Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 grudnia 2015 r.
12:41

Elektrownia na słomę i drewno w Lublinie. O krok bliżej do zgody na budowę

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 20 A A

Miasto jest o krok bliżej decyzji w sprawie zgody na budowę elektrowni na słomę i drewno. Zakończyły się konsultacje w tej sprawie, a do Ratusza wpłynęły już tylko trzy pisma z uwagami. Dalsze losy tej inwestycji możemy poznać już w styczniu

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Elektrownia, o której pisaliśmy już wielokrotnie, miałaby powstać w rejonie ul. Mełgiewskiej i Tyszowieckiej. Instalację planuje spółka TergoPower i to ona wystąpiła do Ratusza o decyzję środowiskową, bez której o inwestycji nie ma mowy. W czwartek zakończyły się zapowiadane przez nas konsultacje z mieszkańcami, którzy mogli zgłosić swoje uwagi i zastrzeżenia.

– Wpłynęły trzy pisma – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Pada w nich zarzut, że budowa byłaby niezgodna z planem zagospodarowania terenu i psułaby krajobraz. – Zastrzeżenia dotyczyły również braku potwierdzenia prawa do dysponowania terenem pod inwestycję – dodaje. Krytycy inwestycji kwestionują też przyjętą technologię.

Jaka to technologia? Paliwem wykorzystywanym do produkcji energii elektrycznej ma być słoma oraz tzw. zrębki drzewne. Co to takiego? To skrawki czystego drewna powstające np. przy wycinkach lub w inny sposób. Do wytwarzania zrębków nie są wykorzystywane odpady drewna budowlanego ani materiał z rozbiórek. W paliwie tym nie może też być choćby śladów farb, lakierów czy impregnatów.

Na zrębki przewidziano magazyn o powierzchni 1,5 tys. mkw. Na słomę pięciokrotnie większy, co już świadczy o składzie paliwa. Samej słomy spalanych ma być 330 tys. ton rocznie, czyli jedna trzecia nadwyżki powstającej w promieniu 120 km od Lublina.

Wśród zgłoszonych obaw są też te dotyczące transportu paliwa. Ma ono być dowożone ciężarówkami (10 pojazdów na godzinę) w dni robocze od poniedziałku do piątku między godz. 8 a 20. Według deklaracji inwestora pojazdy nie będą krążyć po ulicach miasta, ale będą poruszać się obwodnicą, a do Lublina wjadą ul. Mełgiewską.

– Wszystkie uwagi i wnioski zostaną przekazane do inwestora w celu złożenia stosownych wyjaśnień – zapowiada rzeczniczka. Potem ruch będzie po stronie miasta. – Decyzja środowiskowa będzie wydana po uzyskaniu uzgodnienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Lublinie oraz opinii państwowego powiatowego inspektora sanitarnego w Lublinie – informuje Krzyżanowska. Opinie obu tych instytucji powinny trafić do Ratusza jeszcze w tym miesiącu. Decyzja w sprawie elektrowni może zapaść w styczniu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Maxxx / 14 grudnia 2015 o 17:34
0
Ktoś pisał że elaktrownia zagospodaruje 30% nadwyżki słomy. Jednak jestem przekonany że nie dadzą rady zebrać takiej ilosci slomy. To ogromne zapotrzebowanie a od chwili robienia badań czy analiz rynek słomy znacząco się zmienil. Słomę i zrebki skupuja już prywatne firmy i robią brykiet. Towaru na rynku zostało już bardzo mało. A to tylko spowoduje wzrost cen słomy. Co zmniejszy opłacalność inwestycji. Ale nie o opłacalność tu chodzi a zapewne o kasę że środków unijnych. A nie jest to tożsame z oplacalnoscia cieplowni czy elektrowni.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 13:50
0
Po co budować spalarnię słomy w mieście??? Powinna być poza miastem, gdzieś na terenach rolniczych. Ten zakład to więcej szkód niż korzyści. Totalny matrix!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 11:44
0
Tego typu inwestycje, ale bardziej nowoczesne powstają na zachodzie Europy, ale daleko za miastem z bezpośrednim dostępem do paliwa, a nie tak jak w Lublinie w mieście. Kto będzie potem płacić za zatruwanie środowiska? My wszyscy!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 08:58
0
Inwestycja, którą chce wybudować TergoPower zaliczona jest do przedsięwzięcia, które znacząco zanieczyszcza środowisko /tzw. przedsięwzięcie z grupy II/. Jednocześnie niesie za sobą bardzo duże zagrożenie różnymi awariami i pożarami niezwykle szkodliwymi dla ludzi i środowiska. Nieodwracalne zniszczenie środowiska nie ma nic wspólnego z rozwojem miasta Lublina. Żadna spalarnia nie jest bezpieczna i powinna być budowana z dala od obiektów mieszkalnych /zaliczanych do obiektów wrażliwych/. Nie można narażać kilkadziesiąt tysięcy ludzi na utratę zdrowia i życia. Budowa takich inwestycji to, zanieczyszczenie powietrza, tlenek azotu, pyły, ogromnie uciążliwy hałas, zniszczone drogi, a przede wszystkim choroby nas wszystkich. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta, Urbanistyki i Ochrony Środowiska w dniu 22.06.2015 r. stwierdzono, że miasto Lublin posiada nadwyżkę ciepła i energii z obecnych elektrociepłowni. Po co więc budować nowe obiekty, które będą truć mieszkańców i zanieczyszczać środowisko. Mam nadzieję, że Ochrona Środowiska, Sanepid i Pan Prezydent nie wydadzą pozytywnej opinii na budowę spalarni w środku miasta. Takie inwestycje powinny powstawać na terenach niezamieszkałych przez kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Takie inwestycje mogą powstawać, ale na odpowiednich terenach, a nie obok osiedli mieszkaniowych. Mam nadzieję, że Pan Prezydent ŻUK obroni LUBLIN przed tą cuchnącą spalarnią słomy, tak jak NIE ZGODZIŁ się na ogromnie trującą spalarnię śmieci - wielki szacunek i uznanie, że mamy tak mądrego Prezydenta.
Inwestycja, którą chce wybudować TergoPower zaliczona jest do przedsięwzięcia, które znacząco zanieczyszcza środowisko /tzw. przedsięwzięcie z grupy II/. Jednocześnie niesie za sobą bardzo duże zagrożenie różnymi awariami i pożarami niezwykle szkodliwymi dla ludzi i środowiska. Nieodwracalne zniszczenie środowiska nie ma nic wspólnego z rozwojem miasta Lublina. Żadna spalarnia nie jest bezpieczna i powinna być budowana z dala od obiektów mieszkalnych /zaliczanych do obiektów wrażliwych/. Nie można narażać kilkadziesiąt tysięcy ludzi na utr... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 06:48
0
A czy ktoś próbował dowiedzieć się czegoś więcej o samej firmie? W internecie niewiele można znaleźć. Także na stronach anglojęzycznych. Telefonowałam na stacjonarny telefon firmy ze strony internetowej ale nikt nie odbiera. Okazuje się, adres podany na stronie internetowej-Krakowskie Przedmieście 19 jest nieaktualny-firma wyprowadziła się stamtąd 2 miesiące temu. To gdzie jest??? Dziwne to wszystko.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 22:56
0
ile drzew trzeba wyciąć, żeby zrębkami opalać elektrownię ?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 22:10
0
Podstawowe pytanie - dlaczego taka elektrownia ma powstać w Lublinie. Odpowiedź - ponieważ docelowo będzie to eletrociepłownia, czyli oprócz prądu będzie w niej wytwarzane ciepło dla LPEC, za które zapłacimy my, czyli mieszkańcy miasta. Tymczasem miasto potrzebuje nie spalarni słomy, tylko spalarni RDF, czyli paliwa wytwarzanego z pewnej frakcji odpadów komunalnych, które nadają się do termicznej obróbki. Jeśli w Lublinie nie powstanie taki zakład, to miasto nie będzie w stanie wywiązać się z przepisów UE dotyczących gospodarki odpadami. No więc jeszcze raz stawiam pytanie - dlaczego w Lublinie mamy palić słomę, która jest znacznie bardzie toksyczna od RDF i jest problemem mieszkańców wsi, a nie miasta?????????
Podstawowe pytanie - dlaczego taka elektrownia ma powstać w Lublinie. Odpowiedź - ponieważ docelowo będzie to eletrociepłownia, czyli oprócz prądu będzie w niej wytwarzane ciepło dla LPEC, za które zapłacimy my, czyli mieszkańcy miasta. Tymczasem miasto potrzebuje nie spalarni słomy, tylko spalarni RDF, czyli paliwa wytwarzanego z pewnej frakcji odpadów komunalnych, które nadają się do termicznej obróbki. Jeśli w Lublinie nie powstanie taki zakład, to miasto nie będzie w stanie wywiązać się z przepisów UE dotyczących gospodarki odpadami. No ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 20:01
0
Do TBNR, a to ma, że wszystko robimy po coś. Elektrownia na słomę ma dawać korzyść, a jaka korzyść interesuje mieszkańca? KOSZT. Prywatna firma nie będzie sobie generować strat, ma zarabiać, a co z tego zarobku będzie dla przeciętnego mieszkańca? NIC. Dodatkowo taki mieszkaniec będzie płacić za wieczne remonty ulic, którymi będzie dowożona słoma nie tylko z woj. lubelskiego. Dodatkowo kto będzie na bieżąco kontrolował każdy transport, aby stwierdzić, że będą tam zrębki drzewne z lasu, a nie z mebli?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 19:54
0
330 tys. ton słomy rocznie będzie wjeżdżało do Lublina i wylatywało kominem zanieczyszczając miasto. Brawo panie prezydencie Żuk. Zrobimy interes życia!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 19:47
0
Budowa elektrowni na słomę w Lublinie to czysty absurd. Red. Dominik Smaga dał się poznać przed kilku laty jako bardzo dobry dziennikarz, tropiący nieprawidłowości, a stał się pismakiem, który pisze pseudo rzetelny tekst. Słoma jest niezwykle toksyczna i jej spalanie jest znacznie bardziej niebezpieczne dla środowiska od węgla. Spalanie jej w centrum dużego miasta nie ma sensu. Dlaczego nie widzą tego mieszkańcy dzielnicy Tatary czy Kalinowszczyzny. Ta inwestycja jest manipulacją. Jeśli ciepło z tego systemu zostanie wprowadzone do LPEC, to wyraźnie zdrożeje i zapłacą za to wszyscy mieszkańcy miasta.
Budowa elektrowni na słomę w Lublinie to czysty absurd. Red. Dominik Smaga dał się poznać przed kilku laty jako bardzo dobry dziennikarz, tropiący nieprawidłowości, a stał się pismakiem, który pisze pseudo rzetelny tekst. Słoma jest niezwykle toksyczna i jej spalanie jest znacznie bardziej niebezpieczne dla środowiska od węgla. Spalanie jej w centrum dużego miasta nie ma sensu. Dlaczego nie widzą tego mieszkańcy dzielnicy Tatary czy Kalinowszczyzny. Ta inwestycja jest manipulacją. Jeśli ciepło z tego systemu zostanie wprowadzone do LPEC, to ... rozwiń
Avatar
Maxxx / 14 grudnia 2015 o 17:34
0
Ktoś pisał że elaktrownia zagospodaruje 30% nadwyżki słomy. Jednak jestem przekonany że nie dadzą rady zebrać takiej ilosci slomy. To ogromne zapotrzebowanie a od chwili robienia badań czy analiz rynek słomy znacząco się zmienil. Słomę i zrebki skupuja już prywatne firmy i robią brykiet. Towaru na rynku zostało już bardzo mało. A to tylko spowoduje wzrost cen słomy. Co zmniejszy opłacalność inwestycji. Ale nie o opłacalność tu chodzi a zapewne o kasę że środków unijnych. A nie jest to tożsame z oplacalnoscia cieplowni czy elektrowni.
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 13:50
0
Po co budować spalarnię słomy w mieście??? Powinna być poza miastem, gdzieś na terenach rolniczych. Ten zakład to więcej szkód niż korzyści. Totalny matrix!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 11:44
0
Tego typu inwestycje, ale bardziej nowoczesne powstają na zachodzie Europy, ale daleko za miastem z bezpośrednim dostępem do paliwa, a nie tak jak w Lublinie w mieście. Kto będzie potem płacić za zatruwanie środowiska? My wszyscy!
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 08:58
0
Inwestycja, którą chce wybudować TergoPower zaliczona jest do przedsięwzięcia, które znacząco zanieczyszcza środowisko /tzw. przedsięwzięcie z grupy II/. Jednocześnie niesie za sobą bardzo duże zagrożenie różnymi awariami i pożarami niezwykle szkodliwymi dla ludzi i środowiska. Nieodwracalne zniszczenie środowiska nie ma nic wspólnego z rozwojem miasta Lublina. Żadna spalarnia nie jest bezpieczna i powinna być budowana z dala od obiektów mieszkalnych /zaliczanych do obiektów wrażliwych/. Nie można narażać kilkadziesiąt tysięcy ludzi na utratę zdrowia i życia. Budowa takich inwestycji to, zanieczyszczenie powietrza, tlenek azotu, pyły, ogromnie uciążliwy hałas, zniszczone drogi, a przede wszystkim choroby nas wszystkich. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Podczas posiedzenia Komisji Rozwoju Miasta, Urbanistyki i Ochrony Środowiska w dniu 22.06.2015 r. stwierdzono, że miasto Lublin posiada nadwyżkę ciepła i energii z obecnych elektrociepłowni. Po co więc budować nowe obiekty, które będą truć mieszkańców i zanieczyszczać środowisko. Mam nadzieję, że Ochrona Środowiska, Sanepid i Pan Prezydent nie wydadzą pozytywnej opinii na budowę spalarni w środku miasta. Takie inwestycje powinny powstawać na terenach niezamieszkałych przez kilkadziesiąt tysięcy ludzi. Takie inwestycje mogą powstawać, ale na odpowiednich terenach, a nie obok osiedli mieszkaniowych. Mam nadzieję, że Pan Prezydent ŻUK obroni LUBLIN przed tą cuchnącą spalarnią słomy, tak jak NIE ZGODZIŁ się na ogromnie trującą spalarnię śmieci - wielki szacunek i uznanie, że mamy tak mądrego Prezydenta.
Inwestycja, którą chce wybudować TergoPower zaliczona jest do przedsięwzięcia, które znacząco zanieczyszcza środowisko /tzw. przedsięwzięcie z grupy II/. Jednocześnie niesie za sobą bardzo duże zagrożenie różnymi awariami i pożarami niezwykle szkodliwymi dla ludzi i środowiska. Nieodwracalne zniszczenie środowiska nie ma nic wspólnego z rozwojem miasta Lublina. Żadna spalarnia nie jest bezpieczna i powinna być budowana z dala od obiektów mieszkalnych /zaliczanych do obiektów wrażliwych/. Nie można narażać kilkadziesiąt tysięcy ludzi na utr... rozwiń
Avatar
Gość / 14 grudnia 2015 o 06:48
0
A czy ktoś próbował dowiedzieć się czegoś więcej o samej firmie? W internecie niewiele można znaleźć. Także na stronach anglojęzycznych. Telefonowałam na stacjonarny telefon firmy ze strony internetowej ale nikt nie odbiera. Okazuje się, adres podany na stronie internetowej-Krakowskie Przedmieście 19 jest nieaktualny-firma wyprowadziła się stamtąd 2 miesiące temu. To gdzie jest??? Dziwne to wszystko.
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 22:56
0
ile drzew trzeba wyciąć, żeby zrębkami opalać elektrownię ?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 22:10
0
Podstawowe pytanie - dlaczego taka elektrownia ma powstać w Lublinie. Odpowiedź - ponieważ docelowo będzie to eletrociepłownia, czyli oprócz prądu będzie w niej wytwarzane ciepło dla LPEC, za które zapłacimy my, czyli mieszkańcy miasta. Tymczasem miasto potrzebuje nie spalarni słomy, tylko spalarni RDF, czyli paliwa wytwarzanego z pewnej frakcji odpadów komunalnych, które nadają się do termicznej obróbki. Jeśli w Lublinie nie powstanie taki zakład, to miasto nie będzie w stanie wywiązać się z przepisów UE dotyczących gospodarki odpadami. No więc jeszcze raz stawiam pytanie - dlaczego w Lublinie mamy palić słomę, która jest znacznie bardzie toksyczna od RDF i jest problemem mieszkańców wsi, a nie miasta?????????
Podstawowe pytanie - dlaczego taka elektrownia ma powstać w Lublinie. Odpowiedź - ponieważ docelowo będzie to eletrociepłownia, czyli oprócz prądu będzie w niej wytwarzane ciepło dla LPEC, za które zapłacimy my, czyli mieszkańcy miasta. Tymczasem miasto potrzebuje nie spalarni słomy, tylko spalarni RDF, czyli paliwa wytwarzanego z pewnej frakcji odpadów komunalnych, które nadają się do termicznej obróbki. Jeśli w Lublinie nie powstanie taki zakład, to miasto nie będzie w stanie wywiązać się z przepisów UE dotyczących gospodarki odpadami. No ... rozwiń
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 20:01
0
Do TBNR, a to ma, że wszystko robimy po coś. Elektrownia na słomę ma dawać korzyść, a jaka korzyść interesuje mieszkańca? KOSZT. Prywatna firma nie będzie sobie generować strat, ma zarabiać, a co z tego zarobku będzie dla przeciętnego mieszkańca? NIC. Dodatkowo taki mieszkaniec będzie płacić za wieczne remonty ulic, którymi będzie dowożona słoma nie tylko z woj. lubelskiego. Dodatkowo kto będzie na bieżąco kontrolował każdy transport, aby stwierdzić, że będą tam zrębki drzewne z lasu, a nie z mebli?
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 19:54
0
330 tys. ton słomy rocznie będzie wjeżdżało do Lublina i wylatywało kominem zanieczyszczając miasto. Brawo panie prezydencie Żuk. Zrobimy interes życia!
Avatar
Gość / 13 grudnia 2015 o 19:47
0
Budowa elektrowni na słomę w Lublinie to czysty absurd. Red. Dominik Smaga dał się poznać przed kilku laty jako bardzo dobry dziennikarz, tropiący nieprawidłowości, a stał się pismakiem, który pisze pseudo rzetelny tekst. Słoma jest niezwykle toksyczna i jej spalanie jest znacznie bardziej niebezpieczne dla środowiska od węgla. Spalanie jej w centrum dużego miasta nie ma sensu. Dlaczego nie widzą tego mieszkańcy dzielnicy Tatary czy Kalinowszczyzny. Ta inwestycja jest manipulacją. Jeśli ciepło z tego systemu zostanie wprowadzone do LPEC, to wyraźnie zdrożeje i zapłacą za to wszyscy mieszkańcy miasta.
Budowa elektrowni na słomę w Lublinie to czysty absurd. Red. Dominik Smaga dał się poznać przed kilku laty jako bardzo dobry dziennikarz, tropiący nieprawidłowości, a stał się pismakiem, który pisze pseudo rzetelny tekst. Słoma jest niezwykle toksyczna i jej spalanie jest znacznie bardziej niebezpieczne dla środowiska od węgla. Spalanie jej w centrum dużego miasta nie ma sensu. Dlaczego nie widzą tego mieszkańcy dzielnicy Tatary czy Kalinowszczyzny. Ta inwestycja jest manipulacją. Jeśli ciepło z tego systemu zostanie wprowadzone do LPEC, to ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc"
galeria

Pożar samochodu z dzieckiem w środku. "Część osób nagrywała tragedię telefonem zamiast pomóc" 82 5

Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem na jednym z osiedli w Rybniku - informuje Śląska Policja.

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie
19 sierpnia 2018, 14:00

Lublin: Dożynki dworskie w Skansenie 3 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędą się barwne obchody Dożynek dworskich, które rozpoczną się o godz. 14 mszą świętą w drewnianym kościele z Matczyna.

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko?

"Dokonaliśmy rzeczy niemożliwej". Tak chwali się dyrektor aukcji Pride of Poland. Utrzyma stanowisko? 25 10

"Pomimo bezprecedensowego hejtu medialnego (...) i nagonki na ludzi związanych z tym wydarzeniem, doprowadziliśmy ten projekt do szczęśliwego finału" – pisze w podziękowaniach za aukcję Pride of Poland Maciej Grzechnik, prezes stadniny w Michałowie i dyrektor tegorocznej aukcji.

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki
18 sierpnia 2018, 15:00

Lublin: VIII Kulturalny Festyn Bronowicki 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 18 sierpnia o godz. 15 na terenach zielonych przy ul. Rudlickiego rozpocznie się VII Kulturalny Festyn Bronowicki. Na uczestników czeka moc atrakcji!

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów"

W policyjnym budżecie brakuje pieniędzy. "Wstrzymanie dodatków uderzy w najmniej zarabiających policjantów" 16 11

Policjanci nie dostaną na czas dodatków do pensji. Wypłata świadczeń została wstrzymana. Z pisma komendanta głównego w tej sprawie wynika, że w policyjnym budżecie brakuje pieniędzy na pokrycie wszystkich wydatków.

Nasza różana perełka z gminy Końskowola

Nasza różana perełka z gminy Końskowola 15 0

W ostatnią sobotę w Nałęczowie rozstrzygnięto konkurs kulinarny pod nazwą „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów”. Po raz drugi wygrał go produkt z „Manufaktury Różanej” w Starej Wsi w gminie Końskowola.

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem

Lubelskie: Wpadli z takimi bryłkami w samochodzie. Teraz mają problem 1 0

W czwartek łukowscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową dowiedzieli się, że osoby jadące samochodem do Łukowa mogą mieć środki odurzające.

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie

Motor Lublin - Soła Oświecim, czyli w sobotę inauguracja nowego sezonu na Arenie 4 3

Motor po dwóch meczach ma cztery punkty. A przed sobą pierwsze spotkanie na własnym stadionie. W sobotę o godz. 19 żółto-biało-niebiescy zagrają z Sołą Oświęcim. Wszyscy liczą na efektowne otwarcie nowego sezonu u siebie

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika

Lublin: Pies pogryzł mu buty. Przywiązał zwierzę za łapy do grzejnika 0 4

Mężczyzna wynajmujący pokój w jednym z lubelskich mieszkań skrępował psa należącego do córki właścicieli mieszkania i przywiązał mu łapy do grzejnika. Kiedy kobieta wróciła do domu, psa już nie było. Zwierzę znalazło się dopiero pod Lublinem, w okolicy jednego z wiaduktów.

Koncert Freenology w Nałęczowie
18 sierpnia 2018, 19:30

Koncert Freenology w Nałęczowie 0 0

W sobotę, 18 sierpnia o godz. 19.30 w Kawiarni Lipowej w Nałęczowie (ul. Lipowa 43) wystąpi formacja Freenology.

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania!

Eurojackpot 17.08.2018. Wyniki losowania, sprawdź liczby. 165 mln zł do wygrania! 0 0

Losowanie Eurojackpot z 17 sierpnia 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś wygra 165 mln zł, które znalazły się w puli podczas losowania?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie?

TBV Start wrócił do treningów, europejskich pucharów jednak nie będzie? 1 0

Koszykarze TBV Startu Lublin mają już za sobą pierwszy wspólny trening. Lublinianie spotkali się w czwartek w hali MOSiR niemal w komplecie. Na pierwsze zajęcia przyjechał także James Washington.

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą

Powiślak odpłaci się Lubliniance? Kłos nie zagra z Ładą 1 0

W poprzednim sezonie rewelacją ligi była ekipa z Końskowoli. Piłkarze Łukasza Gizy świetnie spisywali się zwłaszcza na jesieni. Pierwszy raz przegrali dopiero w ostatniej kolejce i to z późniejszym mistrzem – Stalą Kraśnik. W sezonie 2018/2019 pierwsze zero drużyna przywiozła już na inaugurację, po porażce w Werbkowicach 1:2. Teraz szybko spróbuje wrócić na właściwe tory. Problem w tym, że zmierzy się z Lublinianką (niedziela, godz. 16)

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka
18 sierpnia 2018, 12:00

XIV Bolkowanie w Hniszowie. Na imieniny do sędziwego Bolka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend gmina Ruda Huta wspólnie z gminą Hrubieszów obchodzą 1000-lecie pobytu Bolesława Chrobrego w Hniszowie oraz bitwy pod Gródkiem nad Bugiem.

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie

ASF w sądzie. Rolnik pozwał lekarza weterynarii i domaga się odszkodowania za wybite świnie 4 5

Damian Kierekiesza, rolnik z Mań (gm. Międzyrzec Podlaski) pozwał powiatowego lekarza weterynarii za niewypłacenie odszkodowania za wybite świnie. Z kolei, lekarz weterynarii tłumaczy, że w gospodarstwie pana Damiana były pewne uchybienia, m.in. dotyczące mat dezynfekcyjnych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.