Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 września 2007 r.
17:08
Edytuj ten wpis

Bezkrólewie w ZUS

0 16 A A

Do końca sierpnia miało się okazać, kto zostanie nowym dyrektorem oddziału wojewódzkiego ZUS w Lublinie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Poprzedni dyrektor, Andrzej Panasiuk, został odwołany na początku sierpnia wraz z 15 innymi dyrektorami z miast wojewódzkich. Oficjalnym powodem było dostosowanie zakładu do nowego statutu ZUS, który obowiązuje od 1 lipca.
Od wczoraj oddział ZUS, w którym pracuje ponad 1300 osób nie ma dyrektora. - Wciąż czekamy na decyzję centrali - mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik lubelskiego oddziału ZUS.
A centrala... nic nie wie. - Nie mamy żadnych informacji na temat nowego szefa w Lublinie. Tej decyzji nie będzie szybciej niż zostanie podjęta. Proszę sprawdzać na naszej stronie internetowej - tłumaczy lakonicznie Anna Borowska z biura prasowego ZUS.
Strona, na której pojawiają się informacje personalne z ZUS była wczoraj cały dzień zablokowana. - To dlatego, że wchodzą na nią pracownicy wszystkich 16 oddziałów wojewódzkich. Chcą się dowiedzieć, kto będzie ich nowym dyrektorem - mówi nam jeden z pracowników lubelskiego oddziału. - To jakaś bezprecedensowa sytuacja, żeby w jednej z największych instytucji państwowych, która zatrudnia kilkanaście tysięcy osób i wypłaca wielomilionowe świadczenia nie było dyrektorów.
Konkurs na stanowisko 16 szefów wojewódzkich oddziałów ogłoszono 2 sierpnia, a 16 mijał termin składania ofert. W Lublinie złożyło je czterech kandydatów: Anna Bielińska z Lubartowa, Marek Sacharuk z Lublina, Tadeusz Stasieczek z Chełma i dotychczasowy dyrektor Andrzej Panasiuk. Wszyscy są już po rozmowach. Nieoficjalnie mówi się, że stanowisko dyrektora lubelskiego oddziału ZUS ma objąć Anna Bielińska, związana z PiS wicestarosta lubartowska. - Jestem na urlopie, chodzę po górach - powiedziała nam Anna Bielińska. - O konkursie wiem tylko tyle, że podobno korzystnie wypadłam na rozmowach. (mag)

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
(Anonimowy) / 5 września 2007 o 20:12
0
Hahahahahahahaha:))))))) Chyba padnę.Autorytet??? Dla kogo???
Avatar
zus pracownik / 5 września 2007 o 19:57
0
Dyrektorów nie było, bo Pan prezes olał towarzystwo i poszedł sobie na urlop. Poza tym ten konkurs to jedna wielka farsa. Na razie sprawdzam "zwycięzców w poszczególnych oddziałach i wszystko bierze PIS. Niech się Pan Wypych Wypcha.Pozdrawiam wszystkich normalnych
Avatar
Erasmus / 5 września 2007 o 17:49
0
Pani Bielińska nie jest samorządowcem tylko, przede wszystkim, ubezpieczeniowcem!
Avatar
Erasmus / 5 września 2007 o 17:46
0
Kupujesz gazetę w Irlandii? A umiesz Ty chociaż po ichniemu czytać?
Avatar
Erasmus / 5 września 2007 o 17:44
0
Kolorowy to Ty jesteś napewno, ale i przy okazji zwykła kreatura. Pani Bielińska jest uznanym autorytetem w dziedzinie ubezpieczeń oraz osobą powszechnię szanowaną w Lubartowie. Twoje plwociny pod Jej adresem są ogołocone z faktów. Jesteś zwykłym czerwonym truchłem.
Avatar
Magister / 4 września 2007 o 20:52
0
??????????????????????????????????????????????????
Avatar
Kolorowy / 4 września 2007 o 20:16
0
"Profesjonalistą" to ta Pani może jest ale w relacjach partyjnych i jako przyjaciółka dwóch naszych posłanek - S. i K.. Jak za AWS poprzedni dyrektor ratując stołek zatrudnił ją na stanowisku zastępcy od wypłaty rent i emerytur to narobiła takiego zamieszania, że po jej usunięciu (oczywiście jak SLD doszło do władzy) długo w ZUS-ie naprawiano Jej "profesjonalizm". Wtedy to była funkcja zastępcy a teraz trzeba grać "pierwsze skrzypce" - i prawdopodobnie nie będzie to gra ani wirtuoza ani instrument Stradiwariusa.Panasiuk może był konserwatywny ale rzeczywiście organizacyjnie sprawny co faktycznie można było odczuć na sali obsługi dla petentów a za jego czasów "panie urzędniczki" pracowały prawie jak "przyjaciółki". I nie widzę tutaj nic kolorowego - najlepiej w taki głupi sposób zdyskredytować pracę człowieka.
"Profesjonalistą" to ta Pani może jest ale w relacjach partyjnych i jako przyjaciółka dwóch naszych posłanek - S. i K.. Jak za AWS poprzedni dyrektor ratując stołek zatrudnił ją na stanowisku zastępcy od wypłaty rent i emerytur to narobiła takiego zamieszania, że po jej usunięciu (oczywiście jak SLD doszło do władzy) długo w ZUS-ie naprawiano Jej "profesjonalizm". Wtedy to była funkcja zastępcy a teraz trzeba grać "pierwsze skrzypce" - i prawdopodobnie nie będzie to gra ani wirtuoza ani instrument Stradiwariusa.... rozwiń
Avatar
obserwator / 4 września 2007 o 19:51
0
Tam przynajmniej ze spokojem kupuję gazetę i włączam telewizor. bez codziennych sensacji, dymisji, oszczerstw i awantur.
Avatar
znawca / 4 września 2007 o 19:48
0
niech nas ktoś ustrzeże przed tym"profesjonalizmem" pani B. kto Ci bajek naoopowiadał o kompetencji tej Pani??
Avatar
(Anonimowy) / 4 września 2007 o 17:47
0
..."wprowadził normalne relacje między ludźmi", znaczy się - między urzędnikami? A o petentach czasem nie zapomniał? Czerwone lizusy i różówe badziewie. Bielińska to przynajmniej profesjonalista.
Avatar
(Anonimowy) / 5 września 2007 o 20:12
0
Hahahahahahahaha:))))))) Chyba padnę.Autorytet??? Dla kogo???
Avatar
zus pracownik / 5 września 2007 o 19:57
0
Dyrektorów nie było, bo Pan prezes olał towarzystwo i poszedł sobie na urlop. Poza tym ten konkurs to jedna wielka farsa. Na razie sprawdzam "zwycięzców w poszczególnych oddziałach i wszystko bierze PIS. Niech się Pan Wypych Wypcha.Pozdrawiam wszystkich normalnych
Avatar
Erasmus / 5 września 2007 o 17:49
0
Pani Bielińska nie jest samorządowcem tylko, przede wszystkim, ubezpieczeniowcem!
Avatar
Erasmus / 5 września 2007 o 17:46
0
Kupujesz gazetę w Irlandii? A umiesz Ty chociaż po ichniemu czytać?
Avatar
Erasmus / 5 września 2007 o 17:44
0
Kolorowy to Ty jesteś napewno, ale i przy okazji zwykła kreatura. Pani Bielińska jest uznanym autorytetem w dziedzinie ubezpieczeń oraz osobą powszechnię szanowaną w Lubartowie. Twoje plwociny pod Jej adresem są ogołocone z faktów. Jesteś zwykłym czerwonym truchłem.
Avatar
Magister / 4 września 2007 o 20:52
0
??????????????????????????????????????????????????
Avatar
Kolorowy / 4 września 2007 o 20:16
0
"Profesjonalistą" to ta Pani może jest ale w relacjach partyjnych i jako przyjaciółka dwóch naszych posłanek - S. i K.. Jak za AWS poprzedni dyrektor ratując stołek zatrudnił ją na stanowisku zastępcy od wypłaty rent i emerytur to narobiła takiego zamieszania, że po jej usunięciu (oczywiście jak SLD doszło do władzy) długo w ZUS-ie naprawiano Jej "profesjonalizm". Wtedy to była funkcja zastępcy a teraz trzeba grać "pierwsze skrzypce" - i prawdopodobnie nie będzie to gra ani wirtuoza ani instrument Stradiwariusa.Panasiuk może był konserwatywny ale rzeczywiście organizacyjnie sprawny co faktycznie można było odczuć na sali obsługi dla petentów a za jego czasów "panie urzędniczki" pracowały prawie jak "przyjaciółki". I nie widzę tutaj nic kolorowego - najlepiej w taki głupi sposób zdyskredytować pracę człowieka.
"Profesjonalistą" to ta Pani może jest ale w relacjach partyjnych i jako przyjaciółka dwóch naszych posłanek - S. i K.. Jak za AWS poprzedni dyrektor ratując stołek zatrudnił ją na stanowisku zastępcy od wypłaty rent i emerytur to narobiła takiego zamieszania, że po jej usunięciu (oczywiście jak SLD doszło do władzy) długo w ZUS-ie naprawiano Jej "profesjonalizm". Wtedy to była funkcja zastępcy a teraz trzeba grać "pierwsze skrzypce" - i prawdopodobnie nie będzie to gra ani wirtuoza ani instrument Stradiwariusa.... rozwiń
Avatar
obserwator / 4 września 2007 o 19:51
0
Tam przynajmniej ze spokojem kupuję gazetę i włączam telewizor. bez codziennych sensacji, dymisji, oszczerstw i awantur.
Avatar
znawca / 4 września 2007 o 19:48
0
niech nas ktoś ustrzeże przed tym"profesjonalizmem" pani B. kto Ci bajek naoopowiadał o kompetencji tej Pani??
Avatar
(Anonimowy) / 4 września 2007 o 17:47
0
..."wprowadził normalne relacje między ludźmi", znaczy się - między urzędnikami? A o petentach czasem nie zapomniał? Czerwone lizusy i różówe badziewie. Bielińska to przynajmniej profesjonalista.
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W powiecie kraśnickim PiS przejmuje władzę od PSL. Kto będzie nowym starostą?

W powiecie kraśnickim PiS przejmuje władzę od PSL. Kto będzie nowym starostą? 7 2

Wiele wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość przejmie władzę w powiecie kraśnickim, w którym przez ostatnie 4 lata rządziło Polskie Stronnictwo Ludowe. Wśród kandydatów na starostę wymieniani są Karol Rychlewski, bliski współpracownik Jarosława Czerwa, jak też przedstawiciele PiS Krzysztof Staruch i Jacek Dubiel.

Bialczanie dowiedzą się o jakości powietrza w mieście. Zamontowano specjalne czujniki

Bialczanie dowiedzą się o jakości powietrza w mieście. Zamontowano specjalne czujniki 0 0

Biała Podlaska uruchomiła system pomiaru jakości powietrza. Na słupach oświetleniowych zamontowano 10 czujników.

5 czynników, jakie mają wpływ na tanie OC. To także Twoje miejsce zamieszkania

5 czynników, jakie mają wpływ na tanie OC. To także Twoje miejsce zamieszkania 0 0

Zastanawiasz się, jak kupić OC najtaniej? Poznaj ważne zasady, którymi kierują się firmy przy obliczaniu składek OC.

Poszedł do lasu, znalazł pocisk artyleryjski [foto]

Poszedł do lasu, znalazł pocisk artyleryjski [foto] 0 0

W lesie na terenie gminy Firlej jeden z mieszkańców znalazł niewybuch.

Wynajem auta – co warto wiedzieć?

Wynajem auta – co warto wiedzieć? 0 0

Wypożyczenie samochodu to wbrew pozorom nie tylko usługa wakacyjna, gdy wybieramy się w daleką podróż i nie chcemy zabierać własnego auta ze sobą. Coraz więcej osób decyduje się dziś w ogóle nie posiadać własnego samochodu, jednak mają prawo jazdy i od czasu do czasu trudno im zastąpić ten wygodny środek transportu inną opcją.

Święty Mikołaj odwiedzi chore dzieci. Ulicami miasta przejdzie też jego orszak

Święty Mikołaj odwiedzi chore dzieci. Ulicami miasta przejdzie też jego orszak 0 0

Święty Mikołaj będzie jeździć autobusem i rozwozić prezenty chorym dzieciom. Już 3 grudnia wcielający się w postać biskupa z Miry odwiedzi szpitale i ośrodki, w których przebywają najmłodsi. Zaś 9 grudnia ulicami miasta już po raz 5. przejdzie Orszak św. Mikołaja

Lubelskie: Nowa fabryka wyprodukuje lampy do Jaguara, Bentleya i Forda
galeria

Lubelskie: Nowa fabryka wyprodukuje lampy do Jaguara, Bentleya i Forda 24 7

Producent oświetlenia zewnętrznego m.in. do Forda, Jaguara/Land Rovera, Skody, Bentleya i Volkswagena w przyszłym roku otworzy zakład produkcyjny w podlubelskich Niemcach. Varroc Lightning Systems zapowiada produkcję na poziomie 2 mln sztuk rocznie. Rekrutacja pracowników już się rozpoczęła.

Nowy prezydent Białej Podlaskiej zaprzysiężony. Kto zostanie wiceprezydentem?
galeria

Nowy prezydent Białej Podlaskiej zaprzysiężony. Kto zostanie wiceprezydentem? 8 13

Nową jakość w urzędzie miasta i większą dostępność dla mieszkańców zapowiada nowy prezydent Białej Podlaskiej Michał Litwiniuk. We wtorek został już oficjalnie zaprzysiężony na ten urząd.

Trener polskich skoczków zadowolony z przygotowań do sezonu. "Każdy zrobił progres w porównaniu do zeszłego roku" [wideo]
film

Trener polskich skoczków zadowolony z przygotowań do sezonu. "Każdy zrobił progres w porównaniu do zeszłego roku" [wideo] 0 0

W inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w Wiśle polscy skoczkowie wygrali konkurs drużynowy. Trzech z nich uplasowało się w najlepszej dziesiątce konkursu indywidualnego. - Przygotowania były bardzo dobre, plany treningowe udało nam się zrealizować w stu procentach. Myślę, że każdy ze skoczków zrobił progres w porównaniu do zeszłego roku - zapewnił trener biało-czerwonej kadry Stefan Horngacher.

Dźwięki [Domu] Słów - koncert Mateusza Franczaka
23 listopada 2018, 19:00
film

Dźwięki [Domu] Słów - koncert Mateusza Franczaka 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 w Domu Słów (ul. Królewska 17) odbędzie się koncert Mateusza Franczaka.

Lubelskie: Kolej nie rozpieszcza. Nowy rozkład jazdy nie jest powodem do zadowolenia

Lubelskie: Kolej nie rozpieszcza. Nowy rozkład jazdy nie jest powodem do zadowolenia 0 10

Znany jest już nowy rozkład jazdy pociągów, który ma obowiązywać od niedzieli, 9 grudnia.

Urząd Skarbowy rozliczy za nas deklaracje podatkowe

Urząd Skarbowy rozliczy za nas deklaracje podatkowe 0 0

W przyszłym roku Urząd Skarbowy przejmuje obowiązki rozliczenia osób składających PIT za 2018 r. E-PIT będzie przeznaczony dla tych, którzy są zatrudnieni na umowę zlecenie lub umowę o pracę. Nic nie trzeba będzie robić, bo system automatycznie nas rozliczy. To praktycznie oznacza koniec kar za nie złożenie deklaracji podatkowej.

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Prezydent podpisał ustawę

Ważna zmiana w sprawie przyszłych emerytur. Prezydent podpisał ustawę 0 3

Prezydent Andrzej Duda podpisał wczoraj ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Ma ona polegać na utworzeniu prywatnego, dobrowolnego systemu gromadzenia oszczędności emerytalnych.

Black Weekend w Tarasach Zamkowych
23 listopada 2018, 0:00
galeria

Black Weekend w Tarasach Zamkowych 0

Dlaczego raz w roku sklepy obniżają ceny produktów nawet o 70%? I co z tym wszystkim mają wspólnego Indianie z plemienia Wampanoagów? Koniec listopada to początek sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem, a także atrakcyjne wyprzedaże podczas popularnego Black Friday. Tarasy Zamkowe przygotowały z tej okazji przedłużoną wersję dnia wyjątkowych promocji i rabatów – Black Weekend. W dniach 23 - 25 listopada na wszystkich klientów centrum handlowego czekać będą niecodzienne przeceny i zniżki.

James Rodriguez trafi do Arsenalu? (wideo)
film

James Rodriguez trafi do Arsenalu? (wideo) 0 0

James Rodriguez może zamienić Bayern Monachium na Arsenal. Jak informuje hiszpańskie czasopismo „Don Balon” Kolumbijczyk może wkrótce zmienić barwy klubowe.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!