Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 czerwca 2014 r.
18:56
Edytuj ten wpis

Do Wrocławia samolotem. Pierwszy lot z lotniska Lublin (wideo)

Autor: Zdjęcie autora (łm)
596 20 A A

Eurolot uruchomił we wtorek połączenie lotnicze między Lublinem a Wrocławiem. Pierwszy samolot wystartował z Portu Lotniczego Lublin tuż przed godz. 17.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jednym z pilotów był Marcin Dworak z Lublina. - W Aeroklubie w Świdniku uczyłem się latania, a we wtorek pierwszy raz tu lądowałem. Aż łza się kręci w oku. Wrażenie jest nieziemskie.

Na trasie Wrocław-Lublin-Wrocław lata 78-miejscowy Bombardier Q400 NextGen. Lot trwa ok. godziny. Wyprawa pociągiem kosztuje o ponad połowę mniej, ale zajmuje od ośmiu do nawet dziesięciu godzin. Samoloty będą latały do Wrocławia cztery razy w tygodniu: we wtorki o godz. 16.55, czwartki (17.15), piątki (14.10) i niedziele o 11.25. Z Wrocławia do Lublina we wtorki o godz. 15.20, w czwartki (15.40), w piątki o (12.35) i niedziele (9.50).

Czy tak częste loty będą cieszyły się zainteresowaniem pasażerów? - Wtorkowy samolot w obie strony zapełniony był w jednej trzeciej. Jak na pierwszy lot na tej trasie to zadowalający wynik - mówi Karolina Bursa, rzecznik Eurolotu. - Liczymy, że zainteresowanie lotami do Wrocławia będzie tak duże, jak z Lublina do Gdańska. Dajemy sobie trzy miesiące na rozruch, statystyki w tym czasie będziemy traktować z przymrużeniem oka.
Bilety na tej trasie można kupić już za ok. 300 zł. W cenie jest bagaż rejestrowany do 23 kg i podręczny (do 8 kg). Ceny mogą jednak pójść w górę, jeżeli zainteresowanie będzie duże. Tak było w przypadku lotów do Gdańska.

We wtorek uruchomiony został także dodatkowy rejs do Gdańska. Oznacza to, że nad morze będziemy mogli latać teraz trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki i niedziele.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Aslo / 26 czerwca 2014 o 23:35
0

lotNIK czemu sam sobie słodzisz? czy to jakiś rodzaj schizofrenii?

wskaż mi lotNIK dowolne lotnisko które po pierwszym roku działalności było na plusie?

Czy ty naprawdę poważnie bierzesz ten cytat który przytoczyłeś? Nawet pan Wójtowicz wie że są to brednie tyle że bierze piękne pieniądze za to żeby tak mówić (bo na lotnisku na którym odbywa się tyle startów i lądowań co w Lublinie pracy "lotnisskowej" za bardzo nie ma).

 A teraz konkrety,każdy przytoczony argument w wypowiedzi pana Wójtowicza jest z czapy:

po pierwsze czas podróżowania, gdy by te pieniądze przeznaczyć na drogi to skróciłby się czas nie 190 tysięcy podróży (bo tyle osób osób skorzystało w ciągu tego roku z lotniska) ale wielu milionów podróży, ponieważ z dróg korzysta się CODZIENNIE w drodze do i z pracy/szkoły/uczelni setki tysięcy osób.

To samo dotyczy ochrony środowiska, chyba żadna organizacja zajmująca się ochroną środowiska nie STWIERDZIŁA że lotnisko jest ekologiczne, a zwłaszcza lotnisko z którego nie korzysta nawet 200 tys. osób rocznie, a do tego stwierdzenie że lotnisko w lublinie realnie zmniejszyło zużycie paliwa itp. jest śmieszne, bo gdyby nie ono to te 190 tys. podroży nie odbyłoby się samochodami. Czy ty uważasz że Lublinianie wcześniej nie latali do Dublina, czy Włoch? Latali ale z innych lotnisk a dzięki temu KILKADZIESIĄT MILIONÓW złotych nie było wyrzucanych w błoto. REALNE oszczędności by były gdyby zainwestowano te pieniądze w obwodnice, drogi kolej. Wtedy REALNE BYŁYBY oszczędności na paliwie, wypadkach itp. ale wiesz czego by NIE BYŁO? Nie byłoby pracy dla rodziny i kolesi na lotnisku, kilkudziesięciu intratnych stanowisk plus drugie tyle mniej dochodowych dla dalszej rodziny i dalszych znajomych oraz dla ich firm. Ale cóż naiwniacy z lubelskiego chętnie będą finansować to dla "prestiżu" posiadania lotniska w województwie. Szkoda tylko że Ci mniej naiwni też muszą to robić ze swoich podatków

Czy ty naprawdę poważnie bierzesz ten cytat który przytoczyłeś? Nawet pan Wójtowicz wie że są to brednie tyle że bierze piękne pieniądze za to żeby tak mówić (bo na lotnisku na którym odbywa się tyle startów i lądowań co w Lublinie pracy "lotnisskowej" za bardzo nie ma).

 A teraz konkrety,każdy przytoczony argument w wypowiedzi pana Wójtowicza jest z czapy:

po pierwsze czas podróżowania, gdy by te pieniądze przeznaczyć na drogi to skróciłby się czas nie 190 tysięcy podróży (bo tyle osób osób skorzystało w ciągu tego ro... rozwiń

Avatar
pierdzik / 25 czerwca 2014 o 19:17
0

stoisz przy terminalu i pytasz ludzi dokąd jadą? nie ośmieszaj się człowieku

A ty byłeś, widziałeś i pytałeś.... Także sam się nie ośmieszaj jak się nie znasz...
Avatar
cecylia / 25 czerwca 2014 o 13:59
0

no i co z tego jak ja mieszkanka Lublina mając lotnisko pod nosem chcąc lecieć do Dublina muszę się telepać do Modlina ,przecież to jest chore!!!!

Avatar
Gość / 25 czerwca 2014 o 11:19
0

Akurat lubelskie lotnisko zbyt wielu zysków nie przyniosło. Korzystają z niego głównie ludzi jadący za robotą do Anglii. Nie jacyś tam inwestorzy...

stoisz przy terminalu i pytasz ludzi dokąd jadą? nie ośmieszaj się człowieku

Avatar
pierdzik / 25 czerwca 2014 o 10:58
0

Akurat lubelskie lotnisko zbyt wielu zysków nie przyniosło. Korzystają z niego głównie ludzi jadący za robotą do Anglii. Nie jacyś tam inwestorzy...

Avatar
agent Tomek / 25 czerwca 2014 o 10:46
0

c.d.

Do tego trzeba doliczyć firmy, które zainwestowały w Lublinie i okolicach ze względu na port. Jasno to powiedział np. niemiecki producent silników elektrycznych z fabryką na Felinie ABM Greiffenberger. Zatrudnia 120 osób.

Miejski wydział inwestycji w 2013 roku otrzymał o 50 procent więcej zapytań inwestycyjnych niż w latach poprzednich.

jak widać lotnisko to mniej lub bardziej ale jednak trafiona inwestycja

ć lotnisko to mniej lub bardziej ale jednak trafiona inwestycja

rozwiń
Avatar
agent Tomek / 25 czerwca 2014 o 10:37
0

lotNIK czemu sam sobie słodzisz? czy to jakiś rodzaj schizofrenii?

wskaż mi lotNIK dowolne lotnisko które po pierwszym roku działalności było na plusie?

- Lotniska z samej swojej idei nie są spółkami, które mają wyłącznie zarabiać. Zresztą, zapisane jest to w Prawie lotniczym. Korzyści płynące z lotniska są dużo większe niż rachunkowe liczby po pierwszym roku działalności. To oszczędność na czasie podróżowania, na ochronie środowiska, bo jest mniej zanieczyszczeń niż podczas podróży samochodem oraz nie trzeba złomować aut. Jest też oszczędność na służbie zdrowia, bo jest mniej wypadków. To nie są moje sugestie, ale wyliczenia ekspertów. W sumie dla naszego lotniska wyliczono korzyści na około 50 mln zł rocznie. To są pieniądze, których nie widać, ale zostają w społeczeństwie - mówi Wójtowicz.

rozwiń
Avatar
niekibol / 25 czerwca 2014 o 09:38
0

Apeluję tylko o odrobinę już nie obiektywizmu ,lecz uczciwości.Pan LotNIK naprawdę nie jest klakierem tylko,o dziwo bardzo rozsądnym obserwatorem.W normalnym świecie gdy ktoś defrauduje publiczne pieniądze to jest pociągany do odpowiedzialności.Jeżeli ktoś nie używa wulgaryzmów tylko normalnego polskiego języka od razu jest zakrzyczany.Przyjaciele, wszyscy mamy prawo zamieścić swoją opinię i dlatego powinniśmy się szanować.Czy powinno być lotnisko?Oczywiście!Tylko czy to naprawdę był priorytet w tych ciężkich czasach.Czy w naszej biednej Polsce mają zawsze rządzić cwaniacy i kombinatorzy? Nie wiem.Latać nie latam,ale gdy się spóźnię miesiąc z rozliczeniem z urzędem skarbowym to mam ciepło.Miłośnicy ,odpowiedzcie sobie sami czy tak naprawdę jesteście do końca uczciwi,czy liczycie tylko na drapane?Pozdrawiam Pana LotNIKA

Apeluję tylko o odrobinę już nie obiektywizmu ,lecz uczciwości.Pan LotNIK naprawdę nie jest klakierem tylko,o dziwo bardzo rozsądnym obserwatorem.W normalnym świecie gdy ktoś defrauduje publiczne pieniądze to jest pociągany do odpowiedzialności.Jeżeli ktoś nie używa wulgaryzmów tylko normalnego polskiego języka od razu jest zakrzyczany.Przyjaciele, wszyscy mamy prawo zamieścić swoją opinię i dlatego powinniśmy się szanować.Czy powinno być lotnisko?Oczywiście!Tylko czy to naprawdę był priorytet w tych ciężkich czasach.Czy w naszej biednej ... rozwiń

Avatar
konewka / 25 czerwca 2014 o 08:27
0

Fajnie ze jest samolot ale osobiście wolę taniej pociągiem pojechać na bilecie promocyjnym 1,9,19,29 czy za 39 zł.

a ja osobiscie wole furmanko

Avatar
LotNIK / 25 czerwca 2014 o 07:33
0

widzę, że klakiery PiS-u(m.in. niejaki lotNIK) nawet się nie trudzą i przeklejają te same posty we wszystkich możliwych miejscach przy pomocy ctrl+c ctrl+v

Mam za każdym razem wymyślać coś innego i kolorować fakty?

Tam są tylko i wyłącznie fakty, które zresztą PiS też przemilcza.

Z drugiej strony rzecz biorąc, to nawet gdybym kiedyś na głowę upadł i wstąpił do jakiejś partii politycznej, to na 100% nie byłoby to PO - chociaż to również jest moją prywatną sprawą, a Tobie nic do tego.

Pamiętaj, że żeby nie popełnić błędu powielam w 100% dane za 2012 rok, bo za 2013 będą znane nie wcześniej niż 15 lipca, a te będą jeszcze bardziej porażające niż przeze mnie wczoraj przekopiowane.

Tak poza tym gdyby te dane podał prezydent, który pełni jednoosobowy większościowy nadzór właścicielski, to ja bym niczego nie wklejał - co najwyżej komentarz księgowego...

Mam za każdym razem wymyślać coś innego i kolorować fakty?

Tam są tylko i wyłącznie fakty, które zresztą PiS też przemilcza.

Z drugiej strony rzecz biorąc, to nawet gdybym kiedyś na głowę upadł i wstąpił do jakiejś partii politycznej, to na 100% nie byłoby to PO - chociaż to również jest moją prywatną sprawą, a Tobie nic do tego.

Pamiętaj, że żeby nie popełnić błędu powielam w 100% dane za 2012 rok, bo za 2013 będą znane nie wcześniej niż 15 lipca, a te będą jeszcze bardziej porażające niż przeze mnie... rozwiń

Avatar
Aslo / 26 czerwca 2014 o 23:35
0

lotNIK czemu sam sobie słodzisz? czy to jakiś rodzaj schizofrenii?

wskaż mi lotNIK dowolne lotnisko które po pierwszym roku działalności było na plusie?

Czy ty naprawdę poważnie bierzesz ten cytat który przytoczyłeś? Nawet pan Wójtowicz wie że są to brednie tyle że bierze piękne pieniądze za to żeby tak mówić (bo na lotnisku na którym odbywa się tyle startów i lądowań co w Lublinie pracy "lotnisskowej" za bardzo nie ma).

 A teraz konkrety,każdy przytoczony argument w wypowiedzi pana Wójtowicza jest z czapy:

po pierwsze czas podróżowania, gdy by te pieniądze przeznaczyć na drogi to skróciłby się czas nie 190 tysięcy podróży (bo tyle osób osób skorzystało w ciągu tego roku z lotniska) ale wielu milionów podróży, ponieważ z dróg korzysta się CODZIENNIE w drodze do i z pracy/szkoły/uczelni setki tysięcy osób.

To samo dotyczy ochrony środowiska, chyba żadna organizacja zajmująca się ochroną środowiska nie STWIERDZIŁA że lotnisko jest ekologiczne, a zwłaszcza lotnisko z którego nie korzysta nawet 200 tys. osób rocznie, a do tego stwierdzenie że lotnisko w lublinie realnie zmniejszyło zużycie paliwa itp. jest śmieszne, bo gdyby nie ono to te 190 tys. podroży nie odbyłoby się samochodami. Czy ty uważasz że Lublinianie wcześniej nie latali do Dublina, czy Włoch? Latali ale z innych lotnisk a dzięki temu KILKADZIESIĄT MILIONÓW złotych nie było wyrzucanych w błoto. REALNE oszczędności by były gdyby zainwestowano te pieniądze w obwodnice, drogi kolej. Wtedy REALNE BYŁYBY oszczędności na paliwie, wypadkach itp. ale wiesz czego by NIE BYŁO? Nie byłoby pracy dla rodziny i kolesi na lotnisku, kilkudziesięciu intratnych stanowisk plus drugie tyle mniej dochodowych dla dalszej rodziny i dalszych znajomych oraz dla ich firm. Ale cóż naiwniacy z lubelskiego chętnie będą finansować to dla "prestiżu" posiadania lotniska w województwie. Szkoda tylko że Ci mniej naiwni też muszą to robić ze swoich podatków

Czy ty naprawdę poważnie bierzesz ten cytat który przytoczyłeś? Nawet pan Wójtowicz wie że są to brednie tyle że bierze piękne pieniądze za to żeby tak mówić (bo na lotnisku na którym odbywa się tyle startów i lądowań co w Lublinie pracy "lotnisskowej" za bardzo nie ma).

 A teraz konkrety,każdy przytoczony argument w wypowiedzi pana Wójtowicza jest z czapy:

po pierwsze czas podróżowania, gdy by te pieniądze przeznaczyć na drogi to skróciłby się czas nie 190 tysięcy podróży (bo tyle osób osób skorzystało w ciągu tego ro... rozwiń

Avatar
pierdzik / 25 czerwca 2014 o 19:17
0

stoisz przy terminalu i pytasz ludzi dokąd jadą? nie ośmieszaj się człowieku

A ty byłeś, widziałeś i pytałeś.... Także sam się nie ośmieszaj jak się nie znasz...
Avatar
cecylia / 25 czerwca 2014 o 13:59
0

no i co z tego jak ja mieszkanka Lublina mając lotnisko pod nosem chcąc lecieć do Dublina muszę się telepać do Modlina ,przecież to jest chore!!!!

Avatar
Gość / 25 czerwca 2014 o 11:19
0

Akurat lubelskie lotnisko zbyt wielu zysków nie przyniosło. Korzystają z niego głównie ludzi jadący za robotą do Anglii. Nie jacyś tam inwestorzy...

stoisz przy terminalu i pytasz ludzi dokąd jadą? nie ośmieszaj się człowieku

Avatar
pierdzik / 25 czerwca 2014 o 10:58
0

Akurat lubelskie lotnisko zbyt wielu zysków nie przyniosło. Korzystają z niego głównie ludzi jadący za robotą do Anglii. Nie jacyś tam inwestorzy...

Avatar
agent Tomek / 25 czerwca 2014 o 10:46
0

c.d.

Do tego trzeba doliczyć firmy, które zainwestowały w Lublinie i okolicach ze względu na port. Jasno to powiedział np. niemiecki producent silników elektrycznych z fabryką na Felinie ABM Greiffenberger. Zatrudnia 120 osób.

Miejski wydział inwestycji w 2013 roku otrzymał o 50 procent więcej zapytań inwestycyjnych niż w latach poprzednich.

jak widać lotnisko to mniej lub bardziej ale jednak trafiona inwestycja

ć lotnisko to mniej lub bardziej ale jednak trafiona inwestycja

rozwiń
Avatar
agent Tomek / 25 czerwca 2014 o 10:37
0

lotNIK czemu sam sobie słodzisz? czy to jakiś rodzaj schizofrenii?

wskaż mi lotNIK dowolne lotnisko które po pierwszym roku działalności było na plusie?

- Lotniska z samej swojej idei nie są spółkami, które mają wyłącznie zarabiać. Zresztą, zapisane jest to w Prawie lotniczym. Korzyści płynące z lotniska są dużo większe niż rachunkowe liczby po pierwszym roku działalności. To oszczędność na czasie podróżowania, na ochronie środowiska, bo jest mniej zanieczyszczeń niż podczas podróży samochodem oraz nie trzeba złomować aut. Jest też oszczędność na służbie zdrowia, bo jest mniej wypadków. To nie są moje sugestie, ale wyliczenia ekspertów. W sumie dla naszego lotniska wyliczono korzyści na około 50 mln zł rocznie. To są pieniądze, których nie widać, ale zostają w społeczeństwie - mówi Wójtowicz.

rozwiń
Avatar
niekibol / 25 czerwca 2014 o 09:38
0

Apeluję tylko o odrobinę już nie obiektywizmu ,lecz uczciwości.Pan LotNIK naprawdę nie jest klakierem tylko,o dziwo bardzo rozsądnym obserwatorem.W normalnym świecie gdy ktoś defrauduje publiczne pieniądze to jest pociągany do odpowiedzialności.Jeżeli ktoś nie używa wulgaryzmów tylko normalnego polskiego języka od razu jest zakrzyczany.Przyjaciele, wszyscy mamy prawo zamieścić swoją opinię i dlatego powinniśmy się szanować.Czy powinno być lotnisko?Oczywiście!Tylko czy to naprawdę był priorytet w tych ciężkich czasach.Czy w naszej biednej Polsce mają zawsze rządzić cwaniacy i kombinatorzy? Nie wiem.Latać nie latam,ale gdy się spóźnię miesiąc z rozliczeniem z urzędem skarbowym to mam ciepło.Miłośnicy ,odpowiedzcie sobie sami czy tak naprawdę jesteście do końca uczciwi,czy liczycie tylko na drapane?Pozdrawiam Pana LotNIKA

Apeluję tylko o odrobinę już nie obiektywizmu ,lecz uczciwości.Pan LotNIK naprawdę nie jest klakierem tylko,o dziwo bardzo rozsądnym obserwatorem.W normalnym świecie gdy ktoś defrauduje publiczne pieniądze to jest pociągany do odpowiedzialności.Jeżeli ktoś nie używa wulgaryzmów tylko normalnego polskiego języka od razu jest zakrzyczany.Przyjaciele, wszyscy mamy prawo zamieścić swoją opinię i dlatego powinniśmy się szanować.Czy powinno być lotnisko?Oczywiście!Tylko czy to naprawdę był priorytet w tych ciężkich czasach.Czy w naszej biednej ... rozwiń

Avatar
konewka / 25 czerwca 2014 o 08:27
0

Fajnie ze jest samolot ale osobiście wolę taniej pociągiem pojechać na bilecie promocyjnym 1,9,19,29 czy za 39 zł.

a ja osobiscie wole furmanko

Avatar
LotNIK / 25 czerwca 2014 o 07:33
0

widzę, że klakiery PiS-u(m.in. niejaki lotNIK) nawet się nie trudzą i przeklejają te same posty we wszystkich możliwych miejscach przy pomocy ctrl+c ctrl+v

Mam za każdym razem wymyślać coś innego i kolorować fakty?

Tam są tylko i wyłącznie fakty, które zresztą PiS też przemilcza.

Z drugiej strony rzecz biorąc, to nawet gdybym kiedyś na głowę upadł i wstąpił do jakiejś partii politycznej, to na 100% nie byłoby to PO - chociaż to również jest moją prywatną sprawą, a Tobie nic do tego.

Pamiętaj, że żeby nie popełnić błędu powielam w 100% dane za 2012 rok, bo za 2013 będą znane nie wcześniej niż 15 lipca, a te będą jeszcze bardziej porażające niż przeze mnie wczoraj przekopiowane.

Tak poza tym gdyby te dane podał prezydent, który pełni jednoosobowy większościowy nadzór właścicielski, to ja bym niczego nie wklejał - co najwyżej komentarz księgowego...

Mam za każdym razem wymyślać coś innego i kolorować fakty?

Tam są tylko i wyłącznie fakty, które zresztą PiS też przemilcza.

Z drugiej strony rzecz biorąc, to nawet gdybym kiedyś na głowę upadł i wstąpił do jakiejś partii politycznej, to na 100% nie byłoby to PO - chociaż to również jest moją prywatną sprawą, a Tobie nic do tego.

Pamiętaj, że żeby nie popełnić błędu powielam w 100% dane za 2012 rok, bo za 2013 będą znane nie wcześniej niż 15 lipca, a te będą jeszcze bardziej porażające niż przeze mnie... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!