Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2018 r.
7:42

Dyrektorzy odchodzą z urzędu marszałkowskiego. Niektórzy już znaleźli pracę u prezydenta Lublina

32 98 A A
Anna Augustyniak i Dariusz Donica od wczoraj pracują w Urzędzie Miasta Lublin
Anna Augustyniak i Dariusz Donica od wczoraj pracują w Urzędzie Miasta Lublin

Spakowali się już dawno, teraz z drzwi gabinetów znikają tabliczki z ich nazwiskami. Kilkunastu dyrektorów i kierowników urzędu marszałkowskiego odeszło z pracy. Nie czekali aż nowa władza da im wypowiedzenia. Niektórym już następnego dnia pracę dał prezydent Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas środowej pierwszej sesji sejmiku nowy marszałek - Jarosław Stawiarski z PiS - zapowiedział audyt. Na tej podstawie mają zostać przeprowadzone zmiany kadrowe w urzędzie. Niektórzy postanowili nie czekać.

– Części urzędników podobno już nie ma. Zwolnili się, albo przenieśli gdzie indziej – przyznaje Stawiarski.

Wczoraj w gabinetach zwolnionych przez poprzedników urzędowali już członkowie nowego zarządu województwa. Zupełnie opustoszały pomieszczenia zajmowane przez pracowników Kancelarii Marszałka, a z drzwi zniknęły tabliczki z nazwiskami.

W środę z dziennikarzami pożegnała się rzeczniczka byłego marszałka Beata Górka. – Po ponad siedmiu latach w Urzędzie Marszałkowskim oraz piętnastu w zawodzie rzecznika prasowego zdecydowałam się na zmianę życiową – napisała w mailu przesłanym mediom.

Tego samego dnia za pośrednictwem mediów społecznościowych o swoim odejściu z urzędu poinformowała dotychczasowa sekretarz województwa Anna Augustyniak. Pracy długo nie szukała. Już następnego dnia została zatrudniona w Urzędzie Miasta Lublin. Na stanowisku eksperta prezydenta ds. rozwiązań systemowych.

– Będę zajmować się kontaktami że środowiskami kombatanckimi i organizacjami pozarządowymi – mówi Augustyniak, która w wyborach ubiegała się o mandat radnej sejmiku z listy PSL. Mandatu nie zdobyła.

Podobny kierunek co Augustyniak, obrał Dariusz Donica, do niedawna dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki. Od wczoraj jest zatrudniony w lubelskim magistracie jako główny specjalista w Wydziale Sportu i Turystyki.

W urzędzie przy Grottgera nie pracuje też już Łukasz Chomicki, dyrektor Kancelarii Marszałka. Wakaty są też na innych dyrektorskich i kierowniczych stanowiskach w departamentach kierowanych dotąd przez ludzi związanych z PSL.

Z pracy odeszli m.in. Radosław Kiciński (Departament Mienia i Inwestycji) i Marcin Czyżak (Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Zwolnił się też fotel szefa Departamentu Certyfikacji i Płatności, ale z innego powodu. Zajmująca go od 2015 roku Magdalena Marek (PO) w środę przyjęła mandat poselski zwolniony przez Wojciecha Wilka, który został burmistrzem Kraśnika.

W środę po raz ostatni do pracy przyszedł Radosław Dudziński, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, w którym odbywają się posiedzenia sejmiku. W trakcie sesji poinformował o złożeniu rezygnacji z zajmowanego stanowiska.

– Od czasu wyborów z urzędu odeszło ponad dziesięć osób z pionu kierowniczego, choć dokładnych statystyk nie prowadziłem. Chyba nie chcieli czekać, aż zostaną zwolnieni. To młodzi, merytoryczni ludzie, którzy bez problemu odnajdą się na rynku pracy – mówi Sławomir Sosnowski, były już marszałek województwa, obecnie radny wojewódzki PSL.

Wczoraj nowy marszałek nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie dotyczące liczby wakatów w urzędzie.

– Zajmiemy się tym w przyszłym tygodniu – zapowiedział Stawiarski.

Decyzje personalne mają zapaść po ustaleniu zakresu kompetencji poszczególnych członków zarządu województwa.

Sejmik Województwa Lubelskiego. Pierwsza sesja

Komentarze 98

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 10:22
+71
Przecież to nie kto inny jak PiS zniosło obowiązek przeprowadzania konkursów
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 10:26
+63
Fachowcy zawsze w cenie
Avatar
janos / 23 listopada 2018 o 10:30
+53
Spuchnie to urząd marszałkowski, tak jak spuchł wojewódzki zaraz gdy wygrała dojna zmiana - Czarnek nawpychał mnóstwo pisiewiczów do uw
Avatar
A. S. / 23 listopada 2018 o 09:56
+51
Jeżeli pisowska Gwardia Ludowa myśli że, teraz będzie lepiej to niech popatrzył na rządy misiewiczów. To im się należy... 25 zmian prezesów PGE. Odczuwamy już ich rządy w kieszeniach
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 10:37
+40
Skoro zatrudnia, znaczy, że są dobrzy i tyle.
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 11:33
+39
PiS zrezygnował z konkursów więc samorządy się stosują do nowych przepisów
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 10:23
+35
ależ wycie pisowskich trolli haha żałosne !!! szkoda że cicho siedzą gdy pojawia się artykuł o kolejnym Misiewiczu z kosmiczną pensją zatrudnionym w którejś z państwowych spółek !!!
Avatar
szeregowy / 23 listopada 2018 o 10:31
+33
Tak krytykujecie, ale jaka radość panuje u zwycięzców, że tyle wolnych miejsc zwolniło się dla swoich, hajda na koń...do dzieła, rwać stołki i maksymalne wynagrodzenia
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 10:33
+32
Bardzo dobre posunięcie Żuka. Zgarnia fachowców którzy teraz są dostępni, bo PiS z pewnością zrobi czystki w Urzędzie Marszałkowskim i pozwalniałby ich i tak i tak.
Avatar
Turururu / 23 listopada 2018 o 10:28
+26
Nowa władza może żałować, że p. Sekretarz odeszła, była wizytówką i to pozytywną, udzielała się społecznie, popierała wiele dobrych inicjatyw i ludzie to cenili. 
Avatar
zzz / 17 marca 2019 o 10:53
+1
Siedzą już w urzędzie miasta Lubartów. Porażka.
Avatar
widz / 17 grudnia 2018 o 18:31
+1
Starostwa, Urzędy Wojewódzkie, Urzędy Marszałkowskie, rozmiaite agendy unijne, inspekcje i ich filie, tego nie było 20 lat temu.
Avatar
widz / 17 grudnia 2018 o 18:30
+1
49 województw 250 tys urzednikówm, reforma hahahahha..... 16 województw 680 tys..........a chołota głosuje nadal na te przepoczwarzenia socjalizmu.....hahah
 Tylko, że to PO-PSL popierały reformę samorządową, a PiS sprzeciwiał się reformie, optował za 49 województwami. 
Avatar
YodaSon / 17 grudnia 2018 o 13:48
+1
49 województw 250 tys urzednikówm, reforma hahahahha..... 16 województw 680 tys..........a chołota głosuje nadal na te przepoczwarzenia socjalizmu.....hahah
Avatar
DZIADEK / 3 grudnia 2018 o 21:04
+1
Kto ma układy, to szybko przyjmą go kolesie. Wahowcy. W Polsce sami mistrzowie, a w dojeniu kasy. Nierozumiem jak województwo może tworzyć samorząd. Samorząd to może być miasto, gmina, osada. Chyba że to samorząd nad samorządem, to wtedy już nie jest to samorząd. Posadki dla swoich. I tak nas doją, doją, doją... aż wszystko upadnie! W dzisiejszych czasach, ciągle zmienia się znaczenie pojęć. Samorząd istnieje "tylko" w Szwajcarii. Przytoczę tutaj słowa Michaela Elsnera: Tylko na nas spójrzcie.  Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość.  
Kto ma układy, to szybko przyjmą go kolesie. Wahowcy. W Polsce sami mistrzowie, a w dojeniu kasy. Nierozumiem jak województwo może tworzyć samorząd. Samorząd to może być miasto, gmina, osada. Chyba że to samorząd nad samorządem, to wtedy już nie jest to samorząd. Posadki dla swoich. I tak nas doją, doją, doją... aż wszystko upadnie! W dzisiejszych czasach, ciągle zmienia się znaczenie pojęć. Samorząd istnieje "tylko" w Szwajcarii. Przytoczę tutaj słowa Michaela Elsnera: Tylko na nas spójrzcie.  Wszystko jest na wspak, w... rozwiń
Avatar
Gh / 29 listopada 2018 o 18:07
+1
"Skoro tacy specjaliści, to czemu nie szukają etatu na rynku pracy, tylko idą na ciepłe posadki do innego urzędu, zgodnie z kluczem bmw?"     - A może poprostu tacy dobrzy, że nie muszą szukać bo się inni o nich upominają? - Pracowałeś Człowieku kiedyć w urzędzie? Jakimkolwiek? Nie? To nie wypowiadaj się czy to jest ciepła posadka. Spróbuj a zobczysz czy tak łatwo być urzędnikiem. Na bank nie dostaniesz się z konkursu, bo trzeba mieć naprawdę wiedzę na temat pracy na aplikowanym stanowisku.     Polecam.
 Raczysz żartować? Byłem, pracowałem. Wiem, co widziałem.
 Raczysz żartować? Byłem, pracowałem. Wiem, co widziałem. rozwiń
Avatar
Greco / 29 listopada 2018 o 17:16
+1
"Skoro tacy specjaliści, to czemu nie szukają etatu na rynku pracy, tylko idą na ciepłe posadki do innego urzędu, zgodnie z kluczem bmw?" - A może poprostu tacy dobrzy, że nie muszą szukać bo się inni o nich upominają? - Pracowałeś Człowieku kiedyć w urzędzie? Jakimkolwiek? Nie? To nie wypowiadaj się czy to jest ciepła posadka. Spróbuj a zobczysz czy tak łatwo być urzędnikiem. Na bank nie dostaniesz się z konkursu, bo trzeba mieć naprawdę wiedzę na temat pracy na aplikowanym stanowisku. Polecam.
Avatar
Hihi / 29 listopada 2018 o 16:16
+1
Uciekaja jak szczury z tonącego okrętu? A gdzie odpowiedzialność urzędnicza .Rozliczenie się z zadań przekazanie spraw .Wstyd
Odpowiedzialność urzędnicza, człowieku tyś się chyba z osłem na głowy zamienił. Pisiaki wchodzą i wymiatają i oczywiście stwierdzają,że poprzednicy do niczego się nie nadawali i teraz nasi Misiewicze naprawią ten bałagan. Pozbywają się kompetentnych ludzi, tylko dlatego że pracowali z poprzednikami. Ale nich pamietają, miotła zamiata raz w jedną , raz w drugą stronę.
 Owszem, jednego kompetentnego na 10 gamoni. Nie oszukujmy się, na wysokich stołkach wszyscy w umwl pracują z nadania politycznego i tylko czasem zdarzy się ktoś mimochodem rozumny. Teraz rzecz jasna będzie podobnie, ale nie bądźcie hipokrytami, fmlowskie trolle.
 Owszem, jednego kompetentnego na 10 gamoni. Nie oszukujmy się, na wysokich stołkach wszyscy w umwl pracują z nadania politycznego i tylko czasem zdarzy się ktoś mimochodem rozumny. Teraz rzecz jasna będzie podobnie, ale nie bądźcie hipokrytami, fmlowskie trolle. rozwiń
Avatar
Urzędnik / 29 listopada 2018 o 12:06
+1
A dla fachowca Andrzejka Kloca miejsce w UM się znajdzie?
 Hahaha, rozbawił mnie ten tekst, bo wiem jaki z Andrzejka fachowiec, zwłaszcza od PR i szczucia ludzi przeciwko sobie. Oby zniknął z lubelskiego krajobrazu politycznego na zawsze.
Avatar
Ewa / 28 listopada 2018 o 08:59
0
Uciekaja jak szczury z tonącego okrętu? A gdzie odpowiedzialność urzędnicza .Rozliczenie się z zadań przekazanie spraw .Wstyd
 Odpowiedzialność urzędnicza, człowieku tyś się chyba z osłem na głowy zamienił. Pisiaki wchodzą i wymiatają i oczywiście stwierdzają,że poprzednicy do niczego się nie nadawali i teraz nasi Misiewicze naprawią ten bałagan. Pozbywają się kompetentnych ludzi, tylko dlatego że pracowali z poprzednikami. Ale nich pamietają, miotła zamiata raz w jedną , raz w drugą stronę.
Zobacz wszystkie komentarze 98

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 kwietnia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 kwietnia 2019 r. 0 0

Orlęta Spomlek - Podlasie 2:1. Wygrana w dogrywce

Orlęta Spomlek - Podlasie 2:1. Wygrana w dogrywce 0 0

W drugim półfinale Pucharu Polski w okręgu bialskim Orlęta Spomlek pokonały Podlasie 2:1. Obie drużyny musiały zostać na boisku dodatkowe pół godziny, bo po regulaminowym czasie gry było 1:1. Bohaterem gospodarzy został Maciej Wojczuk, który w 111 minucie zdobył zwycięskiego gola

Bezpłatna pomoc pokrzywdzonym przestępstwem w Międzyrzecu Podlaskim

Bezpłatna pomoc pokrzywdzonym przestępstwem w Międzyrzecu Podlaskim 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim powstał Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Ofiary przestępstw i otrzymają tu bezpłatne i kompleksowe wsparcie.

Puławy: Dłużnicy zaczęli pracować na rzecz miasta. Jedna osoba odmówiła „ze względów kulturowo-religijnych”

Puławy: Dłużnicy zaczęli pracować na rzecz miasta. Jedna osoba odmówiła „ze względów kulturowo-religijnych” 0 11

Program oddłużeniowy zaczyna przynosić efekty. Do prostych prac w miejskich spółkach zgłosiło się ponad 20 osób. Dłużnicy pielą tereny zielone, segregują śmieci, porządkują ulice.

Mężczyzna zasnął na Krakowskim Przedmieściu. Okradli go i uciekli rowerami miejskimi

Mężczyzna zasnął na Krakowskim Przedmieściu. Okradli go i uciekli rowerami miejskimi 0 4

Dzięki czujnemu widzowi w ręce policji trafili dwaj młodzieńcy, którzy nieświadomie wystąpili przed kamerą w roli czarnych charakterów.

Biblioteka KUL pracuje po godzinach. Kawa między wierszami

Biblioteka KUL pracuje po godzinach. Kawa między wierszami 0 0

Do końca tygodnia wydłużony będzie czas pracy Biblioteki Uniwersyteckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy ul. Chopina 27. Do piątku włączania wypożyczalnia i czytelnia główna będą otwarte do godz. 21.

Długi, drogi weekend dla kierowców. Ceny benzyny dziś w Lublinie

Długi, drogi weekend dla kierowców. Ceny benzyny dziś w Lublinie 0 9

Tak drogiego, długiego weekendu nie było od kilku lat. Benzyna przekroczyła magiczną granicę 5 złotych za litr i nie zanosi się, że będzie taniej.

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej w Lublinie. Korowód przejdzie na plac Litewski
25 kwietnia 2019, 11:00

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej w Lublinie. Korowód przejdzie na plac Litewski 0 0

Jego główną ideą jest akcentowanie więzi łączących pokolenia oraz promowanie Lublina jako miejsca przyjaznego wszystkim grupom wiekowym. To założenia. W praktyce centrum miasta zrobi się kolorowe a z archikatedry na plac Litewski przejdzie korowód. Spotkają się w nim osoby starsze, w średnim wieku, młodzież i dzieci.

Wszystkie młode sokoły z Lublina już się wykluły. Konkurs na imię dla samicy [wideo]
film

Wszystkie młode sokoły z Lublina już się wykluły. Konkurs na imię dla samicy [wideo] 0 6

Najmłodszy ma jeden dzień, starszy wykluł się 21 kwietnia a trzy najstarsze 20 kwietnia. Sokoły wędrowne, które mają gniazdo na kominie mają młode. Można je oglądać dzięki kamerom.

LUK Politechnika Lublin – Legia Warszawa 3:1. Udany początek turnieju o I ligę

LUK Politechnika Lublin – Legia Warszawa 3:1. Udany początek turnieju o I ligę 0 2

Na otwarcie turnieju finałowego o I ligę w Strzelcach Opolskich LUK Politechnika Lublin pokonała Legię Warszawa 3:1. Kolejny mecz rozegra w piątek z ekipą BAS Białystok

Wypadek pod wiaduktem nad ul. Kunickiego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Wypadek pod wiaduktem nad ul. Kunickiego w Lublinie 0 4

Do wypadku doszło po godz. 19 pod wiaduktem nad ul. Kunickiego w Lublinie.

Lubartów: Można się starać o prąd ze słońca

Lubartów: Można się starać o prąd ze słońca 0 1

Nadchodzące podwyżki cen prądu „nakręcają” zainteresowanie fotowoltaiką. W Lubartowie można zdobyć dofinansowanie do prywatnych instalacji.

Monodram "Stryjeńska - Let's dance, Zofia!" ponownie w Lublinie
28 kwietnia 2019, 19:00

Monodram "Stryjeńska - Let's dance, Zofia!" ponownie w Lublinie 0 0

W niedzielę, 28 kwietnia o godz. 19 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) lubelscy widzowie ponownie zobaczą monodram w wykonaniu Doroty Landowskiej "Stryjeńska - Let's dance, Zofia!".

Co wydarzyło się w lesie? Znaleziono spalony samochód i ciało mężczyzny
galeria

Co wydarzyło się w lesie? Znaleziono spalony samochód i ciało mężczyzny 0 2

Do zdarzenia doszło dziś po południu w lesie w okolicy miejscowości Grabówka (gm. Annopol).

Bizon Jeleniec - Orlęta Łuków 2:0. Historyczny finał!

Bizon Jeleniec - Orlęta Łuków 2:0. Historyczny finał! 0 1

Bizon Jeleniec pokonał w środę czwartoligowe Orlęta Łuków 2:0 i po raz pierwszy w historii klubu zagra w finale okręgowego Pucharu Polski

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!