierów nikt nie zauważył i nie nagłaśniał !
[quote name='Zdzisław' timestamp='1365443494' post='756386']
Nie jest to pierwszy wypadek tego typu - w pażdzierniku ub. roku 84- letni pensjonariusz również wyszedl poza teren ośrodka, zabłądził i tylko przypadkiem rozpoznany na ulicy przez pracownika Betanii został przyprowadzony z powrotem. Był wycieńczony, bez leków. Jego wyjścia i braku w ośrodku nikt nie zauważył do momentu powrotu
[/quote]
taak taak, jakoś innych wypadków w innych domach pomocy społecznej jak swego czasu np. na ul. Grenad... rozwiń
Avatar
xxx / 9 kwietnia 2013 o 21:16
0
Co z Panią Dyrektor czy również dostała dyscyplinarkę? Bo chyba też z jej strony było to "rażące zaniedbanie" No ale Ratusz chroni ludzi ze swojego nadania - oczywiście winni są ci na dole zatrudnieni bez ustawionych konkursów na stanowiska urzędnicze( http://bip.lublin.eu/bip/dpsb/index.php?t=200&fid=15618 - tyko w jednym przypadku podano listę zakwalifikowanych kandydatów)
Avatar
Wala / 9 kwietnia 2013 o 13:51
0
Pracę straciły osoby [zapewne]te ,które były na zmianie .Wg mnie powinna stracić dyrektor i kilka osób odpowiedzialnych za organizację pracy .Mnie przeraża w DPS społecznej kilka rzeczy ;serwowanie podopiecznym leków psychiatrycznych zbyt lekką ręką i daj Boże ,żeby ten psychiatra widział pacjenta,zbyt małą obsada personelu .Ten dom jest jednym z lepszych ,ale są domy prywatne w których nie ma obsada fachowej na nocy ,a jest tylko właścicielka ,podopieczni nie dostają odpowiedniego żywienia ,leków [swoich],wycina się pampersy i sztukuje .Nigdy nie interesowałam się kim są właściciele tych domów ,jakie mają przygotowanie i czy chociaż czasami mogą spojrzec w lustro .Nie ma kary i nie ma miary Ni elubię wypowiedzi głupie społeczenstwo .Jest zła organizacja .Odpowie ten najniższy w hierarchii .Wszyscy na nich z scedują winę .Już się z tym spotykałam ;sfałszowanymi zleceniami pisanymi po fakcie itp,nikt nad wami kobiety nie będzie miał litośći ..Pisać jak i śpiewać każdy może ..Nikt do tych domów nie idzie z przyjemnośći tylko z koniecznośći .Czym innym jest samobójstwo a czym innym opuszczenie ośrodka być może w nieświadomośći .Kto chce popełnić samobójswo na pewno popełni nikt go nie upuilnuje.
Pracę straciły osoby [zapewne]te ,które były na zmianie .Wg mnie powinna stracić dyrektor i kilka osób odpowiedzialnych za organizację pracy .Mnie przeraża w DPS społecznej kilka rzeczy ;serwowanie podopiecznym leków psychiatrycznych zbyt lekką ręką i daj Boże ,żeby ten psychiatra widział pacjenta,zbyt małą obsada personelu .Ten dom jest jednym z lepszych ,ale są domy prywatne w których nie ma obsada fachowej na nocy ,a jest tylko właścicielka ,podopieczni nie dostają odpowiedniego żywienia ,leków [swoich],wycina się pampersy i sztukuje .Nig... rozwiń
Avatar
Pracownik / 9 kwietnia 2013 o 07:54
0
Proponuje nie wypowiadac sie osobom, które nie maja na ten temat zielonego pojęcia. Pieniądze na opiekunów daje starostwo- pani dyrektor z Betanii dała tyle osob na noc ile mogła. realia są takie jakie są- nie ma pieniędzy na zatrudnienie 130 opiekunów, po jednym dla każdego mieszkańca. poza tym charakterystyka chorób wieku starczego czy chorób psychiatrycznych jest taka a nie inna- proponuje sie zapoznać. takim osobom różne rzeczy przychodzą do głowy. i naprawde nie sposób upilnowac nikogo kto chce uciec czy tez np. popełnic samobójstwo. o tym może decydowac tylko przypadek.
Inna sprawą jest to że po obchodzie a przed zamknięciem drzwi wejściowych należało jeszcze raz sprawdzić czy wszyscy są. tymbardziej, że opiekunowie mają obowiązek robic obchody kilkakrotnie w ciągu nocy.
Kolejna sprawa to dyskusja czy oddawac bliskich do DPS? To jest trudna sprawa. NIe śmiałabym nikogo oceniać czy zrobił właściwie czy nie. Ktos kto ocenia innych nie znając całej sytuacji jest dla mnie osobą totalnie nienormalną. A nasze głupie społeczeństwo ma tendencje do pokazywania jaki to ja jestem super i postepuje właściwie a on czy ona robią źle. Każdy powinien sie zająć sobą i oceniać siebie. NIkt nie jest w stanie przewidzieć co go spotka w zyciu i ten oceniający może stanąc przed podobna sytuacją.
Dlatego mam prośbe do wszystkich którzy tak ostro tutaj komentują żeby nie wypowiadali sie na tematy na które nie mają pojęcia.
Proponuje nie wypowiadac sie osobom, które nie maja na ten temat zielonego pojęcia. Pieniądze na opiekunów daje starostwo- pani dyrektor z Betanii dała tyle osob na noc ile mogła. realia są takie jakie są- nie ma pieniędzy na zatrudnienie 130 opiekunów, po jednym dla każdego mieszkańca. poza tym charakterystyka chorób wieku starczego czy chorób psychiatrycznych jest taka a nie inna- proponuje sie zapoznać. takim osobom różne rzeczy przychodzą do głowy. i naprawde nie sposób upilnowac nikogo kto chce uciec czy tez np. popełnic samobójstwo. ... rozwiń
Avatar
grot@spoko.wp / 9 kwietnia 2013 o 06:54
0
Jak to a pani Zabielska pracuje dalej. Oooo nie to cztery osoby miały pilnować podopiecznej tylko nie pani Zabielska to za co ona odpowiada w tej placówce to ona zarabia najwięcej a odpowiedzialności zero ...
Avatar
hefbin / 8 kwietnia 2013 o 23:32
0
[quote name='Gośka' timestamp='1365456115' post='756447']
do hefbin

Miłość miłością, ale opiekę całodobową trzeba rodzicom zapewnić. Łatwo krytykować innych,bo jak mam wybierać między dwu letnim dzieckiem i nastolatkiem, a całodobową opieką nad rodzicami -moje dzieci same się na świat nie prosiły- jakie pieniądze?... że pracuję, bo spłacam kredyt za dwa pokoje dla czterech osób, to mam się czuć winna, że nie mogę być dyspozycyjna 24h.
Całe szczęście, że udało nam się znaleźć inne rozwiązanie i rodzice zostali w domu, ale byliśmy bardzo bliscy podjęcia decyzji o oddaniu do DPS.
Nie wolno nikogo potępiać za taką decyzję, bo każdy ma inną sytuację rodzinną i życiową. Szczycenie się, że się opiekowało rodzicami i że się poświęciło wszystko dla nich jest głupie i przypuszczam, że tego samego będzie p.hefbin oczekiwała od swoich dzieci, którym już współczuję.
[/quote]

Droga Gosiu, wziełaś to co napisałam do siebie, chociaż nie pisałam o Tobie o do Ciebie. Widać wyrzuty sumienia Cie zjadają, ja Cie nie oceniam.. Głupie jest "szczycenie" się, że się opiekuje rodzicami?? Współczujesz moim dzieciom, że licze na to że się mną zajmą gdy będę stara i schorowana? Na jakim świecie ty żyjesz? Najlepiej porzucić rodziców, zapomnieć, że oni Ciebie też wychowali, też się poświęcali, też inwestowali... Ale zapłacisz opiekunce albo komuś z rodziny i z głowy. No bo ty TEŻ masz dzieci. Chore.
[quote name='Gośka' timestamp='1365456115' post='756447']
do hefbin

Miłość miłością, ale opiekę całodobową trzeba rodzicom zapewnić. Łatwo krytykować innych,bo jak mam wybierać między dwu letnim dzieckiem i nastolatkiem, a całodobową opieką nad rodzicami -moje dzieci same się na świat nie prosiły- jakie pieniądze?... że pracuję, bo spłacam kredyt za dwa pokoje dla czterech osób, to mam się czuć winna, że nie mogę być dyspozycyjna 24h.
Całe szczęście, że udało nam się znaleźć inne rozwiązanie i... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 409 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!