Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 grudnia 2010 r.
8:21
Edytuj ten wpis

Dentyści w Lublinie: Koniec bezpłatnego leczenia zębów u studentów

0 5 A A

Tysiące pacjentów z Lublina nie skorzystają już z darmowego leczenia zębów w Stomatologicznym Centrum Klinicznym przy ul. Karmelickiej. W tym roku NFZ przeznaczył mniej pieniędzy na opiekę dentystyczną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
SCK przy ul. Karmelickiej cieszy się dużym powodzeniem wśród osób, które korzystając z ubezpieczenia, leczyły tam zęby bezpłatnie, pod opieką studentów. Pracę nadzorowali doświadczeni lekarze. W ubiegłym roku z ich usług skorzystało ponad 75 tys. pacjentów. Podobnie w tym roku.

Niska stawka na leczenie, zaproponowana przez fundusz, nie pozwala jednak na dalsze bezpłatne przyjmowanie pacjentów.

- To był duży komfort. Nie chodziło tylko o cenę. Leczyłem tam zęby, bo było szybko i profesjonalnie. Nie płaciłem za plomby - mówi 29-letni Rafał Borowicz z Lublina, który wielokrotnie korzystał z usług SCK.

Niezadowoleni są też sami studenci. - Ta forma leczenia dawała nam możliwość praktyk pod okiem profesjonalistów. Dzięki temu mieliśmy bezpośredni kontakt z pacjentem. Mam nadzieję, że studenci nadal będą mogli leczyć zęby, być może w innej placówce. Niestety nie będzie się to odbywać już na tak szeroką skalę - komentuje Piotr, student piątego roku stomatologii.

To nie jedyny problem z jakim boryka się teraz placówka. - W tym roku na leczenie stomatologiczne fundusz oferuje nam 660 tys. złotych. To nie wystarczy, by pacjenci wszystkich oddziałów mogli korzystać z bezpłatnych świadczeń - mówi Małgorzata Jabłonka, dyrektor obiektu. - Zastanawiamy się, ilu leczących się u nas dotąd pacjentów, będzie mogło sobie na to pozwolić.

Dyrektor nie chce mówić jeszcze o konkretnych kwotach na poszczególne świadczenia. - Wciąż jesteśmy w trakcie negocjacji z funduszem, choć szanse na uzyskanie większych sum są niewielkie. Odwołania do prezesa lubelskiego oddziału nic nie dały. Teraz spróbujemy w centrali NFZ - zapowiada.

Wiadomo, że placówka podpisze umowę na leczenie ortodontyczne. - Dostaniemy też pieniądze na protetykę stomatologiczną oraz na leczenie ponowotworowe. - Konkretne decyzje zapadną w najbliższym czasie - zapowiada Małgorzata Jabłonka.

Do tematu wrócimy.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambosh / 9 grudnia 2010 o 13:28
0
Ja też z takiego leczenia korzystałem kilka razy i wszystko było Okej! Prawda jest taka,że Polska Służba Zdrowia jest źle zarządzana pod względem finansów. Nie wiem po co w ogóle płacić ubezpieczenia,jeśli pieniądze gdzieś "wyciekają i przepadają po drodze",a ludzie i tak za coraz więcej usług muszą zapłacić??? Widać z tego,że pieniądze ludzi ubezpieczonych idą na piękne marmury i szklane ściany do Zusu . Doprawdy lepiej było by-zamiast płacić ubezpieczenia ZUS- składać na książeczkę/na konto,wtedy na starość i w razie choroby wystarczyło by każdemu z nas na leczenie w prywatnym szpitalu,a i rodzinie po naszej śmierci jeszcze trochę kasy by zostało... Normalnie szok jak jesteśmy na bieżąco okradani z naszych pieniędzy przez własne Państwo! Raz płacimy na ZUSy;a drugi raz,gdy musimy się leczyć...-i gdzie tu sprawiedliwość??? Zresztą nawet Europa z nas się śmieje,że np.emeryci i renciści mają potrącane z renty na podatek zdrowotny/czy jakoś tak to się nazywa/... No bo jak można choremu i staremu człowiekowi czy inwalidzie z renty/emerytury zabierać część pieniędzy na podatek na przyszłe leczenie,jeśli on już leczenia wymaga? Jak mawiał kiedyś Zulu-Gula: "Polska to baldzo dziwna kraj..."
Ja też z takiego leczenia korzystałem kilka razy i wszystko było Okej! Prawda jest taka,że Polska Służba Zdrowia jest źle zarządzana pod względem finansów. Nie wiem po co w ogóle płacić ubezpieczenia,jeśli pieniądze gdzieś "wyciekają i przepadają po drodze",a ludzie i tak za coraz więcej usług muszą zapłacić??? Widać z tego,że pieniądze ludzi ubezpieczonych idą na piękne marmury i szklane ściany do Zusu . Doprawdy lepiej było by-zamiast płacić ubezpieczenia ZUS- składać na książeczkę/na konto,wtedy na starość i w razie choroby ... rozwiń
Avatar
power / 9 grudnia 2010 o 12:48
0
chyba chodziło autorowi o to że ani student się nie wyleczy za darmo na NFZ ani nie nauczy bo nikt za opłatą tam nie przyjdzie:) Na czym będą uczyć się nowi dentyści ? Może jakiś symulator 3D im zakupi uczelnia hahah
Avatar
Omnis / 9 grudnia 2010 o 12:23
0
Nie wiem czy osoba, która napisała ten artykuł wie coś o tym co pisała. Czy innym jest leczenie na kasę, i to się należy w każdym gabinecie, który podpisał kontrakt, a czym innym jest uczenie.
Avatar
Metanin / 9 grudnia 2010 o 10:28
0
[color="#000000"][size="4"]A czy Ukrainiec z Mętowa dostał kontrakt???Wszak on najtaniej w województwie leczył.Nie wchodził w zbędne koszty typu fotel,sterylizator.Samochodowy fotel i garnek z gorącą wodą znacznie uatrakcyjnił przecież ofertę tego stomatologa w ocenie NFZ.[/size][/color]
Avatar
morandi / 9 grudnia 2010 o 10:26
0
widać za dobrze wszystkim było, wiec teraz jak kogoś rozboli za to będzie "daj kamiena...".
Avatar
bambosh / 9 grudnia 2010 o 13:28
0
Ja też z takiego leczenia korzystałem kilka razy i wszystko było Okej! Prawda jest taka,że Polska Służba Zdrowia jest źle zarządzana pod względem finansów. Nie wiem po co w ogóle płacić ubezpieczenia,jeśli pieniądze gdzieś "wyciekają i przepadają po drodze",a ludzie i tak za coraz więcej usług muszą zapłacić??? Widać z tego,że pieniądze ludzi ubezpieczonych idą na piękne marmury i szklane ściany do Zusu . Doprawdy lepiej było by-zamiast płacić ubezpieczenia ZUS- składać na książeczkę/na konto,wtedy na starość i w razie choroby wystarczyło by każdemu z nas na leczenie w prywatnym szpitalu,a i rodzinie po naszej śmierci jeszcze trochę kasy by zostało... Normalnie szok jak jesteśmy na bieżąco okradani z naszych pieniędzy przez własne Państwo! Raz płacimy na ZUSy;a drugi raz,gdy musimy się leczyć...-i gdzie tu sprawiedliwość??? Zresztą nawet Europa z nas się śmieje,że np.emeryci i renciści mają potrącane z renty na podatek zdrowotny/czy jakoś tak to się nazywa/... No bo jak można choremu i staremu człowiekowi czy inwalidzie z renty/emerytury zabierać część pieniędzy na podatek na przyszłe leczenie,jeśli on już leczenia wymaga? Jak mawiał kiedyś Zulu-Gula: "Polska to baldzo dziwna kraj..."
Ja też z takiego leczenia korzystałem kilka razy i wszystko było Okej! Prawda jest taka,że Polska Służba Zdrowia jest źle zarządzana pod względem finansów. Nie wiem po co w ogóle płacić ubezpieczenia,jeśli pieniądze gdzieś "wyciekają i przepadają po drodze",a ludzie i tak za coraz więcej usług muszą zapłacić??? Widać z tego,że pieniądze ludzi ubezpieczonych idą na piękne marmury i szklane ściany do Zusu . Doprawdy lepiej było by-zamiast płacić ubezpieczenia ZUS- składać na książeczkę/na konto,wtedy na starość i w razie choroby ... rozwiń
Avatar
power / 9 grudnia 2010 o 12:48
0
chyba chodziło autorowi o to że ani student się nie wyleczy za darmo na NFZ ani nie nauczy bo nikt za opłatą tam nie przyjdzie:) Na czym będą uczyć się nowi dentyści ? Może jakiś symulator 3D im zakupi uczelnia hahah
Avatar
Omnis / 9 grudnia 2010 o 12:23
0
Nie wiem czy osoba, która napisała ten artykuł wie coś o tym co pisała. Czy innym jest leczenie na kasę, i to się należy w każdym gabinecie, który podpisał kontrakt, a czym innym jest uczenie.
Avatar
Metanin / 9 grudnia 2010 o 10:28
0
[color="#000000"][size="4"]A czy Ukrainiec z Mętowa dostał kontrakt???Wszak on najtaniej w województwie leczył.Nie wchodził w zbędne koszty typu fotel,sterylizator.Samochodowy fotel i garnek z gorącą wodą znacznie uatrakcyjnił przecież ofertę tego stomatologa w ocenie NFZ.[/size][/color]
Avatar
morandi / 9 grudnia 2010 o 10:26
0
widać za dobrze wszystkim było, wiec teraz jak kogoś rozboli za to będzie "daj kamiena...".
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 12 4

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 12 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 3

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 1

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 393 32

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 7

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 1

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!