Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Lublin

6 lipca 2018 r.
6:45

Będą kary za opóźnienia w przebudowie deptaka. Kiedy zakończą się prace?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
41 22 A A
Na przebudowanej części deptaka pojawiły się już nowe ławki
Na przebudowanej części deptaka pojawiły się już nowe ławki

Będą kary za opóźnienie przebudowy deptaka – ogłosił w czwartek Urząd Miasta. Prace miały się skończyć 30 czerwca, a mogą trwać jeszcze „do kilkunastu dni”. Ratusz przyznał też oficjalnie, że roboty przed Bramą Krakowską nie skończą się w wyznaczonym na 13 lipca terminie. Kiedy? To też zagadka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na znacznej części deptaka jest już nowa nawierzchnia, a w czwartek  przy części drzew pojawiły się żeliwne kraty zabezpieczające. Jednak wciąż nie jest gotowy chodnik wzdłuż kościoła, przed Ratuszem, przy obleganej lodziarni i w wielu innych miejscach. Nie ma także ani jednej latarni. Wszystko miało być skończone do połowy maja, ale Ratusz postanowił dać wykonawcy więcej czasu, m.in. ze względu na konieczność nieplanowanej wymiany kanalizacji deszczowej. Nowy termin ustalono na 30 czerwca, ale nie został dotrzymany.

– Zapadła decyzja o naliczeniu wykonawcy kar umownych od 1 lipca – informuje Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. – Kary będą naliczone za każdy dzień zwłoki w wykonaniu poszczególnych elementów. O konkretnych kwotach będziemy mogli mówić w momencie zakończenia robót.

Jak długo to potrwa? – Z informacji przekazanych przez wykonawcę wynika, że zwłoka wynika z opóźnień w dostawie elementów małej architektury, oświetlenia i nawierzchni, a na zakończenie prac potrzeba jeszcze kilku do kilkunastu dni – stwierdza Bobowska. – Obecnie prace są prowadzone na bieżąco wraz z dostawami kolejnych materiałów.

W czwartek Ratusz potwierdził również to, że nie zakończą się na czas prace przed Bramą Krakowską, czyli na pl. Łokietka, które zgodnie z umową nie powinny trwać dłużej niż do 13 lipca. A na to nie ma już szans. O ile przy samej bramie szykowano już wczoraj podłoże pod kamienną nawierzchnię, o tyle bliżej ul. Koziej wciąż pracowali archeolodzy. I na razie tu pozostaną.

– Ostateczny termin zakończenia robót budowlanych w tej części będzie zależał od prac archeologicznych – ogłosił w czwartek Urząd Miasta. Zapowiada też, że projekt nawierzchni zostanie zmieniony tak, by przypomnieć przechodniom o znajdującym się pod ziemią barbakanie. Jego zarys ma być uwidoczniony na nowym bruku.

Ratusz czeka również na zamówiony projekt tzw., okna czasu, przez które będzie można zaglądać do wnętrza studni odkrytej niedaleko Bramy Krakowskiej tuż obok jezdni ul. Królewskiej. – Projektant ma czas do końca lipca – tłumaczy Bobowska, ale zapewnia, że Urząd Miasta nie będzie z tego powodu wstrzymywać zakończenia prac na pl. Łokietka. – Okno czasu zostanie wykonane niezależnie od przebudowy nawierzchni, jako osobne zlecenie, na podstawie odrębnego pozwolenia na budowę.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 r. o 08:31
+2
Ale jaja z tym deptakiem.... ktoś wziął w łapkę ??? Kto zaprojektował kamień z Chin i drzewka z Niemiec ??? Wszystko nie tak .....
Avatar
Prawdziwy / 6 lipca 2018 r. o 08:15
+2
Prawnicy takiej korporacji jak STRABAG zjedzą prawników i urzędników UM Lublin, ktoś by się lepiej przyjrzał jaki miał termin Budimex co miał zrobić i jak prowadzić prace na Litewskim a co zostało wykonane w jakim czasie itd. Niszczą tylko Polskie drobne firmy
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 r. o 08:01
+2
Żuk naliczy kary a potem podpisze z firmą aneks który pozwoli jej się odkuć. Czyli za opóźnienie zapłacimy w naszych podatkach. A opóźnienie ma być akurat takie żeby Żuk mógł deptak otworzyć przed wyborami. Proste ?
Avatar
Kai / 6 lipca 2018 r. o 17:38
+1
Kary będą naliczane od 1 lipca, nie wiadomo tylko w jakiej wysokości. Lublin jest cudownym miejscem dla wykonawców, którzy podobnie jak Inwestor nie przykładają wagi do czasu wykonania zleconych inwestycji. "O konkretnych kwotach będziemy mogli mówić w momencie zakończenia robót". Dlaczego dopiero wówczas a nie teraz, żeby zdopingować Wykonawcę do poważniejszego traktowania miasta i mieszkańców. Tak jakby urzędnikom ratusza nie zależało na wyegzekwowaniu tego co się wyraźnie za opóźnienie należy. Dlaczego, można tylko snuć domysły.
Avatar
JAN / 6 lipca 2018 r. o 17:16
+1
Biedne pisowskie kundelkiu, jeszcze parę dni temu musiały klepać o tym, że nie będzie żadnych kar. Jak się okazało, że kary jednak będą to zmiana narracji i teraz biedaki wrzucają demagogiczne wpisy o aneksach. Strach nawet myśleć jaka będzie następna wymyślona przez nich "teoria".
 po co obrażasz innych, nie możesz znieść, że ktoś ma inne zdanie??  uważasz że wszyscy to elektorat PIS??  niekoniecznie. Kultura szanowny Panie
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 r. o 17:12
+1
czwartek godz 15.15 brud, z koszy wysypują się śmieci inne które się nie zmieściły fruwają. drzewka po pierwszej zimie będą w większości do wymiany. beton beton beton. żadnej ulgi w upalny dzień w zimie ślizgawka. czy to oby przemyslana inwestycja???? było ok po co zmieniać coś co jest dobre.
Avatar
Nie jestem robotem" / 6 lipca 2018 r. o 13:53
+1
Ale jaja z tym deptakiem.... ktoś wziął w łapkę ??? Kto zaprojektował kamień z Chin i drzewka z Niemiec ??? Wszystko nie tak .....
wiadomo, wszystko powinno być polskie - polskie oznacza najlepsze, dlatego każdy prawdziwy Polak nie powinien kupować niemieckich samochodów, amerykańskich komputerów czy chińskich szczoteczek do zębów lub telefonów tylko kupować wszystko polskie!
 Słusznie! Prawdziwy P nie powinien jeść barszczu ukraińskiego, chłodnika litewskiego, ruskich pierogów, ryby po grecku, fasolki po bretońsku, śledzia po japońsku, lecza, gołąbków i paru innych potraw niepolskiego pochodzenia
 Słusznie! Prawdziwy P nie powinien jeść barszczu ukraińskiego, chłodnika litewskiego, ruskich pierogów, ryby po grecku, fasolki po bretońsku, śledzia po japońsku, lecza, gołąbków i paru innych potraw niepolskiego pochodzenia rozwiń
Avatar
ajd / 6 lipca 2018 r. o 11:48
+1
Naliczy kolesiom kary max 1000 zl pod publike - jaki to dobry jest gospodarz, smutne powinien naliczac od 15 maja - pierwszego terminu do kiedy miala byc ta "przebudowa" ukonczona. Za te kary od maja mozna by wiele pozytecznych rzeczy zrobic - ale nie, wziatka byla to nie mozna kolego bo sie pogniewaja... smutne....
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 r. o 11:33
+1
na takich ławkach może siąść więcej osób, dobre są
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 r. o 11:19
+1
jaki głupek zaprojektował ławki bez oparć i jaki drugi dureń z magistratu takie ławki zatwierdził. ??? takie ławki dopuszczono, aby nikt długo na nich nie siedział, zapewne taki cel miał durny urzędas.
Avatar
Kai / 6 lipca 2018 r. o 17:38
+1
Kary będą naliczane od 1 lipca, nie wiadomo tylko w jakiej wysokości. Lublin jest cudownym miejscem dla wykonawców, którzy podobnie jak Inwestor nie przykładają wagi do czasu wykonania zleconych inwestycji. "O konkretnych kwotach będziemy mogli mówić w momencie zakończenia robót". Dlaczego dopiero wówczas a nie teraz, żeby zdopingować Wykonawcę do poważniejszego traktowania miasta i mieszkańców. Tak jakby urzędnikom ratusza nie zależało na wyegzekwowaniu tego co się wyraźnie za opóźnienie należy. Dlaczego, można tylko snuć domysły.
Avatar
JAN / 6 lipca 2018 r. o 17:16
+1
Biedne pisowskie kundelkiu, jeszcze parę dni temu musiały klepać o tym, że nie będzie żadnych kar. Jak się okazało, że kary jednak będą to zmiana narracji i teraz biedaki wrzucają demagogiczne wpisy o aneksach. Strach nawet myśleć jaka będzie następna wymyślona przez nich "teoria".
 po co obrażasz innych, nie możesz znieść, że ktoś ma inne zdanie??  uważasz że wszyscy to elektorat PIS??  niekoniecznie. Kultura szanowny Panie
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 r. o 17:12
+1
czwartek godz 15.15 brud, z koszy wysypują się śmieci inne które się nie zmieściły fruwają. drzewka po pierwszej zimie będą w większości do wymiany. beton beton beton. żadnej ulgi w upalny dzień w zimie ślizgawka. czy to oby przemyslana inwestycja???? było ok po co zmieniać coś co jest dobre.
Avatar
Nie jestem robotem" / 6 lipca 2018 r. o 13:53
+1
Ale jaja z tym deptakiem.... ktoś wziął w łapkę ??? Kto zaprojektował kamień z Chin i drzewka z Niemiec ??? Wszystko nie tak .....
wiadomo, wszystko powinno być polskie - polskie oznacza najlepsze, dlatego każdy prawdziwy Polak nie powinien kupować niemieckich samochodów, amerykańskich komputerów czy chińskich szczoteczek do zębów lub telefonów tylko kupować wszystko polskie!
 Słusznie! Prawdziwy P nie powinien jeść barszczu ukraińskiego, chłodnika litewskiego, ruskich pierogów, ryby po grecku, fasolki po bretońsku, śledzia po japońsku, lecza, gołąbków i paru innych potraw niepolskiego pochodzenia
 Słusznie! Prawdziwy P nie powinien jeść barszczu ukraińskiego, chłodnika litewskiego, ruskich pierogów, ryby po grecku, fasolki po bretońsku, śledzia po japońsku, lecza, gołąbków i paru innych potraw niepolskiego pochodzenia rozwiń
Avatar
ajd / 6 lipca 2018 r. o 11:48
+1
Naliczy kolesiom kary max 1000 zl pod publike - jaki to dobry jest gospodarz, smutne powinien naliczac od 15 maja - pierwszego terminu do kiedy miala byc ta "przebudowa" ukonczona. Za te kary od maja mozna by wiele pozytecznych rzeczy zrobic - ale nie, wziatka byla to nie mozna kolego bo sie pogniewaja... smutne....
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 r. o 11:33
+1
na takich ławkach może siąść więcej osób, dobre są
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 r. o 11:19
+1
jaki głupek zaprojektował ławki bez oparć i jaki drugi dureń z magistratu takie ławki zatwierdził. ??? takie ławki dopuszczono, aby nikt długo na nich nie siedział, zapewne taki cel miał durny urzędas.
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 r. o 10:36
+1
Klasyka gatunku, Żuk nie nalicza kar - źle, nalicza - jeszcze gorzej. Czy wy musicie narzekać dosłownie na wszystko?
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 r. o 10:24
+1
Policzą od późniejszego terminu bo to pierwsze przesunięcie nie było z winy wykonawcy tylko z przyczyn niezależnych od niego(konieczność naprawy kanalizacji deszczowej).
Avatar
Gość / 6 lipca 2018 r. o 10:15
+1
Termin był na 15 maja a policzą kary od 15 lipca. To koszt utrzymania urzędasa, który wyliczy te kary będzie większy.
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 kwietnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 kwietnia 2020 r.

Środek biobójczy przygotowany przez Zakłady Azotowe w Puławach trafił na rynek

Środek biobójczy przygotowany przez Zakłady Azotowe w Puławach trafił na rynek

Podczas pandemii koronawirusa płyny do dezynfekcji stały się towarem deficytowym. Rynkowe niedobory może zapełnić produkt na bazie nadtlenku wodoru przygotowany przez Zakłady Azotowe w Puławach. Ich "Pulsept" uzyskał już stosowne pozwolenia na jego tymczasową dystrybucję.

Lublin: Na ul. Prusa zwężenie drogi. Będą utrudnienia

Lublin: Na ul. Prusa zwężenie drogi. Będą utrudnienia

Od jutrzejszego poranka aż do końca miesiąca potrwają problemy z przejazdem i przejściem ul. Prusa.

Wybory 2020. Prezydenta wybierzemy korespondencyjnie. Jeśli nie odeślemy kart, pójdziemy do więzienia?

Wybory 2020. Prezydenta wybierzemy korespondencyjnie. Jeśli nie odeślemy kart, pójdziemy do więzienia?

W poniedziałek wieczorem Sejm przyjął ustawę dotyczącą głosowania korespondencyjnego w majowych wyborach prezydenckich. Według projektu, możliwe będzie ich przełożenie o tydzień. Kontrowersje budzi zapis, z którego wynika, że osobom, które nie odeślą kart, grozi więzienie

Bawełna, flizelina, guma oraz tasiemki. Wolontariusze proszą o materiały na maseczki

Bawełna, flizelina, guma oraz tasiemki. Wolontariusze proszą o materiały na maseczki

Bawełna, flizelina, guma oraz tasiemki to materiały niezbędne do szycia maseczek, jakie trafiają do lubelskich szpitali. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który stworzył akcje „Maseczki dla służb” prosi o wsparcie. Materiały są niezbędne, by wolontariusze mogli wykonać kolejne partie maseczek.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele się niecierpliwią. Ciągle nie wiadomo, co z egzaminem ósmoklasistów

Uczniowie, rodzice i nauczyciele się niecierpliwią. Ciągle nie wiadomo, co z egzaminem ósmoklasistów

Jutro ostatni dzień zdalnej nauki przed przerwą świąteczną. W poświąteczny wtorek uczniowie powinni wznowić naukę. Na razie nie wiadomo, czy zrobią to w domach czy w szkołach. Nie wiadomo też, co z egzaminem ósmoklasistów, który powinien rozpocząć się tydzień później. Uczniowie, rodzice, ale i nauczyciele nie kryją już rozdrażnienia.

Koronawirus: Kabaret Smile zbiera na środki ochronne dla medyków, KUL na karetkę dla szpitala

Koronawirus: Kabaret Smile zbiera na środki ochronne dla medyków, KUL na karetkę dla szpitala

Kolejne osoby i instytucje włączają się w pomaganie lubelskim szpitalom. Zbiórkę pieniędzy na zakup środków ochronnych dla personelu medycznego zorganizowali członkowie kabaretu Smile. W podobne inicjatywy angażują się też m.in. uczelnie z Lublina

W Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim też szyją sprzęt do ochrony przed koronawirusem

W Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim też szyją sprzęt do ochrony przed koronawirusem

W Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim osadzeni szyją maseczki, fartuchy i kombinezony ochronne.

Lublin: Kładka nad ul. Filaretów jeszcze długo będzie rdzewieć. W tym roku powstanie dokumentacja
galeria

Lublin: Kładka nad ul. Filaretów jeszcze długo będzie rdzewieć. W tym roku powstanie dokumentacja

Nieprędko dojdzie do remontu stalowej kładki nad ul. Filaretów. Mocno rdzewiejąca konstrukcja łączy os. Piastowskie i os. Mickiewicza. Niedawno Urząd Miasta zapewnił, że odnowi ją jeszcze w tym roku, teraz okazuje się, że na remont poczekamy znacznie dłużej

Koronawirus w woj. lubelskim. 192 zakażonych, 45 ozdrowieńców, 7 osób zmarło [stan na 07.04]

Koronawirus w woj. lubelskim. 192 zakażonych, 45 ozdrowieńców, 7 osób zmarło [stan na 07.04]

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Port Lotniczy Lublin zamknięty, statystyki najgorsze od ponad siedmiu lat. Co z lotami do Kolonii/Bonn?

Port Lotniczy Lublin zamknięty, statystyki najgorsze od ponad siedmiu lat. Co z lotami do Kolonii/Bonn?

Niespełna 9,5 tys. osób skorzystało z Portu Lotniczego Lublin w marcu. A dokładnie do 14 marca, gdy w związku z ogłoszeniem stanu epidemii lotnisko zostało zamknięte. W ponad siedmioletniej historii portu gorszy wynik zanotowano jedynie w pierwszym miesiącu działalności, gdy przez kilkanaście dni grudnia 2012 roku obsłużono 5,7 tys. pasażerów.

Orion Niedrzwica czeka na wznowienie rozgrywek

Orion Niedrzwica czeka na wznowienie rozgrywek

W Niedrzwicy czekają na wznowienie rozgrywek i wierzą, że runda wiosenna będzie dla miejscowej drużyny zdecydowanie lepsza

Ministerstwo Zdrowia uruchamia aplikację, która oceni ryzyko zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia uruchamia aplikację, która oceni ryzyko zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalną aplikację, która ma pomóc ocenić ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Dzięki wirtualnemu systemowi, użytkownik może otrzymać wstępną ocenę swojego stanu oraz rekomendacje dalszych działań.

Dla dzieci: transmisja online spektaklu "Parchatka"
9 kwietnia 2020, 16:00

Dla dzieci: transmisja online spektaklu "Parchatka"

Centrum Kultury w Lublinie zaprasza najmłodszych na pokaz online spektaklu "Parchatka" w reżyserii Ilony Zgiet. Przedstawienie zostanie opublikowane na Facebooku Wielokulturowego Lublina w czwartek, 9 kwietnia o godz. 16.

Zmarło 18 osób chorych na COVID-19. 316 nowych przypadków zakażenia koronawirusem
Aktualizacja

Zmarło 18 osób chorych na COVID-19. 316 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowia przekazało najnowsze informacje dotyczące sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Jest 316 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, a w szpitalach w całym kraju zmarło 18 osób. O godz. 19 resort zaktualizował informacje.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!