Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lutego 2021 r.
8:03

Lublin: Elektryczne autobusy już jesienią, ale to nie koniec zakupów

Autor: Zdjęcie autora drs
5 7 A A
(fot. Solaris Bus&Coach)

W tym roku do Lublina mają dotrzeć pierwsze z zamówionych przez miasto autobusów elektrycznych. W toku jest już zakup kolejnych pojazdów zeroemisyjnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dotychczas władze Lublina zdążyły zamówić 32 autobusy elektryczne. Pierwsze takie pojazdy – będzie to aż dwadzieścia autobusów 12-metrowych – powinny być dostarczone we wrześniu tego roku przez firmę Solaris Bus&Coach, która wygrała przetarg na ich dostawę.

Kolejne wozy powinny dotrzeć w listopadzie bieżącego roku. Mowa o siedmiu elektrobusach (również 12-metrowych, również marki Solaris). Natomiast w maju przyszłego roku ten sam producent powinien przekazać Zarządowi Transportu Miejskiego następnych pięć takich samych autobusów z napędem elektrycznych.

Wszystkie wspomniane pojazdy będą klimatyzowane, niskopodłogowe i wyposażone w automaty biletowe przyjmujące płatności kartą.

To nie koniec elektrycznych planów miasta. W toku jest przetarg na siedem przegubowych elektrobusów. Na rozstrzygnięcie postępowania jeszcze poczekamy, bo miasto, ze względu na pytania od zainteresowanych kontraktem, przesuwa termin składania ofert.

Równocześnie przygotowywane są nowe pętle komunikacji miejskiej, nazywane przez samorząd Lublina węzłami przesiadkowymi, gdzie instalowane będą ładowarki dla autobusów elektrycznych. Takie urządzenia pojawią się m.in. przy ul. Granitowej, al. Kraśnickiej czy ul. Żeglarskiej.

Chociaż Lublin dopiero zacznie na dobre wykorzystywać elektrobusy, to już od dawna może się chwalić wysokim odsetkiem pojazdów zeroemisyjnych w komunikacji miejskiej. Zawdzięcza to poczciwym trolejbusom, które od lat kursują po ulicach Lublina i są jednym z jego symboli. Właśnie dzięki nim ponad 30 proc. taboru komunikacji miejskiej to pojazdy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Japolan / 27 lutego 2021 r. o 09:22
+8
Trolejbusy są poczciwe. Dobrze, że chociaż one.
Avatar
_XD_ / 27 lutego 2021 r. o 15:39
+3
Elektryczne autobusy niestety nie sprawdzają się w mrozy. Tak wyszło ostatnio w Berlinie. Polskie autobusy przestały tam w mrozy kursować. Ta pseudoekologia doprowadzi do powrotu sań i dyliżansów oraz pieców  domach.
 Co to za argument? W wielkie mrozy nawet diesle, czy benzyniaki nie zawsze chcą jeździć, a zazwyczaj jest to kwestia dostosowania do konkretnego klimatu. Z resztą, kiedy ostatnio miałeś aż tak duże i długotrwałe mrozy?
Avatar
dokturek / 27 lutego 2021 r. o 14:41
0
Elektryczne autobusy niestety nie sprawdzają się w mrozy. Tak wyszło ostatnio w Berlinie. Polskie autobusy przestały tam w mrozy kursować. Ta pseudoekologia doprowadzi do powrotu sań i dyliżansów oraz pieców domach.
Avatar
_XD_ / 27 lutego 2021 r. o 10:14
-2
Chciałbym was przestrzec przed użytkownikiem Jasin - jest złośliwym trollem, tak jak niegdyś zablokowany użytkownik Zgredek Edek( tamten się doigrał to go zablokowali), nęka forumowiczów, męczy tego typu tekstami-wklejkami, zaśmiecając przestrzeń publiczną. Ignorujcie go całkowicie, szkoda na niego czasu, próbuje mi i mnie podobnym użytkownikom zaszkodzić, ma jakieś chyba zaburzenia osobowości i psychiczne dolegliwości, nie ma bowiem racjonalnego wytłumaczenia na to co on robi
 Kolejny wysryw gębosraja
Avatar
Jasin / 27 lutego 2021 r. o 10:10
-2
tak się nie da, by z jednej strony dużo pisać ale nie napisać nic, tylko tyle potrafisz napisać? Ależ doprawdy powiało "inteligencją". Pod lodem przeleżałeś i teraz się tu pojawiasz? lepiej było tam pozostać
Ale dzielny filipek daje radę, buhahaha No i mamy kolejny myk wymyk: po "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak, w żywe oczy. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedzinie. Przyparty do muru - wijesz się jak piskorz, jak ten diabeł w balladzie "Pani Twardowska" W tej sytuacji nazywanie Ciebie głupszym od kowadła - to nie obelga, tylko stwierdzenie oczywistego, namacalnego faktu! Olać kompletnie prymitywnego ignoranta, gbura, wodoleja!!! Nie zniżać do jego poziomu! I tak nie dostaniecie nic oprócz skopiowanej i wklejonej po raz 155 tej samej wkoło porcji bzdur, wyzwisk, obelg. Olać do czasu, aż odpowie na zadane wcześniej konkretne pytania. Objaśni nam: co to (kto to) jest libertyński liberał, skrajna lewica (i czym się różni od tej normalnej), dlaczego drzewa są jak dipole i jaki to ma związek z zawartością w nich wody wody oraz promieniowaniem (jakiego rodzaju?), czym się różni zaprzeczanie od negacji i inne durnoty jakich świat nie widział. A tworzy ich, pochłonięty bez reszty zapałem bojowym, na pęczki. Do starych, dodam wyłapane naprędce nowe idiotyzmy: stos krytykanctwa (co to jest?), manię prześladowczą oraz obsesję (czym się różnią?) rewolucją obyczajowo-kulturową na tle orientacji ( co to za dziwoląg?) wojny antyreligijne (co to jest?) No to czekamy, Panie Uczony. Tylko nie leć znowu z kitem, że to pytania retoryczne i nie będziesz na nie odpowiadał. Każdy święty zna Twoje wykręty. I nikt się na nie nie kupi, bo na czym polega pytanie retoryczne - nie wiesz i nigdy nie wiedziałeś. Wolę marsza grać na skrzypkach, niż czytać brednie filipka. Wolę słońce w dłonie chwytać, niż bzdury filipka czytać. Wolę z panną gruchać we dnie, niż filipka czytać brednie. Może nie wszystko na raz, powoli, mamy czas. Ale na początek może weźmy tego libertyńskiego liberała. No to 3,2,1,0 – start! Jedziesz, filipku!!!
Ale dzielny filipek daje radę, buhahaha No i mamy kolejny myk wymyk: po "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak, w żywe oczy. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedzini... rozwiń
Avatar
_XD_ / 27 lutego 2021 r. o 09:56
-4
Albo w artykule zaszło jakieś niedopowiedzenie, albo ktoś coś pozmieniał, nowe elektrobusy miały być wyposażone w biletomaty  przyjmujące płatności zarówno kartą jak i gotówką, to tylko w przypadków ostatniego nabytku( dotyczyło zakupu 12 trolejbusów) miało miejsce takie draństwo, że pojazdy zostały wyposażone w biletomaty akceptujące płatności wyłącznie kartami i telefonami. Jeżeli natomiast to prawda i tak się będzie traktować pasażerów, że tego typu decyzje będą podejmowane bez ich udziału, by się na ten temat mogli wypowiedzieć w konsultacjach społecznych, jakiś sondach, ankietach, badaniach odnośnie tego jak chcą płacić za bilety tylko będzie im narzucane jak mają za nie płacić, bo takie są "trendy" czy "wytyczne" albo, że "ekologia"( eliminacja papierowych biletów) no to sorry bardzo ale cwaniak-urzędnik, który decyduje o tym, sam się będzie liczył z negatywnymi, szkodliwymi działaniami jakich się dopuścił - jeżeli pasażer nie będzie miał możliwości zakupu tradycyjnego(papierowego biletu) w pojeździe i złapie go kontrola to niech powie wprost: "nie miałem możliwości zakupu biletu, gdyż ten nowoczesny pojazd nie pozwala mi na kupno tradycyjnego biletu papierowego bym mógł go skasować" i pasażerowie powinni stanąć murem za taką osobą, to kanary mają wtedy problem nie osoba, która była pozbawiona możliwości pełnoprawnego, tradycyjnego biletu papierowego. Albo sami sobie zaszkodzą tylko - ludzie będą wtedy jeszcze bardziej lekceważyć płacenie za bilety i transport z pandemicznego kryzysu się nie dźwignie, to tylko ostrzeżenie - chytry dwa razy traci - jeżeli decyduje się w kwestii płacenia za bilety za pasażerów bez ich udziału, bez poznania ich zdania na ten temat, byleby tylko wymusić płatności bezgotówkowe za wszelką cenę to się tylko może zemścić i wpływy jeszcze bardziej stopnieją zamiast urosnąć. Dlatego mówię życzliwie - nie kombinować, nie udziwniać, papierowe bilety były przez dekady dostępne to niech dalej pozostaną, poza tym gotówka to pełnoprawny środek płatniczy, za byle bilet by się przejechać autobusem nie powinno się płacić kartą - to nieporozumienie, przesada, karty się używa w zdecydowanie innych płatnościach a nie w pierwszych lepszych transakcjach.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
Jasin / 27 lutego 2021 r. o 09:05
-8
tak się nie da, by z jednej strony dużo pisać ale nie napisać nic, tylko tyle potrafisz napisać? Ależ doprawdy powiało "inteligencją". Pod lodem przeleżałeś i teraz się tu pojawiasz? lepiej było tam pozostać
Ale dzielny filipek daje radę, buhahaha No i  mamy kolejny myk wymyk: po "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak, w żywe oczy. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedzinie. Przyparty do muru - wijesz się jak piskorz, jak ten diabeł w balladzie "Pani Twardowska" W tej sytuacji nazywanie Ciebie głupszym od kowadła - to nie obelga, tylko stwierdzenie oczywistego, namacalnego faktu! Olać kompletnie prymitywnego ignoranta, gbura, wodoleja!!! Nie zniżać do jego poziomu! I tak nie dostaniecie nic oprócz skopiowanej i wklejonej po raz 155 tej samej wkoło porcji bzdur, wyzwisk, obelg. Olać do czasu, aż odpowie na zadane wcześniej konkretne pytania.  Objaśni nam: co to (kto to) jest libertyński liberał, skrajna lewica (i czym się różni od tej normalnej), dlaczego drzewa są jak dipole i jaki to ma związek z zawartością w nich wody wody oraz promieniowaniem (jakiego rodzaju?), czym się różni zaprzeczanie od negacji i inne durnoty jakich świat nie widział A tworzy ich, pochłonięty bez reszty zapałem bojowym, na pęczki. Do starych, dodam wyłapane naprędce nowe idiotyzmy: stos krytykanctwa (co to jest?),  manię prześladowczą oraz obsesję (czym się różnią?) rewolucją obyczajowo-kulturową na tle orientacji ( co to za dziwoląg?) wojny antyreligijne (co to jest?)  No to czekamy, Panie Uczony. Tylko nie leć znowu z kitem, że to pytania retoryczne i nie będziesz na nie odpowiadał. Każdy święty zna Twoje wykręty. I nikt się na nie nie kupi, bo na czym polega pytanie retoryczne - nie wiesz i nigdy nie wiedziałeś. Wolę marsza grać na skrzypkach, niż czytać brednie filipka. Wolę słońce w dłonie chwytać, niż bzdury filipka czytać.Wolę  z panną gruchać we dnie, niż filipka czytać brednie. Może nie wszystko na raz, powoli, mamy czas. Ale na początek może weźmy tego libertyńskiego liberała.  No to 3,2,1,0 – start! Jedziesz, filipku!!!
Ale dzielny filipek daje radę, buhahaha No i  mamy kolejny myk wymyk: po "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak, w żywe oczy. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedz... rozwiń
Avatar
_XD_ / 27 lutego 2021 r. o 15:39
+3
Elektryczne autobusy niestety nie sprawdzają się w mrozy. Tak wyszło ostatnio w Berlinie. Polskie autobusy przestały tam w mrozy kursować. Ta pseudoekologia doprowadzi do powrotu sań i dyliżansów oraz pieców  domach.
 Co to za argument? W wielkie mrozy nawet diesle, czy benzyniaki nie zawsze chcą jeździć, a zazwyczaj jest to kwestia dostosowania do konkretnego klimatu. Z resztą, kiedy ostatnio miałeś aż tak duże i długotrwałe mrozy?
Avatar
dokturek / 27 lutego 2021 r. o 14:41
0
Elektryczne autobusy niestety nie sprawdzają się w mrozy. Tak wyszło ostatnio w Berlinie. Polskie autobusy przestały tam w mrozy kursować. Ta pseudoekologia doprowadzi do powrotu sań i dyliżansów oraz pieców domach.
Avatar
_XD_ / 27 lutego 2021 r. o 10:14
-2
Chciałbym was przestrzec przed użytkownikiem Jasin - jest złośliwym trollem, tak jak niegdyś zablokowany użytkownik Zgredek Edek( tamten się doigrał to go zablokowali), nęka forumowiczów, męczy tego typu tekstami-wklejkami, zaśmiecając przestrzeń publiczną. Ignorujcie go całkowicie, szkoda na niego czasu, próbuje mi i mnie podobnym użytkownikom zaszkodzić, ma jakieś chyba zaburzenia osobowości i psychiczne dolegliwości, nie ma bowiem racjonalnego wytłumaczenia na to co on robi
 Kolejny wysryw gębosraja
Avatar
Jasin / 27 lutego 2021 r. o 10:10
-2
tak się nie da, by z jednej strony dużo pisać ale nie napisać nic, tylko tyle potrafisz napisać? Ależ doprawdy powiało "inteligencją". Pod lodem przeleżałeś i teraz się tu pojawiasz? lepiej było tam pozostać
Ale dzielny filipek daje radę, buhahaha No i mamy kolejny myk wymyk: po "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak, w żywe oczy. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedzinie. Przyparty do muru - wijesz się jak piskorz, jak ten diabeł w balladzie "Pani Twardowska" W tej sytuacji nazywanie Ciebie głupszym od kowadła - to nie obelga, tylko stwierdzenie oczywistego, namacalnego faktu! Olać kompletnie prymitywnego ignoranta, gbura, wodoleja!!! Nie zniżać do jego poziomu! I tak nie dostaniecie nic oprócz skopiowanej i wklejonej po raz 155 tej samej wkoło porcji bzdur, wyzwisk, obelg. Olać do czasu, aż odpowie na zadane wcześniej konkretne pytania. Objaśni nam: co to (kto to) jest libertyński liberał, skrajna lewica (i czym się różni od tej normalnej), dlaczego drzewa są jak dipole i jaki to ma związek z zawartością w nich wody wody oraz promieniowaniem (jakiego rodzaju?), czym się różni zaprzeczanie od negacji i inne durnoty jakich świat nie widział. A tworzy ich, pochłonięty bez reszty zapałem bojowym, na pęczki. Do starych, dodam wyłapane naprędce nowe idiotyzmy: stos krytykanctwa (co to jest?), manię prześladowczą oraz obsesję (czym się różnią?) rewolucją obyczajowo-kulturową na tle orientacji ( co to za dziwoląg?) wojny antyreligijne (co to jest?) No to czekamy, Panie Uczony. Tylko nie leć znowu z kitem, że to pytania retoryczne i nie będziesz na nie odpowiadał. Każdy święty zna Twoje wykręty. I nikt się na nie nie kupi, bo na czym polega pytanie retoryczne - nie wiesz i nigdy nie wiedziałeś. Wolę marsza grać na skrzypkach, niż czytać brednie filipka. Wolę słońce w dłonie chwytać, niż bzdury filipka czytać. Wolę z panną gruchać we dnie, niż filipka czytać brednie. Może nie wszystko na raz, powoli, mamy czas. Ale na początek może weźmy tego libertyńskiego liberała. No to 3,2,1,0 – start! Jedziesz, filipku!!!
Ale dzielny filipek daje radę, buhahaha No i mamy kolejny myk wymyk: po "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak, w żywe oczy. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedzini... rozwiń
Avatar
_XD_ / 27 lutego 2021 r. o 09:56
-4
Albo w artykule zaszło jakieś niedopowiedzenie, albo ktoś coś pozmieniał, nowe elektrobusy miały być wyposażone w biletomaty  przyjmujące płatności zarówno kartą jak i gotówką, to tylko w przypadków ostatniego nabytku( dotyczyło zakupu 12 trolejbusów) miało miejsce takie draństwo, że pojazdy zostały wyposażone w biletomaty akceptujące płatności wyłącznie kartami i telefonami. Jeżeli natomiast to prawda i tak się będzie traktować pasażerów, że tego typu decyzje będą podejmowane bez ich udziału, by się na ten temat mogli wypowiedzieć w konsultacjach społecznych, jakiś sondach, ankietach, badaniach odnośnie tego jak chcą płacić za bilety tylko będzie im narzucane jak mają za nie płacić, bo takie są "trendy" czy "wytyczne" albo, że "ekologia"( eliminacja papierowych biletów) no to sorry bardzo ale cwaniak-urzędnik, który decyduje o tym, sam się będzie liczył z negatywnymi, szkodliwymi działaniami jakich się dopuścił - jeżeli pasażer nie będzie miał możliwości zakupu tradycyjnego(papierowego biletu) w pojeździe i złapie go kontrola to niech powie wprost: "nie miałem możliwości zakupu biletu, gdyż ten nowoczesny pojazd nie pozwala mi na kupno tradycyjnego biletu papierowego bym mógł go skasować" i pasażerowie powinni stanąć murem za taką osobą, to kanary mają wtedy problem nie osoba, która była pozbawiona możliwości pełnoprawnego, tradycyjnego biletu papierowego. Albo sami sobie zaszkodzą tylko - ludzie będą wtedy jeszcze bardziej lekceważyć płacenie za bilety i transport z pandemicznego kryzysu się nie dźwignie, to tylko ostrzeżenie - chytry dwa razy traci - jeżeli decyduje się w kwestii płacenia za bilety za pasażerów bez ich udziału, bez poznania ich zdania na ten temat, byleby tylko wymusić płatności bezgotówkowe za wszelką cenę to się tylko może zemścić i wpływy jeszcze bardziej stopnieją zamiast urosnąć. Dlatego mówię życzliwie - nie kombinować, nie udziwniać, papierowe bilety były przez dekady dostępne to niech dalej pozostaną, poza tym gotówka to pełnoprawny środek płatniczy, za byle bilet by się przejechać autobusem nie powinno się płacić kartą - to nieporozumienie, przesada, karty się używa w zdecydowanie innych płatnościach a nie w pierwszych lepszych transakcjach.
 Kolejny wysryw gębosraja.
 Kolejny wysryw gębosraja. rozwiń
Avatar
Japolan / 27 lutego 2021 r. o 09:22
+8
Trolejbusy są poczciwe. Dobrze, że chociaż one.
Avatar
Jasin / 27 lutego 2021 r. o 09:05
-8
tak się nie da, by z jednej strony dużo pisać ale nie napisać nic, tylko tyle potrafisz napisać? Ależ doprawdy powiało "inteligencją". Pod lodem przeleżałeś i teraz się tu pojawiasz? lepiej było tam pozostać
Ale dzielny filipek daje radę, buhahaha No i  mamy kolejny myk wymyk: po "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak, w żywe oczy. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedzinie. Przyparty do muru - wijesz się jak piskorz, jak ten diabeł w balladzie "Pani Twardowska" W tej sytuacji nazywanie Ciebie głupszym od kowadła - to nie obelga, tylko stwierdzenie oczywistego, namacalnego faktu! Olać kompletnie prymitywnego ignoranta, gbura, wodoleja!!! Nie zniżać do jego poziomu! I tak nie dostaniecie nic oprócz skopiowanej i wklejonej po raz 155 tej samej wkoło porcji bzdur, wyzwisk, obelg. Olać do czasu, aż odpowie na zadane wcześniej konkretne pytania.  Objaśni nam: co to (kto to) jest libertyński liberał, skrajna lewica (i czym się różni od tej normalnej), dlaczego drzewa są jak dipole i jaki to ma związek z zawartością w nich wody wody oraz promieniowaniem (jakiego rodzaju?), czym się różni zaprzeczanie od negacji i inne durnoty jakich świat nie widział A tworzy ich, pochłonięty bez reszty zapałem bojowym, na pęczki. Do starych, dodam wyłapane naprędce nowe idiotyzmy: stos krytykanctwa (co to jest?),  manię prześladowczą oraz obsesję (czym się różnią?) rewolucją obyczajowo-kulturową na tle orientacji ( co to za dziwoląg?) wojny antyreligijne (co to jest?)  No to czekamy, Panie Uczony. Tylko nie leć znowu z kitem, że to pytania retoryczne i nie będziesz na nie odpowiadał. Każdy święty zna Twoje wykręty. I nikt się na nie nie kupi, bo na czym polega pytanie retoryczne - nie wiesz i nigdy nie wiedziałeś. Wolę marsza grać na skrzypkach, niż czytać brednie filipka. Wolę słońce w dłonie chwytać, niż bzdury filipka czytać.Wolę  z panną gruchać we dnie, niż filipka czytać brednie. Może nie wszystko na raz, powoli, mamy czas. Ale na początek może weźmy tego libertyńskiego liberała.  No to 3,2,1,0 – start! Jedziesz, filipku!!!
Ale dzielny filipek daje radę, buhahaha No i  mamy kolejny myk wymyk: po "i tak byś nie uwierzył, lepszego kabaretu z ciebie nie miałem, masz dalece posunięty poziom ignorancji, negacji i zaprzeczania, i tak dalej byście kpili" Oczywiście, że tak, w żywe oczy. Z Twoich dalszych, mało inteligentnych uników i szukania głupszych od siebie samego, buhahaha. "Wybacz, ale nie zamierzam, nie dlatego, że nie chcę ale wiem z jakimi ignorantami mam do czynienia" - napisał arcymistrz ignorantów, i to w każdej dziedz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Potężne, chemiczne składowisko koło Ryk? Wezwali strażaków
zdjęcia
galeria

Potężne, chemiczne składowisko koło Ryk? Wezwali strażaków

Trzy zastępy straży pożarnej zajmowały się składowiskiem nieznanych substancji w Starym Bazanowie. Dokładne badania pokażą, co znajdowało się w pojemnikach i beczkach.

Wielka akcja ma zachęcić do szczepień. Start w maju

Wielka akcja ma zachęcić do szczepień. Start w maju

– W maju planujemy uruchomienie dużej kampanii profrekwencyjnej, informacyjnej; w interesie nas wszystkich jest, byśmy jak najszybciej zaszczepili jak największą część dorosłej populacji – powiedział w środę szef KPRM Michał Dworczyk.

Komiksiary w DDK Czuby
19 kwietnia 2021, 12:00

Komiksiary w DDK Czuby

25 kwietnia o godz. 12 w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe wystartuje nowy cykl spotkań autorskich - "Komiksiary" dedykowany wielbicielom powieści graficznych. O swojej pasji opowiadać będą autorki komiksów, scenografki i rysowniczki.

Komunia święta 2021. "Cała sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie"
wideo
film

Komunia święta 2021. "Cała sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie"

Pandemia pokrzyżowała wiele planów. Czy w tym roku odbędą się I komunie święte?

Skazany były dyrektor u marszałka nie składa broni

Skazany były dyrektor u marszałka nie składa broni

Sprawa byłego dyrektora z lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego wróci na wokandę. Urzędnik został skazany za przekroczenie uprawnień. Złożył jednak apelację od wyroku.

III liga: Chełmianka kontra Wisła Puławy, będzie transmisja z meczu Stali Kraśnik
film

III liga: Chełmianka kontra Wisła Puławy, będzie transmisja z meczu Stali Kraśnik

Nasze drużyny z grupy czwartej wracają do gry. W środę odbędą się trzy zaległe spotkania. Emocji powinien dostarczyć zwłaszcza mecz Chełmianka – Wisła Puławy. Na boisku pojawią się także: Lewart Lubartów i Stal Kraśnik. Ta ostatnia drużyna zapowiada bezpłatną transmisję ze swojego spotkania z KS Wiązownica.

W Chełmie zaszczepią nawet 500 osób dziennie. Wiemy gdzie

W Chełmie zaszczepią nawet 500 osób dziennie. Wiemy gdzie

Pięć niezależnych stanowisk, szatnia, odseparowane wejście i wyjście dla pacjentów, poczekalnia. Oczywiście wszystko zorganizowane tak, aby maksymalnie ograniczyć kontakty ze sobą osób, które przyszły się zaszczepić. Wstępnie przyjęto, że będzie można zaszczepić 500 osób w osiem godzin. Powszechny punkt szczepień w Chełmie jest już praktycznie gotów.

Biała Podlaska. Zarzuty dla przemytników

Biała Podlaska. Zarzuty dla przemytników

Gang przemytników papierosów z Białorusi rozbity. Prokuratura już przedstawiła zarzuty kilku osobom.

Znoszenie obostrzeń. Dziś decyzja. Czego się spodziewać?

Znoszenie obostrzeń. Dziś decyzja. Czego się spodziewać?

Dziś rząd ma poinformować, jakie i kiedy będą zdejmowane kolejne obostrzenia. Wiele wskazuje na to, że będzie to działanie regionalne.

Lubelskie: To był pierwszy listopadowy śnieg... Fotograf z nagrodą za zdjęcie pary łabędzi niemych

Lubelskie: To był pierwszy listopadowy śnieg... Fotograf z nagrodą za zdjęcie pary łabędzi niemych

– Fotografię „W bieli” wykonałem z najniższej możliwej perspektywy, siedząc na skraju lądu i wody przy użyciu 400 mm obiektywu – wspomina Grzegorz Szkutnik swoją zeszłoroczną wizytę nad jednym ze stawów na Równinie Biłgorajskiej. Zdjęcie pary łabędzi niemych, na tle pierwszego śniegu, który spadł pod koniec listopada, zapewniło autorowi tytuł Fotografa Roku 2021 Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

Koncert wokalno-instrumentalny online
1 maja 2021, 20:00

Koncert wokalno-instrumentalny online

1 maja o godz. 20 Lubelska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. zaprosi na kolejny koncert online z udziałem swoich uczniów.

Puchar Polski: Granit Bychawa postara się o niespodziankę w meczu z Avią Świdnik

Puchar Polski: Granit Bychawa postara się o niespodziankę w meczu z Avią Świdnik

W środę wieczorem poznamy drugiego finalistę okręgowego Pucharu Polski w Lublinie. Wisła Puławy czeka na lepszego z pary: Granit Bychawa – Avia Świdnik. Spotkanie tych dwóch ostatnich ekip rozpocznie się dzisiaj o godz. 17.

Kupić dobry garnitur i ruszyć w świat. "Coraz fajniejsza jest ta nasza młodzież"
Rozmowa

Kupić dobry garnitur i ruszyć w świat. "Coraz fajniejsza jest ta nasza młodzież"

Rozmowa z Dariuszem Korczyckim, właścicielem Centrum Garniturowego w Lublinie rozmawiamy o… zbliżających się maturach

Co z parkiem w Parczewie? Gmina Żydowska: To nie park, to cmentarz

Co z parkiem w Parczewie? Gmina Żydowska: To nie park, to cmentarz

Park przy ulicy 11 Listopada miał przejść znaczną rewitalizację. Jednak miasto musiało znacznie okroić swoje pierwotne plany. Powód? Gmina Żydowska ma roszczenia do działki, na której kiedyś był kirkut.

Słodkie życie radnego PiS. Z urzędu gminy do posady członka zarządu i rad nadzorczych

Słodkie życie radnego PiS. Z urzędu gminy do posady członka zarządu i rad nadzorczych

Radny wojewódzki Prawa i Sprawiedliwości dostał posadę w zarządzie państwowej spółki. – To ciąg dalszy „dojnej zmiany” – komentuje opozycja, a zniesmaczenia sytuacją nie kryją nawet politycy PiS, którzy przypominają słowa prezesa Jarosław Kaczyńskiego, o tym że „do polityki nie idzie się dla pieniędzy”

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!