Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 czerwca 2012 r.
18:24
Edytuj ten wpis

Awantura o strefę kibica w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 22 A A
Poseł Kabaciński narzeka na płatną strefę kibica w Targach Lublin<br />
 (WOJCIECH NIEŚPIAŁOWSKI)
Poseł Kabaciński narzeka na płatną strefę kibica w Targach Lublin
(WOJCIECH NIEŚPIAŁOWSKI)

Poseł i prywatna firma narzekają, że miasto nie zorganizowało "strefy kibica” z prawdziwego zdarzenia. Płatna strefa w Targach Lublin świeci pustkami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Lubelska firma LED Inwazja twierdzi, że chciała udostępnić ekran i licencję na oglądanie meczów na placu Po Farze na Starym Mieście w Lublinie.

Zobacz >> Pustki w strefie kibica na meczu Francja - Anglia

– Jesteśmy przygotowani do legalnego wyświetlania meczu, ale baliśmy się odpowiedzialności za zorganizowanie imprezy. Miasto nie było zainteresowane wspólnym przedsięwzięciem – mówi Adam Horodecki z LED Inwazja.

Za przedsiębiorcą wstawił się w poniedziałek poseł Ruchu Palikota, Michał Kabaciński. Zorganizował konferencję prasową na placu Po Farze. Pojawił się obok tablicy z hasłem: "Żuk i Hetman dwa bratanki, w strefie Euro postawili nam płatne bramki”. To aluzja do tego, że zarówno prezydent Lublina, jak i marszałek województwa są udziałowcami Targów Lublin, gdzie działa płatna strefa kibica.

– Dlaczego miasto nie wykorzystuje takiej okazji jak Euro 2012 do promocji? Mamy sprzęt, licencję, mnóstwo młodych ludzi, którzy chętnie obejrzą za darmo mecze w centrum miasta – mówi Kabaciński.

Ocenił przy okazji "strefę kibica” zorganizowaną na terenie Targów Lublin w Parku Ludowym. – Poza meczem polskiej reprezentacji świeciła pustkami. Do Targów trudno dojechać, jest tam duszno, a miejsc dla zwykłych kibiców jak na lekarstwo, bo większość biletów na mecze Polski wykupiły firmy z funduszy socjalnych. Targi są skandalicznie faworyzowane – ocenia poseł.

Kabaciński przypomniał sprawę "strefy kibica”, która miała zorganizować Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna na błoniach pod Zamkiem w Lublinie (licencja na wyświetlanie meczu też należała do LED Inwazja). LROT zrezygnowała z pomysłu. Jej przedstawicielka przyznała: Były sygnały, że impreza na błoniach stanowi bezpośrednie zagrożenie dla powodzenia imprezy w Targach Lublin.


LROT zabrakło również czasu na wypełnienie policyjnych wymogów bezpieczeństwa. Co prawda UEFA dała zgodę na wyświetlanie meczów dla 450 osób, ale wokół "strefy” miały być inne atrakcje, m.in. piknik i liczba uczestników imprezy mogła sięgnąć tysiąca.

– W Parczewie jest strefa kibica na stadionie. Nie rozumiem, dlaczego nie mogła powstać w Lublinie – dziwi się Kabaciński.

Miasto zapewnia: Kłód pod nogi organizatorom nie rzucaliśmy. – Zgodziliśmy się na użyczenie LROT terenu pod Zamkiem i przypomnieliśmy, że to nie zwalnia ich od zdobycia zezwoleń i uzgodnień, np. od policji. Nie było monopolizacji strefy w Targach Lublin – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina.

– Kontaktował się ze mną w piątek przedstawiciel firmy LED Inwazja. Pytał o organizację strefy kibica. Przekazałam mu, jakie warunki trzeba spełnić. Do tej pory nie dostaliśmy żadnego wniosku – podkreśla Mieczkowska-Czerniak.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ziutek / 13 czerwca 2012 o 16:10
0
A gdzie wiecej dla Lubelszczyzny niech ten paligłupot zajmie sie prawdziwymi problemami strefa fabryk potrzebna by ludzie mieli gdzie pracowac a nie w Angki
Avatar
Jacek Czechów / 12 czerwca 2012 o 11:37
0
A Pan Poseł nie jest przypadkiem jakoś z Panem Adasiem Horodeckim powiązany?? LEd Inwazja nie zarobiła więc Panu Posłowi się poskarżyła. Oj Panie Pośle to roboty w ważniejszych sprawach się dla Lubelszczyzny pracować: 19. budować i uniwersytetami się zająć a nie komentowaniem nieswoich kompetencji P.Ośle>a Od Prezydenta wara bo nie głosowałem na P. Żuka a bardzo mi się podoba że wreszcie w Lublinie zaczyna się dobrze dziać. Brawo Panie Żuk i Hetman! Chcesz kibicować to we przygotowanych miejscach!
Avatar
rept / 12 czerwca 2012 o 10:31
0
Bez kitu więcej tam nie idę. Lepiej w pubie - piwko, klimat a nie sztucznizna.
Avatar
ak / 12 czerwca 2012 o 09:23
0
ZBOJKOTOWAĆ STREFĘ KIBICA!!!!! TO ŻENADA CO SIEWYPRAWIA U NAS W LUBLINIE.NAPISAŁAM DO URZEDU MARSZAŁKOWSKIEGO-ZERO ODPOWIEDZI.KOLEJNY RAZ LUBLIN SIE SKOMPROMITOWAŁ.
Avatar
Agnieszka / 12 czerwca 2012 o 09:10
0
Tylko w Lublinie może tak być ,ze strefa kibica jest płatna!! -pozniej każdy sie dziwi,żeLublin to tak zwana sciana wschodnia-nic sie nie dzieje!!To prawda.Jak można było zorganizować płatnąstrefę?!Paranoja.
Zenada .Jestem rozczarowana.Z wielka checią wziełabym dzieci i poszła do otwartej strefy wspolnie kibicować z innym kibicami,a tak co?Kicha! Organizatorzy powinni sie wstdzić!
Avatar
Grześ / 12 czerwca 2012 o 08:49
0
Brawo kibice. Zbojkotować tą płatną strefę!!! Tak durnego pomysłu jeszcze w Lublinie nie było.
Avatar
śliwa / 12 czerwca 2012 o 08:40
0
...ja już od dawna pisałem do Urzędu Marszałkowskiego, że to wstyd, że takie miasto jak Lublin nie ma strefy kibica na świeżym powietrzu w Centrum miasta…nie potrafimy się promować i zawsze będziemy Polską B a raczej Z – brak mi słów jak mieszkańcy zostali olani a Plac Litewski lub Plac po farze to idealne miejsca na strefę kibica
Avatar
kibic / 12 czerwca 2012 o 08:04
0
KAbaciński piszczy o płatnej strefie, jakby 5zł było problemem, za to zapewnione jest bezpieczeństwo i wolę zapłacić i czuć się pewniej niż za darmo na błoniach stać obok dresów z lubartowskiej, zastanawiając się czy butelka zaraz we mnie nie trafi, kabaciński niech się schowa każdą okazję wykorzysta by o nim napisali leser jeden
Avatar
Gość / 11 czerwca 2012 o 23:48
0
Czy ja na pewno rozumiem treść artykułu: Led Inwazja chciałaby obsługiwać "strefę kibica", czyli zarobić na sprzedaży piwa, kiełbasek, chorągiewek z polską banderą, baloników i czego tam jeszcze na takich imprezach nie ma, ale jednocześnie nie chciała być organizatorem tej imprezy, bo Panowie z Led Inwazji nie chcieli ponosić odpowiedzialności za wyrządzone szkody (zapewne przez kibiców, bo z pewnością nie mogło chodzić o obawę o zawalenie telebimu). Wymyślono więc, że odpowiedzialność tą ma wziąć na siebie "Miasto", a pewnie jeszcze przy okazji jako organizator zapewnić zabezpieczenie imprezy masowej(czyli firmę ochroniarską). Z pewnością ja rzeczywiście czegoś nie rozumiem, bo wydaje mi się, że firmy zajmujące się organizacją imprez, na których zamierzają zarobić albo/i wypromować się robią to we własnym zakresie, zakładając istnienie ryzyka gospodarczego. A chyba, gdyby ktoś chciał tylko zyskać,całe ryzyko przesuwając na "Miasto", czyli na nas mieszkanców-podatników to byłaby to albo bezczelnośc, albo...
Ale z pewnością nie byłby to temat do autoprezentacji Led Inwazji w tak poczytnym dzienniku...
Czy ja na pewno rozumiem treść artykułu: Led Inwazja chciałaby obsługiwać "strefę kibica", czyli zarobić na sprzedaży piwa, kiełbasek, chorągiewek z polską banderą, baloników i czego tam jeszcze na takich imprezach nie ma, ale jednocześnie nie chciała być organizatorem tej imprezy, bo Panowie z Led Inwazji nie chcieli ponosić odpowiedzialności za wyrządzone szkody (zapewne przez kibiców, bo z pewnością nie mogło chodzić o obawę o zawalenie telebimu). Wymyślono więc, że odpowiedzialność tą ma wziąć na siebie "Miasto", a p... rozwiń
Avatar
burek / 11 czerwca 2012 o 22:53
0
No wiochą wieje. Wiem, że nie odczuwamy bezpośrednio korzyści z Euro, ale przynajmniej można było zadbać nieco o mieszkańców podczas tego święta. Koszt nieduży, a sporo osób by się ucieszyło. Ale tu jak zwykle, każdy mądry po... .
Avatar
ziutek / 13 czerwca 2012 o 16:10
0
A gdzie wiecej dla Lubelszczyzny niech ten paligłupot zajmie sie prawdziwymi problemami strefa fabryk potrzebna by ludzie mieli gdzie pracowac a nie w Angki
Avatar
Jacek Czechów / 12 czerwca 2012 o 11:37
0
A Pan Poseł nie jest przypadkiem jakoś z Panem Adasiem Horodeckim powiązany?? LEd Inwazja nie zarobiła więc Panu Posłowi się poskarżyła. Oj Panie Pośle to roboty w ważniejszych sprawach się dla Lubelszczyzny pracować: 19. budować i uniwersytetami się zająć a nie komentowaniem nieswoich kompetencji P.Ośle>a Od Prezydenta wara bo nie głosowałem na P. Żuka a bardzo mi się podoba że wreszcie w Lublinie zaczyna się dobrze dziać. Brawo Panie Żuk i Hetman! Chcesz kibicować to we przygotowanych miejscach!
Avatar
rept / 12 czerwca 2012 o 10:31
0
Bez kitu więcej tam nie idę. Lepiej w pubie - piwko, klimat a nie sztucznizna.
Avatar
ak / 12 czerwca 2012 o 09:23
0
ZBOJKOTOWAĆ STREFĘ KIBICA!!!!! TO ŻENADA CO SIEWYPRAWIA U NAS W LUBLINIE.NAPISAŁAM DO URZEDU MARSZAŁKOWSKIEGO-ZERO ODPOWIEDZI.KOLEJNY RAZ LUBLIN SIE SKOMPROMITOWAŁ.
Avatar
Agnieszka / 12 czerwca 2012 o 09:10
0
Tylko w Lublinie może tak być ,ze strefa kibica jest płatna!! -pozniej każdy sie dziwi,żeLublin to tak zwana sciana wschodnia-nic sie nie dzieje!!To prawda.Jak można było zorganizować płatnąstrefę?!Paranoja.
Zenada .Jestem rozczarowana.Z wielka checią wziełabym dzieci i poszła do otwartej strefy wspolnie kibicować z innym kibicami,a tak co?Kicha! Organizatorzy powinni sie wstdzić!
Avatar
Grześ / 12 czerwca 2012 o 08:49
0
Brawo kibice. Zbojkotować tą płatną strefę!!! Tak durnego pomysłu jeszcze w Lublinie nie było.
Avatar
śliwa / 12 czerwca 2012 o 08:40
0
...ja już od dawna pisałem do Urzędu Marszałkowskiego, że to wstyd, że takie miasto jak Lublin nie ma strefy kibica na świeżym powietrzu w Centrum miasta…nie potrafimy się promować i zawsze będziemy Polską B a raczej Z – brak mi słów jak mieszkańcy zostali olani a Plac Litewski lub Plac po farze to idealne miejsca na strefę kibica
Avatar
kibic / 12 czerwca 2012 o 08:04
0
KAbaciński piszczy o płatnej strefie, jakby 5zł było problemem, za to zapewnione jest bezpieczeństwo i wolę zapłacić i czuć się pewniej niż za darmo na błoniach stać obok dresów z lubartowskiej, zastanawiając się czy butelka zaraz we mnie nie trafi, kabaciński niech się schowa każdą okazję wykorzysta by o nim napisali leser jeden
Avatar
Gość / 11 czerwca 2012 o 23:48
0
Czy ja na pewno rozumiem treść artykułu: Led Inwazja chciałaby obsługiwać "strefę kibica", czyli zarobić na sprzedaży piwa, kiełbasek, chorągiewek z polską banderą, baloników i czego tam jeszcze na takich imprezach nie ma, ale jednocześnie nie chciała być organizatorem tej imprezy, bo Panowie z Led Inwazji nie chcieli ponosić odpowiedzialności za wyrządzone szkody (zapewne przez kibiców, bo z pewnością nie mogło chodzić o obawę o zawalenie telebimu). Wymyślono więc, że odpowiedzialność tą ma wziąć na siebie "Miasto", a pewnie jeszcze przy okazji jako organizator zapewnić zabezpieczenie imprezy masowej(czyli firmę ochroniarską). Z pewnością ja rzeczywiście czegoś nie rozumiem, bo wydaje mi się, że firmy zajmujące się organizacją imprez, na których zamierzają zarobić albo/i wypromować się robią to we własnym zakresie, zakładając istnienie ryzyka gospodarczego. A chyba, gdyby ktoś chciał tylko zyskać,całe ryzyko przesuwając na "Miasto", czyli na nas mieszkanców-podatników to byłaby to albo bezczelnośc, albo...
Ale z pewnością nie byłby to temat do autoprezentacji Led Inwazji w tak poczytnym dzienniku...
Czy ja na pewno rozumiem treść artykułu: Led Inwazja chciałaby obsługiwać "strefę kibica", czyli zarobić na sprzedaży piwa, kiełbasek, chorągiewek z polską banderą, baloników i czego tam jeszcze na takich imprezach nie ma, ale jednocześnie nie chciała być organizatorem tej imprezy, bo Panowie z Led Inwazji nie chcieli ponosić odpowiedzialności za wyrządzone szkody (zapewne przez kibiców, bo z pewnością nie mogło chodzić o obawę o zawalenie telebimu). Wymyślono więc, że odpowiedzialność tą ma wziąć na siebie "Miasto", a p... rozwiń
Avatar
burek / 11 czerwca 2012 o 22:53
0
No wiochą wieje. Wiem, że nie odczuwamy bezpośrednio korzyści z Euro, ale przynajmniej można było zadbać nieco o mieszkańców podczas tego święta. Koszt nieduży, a sporo osób by się ucieszyło. Ale tu jak zwykle, każdy mądry po... .
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 4 0

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 1 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 7 3

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 4

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 10 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 24 8

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 3

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 8 20

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 3 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!