Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 listopada 2014 r.
10:36
Edytuj ten wpis

Gdzie i za ile jeździli lubelscy posłowie - lista

Autor: Zdjęcie autora opr. łm
79 24 A A

W sumie w tej kadencji posłowie wyjeżdżali za granicę aż 791 razy. Razem koszt ich wyjazdów to ponad 8 mln 657 tys. złotych. Prywatnymi samochodami politycy jeździli za granicę 184 razy. Na liście wyjazdów opublikowanej na stronach internetowych Sejmu są także lubelscy posłowie. Oto gdzie i za ile wyjeżdżali w 2014 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zestaw podróży wszystkich polskich polityków opublikowano po tzw. aferze madryckiej Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego. Byli już posłowie PiS wzięli na podróż do Madrytu kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wyjazd samochodem; w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi. Towarzyszyły im żony.

Na liście znalazło się kilku posłów pochodzących z woj. lubelskiego. Rekordzistą wśród nich jest Henryk Smolarz z PSL, który wyjeżdżał aż 10 razy. Zaznaczyć trzeba, że głównie brał on udział w misjach obserwacyjnych OBWE.

Natomiast 5-dniowy wyjazd Jana Łopaty (również PSL) do Korei kosztował 15 276, 78 zł - z czego 14 139,87 zł to koszty transportu, 1 033,89 zł dieta i 103,02 zł ubezpieczenie.

Wyjazdy lubelskich posłów:

Henryk Smolarz (PSL)

Wiedeń, doroczna sesja zimowa ZP OBWE, koszt: 5 418,67 zł
Belgrad, ZP OBWE Obserwacja wyborów parlamentarnych, koszt: 6 381,73 zł
Budapeszt, ZP OBWE Obserwacja wyborów parlamentarnych, koszt: 6 586,87 zł
Skopje, ZP OBWE Obserwacja wyborów parlamentarnych, koszt: 6 259,14 zł
Kijów, Odessa, ZP OBWE Obserwacja wyborów prezydenckich, koszt: 6 713,34 zł
Baku, Doroczna letnia sesja ZP OBWE, koszt: 10 708,27 zł
Ankara, Izmir, ZP OBWE Obserwacja wyborów prezydenckich, koszt: 7 075,97 zł
Pekin, Szanghaj, Hangzhou, Na zaproszenie Chińskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, koszt: 10 038,98 zł
Genewa, ZP OBWE doroczna sesja jesienna, koszt: 7 471,25 zł
Sarajewo, ZP OBWE obserwacja wyborów generalnych, koszt: 5 475,07 zł

Jan Łopata (PSL)

Seul, Na zaproszenie Koreańsko-Polskiej Grupy Parlamentarnej, koszt: 15 276,78 zł

Franciszek Stefaniuk (PSL)

Genewa, 130 sesja Zgromadzenia Unii Międzyparlamentarnej, koszt: 7 445,79 zł
Genewa, 131 sesja Unii Międzyparlamentarnej, koszt: 7 450,58 zł

Beata Mazurek (PiS)

Bukareszt, Seminarium Unii Międzyparlamentarnej na temat praw człowieka, koszt: 3 908,97 zł
Genewa, 131 sesja UM, koszt: 6 796,24 zł

Adam Abramowicz (PiS)

Tel Awiw, wizyta studyjna na zaproszenie organizacji Diakonia, koszty: 740,81 zł

Mariusz Grad (PO)

Rzym, spotkanie przedstawicieli Komisji Rolnictwa, Rozwoju Przemysłu oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw parlamentów - państw członkowskich UE, koszt: 4 974,34 zł

Stanisław Żmijan (PO)

Włodzimierz Wołyński, Na zaproszenie Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa udział w uroczystościach pogrzebowych ofiar NKWD, koszt: 87,82 zł

Magdalena Gąsior-Marek (PO)

Paryż, wizyta studyjna w ramach "Programu zaproszeń dla osobistości przyszłości”, koszty: 1 938,09 zł

Informacje dotyczące wyjazdów zagranicznych posłów:

Załącznik nr 1 - Wyjazdy posłów na ZP Rady Europy_VII kadencja

Załącznik nr 2 - Wyjazdy_poseł A. Rogacki

Załącznik nr 3 - Wyjazdy_poseł A. Hofman

Załącznik nr 4 - Wyjazdy_poseł M.A. Kamiński

Załącznik nr 5 - Wyjazdy zagraniczne posłów_VII kadencja

Załącznik nr 6 - Wyjazdy samochodem prywatnym VII kadencja

Załącznik nr 7 - Wyjazdy zagraniczne posłów_2014 rok

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polak / 14 listopada 2014 o 22:00
0

I co bando nieuków i głupków!!!!!!!!!!!!! fakty mówią same za siebie !!!!!!!!!! jak piszę że PO i PSL to skorumpowana banda przestępców to nie wierzycie a przypominam że zadłużenie Polski przekroczyło 1 bln zł  podawanego przez tę bandę + 3 bln zł długu ukrytego z czego 20% znalazło się na kontach prywatnych do tego udział w radach nadzorczych w których nie uczestniczą natomiast pobierają ogromne wynagrodzenia a skąd jest nagradzany Żuk poszukajcie a znajdziecie

Avatar
Gość / 14 listopada 2014 o 12:50
0

Od czasu jak żydokomuna wymieniła tuska na kopacz.

Avatar
katolik umiarkowany / 14 listopada 2014 o 10:54
0

coś ci sie popierdoliło z tą komuną 

Avatar
LEXA / 14 listopada 2014 o 10:06
0

Z tego wychodzi, że największe " wozidupy" to PSL.Głosujcie dalej na kołków to będą nas dymać na kasę.

Avatar
Aneta / 14 listopada 2014 o 09:56
0

p. Żmijan 87 zł, jednak można uczicwie

Avatar
Mariusz S. / 14 listopada 2014 o 00:18
0
 

 Znam smolarza od dziecka. Dobrze wiem co ma za uszami, ten miły pan zeteselowiec. Nie będę tutaj wyciągał jego osobistych brudów, choć było by o czym pisać. Skupię się na "dokonaniach" smolarza w ostatnich latach. 9 Listopada tego roku w programie Woronicza 17 na antenie TVP Info krytykował pisiorów, zarzucał im marnotrawieni publicznych pieniędzy i słusznie. Tymczasem jak się okazuje sam nie jest lepszy, czego dowodzi  ten artykuł. Nie tak dawno temu, zdaje się, że kilka miesięcy wstecz, opisano w gazetach jak to pobierał zwroty z sejmowej kasy. Pobierała jego żona za noclegi kolegów zeteselowców po 500 od łba. Żona smolarza jest oficjalnie właścicielką gospodarstwa agroturystycznego, w którym te czerwone h... rzekomo nocowały.

Pytany przez dziennikarzy o sprawę smolarza prezesik zeteselowiec piechociński odpowiedział i tu cytuję z pamięci: "ja nie widzę problemu"

Pełniąc funkcję prezesa KRUS przyznał sobie premię, jeśli dobrze pamiętam w kwocie ok 120 tys zł. Na początku roku głosował za możliwością interwencji obcych siła zbrojnych na terytorium RP, co zapisano w tak zwanej ustawie 10 66. Ustawa ta daje możliwość 'wejścia z pomocą' obcym siłom zbrojnym. Całe zsl zagłosowało za przyjęciem tej ustawy. Oczywiście głosował za przyjęciem tej ustawy ‘w naszym interesie’. Moim zdaniem powinien zostać napiętnowany i pociągnięty do odpowiedzialności. W zdrowym społeczeństwie Nie może być miejsca dla takich pasożytów!!! Precz z komuna i okrągłostołowym 'porządkiem'!!!

Chamstwo, buta i arogancja 'elit władzy' sięgnęła zenitu.

hasłą do weryfikacji mojej wypowiedzi wystarczy wpisać w internety: ustawa 10 66, tak się pasie prezes krusu, tak posłowie doją kasę z sejmu,  żona polityka bierze od posłów 500 za noc
rozwiń
Avatar
Anonim / 13 listopada 2014 o 21:00
0
Nie chrzan! Wyraźnie stoi ze lopata poleciał za 14 koła! Stoi ze transport kosztował tyle a nie pobyt! A swoją droga to dlaczego ten dziad lata biznes klasa a nie ekonomiczna za nasze dudki? Za twardo starej dupie w ekonomiku? Całe PSL!
Avatar
lublinianka / 13 listopada 2014 o 20:33
0

Właściwie po co oni tam potrzebni? Kto im pozwala wydawać nasze pieniądze na wakacje?moze tym się tez powinni dziennikarze zająć? Dzięki tej liście przynajmniej wiem na kogo już nie głosować kto juz się nachapał...

Avatar
wiśta / 13 listopada 2014 o 19:15
0

W pale się nie mieści. Ja wydaję 6 tys. na 3 osobowe wakacje w Grecji-jadę samochodem. Ale moja dupa jest mniej szlachetna. I nikt mi nie zwraca kasy. Złodzieje.

Avatar
ABC / 13 listopada 2014 o 18:33
0

Te s...syny ciągle gdzieś jeżdża, a co przeciętny Polak z tego ma? Na łobuzów słów już brak! Po co nam tak wielki sejm, a do tego jeszcze senat. Większe i bogatsze państwa nie mają tak rozdętej i rozbuchanej administracji. Ale widać nas na to stać, żeby tych wybrańców narodu, posłów - o...słów tak hołubić.

Avatar
Polak / 14 listopada 2014 o 22:00
0

I co bando nieuków i głupków!!!!!!!!!!!!! fakty mówią same za siebie !!!!!!!!!! jak piszę że PO i PSL to skorumpowana banda przestępców to nie wierzycie a przypominam że zadłużenie Polski przekroczyło 1 bln zł  podawanego przez tę bandę + 3 bln zł długu ukrytego z czego 20% znalazło się na kontach prywatnych do tego udział w radach nadzorczych w których nie uczestniczą natomiast pobierają ogromne wynagrodzenia a skąd jest nagradzany Żuk poszukajcie a znajdziecie

Avatar
Gość / 14 listopada 2014 o 12:50
0

Od czasu jak żydokomuna wymieniła tuska na kopacz.

Avatar
katolik umiarkowany / 14 listopada 2014 o 10:54
0

coś ci sie popierdoliło z tą komuną 

Avatar
LEXA / 14 listopada 2014 o 10:06
0

Z tego wychodzi, że największe " wozidupy" to PSL.Głosujcie dalej na kołków to będą nas dymać na kasę.

Avatar
Aneta / 14 listopada 2014 o 09:56
0

p. Żmijan 87 zł, jednak można uczicwie

Avatar
Mariusz S. / 14 listopada 2014 o 00:18
0
 

 Znam smolarza od dziecka. Dobrze wiem co ma za uszami, ten miły pan zeteselowiec. Nie będę tutaj wyciągał jego osobistych brudów, choć było by o czym pisać. Skupię się na "dokonaniach" smolarza w ostatnich latach. 9 Listopada tego roku w programie Woronicza 17 na antenie TVP Info krytykował pisiorów, zarzucał im marnotrawieni publicznych pieniędzy i słusznie. Tymczasem jak się okazuje sam nie jest lepszy, czego dowodzi  ten artykuł. Nie tak dawno temu, zdaje się, że kilka miesięcy wstecz, opisano w gazetach jak to pobierał zwroty z sejmowej kasy. Pobierała jego żona za noclegi kolegów zeteselowców po 500 od łba. Żona smolarza jest oficjalnie właścicielką gospodarstwa agroturystycznego, w którym te czerwone h... rzekomo nocowały.

Pytany przez dziennikarzy o sprawę smolarza prezesik zeteselowiec piechociński odpowiedział i tu cytuję z pamięci: "ja nie widzę problemu"

Pełniąc funkcję prezesa KRUS przyznał sobie premię, jeśli dobrze pamiętam w kwocie ok 120 tys zł. Na początku roku głosował za możliwością interwencji obcych siła zbrojnych na terytorium RP, co zapisano w tak zwanej ustawie 10 66. Ustawa ta daje możliwość 'wejścia z pomocą' obcym siłom zbrojnym. Całe zsl zagłosowało za przyjęciem tej ustawy. Oczywiście głosował za przyjęciem tej ustawy ‘w naszym interesie’. Moim zdaniem powinien zostać napiętnowany i pociągnięty do odpowiedzialności. W zdrowym społeczeństwie Nie może być miejsca dla takich pasożytów!!! Precz z komuna i okrągłostołowym 'porządkiem'!!!

Chamstwo, buta i arogancja 'elit władzy' sięgnęła zenitu.

hasłą do weryfikacji mojej wypowiedzi wystarczy wpisać w internety: ustawa 10 66, tak się pasie prezes krusu, tak posłowie doją kasę z sejmu,  żona polityka bierze od posłów 500 za noc
rozwiń
Avatar
Anonim / 13 listopada 2014 o 21:00
0
Nie chrzan! Wyraźnie stoi ze lopata poleciał za 14 koła! Stoi ze transport kosztował tyle a nie pobyt! A swoją droga to dlaczego ten dziad lata biznes klasa a nie ekonomiczna za nasze dudki? Za twardo starej dupie w ekonomiku? Całe PSL!
Avatar
lublinianka / 13 listopada 2014 o 20:33
0

Właściwie po co oni tam potrzebni? Kto im pozwala wydawać nasze pieniądze na wakacje?moze tym się tez powinni dziennikarze zająć? Dzięki tej liście przynajmniej wiem na kogo już nie głosować kto juz się nachapał...

Avatar
wiśta / 13 listopada 2014 o 19:15
0

W pale się nie mieści. Ja wydaję 6 tys. na 3 osobowe wakacje w Grecji-jadę samochodem. Ale moja dupa jest mniej szlachetna. I nikt mi nie zwraca kasy. Złodzieje.

Avatar
ABC / 13 listopada 2014 o 18:33
0

Te s...syny ciągle gdzieś jeżdża, a co przeciętny Polak z tego ma? Na łobuzów słów już brak! Po co nam tak wielki sejm, a do tego jeszcze senat. Większe i bogatsze państwa nie mają tak rozdętej i rozbuchanej administracji. Ale widać nas na to stać, żeby tych wybrańców narodu, posłów - o...słów tak hołubić.

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.01.2020

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 24.01.2020 0 0

Policjanci zarobią więcej. "Gdyby nie podwyżki, to byłaby tragedia"

Policjanci zarobią więcej. "Gdyby nie podwyżki, to byłaby tragedia" 8 21

Wynagrodzenia policjantów wzrosną przeciętnie o 500 zł. Średnia pensja mundurowego wyniesie ponad 6100 zł brutto. Podwyżki to efekt protestów i negocjacji z rządem

Uwaga! TVN: Nabici w reklamę. "Pieniądze wyrzucone w błoto"
film

Uwaga! TVN: Nabici w reklamę. "Pieniądze wyrzucone w błoto" 0 4

Skorzystali z okazji i promocji, by rozpropagować własną działalność. Ale reklama zamiast pomóc stała się dla nich początkiem tarapatów.

Sprzątaj po swoim psie. W Zamościu będą rozdawać darmowe woreczki na psie odchody

Sprzątaj po swoim psie. W Zamościu będą rozdawać darmowe woreczki na psie odchody 0 6

Problem jest. Strażnicy kilka razy w tygodniu interweniują w sprawie właścicieli psów, którzy nie sprzątają po swoich czworonogach. Jest próba rozwiązania problemu. Zarządy osiedli rozdają bezpłatnie torebki na psie odchody.

Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 24:20. Pierwsza ligowa porażka

Zagłębie Lubin – MKS Perła Lublin 24:20. Pierwsza ligowa porażka 0 2

Osłabiony brakiem kilku zawodniczek MKS Perła Lublin po raz pierwszy w tym sezonie doznał porażki w lidze. Pogromczyniami podopiecznych trenera Roberta Lisa okazały się zawodniczki Zagłębia Lubin, które wygrały we własnej hali z 21. Krotnymi mistrzyniami Polski różnicą czterech trafień

Pluszaki od IKEA. Trafiły do Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia

Pluszaki od IKEA. Trafiły do Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia 130 6

Blisko tysiąc zabawek trafiło do dzieci z Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia. To prezent od klientów i pracowników sklepu IKEA w Lublinie.

Pochłonęły ok. 10 mln. hektarów. Wyjaśniamy skąd się wzięły pożary w Australii

Pochłonęły ok. 10 mln. hektarów. Wyjaśniamy skąd się wzięły pożary w Australii 0 3

Pożary w Australii objęły swoim zasięgiem obszar ok. 10 milionów hektarów. To mniej więcej tyle, ile wynosi 30 proc. powierzchni Polski. Wyjaśniamy, dlaczego część kontynentu płonie.

Ustawa „kagańcowa” przyjęta przez Sejm. Teraz trafi na biurko prezydenta Polski
film

Ustawa „kagańcowa” przyjęta przez Sejm. Teraz trafi na biurko prezydenta Polski 57 53

Sejm RP bezwzględną większością głosów odrzucił uchwałę Senatu ws. nieuchwalania tzw. ustawy kagańcowej. W najbliższym czasie ma ona trafić do prezydenta Andrzeja Dudy.

Wikary aresztowany pod zarzutem wykorzystywania seksualnego kobiety. Prokuraturę zawiadomiła kuria
film

Wikary aresztowany pod zarzutem wykorzystywania seksualnego kobiety. Prokuraturę zawiadomiła kuria 0 12

Gliwice, Częstochowa (woj. śląskie). 37-letni ksiądz został zatrzymany w parafii w Gliwicach. Jest podejrzany o wielokrotne wykorzystanie seksualne kobiety w ciągu sześciu lat. Przyznał, że ją zna, ale zaprzecza zarzutom.

Wzmocnienie w Azotach Puławy przed wznowieniem rozgrywek?

Wzmocnienie w Azotach Puławy przed wznowieniem rozgrywek? 0 0

Prawoskrzydłowy z Ukrainy bliski przejścia do Azotów. W ostatnim meczu kontrolnym puławianie pokonali I-ligową Padwę Zamość. W sobotę zagrają wyjazdowy mecz z KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski w Pucharze Polski

Przyjechał pan Jazz. Nietypowa promocja książki z koncertem w tle [zdjęcia]
galeria

Przyjechał pan Jazz. Nietypowa promocja książki z koncertem w tle [zdjęcia] 0 0

To była bardzo nietypowa prezentacja książki. Promocji publikacji naukowej, dotyczącej edukacji jazzowej i popkulturowej, towarzyszył koncert

Wszystkie służby w najwyższej gotowości. "Proszę o zwrócenie uwagi na osoby wzbudzające podejrzenie w obiekcie CSK"

Wszystkie służby w najwyższej gotowości. "Proszę o zwrócenie uwagi na osoby wzbudzające podejrzenie w obiekcie CSK" 18 5

Do 29 stycznia na terenie całego kraju obowiązuje pierwszy stopień alarmowy ALFA. Ma to związek z obchodami przypadającej w niedzielę 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau

Oglądali drzewa, które deweloper chce wyciąć na górkach czechowskich. Apel do prezydenta Lublina
galeria

Oglądali drzewa, które deweloper chce wyciąć na górkach czechowskich. Apel do prezydenta Lublina 41 112

Na górkach czechowskich odbyła się dzisiaj ostatnia wizja lokalna poprzedzająca decyzję w sprawie wycinki drzew planowanej przez spółkę TBV Investment. O to, by nie zezwalać na wycinkę, apelują do Ratusza działacze Towarzystwa dla Natury i Człowieka. Urząd Miasta odpowiada, że nie może teraz przesądzić sprawy

Tyle mieszkań nie budowano od czasów Gierka. Mimo tego ceny rosną

Tyle mieszkań nie budowano od czasów Gierka. Mimo tego ceny rosną 0 13

Mieszkań w Polsce buduje się najwięcej od kilkudziesięciu lat – wynika z najnowszych danych GUS. Mimo to ceny mieszkań rosną, co sugeruje m.in., że potrzeby mieszkaniowe wciąż są niezaspokojone.

Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach
27 stycznia 2020, 9:00

Ogólnopolski Festiwal Kolęd w Puławach 0 0

W dniach 27-29 stycznia w Puławach odbędą się przesłuchania konkursowe jubileuszowego 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd. Prezentacje będą miały miejsce każdego dnia o godz. 9 i 15 w sali teatralnej Kościoła MB w Puławach (ul. Kowalskiego 1).

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!