Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2010 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Co dalej z Teatrem w Budowie? "To nadmuchany balon"

0 18 A A

Marszałek województwa Krzysztof Hetman zapowiedział w czwartek, że do końca roku podejmie decyzję w sprawie Centrum Spotkań Kultur w Lublinie, czyli Teatru w Budowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Hetman podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami pytany o budowę Centrum Spotkania Kultur stwierdził, że władze Lublina zastanawiają się "nad zakresem realizacji tej inwestycji". Co to oznacza? Marszałek tego nie sprecyzował.

– Zastanawiam się, czy potrzebnie ten balon został tak nadmuchany. Nie wiem, czy nie lepiej wybudować czegoś nowego i funkcjonalnego, niż reanimować ten relikt PRL. Na decyzję mam jeszcze 10 dni. Proszę o cierpliwość – powiedział.

>> Żuk i Hetman: Jeśli trzeba, to złożymy skargę na rząd ws. budowy S17

Jak dodał w tej chwili nie ma gwarancji, że uda się skończyć prace przy Teatrze do 2015 roku, jak wcześniej planowano.

Spór marszałka z architektem

Koncepcję rewitalizacji dzisiejszego Teatru w Budowie przygotowała lubelska pracownia Bolesława Stelmacha. Obejmuje ona zarówno teatr, jak i połączony z nim gmach Filharmonii Lubelskiej. Spór toczy się właśnie o filharmonię i pieniądze, jakie trzeba wydać na jej przebudowę.

Urząd oszacował, że wystarczy 30 mln zł. Taką sumę zarezerwowano, podpisując umowę z architektem. Według Stelmacha, koszty będą kilkukrotnie wyższe. Nieprecyzyjne zapisy umowy dają pole do różnych interpretacji.

Samorządowcy uważają, że architekt powinien zmieścić się w budżecie i zaprojektować budynek, który spełni surowe normy bezpieczeństwa. Bolesław Stelmach przekonuje, że spełnienie tych wymagań będzie kosztować ok. 100 mln zł.

Po długich negocjacjach architekt przedstawił trzy wersje projektu. Koszty najdroższego oszacowano na 117 mln zł. Za realizację najtańszego urząd musiałby zapłacić 95 mln zł. Nad tymi propozycjami debatowali członkowie Zarządu Województwa i urzędowi specjaliści. Padła propozycja, by zerwać umowę ze Stelmachem, jeśli do końca listopada nie przedstawi on zadowalającego projektu CSK.

Jeśli urząd zerwie umowę z architektem, sprawa trafi do sądu. To oznacza spore opóźnienie w realizacji inwestycji. Nie wiadomo, kto i kiedy mógłby się zabrać za przygotowanie nowego projektu. CSK powinno być gotowe w 2013 roku. W przeciwnym razie ryzykujemy utratę unijnych pieniędzy na ten cel.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
generation_next / 24 grudnia 2010 r. o 09:36
0
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
[/quote]

Słusznie - skąd weźmie pieniądze z podatków? Jakich podatków? emerytów? rencistów? bezrobotnych pobierających zasiłki? stażystów z PUP? Firm ledwie utrzymujących się? Brak działania władz w tematach inwestycji infrastrukturalnych+brak inwestycji przemysłowych=bieda. Proponuję nowemu Prezydentowi Lublina i Marszałkowi wybrać się do Rzeszowa i nauczyć się sprawnego gospodarowania tym czym dysponują.
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczen... rozwiń
Avatar
generation_next / 24 grudnia 2010 r. o 09:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1293137306' post='410649']
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[/quote]

Doceniam głębię przemyśleń ale nie rozumiem...możesz jaśniej?
Avatar
wert / 24 grudnia 2010 r. o 08:58
0
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
[/quote]
W pełni się zgadzam, nie ma najmniejszego sensu wykańczać tego monstrum. Wystarczy tylko uporządkować elewację zewnętrzną (i otoczenie) i pozostawić to w formie niejako "trwałej ruiny". A pieniądze wydać tylko na modernizację już użytkowanej części budynku.
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczen... rozwiń
Avatar
OO / 24 grudnia 2010 r. o 07:50
0
[quote name='Gość' timestamp='1293137306' post='410649']
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[/quote]

O co chodzi ci z tym prądem?
Instalacja ci pier***neła?
A jak nie lubelszczyzna to co Roztocze?
Mondralo
Avatar
stare miasto-mieszkaniec / 23 grudnia 2010 r. o 22:21
0
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
Avatar
essential killing / 23 grudnia 2010 r. o 22:10
0
marszałek musi zerwac umowe ze Stelmachem, urząd wygra z nim kazda sprawe w sądzie za niedotrzymanie terminów w przypadku CSK, a poza tym jednotka podlega marszałkowi - biblioteka Łopacińskiego wygrala w ubieglym roku proces ze Stelmachem własnie za niedotrzymanie warunków umowy, zgadnijcie jakiego rzedu kaskę musial Stelmach oddac bibliotece a poza tym te projekty Stelmacha: atrium w naleczowie, Lopacinski, park technologiczny na felinie - wszystko na jedno kopyto. Jedyną zaleta Stelmacha jest to, ze razem z Jankiem Palikotem jeżdzi na narty nawet swego czasu mieszkalismy w jednym hotelu )))))))))))))))))))
marszałek musi zerwac umowe ze Stelmachem, urząd wygra z nim kazda sprawe w sądzie za niedotrzymanie terminów w przypadku CSK, a poza tym jednotka podlega marszałkowi - biblioteka Łopacińskiego wygrala w ubieglym roku proces ze Stelmachem własnie za niedotrzymanie warunków umowy, zgadnijcie jakiego rzedu kaskę musial Stelmach oddac bibliotece a poza tym te projekty Stelmacha: atrium w naleczowie, Lopacinski, park technologiczny na felinie - wszystko na jedno kopyto. Jedyną zaleta Stelmacha jest to, ze razem z Jankiem Palikotem jeżdzi na nar... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2010 r. o 21:48
0
[quote name='generation_next' timestamp='1293135237' post='410626']
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[/quote]
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[quote name='generation_next' timestamp='1293135237' post='410626']
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[/quote]
Genera... rozwiń
Avatar
generation_next / 23 grudnia 2010 r. o 21:13
0
[quote name='TW Filozof' timestamp='1293128329' post='410565']
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
[/quote]
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[quote name='TW Filozof' timestamp='1293128329' post='410565']
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
[/quote]
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowyc... rozwiń
Avatar
UFOLUDEK / 23 grudnia 2010 r. o 20:07
0
Prezydent RP, Premier, Rada Ministrów, Wojewoda, Marszałek, Prezydent Lublina - wszyscy z jednej koalicji. Dlaczego nie można skończyć m.in Teatru w Budowie? Wszystkiemu winni są UFOLUDKI
Avatar
TW Filozof / 23 grudnia 2010 r. o 19:18
0
[quote name='Gość' timestamp='1293125840' post='410532']
Bardzo się martwię,źeby lotnisko nie było nadmuchanym balonem.
[/quote]
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
Avatar
generation_next / 24 grudnia 2010 r. o 09:36
0
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
[/quote]

Słusznie - skąd weźmie pieniądze z podatków? Jakich podatków? emerytów? rencistów? bezrobotnych pobierających zasiłki? stażystów z PUP? Firm ledwie utrzymujących się? Brak działania władz w tematach inwestycji infrastrukturalnych+brak inwestycji przemysłowych=bieda. Proponuję nowemu Prezydentowi Lublina i Marszałkowi wybrać się do Rzeszowa i nauczyć się sprawnego gospodarowania tym czym dysponują.
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczen... rozwiń
Avatar
generation_next / 24 grudnia 2010 r. o 09:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1293137306' post='410649']
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[/quote]

Doceniam głębię przemyśleń ale nie rozumiem...możesz jaśniej?
Avatar
wert / 24 grudnia 2010 r. o 08:58
0
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
[/quote]
W pełni się zgadzam, nie ma najmniejszego sensu wykańczać tego monstrum. Wystarczy tylko uporządkować elewację zewnętrzną (i otoczenie) i pozostawić to w formie niejako "trwałej ruiny". A pieniądze wydać tylko na modernizację już użytkowanej części budynku.
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczen... rozwiń
Avatar
OO / 24 grudnia 2010 r. o 07:50
0
[quote name='Gość' timestamp='1293137306' post='410649']
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[/quote]

O co chodzi ci z tym prądem?
Instalacja ci pier***neła?
A jak nie lubelszczyzna to co Roztocze?
Mondralo
Avatar
stare miasto-mieszkaniec / 23 grudnia 2010 r. o 22:21
0
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
Avatar
essential killing / 23 grudnia 2010 r. o 22:10
0
marszałek musi zerwac umowe ze Stelmachem, urząd wygra z nim kazda sprawe w sądzie za niedotrzymanie terminów w przypadku CSK, a poza tym jednotka podlega marszałkowi - biblioteka Łopacińskiego wygrala w ubieglym roku proces ze Stelmachem własnie za niedotrzymanie warunków umowy, zgadnijcie jakiego rzedu kaskę musial Stelmach oddac bibliotece a poza tym te projekty Stelmacha: atrium w naleczowie, Lopacinski, park technologiczny na felinie - wszystko na jedno kopyto. Jedyną zaleta Stelmacha jest to, ze razem z Jankiem Palikotem jeżdzi na narty nawet swego czasu mieszkalismy w jednym hotelu )))))))))))))))))))
marszałek musi zerwac umowe ze Stelmachem, urząd wygra z nim kazda sprawe w sądzie za niedotrzymanie terminów w przypadku CSK, a poza tym jednotka podlega marszałkowi - biblioteka Łopacińskiego wygrala w ubieglym roku proces ze Stelmachem własnie za niedotrzymanie warunków umowy, zgadnijcie jakiego rzedu kaskę musial Stelmach oddac bibliotece a poza tym te projekty Stelmacha: atrium w naleczowie, Lopacinski, park technologiczny na felinie - wszystko na jedno kopyto. Jedyną zaleta Stelmacha jest to, ze razem z Jankiem Palikotem jeżdzi na nar... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2010 r. o 21:48
0
[quote name='generation_next' timestamp='1293135237' post='410626']
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[/quote]
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[quote name='generation_next' timestamp='1293135237' post='410626']
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[/quote]
Genera... rozwiń
Avatar
generation_next / 23 grudnia 2010 r. o 21:13
0
[quote name='TW Filozof' timestamp='1293128329' post='410565']
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
[/quote]
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[quote name='TW Filozof' timestamp='1293128329' post='410565']
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
[/quote]
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowyc... rozwiń
Avatar
UFOLUDEK / 23 grudnia 2010 r. o 20:07
0
Prezydent RP, Premier, Rada Ministrów, Wojewoda, Marszałek, Prezydent Lublina - wszyscy z jednej koalicji. Dlaczego nie można skończyć m.in Teatru w Budowie? Wszystkiemu winni są UFOLUDKI
Avatar
TW Filozof / 23 grudnia 2010 r. o 19:18
0
[quote name='Gość' timestamp='1293125840' post='410532']
Bardzo się martwię,źeby lotnisko nie było nadmuchanym balonem.
[/quote]
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

W środę absolwenci szkół podstawowych dowiedzą się, czy dostali się do wymarzonych ogólniaków i techników. Na tych, którym noga się powinęła, czeka jeszcze blisko tysiąc wolnych miejsc.

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Definitywnie zakończyła się sprawa rozpisania referendum w sprawie odwołania Rady Miasta Lubartów. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę na decyzję odmowną komisarza wyborczego. Organizatorzy nie poddają się i zapowiadaj starania o kolejne referendum. Tym razem będą chcieli odwołać także burmistrz .

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5
14 sierpnia 2020, 20:30

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5

Przed nami kolejny weekend atrakcji na Centralnym Placu Zabaw. Odwiedzających w najbliższych dniach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) czekają m.in. koncerty zespołów Jazzpospolita i Alameda 5.

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Właściciel sieci Biedronka odwoła się od 115-milionowej kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za rozbieżności między cenami na półkach a cenami w systemie kasowym. Spółka twierdzi, że różnice wynikały wyłącznie z nieumyślnych błędów pracowników

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

Pełne ręce roboty mieli w ostatnich dniach funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali aż 50 automatów do gier, a z nimi gotówkę na wypłaty wygranych i amfetaminę. Przestępcy nie pozostają dłużni – na śledczych czyhają zasadzki z miotaczami gazu.

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Tydzień przed inauguracją nowego sezon Edach Budowlani Lublin rozegrali mecz kontrolny z Awentą Pogonią Siedlce. Już w weekend obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w walce o ligowe punkty.

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej
14 sierpnia 2020, 19:00

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej

Jedną z gwiazd najbliższego weekendu w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego będzie formacja Slavic Jazz Underground. Tradycyjnie nie zabraknie również teatru i dodatkowych atrakcji.

"Sztuka kochania" w Kinie Perła
14 sierpnia 2020, 21:00

"Sztuka kochania" w Kinie Perła

14 sieprnia w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15) będzie można zobaczyć m.in. docenioną "Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej" oraz kultowego "Misia".

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione
ALARM 24
galeria

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione

Na przejazd wjeżdża pociąg, a rogatki są podniesione – tak działały szlabany w Miłocinie, gdzie tory krzyżują się z drogą wojewódzką Lublin-Nałęczów. Zdarzało się również i tak, że zapory były opuszczone, chociaż do przejazdu nie zbliżał się żaden pociąg

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Firma Garmin jest jednym z najprężniej rozwijających się producentów zegarków sportowych. Łącząc nowoczesne moduły GPS z innowacyjnymi funkcjami sportowymi, producent uzyskał kompaktowe urządzenia, które wspomagają w planowaniu treningów i odczytywaniu ich wyników. Dlaczego warto zwrócić uwagę na zegarki Garmin?

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Dziś Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował o 17 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Pięć dotyczy Lublina, trzy – Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego i kolejne trzy – powiatu opolskiego.

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie
20 sierpnia 2020, 20:00

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie

20-23 sierpnia w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zobaczymy filmy z 18. edycji Festiwalu Objazdowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie.

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta polskim kandydatem do Oscara. Czy „Śniegu już więcej nie będzie” powtórzy sukces „Idy”?

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach
galeria

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach

Do godz. 15.30 mogą potrwać utrudnienia w ruchu w centrum Lublina gdzie zamknięta jest ul. Zamojska.