Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 kwietnia 2010 r.
13:37
Edytuj ten wpis

Abp Życiński apeluje o pojednanie z Rosjanami

Autor: Zdjęcie autora (pap)
0 30 A A

O niewikłanie się w spory o sprawy "mało istotne w obliczu grozy i majestatu śmierci" zaapelował w czwartek abp Józef Życiński. Metropolita wzywa do pojednania z Rosjanami.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Abp Życiński przewodniczył mszy św. z okazji lubelskich obchodów 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Jego zdaniem w obecnym czasie "stało się już czymś oczywistym" głoszenie prawdy o oficerach rozstrzelanych w Katyniu, natomiast "wyzwaniem dla wszystkich" jest przeżycie w duchu wiary dramatu śmierci osób, które chciały tamtym rozstrzelanym złożyć hołd.

"Czymś ważnym jest, abyśmy potrafili tę rozłąkę przeżywać w duchu chrześcijańskiej kultury, byśmy nie dali się uwikłać w spory o to, co akurat nie jest najbardziej istotne, byśmy nie usiłowali włączać partyjnych czy politycznych interesów wówczas, kiedy podstawowym doświadczeniem dla nas jest groza śmierci, poczucie godności człowieka, wspomnienie o tych, którzy przez tyle lat dawali wyraz swojej pamięci o Katyniu i odeszli niejako na posterunku" - powiedział arcybiskup.

Abp Życiński uważa też, że nie wolno dramatycznych przeżyć związanych z katastrofą pod Smoleńskiem "sprowadzić do niechęci wobec Rosjan" lub "sporządzania prywatnych list podejrzanych" tej tragedii. Jak podkreślił, takie wskazywanie winnych byłoby niemoralne, bo może ranić bliskich ofiar "i Bogu ducha winnych ludzi stawiać w sytuacji oskarżenia".

"Nikt nie jest tak wybitnym specjalistą, by mógł jednoznacznie na własną rękę decydować, jakie były proporcje między kiepską jakością lotniska, mgłą, warunkami atmosferycznymi i innymi czynnikami" - dodał abp Życiński.

Metropolita wzywał do pojednania z Rosjanami. Jak zaznaczył, ukrywanie prawdy o zbrodni katyńskiej miało miejsce nie tylko w Rosji, ale także w komunistycznej Polsce i do końca upadku PRL - mimo że pewne fakty były oczywiste - nie wydano żadnego oficjalnego dokumentu sugerującego, że to NKWD rozstrzelało polskich oficerów.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2010 o 13:55
0
Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem.

Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. - Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wczoraj jednak nie otrzymaliśmy od niego odpowiedzi.
MA
Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem.

Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska n... rozwiń
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2010 o 13:43
0
Pan Nekrofil napisał:
Życiński pokaż cycki.

A gdyby to była prawda??
Wpis #975
Goście

RUMUŃSKIE MEDIA: PUTIN ZLIKWIDOWAŁ WROGÓW
Romanian Global News
Putin nie mógł zmarnować szansy zlikwidowania "takiej liczby
wrogów". Rozbicie się samolotu Lecha Kaczyńskiego z "wieloma przedstawicieli
antyrosyjskiego przywództwa Polski" na pokładzie mogło być operacją likwidacyjną
przygotowaną przez rosyjskie służby specjalne - podała agencja informacyjna
Romanian Global News."Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem, w której zginęło 96
pasażerów, w tym prezydent Polski Lech Kaczyński, ze względu na najwyższy poziom
przygotowania pilotów i współczesne wyposażenie, jest absolutnie
niewytłumaczalna" - pisze Romanian Global News.
Agencja, powołując się na informację otrzymaną ze źródeł w Ministerstwie Obrony
Polski, stwierdza, że w rosyjskiej bazie wojskowej były prowadzone ćwiczenia z
bronią elektromagnetyczną, która może mieć wpływ na pracę silników i wyposażenia
elektronicznego poszczególnych urządzeń.
Jeszcze nigdy nad terytorium Rosji, koło bazy wojskowej z bronią
elektromagnetyczną, nie znajdowało się tak dużo wrogów na pokładzie jednego
samolotu. To był przypadek, którego wysoki rangą KGB-ista Władymir Putin nie
mógł nie wykorzystać.
To podstawa filozofii rosyjskich specsłużb od czasów carskiej "Ochrany" do dnia
dzisiejszego. Dla FSB, GRU i wywiadu zagranicznego to była wręcz rutynowa
operacja, która w terminologii fachowej nazywa się "likwidacją
wojskowo-politycznych przywódców wrogiego państwa" - mówi się w komentarzu
rumuńskiej agencji informacyjnej.
Zdaniem agencji, Moskwa liczyła, że w samolocie będą obydwaj bracia Kaczyńscy -
Lech i Jarosław - jednakże ze względu na zły stan zdrowia matki drugi nie wsiadł
na pokład. To był błąd, za który Moskwa będzie płacić jeszcze bardzo długo -
pisze agencja informacyjna.
"To porażka dla Rosji i szansa dla Polski. Z pewnością Jarosław Kaczyński
zostanie kolejnym prezydentem Polski. On będzie wiedział, co się właściwie
stało, a nie to, co chciałaby przedstawić Moskwa" - kończy Romanian Global News.
(źródło: Romanian Global News, yto.ru, tłumaczenie: Jadwiga Chmielowska, Abcnet)

A gdyby to była prawda??
Wpis #975
Goście

RUMUŃSKIE MEDIA: PUTIN ZLIKWIDOWAŁ WROGÓW
Romanian Global News
Putin nie mógł zmarnować szansy zlikwidowania "takiej liczby
wrogów". Rozbicie się samolotu Lecha Kaczyńskiego z "wieloma przedstawicieli
antyrosyjskiego przywództwa Polski" na pokładzie mogło być operacją likwidacyjną
przygotowaną przez rosyjskie służby specjalne - podała agencja informacyjna
Romanian Global News."Katastrofa lotnic... rozwiń
Avatar
biedronka / 19 kwietnia 2010 o 21:59
0
[url="http://www.youtube.com/watch?v=DXtj1mWYs68"]http://www.youtube.com/watch?v=DXtj1mWYs68[/url]
Avatar
rozmodlony / 19 kwietnia 2010 o 19:49
0
O jej!!!
Źnowu Józio naraził się miejscowej kutalickiej żulerni???
Avatar
LKR / 19 kwietnia 2010 o 19:28
0
Wczoraj puścili go w Lubelskiej nie dało się tego słuchać. DW podał tylko mniejszą część tych "mondrości" niektóre z innej strony:
"Nie wolno nam teraz rozmieniać się na drobne i występować w roli detektywów, którzy będą na własną rękę określać, co było przyczyną tragedii. Nie wolno koncentrować uwagi na sprawach, które w porównaniu z majestatem i grozą śmierci są bardzo mało istotne, jeśli trzeba naszą myśl kierować w stronę tych, których bezpośrednio ta śmierć uderzyła" - dodał.

Metropolita lubelski zaapelował, aby modlić się za rodziny ofiar katastrofy, zwłaszcza za ich dzieci, dla których ta sytuacja jest szczególnie trudna i niezrozumiała. "To jest ich dramat i nas jednoczy poczucie dramatu śmierci, solidarności z cierpiącymi, a nie przekrzykiwania ideologów, którzy w każdej sytuacji szukają, jakie korzyści mogą wyprowadzić z danego dramatu" - powiedział.

Abp Życiński uważa też, że nie wolno dramatycznych przeżyć związanych z katastrofą pod Smoleńskiem "sprowadzić do niechęci wobec Rosjan" lub "sporządzania prywatnych list podejrzanych" tej tragedii. Jak podkreślił, takie wskazywanie winnych byłoby niemoralne, bo może ranić bliskich ofiar "i Bogu ducha winnych ludzi stawiać w sytuacji oskarżenia".

"Nikt nie jest tak wybitnym specjalistą, by mógł jednoznacznie na własną rękę decydować, jakie były proporcje między kiepską jakością lotniska, mgłą, warunkami atmosferycznymi i innymi czynnikami" - dodał abp Życiński.

Jest jakiś humanitarny sposób żeby ten szkodnik zamilkł na zawsze? Może niech go wyślą na misję do Chin, lub jeszcze dalej!
Wczoraj puścili go w Lubelskiej nie dało się tego słuchać. DW podał tylko mniejszą część tych "mondrości" niektóre z innej strony:
"Nie wolno nam teraz rozmieniać się na drobne i występować w roli detektywów, którzy będą na własną rękę określać, co było przyczyną tragedii. Nie wolno koncentrować uwagi na sprawach, które w porównaniu z majestatem i grozą śmierci są bardzo mało istotne, jeśli trzeba naszą myśl kierować w stronę tych, których bezpośrednio ta śmierć uderzyła" - dodał.

Metropolita lubelski z... rozwiń
Avatar
bambosh / 16 kwietnia 2010 o 17:01
0
A ja myślę,że Pan Biskup ma zamiar z "jednego żreć koryta"z Donkiem- bo Pan Prezydent(podpora Kościoła) już nie żyje... Mam wrażenie,że biskup postępuje w myśl zasady:"Szanuj bliźniego swego jeśli masz coś z niego"...-więc z Pana Prezydenta nic już miał nie będzie...-to smutne :-(((
Avatar
bambosh / 16 kwietnia 2010 o 12:27
0
Nie rozumiem jak można "jednać się"z Rosjanami-z kłamcami,którym nie może przejść przez gardło słowo "przepraszam"? Sorry-kuźwa!-ale COŚ TU jest nie tak! Najpierw wyjaśnijmy sobie historię i okłamywane przez dziesięciolecia osoby otoczmy troską i zwróćmy im godność i honor... Panie biskup-Panu chyba historia za mało dała w kość... Jak można na"chorych fundamentach"budować pojednanie???!
Avatar
lolo / 16 kwietnia 2010 o 10:51
0
Abp Życiński byłby dobry na I sekretarza KW PZPR w Lublinie.Pojednał by się z czerwonymi braćmi jak z abp Wielgusem.
Avatar
Andrzej / 16 kwietnia 2010 o 09:30
0
Skorpion. Pięknie napisane ! W pewnych sprawach się z tobą nie zgadzam, bo nie muszę i nikt na siłę nie każe mi się zgadzać. Twoją wypowiedź powinni księża we wszystkich kościołach przeczytać a ten "nasz" polityk idiota powinien jej nauczyć się na pamięć.
Avatar
Pan Nekrofil / 16 kwietnia 2010 o 09:16
0
Życiński pokaż cycki.
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2010 o 13:55
0
Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem.

Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska na miejsce tragedii zajęło blisko trzy godziny. - Bardzo sprawnie dojechaliśmy do białorusko-rosyjskiej granicy. Tam 40 minut sprawdzano nam dokumenty, mimo że mieliśmy paszporty dyplomatyczne. W drodze do Smoleńska eskortowała nas już rosyjska milicja. Jechaliśmy bardzo wolno, około 25-30 km/h - relacjonował jeden z członków delegacji Adam Bielan. Delegacja pytała konwojujących milicjantów o powody tak wolnej jazdy. W odpowiedzi mieli usłyszeć, że takie mają rozkazy. Jeszcze przed Smoleńskiem pojazd z prezesem PiS został wyprzedzony przez kolumnę z premierem Tuskiem, który na Białorusi wylądował kilkadziesiąt minut po Kaczyńskim. Potem autokar z Jarosławem Kaczyńskim jeszcze krążył po mieście. W tym czasie premierzy Polski i Rosji odbyli spotkanie. Informacje te miał zweryfikować Piotr Paszkowski, rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Wczoraj jednak nie otrzymaliśmy od niego odpowiedzi.
MA
Po przekroczeniu granicy rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim zmierzającym 10 kwietnia do Smoleńska na miejsce katastrofy miał zwolnić, a następnie krążyć po mieście. W tym czasie premier Donald Tusk rozmawiał z Władimirem Putinem.

Według ustaleń Polskiego Radia, trasę z Witebska do granicy białorusko-rosyjskiej konwój z Jarosławem Kaczyńskim, który zmierzał do Smoleńska, by zidentyfikować ciało prezydenta RP, pokonał bardzo szybko. Tuż po przekroczeniu granicy rosyjskiej zwolnił. Pokonanie około stu kilometrów z Witebska n... rozwiń
Avatar
Gość / 20 kwietnia 2010 o 13:43
0
Pan Nekrofil napisał:
Życiński pokaż cycki.

A gdyby to była prawda??
Wpis #975
Goście

RUMUŃSKIE MEDIA: PUTIN ZLIKWIDOWAŁ WROGÓW
Romanian Global News
Putin nie mógł zmarnować szansy zlikwidowania "takiej liczby
wrogów". Rozbicie się samolotu Lecha Kaczyńskiego z "wieloma przedstawicieli
antyrosyjskiego przywództwa Polski" na pokładzie mogło być operacją likwidacyjną
przygotowaną przez rosyjskie służby specjalne - podała agencja informacyjna
Romanian Global News."Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem, w której zginęło 96
pasażerów, w tym prezydent Polski Lech Kaczyński, ze względu na najwyższy poziom
przygotowania pilotów i współczesne wyposażenie, jest absolutnie
niewytłumaczalna" - pisze Romanian Global News.
Agencja, powołując się na informację otrzymaną ze źródeł w Ministerstwie Obrony
Polski, stwierdza, że w rosyjskiej bazie wojskowej były prowadzone ćwiczenia z
bronią elektromagnetyczną, która może mieć wpływ na pracę silników i wyposażenia
elektronicznego poszczególnych urządzeń.
Jeszcze nigdy nad terytorium Rosji, koło bazy wojskowej z bronią
elektromagnetyczną, nie znajdowało się tak dużo wrogów na pokładzie jednego
samolotu. To był przypadek, którego wysoki rangą KGB-ista Władymir Putin nie
mógł nie wykorzystać.
To podstawa filozofii rosyjskich specsłużb od czasów carskiej "Ochrany" do dnia
dzisiejszego. Dla FSB, GRU i wywiadu zagranicznego to była wręcz rutynowa
operacja, która w terminologii fachowej nazywa się "likwidacją
wojskowo-politycznych przywódców wrogiego państwa" - mówi się w komentarzu
rumuńskiej agencji informacyjnej.
Zdaniem agencji, Moskwa liczyła, że w samolocie będą obydwaj bracia Kaczyńscy -
Lech i Jarosław - jednakże ze względu na zły stan zdrowia matki drugi nie wsiadł
na pokład. To był błąd, za który Moskwa będzie płacić jeszcze bardzo długo -
pisze agencja informacyjna.
"To porażka dla Rosji i szansa dla Polski. Z pewnością Jarosław Kaczyński
zostanie kolejnym prezydentem Polski. On będzie wiedział, co się właściwie
stało, a nie to, co chciałaby przedstawić Moskwa" - kończy Romanian Global News.
(źródło: Romanian Global News, yto.ru, tłumaczenie: Jadwiga Chmielowska, Abcnet)

A gdyby to była prawda??
Wpis #975
Goście

RUMUŃSKIE MEDIA: PUTIN ZLIKWIDOWAŁ WROGÓW
Romanian Global News
Putin nie mógł zmarnować szansy zlikwidowania "takiej liczby
wrogów". Rozbicie się samolotu Lecha Kaczyńskiego z "wieloma przedstawicieli
antyrosyjskiego przywództwa Polski" na pokładzie mogło być operacją likwidacyjną
przygotowaną przez rosyjskie służby specjalne - podała agencja informacyjna
Romanian Global News."Katastrofa lotnic... rozwiń
Avatar
biedronka / 19 kwietnia 2010 o 21:59
0
[url="http://www.youtube.com/watch?v=DXtj1mWYs68"]http://www.youtube.com/watch?v=DXtj1mWYs68[/url]
Avatar
rozmodlony / 19 kwietnia 2010 o 19:49
0
O jej!!!
Źnowu Józio naraził się miejscowej kutalickiej żulerni???
Avatar
LKR / 19 kwietnia 2010 o 19:28
0
Wczoraj puścili go w Lubelskiej nie dało się tego słuchać. DW podał tylko mniejszą część tych "mondrości" niektóre z innej strony:
"Nie wolno nam teraz rozmieniać się na drobne i występować w roli detektywów, którzy będą na własną rękę określać, co było przyczyną tragedii. Nie wolno koncentrować uwagi na sprawach, które w porównaniu z majestatem i grozą śmierci są bardzo mało istotne, jeśli trzeba naszą myśl kierować w stronę tych, których bezpośrednio ta śmierć uderzyła" - dodał.

Metropolita lubelski zaapelował, aby modlić się za rodziny ofiar katastrofy, zwłaszcza za ich dzieci, dla których ta sytuacja jest szczególnie trudna i niezrozumiała. "To jest ich dramat i nas jednoczy poczucie dramatu śmierci, solidarności z cierpiącymi, a nie przekrzykiwania ideologów, którzy w każdej sytuacji szukają, jakie korzyści mogą wyprowadzić z danego dramatu" - powiedział.

Abp Życiński uważa też, że nie wolno dramatycznych przeżyć związanych z katastrofą pod Smoleńskiem "sprowadzić do niechęci wobec Rosjan" lub "sporządzania prywatnych list podejrzanych" tej tragedii. Jak podkreślił, takie wskazywanie winnych byłoby niemoralne, bo może ranić bliskich ofiar "i Bogu ducha winnych ludzi stawiać w sytuacji oskarżenia".

"Nikt nie jest tak wybitnym specjalistą, by mógł jednoznacznie na własną rękę decydować, jakie były proporcje między kiepską jakością lotniska, mgłą, warunkami atmosferycznymi i innymi czynnikami" - dodał abp Życiński.

Jest jakiś humanitarny sposób żeby ten szkodnik zamilkł na zawsze? Może niech go wyślą na misję do Chin, lub jeszcze dalej!
Wczoraj puścili go w Lubelskiej nie dało się tego słuchać. DW podał tylko mniejszą część tych "mondrości" niektóre z innej strony:
"Nie wolno nam teraz rozmieniać się na drobne i występować w roli detektywów, którzy będą na własną rękę określać, co było przyczyną tragedii. Nie wolno koncentrować uwagi na sprawach, które w porównaniu z majestatem i grozą śmierci są bardzo mało istotne, jeśli trzeba naszą myśl kierować w stronę tych, których bezpośrednio ta śmierć uderzyła" - dodał.

Metropolita lubelski z... rozwiń
Avatar
bambosh / 16 kwietnia 2010 o 17:01
0
A ja myślę,że Pan Biskup ma zamiar z "jednego żreć koryta"z Donkiem- bo Pan Prezydent(podpora Kościoła) już nie żyje... Mam wrażenie,że biskup postępuje w myśl zasady:"Szanuj bliźniego swego jeśli masz coś z niego"...-więc z Pana Prezydenta nic już miał nie będzie...-to smutne :-(((
Avatar
bambosh / 16 kwietnia 2010 o 12:27
0
Nie rozumiem jak można "jednać się"z Rosjanami-z kłamcami,którym nie może przejść przez gardło słowo "przepraszam"? Sorry-kuźwa!-ale COŚ TU jest nie tak! Najpierw wyjaśnijmy sobie historię i okłamywane przez dziesięciolecia osoby otoczmy troską i zwróćmy im godność i honor... Panie biskup-Panu chyba historia za mało dała w kość... Jak można na"chorych fundamentach"budować pojednanie???!
Avatar
lolo / 16 kwietnia 2010 o 10:51
0
Abp Życiński byłby dobry na I sekretarza KW PZPR w Lublinie.Pojednał by się z czerwonymi braćmi jak z abp Wielgusem.
Avatar
Andrzej / 16 kwietnia 2010 o 09:30
0
Skorpion. Pięknie napisane ! W pewnych sprawach się z tobą nie zgadzam, bo nie muszę i nikt na siłę nie każe mi się zgadzać. Twoją wypowiedź powinni księża we wszystkich kościołach przeczytać a ten "nasz" polityk idiota powinien jej nauczyć się na pamięć.
Avatar
Pan Nekrofil / 16 kwietnia 2010 o 09:16
0
Życiński pokaż cycki.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 2 0

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 3 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 15 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce
galeria

94 PZLA MP. Efektowny konkurs skoków o tyczce 0 1

Zawody w skoku o tyczce pań miały zostać rozegrane w piątek, ale ze względu na niekorzystną aurę zostały przeniesione na sobotnie przedpołudnie. Pierwsze miejsce z wynikiem 4.50 m zdobyła Justyna Śmietanka

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie
28 lipca 2018, 11:00

Słowiańskie Podpłomyki - święto chleba w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Atoli zaprasza na Słomiany Rynek (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyna), na wspólne świętowanie pierwszego chleba czyli Słowiańskich Podpłomyków. Wydarzenie obędzie się 28 lipca o godz. 11.

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 1

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 13 4

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 11 6

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 28 9

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 45 18

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 7

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 28

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!