Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 listopada 2014 r.
13:45
Edytuj ten wpis

Brutalna interwencja policji? "Mężczyzna stawiał opór, wyzywał, chciał uderzyć"

Autor: Zdjęcie autora aa
0 246 A A

Zaczęło się od przejścia przez jezdnię na czerwonym świetle a skończy na zarzucie dotyczącym znieważenia policjantów. Wczoraj funkcjonariusze z Lublina zatrzymali mężczyznę. Ponieważ, jak twierdzi policja, stawiał opór użyto siły i gazu łzawiącego. Sprawa stała się medialna, bo filmik z tego zdarzenia znalazł się w internecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Film w sieci

Ponad minutowy film z interwencji policji z 1 listopada ktoś wrzucił na portal YouTube. Na ul. Lipowej w Lublinie przy przystanku autobusowym stoi radiowóz. Dwóch funkcjonariuszy próbuje obezwładnić mężczyznę.

"P… wam się. Za to, że nie chciał się wylegitymować” - krzyczy w nagranym materiale kobieta. "Patrz gazem mu psikają. Znowu gazem mu psikają”. Po czym dzwoni na policję.

W pobliżu jest wielu gapiów. Atmosfera jest nerwowa. "Co robisz nie widzisz, że go udusisz!?” - słyszymy w tle inny kobiecy głos.

Policjanci przyciskają mężczyznę do radiowozu. Po czym kładą na ziemi. Zakładają kajdanki.

O co chodzi?

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 21. Zdaniem policji zamieszczony w sieci film jest tylko fragmentem całego zajścia, do którego doszło w Śródmieściu.

- Policjanci zauważyli dwie osoby przechodzące przez jezdnię na ul. Lipowej na czerwonym świetle - mówi st. sierż. Kamil Gołębiowski z zespołu prasowego KWP w Lublinie. Prowadzona była akcja "Znicz”. Policjanci zwracali dużą uwagę na wykroczenia w ruchu drogowym. Osoby te - kobieta i mężczyzna zostały poproszone o wylegitymowanie się. Odmówiły. Powiedziały, że nie mają zamiaru podawać swoich danych osobowych.

Zdaniem przedstawiciela lubelskiej policji zostali przez funkcjonariuszy pouczeni, że jest to ich obowiązek.

- W tym czasie mężczyzna zaczął stawiać najpierw bierny a później czynny opór - kontynuuje st. sierż. Gołębiowski. - Odpychał policjantów. Wyzywał ich. Chciał uderzyć z tzw. główki. Funkcjonariusze nie mieli innego wyjścia jak tylko go zatrzymać.

Zdaniem policji mężczyzna został obezwładniony bo stawiał opór. - Policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego siły fizycznej i gazu łzawiącego - dodaje st. sierż. Gołębiowski.

W efekcie mężczyzna został zatrzymany. Na komisariacie nie zgodził się na badanie alkomatem. W szpitalu została pobrana od niego krew do badań. Trafił do policyjnego aresztu.

- Mężczyzna będzie odpowiadać za znieważanie policjantów - zapowiada przedstawiciel KWP w Lublinie.

Policja nie wyklucza, że także inne osoby usłyszą podobne zarzuty.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 246

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jacek dyć / 8 grudnia 2014 r. o 12:54
0

Ach gdzie są te chłopy?

 

Onegdaj w kozim grodzie na ruchliwej lubartowskiej ulicy,

za dnia białego herszta policji chuligani dotkliwie zleli,

tam ze świecą szukaj dżentelmena i nieskalanej dziewicy,

zatem do pilnowania ładu czerstwych chłopaków wzięli,

trudno się dziwić chłopaki prą do miasta wrażeń chciwi,

odłogiem kultura leży, a wieś pustką świeci i starzyzną trąci,

z gadżetami przy pasach strojnie chadzają jak rycerze tkliwi,

chuliganom jakby nie było respekcik spokój w głowie mąci,

chociaż dobrze wiedzą, że policjant nie może używać do woli pały,

niemniej zaprzestali na żywca drzeć torebki kobietkom zagonionym,

a i policjanty w zetknięciu z przechodniami trochę się ucywilizowały,

i nikt tak dokładnie nie wie, kto kim ma być w tym wieku szalonym,

z wejściem do unii europejskiej rynek obca żywność zaleje,

głód przy braku widoku na pracę Polakowi dobrze są znane,

gdy naród mało uczciwy, przeto przestępstwo powszednieje,

co będzie wiem, gdy wy mówicie iż wyroki Boże są niezbadane,

dobrze by tobie było narodzie oręż przekuć na lemiesze,

miast respekciku w swej dłoni, lepiej ci dzierżyć kosisko,

gdy o rolę zadbasz, będzie to ku ogółu głodnych uciesze,

może z sioła dalej ci będzie, ale z naturą do Boga blisko.

napisane na długo przed wejściem do Uni

Ach gdzie są te chłopy?

 

Onegdaj w kozim grodzie na ruchliwej lubartowskiej ulicy,

za dnia białego herszta policji chuligani dotkliwie zleli,rozwiń

Avatar
W dupe mnie pocalujcie / 4 grudnia 2014 r. o 11:20
0

Policja zawsze wygra frajery jebane a wiecej popelniaja przestepstw niz normalni ludzie !!!!!

Avatar
folkatka / 11 listopada 2014 r. o 14:52
0
OK przywracam post. Nie wiem czy dobrze robię, ale niech Wam bedzie. W dalszym ciagu twierdze, ze jest poniżej pewnego poziomu, którego bym sobie na tym forum życzyła.
Avatar
BLABLA / 11 listopada 2014 r. o 13:06
0

Usunełam poprzedni post, ponieważ był ordynarny w treści i obraźliwy dla przedmówcy.

Nauczcie się wypowiadać z kulturą, to nie będę nic usuwać!! 


Usunełam poprzedni post, ponieważ był ordynarny w treści i obraźliwy dla przedmówcy.

Nauczcie się wypowiadać z kulturą, to nie będę nic usuwać!! 

w żaden sposób nie był ani "ordynarny ani obraźliwy" był po prostu prawdziwy. Co najwyżej obraźliwa była odpowiedź tego przedmówcy który nazwał mnie idiotą, na to zostało odpisane że świadczy to o jego intelekcie. Z tego co widzę na forum są rzeczy znacznie bardziej "gorszące" ale chwalą policję więc jest ok. p.s.dużo pewnie nie płacą ale zawsze jednak coś ;) Podsumowując: DZIENNIK ŻENADA NA SMYCZY LOKALNEJ WŁADZY (a odpowiedź pani moderator kompromituje jeszcze bardziej hehe)

w żaden sposób nie był ani "ordynarny ani obraźliwy" był po prostu prawdziwy. Co najwyżej obraźliwa była odpowiedź tego przedmówcy który nazwał mnie idiotą, na to zostało odpisane że świadczy to o jego intelekcie. Z tego co widzę na forum są rzeczy znacznie bardziej "gorszące" ale chwalą policję więc jest ok. p.s.dużo pewnie nie płacą ale zawsze jednak coś ;) Podsumowując: DZIENNIK ŻENADA NA SMYCZY LOKALNEJ WŁADZY (a odpowiedź pani moderator kompromituje jeszcze bardziej hehe)

rozwiń
Avatar
folkatka / 10 listopada 2014 r. o 18:48
0

Jakieś konkretne pieniądze z tego są ?

Czy rozumiesz znaczenie słowa "społeczny"?  

Avatar
Dziennikarz śledczy / 10 listopada 2014 r. o 17:34
0

Usunełam poprzedni post, ponieważ był ordynarny w treści i obraźliwy dla przedmówcy.

Nauczcie się wypowiadać z kulturą, to nie będę nic usuwać!! 

Jakieś konkretne pieniądze z tego są ??

Avatar
folkatka / 10 listopada 2014 r. o 14:19
0

Usunełam poprzedni post, ponieważ był ordynarny w treści i obraźliwy dla przedmówcy.

Nauczcie się wypowiadać z kulturą, to nie będę nic usuwać!! 

Avatar
BLABLA / 10 listopada 2014 r. o 14:03
0

szkoda że wcześniejszy komentarz został usunięty - to tylko potwierdza jego treść a mianowicie "90% KOMENTARZY TU ZAISTNIAŁYCH POWSTAJE NA LUBELSKICH KOMISARIATACH" (abstrahując już od samego filmu i po której stronie leży racja. 

Państwo jest policyjne, bo niby wolność słowa itd. ale DZIENNIK WSCHODNI CENZUROWANY- ŻAL.PL

Avatar
POwstaniec / 7 listopada 2014 r. o 11:34
0

widziałem jakiśczas temu jak policjant gonił gościa w Puławach na Niwie, zaczęło się przy światłach przy Sikorskiego, dookoła Niwy aż chwast padł na trawniku, zakuli go w kajdanki, do radiolki i po widowisku!! Szacun dla Policjanta za kondycję!

Ale tak CYCU nie może być !!!  to tak samo i w ten sama nagonka i sposób w jaki  niemcy napie rdalali żydów w gettcie,tak nie może być !!!  a tyle czasu minęło od tamtego okresu.  ech co za dziki kraj !!!!

Ale tak CYCU nie może być !!!  to tak samo i w ten sama nagonka i sposób w jaki  niemcy napie rdalali żydów w gettcie,tak nie może być !!!  a tyle czasu minęło od tamtego okresu.  ech co za dziki kraj !!!!

rozwiń
Avatar
jarek / 7 listopada 2014 r. o 11:17
0
Gdyby to była brutalna interwencja to by wyciągnęli pały i go obili. Policjanci okazali znajomość sztuki obezwładniani. Zastosowali podduszanie - to jest to najskuteczniejsza forma obezwładniania znana m.in. z MMA. Gaz jest neutralny i nieszkodliwy. Miał skrócić zapędy do stawiania oporu. Gdyby gość się nie rzucał to by nie było kłopotu. Babka też powina zostać zgarnięta.
Avatar
jacek dyć / 8 grudnia 2014 r. o 12:54
0

Ach gdzie są te chłopy?

 

Onegdaj w kozim grodzie na ruchliwej lubartowskiej ulicy,

za dnia białego herszta policji chuligani dotkliwie zleli,

tam ze świecą szukaj dżentelmena i nieskalanej dziewicy,

zatem do pilnowania ładu czerstwych chłopaków wzięli,

trudno się dziwić chłopaki prą do miasta wrażeń chciwi,

odłogiem kultura leży, a wieś pustką świeci i starzyzną trąci,

z gadżetami przy pasach strojnie chadzają jak rycerze tkliwi,

chuliganom jakby nie było respekcik spokój w głowie mąci,

chociaż dobrze wiedzą, że policjant nie może używać do woli pały,

niemniej zaprzestali na żywca drzeć torebki kobietkom zagonionym,

a i policjanty w zetknięciu z przechodniami trochę się ucywilizowały,

i nikt tak dokładnie nie wie, kto kim ma być w tym wieku szalonym,

z wejściem do unii europejskiej rynek obca żywność zaleje,

głód przy braku widoku na pracę Polakowi dobrze są znane,

gdy naród mało uczciwy, przeto przestępstwo powszednieje,

co będzie wiem, gdy wy mówicie iż wyroki Boże są niezbadane,

dobrze by tobie było narodzie oręż przekuć na lemiesze,

miast respekciku w swej dłoni, lepiej ci dzierżyć kosisko,

gdy o rolę zadbasz, będzie to ku ogółu głodnych uciesze,

może z sioła dalej ci będzie, ale z naturą do Boga blisko.

napisane na długo przed wejściem do Uni

Ach gdzie są te chłopy?

 

Onegdaj w kozim grodzie na ruchliwej lubartowskiej ulicy,

za dnia białego herszta policji chuligani dotkliwie zleli,rozwiń

Avatar
W dupe mnie pocalujcie / 4 grudnia 2014 r. o 11:20
0

Policja zawsze wygra frajery jebane a wiecej popelniaja przestepstw niz normalni ludzie !!!!!

Avatar
folkatka / 11 listopada 2014 r. o 14:52
0
OK przywracam post. Nie wiem czy dobrze robię, ale niech Wam bedzie. W dalszym ciagu twierdze, ze jest poniżej pewnego poziomu, którego bym sobie na tym forum życzyła.
Avatar
BLABLA / 11 listopada 2014 r. o 13:06
0

Usunełam poprzedni post, ponieważ był ordynarny w treści i obraźliwy dla przedmówcy.

Nauczcie się wypowiadać z kulturą, to nie będę nic usuwać!! 


Usunełam poprzedni post, ponieważ był ordynarny w treści i obraźliwy dla przedmówcy.

Nauczcie się wypowiadać z kulturą, to nie będę nic usuwać!! 

w żaden sposób nie był ani "ordynarny ani obraźliwy" był po prostu prawdziwy. Co najwyżej obraźliwa była odpowiedź tego przedmówcy który nazwał mnie idiotą, na to zostało odpisane że świadczy to o jego intelekcie. Z tego co widzę na forum są rzeczy znacznie bardziej "gorszące" ale chwalą policję więc jest ok. p.s.dużo pewnie nie płacą ale zawsze jednak coś ;) Podsumowując: DZIENNIK ŻENADA NA SMYCZY LOKALNEJ WŁADZY (a odpowiedź pani moderator kompromituje jeszcze bardziej hehe)

w żaden sposób nie był ani "ordynarny ani obraźliwy" był po prostu prawdziwy. Co najwyżej obraźliwa była odpowiedź tego przedmówcy który nazwał mnie idiotą, na to zostało odpisane że świadczy to o jego intelekcie. Z tego co widzę na forum są rzeczy znacznie bardziej "gorszące" ale chwalą policję więc jest ok. p.s.dużo pewnie nie płacą ale zawsze jednak coś ;) Podsumowując: DZIENNIK ŻENADA NA SMYCZY LOKALNEJ WŁADZY (a odpowiedź pani moderator kompromituje jeszcze bardziej hehe)

rozwiń
Avatar
folkatka / 10 listopada 2014 r. o 18:48
0

Jakieś konkretne pieniądze z tego są ?

Czy rozumiesz znaczenie słowa "społeczny"?  

Avatar
Dziennikarz śledczy / 10 listopada 2014 r. o 17:34
0

Usunełam poprzedni post, ponieważ był ordynarny w treści i obraźliwy dla przedmówcy.

Nauczcie się wypowiadać z kulturą, to nie będę nic usuwać!! 

Jakieś konkretne pieniądze z tego są ??

Avatar
folkatka / 10 listopada 2014 r. o 14:19
0

Usunełam poprzedni post, ponieważ był ordynarny w treści i obraźliwy dla przedmówcy.

Nauczcie się wypowiadać z kulturą, to nie będę nic usuwać!! 

Avatar
BLABLA / 10 listopada 2014 r. o 14:03
0

szkoda że wcześniejszy komentarz został usunięty - to tylko potwierdza jego treść a mianowicie "90% KOMENTARZY TU ZAISTNIAŁYCH POWSTAJE NA LUBELSKICH KOMISARIATACH" (abstrahując już od samego filmu i po której stronie leży racja. 

Państwo jest policyjne, bo niby wolność słowa itd. ale DZIENNIK WSCHODNI CENZUROWANY- ŻAL.PL

Avatar
POwstaniec / 7 listopada 2014 r. o 11:34
0

widziałem jakiśczas temu jak policjant gonił gościa w Puławach na Niwie, zaczęło się przy światłach przy Sikorskiego, dookoła Niwy aż chwast padł na trawniku, zakuli go w kajdanki, do radiolki i po widowisku!! Szacun dla Policjanta za kondycję!

Ale tak CYCU nie może być !!!  to tak samo i w ten sama nagonka i sposób w jaki  niemcy napie rdalali żydów w gettcie,tak nie może być !!!  a tyle czasu minęło od tamtego okresu.  ech co za dziki kraj !!!!

Ale tak CYCU nie może być !!!  to tak samo i w ten sama nagonka i sposób w jaki  niemcy napie rdalali żydów w gettcie,tak nie może być !!!  a tyle czasu minęło od tamtego okresu.  ech co za dziki kraj !!!!

rozwiń
Avatar
jarek / 7 listopada 2014 r. o 11:17
0
Gdyby to była brutalna interwencja to by wyciągnęli pały i go obili. Policjanci okazali znajomość sztuki obezwładniani. Zastosowali podduszanie - to jest to najskuteczniejsza forma obezwładniania znana m.in. z MMA. Gaz jest neutralny i nieszkodliwy. Miał skrócić zapędy do stawiania oporu. Gdyby gość się nie rzucał to by nie było kłopotu. Babka też powina zostać zgarnięta.