Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 października 2013 r.
20:53
Edytuj ten wpis

Dramat szkół nauki jazdy. Spada liczba zdających na prawo jazdy

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 23 A A
Egzamin teoretyczny na prawo jazdy kategorii "B” kosztuje 30 złotych, praktyczny – 140 złotych (Mac
Egzamin teoretyczny na prawo jazdy kategorii \"B” kosztuje 30 złotych, praktyczny – 140 złotych (Mac

Właściciele szkół nauki jazdy nie mają wesołych min. Liczba chętnych na kursy spadła nawet o połowę. Cieszą się przyszli kierowcy, bo łatwiej wytargować rabat za naukę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Aby przetrwać, właściciele szkół nauki jazdy muszą ciąć koszty. – Liczba chętnych na kursy drastycznie spadła. Ten trend utrzymuje się od 19 stycznia, kiedy weszły w życie nowe zasady przeprowadzania egzaminu teoretycznego. Każdy chciał zdążyć przed zmianami. Poza tym, my też odczuwamy skutki niżu demograficznego. W efekcie, kursantów jest jak na lekarstwo, nawet o połowę mniej niż rok temu – przyznaje Mariusz Popko, właściciel lubelskiej szkoły nauki jazdy "Efekt”.

"Efekt” ratuje się startując w przetargach dla firm prowadzących szkolenia za pieniądze z Unii Europejskiej. – Ale mniejsze szkoły tną koszty i zwalniają pracowników – twierdzi Popko.

Mniej pracy ma też Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. – W Lublinie liczba egzaminów spadła nawet o 30-40 proc. – szacuje Artur Banaszkiewicz, zastępca dyrektora WORD. – Przed 19 stycznia codziennie przeprowadzaliśmy 450 egzaminów praktycznych i teoretycznych. Teraz tylko 260-270. Ale pracowników nie zwalniamy, bo mamy w planach otwarcie ośrodka w Puławach.

– W Zamościu liczba egzaminów spadła o ponad 30 proc. Teraz dziennie przeprowadzamy średnio 110 egzaminów, gdy w szczytowym okresie ta liczba dochodziła do 200 – mówi Zbigniew Kubina, zastępca dyrektora zamojskiego WORD. – Ratujemy się zmniejszaniem wymiaru zatrudnienia do trzechczwartych lub połówki etatu. Z ośrodka odeszło trzech pracowników, którzy mieli świadczenia emerytalne.
Jedni kursanci się cieszą. – Można wybierać w ofertach szkół i negocjować ceny. Jak ktoś się dobrze potarguje, to kurs w dobrej szkole w Lublinie może kupić nawet za 1000–1100 zł. Normalnie to kosztuje od 1200 do 1400 zł – mówi Marzena Kulikowska, która zamierza rozpocząć naukę.

Drudzy mają obawy. – Na egzaminach będą częściej oblewać, żeby wyjść na swoje – niepokoi się pani Natalia, która kończy właśnie szkolenie praktyczne.

– Nic bardziej błędnego. Procent zdających praktykę za pierwszym podejściem wzrósł z 30 do 34. Teorię pomyślnie przechodzi za pierwszym razem 40 proc. osób. Kandydaci na kierowców są lepiej szkoleni, bo na kursach nie ma tłoku – podkreśla Banaszkiewicz.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marek / 24 stycznia 2014 o 17:40
0

Witam pracuje w dziale komunuikacji miejskiej od lat nasza firma działa w całej Polsce potrzebujesz
prawo jazdy oblałeś testy zabrano Ci prawo jazdy z powodu jazdy pod wpływem alkocholu
 usuwamy również punkty  dodajemy nie musisz zdawać od początku prawa jazdy przechodzić
 tego od nowa testów to nie jest żaden blew.Jeśli potrzebujesz prawo jazdy pisz każda ketogoria,
czas oczekiwania na prawo jazdy jest to kilko dniowe do 16 dni po tygodniu ukaze się status
 na pwpw że zdajesz prawo jazdy danej kategorii.Gdy już jest gotowe prawo jazdy odbierasz
 je w dziale komunikacji w swoim mieście  jest to w 100% legalnie więc nie musisz się martwić
 naprzykład przy kontroli,prawo jazdy jest wpisane w rejestrze legalnie więcej informacji proszę
 kierować na emaila marek_grocki@interia.pl lub proszę kierować się wiadomości przez sms pod
 numer 730-658-718.Udzielamy również informacji pomocnicych w dziedzinie prawa jazda nasza strona firmy prawkojazdy.jimdo.com.Upszedzam
 że jestem poważnym czlowiekiem zbędnych wiadomości proszę nie pisać mamy 100% zadowolonych
 klientów pozdrawiam.
 

Witam pracuje w dziale komunuikacji miejskiej od lat nasza firma działa w całej Polsce potrzebujesz
prawo jazdy oblałeś testy zabrano Ci prawo jazdy z powodu jazdy pod wpływem alkocholu
 usuwamy również punkty  dodajemy nie musisz zdawać od początku prawa jazdy przechodzić
 tego od nowa testów to nie jest żaden blew.Jeśli potrzebujesz prawo jazdy pisz każda ketogoria,
czas oczekiwania na prawo jazdy jest to kilko dniowe do 16 dni po tygodniu ukaze się status
 na pwpw że zdajesz prawo jazdy danej kat... rozwiń

Avatar
Gość / 9 stycznia 2014 o 16:04
0

Dobra szkoła zawsze będzie miała klientów. Ja polecam:

http://www.tarnowskiegory.szkolaexpert.pl/

http://piekary.szkolaexpert.pl/

Pozdrawiam

Avatar
pawel / 10 grudnia 2013 o 18:45
0

sorki za pomiałem dać link 

https://www.youtube.com/watch?v=NAlI_yPW2Gc

Avatar
pawel / 10 grudnia 2013 o 18:44
0

ciekawe czy ten film to na poważnie :P ciekawe promo jak by nie patrzec

Avatar
adam / 25 października 2013 o 17:43
0

Czego? Bo same pustaki ! trochę trudniej zdac i nie ma komu placic, bo wiedza ze nie zdadzą ;D i dobrze bedzie mniej kretynów na drodze ;D

Avatar
Robert / 24 października 2013 o 21:10
0

Jak otworzycie odział w Puławach to na bank będziecie mieli więcej roboty. Większość kursantów będzie uciekało do Puław bo mniejsze miasto i łatwiej zdać. Druga sprawa to taka że odetniecie lubelskie szkoły od zarobku z dokształtów, i teraz ci z Lublina będą jeździć do Puław na jazdy żeby tam zdawać. Pogratulować następnego super pomysłu tak jak z dodatkowymi szkoleniami dla wszystkich instruktorów. Takie warsztaty powinien przeprowadzać WORD a nie super OSK. Ale mniejsza o to. Otwieranie następnych palcówek gdzie można zdawać na prawko akurat mija się z celem w dzisiejszych ciężkich czasach dla ośrodków jak i dla ośrodków egzaminacyjnych.

Jak otworzycie odział w Puławach to na bank będziecie mieli więcej roboty. Większość kursantów będzie uciekało do Puław bo mniejsze miasto i łatwiej zdać. Druga sprawa to taka że odetniecie lubelskie szkoły od zarobku z dokształtów, i teraz ci z Lublina będą jeździć do Puław na jazdy żeby tam zdawać. Pogratulować następnego super pomysłu tak jak z dodatkowymi szkoleniami dla wszystkich instruktorów. Takie warsztaty powinien przeprowadzać WORD a nie super OSK. Ale mniejsza o to. Otwieranie następnych palcówek gdzie można zdawać na prawko a... rozwiń

Avatar
Gość / 24 października 2013 o 17:58
0

Nie mogłem zdać w Lublinie, bo się czepiali, pojechałem do innego miasta znów to samo - absurdalny zarzut, ale tam egzaminator dał do zrozumienia, że za 1500 zł zdam (zanim zrobiłem prawo jazdy już miałem duże umiejętności kierowania pojazdami i znałem przepisy na 6-kę, a pan widział, że ma do czynienia z dobrym kierowcą), więc kupiłem bilet lotniczy last minute do USA za owe 1500 zł, tam w ciągu pół godziny i bez problemu zdałem egzamin na samochodzie z wypożyczalni (pierwsze podejście nie zaliczone bo jechałem zbyt ostrożnie, drugie po instruktażu, że to nie Polska i należy mieć jaja zaliczone bez problemu, egzaminator dał mi pokazać co potrafię i był w 100% ukontentowany), w ośrodku egzaminowania zrobili mi zdjęcie w kabinie, wydrukowali prawo jazdy na plastiku za 10 dolarów i po dwóch tygodniach spędzonym u znajomych w NORMALNYM kraju wróciłem do Polski - nienormalnego MOJEGO kraju! A tu wystarczyło zanieść prawo jazdy do wydziału komunikacji i po ptokach. Jeżdżę bezwypadkowo od ponad 10-ciu lat i cieszę się, że nie musze odwiedzać naszych WODRDÓW!

Oczywiście ty byłeś idealnym kierowcą, a nie zdawałeś dlatego bo egzaminator cię "zestresował"! nie odpowiadając dzień dobry. Śmiech na sali człowieku.

Oczywiście ty byłeś idealnym kierowcą, a nie zdawałeś dlatego bo egzaminator cię "zestresował"! nie odpowiadając dzień dobry. Śmiech na sali człowieku.

rozwiń
Avatar
pyt / 24 października 2013 o 17:05
0

Czy jakiś mądry leming jest w stanie podać jedną dziedzinę życia, która za nierządu ryżej władzy ma się dobrze? Oprócz afer, kolesiostwa i niekompetencji oczywiście.

Avatar
Kierowca Bombowca / 24 października 2013 o 14:18
0

Nie wiem o co to halo?

Rynek wróci do równowagi.

Smarkateria z brakiem pomysłu na siebie (za to z prawem jazdy od dwóch lat) nie będzie w końcu brała pieniędzy z MUP, żeby otworzyć kolejną szkołę, bo najgorsi wypadną z rynku.

Zostaną szkoły dobre i bardzo dobre, a nie tylko te, które powstały "bo zmieniały się przepisy".

Najgorzej, że nikt nie sprawdza dokładnie pracy instruktorów.

Bo o tym, że sam program kursu tak przystaje do umiejętności, które powinien nabyć młody kierowca, jak pięść do nosa, to przekonany jestem od lat.

Na całe szczęście ja zdawałem prawie 20 lat temu... zdać na Wojciechowskiej bez łapówy wtedy było jeszcze trudniej niż dziś, ale też i nauka prowadziła do czegoś (a nie do nauki perfekcyjnego równoległego parkowania przy Pogodnej). A w ramach "jazd zamiejskich" byłem w Kraśniku i w Kurowie... a nie "zaliczyłem ją" (jak kursanci obecnie) na Witosa (bo to przecież "droga o podwyższonej prędkości dopuszczalnej", więc zalicza "jazdę zamiejską").

Myślę, że po pozytywnych zmianach w egzaminie teoretycznym czas najwyższy zabrać się za część praktyczną.

Nie wiem o co to halo?

Rynek wróci do równowagi.

Smarkateria z brakiem pomysłu na siebie (za to z prawem jazdy od dwóch lat) nie będzie w końcu brała pieniędzy z MUP, żeby otworzyć kolejną szkołę, bo najgorsi wypadną z rynku.

Zostaną szkoły dobre i bardzo dobre, a nie tylko te, które powstały "bo zmieniały się przepisy".

Najgorzej, że nikt nie sprawdza dokładnie pracy instruktorów.

Bo o tym, że sam program kursu tak przystaje do umiejętności, które powinien nabyć młody kierowca, jak pięść do nosa, to prz... rozwiń

Avatar
karol / 24 października 2013 o 13:37
0

Nie mogłem zdać w Lublinie, bo się czepiali, pojechałem do innego miasta znów to samo - absurdalny zarzut, ale tam egzaminator dał do zrozumienia, że za 1500 zł zdam (zanim zrobiłem prawo jazdy już miałem duże umiejętności kierowania pojazdami i znałem przepisy na 6-kę, a pan widział, że ma do czynienia z dobrym kierowcą), więc kupiłem bilet lotniczy last minute do USA za owe 1500 zł, tam w ciągu pół godziny i bez problemu zdałem egzamin na samochodzie z wypożyczalni (pierwsze podejście nie zaliczone bo jechałem zbyt ostrożnie, drugie po instruktażu, że to nie Polska i należy mieć jaja zaliczone bez problemu, egzaminator dał mi pokazać co potrafię i był w 100% ukontentowany), w ośrodku egzaminowania zrobili mi zdjęcie w kabinie, wydrukowali prawo jazdy na plastiku za 10 dolarów i po dwóch tygodniach spędzonym u znajomych w NORMALNYM kraju wróciłem do Polski - nienormalnego MOJEGO kraju! A tu wystarczyło zanieść prawo jazdy do wydziału komunikacji i po ptokach. Jeżdżę bezwypadkowo od ponad 10-ciu lat i cieszę się, że nie musze odwiedzać naszych WODRDÓW!

Nie mogłem zdać w Lublinie, bo się czepiali, pojechałem do innego miasta znów to samo - absurdalny zarzut, ale tam egzaminator dał do zrozumienia, że za 1500 zł zdam (zanim zrobiłem prawo jazdy już miałem duże umiejętności kierowania pojazdami i znałem przepisy na 6-kę, a pan widział, że ma do czynienia z dobrym kierowcą), więc kupiłem bilet lotniczy last minute do USA za owe 1500 zł, tam w ciągu pół godziny i bez problemu zdałem egzamin na samochodzie z wypożyczalni (pierwsze podejście nie zaliczone bo jechałem zbyt ostrożnie, ... rozwiń

Avatar
Marek / 24 stycznia 2014 o 17:40
0

Witam pracuje w dziale komunuikacji miejskiej od lat nasza firma działa w całej Polsce potrzebujesz
prawo jazdy oblałeś testy zabrano Ci prawo jazdy z powodu jazdy pod wpływem alkocholu
 usuwamy również punkty  dodajemy nie musisz zdawać od początku prawa jazdy przechodzić
 tego od nowa testów to nie jest żaden blew.Jeśli potrzebujesz prawo jazdy pisz każda ketogoria,
czas oczekiwania na prawo jazdy jest to kilko dniowe do 16 dni po tygodniu ukaze się status
 na pwpw że zdajesz prawo jazdy danej kategorii.Gdy już jest gotowe prawo jazdy odbierasz
 je w dziale komunikacji w swoim mieście  jest to w 100% legalnie więc nie musisz się martwić
 naprzykład przy kontroli,prawo jazdy jest wpisane w rejestrze legalnie więcej informacji proszę
 kierować na emaila marek_grocki@interia.pl lub proszę kierować się wiadomości przez sms pod
 numer 730-658-718.Udzielamy również informacji pomocnicych w dziedzinie prawa jazda nasza strona firmy prawkojazdy.jimdo.com.Upszedzam
 że jestem poważnym czlowiekiem zbędnych wiadomości proszę nie pisać mamy 100% zadowolonych
 klientów pozdrawiam.
 

Witam pracuje w dziale komunuikacji miejskiej od lat nasza firma działa w całej Polsce potrzebujesz
prawo jazdy oblałeś testy zabrano Ci prawo jazdy z powodu jazdy pod wpływem alkocholu
 usuwamy również punkty  dodajemy nie musisz zdawać od początku prawa jazdy przechodzić
 tego od nowa testów to nie jest żaden blew.Jeśli potrzebujesz prawo jazdy pisz każda ketogoria,
czas oczekiwania na prawo jazdy jest to kilko dniowe do 16 dni po tygodniu ukaze się status
 na pwpw że zdajesz prawo jazdy danej kat... rozwiń

Avatar
Gość / 9 stycznia 2014 o 16:04
0

Dobra szkoła zawsze będzie miała klientów. Ja polecam:

http://www.tarnowskiegory.szkolaexpert.pl/

http://piekary.szkolaexpert.pl/

Pozdrawiam

Avatar
pawel / 10 grudnia 2013 o 18:45
0

sorki za pomiałem dać link 

https://www.youtube.com/watch?v=NAlI_yPW2Gc

Avatar
pawel / 10 grudnia 2013 o 18:44
0

ciekawe czy ten film to na poważnie :P ciekawe promo jak by nie patrzec

Avatar
adam / 25 października 2013 o 17:43
0

Czego? Bo same pustaki ! trochę trudniej zdac i nie ma komu placic, bo wiedza ze nie zdadzą ;D i dobrze bedzie mniej kretynów na drodze ;D

Avatar
Robert / 24 października 2013 o 21:10
0

Jak otworzycie odział w Puławach to na bank będziecie mieli więcej roboty. Większość kursantów będzie uciekało do Puław bo mniejsze miasto i łatwiej zdać. Druga sprawa to taka że odetniecie lubelskie szkoły od zarobku z dokształtów, i teraz ci z Lublina będą jeździć do Puław na jazdy żeby tam zdawać. Pogratulować następnego super pomysłu tak jak z dodatkowymi szkoleniami dla wszystkich instruktorów. Takie warsztaty powinien przeprowadzać WORD a nie super OSK. Ale mniejsza o to. Otwieranie następnych palcówek gdzie można zdawać na prawko akurat mija się z celem w dzisiejszych ciężkich czasach dla ośrodków jak i dla ośrodków egzaminacyjnych.

Jak otworzycie odział w Puławach to na bank będziecie mieli więcej roboty. Większość kursantów będzie uciekało do Puław bo mniejsze miasto i łatwiej zdać. Druga sprawa to taka że odetniecie lubelskie szkoły od zarobku z dokształtów, i teraz ci z Lublina będą jeździć do Puław na jazdy żeby tam zdawać. Pogratulować następnego super pomysłu tak jak z dodatkowymi szkoleniami dla wszystkich instruktorów. Takie warsztaty powinien przeprowadzać WORD a nie super OSK. Ale mniejsza o to. Otwieranie następnych palcówek gdzie można zdawać na prawko a... rozwiń

Avatar
Gość / 24 października 2013 o 17:58
0

Nie mogłem zdać w Lublinie, bo się czepiali, pojechałem do innego miasta znów to samo - absurdalny zarzut, ale tam egzaminator dał do zrozumienia, że za 1500 zł zdam (zanim zrobiłem prawo jazdy już miałem duże umiejętności kierowania pojazdami i znałem przepisy na 6-kę, a pan widział, że ma do czynienia z dobrym kierowcą), więc kupiłem bilet lotniczy last minute do USA za owe 1500 zł, tam w ciągu pół godziny i bez problemu zdałem egzamin na samochodzie z wypożyczalni (pierwsze podejście nie zaliczone bo jechałem zbyt ostrożnie, drugie po instruktażu, że to nie Polska i należy mieć jaja zaliczone bez problemu, egzaminator dał mi pokazać co potrafię i był w 100% ukontentowany), w ośrodku egzaminowania zrobili mi zdjęcie w kabinie, wydrukowali prawo jazdy na plastiku za 10 dolarów i po dwóch tygodniach spędzonym u znajomych w NORMALNYM kraju wróciłem do Polski - nienormalnego MOJEGO kraju! A tu wystarczyło zanieść prawo jazdy do wydziału komunikacji i po ptokach. Jeżdżę bezwypadkowo od ponad 10-ciu lat i cieszę się, że nie musze odwiedzać naszych WODRDÓW!

Oczywiście ty byłeś idealnym kierowcą, a nie zdawałeś dlatego bo egzaminator cię "zestresował"! nie odpowiadając dzień dobry. Śmiech na sali człowieku.

Oczywiście ty byłeś idealnym kierowcą, a nie zdawałeś dlatego bo egzaminator cię "zestresował"! nie odpowiadając dzień dobry. Śmiech na sali człowieku.

rozwiń
Avatar
pyt / 24 października 2013 o 17:05
0

Czy jakiś mądry leming jest w stanie podać jedną dziedzinę życia, która za nierządu ryżej władzy ma się dobrze? Oprócz afer, kolesiostwa i niekompetencji oczywiście.

Avatar
Kierowca Bombowca / 24 października 2013 o 14:18
0

Nie wiem o co to halo?

Rynek wróci do równowagi.

Smarkateria z brakiem pomysłu na siebie (za to z prawem jazdy od dwóch lat) nie będzie w końcu brała pieniędzy z MUP, żeby otworzyć kolejną szkołę, bo najgorsi wypadną z rynku.

Zostaną szkoły dobre i bardzo dobre, a nie tylko te, które powstały "bo zmieniały się przepisy".

Najgorzej, że nikt nie sprawdza dokładnie pracy instruktorów.

Bo o tym, że sam program kursu tak przystaje do umiejętności, które powinien nabyć młody kierowca, jak pięść do nosa, to przekonany jestem od lat.

Na całe szczęście ja zdawałem prawie 20 lat temu... zdać na Wojciechowskiej bez łapówy wtedy było jeszcze trudniej niż dziś, ale też i nauka prowadziła do czegoś (a nie do nauki perfekcyjnego równoległego parkowania przy Pogodnej). A w ramach "jazd zamiejskich" byłem w Kraśniku i w Kurowie... a nie "zaliczyłem ją" (jak kursanci obecnie) na Witosa (bo to przecież "droga o podwyższonej prędkości dopuszczalnej", więc zalicza "jazdę zamiejską").

Myślę, że po pozytywnych zmianach w egzaminie teoretycznym czas najwyższy zabrać się za część praktyczną.

Nie wiem o co to halo?

Rynek wróci do równowagi.

Smarkateria z brakiem pomysłu na siebie (za to z prawem jazdy od dwóch lat) nie będzie w końcu brała pieniędzy z MUP, żeby otworzyć kolejną szkołę, bo najgorsi wypadną z rynku.

Zostaną szkoły dobre i bardzo dobre, a nie tylko te, które powstały "bo zmieniały się przepisy".

Najgorzej, że nikt nie sprawdza dokładnie pracy instruktorów.

Bo o tym, że sam program kursu tak przystaje do umiejętności, które powinien nabyć młody kierowca, jak pięść do nosa, to prz... rozwiń

Avatar
karol / 24 października 2013 o 13:37
0

Nie mogłem zdać w Lublinie, bo się czepiali, pojechałem do innego miasta znów to samo - absurdalny zarzut, ale tam egzaminator dał do zrozumienia, że za 1500 zł zdam (zanim zrobiłem prawo jazdy już miałem duże umiejętności kierowania pojazdami i znałem przepisy na 6-kę, a pan widział, że ma do czynienia z dobrym kierowcą), więc kupiłem bilet lotniczy last minute do USA za owe 1500 zł, tam w ciągu pół godziny i bez problemu zdałem egzamin na samochodzie z wypożyczalni (pierwsze podejście nie zaliczone bo jechałem zbyt ostrożnie, drugie po instruktażu, że to nie Polska i należy mieć jaja zaliczone bez problemu, egzaminator dał mi pokazać co potrafię i był w 100% ukontentowany), w ośrodku egzaminowania zrobili mi zdjęcie w kabinie, wydrukowali prawo jazdy na plastiku za 10 dolarów i po dwóch tygodniach spędzonym u znajomych w NORMALNYM kraju wróciłem do Polski - nienormalnego MOJEGO kraju! A tu wystarczyło zanieść prawo jazdy do wydziału komunikacji i po ptokach. Jeżdżę bezwypadkowo od ponad 10-ciu lat i cieszę się, że nie musze odwiedzać naszych WODRDÓW!

Nie mogłem zdać w Lublinie, bo się czepiali, pojechałem do innego miasta znów to samo - absurdalny zarzut, ale tam egzaminator dał do zrozumienia, że za 1500 zł zdam (zanim zrobiłem prawo jazdy już miałem duże umiejętności kierowania pojazdami i znałem przepisy na 6-kę, a pan widział, że ma do czynienia z dobrym kierowcą), więc kupiłem bilet lotniczy last minute do USA za owe 1500 zł, tam w ciągu pół godziny i bez problemu zdałem egzamin na samochodzie z wypożyczalni (pierwsze podejście nie zaliczone bo jechałem zbyt ostrożnie, ... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 27 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 36 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 15 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 30 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!