Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2015 r.
12:41

Elektrownia na słomę i drewno w Lublinie. O krok bliżej do zgody na budowę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A

Miasto jest o krok bliżej decyzji w sprawie zgody na budowę elektrowni na słomę i drewno. Zakończyły się konsultacje w tej sprawie, a do Ratusza wpłynęły już tylko trzy pisma z uwagami. Dalsze losy tej inwestycji możemy poznać już w styczniu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Elektrownia, o której pisaliśmy już wielokrotnie, miałaby powstać w rejonie ul. Mełgiewskiej i Tyszowieckiej. Instalację planuje spółka TergoPower i to ona wystąpiła do Ratusza o decyzję środowiskową, bez której o inwestycji nie ma mowy. W czwartek zakończyły się zapowiadane przez nas konsultacje z mieszkańcami, którzy mogli zgłosić swoje uwagi i zastrzeżenia.

– Wpłynęły trzy pisma – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Pada w nich zarzut, że budowa byłaby niezgodna z planem zagospodarowania terenu i psułaby krajobraz. – Zastrzeżenia dotyczyły również braku potwierdzenia prawa do dysponowania terenem pod inwestycję – dodaje. Krytycy inwestycji kwestionują też przyjętą technologię.

Jaka to technologia? Paliwem wykorzystywanym do produkcji energii elektrycznej ma być słoma oraz tzw. zrębki drzewne. Co to takiego? To skrawki czystego drewna powstające np. przy wycinkach lub w inny sposób. Do wytwarzania zrębków nie są wykorzystywane odpady drewna budowlanego ani materiał z rozbiórek. W paliwie tym nie może też być choćby śladów farb, lakierów czy impregnatów.

Na zrębki przewidziano magazyn o powierzchni 1,5 tys. mkw. Na słomę pięciokrotnie większy, co już świadczy o składzie paliwa. Samej słomy spalanych ma być 330 tys. ton rocznie, czyli jedna trzecia nadwyżki powstającej w promieniu 120 km od Lublina.

Wśród zgłoszonych obaw są też te dotyczące transportu paliwa. Ma ono być dowożone ciężarówkami (10 pojazdów na godzinę) w dni robocze od poniedziałku do piątku między godz. 8 a 20. Według deklaracji inwestora pojazdy nie będą krążyć po ulicach miasta, ale będą poruszać się obwodnicą, a do Lublina wjadą ul. Mełgiewską.

– Wszystkie uwagi i wnioski zostaną przekazane do inwestora w celu złożenia stosownych wyjaśnień – zapowiada rzeczniczka. Potem ruch będzie po stronie miasta. – Decyzja środowiskowa będzie wydana po uzyskaniu uzgodnienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie oraz opinii państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Lublinie – informuje Krzyżanowska. Opinie obu tych instytucji powinny trafić do Ratusza jeszcze w tym miesiącu. Decyzja w sprawie elektrowni może zapaść w styczniu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maxxx / 14 grudnia 2015 o 17:34
0
Ktoś pisał że elaktrownia zagospodaruje 30% nadwyżki słomy. Jednak jestem przekonany że nie dadzą rady zebrać takiej ilosci slomy. To ogromne zapotrzebowanie a od chwili robienia badań czy analiz rynek słomy znacząco się zmienil. Słomę i zrebki skupuja już prywatne firmy i robią brykiet. Towaru na rynku zostało już bardzo mało. A to tylko spowoduje wzrost cen słomy. Co zmniejszy opłacalność inwestycji. Ale nie o opłacalność tu chodzi a zapewne o kasę że środków unijnych. A nie jest to tożsame z oplacalnoscia cieplowni czy elektrowni.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 13:50
0
Po co budować spalarnię słomy w mieście??? Powinna być poza miastem, gdzieś na terenach rolniczych. Ten zakład to więcej szkód niż korzyści. Totalny matrix!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 11:44
0
Tego typu inwestycje, ale bardziej nowoczesne powstają na zachodzie Europy, ale daleko za miastem z bezpośrednim dostępem do paliwa, a nie tak jak w Lublinie w mieście. Kto będzie potem płacić za zatruwanie środowiska? My wszyscy!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 08:58
0
Inwestycja, którą chce wybudować TergoPower zaliczona jest do przedsięwzięcia, które znacząco zanieczyszcza środowisko /tzw. przedsięwzięcie z grupy II/. Jednocześnie niesie za sobą bardzo duże zagrożenie różnymi awariami i pożarami niezwykle szkodliwymi dla ludzi i środowiska. Nieodwracalne zniszczenie środowiska nie ma nic wspólnego z rozwojem miasta Lublina. Żadna spalarnia nie jest bezpieczna i powinna być budowana z dala od obiektów mieszkalnych /zaliczanych do obiektów wrażliwych/. Nie można narażać kilkadziesiąt tysięcy ludzi na utratę zdrowia i życia. Budowa takich inwestycji to, zanieczyszczenie powietrza, tlenek azotu, pyły, ogromnie uciążliwy hałas, zniszczone drogi, a przede wszystkim choroby nas wszystkich. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta, Urbanistyki i Ochrony Środowiska w dniu 22.06.2015 r. stwierdzono, że miasto Lublin posiada nadwyżkę ciepła i energii z obecnych elektrociepłowni. Po co więc budować nowe obiekty, które będą truć mieszkańców i zanieczyszczać środowisko. Mam nadzieję, że Ochrona Środowiska, Sanepid i Pan Prezydent nie wydadzą pozytywnej opinii na budowę spalarni w środku miasta. Takie inwestycje powinny powstawać na terenach niezamieszkałych przez kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Takie inwestycje mogą powstawać, ale na odpowiednich terenach, a nie obok osiedli mieszkaniowych. Mam nadzieję, że Pan Prezydent ŻUK obroni LUBLIN przed tą cuchnącą spalarnią słomy, tak jak NIE ZGODZIŁ się na ogromnie trującą spalarnię śmieci - wielki szacunek i uznanie, że mamy tak mądrego Prezydenta.
Inwestycja, którą chce wybudować TergoPower zaliczona jest do przedsięwzięcia, które znacząco zanieczyszcza środowisko /tzw. przedsięwzięcie z grupy II/. Jednocześnie niesie za sobą bardzo duże zagrożenie różnymi awariami i pożarami niezwykle szkodliwymi dla ludzi i środowiska. Nieodwracalne zniszczenie środowiska nie ma nic wspólnego z rozwojem miasta Lublina. Żadna spalarnia nie jest bezpieczna i powinna być budowana z dala od obiektów mieszkalnych /zaliczanych do obiektów wrażliwych/. Nie można narażać kilkadziesiąt tysięcy ludzi na utr... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 06:48
0
A czy ktoś próbował dowiedzieć się czegoś więcej o samej firmie? W internecie niewiele można znaleźć. Także na stronach anglojęzycznych. Telefonowałam na stacjonarny telefon firmy ze strony internetowej ale nikt nie odbiera. Okazuje się, adres podany na stronie internetowej-Krakowskie Przedmieście 19 jest nieaktualny-firma wyprowadziła się stamtąd 2 miesiące temu. To gdzie jest??? Dziwne to wszystko.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 22:56
0
ile drzew trzeba wyciąć, żeby zrębkami opalać elektrownię ?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 22:10
0
Podstawowe pytanie - dlaczego taka elektrownia ma powstać w Lublinie. Odpowiedź - ponieważ docelowo będzie to eletrociepłownia, czyli oprócz prądu będzie w niej wytwarzane ciepło dla LPEC, za które zapłacimy my, czyli mieszkańcy miasta. Tymczasem miasto potrzebuje nie spalarni słomy, tylko spalarni RDF, czyli paliwa wytwarzanego z pewnej frakcji odpadów komunalnych, które nadają się do termicznej obróbki. Jeśli w Lublinie nie powstanie taki zakład, to miasto nie będzie w stanie wywiązać się z przepisów UE dotyczących gospodarki odpadami. No więc jeszcze raz stawiam pytanie - dlaczego w Lublinie mamy palić słomę, która jest znacznie bardzie toksyczna od RDF i jest problemem mieszkańców wsi, a nie miasta?????????
Podstawowe pytanie - dlaczego taka elektrownia ma powstać w Lublinie. Odpowiedź - ponieważ docelowo będzie to eletrociepłownia, czyli oprócz prądu będzie w niej wytwarzane ciepło dla LPEC, za które zapłacimy my, czyli mieszkańcy miasta. Tymczasem miasto potrzebuje nie spalarni słomy, tylko spalarni RDF, czyli paliwa wytwarzanego z pewnej frakcji odpadów komunalnych, które nadają się do termicznej obróbki. Jeśli w Lublinie nie powstanie taki zakład, to miasto nie będzie w stanie wywiązać się z przepisów UE dotyczących gospodarki odpadami. No ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 20:01
0
Do TBNR, a to ma, że wszystko robimy po coś. Elektrownia na słomę ma dawać korzyść, a jaka korzyść interesuje mieszkańca? KOSZT. Prywatna firma nie będzie sobie generować strat, ma zarabiać, a co z tego zarobku będzie dla przeciętnego mieszkańca? NIC. Dodatkowo taki mieszkaniec będzie płacić za wieczne remonty ulic, którymi będzie dowożona słoma nie tylko z woj. lubelskiego. Dodatkowo kto będzie na bieżąco kontrolował każdy transport, aby stwierdzić, że będą tam zrębki drzewne z lasu, a nie z mebli?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 19:54
0
330 tys. ton słomy rocznie będzie wjeżdżało do Lublina i wylatywało kominem zanieczyszczając miasto. Brawo panie prezydencie Żuk. Zrobimy interes życia!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 19:47
0
Budowa elektrowni na słomę w Lublinie to czysty absurd. Red. Dominik Smaga dał się poznać przed kilku laty jako bardzo dobry dziennikarz, tropiący nieprawidłowości, a stał się pismakiem, który pisze pseudo rzetelny tekst. Słoma jest niezwykle toksyczna i jej spalanie jest znacznie bardziej niebezpieczne dla środowiska od węgla. Spalanie jej w centrum dużego miasta nie ma sensu. Dlaczego nie widzą tego mieszkańcy dzielnicy Tatary czy Kalinowszczyzny. Ta inwestycja jest manipulacją. Jeśli ciepło z tego systemu zostanie wprowadzone do LPEC, to wyraźnie zdrożeje i zapłacą za to wszyscy mieszkańcy miasta.
Budowa elektrowni na słomę w Lublinie to czysty absurd. Red. Dominik Smaga dał się poznać przed kilku laty jako bardzo dobry dziennikarz, tropiący nieprawidłowości, a stał się pismakiem, który pisze pseudo rzetelny tekst. Słoma jest niezwykle toksyczna i jej spalanie jest znacznie bardziej niebezpieczne dla środowiska od węgla. Spalanie jej w centrum dużego miasta nie ma sensu. Dlaczego nie widzą tego mieszkańcy dzielnicy Tatary czy Kalinowszczyzny. Ta inwestycja jest manipulacją. Jeśli ciepło z tego systemu zostanie wprowadzone do LPEC, to ... rozwiń
Avatar
Maxxx / 14 grudnia 2015 o 17:34
0
Ktoś pisał że elaktrownia zagospodaruje 30% nadwyżki słomy. Jednak jestem przekonany że nie dadzą rady zebrać takiej ilosci slomy. To ogromne zapotrzebowanie a od chwili robienia badań czy analiz rynek słomy znacząco się zmienil. Słomę i zrebki skupuja już prywatne firmy i robią brykiet. Towaru na rynku zostało już bardzo mało. A to tylko spowoduje wzrost cen słomy. Co zmniejszy opłacalność inwestycji. Ale nie o opłacalność tu chodzi a zapewne o kasę że środków unijnych. A nie jest to tożsame z oplacalnoscia cieplowni czy elektrowni.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 13:50
0
Po co budować spalarnię słomy w mieście??? Powinna być poza miastem, gdzieś na terenach rolniczych. Ten zakład to więcej szkód niż korzyści. Totalny matrix!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 11:44
0
Tego typu inwestycje, ale bardziej nowoczesne powstają na zachodzie Europy, ale daleko za miastem z bezpośrednim dostępem do paliwa, a nie tak jak w Lublinie w mieście. Kto będzie potem płacić za zatruwanie środowiska? My wszyscy!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 08:58
0
Inwestycja, którą chce wybudować TergoPower zaliczona jest do przedsięwzięcia, które znacząco zanieczyszcza środowisko /tzw. przedsięwzięcie z grupy II/. Jednocześnie niesie za sobą bardzo duże zagrożenie różnymi awariami i pożarami niezwykle szkodliwymi dla ludzi i środowiska. Nieodwracalne zniszczenie środowiska nie ma nic wspólnego z rozwojem miasta Lublina. Żadna spalarnia nie jest bezpieczna i powinna być budowana z dala od obiektów mieszkalnych /zaliczanych do obiektów wrażliwych/. Nie można narażać kilkadziesiąt tysięcy ludzi na utratę zdrowia i życia. Budowa takich inwestycji to, zanieczyszczenie powietrza, tlenek azotu, pyły, ogromnie uciążliwy hałas, zniszczone drogi, a przede wszystkim choroby nas wszystkich. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta, Urbanistyki i Ochrony Środowiska w dniu 22.06.2015 r. stwierdzono, że miasto Lublin posiada nadwyżkę ciepła i energii z obecnych elektrociepłowni. Po co więc budować nowe obiekty, które będą truć mieszkańców i zanieczyszczać środowisko. Mam nadzieję, że Ochrona Środowiska, Sanepid i Pan Prezydent nie wydadzą pozytywnej opinii na budowę spalarni w środku miasta. Takie inwestycje powinny powstawać na terenach niezamieszkałych przez kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Takie inwestycje mogą powstawać, ale na odpowiednich terenach, a nie obok osiedli mieszkaniowych. Mam nadzieję, że Pan Prezydent ŻUK obroni LUBLIN przed tą cuchnącą spalarnią słomy, tak jak NIE ZGODZIŁ się na ogromnie trującą spalarnię śmieci - wielki szacunek i uznanie, że mamy tak mądrego Prezydenta.
Inwestycja, którą chce wybudować TergoPower zaliczona jest do przedsięwzięcia, które znacząco zanieczyszcza środowisko /tzw. przedsięwzięcie z grupy II/. Jednocześnie niesie za sobą bardzo duże zagrożenie różnymi awariami i pożarami niezwykle szkodliwymi dla ludzi i środowiska. Nieodwracalne zniszczenie środowiska nie ma nic wspólnego z rozwojem miasta Lublina. Żadna spalarnia nie jest bezpieczna i powinna być budowana z dala od obiektów mieszkalnych /zaliczanych do obiektów wrażliwych/. Nie można narażać kilkadziesiąt tysięcy ludzi na utr... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 06:48
0
A czy ktoś próbował dowiedzieć się czegoś więcej o samej firmie? W internecie niewiele można znaleźć. Także na stronach anglojęzycznych. Telefonowałam na stacjonarny telefon firmy ze strony internetowej ale nikt nie odbiera. Okazuje się, adres podany na stronie internetowej-Krakowskie Przedmieście 19 jest nieaktualny-firma wyprowadziła się stamtąd 2 miesiące temu. To gdzie jest??? Dziwne to wszystko.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 22:56
0
ile drzew trzeba wyciąć, żeby zrębkami opalać elektrownię ?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 22:10
0
Podstawowe pytanie - dlaczego taka elektrownia ma powstać w Lublinie. Odpowiedź - ponieważ docelowo będzie to eletrociepłownia, czyli oprócz prądu będzie w niej wytwarzane ciepło dla LPEC, za które zapłacimy my, czyli mieszkańcy miasta. Tymczasem miasto potrzebuje nie spalarni słomy, tylko spalarni RDF, czyli paliwa wytwarzanego z pewnej frakcji odpadów komunalnych, które nadają się do termicznej obróbki. Jeśli w Lublinie nie powstanie taki zakład, to miasto nie będzie w stanie wywiązać się z przepisów UE dotyczących gospodarki odpadami. No więc jeszcze raz stawiam pytanie - dlaczego w Lublinie mamy palić słomę, która jest znacznie bardzie toksyczna od RDF i jest problemem mieszkańców wsi, a nie miasta?????????
Podstawowe pytanie - dlaczego taka elektrownia ma powstać w Lublinie. Odpowiedź - ponieważ docelowo będzie to eletrociepłownia, czyli oprócz prądu będzie w niej wytwarzane ciepło dla LPEC, za które zapłacimy my, czyli mieszkańcy miasta. Tymczasem miasto potrzebuje nie spalarni słomy, tylko spalarni RDF, czyli paliwa wytwarzanego z pewnej frakcji odpadów komunalnych, które nadają się do termicznej obróbki. Jeśli w Lublinie nie powstanie taki zakład, to miasto nie będzie w stanie wywiązać się z przepisów UE dotyczących gospodarki odpadami. No ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 20:01
0
Do TBNR, a to ma, że wszystko robimy po coś. Elektrownia na słomę ma dawać korzyść, a jaka korzyść interesuje mieszkańca? KOSZT. Prywatna firma nie będzie sobie generować strat, ma zarabiać, a co z tego zarobku będzie dla przeciętnego mieszkańca? NIC. Dodatkowo taki mieszkaniec będzie płacić za wieczne remonty ulic, którymi będzie dowożona słoma nie tylko z woj. lubelskiego. Dodatkowo kto będzie na bieżąco kontrolował każdy transport, aby stwierdzić, że będą tam zrębki drzewne z lasu, a nie z mebli?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 19:54
0
330 tys. ton słomy rocznie będzie wjeżdżało do Lublina i wylatywało kominem zanieczyszczając miasto. Brawo panie prezydencie Żuk. Zrobimy interes życia!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 19:47
0
Budowa elektrowni na słomę w Lublinie to czysty absurd. Red. Dominik Smaga dał się poznać przed kilku laty jako bardzo dobry dziennikarz, tropiący nieprawidłowości, a stał się pismakiem, który pisze pseudo rzetelny tekst. Słoma jest niezwykle toksyczna i jej spalanie jest znacznie bardziej niebezpieczne dla środowiska od węgla. Spalanie jej w centrum dużego miasta nie ma sensu. Dlaczego nie widzą tego mieszkańcy dzielnicy Tatary czy Kalinowszczyzny. Ta inwestycja jest manipulacją. Jeśli ciepło z tego systemu zostanie wprowadzone do LPEC, to wyraźnie zdrożeje i zapłacą za to wszyscy mieszkańcy miasta.
Budowa elektrowni na słomę w Lublinie to czysty absurd. Red. Dominik Smaga dał się poznać przed kilku laty jako bardzo dobry dziennikarz, tropiący nieprawidłowości, a stał się pismakiem, który pisze pseudo rzetelny tekst. Słoma jest niezwykle toksyczna i jej spalanie jest znacznie bardziej niebezpieczne dla środowiska od węgla. Spalanie jej w centrum dużego miasta nie ma sensu. Dlaczego nie widzą tego mieszkańcy dzielnicy Tatary czy Kalinowszczyzny. Ta inwestycja jest manipulacją. Jeśli ciepło z tego systemu zostanie wprowadzone do LPEC, to ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc"
galeria

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc" 82 5

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na jednym z osiedli w Rybniku - informuje Śląska Policja.

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie
19 sierpnia 2018, 14:00

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie 3 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się barwne obchody Dożynek dworskich, które rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w drewnianym kościele z Matczyna.

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko?

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko? 25 10

"Pomimo bezprecedensowego hejtu medialnego (...) i nagonki na ludzi związanych z tym wydarzeniem, doprowadziliśmy ten projekt do szczęśliwego finału" – pisze w podziękowaniach za aukcję Pride of Poland Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie i dyrektor tegorocznej aukcji.

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki
18 sierpnia 2018, 15:00

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 15 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego rozpocznie się VII Kulturalny Festyn Bronowicki. Na uczestników czeka moc atrakcji!

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 16 11

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 15 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 4 3

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 4

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 5

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!