Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2010 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Co dalej z Teatrem w Budowie? "To nadmuchany balon"

0 18 A A

Marszałek województwa Krzysztof Hetman zapowiedział w czwartek, że do końca roku podejmie decyzję w sprawie Centrum Spotkań Kultur w Lublinie, czyli Teatru w Budowie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Hetman podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami pytany o budowę Centrum Spotkania Kultur stwierdził, że władze Lublina zastanawiają się "nad zakresem realizacji tej inwestycji". Co to oznacza? Marszałek tego nie sprecyzował.

– Zastanawiam się, czy potrzebnie ten balon został tak nadmuchany. Nie wiem, czy nie lepiej wybudować czegoś nowego i funkcjonalnego, niż reanimować ten relikt PRL. Na decyzję mam jeszcze 10 dni. Proszę o cierpliwość – powiedział.

>> Żuk i Hetman: Jeśli trzeba, to złożymy skargę na rząd ws. budowy S17

Jak dodał w tej chwili nie ma gwarancji, że uda się skończyć prace przy Teatrze do 2015 roku, jak wcześniej planowano.

Spór marszałka z architektem

Koncepcję rewitalizacji dzisiejszego Teatru w Budowie przygotowała lubelska pracownia Bolesława Stelmacha. Obejmuje ona zarówno teatr, jak i połączony z nim gmach Filharmonii Lubelskiej. Spór toczy się właśnie o filharmonię i pieniądze, jakie trzeba wydać na jej przebudowę.

Urząd oszacował, że wystarczy 30 mln zł. Taką sumę zarezerwowano, podpisując umowę z architektem. Według Stelmacha, koszty będą kilkukrotnie wyższe. Nieprecyzyjne zapisy umowy dają pole do różnych interpretacji.

Samorządowcy uważają, że architekt powinien zmieścić się w budżecie i zaprojektować budynek, który spełni surowe normy bezpieczeństwa. Bolesław Stelmach przekonuje, że spełnienie tych wymagań będzie kosztować ok. 100 mln zł.

Po długich negocjacjach architekt przedstawił trzy wersje projektu. Koszty najdroższego oszacowano na 117 mln zł. Za realizację najtańszego urząd musiałby zapłacić 95 mln zł. Nad tymi propozycjami debatowali członkowie Zarządu Województwa i urzędowi specjaliści. Padła propozycja, by zerwać umowę ze Stelmachem, jeśli do końca listopada nie przedstawi on zadowalającego projektu CSK.

Jeśli urząd zerwie umowę z architektem, sprawa trafi do sądu. To oznacza spore opóźnienie w realizacji inwestycji. Nie wiadomo, kto i kiedy mógłby się zabrać za przygotowanie nowego projektu. CSK powinno być gotowe w 2013 roku. W przeciwnym razie ryzykujemy utratę unijnych pieniędzy na ten cel.


Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
generation_next / 24 grudnia 2010 o 09:36
0
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
[/quote]

Słusznie - skąd weźmie pieniądze z podatków? Jakich podatków? emerytów? rencistów? bezrobotnych pobierających zasiłki? stażystów z PUP? Firm ledwie utrzymujących się? Brak działania władz w tematach inwestycji infrastrukturalnych+brak inwestycji przemysłowych=bieda. Proponuję nowemu Prezydentowi Lublina i Marszałkowi wybrać się do Rzeszowa i nauczyć się sprawnego gospodarowania tym czym dysponują.
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczen... rozwiń
Avatar
generation_next / 24 grudnia 2010 o 09:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1293137306' post='410649']
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[/quote]

Doceniam głębię przemyśleń ale nie rozumiem...możesz jaśniej?
Avatar
wert / 24 grudnia 2010 o 08:58
0
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
[/quote]
W pełni się zgadzam, nie ma najmniejszego sensu wykańczać tego monstrum. Wystarczy tylko uporządkować elewację zewnętrzną (i otoczenie) i pozostawić to w formie niejako "trwałej ruiny". A pieniądze wydać tylko na modernizację już użytkowanej części budynku.
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczen... rozwiń
Avatar
OO / 24 grudnia 2010 o 07:50
0
[quote name='Gość' timestamp='1293137306' post='410649']
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[/quote]

O co chodzi ci z tym prądem?
Instalacja ci pier***neła?
A jak nie lubelszczyzna to co Roztocze?
Mondralo
Avatar
stare miasto-mieszkaniec / 23 grudnia 2010 o 22:21
0
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
Avatar
essential killing / 23 grudnia 2010 o 22:10
0
marszałek musi zerwac umowe ze Stelmachem, urząd wygra z nim kazda sprawe w sądzie za niedotrzymanie terminów w przypadku CSK, a poza tym jednotka podlega marszałkowi - biblioteka Łopacińskiego wygrala w ubieglym roku proces ze Stelmachem własnie za niedotrzymanie warunków umowy, zgadnijcie jakiego rzedu kaskę musial Stelmach oddac bibliotece a poza tym te projekty Stelmacha: atrium w naleczowie, Lopacinski, park technologiczny na felinie - wszystko na jedno kopyto. Jedyną zaleta Stelmacha jest to, ze razem z Jankiem Palikotem jeżdzi na narty nawet swego czasu mieszkalismy w jednym hotelu )))))))))))))))))))
marszałek musi zerwac umowe ze Stelmachem, urząd wygra z nim kazda sprawe w sądzie za niedotrzymanie terminów w przypadku CSK, a poza tym jednotka podlega marszałkowi - biblioteka Łopacińskiego wygrala w ubieglym roku proces ze Stelmachem własnie za niedotrzymanie warunków umowy, zgadnijcie jakiego rzedu kaskę musial Stelmach oddac bibliotece a poza tym te projekty Stelmacha: atrium w naleczowie, Lopacinski, park technologiczny na felinie - wszystko na jedno kopyto. Jedyną zaleta Stelmacha jest to, ze razem z Jankiem Palikotem jeżdzi na nar... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2010 o 21:48
0
[quote name='generation_next' timestamp='1293135237' post='410626']
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[/quote]
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[quote name='generation_next' timestamp='1293135237' post='410626']
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[/quote]
Genera... rozwiń
Avatar
generation_next / 23 grudnia 2010 o 21:13
0
[quote name='TW Filozof' timestamp='1293128329' post='410565']
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
[/quote]
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[quote name='TW Filozof' timestamp='1293128329' post='410565']
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
[/quote]
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowyc... rozwiń
Avatar
UFOLUDEK / 23 grudnia 2010 o 20:07
0
Prezydent RP, Premier, Rada Ministrów, Wojewoda, Marszałek, Prezydent Lublina - wszyscy z jednej koalicji. Dlaczego nie można skończyć m.in Teatru w Budowie? Wszystkiemu winni są UFOLUDKI
Avatar
TW Filozof / 23 grudnia 2010 o 19:18
0
[quote name='Gość' timestamp='1293125840' post='410532']
Bardzo się martwię,źeby lotnisko nie było nadmuchanym balonem.
[/quote]
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
Avatar
generation_next / 24 grudnia 2010 o 09:36
0
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
[/quote]

Słusznie - skąd weźmie pieniądze z podatków? Jakich podatków? emerytów? rencistów? bezrobotnych pobierających zasiłki? stażystów z PUP? Firm ledwie utrzymujących się? Brak działania władz w tematach inwestycji infrastrukturalnych+brak inwestycji przemysłowych=bieda. Proponuję nowemu Prezydentowi Lublina i Marszałkowi wybrać się do Rzeszowa i nauczyć się sprawnego gospodarowania tym czym dysponują.
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczen... rozwiń
Avatar
generation_next / 24 grudnia 2010 o 09:27
0
[quote name='Gość' timestamp='1293137306' post='410649']
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[/quote]

Doceniam głębię przemyśleń ale nie rozumiem...możesz jaśniej?
Avatar
wert / 24 grudnia 2010 o 08:58
0
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
[/quote]
W pełni się zgadzam, nie ma najmniejszego sensu wykańczać tego monstrum. Wystarczy tylko uporządkować elewację zewnętrzną (i otoczenie) i pozostawić to w formie niejako "trwałej ruiny". A pieniądze wydać tylko na modernizację już użytkowanej części budynku.
[quote name='stare miasto-mieszkaniec' timestamp='1293139294' post='410679']
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczen... rozwiń
Avatar
OO / 24 grudnia 2010 o 07:50
0
[quote name='Gość' timestamp='1293137306' post='410649']
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[/quote]

O co chodzi ci z tym prądem?
Instalacja ci pier***neła?
A jak nie lubelszczyzna to co Roztocze?
Mondralo
Avatar
stare miasto-mieszkaniec / 23 grudnia 2010 o 22:21
0
Hetman ma racje, po jakiego grzyba konczyć budowe gigantomanii PRL, tylko dlatego ze jakiemus komuchowi zachcialo sie wybudowac hangar cholera wie po co i dla kogo, a zastanowil sie ktos ile bedzie kosztowalo utrzymanie, ogrzanie i oswietlenie tego hangaru? co, URZĄD DA????? a skad wezmie, jak nie z naszych podatkow??? jak ktos ma sentyment do prl-u to niech wydaje prywatne pieniadze, a ta kasa, ktora trzeba bedzie wylozyc na dokonczenie budowy lepiej dac na modernizacje filharmonii i teatru muzycznego, wiecej bedzie pozytku
Avatar
essential killing / 23 grudnia 2010 o 22:10
0
marszałek musi zerwac umowe ze Stelmachem, urząd wygra z nim kazda sprawe w sądzie za niedotrzymanie terminów w przypadku CSK, a poza tym jednotka podlega marszałkowi - biblioteka Łopacińskiego wygrala w ubieglym roku proces ze Stelmachem własnie za niedotrzymanie warunków umowy, zgadnijcie jakiego rzedu kaskę musial Stelmach oddac bibliotece a poza tym te projekty Stelmacha: atrium w naleczowie, Lopacinski, park technologiczny na felinie - wszystko na jedno kopyto. Jedyną zaleta Stelmacha jest to, ze razem z Jankiem Palikotem jeżdzi na narty nawet swego czasu mieszkalismy w jednym hotelu )))))))))))))))))))
marszałek musi zerwac umowe ze Stelmachem, urząd wygra z nim kazda sprawe w sądzie za niedotrzymanie terminów w przypadku CSK, a poza tym jednotka podlega marszałkowi - biblioteka Łopacińskiego wygrala w ubieglym roku proces ze Stelmachem własnie za niedotrzymanie warunków umowy, zgadnijcie jakiego rzedu kaskę musial Stelmach oddac bibliotece a poza tym te projekty Stelmacha: atrium w naleczowie, Lopacinski, park technologiczny na felinie - wszystko na jedno kopyto. Jedyną zaleta Stelmacha jest to, ze razem z Jankiem Palikotem jeżdzi na nar... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2010 o 21:48
0
[quote name='generation_next' timestamp='1293135237' post='410626']
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[/quote]
Generatory nie tak działają,naleźy je sprawdzić i porównać z wiedzą,poniewaź województwo lubelskie nie jest lubelszczyzną.
[quote name='generation_next' timestamp='1293135237' post='410626']
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[/quote]
Genera... rozwiń
Avatar
generation_next / 23 grudnia 2010 o 21:13
0
[quote name='TW Filozof' timestamp='1293128329' post='410565']
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
[/quote]
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowych z Zamościa chyba też. Dziwię się jeszcze, że tą łódzką szmatę Premier nie kopnął w du...
[quote name='TW Filozof' timestamp='1293128329' post='410565']
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
[/quote]
Obawiam się, że tak może być. Wszystko na to wskazuje: władze w Warszawie, Lublinie i Lubelszczyżnie sprawuje ta sama formacja, zatem jeśli nie potrafią się dogadać to jest ich definitywny koniec. Po raz drugi nikt nie uwierzy w kłamstwa ministra GRABARCZYKA: miała być obwodnica Lublina - nie będzie do 2012 r., połączeń kolejowyc... rozwiń
Avatar
UFOLUDEK / 23 grudnia 2010 o 20:07
0
Prezydent RP, Premier, Rada Ministrów, Wojewoda, Marszałek, Prezydent Lublina - wszyscy z jednej koalicji. Dlaczego nie można skończyć m.in Teatru w Budowie? Wszystkiemu winni są UFOLUDKI
Avatar
TW Filozof / 23 grudnia 2010 o 19:18
0
[quote name='Gość' timestamp='1293125840' post='410532']
Bardzo się martwię,źeby lotnisko nie było nadmuchanym balonem.
[/quote]
Niestety wszystko wskazuje na to, że jest. Podobnie jak sieć, o której często wspomina Pan Marszałek.
Zobacz wszystkie komentarze 18
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca

Biała Podlaska: Przystanek przypomni o rocznicy wyborów 4 czerwca 0 0

Jeden z przystanków w Białej Podlaskiej zmienił swoje oblicze.

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych
26 maja 2019, 10:00

Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych 0 0

Muzeum Wsi Lubelskiej (al. Warszawska 96) zaprasza na Wojewódzki Finał Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Konkurs rozpocznie się w niedzielę, 26 maja o godz. 10 i potrwa do 16.

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie

Policjanci mieli znęcać się nad 70-latkiem. Grozi im więzienie 7 2

– Będziesz miał połamane ręce, potem nogi, a na koniec dół – tak byli już policjanci z Ryk mieli straszyć zatrzymanego 70-latka. Mężczyzna został później pobity do nieprzytomności. Skandal wyszedł na jaw tylko dzięki interwencji biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu

Motor - Podhale 3:2. Wielkie emocje w Zamościu 0 7

Mecz na szczycie nie zawiódł. Spotkanie Motoru z liderem tabeli dostarczyło wielu emocji. Goście prowadzili na stadionie w Zamościu 1:0, ale ostatecznie przegrali 2:3. Ekipa z Nowego Targu od 63 minuty grała jednak nie w dziesiątkę, a dziewiątkę.

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem"

Sekretarz gminy Niedźwiada pod ostrzałem. "Została powołana niezgodnie z prawem" 0 1

Sekretarz gminy Niedźwiada została powołana niezgodnie z prawem – twierdzi nasz czytelnik. – Konsultowaliśmy to z prawnikami – odpowiada wójt

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC

Znakomita sobota dla Speed Car Motoru Lublin w eliminacjach IMŚJ i SEC 0 2

To była bardzo udana sobota dla żużlowców Speed Car Motoru Lublin. Aż trzech zawodników lubelskiego klubu może się pochwalić udanymi startami w kwalifikacjach do prestiżowych turniejów indywidualnych.

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła

MKS Ryki – Victoria Żmudź 0:4. Drugi gol podciął skrzydła 0 0

Piłkarze Piotra Molińskiego mieli problemy w Rykach z tamtejszym MKS, ale w ostatnim kwadransie zdobyli trzy gole i ostatecznie wygrali aż 4:0.

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy

Neurologia po lubelsku. Długie kolejki i sukcesy 3 5

- W przypadku stwardnienia rozsianego każdy dzień zwłoki z włączeniem leczenia może mieć tragiczne konsekwencje zdrowotne.

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia]
galeria

Amerykański styl w Lublinie. III Piknik Sportów Amerykańskich na Błoniach [zdjęcia] 31 0

Trochę prawdziwej gry, trochę zabawy, ale przede wszystkim popularyzacja dyscyplin zza oceanu. W sobotę na Błoniach pod Zamkiem odbył się III Piknik Sportów Amerykańskich.

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych
Wiersze między newsami

Fraszka nie dla mężów i zaręczonych 0 0

Na sobotni wieczór utwór poradnikowy. Autor, o którym mało wiem, wie dużo o życiu.

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu
25 maja 2019, 20:00

Phillipe Bracken Band - koncert w Kazimierzu 0 1

W sobotę, 25 maja o godz. 20 w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek) wystąpi australijski wokalista z zespołem - Phillipe Bracken Band.

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia]
galeria

Kundelki Lublina i Schroniska wybrane. Zwyciężyły Mania i Ramzes [zdjęcia] 1 1

Pies Mania zwyciężył w wyborach Kundelek Lublina 2019 zorganizowanych przez Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie przy ul. Metalurgicznej. Z kolei w kategorii Kundelek Schroniska pierwsze miejsce zajął Ramzes.

Lubelskie: Poziom wód przekroczył stan alarmowy. "Nie zbliżaj się do rzek"

Lubelskie: Poziom wód przekroczył stan alarmowy. "Nie zbliżaj się do rzek" 31 5

Sytuacja jest poważna, ale stabilna - dopuszczalny poziom wód w Wiśle i w Bugu został przekroczony w trzech miejscowościach. W całym województwie lubelskim obowiązuje trzeci stopień zagrożenia hydrologicznego.

Będą samoloty i skoki spadochronowe. Będzie też zbiórka dla małych pacjentów

Będą samoloty i skoki spadochronowe. Będzie też zbiórka dla małych pacjentów 0 0

Będzie można obejrzeć samoloty, wejść do kabiny, obserwować skoki spadochronowe, a także porozmawiać z pilotami. I pomóc pacjentom dziecięcego szpitala. 1 czerwca Lotniczy Dzień Dziecka na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego.

Woda wciąż zagraża. Blisko 2000 interwencji strażaków w ciągu doby [wideo]
film

Woda wciąż zagraża. Blisko 2000 interwencji strażaków w ciągu doby [wideo] 16 0

W ciągu ostatniej doby strażacy w związku z intensywnymi opadami deszczu interweniowali 1879 razy – poinformował rzecznik Komendy Głównej Straży Pożarnej starszy brygadier Paweł Frątczak. Jak dodał, uszkodzonych zostało 74 budynków, w tym 66 mieszkalnych. Fala powodziowa przesuwa się na północ. Ale sytuacja na rzekach się poprawia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!