Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2018 r.
7:42

Dyrektorzy odchodzą z urzędu marszałkowskiego. Niektórzy już znaleźli pracę u prezydenta Lublina

32 98 A A
Anna Augustyniak i Dariusz Donica od wczoraj pracują w Urzędzie Miasta Lublin
Anna Augustyniak i Dariusz Donica od wczoraj pracują w Urzędzie Miasta Lublin

Spakowali się już dawno, teraz z drzwi gabinetów znikają tabliczki z ich nazwiskami. Kilkunastu dyrektorów i kierowników urzędu marszałkowskiego odeszło z pracy. Nie czekali aż nowa władza da im wypowiedzenia. Niektórym już następnego dnia pracę dał prezydent Lublina.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podczas środowej pierwszej sesji sejmiku nowy marszałek - Jarosław Stawiarski z PiS - zapowiedział audyt. Na tej podstawie mają zostać przeprowadzone zmiany kadrowe w urzędzie. Niektórzy postanowili nie czekać.

– Części urzędników podobno już nie ma. Zwolnili się, albo przenieśli gdzie indziej – przyznaje Stawiarski.

Wczoraj w gabinetach zwolnionych przez poprzedników urzędowali już członkowie nowego zarządu województwa. Zupełnie opustoszały pomieszczenia zajmowane przez pracowników Kancelarii Marszałka, a z drzwi zniknęły tabliczki z nazwiskami.

W środę z dziennikarzami pożegnała się rzeczniczka byłego marszałka Beata Górka. – Po ponad siedmiu latach w Urzędzie Marszałkowskim oraz piętnastu w zawodzie rzecznika prasowego zdecydowałam się na zmianę życiową – napisała w mailu przesłanym mediom.

Tego samego dnia za pośrednictwem mediów społecznościowych o swoim odejściu z urzędu poinformowała dotychczasowa sekretarz województwa Anna Augustyniak. Pracy długo nie szukała. Już następnego dnia została zatrudniona w Urzędzie Miasta Lublin. Na stanowisku eksperta prezydenta ds. rozwiązań systemowych.

– Będę zajmować się kontaktami że środowiskami kombatanckimi i organizacjami pozarządowymi – mówi Augustyniak, która w wyborach ubiegała się o mandat radnej sejmiku z listy PSL. Mandatu nie zdobyła.

Podobny kierunek co Augustyniak, obrał Dariusz Donica, do niedawna dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki. Od wczoraj jest zatrudniony w lubelskim magistracie jako główny specjalista w Wydziale Sportu i Turystyki.

W urzędzie przy Grottgera nie pracuje też już Łukasz Chomicki, dyrektor Kancelarii Marszałka. Wakaty są też na innych dyrektorskich i kierowniczych stanowiskach w departamentach kierowanych dotąd przez ludzi związanych z PSL.

Z pracy odeszli m.in. Radosław Kiciński (Departament Mienia i Inwestycji) i Marcin Czyżak (Departament Wdrażania Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Zwolnił się też fotel szefa Departamentu Certyfikacji i Płatności, ale z innego powodu. Zajmująca go od 2015 roku Magdalena Marek (PO) w środę przyjęła mandat poselski zwolniony przez Wojciecha Wilka, który został burmistrzem Kraśnika.

W środę po raz ostatni do pracy przyszedł Radosław Dudziński, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, w którym odbywają się posiedzenia sejmiku. W trakcie sesji poinformował o złożeniu rezygnacji z zajmowanego stanowiska.

– Od czasu wyborów z urzędu odeszło ponad dziesięć osób z pionu kierowniczego, choć dokładnych statystyk nie prowadziłem. Chyba nie chcieli czekać, aż zostaną zwolnieni. To młodzi, merytoryczni ludzie, którzy bez problemu odnajdą się na rynku pracy – mówi Sławomir Sosnowski, były już marszałek województwa, obecnie radny wojewódzki PSL.

Wczoraj nowy marszałek nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie dotyczące liczby wakatów w urzędzie.

– Zajmiemy się tym w przyszłym tygodniu – zapowiedział Stawiarski.

Decyzje personalne mają zapaść po ustaleniu zakresu kompetencji poszczególnych członków zarządu województwa.

Sejmik Województwa Lubelskiego. Pierwsza sesja

Komentarze 98

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 10:22
+71
Przecież to nie kto inny jak PiS zniosło obowiązek przeprowadzania konkursów
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 10:26
+63
Fachowcy zawsze w cenie
Avatar
janos / 23 listopada 2018 o 10:30
+53
Spuchnie to urząd marszałkowski, tak jak spuchł wojewódzki zaraz gdy wygrała dojna zmiana - Czarnek nawpychał mnóstwo pisiewiczów do uw
Avatar
A. S. / 23 listopada 2018 o 09:56
+51
Jeżeli pisowska Gwardia Ludowa myśli że, teraz będzie lepiej to niech popatrzył na rządy misiewiczów. To im się należy... 25 zmian prezesów PGE. Odczuwamy już ich rządy w kieszeniach
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 10:37
+40
Skoro zatrudnia, znaczy, że są dobrzy i tyle.
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 11:33
+39
PiS zrezygnował z konkursów więc samorządy się stosują do nowych przepisów
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 10:23
+35
ależ wycie pisowskich trolli haha żałosne !!! szkoda że cicho siedzą gdy pojawia się artykuł o kolejnym Misiewiczu z kosmiczną pensją zatrudnionym w którejś z państwowych spółek !!!
Avatar
szeregowy / 23 listopada 2018 o 10:31
+33
Tak krytykujecie, ale jaka radość panuje u zwycięzców, że tyle wolnych miejsc zwolniło się dla swoich, hajda na koń...do dzieła, rwać stołki i maksymalne wynagrodzenia
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 10:33
+32
Bardzo dobre posunięcie Żuka. Zgarnia fachowców którzy teraz są dostępni, bo PiS z pewnością zrobi czystki w Urzędzie Marszałkowskim i pozwalniałby ich i tak i tak.
Avatar
Turururu / 23 listopada 2018 o 10:28
+26
Nowa władza może żałować, że p. Sekretarz odeszła, była wizytówką i to pozytywną, udzielała się społecznie, popierała wiele dobrych inicjatyw i ludzie to cenili. 
Avatar
zzz / 17 marca 2019 o 10:53
+1
Siedzą już w urzędzie miasta Lubartów. Porażka.
Avatar
widz / 17 grudnia 2018 o 18:31
+1
Starostwa, Urzędy Wojewódzkie, Urzędy Marszałkowskie, rozmiaite agendy unijne, inspekcje i ich filie, tego nie było 20 lat temu.
Avatar
widz / 17 grudnia 2018 o 18:30
+1
49 województw 250 tys urzednikówm, reforma hahahahha..... 16 województw 680 tys..........a chołota głosuje nadal na te przepoczwarzenia socjalizmu.....hahah
 Tylko, że to PO-PSL popierały reformę samorządową, a PiS sprzeciwiał się reformie, optował za 49 województwami. 
Avatar
YodaSon / 17 grudnia 2018 o 13:48
+1
49 województw 250 tys urzednikówm, reforma hahahahha..... 16 województw 680 tys..........a chołota głosuje nadal na te przepoczwarzenia socjalizmu.....hahah
Avatar
DZIADEK / 3 grudnia 2018 o 21:04
+1
Kto ma układy, to szybko przyjmą go kolesie. Wahowcy. W Polsce sami mistrzowie, a w dojeniu kasy. Nierozumiem jak województwo może tworzyć samorząd. Samorząd to może być miasto, gmina, osada. Chyba że to samorząd nad samorządem, to wtedy już nie jest to samorząd. Posadki dla swoich. I tak nas doją, doją, doją... aż wszystko upadnie! W dzisiejszych czasach, ciągle zmienia się znaczenie pojęć. Samorząd istnieje "tylko" w Szwajcarii. Przytoczę tutaj słowa Michaela Elsnera: Tylko na nas spójrzcie.  Wszystko jest na wspak, wszystko jest do góry nogami: Lekarze niszczą zdrowie, prawnicy niszczą sprawiedliwość, uniwersytety niszczą wiedzę, rządy niszczą wolność, główne media niszczą informacje, a religie niszczą duchowość.  
Kto ma układy, to szybko przyjmą go kolesie. Wahowcy. W Polsce sami mistrzowie, a w dojeniu kasy. Nierozumiem jak województwo może tworzyć samorząd. Samorząd to może być miasto, gmina, osada. Chyba że to samorząd nad samorządem, to wtedy już nie jest to samorząd. Posadki dla swoich. I tak nas doją, doją, doją... aż wszystko upadnie! W dzisiejszych czasach, ciągle zmienia się znaczenie pojęć. Samorząd istnieje "tylko" w Szwajcarii. Przytoczę tutaj słowa Michaela Elsnera: Tylko na nas spójrzcie.  Wszystko jest na wspak, w... rozwiń
Avatar
Gh / 29 listopada 2018 o 18:07
+1
"Skoro tacy specjaliści, to czemu nie szukają etatu na rynku pracy, tylko idą na ciepłe posadki do innego urzędu, zgodnie z kluczem bmw?"     - A może poprostu tacy dobrzy, że nie muszą szukać bo się inni o nich upominają? - Pracowałeś Człowieku kiedyć w urzędzie? Jakimkolwiek? Nie? To nie wypowiadaj się czy to jest ciepła posadka. Spróbuj a zobczysz czy tak łatwo być urzędnikiem. Na bank nie dostaniesz się z konkursu, bo trzeba mieć naprawdę wiedzę na temat pracy na aplikowanym stanowisku.     Polecam.
 Raczysz żartować? Byłem, pracowałem. Wiem, co widziałem.
 Raczysz żartować? Byłem, pracowałem. Wiem, co widziałem. rozwiń
Avatar
Greco / 29 listopada 2018 o 17:16
+1
"Skoro tacy specjaliści, to czemu nie szukają etatu na rynku pracy, tylko idą na ciepłe posadki do innego urzędu, zgodnie z kluczem bmw?" - A może poprostu tacy dobrzy, że nie muszą szukać bo się inni o nich upominają? - Pracowałeś Człowieku kiedyć w urzędzie? Jakimkolwiek? Nie? To nie wypowiadaj się czy to jest ciepła posadka. Spróbuj a zobczysz czy tak łatwo być urzędnikiem. Na bank nie dostaniesz się z konkursu, bo trzeba mieć naprawdę wiedzę na temat pracy na aplikowanym stanowisku. Polecam.
Avatar
Hihi / 29 listopada 2018 o 16:16
+1
Uciekaja jak szczury z tonącego okrętu? A gdzie odpowiedzialność urzędnicza .Rozliczenie się z zadań przekazanie spraw .Wstyd
Odpowiedzialność urzędnicza, człowieku tyś się chyba z osłem na głowy zamienił. Pisiaki wchodzą i wymiatają i oczywiście stwierdzają,że poprzednicy do niczego się nie nadawali i teraz nasi Misiewicze naprawią ten bałagan. Pozbywają się kompetentnych ludzi, tylko dlatego że pracowali z poprzednikami. Ale nich pamietają, miotła zamiata raz w jedną , raz w drugą stronę.
 Owszem, jednego kompetentnego na 10 gamoni. Nie oszukujmy się, na wysokich stołkach wszyscy w umwl pracują z nadania politycznego i tylko czasem zdarzy się ktoś mimochodem rozumny. Teraz rzecz jasna będzie podobnie, ale nie bądźcie hipokrytami, fmlowskie trolle.
 Owszem, jednego kompetentnego na 10 gamoni. Nie oszukujmy się, na wysokich stołkach wszyscy w umwl pracują z nadania politycznego i tylko czasem zdarzy się ktoś mimochodem rozumny. Teraz rzecz jasna będzie podobnie, ale nie bądźcie hipokrytami, fmlowskie trolle. rozwiń
Avatar
Urzędnik / 29 listopada 2018 o 12:06
+1
A dla fachowca Andrzejka Kloca miejsce w UM się znajdzie?
 Hahaha, rozbawił mnie ten tekst, bo wiem jaki z Andrzejka fachowiec, zwłaszcza od PR i szczucia ludzi przeciwko sobie. Oby zniknął z lubelskiego krajobrazu politycznego na zawsze.
Avatar
Ewa / 28 listopada 2018 o 08:59
0
Uciekaja jak szczury z tonącego okrętu? A gdzie odpowiedzialność urzędnicza .Rozliczenie się z zadań przekazanie spraw .Wstyd
 Odpowiedzialność urzędnicza, człowieku tyś się chyba z osłem na głowy zamienił. Pisiaki wchodzą i wymiatają i oczywiście stwierdzają,że poprzednicy do niczego się nie nadawali i teraz nasi Misiewicze naprawią ten bałagan. Pozbywają się kompetentnych ludzi, tylko dlatego że pracowali z poprzednikami. Ale nich pamietają, miotła zamiata raz w jedną , raz w drugą stronę.
Zobacz wszystkie komentarze 98

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 kwietnia 2019 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24 kwietnia 2019 r. 0 0

Orlęta Spomlek - Podlasie 2:1. Wygrana w dogrywce

Orlęta Spomlek - Podlasie 2:1. Wygrana w dogrywce 0 0

W drugim półfinale Pucharu Polski w okręgu bialskim Orlęta Spomlek pokonały Podlasie 2:1. Obie drużyny musiały zostać na boisku dodatkowe pół godziny, bo po regulaminowym czasie gry było 1:1. Bohaterem gospodarzy został Maciej Wojczuk, który w 111 minucie zdobył zwycięskiego gola

Bezpłatna pomoc pokrzywdzonym przestępstwem w Międzyrzecu Podlaskim

Bezpłatna pomoc pokrzywdzonym przestępstwem w Międzyrzecu Podlaskim 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim powstał Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Ofiary przestępstw i otrzymają tu bezpłatne i kompleksowe wsparcie.

Puławy: Dłużnicy zaczęli pracować na rzecz miasta. Jedna osoba odmówiła „ze względów kulturowo-religijnych”

Puławy: Dłużnicy zaczęli pracować na rzecz miasta. Jedna osoba odmówiła „ze względów kulturowo-religijnych” 0 11

Program oddłużeniowy zaczyna przynosić efekty. Do prostych prac w miejskich spółkach zgłosiło się ponad 20 osób. Dłużnicy pielą tereny zielone, segregują śmieci, porządkują ulice.

Mężczyzna zasnął na Krakowskim Przedmieściu. Okradli go i uciekli rowerami miejskimi

Mężczyzna zasnął na Krakowskim Przedmieściu. Okradli go i uciekli rowerami miejskimi 0 4

Dzięki czujnemu widzowi w ręce policji trafili dwaj młodzieńcy, którzy nieświadomie wystąpili przed kamerą w roli czarnych charakterów.

Biblioteka KUL pracuje po godzinach. Kawa między wierszami

Biblioteka KUL pracuje po godzinach. Kawa między wierszami 0 0

Do końca tygodnia wydłużony będzie czas pracy Biblioteki Uniwersyteckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przy ul. Chopina 27. Do piątku włączania wypożyczalnia i czytelnia główna będą otwarte do godz. 21.

Długi, drogi weekend dla kierowców. Ceny benzyny dziś w Lublinie

Długi, drogi weekend dla kierowców. Ceny benzyny dziś w Lublinie 0 9

Tak drogiego, długiego weekendu nie było od kilku lat. Benzyna przekroczyła magiczną granicę 5 złotych za litr i nie zanosi się, że będzie taniej.

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej w Lublinie. Korowód przejdzie na plac Litewski
25 kwietnia 2019, 11:00

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej w Lublinie. Korowód przejdzie na plac Litewski 0 0

Jego główną ideą jest akcentowanie więzi łączących pokolenia oraz promowanie Lublina jako miejsca przyjaznego wszystkim grupom wiekowym. To założenia. W praktyce centrum miasta zrobi się kolorowe a z archikatedry na plac Litewski przejdzie korowód. Spotkają się w nim osoby starsze, w średnim wieku, młodzież i dzieci.

Wszystkie młode sokoły z Lublina już się wykluły. Konkurs na imię dla samicy [wideo]
film

Wszystkie młode sokoły z Lublina już się wykluły. Konkurs na imię dla samicy [wideo] 0 6

Najmłodszy ma jeden dzień, starszy wykluł się 21 kwietnia a trzy najstarsze 20 kwietnia. Sokoły wędrowne, które mają gniazdo na kominie mają młode. Można je oglądać dzięki kamerom.

LUK Politechnika Lublin – Legia Warszawa 3:1. Udany początek turnieju o I ligę

LUK Politechnika Lublin – Legia Warszawa 3:1. Udany początek turnieju o I ligę 0 2

Na otwarcie turnieju finałowego o I ligę w Strzelcach Opolskich LUK Politechnika Lublin pokonała Legię Warszawa 3:1. Kolejny mecz rozegra w piątek z ekipą BAS Białystok

Wypadek pod wiaduktem nad ul. Kunickiego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Wypadek pod wiaduktem nad ul. Kunickiego w Lublinie 0 4

Do wypadku doszło po godz. 19 pod wiaduktem nad ul. Kunickiego w Lublinie.

Lubartów: Można się starać o prąd ze słońca

Lubartów: Można się starać o prąd ze słońca 0 1

Nadchodzące podwyżki cen prądu „nakręcają” zainteresowanie fotowoltaiką. W Lubartowie można zdobyć dofinansowanie do prywatnych instalacji.

Monodram "Stryjeńska - Let's dance, Zofia!" ponownie w Lublinie
28 kwietnia 2019, 19:00

Monodram "Stryjeńska - Let's dance, Zofia!" ponownie w Lublinie 0 0

W niedzielę, 28 kwietnia o godz. 19 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) lubelscy widzowie ponownie zobaczą monodram w wykonaniu Doroty Landowskiej "Stryjeńska - Let's dance, Zofia!".

Co wydarzyło się w lesie? Znaleziono spalony samochód i ciało mężczyzny
galeria

Co wydarzyło się w lesie? Znaleziono spalony samochód i ciało mężczyzny 0 2

Do zdarzenia doszło dziś po południu w lesie w okolicy miejscowości Grabówka (gm. Annopol).

Bizon Jeleniec - Orlęta Łuków 2:0. Historyczny finał!

Bizon Jeleniec - Orlęta Łuków 2:0. Historyczny finał! 0 1

Bizon Jeleniec pokonał w środę czwartoligowe Orlęta Łuków 2:0 i po raz pierwszy w historii klubu zagra w finale okręgowego Pucharu Polski

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.