Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 grudnia 2018 r.
9:15

Lublin: Duża kasa na otarcie łez. Nagrody dla ponad 1000 urzędników

0 54 A A
28 tys. zł otrzymała skarbniczka województwa Elżbieta Mocior (z prawej), a 22 tys. zł była sekretarz województwa Anna Augustyniak (kwoty brutto)<br />
28 tys. zł otrzymała skarbniczka województwa Elżbieta Mocior (z prawej), a 22 tys. zł była sekretarz województwa Anna Augustyniak (kwoty brutto)
(fot. Maciej Kaczanowski)

28 tys. zł dla skarbniczki, po ponad 20 tys. zł dla pani sekretarz województwa i szefów niektórych departamentów. Nagrody były roczne, ale przyznano je już w listopadzie. Tak pożegnał swoich urzędników ustępujący marszałek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawę rocznych nagród w urzędzie poruszył 13 listopada br. radny sejmiku Michał Mulawa z PiS. Rządziła jeszcze koalicja Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej, ale było już po wyborach i za chwilę władzę w województwie miało przejąć Prawo i Sprawiedliwość.

Mulawę zainteresowało, dlaczego nagrody przyznano na długo przed końcem roku, skoro zwyczajowo przyznawane są tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Zapytał też, ile tych nagród było.

Z odpowiedzi, jaką otrzymał wynikało, że nagrody przyznano ponad 900 urzędnikom. W tej grupie najwięcej jest pracowników dwóch departamentów zajmujących się wdrażaniem funduszy unijnych, w których premie wypłacane są z oddzielnego budżetu oraz Departamentu Organizacyjno-Prawnego.

O kwoty przyznanych nagród rocznych poprzedniego marszałka zapytała natomiast lubelska Fundacja Wolności. Tu w odpowiedzi uwzględniono ponad tysiąc osób, ale nazwisk podano zaledwie 21. Chodzi o osoby pełniące funkcje publiczne, czyli np. mogące wydawać decyzje w imieniu marszałka.

Najwyższą premię – 28 tys. zł (wszystkie kwoty brutto) otrzymała skarbniczka województwa Elżbieta Mocior. Kolejni na liście są: zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej Waldemar Rudnicki (23 tys. zł), była sekretarz województwa Anna Augustyniak (22 tys. zł), dyrektor Departamentu Polityki Transportowej i Drogownictwa Michał Zdun (21 tys. zł), zastępca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Środowiska Katarzyna Madoń-Kremeś (20,4 tys. zł) czy dyrektor tego departamentu Sławomir Struski (20 tys. zł).

Druga lista liczy 1062 pozycje, ale jest anonimowa. Jedyne podane informacje to kwoty i krótkie uzasadnienie przyznania nagrody.

Najniższe wyniosły po kilkaset złotych, a rekordzista otrzymał 29,7 tys. zł za „zaangażowanie w pracę oraz sumienne, systematyczne i dokładne wykonywanie powierzonych zadań”. W sumie premie w wysokości powyżej 20 tys. zł trafiły do blisko 30 osób.

– Wydaje się, że kwoty nagród rocznych w tym roku są wyższe od przyznawanych w latach ubiegłych. Zastanawiające jest także to, że zazwyczaj były wypłacane pod koniec roku, a teraz dużo wcześniej – zauważa Krzysztof Jakubowski, prezes Fundacji Wolności.

Dla porównania, według danych zebranych przez fundację, w 2016 roku nagroda dla pani skarbnik wyniosła 14,6 tys. zł, a dla pani sekretarz – 13,2 tys. zł. Szef departamentu odpowiedzialnego za rolnictwo i jego zastępczyni otrzymali odpowiednio 11,1 i 12 tys. zł.

– Kwoty tegorocznych nagród wydają się być zbyt duże jak na możliwości budżetu województwa i dokonania poprzedników. Ich przyznanie miało charakter czysto polityczny. Tę kwestię należało zostawić nowemu marszałkowi, który po przeprowadzeniu audytu i konsultacji z dyrektorami departamentów podzieliłby te pieniądze w sposób merytoryczny – komentuje Marek Wojciechowski, radny PiS.

Były marszałek, a obecnie radny sejmikowego klubu PSL Sławomir Sosnowski na te zarzuty odpowiada podobnie, jak w listopadzie, kiedy pytał go radny Mulawa.

– Kończyła się kadencja i uważałem, że powinienem ludziom podziękować za lata pracy. Miałem do tego większe prawo niż mój następca, który miałby to zrobić po miesiącu urzędowania. Znam tych pracowników lepiej i mogłem lepiej ich ocenić – mówi Sosnowski. – Jeśli chodzi o najwyższe kwoty, to tu nie było reguły. To, że w tym roku dana osoba dostała najwyższą nagrodę, to nie znaczy, że tak samo bywało wcześniej.

Obecny marszałek kwestii przyznanych przez poprzednika nagród nie chce komentować. – Nie widziałem tej listy – ucina Jarosław Stawiarski.

Listy nagród:

Nagrody Pracowników UMWL w Lublinie Pełniących Funkcje Publiczne

Nagrody dla pracowników UMWL

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 09:29
Hahaha pierwszy sprawiedliwy mulawa na posterunku. Jak żeś brał ponad 300 tysięcy w azotach jako rzecznik za nic nie robienie to było ok. Wywalili Cie i latasz po urzędzie jak kot z pecherzem i straszysz ludzi.przy Was pisiory, PSL to kieszonkowcy
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 09:20
TEN ARTYKUŁ TO CHYBA SPECJALNIE - ZDENERWOWAĆ NAJBIEDNIEJSZYCH: BEZROBOTNYCH, PRACOWNIKÓW ZA 12,-/GODZ, EMERYTÓW TEŻ ITD...........................
Avatar
PATRIOTA 1952 R. / 12 grudnia 2018 r. o 09:46
OKRADANIE POLAKÓW CIĄG DALSZY. ZLIKWIDOWAĆ TWORY ZWĄCE SIĘ URZĘDEM MARSZAŁKOWSKIM,STAROSTWA, FILIE ZUS, URZĘDY PRACY.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 09:53
Nigdy nikt nic nie dał mi za darmo,prowadzę własną działalność,a tu takie szastanie społecznymi pieniędzmi.Ci ludzie i bez nagród dużo zarabiaja,.Biedne miasto i koszmarna wladza zadłużająca je na pokolenia.
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 09:25
Hahaha - równie dobrze ta przechowalnia misiewiczów zwana urzędem marszałkowskim mogłaby zniknąć z powierzchni tej planety i nic by się nie stało. "Zaangażowane w pracę", której jedynym efektem jest sterta papierzysk. Litości...
Avatar
Jerzy / 12 grudnia 2018 r. o 10:55
Tak wysokie nagrody dostali tylko "bojarzy" PSLu i Ci którzy uczestniczyli w hucpie politycznej z udziałem Marszałka Sosnowskiego.
Avatar
wyborca / 12 grudnia 2018 r. o 09:36
„zaangażowanie w pracę oraz sumienne, systematyczne i dokładne wykonywanie powierzonych zadań” -to znaczy że pensja była tylko za przychodzenie do pracy.!.?. "....uważałem, że powinienem ludziom podziękować za lata pracy.". Panie "marszałku", za "lata pracy" to pensja była!. Ot hitrusy niczym rzund "bo im się po prostu te pieniądze należały". Kpina z wyborców.
Avatar
Marcin Domagała / 12 grudnia 2018 r. o 10:32
Rozbój w biały dzień, białych kołnierzyków w białych rękawiczkach !!!!!!!!!
Avatar
gość / 12 grudnia 2018 r. o 10:27
Teraz po wysokościach nagród można poznać których pracowników ZSL cenił najbardziej. Niezłe kwoty, 30 osób powyżej 20 tys. Mieli gest.
Avatar
TARGOWICA P0-ZSL PRECZ / 20 grudnia 2018 r. o 00:17
"raz qurwa - zawsze qurwa" - Orwell
Avatar
TARGOWICA P0-ZSL PRECZ / 20 grudnia 2018 r. o 00:17
"raz qurwa - zawsze qurwa" - Orwell
Avatar
Gość / 14 grudnia 2018 r. o 11:10
Sosnowski hodowca świń wie jak brać i dawać pieniądze,ale tylko nie ze swojego!! "Oni żywią i bronią " ,siebie i kolesiów. reszta dla psl-owców to nosiciele kartek wyborczych.
Avatar
Piktuś / 13 grudnia 2018 r. o 20:07
Najpierw przez kilka lat blokuje się poważne inwestycje, w nadzorowanych przez siebie jednostkach organizacyjnych województwa, takich jak termomodernizacja,  informatyzacja, blokuje się aplikowanie wniosków o projekty i fundusze unijne a w nagrodę otrzymuje się corocznie kilkanaście tysięcy gratis „za  zaangażowanie w pracę zawodową, podnoszenie jej efektywności oraz wzorową organizację pracy i wykonywanie zadań przekraczających podstawowy zakres obowiązków” – wystarczyło tylko należeć do odpowiedniej partii i lizac *** komu trzeba. Mam nadzieję ze nowy Marszałek zweryfikuje takich fachowców z PO i ZSL i pośle ich na zieloną trawkę,  nie patrząc czy są z Chełma, czy innej miejscowości
 warto by nowy zarząd przepytał dyrektorów jednostek podległych: szpitali, szkół, bibliotek, ośrodków kultury dlaczego taki był marazm inwestycyjny i kto jest temu winien, kto hamował. bo rządy zsl-pzpr(po) to rządy "ciepłej wody"
 warto by nowy zarząd przepytał dyrektorów jednostek podległych: szpitali, szkół, bibliotek, ośrodków kultury dlaczego taki był marazm inwestycyjny i kto jest temu winien, kto hamował. bo rządy zsl-pzpr(po) to rządy "ciepłej wody" rozwiń
Avatar
gość / 13 grudnia 2018 r. o 17:16
dopóki
Avatar
Gość / 13 grudnia 2018 r. o 10:14
Brak słów jak PO-PSL bawił się za publiczne pieniądze, zobaczymy jak będzie z PIS
Avatar
G / 13 grudnia 2018 r. o 07:03
Mój pracodawców czytaj ten artykuł i bierz przykład. Jestem pracownikiem sumiennie wykoujacym obowiązki. A ty chcesz mnie za to zwolnić. Taka jest teraz rzeczywistość jednym się daje a drugiego się zwalnia na zbity pysk.
Avatar
Irena / 12 grudnia 2018 r. o 23:08
dobrze że pani Anna Augustyniak znalazła dobrą pracę u pana Żuka a niedługo, po reformie ratusza, zostanie Sekreta rzem/ - rką
Avatar
Elżbieta K. / 12 grudnia 2018 r. o 22:28
Złodziejstwo!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 21:44
Bo mają małą fabryczkę w piwnicach ratusza i za produkcję otrzymuje się premie
Avatar
Gość / 12 grudnia 2018 r. o 20:25
Najpierw przez kilka lat blokuje się poważne inwestycje, w nadzorowanych przez siebie jednostkach organizacyjnych województwa, takich jak termomodernizacja, informatyzacja, blokuje się aplikowanie wniosków o projekty i fundusze unijne a w nagrodę otrzymuje się corocznie kilkanaście tysięcy gratis „za zaangażowanie w pracę zawodową, podnoszenie jej efektywności oraz wzorową organizację pracy i wykonywanie zadań przekraczających podstawowy zakres obowiązków” – wystarczyło tylko należeć do odpowiedniej partii i lizac *** komu trzeba. Mam nadzieję ze nowy Marszałek zweryfikuje takich fachowców z PO i ZSL i pośle ich na zieloną trawkę, nie patrząc czy są z Chełma, czy innej miejscowości
Najpierw przez kilka lat blokuje się poważne inwestycje, w nadzorowanych przez siebie jednostkach organizacyjnych województwa, takich jak termomodernizacja, informatyzacja, blokuje się aplikowanie wniosków o projekty i fundusze unijne a w nagrodę otrzymuje się corocznie kilkanaście tysięcy gratis „za zaangażowanie w pracę zawodową, podnoszenie jej efektywności oraz wzorową organizację pracy i wykonywanie zadań przekraczających podstawowy zakres obowiązków” – wystarczyło tylko należeć do odpowiedniej partii i lizac *** komu trzeba. Mam nadz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Muzeum Badań Polarnych odkrywa karty. Wiemy, co będzie można zobaczyć w Puławach
galeria

Muzeum Badań Polarnych odkrywa karty. Wiemy, co będzie można zobaczyć w Puławach

Ekwipunek polskich polarników, rekonstrukcja igloo, modele stacji polarnych, a także fauna i flora Arktyki i Antarktyki – to część tego, co ma znaleźć się na pierwszej, stałej wystawie w polarnym muzeum. O planach puławskiej placówki we wtorek opowiadał pełniący obowiązki jej dyrektora, Piotr Kondraciuk.

Aerobik, pomolog i wycieczki. 8 milionów zł na wyciągnięcie lubelskich seniorów z domów

Aerobik, pomolog i wycieczki. 8 milionów zł na wyciągnięcie lubelskich seniorów z domów

Prawie 8 milionów złotych będą kosztowały projekty, z których skorzysta w 195 osób z kilku gmin naszego województwa. Cel – wyciągnąć osoby starsze i samotne z domów

Tak się zmieni Zamość dzięki budżetowi obywatelskiemu. Winiki głosownia
galeria

Tak się zmieni Zamość dzięki budżetowi obywatelskiemu. Winiki głosownia

Strefa relaksu nad zamojskim zalewem to projekt ogólnomiejski, który zyskał największe poparcie podczas głosowań nad przyszłorocznym budżetem obywatelskim Zamościa. Inne, mniejsze inwestycje będą realizowane także na każdym z 16 miejskich osiedli.

Romantyczna Polska - koncert w Filharmonii
9 października 2022, 17:00

Romantyczna Polska - koncert w Filharmonii

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na koncert pt. "Romantyczna Polska" z udziałem dwojga solistów młodego pokolenia: Moniki Buczkowskiej i Pawła Trojaka. Wydarzenie odbędzie się 9 października o godz. 17.

Opole Lubelskie. Więcej więźniów to 50 nowych miejsc pracy

Opole Lubelskie. Więcej więźniów to 50 nowych miejsc pracy

Za niespełna dwa lata w Zakładzie Karnym wyroki odsiadywać będzie o ponad 40 proc. więcej więźniów niż w tej chwili. Budowa nowego pawilonu będzie kosztować blisko 38 mln zł

Prokurator z wiadomością dla kierowców: nie będzie pobłażania

Prokurator z wiadomością dla kierowców: nie będzie pobłażania

W ciągu ostatniego miesiąca na drogach powiatu puławskiego policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców, którzy jeździli mimo dożywotnich zakazów. Jeden wjechał w barierki, inny próbował uciekać przed radiowozem. Wszyscy trafili za kratki. W areszcie spędzą co najmniej 3 miesiące.

Lubartów. Znamy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim

Lubartów. Znamy wyniki głosowania w budżecie obywatelskim

W Parku Miejskim im. Książąt Sanguszków w przyszłym roku powstanie nowy plac zabaw warty 200 tys. zł, a na rynek może wrócić drobny handel. Tak zdecydowali mieszkańcy miasta biorący udział w głosowaniu na projekty budżetu obywatelskiego.

Akademia Zamojska. 600 studentów na pierwszym roku. Hitem pielęgniarstwo

Akademia Zamojska. 600 studentów na pierwszym roku. Hitem pielęgniarstwo

Dla ponad 1,1 tys. studentów Akademii Zamojskiej rozpoczął się nowy rok akademicki. Przeszło połowa z tych osób zdobywać będzie wiedzę jako „pierwszoroczniacy”. Zainteresowanie ofertą uczelni było wystarczające nie tylko, by uruchomić wszystkie dotychczasowe kierunki kształcenia, ale również nowe, startujące dopiero w tym roku.

Pomnik w centrum malowniczego Kazimierza Dolnego? Kto chce stawiać Witosa?

Pomnik w centrum malowniczego Kazimierza Dolnego? Kto chce stawiać Witosa?

Mariusz Wicik, radny powiatu puławskiego (PiS) proponuje kazimierskim samorządowcom postawienie w centrum miasta pomnika Wincentego Witosa. - Żeby łączyć, a nie dzielić - tłumaczy. Kazimierzanie pytają o związek ludowego działacza z ich miastem.

Premiera w Teatrze Andersena. "Alicja w Krainie Czarów" na początek sezonu
8 października 2022, 17:00

Premiera w Teatrze Andersena. "Alicja w Krainie Czarów" na początek sezonu

Adaptacja kultowego dzieła Lewisa Carrolla będzie pierwszą premierą Teatru Andersena w nowym sezonie. Pierwszy pokaz spektaklu zaplanowany jest na sobotę, 8 października o g. 17.

5 powodów, dlaczego warto kupić znicze w sklepie internetowym

5 powodów, dlaczego warto kupić znicze w sklepie internetowym

Dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. To czas zadumy i pamięci o osobach, których już z nami nie ma. Rośnie częstotliwość odwiedzin grobów bliskich, co wiąże się z koniecznością zakupu produktów, którymi zostanie udekorowane miejsce spoczynku.

Pokaz fajerwerków na wesele, czy fajerwerki na sylwestra i inne święta?

Pokaz fajerwerków na wesele, czy fajerwerki na sylwestra i inne święta?

W tym artykule podpowiadamy, co zrobić, by jak najlepiej zapamiętać pokaz fajerwerków, który może odbyć się nie tylko podczas sylwestra, ale także innych chwil wartych upamiętnienia. Takimi imprezami są wesela, a także przyjęcia urodzinowe. Jeżeli zatem jesteś zainteresowany pirotechniką, nawet w amatorskim wykonaniu, przybliżymy Ci trochę ten temat.

Lubelskie. Najpierw zmarł syn, a gdy powiedzieli o tym matce jej serce nie wytrzymało

Lubelskie. Najpierw zmarł syn, a gdy powiedzieli o tym matce jej serce nie wytrzymało

Do rodzinnej tragedii doszło w nocy, z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Stasinów (powiat radzyński). Śledztwo w sprawie śmierci 49-letniego mężczyzny prowadzi prokuratura.

Wynajem rusztowań – czy to się opłaca?

Wynajem rusztowań – czy to się opłaca?

Wykonywanie prac budowlanych wiąże się z koniecznością posiadania nie tylko specjalistycznych umiejętności, ale również profesjonalnego i bezpiecznego sprzętu. Jednym z nich są wszelkiego rodzaju rusztowania, czyli konstrukcje znajdujące zastosowanie zarówno podczas mało wymagających prac remontowych wykonywanych na niewielkich powierzchniach, jak również podczas wielkogabarytowych budów. Budownictwo kubaturowe, liniowe, a nawet minimalistyczne – we wszystkich z nich specjaliści potrzebują rusztowań, by swobodnie i bezpiecznie przemieszczać się po terenie budowy. W tym celu konieczne jest zastosowanie nie tylko certyfikowanej konstrukcji, ale również dbałość o jej odpowiednie zamocowanie zgodnie z przeznaczeniem. Dla osób, które nie posiadają tego rodzaju konstrukcji na własność, odpowiednim i atrakcyjnym rozwiązaniem jest wynajem rusztowań.

Rolnicza jesień pełna nowości!

Rolnicza jesień pełna nowości!

Najnowsze maszyny rolnicze, nowoczesne technologie upraw, usługodawcy i rozwiązania wpierające polskie rolnictwo – właśnie tak zapowiada się XIV edycja Targów Rolniczych AGRO-PARK, która odbędzie się w Targach Lublin już 15-16 października 2022 roku.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty