Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2018 r.
9:15

Lublin: Duża kasa na otarcie łez. Nagrody dla ponad 1000 urzędników

0 54 A A
28 tys. zł otrzymała skarbniczka województwa Elżbieta Mocior (z prawej), a 22 tys. zł była sekretarz województwa Anna Augustyniak (kwoty brutto)<br />
28 tys. zł otrzymała skarbniczka województwa Elżbieta Mocior (z prawej), a 22 tys. zł była sekretarz województwa Anna Augustyniak (kwoty brutto)
(fot. Maciej Kaczanowski)

28 tys. zł dla skarbniczki, po ponad 20 tys. zł dla pani sekretarz województwa i szefów niektórych departamentów. Nagrody były roczne, ale przyznano je już w listopadzie. Tak pożegnał swoich urzędników ustępujący marszałek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawę rocznych nagród w urzędzie poruszył 13 listopada br. radny sejmiku Michał Mulawa z PiS. Rządziła jeszcze koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej, ale było już po wyborach i za chwilę władzę w województwie miało przejąć Prawo i Sprawiedliwość.

Mulawę zainteresowało, dlaczego nagrody przyznano na długo przed końcem roku, skoro zwyczajowo przyznawane są tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Zapytał też, ile tych nagród było.

Z odpowiedzi, jaką otrzymał wynikało, że nagrody przyznano ponad 900 urzędnikom. W tej grupie najwięcej jest pracowników dwóch departamentów zajmujących się wdrażaniem funduszy unijnych, w których premie wypłacane są z oddzielnego budżetu oraz Departamentu Organizacyjno-Prawnego.

O kwoty przyznanych nagród rocznych poprzedniego marszałka zapytała natomiast lubelska Fundacja Wolności. Tu w odpowiedzi uwzględniono ponad tysiąc osób, ale nazwisk podano zaledwie 21. Chodzi o osoby pełniące funkcje publiczne, czyli np. mogące wydawać decyzje w imieniu marszałka.

Najwyższą premię – 28 tys. zł (wszystkie kwoty brutto) otrzymała skarbniczka województwa Elżbieta Mocior. Kolejni na liście są: zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej Waldemar Rudnicki (23 tys. zł), była sekretarz województwa Anna Augustyniak (22 tys. zł), dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa Michał Zdun (21 tys. zł), zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Środowiska Katarzyna Madoń-Kremeś (20,4 tys. zł) czy dyrektor tego departamentu Sławomir Struski (20 tys. zł).

Druga lista liczy 1062 pozycje, ale jest anonimowa. Jedyne podane informacje to kwoty i krótkie uzasadnienie przyznania nagrody.

Najniższe wyniosły po kilkaset złotych, a rekordzista otrzymał 29,7 tys. zł za „zaangażowanie w pracę oraz sumienne, systematyczne i dokładne wykonywanie powierzonych zadań”. W sumie premie w wysokości powyżej 20 tys. zł trafiły do blisko 30 osób.

– Wydaje się, że kwoty nagród rocznych w tym roku są wyższe od przyznawanych w latach ubiegłych. Zastanawiające jest także to, że zazwyczaj były wypłacane pod koniec roku, a teraz dużo wcześniej – zauważa Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności.

Dla porównania, według danych zebranych przez fundację, w 2016 roku nagroda dla pani skarbnik wyniosła 14,6 tys. zł, a dla pani sekretarz – 13,2 tys. zł. Szef departamentu odpowiedzialnego za rolnictwo i jego zastępczyni otrzymali odpowiednio 11,1 i 12 tys. zł.

– Kwoty tegorocznych nagród wydają się być zbyt duże jak na możliwości budżetu województwa i dokonania poprzedników. Ich przyznanie miało charakter czysto polityczny. Tę kwestię należało zostawić nowemu marszałkowi, który po przeprowadzeniu audytu i konsultacji z dyrektorami departamentów podzieliłby te pieniądze w sposób merytoryczny – komentuje Marek Wojciechowski, radny PiS.

Były marszałek, a obecnie radny sejmikowego klubu PSL Sławomir Sosnowski na te zarzuty odpowiada podobnie, jak w listopadzie, kiedy pytał go radny Mulawa.

– Kończyła się kadencja i uważałem, że powinienem ludziom podziękować za lata pracy. Miałem do tego większe prawo niż mój następca, który miałby to zrobić po miesiącu urzędowania. Znam tych pracowników lepiej i mogłem lepiej ich ocenić – mówi Sosnowski. – Jeśli chodzi o najwyższe kwoty, to tu nie było reguły. To, że w tym roku dana osoba dostała najwyższą nagrodę, to nie znaczy, że tak samo bywało wcześniej.

Obecny marszałek kwestii przyznanych przez poprzednika nagród nie chce komentować. – Nie widziałem tej listy – ucina Jarosław Stawiarski.

Listy nagród:

Nagrody Pracowników UMWL w Lublinie Pełniących Funkcje Publiczne

Nagrody dla pracowników UMWL

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 09:29
+101
Hahaha pierwszy sprawiedliwy mulawa na posterunku. Jak żeś brał ponad 300 tysięcy w azotach jako rzecznik za nic nie robienie to było ok. Wywalili Cie i latasz po urzędzie jak kot z pecherzem i straszysz ludzi.przy Was pisiory, PSL to kieszonkowcy
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 09:20
+54
TEN ARTYKUŁ TO CHYBA SPECJALNIE - ZDENERWOWAĆ NAJBIEDNIEJSZYCH: BEZROBOTNYCH, PRACOWNIKÓW ZA 12,-/GODZ, EMERYTÓW TEŻ ITD...........................
Avatar
PATRIOTA 1952 R. / 12 grudnia 2018 r. o 09:46
+52
OKRADANIE POLAKÓW CIĄG DALSZY. ZLIKWIDOWAĆ TWORY ZWĄCE SIĘ URZĘDEM MARSZAŁKOWSKIM,STAROSTWA, FILIE ZUS, URZĘDY PRACY.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 09:53
+46
Nigdy nikt nic nie dał mi za darmo,prowadzę własną działalność,a tu takie szastanie społecznymi pieniędzmi.Ci ludzie i bez nagród dużo zarabiaja,.Biedne miasto i koszmarna wladza zadłużająca je na pokolenia.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 09:25
+36
Hahaha - równie dobrze ta przechowalnia misiewiczów zwana urzędem marszałkowskim mogłaby zniknąć z powierzchni tej planety i nic by się nie stało. "Zaangażowane w pracę", której jedynym efektem jest sterta papierzysk. Litości...
Avatar
Jerzy / 12 grudnia 2018 r. o 10:55
+31
Tak wysokie nagrody dostali tylko "bojarzy" PSLu i Ci którzy uczestniczyli w hucpie politycznej z udziałem Marszałka Sosnowskiego.
Avatar
wyborca / 12 grudnia 2018 r. o 09:36
+30
„zaangażowanie w pracę oraz sumienne, systematyczne i dokładne wykonywanie powierzonych zadań” -to znaczy że pensja była tylko za przychodzenie do pracy.!.?. "....uważałem, że powinienem ludziom podziękować za lata pracy.". Panie "marszałku", za "lata pracy" to pensja była!. Ot hitrusy niczym rzund "bo im się po prostu te pieniądze należały". Kpina z wyborców.
Avatar
Marcin Domagała / 12 grudnia 2018 r. o 10:32
+28
Rozbój w biały dzień, białych kołnierzyków w białych rękawiczkach !!!!!!!!!
Avatar
gość / 12 grudnia 2018 r. o 10:27
+26
Teraz po wysokościach nagród można poznać których pracowników ZSL cenił najbardziej. Niezłe kwoty, 30 osób powyżej 20 tys. Mieli gest.
Avatar
TARGOWICA P0-ZSL PRECZ / 20 grudnia 2018 r. o 00:17
+19
"raz qurwa - zawsze qurwa" - Orwell
Avatar
TARGOWICA P0-ZSL PRECZ / 20 grudnia 2018 r. o 00:17
+19
"raz qurwa - zawsze qurwa" - Orwell
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 11:10
+2
Sosnowski hodowca świń wie jak brać i dawać pieniądze,ale tylko nie ze swojego!! "Oni żywią i bronią " ,siebie i kolesiów. reszta dla psl-owców to nosiciele kartek wyborczych.
Avatar
Piktuś / 13 grudnia 2018 r. o 20:07
+1
Najpierw przez kilka lat blokuje się poważne inwestycje, w nadzorowanych przez siebie jednostkach organizacyjnych województwa, takich jak termomodernizacja,  informatyzacja, blokuje się aplikowanie wniosków o projekty i fundusze unijne a w nagrodę otrzymuje się corocznie kilkanaście tysięcy gratis „za  zaangażowanie w pracę zawodową, podnoszenie jej efektywności oraz wzorową organizację pracy i wykonywanie zadań przekraczających podstawowy zakres obowiązków” – wystarczyło tylko należeć do odpowiedniej partii i lizac *** komu trzeba. Mam nadzieję ze nowy Marszałek zweryfikuje takich fachowców z PO i ZSL i pośle ich na zieloną trawkę,  nie patrząc czy są z Chełma, czy innej miejscowości
 warto by nowy zarząd przepytał dyrektorów jednostek podległych: szpitali, szkół, bibliotek, ośrodków kultury dlaczego taki był marazm inwestycyjny i kto jest temu winien, kto hamował. bo rządy zsl-pzpr(po) to rządy "ciepłej wody"
 warto by nowy zarząd przepytał dyrektorów jednostek podległych: szpitali, szkół, bibliotek, ośrodków kultury dlaczego taki był marazm inwestycyjny i kto jest temu winien, kto hamował. bo rządy zsl-pzpr(po) to rządy "ciepłej wody" rozwiń
Avatar
gość / 13 grudnia 2018 r. o 17:16
+1
dopóki
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 10:14
+1
Brak słów jak PO-PSL bawił się za publiczne pieniądze, zobaczymy jak będzie z PIS
Avatar
G / 13 grudnia 2018 r. o 07:03
+2
Mój pracodawców czytaj ten artykuł i bierz przykład. Jestem pracownikiem sumiennie wykoujacym obowiązki. A ty chcesz mnie za to zwolnić. Taka jest teraz rzeczywistość jednym się daje a drugiego się zwalnia na zbity pysk.
Avatar
Irena / 12 grudnia 2018 r. o 23:08
+3
dobrze że pani Anna Augustyniak znalazła dobrą pracę u pana Żuka a niedługo, po reformie ratusza, zostanie Sekreta rzem/ - rką
Avatar
Elżbieta K. / 12 grudnia 2018 r. o 22:28
+2
Złodziejstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 21:44
+2
Bo mają małą fabryczkę w piwnicach ratusza i za produkcję otrzymuje się premie
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 20:25
+4
Najpierw przez kilka lat blokuje się poważne inwestycje, w nadzorowanych przez siebie jednostkach organizacyjnych województwa, takich jak termomodernizacja, informatyzacja, blokuje się aplikowanie wniosków o projekty i fundusze unijne a w nagrodę otrzymuje się corocznie kilkanaście tysięcy gratis „za zaangażowanie w pracę zawodową, podnoszenie jej efektywności oraz wzorową organizację pracy i wykonywanie zadań przekraczających podstawowy zakres obowiązków” – wystarczyło tylko należeć do odpowiedniej partii i lizac *** komu trzeba. Mam nadzieję ze nowy Marszałek zweryfikuje takich fachowców z PO i ZSL i pośle ich na zieloną trawkę, nie patrząc czy są z Chełma, czy innej miejscowości
Najpierw przez kilka lat blokuje się poważne inwestycje, w nadzorowanych przez siebie jednostkach organizacyjnych województwa, takich jak termomodernizacja, informatyzacja, blokuje się aplikowanie wniosków o projekty i fundusze unijne a w nagrodę otrzymuje się corocznie kilkanaście tysięcy gratis „za zaangażowanie w pracę zawodową, podnoszenie jej efektywności oraz wzorową organizację pracy i wykonywanie zadań przekraczających podstawowy zakres obowiązków” – wystarczyło tylko należeć do odpowiedniej partii i lizac *** komu trzeba. Mam nadz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Testują "lek na Covid" z lubelskiego Biomedu

Testują "lek na Covid" z lubelskiego Biomedu

Kilku pacjentów zostało już włączonych do badania klinicznego immunoglobuliny wyprodukowanej przez lubelski Biomed, która może stać się lekiem na Covid-19. Na wstępne wyniki trzeba poczekać do końca lutego.

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 22:25. Wreszcie jest przełamanie!

EKS Start Elbląg – MKS Perła Lublin 22:25. Wreszcie jest przełamanie!

MKS Perła Lublin wygrał w Elblągu 25:22 i zakończył fatalną serię w krajowych rozgrywkach. Już w sobotę kolejne spotkanie. Tym razem w ramach Ligi Europejskiej z francuskim Nantes Atlantique Handball.

Lublin. Rewolucja na dwóch kółkach. Rower miejski po nowemu

Lublin. Rewolucja na dwóch kółkach. Rower miejski po nowemu

Dzisiaj poznaliśmy zasady, na jakich od kwietnia ma działać Lubelski Rower Miejski. Każdy przejazd będzie płatny, a system ma działać nawet zimą. Zasady będą nowe, ale nie rowery, miasto szykuje gruntowną renowację tych już używanych. Na mapie wypożyczalni pojawi się za to 38 nowych punktów

CCC Polkowice ponownie zbyt mocne dla Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

CCC Polkowice ponownie zbyt mocne dla Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Wicelider tabeli przyjechał do Lublina i zgarnął komplet punktów do ligowego zestawienia. W środę koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS przegrały na własnym parkiecie z CCC Polkowice 79:89

Joe Biden zaprzysiężony na 46. prezydenta USA
wideo
film

Joe Biden zaprzysiężony na 46. prezydenta USA

Joe Biden został zaprzysiężony na prezydenta USA. Polityk partii Demokratycznej stał się tym samym 46. prezydentem USA.

Nie chcą prawa Wina Plus. Niewielka pikieta pod biurem PiS w Lublinie
Zdjęcia, wideo
galeria

Nie chcą prawa Wina Plus. Niewielka pikieta pod biurem PiS w Lublinie

Wina Plus. Tak manifestujący przed biurem PiS w Lublinie nazywają projekt ustawy zmuszający do przyjęcia mandatu. – Będziemy mieć więcej represji wobec każdej obywatelki i obywatela – mówili.

Dziennik Wschodni najbardziej opiniotwórczy

Dziennik Wschodni najbardziej opiniotwórczy

Dziennik Wschodni był w grudniu 2020 roku najbardziej opiniotwórczym medium regionalnym w Polsce – wynika z badania prowadzonego przez Instytutu Monitorowania Mediów.

Lubelskie. Szczepenia w DPS-ach. "Bać się trzeba Boga, a nie szczepionki"
galeria

Lubelskie. Szczepenia w DPS-ach. "Bać się trzeba Boga, a nie szczepionki"

Rozpoczęły się szczepienia mieszkańców domów pomocy społecznej przeciwko COVID-19. Większość chętnie korzysta z tej możliwości.

Dyrektor sportowy Motoru wraca do pracy jako ekspert w stacji Canal+ Sport

Dyrektor sportowy Motoru wraca do pracy jako ekspert w stacji Canal+ Sport

Dyrektor sportowy Motoru Lublin Michał Żewłakow wraca do pracy jako ekspert stacji Canal+Sport. Poinformował o tym w środę Michał Kołodziejczyk dyrektor redakcji sportowej Canal+

Lubelscy uczniowie wrócili do szkół. "Są zachwyceni"
zdjęcia
galeria

Lubelscy uczniowie wrócili do szkół. "Są zachwyceni"

Uczniowie klas I – III wrócili do nauki stacjonarnej. Ci, którzy biorą udział w zajęciach nie mogą się nacieszyć. Koronawirus puka już jednak do podstawówek.

Pan Leśmian ma urodziny i obchodzi je w Zamościu

Pan Leśmian ma urodziny i obchodzi je w Zamościu

Złożysz życzenia poecie, dostaniesz ciastko. Miasto przygotowuje się do 144 rocznicy urodzin Bolesława Leśmiana. Poeta już krąży po Zamościu. Dziś będzie rozmawiał o sztuce w BWA

Jacek Bąk: Nowy selekcjoner to nowe rozdanie

Jacek Bąk: Nowy selekcjoner to nowe rozdanie

Rozmowa z Jackiem Bąkiem, byłym piłkarzem 96-krotnym reprezentantem Polski

Lublin. Zamkną ul. Janowską, ale później niż zapowiadali

Lublin. Zamkną ul. Janowską, ale później niż zapowiadali

O tydzień opóźnią się zapowiadane na najbliższy poniedziałek utrudnienia w rejonie przebudowywanego mostu kolejowego u zbiegu ul. Nadbystrzyckiej i Janowskiej

Wielkie, włochate, rogate. Żubry zjechały do Lasów Janowskich
Zdjęcia, wideo
galeria
film

Wielkie, włochate, rogate. Żubry zjechały do Lasów Janowskich

9 okazałych żubrów zadomawia się na terenie Nadleśnictwa Janów Lubelski. Dwóm bykom towarzyszy dwie krowy z potomstwem oraz trzech przedstawicieli żubrzej młodzieży. Tak powstaje janowska linia polskiego żubra.

Jakimowicz grozi sądem i się broni. „Ona przez cały okres zgrupowania zachowywała się bardzo dziwnie”

Jakimowicz grozi sądem i się broni. „Ona przez cały okres zgrupowania zachowywała się bardzo dziwnie”

Jarosław Jakimowicz grozi sądem Piotrowi Krysiakowi za wpis „dotyczący rzekomego gwałtu”. Żąda jego usunięcia. Dziennikarz śledczy ujawnił, że jedna z uczestniczek międzynarodowego konkursu Miss Generation miała zostać zgwałcona pod Łukowem. Od sprawy odcina się TVP, gdzie obecnie pracuje Jakimowicz.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.