Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 marca 2016 r.
13:35

Dyrektor COZL zarabiała w firmie, która dostarczała leki do szpitalnej przychodni. "Ze spokojem oczekuję postępowania prokuratorskiego"

0 82 A A

Dyrektor Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej dodatkowo zarabiała w firmie, która dostarczała leki do szpitalnej przychodni. Zarząd województwa złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. A prof. Elżbieta Starosławska zostanie zwolniona dyscyplinarnie.

Aktualizacja artykułu: 15 marca 2016 r. 18:24
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O odwołaniu prof. Starosławskiej z funkcji szefa COZL zarząd województwa zdecydował 9 lutego. Wypowiedzenie nie zostało dostarczone do dziś, bo dyrektorka wciąż jest na zwolnieniu lekarskim. Przedłużała je już dwukrotnie - ostatnim razem do 16 marca. To, czy przedłuży je po raz kolejny, nie ma jednak większego znaczenia, bo zarząd województwa rozpoczął właśnie procedurę odwołania jej w trybie dyscyplinarnym. Złożył też zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Kontrola finansów COZL rozpoczęła się miesiąc temu. Jej wyniki są dla dyr. Starosławskiej miażdżące. Okazało się, że prof. Starosławska w latach 2013-2015 była związana umowami-zlecenie na prowadzenie badań klinicznych z jedną z firm farmaceutycznych. W tym czasie firma ta wygrywała przetargi organizowane przez centrum. Za dostarczanie leków do szpitalnej przychodni otrzymała łącznie prawie 16 mln zł.

– W pięciu postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego pani dyrektor złożyła nieprawdziwe oświadczenie o braku okoliczności, które byłyby podstawą do wyłączenia jej z udziału w tych postępowaniach. A to podlega odpowiedzialności karnej – mówi Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

– W ten sposób została naruszona tzw. ustawa antykorupcyjna, która obowiązuje wszystkich naszych dyrektorów i zawiera szereg zakazów dotyczących tego, czego nie wolno im robić podczas pełnienia funkcji. Doszło tu też do naruszenia Prawa zamówień publicznych poprzez składanie fałszywych oświadczeń o niewystępowaniu okoliczności wyłączających panią dyrektor z postępowania – tłumaczy Małgorzata Wrzołek, radca prawny Urzędu Marszałkowskiego.

Przykład? W lipcu 2015 roku Elżbieta Starosławska podpisała umowę z tą firmą na prowadzenie badań. Miesiąc później informowała, że nie jest z nią w żaden sposób związana.

W COZL prof. Starosławska zarabiała ok. 200 tys. rocznie. Drugie tyle dostawała z umów cywilnoprawnych, ale nigdy nie chciała zdradzić z kim je popisuje. Z jej oświadczeń majątkowych wynika, że w 2013 r. zarobiła w ten sposób 203 tys. zł, a rok później – 154,5 tys. zł. Źródła tych dochodów nie podała nawet wtedy, gdy zażądał tego osobiście marszałek województwa.

– Była jedyną osobą spośród dyrektorów naszych jednostek służby zdrowia, które odmawiały składania wyjaśnień. Dzisiaj już nie mam żadnych podejrzeń, wyjaśnieniem tej sprawy zajmą się odpowiednie organy – mówi Sosnowski.

Prof. Starosławska nie odbierała we wtorek telefonu. Do zarzutów odniosła się w krótkim oświadczeniu przesłanym na redakcyjną skrzynkę.

– Działania urzędników marszałka Sosnowskiego naruszają moje dobre imię, bo nigdy i w żadnej sprawie nie składałam fałszywych oświadczeń. Ze spokojem oczekuję postępowania prokuratorskiego w tej sprawie – czytamy w nim.

Prof. Elżbieta Starosławska straciła stanowisko 9 lutego. W jej obronie stanęli m.in. bp Mieczysław Cisło, prawosławny arcybiskup lubelski i chełmski Abel oraz posłowie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Prof. Elżbieta Starosławska
Prof. Elżbieta Starosławska
COZL
COZL

Komentarze 82

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 17:19
0
U mnie tak samo. Za każdym razem wszystko się sprawdza. Deb0308 - Dobyr case:
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 11:11
0

Zniszczyliście wizerunek człowieka rękoma pismaków ,zrobiliście to dla chorych ambicji ale nie uda wam się zniszczyć szacunku jakim dażą ją ci którzy zawdzięczają jej życie i zdrowie. Los bywa okrutny .Dzisiaj waszym udziałem los jest okrutny dla Pani Profesor , jutro możecie sami potrzebować pomocy.Rak nie wybiera i szkoda że na własne życzenie pozbawiacie siebie i swoich bliskich jak i całą lubelszczyznę możliwosci pomocy z rąk wybitnego lekarza i specjalisty .Odwołanie z funkcji dyrektora to jedno,ale pozbywanie się najwyzszej klasy fachowca w dziedzinie onkologii to co innego.O ile to pierwsze można jakoś tłumaczyć to drugiego niczym poza głupotą usprawiedliwić sie nie da.

Zobacz na rankingi szpitali onkologicznych....

Zobacz na rankingi szpitali onkologicznych....

rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 11:09
0

 
 Kukiz niech tyle nie ćpa to nie będzie bredził, a ty się na niego nie powołuj bo to żaden autorytet,

Kukiz już pokazał co potrafi, szkoda ludzi co na niego głosowali a wyszło, że został podnóżkiem prezesa , szkoda kiedyś miał charyzmę a co zostało, żal.pl.

Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 22:56
0
Jak Al Capone ;)) Jego wsadzili za niepłacenie podatków, bo sie nie udało za działalność mafijną. Ją oskarżają tylko o umowy z firmami farmaceutycznymi, a o marnotrawieniu publicznych pieniędzy, wykorzystywaniu personelu, COZL-owych pieniędzy i sprzętu dla prywatnych celów, zatrudnianiu swojaków na fikcyjnych stanowiskach to jakoś cicho....
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 22:52
0
Jak Al Capone ;)) Jego wsadzili za niepłacenie podatków, bo sie nie udało za działalność mafijną. Ją oskarżają tylko o umowy z firmami farmaceutycznymi, a o marnotrawieniu publicznych pieniędzy, wykorzystywaniu personelu, COZL-owych pieniędzy i sprzętu dla prywatnych celów, zatrudnianiu swojaków na fikcyjnych stanowiskach to jakoś cicho....
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 07:21
0
Zniszczyliście wizerunek człowieka rękoma pismaków ,zrobiliście to dla chorych ambicji ale nie uda wam się zniszczyć szacunku jakim dażą ją ci którzy zawdzięczają jej życie i zdrowie. Los bywa okrutny .Dzisiaj waszym udziałem los jest okrutny dla Pani Profesor , jutro możecie sami potrzebować pomocy.Rak nie wybiera i szkoda że na własne życzenie pozbawiacie siebie i swoich bliskich jak i całą lubelszczyznę możliwosci pomocy z rąk wybitnego lekarza i specjalisty .Odwołanie z funkcji dyrektora to jedno,ale pozbywanie się najwyzszej klasy fachowca w dziedzinie onkologii to co innego.O ile to pierwsze można jakoś tłumaczyć to drugiego niczym poza głupotą usprawiedliwić sie nie da.
Zniszczyliście wizerunek człowieka rękoma pismaków ,zrobiliście to dla chorych ambicji ale nie uda wam się zniszczyć szacunku jakim dażą ją ci którzy zawdzięczają jej życie i zdrowie. Los bywa okrutny .Dzisiaj waszym udziałem los jest okrutny dla Pani Profesor , jutro możecie sami potrzebować pomocy.Rak nie wybiera i szkoda że na własne życzenie pozbawiacie siebie i swoich bliskich jak i całą lubelszczyznę możliwosci pomocy z rąk wybitnego lekarza i specjalisty .Odwołanie z funkcji dyrektora to jedno,ale pozbywanie się najwyzszej klasy fa... rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 11:24
0
Kali zrobił swoje Kali może odejść bo mamy kolegę z PSL-u i gotowy COZL. Smutne, nepotyczne realia naszej zielonej Lubelszczyzny.
Avatar
OKj / 16 marca 2016 o 11:24
0
 

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że jego partia zgłosi sprawę nowelizacji ustawy O Trybunale Konstytucyjnym do Parlamentu Europejskiemu. "Powinni wrócić do nazwy partii z czasów komuny - ZJEDNOCZONE Stronnictwo Ludowe. Bo POLSKIE to było ono przed wojną. Mnie osobiście przez myśl by nie przeszło by skarżyć się Niemcom na polską władzę" – komentuje Paweł Kukiz.

 Kukiz niech tyle nie ćpa to nie będzie bredził, a ty się na niego nie powołuj bo to żaden autorytet,
 Kukiz niech tyle nie ćpa to nie będzie bredził, a ty się na niego nie powołuj bo to żaden autorytet, rozwiń
Avatar
ewa / 16 marca 2016 o 11:10
0

Chłopki z PSL-u nie odpuszczą! Przez kilka lat nie mieli zastrzeżeń a teraz naruszyła ustawę antykorupcyjną. A gdzie był nadzór?

Jakim trzeba być tępym żeby pisać takie bzdury ! Przecież tam jest dyr. a kontrola jest robiona co rok tylko w sensie bilansu natomiast od Marszałka  robi się raz na trzy lata lub w razie potrzeby a nawet rzadziej ! Musi to funkcjonować a nie obsługiwać kontrole !

Avatar
wilk syty niesort / 16 marca 2016 o 11:07
0

Kontrola  i brak nadzoru  capito  :::::: :)))))  Chłopki od PO  dostali szpitale a od PIS u  dostaną w d......   ę   :)

I będą mieli na wszystko":a tu jest prawda....ludzie tak pisza !!

Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy?
Z filmidła `O dwóch takich...'? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977-1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczorów można datować dopiero na rok 1989, kiedy to obaj panowie stają się promotorami rządu Tadeusza Mazowieckiego. Jednak bardzo szybko swoją miłość do premiera zamieniają w nienawiść. Czas pokaże, że podobnie będzie z ich kolejnymi namiętnościami.
Wiosna roku 1990. Kaczyńscy zacierają ręce na wieść o konflikcie między Mazowieckim a Wałęsą i zakładają partię rozłamu Solidarności, czyli Porozumienie Centrum. Tak naprawdę nie chodzi jednak o PC - ma ono stanowić przykrywkę przekrętu na miarę kradzieży księżyca. Prawdziwego.
Jarek i Lech zakładają oto Fundację Prasową Solidarność. Kogóż jeszcze widzimy w tej firmie? Jest arcybiskup Gocłowski, jest Maciej Zalewski (obecnie w więzieniu za pomoc Gąsiorowskiemu i Bagsikowi w ucieczce z Polski), a także Sławomir Siwek (milioner), Krzysztof Czabański (powiernik Kaczorów) i Maria Stolzman - później wiceminister rolnictwa, obecnie polityk Unii Wolności. Zarządza Fundacją Rolniczą. To taka firemka, która kieruje częścią interesów Kościoła na wsi.
Fundacja Prasowa Solidarność z Kaczorami na czele, dysponując kapitałem założycielskim w kwocie - UWAGA! - 180 zł, nabywa `Express Wieczorny' - jeden z największych wówczas dzienników w Polsce o nakładzie przewyższającym nakład `Wyborczej' i `Życia Warszawy'.
Powiedzmy to jeszcze raz: dwaj braciszkowie dostają za 180 złotych (tak działo się wówczas, podczas podziału RSW) największą polską gazetę! I co z nią robią? Od razu mianują naczelnym Krzysztofa Czabańskiego - człeka bez reszty im oddanego.
Jednak aby wydawać dziennik, trzeba po pierwsze - mieć o tym pojęcie, a po drugie (i najważniejsze) - należy posiadać jakąś kasę. Bracia nie mają ani jednego, ani drugiego. Ale od czego mamy służebną rolę państwa wobec grupy trzymającej władzę! Bank Przemysłowo-Handlowy (wówczas jeszcze własność RP) przekazuje Fundacji pieniądze (jako darowiznę!) w kwocie równej kosztom trzymiesięcznej pracy redakcji, prawie 2 mld starych zł. Ale to wszystko mało i mało. I tu właśnie ujawniają się nieodkryte dotąd talenty bliźniąt. Otóż wynajmują oni bankowi BPH budynek przy Alejach Jerozolimskich 125/127, pobierając czynsz... za 10 lat z góry! To są ogromne pieniądze. Dziś za taką kasę można by utworzyć nowy ogólnopolski dziennik. Żeby było jeszcze ciekawiej, Lech i Jarosław Kaczyńscy wynajęli tę nieruchomość i... wzięli za wynajem pieniądze, chociaż ona nigdy do nich nie należała.
Lecz i to wciąż za mało. Kolejna państwowa firma, która wysupłała darowiznę na rzecz Fundacji braciszków, to Budimex. Ten sam, który wybudował Licheń i miał Tuderka za szefa. Ile dał? Nie wiemy dokładnie ile, ale wiemy, że bardzo dużo. Czytelnik w tym momencie jest przekonany, iż Kaczory potężną kasę z pieniędzy podatników pakowały w `Express Wieczorny' - w jego rozwój. Nic bardziej mylnego. Forsa szła na finansowanie działalności PC oraz na wydawanie tygodnika `Polska Dzisiaj'. Ów tygodnik w ciągu dwóch lat trafił cztery razy do kiosków! Reszta kasy trafiała do `Tygodnika Centrum', Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich, `Tygodnika Solidarność' oraz `Ziemi Garwolińskiej' - pisemka o nakładzie 2000 sztuk. A dlaczego? A dlatego, że `Ziemią Garwolińską' zarządzał wówczas Marek Suski, zaufany braci, a dziś czołowy działacz i poseł Prawa i Sprawiedliwości.
No i na to właśnie poszła cała forsa, a tu raptem zbliża się kampania wyborcza. Skąd wziąć na nią środki?! - biedzą się bliźniacy. I wpadają na pomysł: opylimy `Express Wieczorny'; wyssaliśmy z niego wszystko, więc teraz trup pójdzie pod młotek.
Pojawiają się Szwajcarzy (ot, głupki jedne) chętni do zakupu. Dochodzi do transakcji na kwotę... no i tu są różne dane. Według naszych ustaleń, Kaczory spuszczają `Express' za mniej więcej 25 miliardów starych złotych. Z tych pieniędzy PC finansuje swoją kampanię wyborczą w roku 1993 i... przegrywa na całej linii. Na otarcie łez tylko Lech Kaczyński zostaje prezesem Najwyższej Izby Kontroli.
A tymczasem Fundacja Prasowa Solidarność już ledwo zipie. Wszystkie wszak środki władowała w elekcję Kaczorów i w kasie pojawiło się dno. Ale braciszkowie mają główki na miejscu. Nigdy wszak nie ma tak, żeby nie można było jeszcze czegoś chapnąć. Są przecież nieruchomości Skarbu Państwa zarządzane przez Fundację. No to trzeba je sprzedać. Ale jak sprzedać nie swoje? Jak spieniężyć dla siebie coś, co jest własnością podatników?
Otóż bardzo prosto - wystarczy tylko bezczelny pomysł!
W lutym 1994 roku Lech i Jarosław upoważniają zarząd Fundacji do założenia trzech spółek: `Srebrna', `Interpoligrafia' i `Celsa'. Po co one? A po to, że mają sprzedać z majątku Fundacji, co się tylko da. A da się sprzedać np. biurowce przy Alejach Jerozolimskich i ulicy Srebrnej, drukarnie przy ul. Nowogrodzkiej, a także mały obiekt przy Ordona 3.
Sąd Gospodarczy jakoś nie ma czasu na sprawdzenie, czy nieruchomości są własnością firmy Kaczorów. Jest to co prawda jego obowiązek, ale kto to wysokiemu sądowi wytknie? Bezczelność Kaczyńskich osiąga już taki pułap, że jeden jedyny budynek (ten przy Alejach Jerozolimskich plus dwa samochody) wnoszą aportem do ww. trzech spółek. Do każdej oddzielnie. Ślepa Temida klepie bez niczego to jawne oszustwo.
Stan więc mamy taki: są trzy spółki - wszystkie pod kontrolą braciszków - i... przestępstwo (wniesienie aportem nie swojej własności) zostaje zalegalizowane. Otóż 29 grudnia 1994 r. w gabinecie kierownika Urzędu Rejonowego w Warszawie zostaje podpisany akt notarialny, na mocy którego Skarb Państwa (czyli my wszyscy) przekazuje wspomniane wcześniej budynki i działki, na których stoją, Fundacji Kaczorów. Niesamowite? A jednak prawdziwe!
Bracia mają poza umiejętnością trzepania kasy jeszcze jedną właściwość - talent do skłócania przyjaciół. Tak się stało nie tylko z Wałęsą,

I będą mieli na wszystko":a tu jest prawda....ludzie tak pisza !!

Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy?
Z filmidła `O dwóch takich...'? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977-1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczoró... rozwiń

Avatar
Deb0308el / 11 października 2016 o 17:19
0
U mnie tak samo. Za każdym razem wszystko się sprawdza. Deb0308 - Dobyr case:
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 11:11
0

Zniszczyliście wizerunek człowieka rękoma pismaków ,zrobiliście to dla chorych ambicji ale nie uda wam się zniszczyć szacunku jakim dażą ją ci którzy zawdzięczają jej życie i zdrowie. Los bywa okrutny .Dzisiaj waszym udziałem los jest okrutny dla Pani Profesor , jutro możecie sami potrzebować pomocy.Rak nie wybiera i szkoda że na własne życzenie pozbawiacie siebie i swoich bliskich jak i całą lubelszczyznę możliwosci pomocy z rąk wybitnego lekarza i specjalisty .Odwołanie z funkcji dyrektora to jedno,ale pozbywanie się najwyzszej klasy fachowca w dziedzinie onkologii to co innego.O ile to pierwsze można jakoś tłumaczyć to drugiego niczym poza głupotą usprawiedliwić sie nie da.

Zobacz na rankingi szpitali onkologicznych....

Zobacz na rankingi szpitali onkologicznych....

rozwiń
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 11:09
0

 
 Kukiz niech tyle nie ćpa to nie będzie bredził, a ty się na niego nie powołuj bo to żaden autorytet,

Kukiz już pokazał co potrafi, szkoda ludzi co na niego głosowali a wyszło, że został podnóżkiem prezesa , szkoda kiedyś miał charyzmę a co zostało, żal.pl.

Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 22:56
0
Jak Al Capone ;)) Jego wsadzili za niepłacenie podatków, bo sie nie udało za działalność mafijną. Ją oskarżają tylko o umowy z firmami farmaceutycznymi, a o marnotrawieniu publicznych pieniędzy, wykorzystywaniu personelu, COZL-owych pieniędzy i sprzętu dla prywatnych celów, zatrudnianiu swojaków na fikcyjnych stanowiskach to jakoś cicho....
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 22:52
0
Jak Al Capone ;)) Jego wsadzili za niepłacenie podatków, bo sie nie udało za działalność mafijną. Ją oskarżają tylko o umowy z firmami farmaceutycznymi, a o marnotrawieniu publicznych pieniędzy, wykorzystywaniu personelu, COZL-owych pieniędzy i sprzętu dla prywatnych celów, zatrudnianiu swojaków na fikcyjnych stanowiskach to jakoś cicho....
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 07:21
0
Zniszczyliście wizerunek człowieka rękoma pismaków ,zrobiliście to dla chorych ambicji ale nie uda wam się zniszczyć szacunku jakim dażą ją ci którzy zawdzięczają jej życie i zdrowie. Los bywa okrutny .Dzisiaj waszym udziałem los jest okrutny dla Pani Profesor , jutro możecie sami potrzebować pomocy.Rak nie wybiera i szkoda że na własne życzenie pozbawiacie siebie i swoich bliskich jak i całą lubelszczyznę możliwosci pomocy z rąk wybitnego lekarza i specjalisty .Odwołanie z funkcji dyrektora to jedno,ale pozbywanie się najwyzszej klasy fachowca w dziedzinie onkologii to co innego.O ile to pierwsze można jakoś tłumaczyć to drugiego niczym poza głupotą usprawiedliwić sie nie da.
Zniszczyliście wizerunek człowieka rękoma pismaków ,zrobiliście to dla chorych ambicji ale nie uda wam się zniszczyć szacunku jakim dażą ją ci którzy zawdzięczają jej życie i zdrowie. Los bywa okrutny .Dzisiaj waszym udziałem los jest okrutny dla Pani Profesor , jutro możecie sami potrzebować pomocy.Rak nie wybiera i szkoda że na własne życzenie pozbawiacie siebie i swoich bliskich jak i całą lubelszczyznę możliwosci pomocy z rąk wybitnego lekarza i specjalisty .Odwołanie z funkcji dyrektora to jedno,ale pozbywanie się najwyzszej klasy fa... rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2016 o 11:24
0
Kali zrobił swoje Kali może odejść bo mamy kolegę z PSL-u i gotowy COZL. Smutne, nepotyczne realia naszej zielonej Lubelszczyzny.
Avatar
OKj / 16 marca 2016 o 11:24
0
 

Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że jego partia zgłosi sprawę nowelizacji ustawy O Trybunale Konstytucyjnym do Parlamentu Europejskiemu. "Powinni wrócić do nazwy partii z czasów komuny - ZJEDNOCZONE Stronnictwo Ludowe. Bo POLSKIE to było ono przed wojną. Mnie osobiście przez myśl by nie przeszło by skarżyć się Niemcom na polską władzę" – komentuje Paweł Kukiz.

 Kukiz niech tyle nie ćpa to nie będzie bredził, a ty się na niego nie powołuj bo to żaden autorytet,
 Kukiz niech tyle nie ćpa to nie będzie bredził, a ty się na niego nie powołuj bo to żaden autorytet, rozwiń
Avatar
ewa / 16 marca 2016 o 11:10
0

Chłopki z PSL-u nie odpuszczą! Przez kilka lat nie mieli zastrzeżeń a teraz naruszyła ustawę antykorupcyjną. A gdzie był nadzór?

Jakim trzeba być tępym żeby pisać takie bzdury ! Przecież tam jest dyr. a kontrola jest robiona co rok tylko w sensie bilansu natomiast od Marszałka  robi się raz na trzy lata lub w razie potrzeby a nawet rzadziej ! Musi to funkcjonować a nie obsługiwać kontrole !

Avatar
wilk syty niesort / 16 marca 2016 o 11:07
0

Kontrola  i brak nadzoru  capito  :::::: :)))))  Chłopki od PO  dostali szpitale a od PIS u  dostaną w d......   ę   :)

I będą mieli na wszystko":a tu jest prawda....ludzie tak pisza !!

Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy?
Z filmidła `O dwóch takich...'? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977-1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczorów można datować dopiero na rok 1989, kiedy to obaj panowie stają się promotorami rządu Tadeusza Mazowieckiego. Jednak bardzo szybko swoją miłość do premiera zamieniają w nienawiść. Czas pokaże, że podobnie będzie z ich kolejnymi namiętnościami.
Wiosna roku 1990. Kaczyńscy zacierają ręce na wieść o konflikcie między Mazowieckim a Wałęsą i zakładają partię rozłamu Solidarności, czyli Porozumienie Centrum. Tak naprawdę nie chodzi jednak o PC - ma ono stanowić przykrywkę przekrętu na miarę kradzieży księżyca. Prawdziwego.
Jarek i Lech zakładają oto Fundację Prasową Solidarność. Kogóż jeszcze widzimy w tej firmie? Jest arcybiskup Gocłowski, jest Maciej Zalewski (obecnie w więzieniu za pomoc Gąsiorowskiemu i Bagsikowi w ucieczce z Polski), a także Sławomir Siwek (milioner), Krzysztof Czabański (powiernik Kaczorów) i Maria Stolzman - później wiceminister rolnictwa, obecnie polityk Unii Wolności. Zarządza Fundacją Rolniczą. To taka firemka, która kieruje częścią interesów Kościoła na wsi.
Fundacja Prasowa Solidarność z Kaczorami na czele, dysponując kapitałem założycielskim w kwocie - UWAGA! - 180 zł, nabywa `Express Wieczorny' - jeden z największych wówczas dzienników w Polsce o nakładzie przewyższającym nakład `Wyborczej' i `Życia Warszawy'.
Powiedzmy to jeszcze raz: dwaj braciszkowie dostają za 180 złotych (tak działo się wówczas, podczas podziału RSW) największą polską gazetę! I co z nią robią? Od razu mianują naczelnym Krzysztofa Czabańskiego - człeka bez reszty im oddanego.
Jednak aby wydawać dziennik, trzeba po pierwsze - mieć o tym pojęcie, a po drugie (i najważniejsze) - należy posiadać jakąś kasę. Bracia nie mają ani jednego, ani drugiego. Ale od czego mamy służebną rolę państwa wobec grupy trzymającej władzę! Bank Przemysłowo-Handlowy (wówczas jeszcze własność RP) przekazuje Fundacji pieniądze (jako darowiznę!) w kwocie równej kosztom trzymiesięcznej pracy redakcji, prawie 2 mld starych zł. Ale to wszystko mało i mało. I tu właśnie ujawniają się nieodkryte dotąd talenty bliźniąt. Otóż wynajmują oni bankowi BPH budynek przy Alejach Jerozolimskich 125/127, pobierając czynsz... za 10 lat z góry! To są ogromne pieniądze. Dziś za taką kasę można by utworzyć nowy ogólnopolski dziennik. Żeby było jeszcze ciekawiej, Lech i Jarosław Kaczyńscy wynajęli tę nieruchomość i... wzięli za wynajem pieniądze, chociaż ona nigdy do nich nie należała.
Lecz i to wciąż za mało. Kolejna państwowa firma, która wysupłała darowiznę na rzecz Fundacji braciszków, to Budimex. Ten sam, który wybudował Licheń i miał Tuderka za szefa. Ile dał? Nie wiemy dokładnie ile, ale wiemy, że bardzo dużo. Czytelnik w tym momencie jest przekonany, iż Kaczory potężną kasę z pieniędzy podatników pakowały w `Express Wieczorny' - w jego rozwój. Nic bardziej mylnego. Forsa szła na finansowanie działalności PC oraz na wydawanie tygodnika `Polska Dzisiaj'. Ów tygodnik w ciągu dwóch lat trafił cztery razy do kiosków! Reszta kasy trafiała do `Tygodnika Centrum', Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich, `Tygodnika Solidarność' oraz `Ziemi Garwolińskiej' - pisemka o nakładzie 2000 sztuk. A dlaczego? A dlatego, że `Ziemią Garwolińską' zarządzał wówczas Marek Suski, zaufany braci, a dziś czołowy działacz i poseł Prawa i Sprawiedliwości.
No i na to właśnie poszła cała forsa, a tu raptem zbliża się kampania wyborcza. Skąd wziąć na nią środki?! - biedzą się bliźniacy. I wpadają na pomysł: opylimy `Express Wieczorny'; wyssaliśmy z niego wszystko, więc teraz trup pójdzie pod młotek.
Pojawiają się Szwajcarzy (ot, głupki jedne) chętni do zakupu. Dochodzi do transakcji na kwotę... no i tu są różne dane. Według naszych ustaleń, Kaczory spuszczają `Express' za mniej więcej 25 miliardów starych złotych. Z tych pieniędzy PC finansuje swoją kampanię wyborczą w roku 1993 i... przegrywa na całej linii. Na otarcie łez tylko Lech Kaczyński zostaje prezesem Najwyższej Izby Kontroli.
A tymczasem Fundacja Prasowa Solidarność już ledwo zipie. Wszystkie wszak środki władowała w elekcję Kaczorów i w kasie pojawiło się dno. Ale braciszkowie mają główki na miejscu. Nigdy wszak nie ma tak, żeby nie można było jeszcze czegoś chapnąć. Są przecież nieruchomości Skarbu Państwa zarządzane przez Fundację. No to trzeba je sprzedać. Ale jak sprzedać nie swoje? Jak spieniężyć dla siebie coś, co jest własnością podatników?
Otóż bardzo prosto - wystarczy tylko bezczelny pomysł!
W lutym 1994 roku Lech i Jarosław upoważniają zarząd Fundacji do założenia trzech spółek: `Srebrna', `Interpoligrafia' i `Celsa'. Po co one? A po to, że mają sprzedać z majątku Fundacji, co się tylko da. A da się sprzedać np. biurowce przy Alejach Jerozolimskich i ulicy Srebrnej, drukarnie przy ul. Nowogrodzkiej, a także mały obiekt przy Ordona 3.
Sąd Gospodarczy jakoś nie ma czasu na sprawdzenie, czy nieruchomości są własnością firmy Kaczorów. Jest to co prawda jego obowiązek, ale kto to wysokiemu sądowi wytknie? Bezczelność Kaczyńskich osiąga już taki pułap, że jeden jedyny budynek (ten przy Alejach Jerozolimskich plus dwa samochody) wnoszą aportem do ww. trzech spółek. Do każdej oddzielnie. Ślepa Temida klepie bez niczego to jawne oszustwo.
Stan więc mamy taki: są trzy spółki - wszystkie pod kontrolą braciszków - i... przestępstwo (wniesienie aportem nie swojej własności) zostaje zalegalizowane. Otóż 29 grudnia 1994 r. w gabinecie kierownika Urzędu Rejonowego w Warszawie zostaje podpisany akt notarialny, na mocy którego Skarb Państwa (czyli my wszyscy) przekazuje wspomniane wcześniej budynki i działki, na których stoją, Fundacji Kaczorów. Niesamowite? A jednak prawdziwe!
Bracia mają poza umiejętnością trzepania kasy jeszcze jedną właściwość - talent do skłócania przyjaciół. Tak się stało nie tylko z Wałęsą,

I będą mieli na wszystko":a tu jest prawda....ludzie tak pisza !!

Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy?
Z filmidła `O dwóch takich...'? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977-1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczoró... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 82

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 4 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 11 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 11

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!