Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 lipca 2014 r.
20:00
Edytuj ten wpis

Lufthansa na lubelskim lotnisku: Piąty przewoźnik poprawi statystyki?

92 21 A A

Niemiecka Lufthansa dołączyła do linii lotniczych Ryanair, Wizzair, Eurolot i Carpatair, które do tej pory odlatywały z lubelskiego lotniska. Władze portu wierzą, że loty do Frankfurtu zaowocują zwiększeniem liczby pasażerów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Najwięcej połączeń z lubelskiego lotniska oferuje obecnie Eurolot, którego maszyny latają do Gdańska, Wrocławia i Mediolanu. Wizzair proponuje loty do Londynu Luton i Oslo, Carpatair do Rzymu, a Ryanair do Londynu Stansted. Irlandzki przewoźnik proponował też bardzo popularne wśród mieszkańców naszego regionu połączenia z Liverpoolem i Dublinem. W ostatnim czasie zostały one jednak zawieszone.

To jeden z głównych powodów gorszych statystyk. W pierwszym półroczu tego roku lubelski port obsłużył 81 tys. 868 pasażerów, podczas gdy w tym samym okresie roku 2013 było ich 84 tys. 288. Co ciekawe, w 2014 roku zanotowano o blisko 600 lotów więcej. Chodzi zarówno o połączenia rejsowe, czarterowe, jak i przyloty i odloty prywatnych samolotów.

- Statystyki są nieco gorsze, ale różnica nie jest duża. Za to dostępność komunikacyjna naszego lotniska w porównaniu do ubiegłego roku jest zdecydowanie większa. Dzięki uruchomieniu lotów do Frankfurtu mamy połączenie praktycznie z całym światem - mówi Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Lublin. - Mamy dane, z których wynika, że część osób, które z Ryanairem latały do Dublina i Liverpoolu będzie teraz korzystać z oferty Lufthansy - dodaje.

Uruchomione w ostatnich miesiącach loty do Rzymu, Wrocławia czy Frankfurtu są obsługiwane przez mniejsze maszyny niż te, z których korzystał Ryanair. Także z tego powodu pasażerów jest mniej niż w pierwszym półroczu ubiegłego roku.

- Ale naszym zdaniem są to lepsze połączenia pod względem zwiększenia dostępności komunikacyjnej regionu i przychodów na jednego pasażera - mówi dyrektor Dylczyk. Jako przykład podaje loty do Rzymu.

- Ta trasa wykazuje duży potencjał, bo sprzedają się na niej bardzo drogie bilety. Carpatair nie jest tanim przewoźnikiem i ma bardzo regularne ceny. Porównując średni wskaźnik wypełnienia samolotu z ceną jesteśmy umiarkowanymi optymistami - tłumaczy.

Spore oczekiwania są związane także z lotami do Wrocławia, których inauguracja miała miejsce w ubiegłym tygodniu. - Liczba rezerwacji jest całkiem dobra, ale na pierwsze oceny jest jeszcze za wcześnie. Patrząc jednak na brak dróg ekspresowych i autostrad w naszym regionie i kiepskie połączenie kolejowe, może to być sukces porównywalny do tego jakim okazały się loty Eurolotu do Gdańska - twierdzi Dylczyk.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
niekibol / 19 lipca 2014 o 08:12
0

Frankfurt to okno na świat, stamtąd można wszędzie i na dodatek taniej. To bardzo dobra decyzja. Naprawdę dobre posunięcie.

My ,ze wsi pod Cycowem już kupiliśmy bilet do Tokio przez Franfkfurt,najpierw sołtysowi,jak wróci i zda relację to potem połowa wsi.Tylko jak będziecie tak się chwalić o tych możliwościach to figę z tego będzie i nasza wieś nigdy się nie wybije.Nie rozgłaszać

My ,ze wsi pod Cycowem już kupiliśmy bilet do Tokio przez Franfkfurt,najpierw sołtysowi,jak wróci i zda relację to potem połowa wsi.Tylko jak będziecie tak się chwalić o tych możliwościach to figę z tego będzie i nasza wieś nigdy się nie wybije.Nie rozgłaszać

rozwiń
Avatar
ripoll / 17 lipca 2014 o 17:12
0

Nie martw się, przetrwa. Jak przetrwało w takim Rzeszowie to i tu przetrwa. Problem w tym, że ludzie z USA o nim nie wiedzą i wciąż latają do Warszawy..np. Polonia..Wielu mówiło, że Lufa do LUZ nie wejdzie!! I co ?? Jest?? Oby tak dalej! LUZ

lublin przy Rzeszowie to taka skala jakby porównać rzeszów do okęcia - sam sobe odpowiedz na swoje wywodyi ich sens - świdnickie lotnisko przy tym natężeniu ruchu to właściwie lotnisko aeroklubowo-powiatowe  - ograniczone popytem i podażą a właściwie ich brakiem - nawet gdyby zamknięto wszystkie lotniska w promieniu trzystu kilometów to i tak nie osiągnęłoby nawet pół miliona pasażerów - tak to wygląda od strony realnej - wiec zejdż na ziemie cebulaku i zdejm różowe brile z czoła....

lublin przy Rzeszowie to taka skala jakby porównać rzeszów do okęcia - sam sobe odpowiedz na swoje wywodyi ich sens - świdnickie lotnisko przy tym natężeniu ruchu to właściwie lotnisko aeroklubowo-powiatowe  - ograniczone popytem i podażą a właściwie ich brakiem - nawet gdyby zamknięto wszystkie lotniska w promieniu trzystu kilometów to i tak nie osiągnęłoby nawet pół miliona pasażerów - tak to wygląda od strony realnej - wiec zejdż na ziemie cebulaku i zdejm różowe brile z czoła....

rozwiń
Avatar
taki tam / 7 lipca 2014 o 20:20
0

Normalny, Lufthansa ląduje tylko we Frankfurcie am Main (Największe lotnisko przesiadkowe w europie) . W Frankfurt Hann, który jest oddalony o 80 km od Frankfurtu lądują tanie linie.

JEśli chodzi o to połączenie to nie wiem czy one przetrwa bo bilet powrotny do Lublina kosztuje jedyne 370€ więc więcej jak podróż własnym samochodem z Frankfurtu do Lublina w dwie strony ;/

Nie martw się, przetrwa. Jak przetrwało w takim Rzeszowie to i tu przetrwa. Problem w tym, że ludzie z USA o nim nie wiedzą i wciąż latają do Warszawy..np. Polonia..Wielu mówiło, że Lufa do LUZ nie wejdzie!! I co ?? Jest?? Oby tak dalej! LUZ

Nie martw się, przetrwa. Jak przetrwało w takim Rzeszowie to i tu przetrwa. Problem w tym, że ludzie z USA o nim nie wiedzą i wciąż latają do Warszawy..np. Polonia..Wielu mówiło, że Lufa do LUZ nie wejdzie!! I co ?? Jest?? Oby tak dalej! LUZ

rozwiń
Avatar
taki tam / 7 lipca 2014 o 20:13
0

Wszystko zostało już powiedziane, a raczej napisane w raporcie ekspertów, który następnie przy akceptacji właścicieli został przez PLL utajniony.

Jedynie co się zmieniło przez 1,5 roku od powstania dokumentu, to ponad 3 krotny wzrost strat. Zobowiązania krótkoterminowe w tym czasie wzrosły o 183 tysiące 600%.

Wyobraź sobie, że we własnym domu zobowiązania wzrosłyby  o ponad 180 tysięcy procent...

Powinni tam zatrudnić ciebie. Ty na pewno nie narobiłbyś strat. W internecie można napisać wszystko, bo i strona przyjmie wszystko. Więc zamknij lotnisko, bo przynosi straty. W taki sposób większość lotnisk w Polsce należałoby zamknąć, bo tylko kilka nie ma strat, a jedynie same zyski. A jak tam w porcie lotniczym w Lublinie pracujesz, to spróbuj coś zmienić, a nie wyżalać się na forum. Port istnieje dopiero niecałe 2 lata. Na zyski trzeba jeszcze poczekać. Nie od razu Rzym zbudowano..

Najmłodsze lotnisko w Polsce (Lublin) na pewno ma sens i powinno się wciąż rozwijać poprzez zwiększenie liczby połączeń.

am zatrudnić ciebie. Ty na pewno nie narobiłbyś strat. W internecie można napisać wszystko, bo i strona przyjmie wszystko. Więc zamknij lotnisko, bo przynosi straty. W taki sposób większość lotnisk w Polsce należałoby zamknąć, bo tylko kilka nie ma strat, a jedynie same zyski. A jak tam w porcie lotniczym w Lublinie pracujesz, to spróbuj coś zmienić, a nie wyżalać się na forum. Port istnieje dopiero niecałe 2 lata. Na zyski trzeba jeszcze poczekać. Nie od razu Rzym zbudowano..

Najmłodsze lotnisko w Polsce (Lublin) na pewno ma sens i p... rozwiń

Avatar
Rozsądek / 5 lipca 2014 o 01:03
0

Przestańcie płakać nad tym Dublinem, a jak macie pretensje to zgłaszajcie je do Ryanair, bo to on, a nie lubelskie lotniska zlikwidował loty (nie opłacały mu się tak jak z innych miejsc - za mało płaciliście i za mało dodatkowych usług podczas lotów wykupywaliście).

Możecie teraz polecieć do Dublina na jednym bilecie z przesiadką we Frankfurcie jak biali ludzie, a nie tłuc się busami,pociągami i samochodami jak zwierzęta po Modlinach i innych Rzeszowach, gdzie dojazd zajmie wam znacznie więcej czasu niż oczekiwanie na lotnisku we Frankfurcie na przesiadkę.

Przestańcie płakać nad tym Dublinem, a jak macie pretensje to zgłaszajcie je do Ryanair, bo to on, a nie lubelskie lotniska zlikwidował loty (nie opłacały mu się tak jak z innych miejsc - za mało płaciliście i za mało dodatkowych usług podczas lotów wykupywaliście).

Możecie teraz polecieć do Dublina na jednym bilecie z przesiadką we Frankfurcie jak biali ludzie, a nie tłuc się busami,pociągami i samo... rozwiń

Avatar
BiLans / 4 lipca 2014 o 14:02
0

Jak to jest,że na lotnisku statystyka się poprawia ,a stan finansów pogarsza.Co rok więcej dopłacają?Może by to publicznie wyjaśnił jeden z większych cwaniaków PO i jednoczesnie przewodniczący RN lotniska!!!?????

Wszystko zostało już powiedziane, a raczej napisane w raporcie ekspertów, który następnie przy akceptacji właścicieli został przez PLL utajniony.

Jedynie co się zmieniło przez 1,5 roku od powstania dokumentu, to ponad 3 krotny wzrost strat. Zobowiązania krótkoterminowe w tym czasie wzrosły o 183 tysiące 600%.

Wyobraź sobie, że we własnym domu zobowiązania wzrosłyby  o ponad 180 tysięcy procent...

Wszystko zostało już powiedziane, a raczej napisane w raporcie ekspertów, który następnie przy akceptacji właścicieli został przez PLL utajniony.

Jedynie co się zmieniło przez 1,5 roku od powstania dokumentu, to ponad 3 krotny wzrost strat. Zobowiązania krótkoterminowe w tym czasie wzrosły o 183 tysiące 600%.

Wyobraź sobie, że we własnym domu zobowiązania wzrosłyby  o ponad 180 tysięcy procent...

rozwiń
Avatar
Josef / 4 lipca 2014 o 11:40
0

Jak to jest,że na lotnisku statystyka się poprawia ,a stan finansów pogarsza.Co rok więcej dopłacają?Może by to publicznie wyjaśnił jeden z większych cwaniaków PO i jednoczesnie przewodniczący RN lotniska!!!?????

Avatar
matt / 4 lipca 2014 o 10:49
0

Niech troche obniza ceny bo jak narazie lepsza opcja na dotarcie z Londynu jest lot do Warszawy-Modlin ... czasowo troche dluzej, ale cena duuuuuzo nizsza

latam trochę z lublina i powiem ci szczeże że wole wydać trochę więcej i wylądować w lbn niż później tłuc się autobusem, pociągiem czy nawet wołać kogoś znajomego żeby zawiózł i odebrał z lotniska z modlina bo suma sumarum wychodzi praktycznie tyle samo co za lot do modlina i późniejsze płacenie za bilety żeby dostać się do lublina czy dać komuś na paliwo ... wystarczy pomyśleć i przekalkulować

latam trochę z lublina i powiem ci szczeże że wole wydać trochę więcej i wylądować w lbn niż później tłuc się autobusem, pociągiem czy nawet wołać kogoś znajomego żeby zawiózł i odebrał z lotniska z modlina bo suma sumarum wychodzi praktycznie tyle samo co za lot do modlina i późniejsze płacenie za bilety żeby dostać się do lublina czy dać komuś na paliwo ... wystarczy pomyśleć i przekalkulować

rozwiń
Avatar
Aga / 4 lipca 2014 o 10:40
0

Do Dan: najwiekszym portem przesiadkowym w Europie jest LHR wiec zanim cos napiszesz to sprawdz swoje dane :)

Avatar
Dan / 4 lipca 2014 o 10:02
0

Normalny, Lufthansa ląduje tylko we Frankfurcie am Main (Największe lotnisko przesiadkowe w europie) . W Frankfurt Hann, który jest oddalony o 80 km od Frankfurtu lądują tanie linie.

JEśli chodzi o to połączenie to nie wiem czy one przetrwa bo bilet powrotny do Lublina kosztuje jedyne 370€ więc więcej jak podróż własnym samochodem z Frankfurtu do Lublina w dwie strony ;/

Avatar
niekibol / 19 lipca 2014 o 08:12
0

Frankfurt to okno na świat, stamtąd można wszędzie i na dodatek taniej. To bardzo dobra decyzja. Naprawdę dobre posunięcie.

My ,ze wsi pod Cycowem już kupiliśmy bilet do Tokio przez Franfkfurt,najpierw sołtysowi,jak wróci i zda relację to potem połowa wsi.Tylko jak będziecie tak się chwalić o tych możliwościach to figę z tego będzie i nasza wieś nigdy się nie wybije.Nie rozgłaszać

My ,ze wsi pod Cycowem już kupiliśmy bilet do Tokio przez Franfkfurt,najpierw sołtysowi,jak wróci i zda relację to potem połowa wsi.Tylko jak będziecie tak się chwalić o tych możliwościach to figę z tego będzie i nasza wieś nigdy się nie wybije.Nie rozgłaszać

rozwiń
Avatar
ripoll / 17 lipca 2014 o 17:12
0

Nie martw się, przetrwa. Jak przetrwało w takim Rzeszowie to i tu przetrwa. Problem w tym, że ludzie z USA o nim nie wiedzą i wciąż latają do Warszawy..np. Polonia..Wielu mówiło, że Lufa do LUZ nie wejdzie!! I co ?? Jest?? Oby tak dalej! LUZ

lublin przy Rzeszowie to taka skala jakby porównać rzeszów do okęcia - sam sobe odpowiedz na swoje wywodyi ich sens - świdnickie lotnisko przy tym natężeniu ruchu to właściwie lotnisko aeroklubowo-powiatowe  - ograniczone popytem i podażą a właściwie ich brakiem - nawet gdyby zamknięto wszystkie lotniska w promieniu trzystu kilometów to i tak nie osiągnęłoby nawet pół miliona pasażerów - tak to wygląda od strony realnej - wiec zejdż na ziemie cebulaku i zdejm różowe brile z czoła....

lublin przy Rzeszowie to taka skala jakby porównać rzeszów do okęcia - sam sobe odpowiedz na swoje wywodyi ich sens - świdnickie lotnisko przy tym natężeniu ruchu to właściwie lotnisko aeroklubowo-powiatowe  - ograniczone popytem i podażą a właściwie ich brakiem - nawet gdyby zamknięto wszystkie lotniska w promieniu trzystu kilometów to i tak nie osiągnęłoby nawet pół miliona pasażerów - tak to wygląda od strony realnej - wiec zejdż na ziemie cebulaku i zdejm różowe brile z czoła....

rozwiń
Avatar
taki tam / 7 lipca 2014 o 20:20
0

Normalny, Lufthansa ląduje tylko we Frankfurcie am Main (Największe lotnisko przesiadkowe w europie) . W Frankfurt Hann, który jest oddalony o 80 km od Frankfurtu lądują tanie linie.

JEśli chodzi o to połączenie to nie wiem czy one przetrwa bo bilet powrotny do Lublina kosztuje jedyne 370€ więc więcej jak podróż własnym samochodem z Frankfurtu do Lublina w dwie strony ;/

Nie martw się, przetrwa. Jak przetrwało w takim Rzeszowie to i tu przetrwa. Problem w tym, że ludzie z USA o nim nie wiedzą i wciąż latają do Warszawy..np. Polonia..Wielu mówiło, że Lufa do LUZ nie wejdzie!! I co ?? Jest?? Oby tak dalej! LUZ

Nie martw się, przetrwa. Jak przetrwało w takim Rzeszowie to i tu przetrwa. Problem w tym, że ludzie z USA o nim nie wiedzą i wciąż latają do Warszawy..np. Polonia..Wielu mówiło, że Lufa do LUZ nie wejdzie!! I co ?? Jest?? Oby tak dalej! LUZ

rozwiń
Avatar
taki tam / 7 lipca 2014 o 20:13
0

Wszystko zostało już powiedziane, a raczej napisane w raporcie ekspertów, który następnie przy akceptacji właścicieli został przez PLL utajniony.

Jedynie co się zmieniło przez 1,5 roku od powstania dokumentu, to ponad 3 krotny wzrost strat. Zobowiązania krótkoterminowe w tym czasie wzrosły o 183 tysiące 600%.

Wyobraź sobie, że we własnym domu zobowiązania wzrosłyby  o ponad 180 tysięcy procent...

Powinni tam zatrudnić ciebie. Ty na pewno nie narobiłbyś strat. W internecie można napisać wszystko, bo i strona przyjmie wszystko. Więc zamknij lotnisko, bo przynosi straty. W taki sposób większość lotnisk w Polsce należałoby zamknąć, bo tylko kilka nie ma strat, a jedynie same zyski. A jak tam w porcie lotniczym w Lublinie pracujesz, to spróbuj coś zmienić, a nie wyżalać się na forum. Port istnieje dopiero niecałe 2 lata. Na zyski trzeba jeszcze poczekać. Nie od razu Rzym zbudowano..

Najmłodsze lotnisko w Polsce (Lublin) na pewno ma sens i powinno się wciąż rozwijać poprzez zwiększenie liczby połączeń.

am zatrudnić ciebie. Ty na pewno nie narobiłbyś strat. W internecie można napisać wszystko, bo i strona przyjmie wszystko. Więc zamknij lotnisko, bo przynosi straty. W taki sposób większość lotnisk w Polsce należałoby zamknąć, bo tylko kilka nie ma strat, a jedynie same zyski. A jak tam w porcie lotniczym w Lublinie pracujesz, to spróbuj coś zmienić, a nie wyżalać się na forum. Port istnieje dopiero niecałe 2 lata. Na zyski trzeba jeszcze poczekać. Nie od razu Rzym zbudowano..

Najmłodsze lotnisko w Polsce (Lublin) na pewno ma sens i p... rozwiń

Avatar
Rozsądek / 5 lipca 2014 o 01:03
0

Przestańcie płakać nad tym Dublinem, a jak macie pretensje to zgłaszajcie je do Ryanair, bo to on, a nie lubelskie lotniska zlikwidował loty (nie opłacały mu się tak jak z innych miejsc - za mało płaciliście i za mało dodatkowych usług podczas lotów wykupywaliście).

Możecie teraz polecieć do Dublina na jednym bilecie z przesiadką we Frankfurcie jak biali ludzie, a nie tłuc się busami,pociągami i samochodami jak zwierzęta po Modlinach i innych Rzeszowach, gdzie dojazd zajmie wam znacznie więcej czasu niż oczekiwanie na lotnisku we Frankfurcie na przesiadkę.

Przestańcie płakać nad tym Dublinem, a jak macie pretensje to zgłaszajcie je do Ryanair, bo to on, a nie lubelskie lotniska zlikwidował loty (nie opłacały mu się tak jak z innych miejsc - za mało płaciliście i za mało dodatkowych usług podczas lotów wykupywaliście).

Możecie teraz polecieć do Dublina na jednym bilecie z przesiadką we Frankfurcie jak biali ludzie, a nie tłuc się busami,pociągami i samo... rozwiń

Avatar
BiLans / 4 lipca 2014 o 14:02
0

Jak to jest,że na lotnisku statystyka się poprawia ,a stan finansów pogarsza.Co rok więcej dopłacają?Może by to publicznie wyjaśnił jeden z większych cwaniaków PO i jednoczesnie przewodniczący RN lotniska!!!?????

Wszystko zostało już powiedziane, a raczej napisane w raporcie ekspertów, który następnie przy akceptacji właścicieli został przez PLL utajniony.

Jedynie co się zmieniło przez 1,5 roku od powstania dokumentu, to ponad 3 krotny wzrost strat. Zobowiązania krótkoterminowe w tym czasie wzrosły o 183 tysiące 600%.

Wyobraź sobie, że we własnym domu zobowiązania wzrosłyby  o ponad 180 tysięcy procent...

Wszystko zostało już powiedziane, a raczej napisane w raporcie ekspertów, który następnie przy akceptacji właścicieli został przez PLL utajniony.

Jedynie co się zmieniło przez 1,5 roku od powstania dokumentu, to ponad 3 krotny wzrost strat. Zobowiązania krótkoterminowe w tym czasie wzrosły o 183 tysiące 600%.

Wyobraź sobie, że we własnym domu zobowiązania wzrosłyby  o ponad 180 tysięcy procent...

rozwiń
Avatar
Josef / 4 lipca 2014 o 11:40
0

Jak to jest,że na lotnisku statystyka się poprawia ,a stan finansów pogarsza.Co rok więcej dopłacają?Może by to publicznie wyjaśnił jeden z większych cwaniaków PO i jednoczesnie przewodniczący RN lotniska!!!?????

Avatar
matt / 4 lipca 2014 o 10:49
0

Niech troche obniza ceny bo jak narazie lepsza opcja na dotarcie z Londynu jest lot do Warszawy-Modlin ... czasowo troche dluzej, ale cena duuuuuzo nizsza

latam trochę z lublina i powiem ci szczeże że wole wydać trochę więcej i wylądować w lbn niż później tłuc się autobusem, pociągiem czy nawet wołać kogoś znajomego żeby zawiózł i odebrał z lotniska z modlina bo suma sumarum wychodzi praktycznie tyle samo co za lot do modlina i późniejsze płacenie za bilety żeby dostać się do lublina czy dać komuś na paliwo ... wystarczy pomyśleć i przekalkulować

latam trochę z lublina i powiem ci szczeże że wole wydać trochę więcej i wylądować w lbn niż później tłuc się autobusem, pociągiem czy nawet wołać kogoś znajomego żeby zawiózł i odebrał z lotniska z modlina bo suma sumarum wychodzi praktycznie tyle samo co za lot do modlina i późniejsze płacenie za bilety żeby dostać się do lublina czy dać komuś na paliwo ... wystarczy pomyśleć i przekalkulować

rozwiń
Avatar
Aga / 4 lipca 2014 o 10:40
0

Do Dan: najwiekszym portem przesiadkowym w Europie jest LHR wiec zanim cos napiszesz to sprawdz swoje dane :)

Avatar
Dan / 4 lipca 2014 o 10:02
0

Normalny, Lufthansa ląduje tylko we Frankfurcie am Main (Największe lotnisko przesiadkowe w europie) . W Frankfurt Hann, który jest oddalony o 80 km od Frankfurtu lądują tanie linie.

JEśli chodzi o to połączenie to nie wiem czy one przetrwa bo bilet powrotny do Lublina kosztuje jedyne 370€ więc więcej jak podróż własnym samochodem z Frankfurtu do Lublina w dwie strony ;/

Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 3 8

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 0 2

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 2 1

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 1

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 46 12

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 6 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 7 5

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 3

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 37 26

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców