Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 marca 2010 r.
17:04
Edytuj ten wpis

Bronowice: Jak zdobyć basen? Przy śledziku z posłami

0 19 A A

Każda dzielnica w Lublinie chciałaby mieć swój basen. Ale to mieszkańcy Bronowic mają od w poniedziałek na piśmie deklarację poparcia posłów, miejskich radnych, włodarzy miasta i województwa. I szansę na pływalnię, jak żaden innych rejon Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wystarczyło zaangażowanie całej dzielnicy i "uruchomienie” odpowiednich kontaktów. Efekt? W Centrum Młodzieży "Nie lękajcie się” przy ul. Łabędziej 15 zebrali się w poniedziałek najważniejsi ludzie w mieście i regionie. Przychylni dla mieszkańców jak rzadko kiedy, i to niezależnie od opcji politycznej i poglądów.

– Muszę przyznać, że po raz pierwszy spotykam się z taką gościnnością na tego typu spotkaniach – nie kryła posłanka Joanna Mucha (PO), która jeszcze dzień wcześniej prowadziła w Warszawie debatę kandydatów PO na prezydenta. W poniedziałek, razem z innymi notablami i mieszkańcami Bronowic, zasiała przy suto zastawionych stołach.

Spotkanie zorganizowali członkowie Społecznego Komitetu Mieszkańców Bronowic i Rady Dzielnicy Bronowice. Pomógł proboszcz miejscowej parafii. I sponsorzy, którzy ufundowali poczęstunek.

– To prawdziwa uczta. Uczta demokracji – podkreślił senator Stanisław Gogacz (PiS). – Państwo nie czekacie na propozycje, które do Was przyjdą. Sami z nimi wychodzicie.

Mieszkańcy Bronowic kilka lat temu wymyślili sobie nowy, kryty basen – w miejscu starej, letniej pływalni przy ul. Łabędziej. – Mamy ponad 20 placówek oświatowo-wychowawczych. Dla tej młodzieży, żeby została spełniona zwykła sprawiedliwość, ten basen się należy – tłumaczy Adam Głowacz, przewodniczący Zarządu Dzielnicy Bronowice. – Ale należy się także mieszkańcom.

– W Lublinie mamy 27 dzielnic. Wszystkie mają swoje żądania, roszczenia. Ale Bronowice są specyficzne. Tu mieszkańcy zawsze mówią jednym głosem – podkreśla Piotr Kowalczyk (PiS), przewodniczący Rady Miasta.

I wspomina pierwsze spotkanie na temat basenu przy ul. Łabędziej z 2008 r.: – Wystarczyło kilka dni po tym spotkaniu, żeby mieszkańcy zebrali kilka tysięcy podpisów poparcia dla tego pomysłu. Efekt? W 2009 r. w budżecie miasta było już 500 tys. zł na dokumentację pływalni.
Projekt jest gotowy. Teraz potrzeba 27 milionów zł na budowę. Wiceprezydent Lublina Krzysztof Żuk zapowiedział w poniedziałek, że "jakieś” pieniądze zostaną przesunięte na inwestycję także w tegorocznym budżecie.

– Prezydent Adam Wasilewski 2,5 roku temu był tu na spotkaniu. I obiecał mieszkańcom wszystko, co chcieli. Tyle, że na podobnych spotkaniach w innych dzielnicach też obiecywał wszystko wszystkim. I nic z tego nie wyszło. Tak samo, jak z basenu na Bronowicach – zauważył radny Piotr Gawryszczak (PiS). – Pieniądze na dokumentacje zostały przesunięte dzięki staraniom radnych. A w tym roku środków jest jeszcze mniej, niż było w ubiegłym.

Już wiadomo, że większość pieniędzy na budowę trzeba będzie pozyskać z zewnątrz (może z Ministerstwa Sportu, może Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, może ze środków unijnych). Uczestnicy poniedziałkowego spotkania zadeklarowali jednogłośnie, że pomogą w szukaniu pieniędzy. Tak, żeby budowa na dobre ruszyła w przyszłym roku.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~gosc~ / 23 marca 2010 o 13:21
0
Filah napisał:
Dyskusja na tym forum potwierdza moje spostrzeżenia .
Przy inne okazji zabrałam glos jako mieszkanka /od ponad 50 lat osiedla/ o poniżaniu mieszkańcow dzielnicy.
Nikt nie ma prawa tego robić, tym bardziej na podstawie np. zniszczonych klatek schodowych.
Przecież nikt z odwiedzajacych miezkańców tego nie zrobił. tego dokonali sami mieszkańcy na zasadzie <TO NIE MOJE>

Z przerażeniem myslę o przypisaniu obiektu pod administracje kościoła - a do tego gospodarze spotkania zmierzają.
Są w Lublinie takie przykłady np. parking przy ul.Wallenroda - zarządzany przez władze koscioła.
Tam nie ma nic dla ludzi, "tam się robi kasę."

Do czego zmierzasz? Krytyka jest tu jak najbardziej na miejscu. Po co zaraz podnosić larum o jakimś poniżaniu? Jak ktoś toleruje chlew na klatce schodowej to sam się poniża, a ponieważ bloki niszczą sami mieszkańcy, to... Kółko się zamyka!

Do czego zmierzasz? Krytyka jest tu jak najbardziej na miejscu. Po co zaraz podnosić larum o jakimś poniżaniu? Jak ktoś toleruje chlew na klatce schodowej to sam się poniża, a ponieważ bloki niszczą sami mieszkańcy, to... Kółko się zamyka! rozwiń
Avatar
Filah / 23 marca 2010 o 10:52
0
Dyskusja na tym forum potwierdza moje spostrzeżenia .
Przy inne okazji zabrałam glos jako mieszkanka /od ponad 50 lat osiedla/ o poniżaniu mieszkańcow dzielnicy.
Nikt nie ma prawa tego robić, tym bardziej na podstawie np. zniszczonych klatek schodowych.
Przecież nikt z odwiedzajacych miezkańców tego nie zrobił. tego dokonali sami mieszkańcy na zasadzie <TO NIE MOJE>

Z przerażeniem myslę o przypisaniu obiektu pod administracje kościoła - a do tego gospodarze spotkania zmierzają.
Są w Lublinie takie przykłady np. parking przy ul.Wallenroda - zarządzany przez władze koscioła.
Tam nie ma nic dla ludzi, "tam się robi kasę."
Dyskusja na tym forum potwierdza moje spostrzeżenia .
Przy inne okazji zabrałam glos jako mieszkanka /od ponad 50 lat osiedla/ o poniżaniu mieszkańcow dzielnicy.
Nikt nie ma prawa tego robić, tym bardziej na podstawie np. zniszczonych klatek schodowych.
Przecież nikt z odwiedzajacych miezkańców tego nie zrobił. tego dokonali sami mieszkańcy na zasadzie <TO NIE MOJE>

Z przerażeniem myslę o przypisaniu obiektu pod administracje kościoła - a do tego gospodarze spotkania zmierzają.
Są w Lublinie takie ... rozwiń
Avatar
chart / 23 marca 2010 o 08:54
0
"może z Ministerstwa Sportu, może Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, może ze środków unijnych" - czyli nie wiadomo skąd, a pomysłów brakuje. "Jakieś pieniądze z tegorocznego budżetu" - przy inwestycji tej skali co to znaczy jakieś? I w czym i w jaki sposób u licha mają pomóc nawet dobrze nakarmieni parlamentarzyści? Z całą sympatią do aspiracji Bronowic - cała akcja na milę śmierdzi wyborami i demagogią.
Avatar
kreska / 23 marca 2010 o 08:26
0
Centrum Młodzieży "Nie lękajcie się” - ta nazwa najlepiej przystaje do "atmosferki" tej dzielnicy i poziomu jej "elyt". Jestem zmuszona bywać tam od czasu do czasu w odwiedzinach u krewnych. W żadnej dzielnicy miasta nie widziałam tak zapuszczonych, zasyfionych klatek schodowych jak właśnie tam. Puste butelki, puszki, niedopałki, papiery i cuchnące kałuże - oto klimat bloków na tym osiedlu. I do tego jeszcze chmary dresiarskiej żulii - wszędzie: na klatkach, pod klatkami, pod sklepami, na skwerkach, na przystankach, pod śmietnikami. Brzęk tłuczonych butelek, wrzaski, wycie i przekleństwa, zarówno w męskim, jak i damskim(?) wydaniu - tak wygląda ta wasza "stolyca-dzielnyca". Na pewno nie zgodzę się, żeby moje dzieci jeździły tam na basen. Tyle w tym temacie!
Centrum Młodzieży "Nie lękajcie się” - ta nazwa najlepiej przystaje do "atmosferki" tej dzielnicy i poziomu jej "elyt". Jestem zmuszona bywać tam od czasu do czasu w odwiedzinach u krewnych. W żadnej dzielnicy miasta nie widziałam tak zapuszczonych, zasyfionych klatek schodowych jak właśnie tam. Puste butelki, puszki, niedopałki, papiery i cuchnące kałuże - oto klimat bloków na tym osiedlu. I do tego jeszcze chmary dresiarskiej żulii - wszędzie: na klatkach, pod klatkami, pod sklepami, na skwerkach, na przystan... rozwiń
Avatar
iw / 23 marca 2010 o 08:09
0
broadway napisał:
Powiem CI czym się różnią Bronowice od czechowa czy lsm. Nie ma tu tylu dresidla, tych pseudomafiozów i cwaniaków. Tu fakt, żyją też ludzie marginesu ale z wyrokami, a nie dresiki z haczykami z giełdy i małe wsze jak na czechowie;/ tu nie ma dzieciakow z bogatych domow, tu swoj swojego broni, w nocy o polnocy. Szacun!

ja się na Bronowicach wychowałam i mieszkam tu juz ponad 30 lat - i tak jak napisałam - nie zamieniłabym się na żadne inne osiedle. wkur****a mne tylko to że jest takie z góry założenie że ten co mieszka na Bronowicach to od razu kryminalista...
i dlatego pytałam jaka jest różnica... bo wydaje mi sie że jej nie ma. na każdym osiedlu można spotkać taki sam przekrój społeczeństwa, z tą różnicą ze to prawda że u nas swój swojego nie ruszy

ja się na Bronowicach wychowałam i mieszkam tu juz ponad 30 lat - i tak jak napisałam - nie zamieniłabym się na żadne inne osiedle. wkur****a mne tylko to że jest takie z góry założenie że ten co mieszka na Bronowicach to od razu kryminalista...
i dlatego pytałam jaka jest różnica... bo wydaje mi sie że jej nie ma. na każdym osiedlu można spotkać taki sam przekrój społeczeństwa, z tą różnicą ze to prawda że u nas swój swojego nie ruszy rozwiń
Avatar
ktosik / 23 marca 2010 o 05:40
0
Posłanka Mucha "zasiała przy suto zastawionych stołach" , a reszta spotkala się przy śledziku. Artykul dlugo czekal na pulikację. Wszytkim wiadomo, że przy śledziku ludzie spotykaja się z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a przy tzw. jajeczku z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
Avatar
lub i lin / 23 marca 2010 o 01:04
0
abc napisał:
Mieszkam na łabędziej, masz coś K**** śmierdziuchu ze wsi????????????????


...rzekła "elita" z Bronowic ;-)
Avatar
Baron :) / 22 marca 2010 o 23:36
0
Bronowice to stolica Lublina Pozdroooo...;D
Avatar
abc / 22 marca 2010 o 22:51
0
malone napisał:
no to żule z bronowic będą sie kapać, bo nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie na łabędzią.



Mieszkam na łabędziej, masz coś K**** śmierdziuchu ze wsi????????????????
Avatar
broadway / 22 marca 2010 o 22:49
0
iw napisał:
wyobraź sobie że nie tylko żule mieszkają na tym osiedlu, zresztą tak jak i na każdym. nie wiem w czym mieszkańcy Bronowic są gorsi od tych z czechowa czy lsm. wypraszam sobie wrzucanie wszystkich do jednego worka - jak z Bronowic to żul albo kryminalista... masakra... mieszkam to od urodzenia i ani jednym ani drugim nie jestem i nie zamieniłabym tego osiedla na żadne inne.
tyle w tym temacie



Powiem CI czym się różnią Bronowice od czechowa czy lsm. Nie ma tu tylu dresidla, tych pseudomafiozów i cwaniaków. Tu fakt, żyją też ludzie marginesu ale z wyrokami, a nie dresiki z haczykami z giełdy i małe wsze jak na czechowie;/ tu nie ma dzieciakow z bogatych domow, tu swoj swojego broni, w nocy o polnocy. Szacun!



Powiem CI czym się różnią Bronowice od czechowa czy lsm. Nie ma tu tylu dresidla, tych pseudomafiozów i cwaniaków. Tu fakt, żyją też ludzie marginesu ale z wyrokami, a nie dresiki z haczykami z giełdy i małe wsze jak na czechowie;/ tu nie ma dzieciakow z bogatych domow, tu swoj swojego broni, w nocy o polnocy. Szacun! rozwiń
Avatar
~gosc~ / 23 marca 2010 o 13:21
0
Filah napisał:
Dyskusja na tym forum potwierdza moje spostrzeżenia .
Przy inne okazji zabrałam glos jako mieszkanka /od ponad 50 lat osiedla/ o poniżaniu mieszkańcow dzielnicy.
Nikt nie ma prawa tego robić, tym bardziej na podstawie np. zniszczonych klatek schodowych.
Przecież nikt z odwiedzajacych miezkańców tego nie zrobił. tego dokonali sami mieszkańcy na zasadzie <TO NIE MOJE>

Z przerażeniem myslę o przypisaniu obiektu pod administracje kościoła - a do tego gospodarze spotkania zmierzają.
Są w Lublinie takie przykłady np. parking przy ul.Wallenroda - zarządzany przez władze koscioła.
Tam nie ma nic dla ludzi, "tam się robi kasę."

Do czego zmierzasz? Krytyka jest tu jak najbardziej na miejscu. Po co zaraz podnosić larum o jakimś poniżaniu? Jak ktoś toleruje chlew na klatce schodowej to sam się poniża, a ponieważ bloki niszczą sami mieszkańcy, to... Kółko się zamyka!

Do czego zmierzasz? Krytyka jest tu jak najbardziej na miejscu. Po co zaraz podnosić larum o jakimś poniżaniu? Jak ktoś toleruje chlew na klatce schodowej to sam się poniża, a ponieważ bloki niszczą sami mieszkańcy, to... Kółko się zamyka! rozwiń
Avatar
Filah / 23 marca 2010 o 10:52
0
Dyskusja na tym forum potwierdza moje spostrzeżenia .
Przy inne okazji zabrałam glos jako mieszkanka /od ponad 50 lat osiedla/ o poniżaniu mieszkańcow dzielnicy.
Nikt nie ma prawa tego robić, tym bardziej na podstawie np. zniszczonych klatek schodowych.
Przecież nikt z odwiedzajacych miezkańców tego nie zrobił. tego dokonali sami mieszkańcy na zasadzie <TO NIE MOJE>

Z przerażeniem myslę o przypisaniu obiektu pod administracje kościoła - a do tego gospodarze spotkania zmierzają.
Są w Lublinie takie przykłady np. parking przy ul.Wallenroda - zarządzany przez władze koscioła.
Tam nie ma nic dla ludzi, "tam się robi kasę."
Dyskusja na tym forum potwierdza moje spostrzeżenia .
Przy inne okazji zabrałam glos jako mieszkanka /od ponad 50 lat osiedla/ o poniżaniu mieszkańcow dzielnicy.
Nikt nie ma prawa tego robić, tym bardziej na podstawie np. zniszczonych klatek schodowych.
Przecież nikt z odwiedzajacych miezkańców tego nie zrobił. tego dokonali sami mieszkańcy na zasadzie <TO NIE MOJE>

Z przerażeniem myslę o przypisaniu obiektu pod administracje kościoła - a do tego gospodarze spotkania zmierzają.
Są w Lublinie takie ... rozwiń
Avatar
chart / 23 marca 2010 o 08:54
0
"może z Ministerstwa Sportu, może Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, może ze środków unijnych" - czyli nie wiadomo skąd, a pomysłów brakuje. "Jakieś pieniądze z tegorocznego budżetu" - przy inwestycji tej skali co to znaczy jakieś? I w czym i w jaki sposób u licha mają pomóc nawet dobrze nakarmieni parlamentarzyści? Z całą sympatią do aspiracji Bronowic - cała akcja na milę śmierdzi wyborami i demagogią.
Avatar
kreska / 23 marca 2010 o 08:26
0
Centrum Młodzieży "Nie lękajcie się” - ta nazwa najlepiej przystaje do "atmosferki" tej dzielnicy i poziomu jej "elyt". Jestem zmuszona bywać tam od czasu do czasu w odwiedzinach u krewnych. W żadnej dzielnicy miasta nie widziałam tak zapuszczonych, zasyfionych klatek schodowych jak właśnie tam. Puste butelki, puszki, niedopałki, papiery i cuchnące kałuże - oto klimat bloków na tym osiedlu. I do tego jeszcze chmary dresiarskiej żulii - wszędzie: na klatkach, pod klatkami, pod sklepami, na skwerkach, na przystankach, pod śmietnikami. Brzęk tłuczonych butelek, wrzaski, wycie i przekleństwa, zarówno w męskim, jak i damskim(?) wydaniu - tak wygląda ta wasza "stolyca-dzielnyca". Na pewno nie zgodzę się, żeby moje dzieci jeździły tam na basen. Tyle w tym temacie!
Centrum Młodzieży "Nie lękajcie się” - ta nazwa najlepiej przystaje do "atmosferki" tej dzielnicy i poziomu jej "elyt". Jestem zmuszona bywać tam od czasu do czasu w odwiedzinach u krewnych. W żadnej dzielnicy miasta nie widziałam tak zapuszczonych, zasyfionych klatek schodowych jak właśnie tam. Puste butelki, puszki, niedopałki, papiery i cuchnące kałuże - oto klimat bloków na tym osiedlu. I do tego jeszcze chmary dresiarskiej żulii - wszędzie: na klatkach, pod klatkami, pod sklepami, na skwerkach, na przystan... rozwiń
Avatar
iw / 23 marca 2010 o 08:09
0
broadway napisał:
Powiem CI czym się różnią Bronowice od czechowa czy lsm. Nie ma tu tylu dresidla, tych pseudomafiozów i cwaniaków. Tu fakt, żyją też ludzie marginesu ale z wyrokami, a nie dresiki z haczykami z giełdy i małe wsze jak na czechowie;/ tu nie ma dzieciakow z bogatych domow, tu swoj swojego broni, w nocy o polnocy. Szacun!

ja się na Bronowicach wychowałam i mieszkam tu juz ponad 30 lat - i tak jak napisałam - nie zamieniłabym się na żadne inne osiedle. wkur****a mne tylko to że jest takie z góry założenie że ten co mieszka na Bronowicach to od razu kryminalista...
i dlatego pytałam jaka jest różnica... bo wydaje mi sie że jej nie ma. na każdym osiedlu można spotkać taki sam przekrój społeczeństwa, z tą różnicą ze to prawda że u nas swój swojego nie ruszy

ja się na Bronowicach wychowałam i mieszkam tu juz ponad 30 lat - i tak jak napisałam - nie zamieniłabym się na żadne inne osiedle. wkur****a mne tylko to że jest takie z góry założenie że ten co mieszka na Bronowicach to od razu kryminalista...
i dlatego pytałam jaka jest różnica... bo wydaje mi sie że jej nie ma. na każdym osiedlu można spotkać taki sam przekrój społeczeństwa, z tą różnicą ze to prawda że u nas swój swojego nie ruszy rozwiń
Avatar
ktosik / 23 marca 2010 o 05:40
0
Posłanka Mucha "zasiała przy suto zastawionych stołach" , a reszta spotkala się przy śledziku. Artykul dlugo czekal na pulikację. Wszytkim wiadomo, że przy śledziku ludzie spotykaja się z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a przy tzw. jajeczku z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
Avatar
lub i lin / 23 marca 2010 o 01:04
0
abc napisał:
Mieszkam na łabędziej, masz coś K**** śmierdziuchu ze wsi????????????????


...rzekła "elita" z Bronowic ;-)
Avatar
Baron :) / 22 marca 2010 o 23:36
0
Bronowice to stolica Lublina Pozdroooo...;D
Avatar
abc / 22 marca 2010 o 22:51
0
malone napisał:
no to żule z bronowic będą sie kapać, bo nikt o zdrowych zmysłach nie pojedzie na łabędzią.



Mieszkam na łabędziej, masz coś K**** śmierdziuchu ze wsi????????????????
Avatar
broadway / 22 marca 2010 o 22:49
0
iw napisał:
wyobraź sobie że nie tylko żule mieszkają na tym osiedlu, zresztą tak jak i na każdym. nie wiem w czym mieszkańcy Bronowic są gorsi od tych z czechowa czy lsm. wypraszam sobie wrzucanie wszystkich do jednego worka - jak z Bronowic to żul albo kryminalista... masakra... mieszkam to od urodzenia i ani jednym ani drugim nie jestem i nie zamieniłabym tego osiedla na żadne inne.
tyle w tym temacie



Powiem CI czym się różnią Bronowice od czechowa czy lsm. Nie ma tu tylu dresidla, tych pseudomafiozów i cwaniaków. Tu fakt, żyją też ludzie marginesu ale z wyrokami, a nie dresiki z haczykami z giełdy i małe wsze jak na czechowie;/ tu nie ma dzieciakow z bogatych domow, tu swoj swojego broni, w nocy o polnocy. Szacun!



Powiem CI czym się różnią Bronowice od czechowa czy lsm. Nie ma tu tylu dresidla, tych pseudomafiozów i cwaniaków. Tu fakt, żyją też ludzie marginesu ale z wyrokami, a nie dresiki z haczykami z giełdy i małe wsze jak na czechowie;/ tu nie ma dzieciakow z bogatych domow, tu swoj swojego broni, w nocy o polnocy. Szacun! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać

Energia Kozienice – Wisła Puławy 2:3. Na zmęczeniu też można wygrywać 0 0

Chociaż brakowało sił z powodu ciężkich treningów, to piłkarze Jacka Magnuszewskiego zaliczyli w kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem Wisła pokonała na wyjeździe czwartoligową Energię Kozienice 3:2. I to na boisku rywala

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie
27 lipca 2018, 21:00

"Doktor Murek" i "Przełęcz Ocalonych" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Ruchu Solidarności Rodzin zaprasza na ostatnie lipcowe projekcje w ramach plenerowego Kina w Bramie (ul. Królewska 3). W dniach 27-28 lipca zobaczymy klasyczną polską produkcję Doktor Murek oraz oscarowe, epickie kino Mela Gibsona Przełęcz Ocalonych.

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia]

Chciała uniknąć zderzenia z dzikiem, wjechała w drzewo [zdjęcia] 0 3

Pięć osób trafiło do szpitala po tym, jak kierująca BMW straciła panowanie nad autem i uderzyła w drzewo. Próbowała uniknąć zderzenia z dzikiem

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia]
galeria

Motocyklista zderzył się z kombajnem, zginął na miejscu [zdjęcia] 13 5

Tragiczny wypadek na drodze Józefów - Hamernia w powiecie biłgorajskim. Nie żyje 48-letni motocyklista

We trzech pobili 31-latka z Lublina

We trzech pobili 31-latka z Lublina 0 2

Trzech bandytów pobiło mieszkańca Lublina. 31-latek przebywa w szpitalu

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego

Lublin: Nowe autobusy mają pod górkę. Do tej pory nie dostarczono ani jednego 0 5

Do piątku spodziewana jest dostawa ośmiu nowych autobusów zamówionych przez miasto w lubelskim Ursusie. Taki termin podał miastu dostawca pojazdów, który zgodnie z umową powinien je przekazać do 29 maja. Umowa dawała mu dodatkowy czas do 29 czerwca, ale i ten termin został przekroczony.

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą

Jacek Bąk: Jerzy Brzęczek zaczyna pracę z czystą kartą 0 0

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem, 96-krotnym reprezentantem Polski

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie
15 października 2018, 19:00

Widowisko w hołdzie Michaelowi Jacksonowi w Lublinie 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już 15 października o godz. 19 w Hali Globus (ul. Kazimierza Wielkiego 8) zaprezentowane zostanie niesamowite widowisko muzyczne w hołdzie Michaelowi Jacksonowi - Thriller LIVE!

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli
film

Policjanci znaleźli zakrwawione niemowlę. Rodzice usłyszeli zarzuty gdy wytrzeźwieli 5 3

Zielona Góra. 10-miesięczne dziecko z ranami głowy znaleźli zielonogórscy policjanci podczas interwencji w sprawie zakłócania ciszy nocnej w jednym z mieszkań. Niemowlę trafiło do szpitala, a rodzice do policyjnej celi. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi im do pięciu lat więzienia.