Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 listopada 2014 r.
10:36
Edytuj ten wpis

Gdzie i za ile jeździli lubelscy posłowie - lista

Autor: Zdjęcie autora opr. łm
79 24 A A

W sumie w tej kadencji posłowie wyjeżdżali za granicę aż 791 razy. Razem koszt ich wyjazdów to ponad 8 mln 657 tys. złotych. Prywatnymi samochodami politycy jeździli za granicę 184 razy. Na liście wyjazdów opublikowanej na stronach internetowych Sejmu są także lubelscy posłowie. Oto gdzie i za ile wyjeżdżali w 2014 roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Zestaw podróży wszystkich polskich polityków opublikowano po tzw. aferze madryckiej Adama Hofmana, Mariusza Antoniego Kamińskiego i Adama Rogackiego. Byli już posłowie PiS wzięli na podróż do Madrytu kilkanaście tysięcy złotych zaliczki, zgłaszając wyjazd samochodem; w rzeczywistości polecieli tanimi liniami lotniczymi. Towarzyszyły im żony.

Na liście znalazło się kilku posłów pochodzących z woj. lubelskiego. Rekordzistą wśród nich jest Henryk Smolarz z PSL, który wyjeżdżał aż 10 razy. Zaznaczyć trzeba, że głównie brał on udział w misjach obserwacyjnych OBWE.

Natomiast 5-dniowy wyjazd Jana Łopaty (również PSL) do Korei kosztował 15 276, 78 zł - z czego 14 139,87 zł to koszty transportu, 1 033,89 zł dieta i 103,02 zł ubezpieczenie.

Wyjazdy lubelskich posłów:

Henryk Smolarz (PSL)

Wiedeń, doroczna sesja zimowa ZP OBWE, koszt: 5 418,67 zł
Belgrad, ZP OBWE Obserwacja wyborów parlamentarnych, koszt: 6 381,73 zł
Budapeszt, ZP OBWE Obserwacja wyborów parlamentarnych, koszt: 6 586,87 zł
Skopje, ZP OBWE Obserwacja wyborów parlamentarnych, koszt: 6 259,14 zł
Kijów, Odessa, ZP OBWE Obserwacja wyborów prezydenckich, koszt: 6 713,34 zł
Baku, Doroczna letnia sesja ZP OBWE, koszt: 10 708,27 zł
Ankara, Izmir, ZP OBWE Obserwacja wyborów prezydenckich, koszt: 7 075,97 zł
Pekin, Szanghaj, Hangzhou, Na zaproszenie Chińskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, koszt: 10 038,98 zł
Genewa, ZP OBWE doroczna sesja jesienna, koszt: 7 471,25 zł
Sarajewo, ZP OBWE obserwacja wyborów generalnych, koszt: 5 475,07 zł

Jan Łopata (PSL)

Seul, Na zaproszenie Koreańsko-Polskiej Grupy Parlamentarnej, koszt: 15 276,78 zł

Franciszek Stefaniuk (PSL)

Genewa, 130 sesja Zgromadzenia Unii Międzyparlamentarnej, koszt: 7 445,79 zł
Genewa, 131 sesja Unii Międzyparlamentarnej, koszt: 7 450,58 zł

Beata Mazurek (PiS)

Bukareszt, Seminarium Unii Międzyparlamentarnej na temat praw człowieka, koszt: 3 908,97 zł
Genewa, 131 sesja UM, koszt: 6 796,24 zł

Adam Abramowicz (PiS)

Tel Awiw, wizyta studyjna na zaproszenie organizacji Diakonia, koszty: 740,81 zł

Mariusz Grad (PO)

Rzym, spotkanie przedstawicieli Komisji Rolnictwa, Rozwoju Przemysłu oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw parlamentów - państw członkowskich UE, koszt: 4 974,34 zł

Stanisław Żmijan (PO)

Włodzimierz Wołyński, Na zaproszenie Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa udział w uroczystościach pogrzebowych ofiar NKWD, koszt: 87,82 zł

Magdalena Gąsior-Marek (PO)

Paryż, wizyta studyjna w ramach "Programu zaproszeń dla osobistości przyszłości”, koszty: 1 938,09 zł

Informacje dotyczące wyjazdów zagranicznych posłów:

Załącznik nr 1 - Wyjazdy posłów na ZP Rady Europy_VII kadencja

Załącznik nr 2 - Wyjazdy_poseł A. Rogacki

Załącznik nr 3 - Wyjazdy_poseł A. Hofman

Załącznik nr 4 - Wyjazdy_poseł M.A. Kamiński

Załącznik nr 5 - Wyjazdy zagraniczne posłów_VII kadencja

Załącznik nr 6 - Wyjazdy samochodem prywatnym VII kadencja

Załącznik nr 7 - Wyjazdy zagraniczne posłów_2014 rok

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Polak / 14 listopada 2014 o 22:00
0

I co bando nieuków i głupków!!!!!!!!!!!!! fakty mówią same za siebie !!!!!!!!!! jak piszę że PO i PSL to skorumpowana banda przestępców to nie wierzycie a przypominam że zadłużenie Polski przekroczyło 1 bln zł  podawanego przez tę bandę + 3 bln zł długu ukrytego z czego 20% znalazło się na kontach prywatnych do tego udział w radach nadzorczych w których nie uczestniczą natomiast pobierają ogromne wynagrodzenia a skąd jest nagradzany Żuk poszukajcie a znajdziecie

Avatar
Gość / 14 listopada 2014 o 12:50
0

Od czasu jak żydokomuna wymieniła tuska na kopacz.

Avatar
katolik umiarkowany / 14 listopada 2014 o 10:54
0

coś ci sie popierdoliło z tą komuną 

Avatar
LEXA / 14 listopada 2014 o 10:06
0

Z tego wychodzi, że największe " wozidupy" to PSL.Głosujcie dalej na kołków to będą nas dymać na kasę.

Avatar
Aneta / 14 listopada 2014 o 09:56
0

p. Żmijan 87 zł, jednak można uczicwie

Avatar
Mariusz S. / 14 listopada 2014 o 00:18
0
 

 Znam smolarza od dziecka. Dobrze wiem co ma za uszami, ten miły pan zeteselowiec. Nie będę tutaj wyciągał jego osobistych brudów, choć było by o czym pisać. Skupię się na "dokonaniach" smolarza w ostatnich latach. 9 Listopada tego roku w programie Woronicza 17 na antenie TVP Info krytykował pisiorów, zarzucał im marnotrawieni publicznych pieniędzy i słusznie. Tymczasem jak się okazuje sam nie jest lepszy, czego dowodzi  ten artykuł. Nie tak dawno temu, zdaje się, że kilka miesięcy wstecz, opisano w gazetach jak to pobierał zwroty z sejmowej kasy. Pobierała jego żona za noclegi kolegów zeteselowców po 500 od łba. Żona smolarza jest oficjalnie właścicielką gospodarstwa agroturystycznego, w którym te czerwone h... rzekomo nocowały.

Pytany przez dziennikarzy o sprawę smolarza prezesik zeteselowiec piechociński odpowiedział i tu cytuję z pamięci: "ja nie widzę problemu"

Pełniąc funkcję prezesa KRUS przyznał sobie premię, jeśli dobrze pamiętam w kwocie ok 120 tys zł. Na początku roku głosował za możliwością interwencji obcych siła zbrojnych na terytorium RP, co zapisano w tak zwanej ustawie 10 66. Ustawa ta daje możliwość 'wejścia z pomocą' obcym siłom zbrojnym. Całe zsl zagłosowało za przyjęciem tej ustawy. Oczywiście głosował za przyjęciem tej ustawy ‘w naszym interesie’. Moim zdaniem powinien zostać napiętnowany i pociągnięty do odpowiedzialności. W zdrowym społeczeństwie Nie może być miejsca dla takich pasożytów!!! Precz z komuna i okrągłostołowym 'porządkiem'!!!

Chamstwo, buta i arogancja 'elit władzy' sięgnęła zenitu.

hasłą do weryfikacji mojej wypowiedzi wystarczy wpisać w internety: ustawa 10 66, tak się pasie prezes krusu, tak posłowie doją kasę z sejmu,  żona polityka bierze od posłów 500 za noc
rozwiń
Avatar
Anonim / 13 listopada 2014 o 21:00
0
Nie chrzan! Wyraźnie stoi ze lopata poleciał za 14 koła! Stoi ze transport kosztował tyle a nie pobyt! A swoją droga to dlaczego ten dziad lata biznes klasa a nie ekonomiczna za nasze dudki? Za twardo starej dupie w ekonomiku? Całe PSL!
Avatar
lublinianka / 13 listopada 2014 o 20:33
0

Właściwie po co oni tam potrzebni? Kto im pozwala wydawać nasze pieniądze na wakacje?moze tym się tez powinni dziennikarze zająć? Dzięki tej liście przynajmniej wiem na kogo już nie głosować kto juz się nachapał...

Avatar
wiśta / 13 listopada 2014 o 19:15
0

W pale się nie mieści. Ja wydaję 6 tys. na 3 osobowe wakacje w Grecji-jadę samochodem. Ale moja dupa jest mniej szlachetna. I nikt mi nie zwraca kasy. Złodzieje.

Avatar
ABC / 13 listopada 2014 o 18:33
0

Te s...syny ciągle gdzieś jeżdża, a co przeciętny Polak z tego ma? Na łobuzów słów już brak! Po co nam tak wielki sejm, a do tego jeszcze senat. Większe i bogatsze państwa nie mają tak rozdętej i rozbuchanej administracji. Ale widać nas na to stać, żeby tych wybrańców narodu, posłów - o...słów tak hołubić.

Avatar
Polak / 14 listopada 2014 o 22:00
0

I co bando nieuków i głupków!!!!!!!!!!!!! fakty mówią same za siebie !!!!!!!!!! jak piszę że PO i PSL to skorumpowana banda przestępców to nie wierzycie a przypominam że zadłużenie Polski przekroczyło 1 bln zł  podawanego przez tę bandę + 3 bln zł długu ukrytego z czego 20% znalazło się na kontach prywatnych do tego udział w radach nadzorczych w których nie uczestniczą natomiast pobierają ogromne wynagrodzenia a skąd jest nagradzany Żuk poszukajcie a znajdziecie

Avatar
Gość / 14 listopada 2014 o 12:50
0

Od czasu jak żydokomuna wymieniła tuska na kopacz.

Avatar
katolik umiarkowany / 14 listopada 2014 o 10:54
0

coś ci sie popierdoliło z tą komuną 

Avatar
LEXA / 14 listopada 2014 o 10:06
0

Z tego wychodzi, że największe " wozidupy" to PSL.Głosujcie dalej na kołków to będą nas dymać na kasę.

Avatar
Aneta / 14 listopada 2014 o 09:56
0

p. Żmijan 87 zł, jednak można uczicwie

Avatar
Mariusz S. / 14 listopada 2014 o 00:18
0
 

 Znam smolarza od dziecka. Dobrze wiem co ma za uszami, ten miły pan zeteselowiec. Nie będę tutaj wyciągał jego osobistych brudów, choć było by o czym pisać. Skupię się na "dokonaniach" smolarza w ostatnich latach. 9 Listopada tego roku w programie Woronicza 17 na antenie TVP Info krytykował pisiorów, zarzucał im marnotrawieni publicznych pieniędzy i słusznie. Tymczasem jak się okazuje sam nie jest lepszy, czego dowodzi  ten artykuł. Nie tak dawno temu, zdaje się, że kilka miesięcy wstecz, opisano w gazetach jak to pobierał zwroty z sejmowej kasy. Pobierała jego żona za noclegi kolegów zeteselowców po 500 od łba. Żona smolarza jest oficjalnie właścicielką gospodarstwa agroturystycznego, w którym te czerwone h... rzekomo nocowały.

Pytany przez dziennikarzy o sprawę smolarza prezesik zeteselowiec piechociński odpowiedział i tu cytuję z pamięci: "ja nie widzę problemu"

Pełniąc funkcję prezesa KRUS przyznał sobie premię, jeśli dobrze pamiętam w kwocie ok 120 tys zł. Na początku roku głosował za możliwością interwencji obcych siła zbrojnych na terytorium RP, co zapisano w tak zwanej ustawie 10 66. Ustawa ta daje możliwość 'wejścia z pomocą' obcym siłom zbrojnym. Całe zsl zagłosowało za przyjęciem tej ustawy. Oczywiście głosował za przyjęciem tej ustawy ‘w naszym interesie’. Moim zdaniem powinien zostać napiętnowany i pociągnięty do odpowiedzialności. W zdrowym społeczeństwie Nie może być miejsca dla takich pasożytów!!! Precz z komuna i okrągłostołowym 'porządkiem'!!!

Chamstwo, buta i arogancja 'elit władzy' sięgnęła zenitu.

hasłą do weryfikacji mojej wypowiedzi wystarczy wpisać w internety: ustawa 10 66, tak się pasie prezes krusu, tak posłowie doją kasę z sejmu,  żona polityka bierze od posłów 500 za noc
rozwiń
Avatar
Anonim / 13 listopada 2014 o 21:00
0
Nie chrzan! Wyraźnie stoi ze lopata poleciał za 14 koła! Stoi ze transport kosztował tyle a nie pobyt! A swoją droga to dlaczego ten dziad lata biznes klasa a nie ekonomiczna za nasze dudki? Za twardo starej dupie w ekonomiku? Całe PSL!
Avatar
lublinianka / 13 listopada 2014 o 20:33
0

Właściwie po co oni tam potrzebni? Kto im pozwala wydawać nasze pieniądze na wakacje?moze tym się tez powinni dziennikarze zająć? Dzięki tej liście przynajmniej wiem na kogo już nie głosować kto juz się nachapał...

Avatar
wiśta / 13 listopada 2014 o 19:15
0

W pale się nie mieści. Ja wydaję 6 tys. na 3 osobowe wakacje w Grecji-jadę samochodem. Ale moja dupa jest mniej szlachetna. I nikt mi nie zwraca kasy. Złodzieje.

Avatar
ABC / 13 listopada 2014 o 18:33
0

Te s...syny ciągle gdzieś jeżdża, a co przeciętny Polak z tego ma? Na łobuzów słów już brak! Po co nam tak wielki sejm, a do tego jeszcze senat. Większe i bogatsze państwa nie mają tak rozdętej i rozbuchanej administracji. Ale widać nas na to stać, żeby tych wybrańców narodu, posłów - o...słów tak hołubić.

Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było

Kapsuła życia będzie służyć pacjentom z woj. lubelskiego. Takiego sprzętu jeszcze u nas nie było 0 0

Daje możliwość całkowitej izolacji chorego od otoczenia. Ma też własne zasilanie, dzięki czemu transport pacjenta zakażonego np. wirusem Ebola do specjalistycznego szpitala będzie łatwiejszy. Od czwartek Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe na nowy sprzęt. To kapsuła życia.

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski

W piątek w Lublinie ruszają 94 PZLA Mistrzostwa Polski 1 0

Od piątku w naszym mieście kibice będą mieli okazję obserwować zmagania najlepszych lekkoatletów w kraju. Na stadionie przy al. Piłsudskiego do rywalizacji przystąpi ponad 400 zawodników

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt
21 lipca 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Tam gdzie teraz 2018" w Galerii Labirynt 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 17 w Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) odbędzie się wernisaż wystawy Tam gdzie teraz 2018.

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina
galeria

Nowe perony i krótsza podróż. Po wakacjach otworzą przebudowywaną linię z Lublina 17 1

Bez opóźnień powinna się zakończyć przebudowa linii kolejowej między Lublinem a Kraśnikiem. Na szlaku budowane są nowe perony: wygodniejsze dla pasażerów i dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po wakacjach robotnicy przeniosą się na odcinek między Kraśnikiem a Zaklikowem.

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej

W Lubliniance ze składem mogło być gorzej 1 1

Trener Lublinianki Dariusz Bodak buduje w lecie nowy zespół. Cieszy się jednak, że w klubie zostało kilku zawodników ze „starej” gwardii

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika

Zwolnili pracownika, a teraz brakuje im ludzi. Zaskakujące słowa kierownika 4 3

Miało być ogłoszenie wyroku w głośnej sprawie Grzegorza Cybulskiego, ale sąd niespodziewanie wezwał ponownie na świadka Franciszka Afaltowskiego, kierownika działu eksploatacji w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Białej Podlaskiej. Zwolniony pracownik walczy o przywrócenie do pracy w miejskiej spółce.

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie
Alarm 24
galeria

Uwaga na ogromne korki w okolicach zamkniętego placu Zamkowego w Lublinie 0 8

Na placu Zamkowym w Lublinie trwają przygotowania do sobotniego koncertu "Siła kobiet". Już jednak dzisiaj przejazd przez plac jest niemożliwy.

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt

Lublin: Urządzą skwer na osiedlu Świt 0 0

Nie dłużej niż do końca listopada ma potrwać urządzanie skweru między ul. Szczecińską i Warmińską (os. Świt).

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym
21 lipca 2018, 18:00

Koncert Fonie Lublina w Trybunale Koronnym 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 lipca o godz. 18 w Trybunale Koronnym w Lublinie odbędzie się koncert z cyklu Fonie Lublina pt. Kamienica Rynek 17 - Bracia Wieniawscy.

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS

Pieszym na miasteczku akademickim w Lublinie będzie wygodniej. Plany remontowe UMCS 0 0

Wakacyjne remonty planuje UMCS na terenie miasteczka akademickiego. Uczelnia szuka wykonawcy, który wyremontuje zniszczone chodniki i schody w okolicach akademików.

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę

Podlasie straciło dwóch ważnych piłkarzy, decyzje w Chełmiance w sobotę 2 1

Dwa mocne ciosy spadły w ostatnich dniach na trenerów i kibiców Podlasia. Kamil Kocoł zdecydował się na transfer do Chełmianki, a Przemysław Grajek postanowił zawiesić buty na kołku

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia
galeria

Alarm 24: Co to za samolot lata nad Lublinem? Czytelnik przysyła zdjęcia 49 19

Zdjęcia samolotu przysłał do nas Czytelnik.

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend
20 lipca 2018, 21:00

"Głusza" i "Zaklęte rewiry" w Kinie Perła. Repertuar na weekend 3 0

Co Gdzie Kiedy. Kanadyjski thriller Głusza, kultowe Zaklęte rewiry Majewskiego i komedia Za jakie grzechy, dobry Boże? to propozycje Kina Perła na najbliższy weekend. Projekcje o godz. 21 przy ul. Bernardyńskiej 15.

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy
galeria

Grozili śmiercią i zgwałceniem matki? Ruszył proces Cyganów, którzy mieli pobić kucharzy 92 11

Rozpoczął się proces pięciu Romów, oskarżonych o pobicie kucharzy z puławskiej pizzerii „Desperado”. Wszyscy odpowiadają za napaść z powodu przynależności narodowej. Mieli również grozić swoim ofiarom i ich rodzinom.

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy. Minister rezygnuje z pomysłu poprzednika 3 15

Nie będzie płotu wzdłuż wschodniej granicy, który miał być zaporą przed dzikami roznoszącymi ASF. Z pomysłu swojego poprzednika ostatecznie zrezygnował czwartek obecny minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!