Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 kwietnia 2015 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Egzorcyzmy na Bronowicach: Psychiatra zbada rodzinę

7 6 A A

Jest już opinia psychologa w sprawie rodziny, która odprawiała w domu egzorcyzmy. Teraz zbada ich biegły psychiatra. Oceni m.in. czy zachowanie rodziców mogło wywołać u córki chorobę psychiczną.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Z opinii psychologa wynika, że relacje świadków są wiarygodne. Prawidłowo zapamiętali i zrelacjonowali wszystkie wydarzenia – mówi Paweł Banach, szef Prokuratury Rejonowej w Lublinie. – Potrzebujemy jeszcze opinii dotyczącej narażenia życia lub zdrowia córki. Jej przygotowaniem zajmie się biegły psychiatra i specjalista z zakresu medycyny sądowej.

Biegli zostaną powołani w najbliższych dniach. Ocena powinna być gotowa w ciągu paru tygodni. – Od tych opinii zależy dalszy tok postępowania i decyzja o ewentualnym postawieniu zarzutów – dodaje Banach.

Jeśli okaże się, że rodzice doprowadzili swoje dziecko do choroby psychicznej, to muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Jeżeli biegli uznają, że istnieje ryzyko, że matka ponownie zdecyduje się na domowe "egzorcyzmy”, to kobieta może zostać umieszczona w zamkniętym ośrodku psychiatrycznym.

Chodzi o dramatyczne wydarzenia, do których doszło w styczniu w jednym z mieszkań na lubelskich Bronowicach. Sąsiedzi słyszeli krzyki i odgłosy tłuczonych przedmiotów. Wezwali pogotowie, ale ratownicy nie mogli wejść do środka. Rodzina zablokowała drzwi.
– Córka krzyczała, żeby nikogo nie wpuszczać, bo to zły idzie – relacjonuje prokurator Banach.

Pod blokiem pojawiły się też radiowozy i strażacy, którzy weszli przez balkon. Całe mieszkanie było zalane wodą. Lokatorów wyniesiono na noszach. 20-letni chłopak i 14-letnia dziewczyna byli nieprzytomni. – Ojciec krzyczał i rzucał się –relacjonował świadek interwencji. Cała rodzina trafiła do szpitali. Wrócili do domu, ale wciąż są pod kontrolą lekarzy.

Okazało się, że rodzina odprawiała w domu egzorcyzmy. Miało to pomóc córce, która skarżyła się na ból nóg. Lekarz skierował ją na rehabilitację, ale nie wykluczył operacji. Od czasu diagnozy nastolatka zaczęła miewać wahania nastroju, często była agresywna i krzyczała. Według matki "mówiła nie swoim głosem”. Rodzina udała się do egzorcysty przy ul. Zielonej. Kolejne obrzędy odprawił duchowny w sanktuarium w Wąwolnicy. Po nich nastolatka namówiła rodzinę do czterech dni postu.

Feralnego dnia kazała ojcu oblewać wodą siebie i matkę oraz pociąć ubrania. Poprosiła go także, by obciął włosy jej i mamie. Ojciec ciął, a syn przyglądał się wszystkiemu z korytarza. Wszystkiemu towarzyszyły głośne modły. Obrzędy przerwali strażacy. Rodzina jest przekonana, że udało się wypędzić z nastolatki demona.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 września 2015 o 16:56
0
Polecam p. doktor: http://www.znanylekarz.pl/anna-domanska3/psychiatra/lublin
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 22:20
0
Chora psychicznie corka i rodzice,ktorzy zamiast skonsultowac corke z psychiatra uwierzyli prawdopodobnie w urojenia corki. Choroby psychicznj nie mozna wywolac w ten sposob.Ludzie przechodzili przez pbozy koncentracyjne bedac dziecmi i jakos ci niepodatni na chorobe nie zachorowali.mieli zaburzenia lekowe,PTSD ale nie chorobe psychiczna. Mozna za to solidnie przestraszyc dziecko. Rzeczywiscie dobrze byloby zbadac rodzicow czy nadaja sie do sprawowania opieki.Chorzy,niepelnosprawni intelektualnie czy glupota prosta zwana tez ciemnota? Strasznie modny temat.Opetanie.Brakuje zamykania w piecu na 3 zdrowaski.
Chora psychicznie corka i rodzice,ktorzy zamiast skonsultowac corke z psychiatra uwierzyli prawdopodobnie w urojenia corki. Choroby psychicznj nie mozna wywolac w ten sposob.Ludzie przechodzili przez pbozy koncentracyjne bedac dziecmi i jakos ci niepodatni na chorobe nie zachorowali.mieli zaburzenia lekowe,PTSD ale nie chorobe psychiczna. Mozna za to solidnie przestraszyc dziecko. Rzeczywiscie dobrze byloby zbadac rodzicow czy nadaja sie do sprawowania opieki.Chorzy,niepelnosprawni intelektualnie czy glupota prosta zwana tez ciemnota? Stras... rozwiń
Avatar
asdfg / 22 kwietnia 2015 o 09:22
0

To jeszcze ich nie zbadali???!!!!!!!!!! SZOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
guest / 22 kwietnia 2015 o 08:33
0

A kto zbada psychiatrę.

Avatar
Ktoś / 21 kwietnia 2015 o 23:45
0

     No to trochę musze sprostować,  bo prasa ma wiedzę na etapie epoki kamienia łupanego. Po pierwsze; egzorcyzmy muszą być odprawiane przez kapłana do tego uprawnionego przez Biskupa. Po drugie; nikt nie może odprawić ich prywatnie. Jeden z etapów egzorcyzmów jest poprzedzony badaniami psychiatry, aby wyłączyć możliwości choroby psychcicznej. Do tego trzeba dodać, że bardzo niska jest świadomość religijna przeciętnego ktosia polskiego i załapuje różne G..na w mediach przez horoskopy, tarota itp. Łatwiej jest uwierzyć ktosiowi w to, że nasrta mu ptak na głowe i bedzie miał szczeście niż w Boga he he... A media jaki Pan taki kram.;P

     No to trochę musze sprostować,  bo prasa ma wiedzę na etapie epoki kamienia łupanego. Po pierwsze; egzorcyzmy muszą być odprawiane przez kapłana do tego uprawnionego przez Biskupa. Po drugie; nikt nie może odprawić ich prywatnie. Jeden z etapów egzorcyzmów jest poprzedzony badaniami psychiatry, aby wyłączyć możliwości choroby psychcicznej. Do tego trzeba dodać, że bardzo niska jest świadomość religijna przeciętnego ktosia polskiego i załapuje różne G..na w mediach przez horoskopy, tarota itp. Łatwiej jest uwi... rozwiń

Avatar
Lublinianin, niestety / 21 kwietnia 2015 o 22:23
0

XXI wiek? A może znaleźli wrota czasu i przenieśli się tu ze średniowiecza? Trzeba ich izolować, bo jeszcze zechcą czarownice palić na stosie!

Avatar
Gość / 16 września 2015 o 16:56
0
Polecam p. doktor: http://www.znanylekarz.pl/anna-domanska3/psychiatra/lublin
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 22:20
0
Chora psychicznie corka i rodzice,ktorzy zamiast skonsultowac corke z psychiatra uwierzyli prawdopodobnie w urojenia corki. Choroby psychicznj nie mozna wywolac w ten sposob.Ludzie przechodzili przez pbozy koncentracyjne bedac dziecmi i jakos ci niepodatni na chorobe nie zachorowali.mieli zaburzenia lekowe,PTSD ale nie chorobe psychiczna. Mozna za to solidnie przestraszyc dziecko. Rzeczywiscie dobrze byloby zbadac rodzicow czy nadaja sie do sprawowania opieki.Chorzy,niepelnosprawni intelektualnie czy glupota prosta zwana tez ciemnota? Strasznie modny temat.Opetanie.Brakuje zamykania w piecu na 3 zdrowaski.
Chora psychicznie corka i rodzice,ktorzy zamiast skonsultowac corke z psychiatra uwierzyli prawdopodobnie w urojenia corki. Choroby psychicznj nie mozna wywolac w ten sposob.Ludzie przechodzili przez pbozy koncentracyjne bedac dziecmi i jakos ci niepodatni na chorobe nie zachorowali.mieli zaburzenia lekowe,PTSD ale nie chorobe psychiczna. Mozna za to solidnie przestraszyc dziecko. Rzeczywiscie dobrze byloby zbadac rodzicow czy nadaja sie do sprawowania opieki.Chorzy,niepelnosprawni intelektualnie czy glupota prosta zwana tez ciemnota? Stras... rozwiń
Avatar
asdfg / 22 kwietnia 2015 o 09:22
0

To jeszcze ich nie zbadali???!!!!!!!!!! SZOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
guest / 22 kwietnia 2015 o 08:33
0

A kto zbada psychiatrę.

Avatar
Ktoś / 21 kwietnia 2015 o 23:45
0

     No to trochę musze sprostować,  bo prasa ma wiedzę na etapie epoki kamienia łupanego. Po pierwsze; egzorcyzmy muszą być odprawiane przez kapłana do tego uprawnionego przez Biskupa. Po drugie; nikt nie może odprawić ich prywatnie. Jeden z etapów egzorcyzmów jest poprzedzony badaniami psychiatry, aby wyłączyć możliwości choroby psychcicznej. Do tego trzeba dodać, że bardzo niska jest świadomość religijna przeciętnego ktosia polskiego i załapuje różne G..na w mediach przez horoskopy, tarota itp. Łatwiej jest uwierzyć ktosiowi w to, że nasrta mu ptak na głowe i bedzie miał szczeście niż w Boga he he... A media jaki Pan taki kram.;P

     No to trochę musze sprostować,  bo prasa ma wiedzę na etapie epoki kamienia łupanego. Po pierwsze; egzorcyzmy muszą być odprawiane przez kapłana do tego uprawnionego przez Biskupa. Po drugie; nikt nie może odprawić ich prywatnie. Jeden z etapów egzorcyzmów jest poprzedzony badaniami psychiatry, aby wyłączyć możliwości choroby psychcicznej. Do tego trzeba dodać, że bardzo niska jest świadomość religijna przeciętnego ktosia polskiego i załapuje różne G..na w mediach przez horoskopy, tarota itp. Łatwiej jest uwi... rozwiń

Avatar
Lublinianin, niestety / 21 kwietnia 2015 o 22:23
0

XXI wiek? A może znaleźli wrota czasu i przenieśli się tu ze średniowiecza? Trzeba ich izolować, bo jeszcze zechcą czarownice palić na stosie!

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 27 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 11

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 8

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 11 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!