Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 sierpnia 2010 r.
21:11
Edytuj ten wpis

Gdzie niszczą karty do głosowania w wyborach

0 11 A A

Sąd Najwyższy wydał już uchwałę o ważności wyborów prezydenckich. Teraz pora na niszczenie kart i spisów wyborczych. Te specjalnie papiery, z całego województwa, trafią na ul. Zemborzycką. W dwa tygodnie nie będzie po nich śladu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Zaczyna się od orzeczenia o ważności wyborów. Wtedy możemy wystąpić do Archiwum Państwowego o zgodę na zniszczenie kart i spisów wyborczych, czyli tzw. dokumentacji niearchiwalnej – mówi Sławomir Sołtys z lubelskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. – Ale przed wystąpieniem o zgodę na zniszczenie, czekamy minimum 30 dni. Chodzi o to, że w tym czasie mogą być one udostępnione sądowi lub prokuraturze – dodaje.

Teraz karty wyborcze z pierwszej i drugiej tury wyborów prezydenckich, które wrzucali do urn mieszkańcy Lublina, czekają na zniszczenie w zaplombowanym pomieszczeniu w budynku Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji, tam gdzie mieści się Miejskie Biuro ds. Wyborów.

Każde województwo ma własny system niszczenia takich dokumentów. Lubelska delegatura KBW wynajmuje firmę zewnętrzną, bo jak wyjaśnia nie ma możliwości zrobienia tego we własnym zakresie.
– Karty dostarczają do nas urzędy gmin lub odbierają je nasi pracownicy. Dokumenty są w niszczarce cięte, a później przetwarzane na papierowe bele. Jedna taka bela waży 80–90 kilogramów – opowiada Jerzy Gwizda z lubelskiej firmy Eko-Mar, z której usług lubelska delegatura KBW korzysta po każdych wyborach.

Proces zamiany kart w bele wbrew pozorom nie trwa długo, mimo że firma niszcząca dokumenty musi obsłużyć 75 gmin z całego naszego województwa. Z reguły po ok. dwóch tygodniach jest po wszystkim.
– Jeżeli założymy, że dostawa z jednej gminy to 2 tony, niszczenie takiej ilości zajmuje nam, w najgorszym wypadku, dwa dni – dodaje Gwizda. – Poza tym, przy wyborach prezydenckich jest mniej roboty, bo karty wyborcze są mniejsze niż w wyborach parlamentarnych.

Bele z pociętego papieru trafiają do papierni.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
matematyk / 6 sierpnia 2010 o 22:34
0
podatek vat wzrośnie następująco;1/22 czyli 1/22=0,0454%,dalej dla stawki 7%na 8% zwiększy obciążenie podatkowe o ułamek 1/7czyli1/7=0,143=14,3%,dalej dla stawki 3%wzrost na 4%zwiększy obciążenie podatkowe o ułamek 1/3czyli 1/3=0,33=33,3%.jestem matematykiem i tak mi liczby pokazały.powodzenia.
Avatar
Marek_ / 5 sierpnia 2010 o 12:28
0
Uważacie, że powinni te kilka milionów kart trzymać 200 lat w archiwach? To, że wybory nie były po waszej myśli nie oznacza, że ktoś oszukiwał.

[quote name='Tara' date='04 August 2010 - 22:56 PM' timestamp='1280955385' post='325165']
Premier po posiedzeniu rządu, poinformował opinie publiczną, że w przyjętym Wieloletnim Planie Finansowym zdecydowano się dokonać zmian stawek VAT z 3% na 5%, z 7% na 8% i z 22% do 23%. Dotychczasowa stawka 3% dotyczy nieprzetworzonych produktów rolniczych, stawka 7% między innymi przetworzonych produktów rolniczych i leków, a 22% większości pozostałych produktów i usług. Już biorąc pod uwagę tylko tą informację widać wyraźnie, że podwyżka podatku VAT najmocniej wpłynie na ceny żywności, bo stawka podatku na nieprzetworzone produkty rolnicze wzrasta aż o 2 pkt procentowe , a właśnie ceny tych produktów mają być zdaniem Tuska pod szczególną ochroną.
[/quote]

Ale za to spada o 2 % z 7% do 5% stawka na niskoprzetworzoną żywność, a tej wydaje mi się, że kupuje się najwięcej, choć to zależy od tego co kto je. Ale pewnie tu 2% mniej tu 2 % więcej i jakoś się to zrównoważy. A za żywność i tak dodatkowo drożeje. Zwróć uwagę, że przewiduje się, że cena żywności nieprzetworzonej wzrośnie o ponad 3-4% mimo, że sam VAT wzrasta tylko o 2, natomiast tam gdzie vat o 2% spada obniżają ceny spadną tylko o niecały 1%. Po prostu sprzedawcy korzystają z okazji i pod wymówką wzrostu vatu sami podwyższają sobie ceny i marże.

Natomiast podwyżka VAT-u na żywność nieprzetworzoną z 3% do 5% nie jest wynikiem oszczędności, bo sądzę, że by chętnie tą stawkę zostawili, ale tego, że Unia Europejska od lat naciskała o likwidację stawki 3%. Więc nawet gdy podwyżki pozostałych progów by nie było to i tak VAT na żywność nieprzetworzoną by się zwiększył.
Uważacie, że powinni te kilka milionów kart trzymać 200 lat w archiwach? To, że wybory nie były po waszej myśli nie oznacza, że ktoś oszukiwał.

[quote name='Tara' date='04 August 2010 - 22:56 PM' timestamp='1280955385' post='325165']
Premier po posiedzeniu rządu, poinformował opinie publiczną, że w przyjętym Wieloletnim Planie Finansowym zdecydowano się dokonać zmian stawek VAT z 3% na 5%, z 7% na 8% i z 22% do 23%. Dotychczasowa stawka 3% dotyczy nieprzetworzonych produktów rolniczych, staw... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2010 o 11:43
0
, TARA,
z 3 na 5
z 7 na 8
z 22 na 23...............ale z (byłej) grupy 7% obniżają na 5 % i to te codziennie kupowane !!!
Avatar
lbn / 5 sierpnia 2010 o 11:24
0
Głupi naród wybrał złodziei z PartiOszustów, którzy wmawiają motłochowi, że wzrost podatków spowoduje spadek cen!!!

CZEGO SIĘ NIE "POCHWALILI" PRZY OKAZJI, ŻE PODNOSZĄ AKCYZĘ NA PALIWA?
Avatar
EmpaTa / 5 sierpnia 2010 o 08:38
0
[quote name='B' date='05 sierpień 2010 - 02:02 ' timestamp='1280966534' post='325188']
Nie broniecie jak krzyza ?
[/quote]


Przecież Krzyż to symbol. Obrona Krzyża w Warszawie to nic innego jak protest przeciwko temu wszystkiemu co się dzieje w kraju, naszym kraju.

Spróbuj zniszczyć dowody ksiegowe wcześniej niż przed upływem 5 lat. Spróbuj zniszczyć cokolwiek innego poza dowodami wyborów, związanego z państwem przed upływem 25 lat.

Wiesz już czemu Krzyża ludzie w Warszawie bronili???
Avatar
TW Filozof / 5 sierpnia 2010 o 06:14
0
Tak się zaciera ślady fałszerstwa
Avatar
operations analyzers / 5 sierpnia 2010 o 03:53
0
Tara skoncz pier***ic, zglos sie na samozwancza Minister Finansow lub Premiera i " ratuj " kraj, z gowna bata nie ukrecisz !!!
Avatar
B / 5 sierpnia 2010 o 02:02
0
Nie broniecie jak krzyza ?
Avatar
Tara / 4 sierpnia 2010 o 22:56
0
Ale im spieszno zatrzeć slady szachrajstwa ,boją się przeliczenia kart według podpisów na listach wyborczych .Zdrajcy . Już kilka dni temu pisałem, że Donald Tusk musiał mieć w czasach szkolnych kłopoty z matematyki. Po jego wczorajszej konferencji prasowej utwierdziłem się w tym przekonaniu. Premier po posiedzeniu rządu, poinformował opinie publiczną, że w przyjętym Wieloletnim Planie Finansowym zdecydowano się dokonać zmian stawek VAT z 3% na 5%, z 7% na 8% i z 22% do 23%. Dotychczasowa stawka 3% dotyczy nieprzetworzonych produktów rolniczych, stawka 7% między innymi przetworzonych produktów rolniczych i leków, a 22% większości pozostałych produktów i usług. Już biorąc pod uwagę tylko tą informację widać wyraźnie, że podwyżka podatku VAT najmocniej wpłynie na ceny żywności, bo stawka podatku na nieprzetworzone produkty rolnicze wzrasta aż o 2 pkt procentowe , a właśnie ceny tych produktów mają być zdaniem Tuska pod szczególną ochroną.

2.Trudno teraz przewidywać o ile wzrosną ceny dóbr i usług po tej podwyżce stawek podatkowych ale zakładając, że wzrosną tylko o tyle o ile wzrosną obciążenia podatkowe, operacja ta ma wyjąć z kieszeni konsumentów przynajmniej 5,5 mld zł rocznie. Jeżeli ten szacunek resortu finansów jest prawdziwy to oznacza to,że każdy mieszkaniec naszego kraju od niemowląt po staruszków zostanie średnio obciążony dodatkową kwotą około 150 zł podatku rocznie. Oczywiście rodziny które wydają więcej na dobra i usługi zapłacą tego podatku średnio na osobę w rodzinie więcej niż 150 zł, a te które wydają mniej zapłacą go mniej (np. rodzinna 5 osobowa zapłaci go więcej o przynajmniej 750 zł rocznie). Ale kwota wynikająca z tego szacunku mimo że oczywista (kwota dodatkowych wpływów podatkowych czyli 5,5 mld zł podzielona przez 38 mln obywateli) jest wielokrotnie wyższa od wyliczenia które przedstawił Donald Tusk -kilkunastu groszy dziennie na rodzinę dziennie. Premier ma wyraźne kłopoty z prostymi rachunkami, a jego główny rachmistrz odpowiedzialny za budżet nie wyprowadza go z błędu.

3. W planie, który został przyjęty zostały zaproponowane także różne formy oszczędności. Reguła wydatkowa, zmniejszenie wydatków na armię, zamrożenie płac pracowników sfery budżetowej, obniżenie rent poprzez zmianę sposobu ich wyliczania to główne z nich. Podwyżka podatków i cięcia wydatków mają dać w sumie kwotę około 15 mld zł rocznie. Rząd jednak stoi przed wyzwaniem zmniejszenia deficytu finansów publicznych z obecnych 7% PKB do przynajmniej 3% PKB, a więc o 4% PKB czyli wg obecnej jego wartości przynajmniej o 52 mld zł rocznie. Widać więc, że corocznie będzie brakować przynajmniej 40 mld zł, ale Premier Tusk tej kwoty nie zauważa (znowu kłopoty z rachunkami) i zapewnia, że dotychczasowe decyzje oszczędnościowo-podatkowe w zupełności wystarczą.

4. To kolejne wprowadzanie w błąd opinii publicznej, a tak naprawdę, kupowanie przez rząd czasu do wyborów parlamentarnych, za cenę tylko lekkiego pogorszenia się poparcia społecznego dla Platformy. Dopiero po wygranych wyborach na jesieni 2011 roku, Premier Tusk pokaże prawdziwą twarz. Wtedy dopiero nastąpią kolejne podwyżki podatków i jeszcze głębsze oszczędności wydatków budżetowych, które sumarycznie sięgną wspomnianej wyżej kwoty przynajmniej 50 mld zł rocznie. Te zamiary jednak trzeba skrzętnie ukrywać bo skoro na oszczędności i podwyżki podatków sumarycznie 4 razy mniejsze opinia publiczna reaguje nerwowo (ponad 70% badanych wypowiada się przeciw takim rozwiązaniom) to co by było gdyby do świadomości ludzi dotarły informacje o przyszłych zamierzeniach rządzących. Notowania mogły by polecieć na łeb na szyję, a Donald Tusk musiałby przejść do pozycji. Dopiero wtedy zabolała by go mocno decyzja rezygnacji z kandydowania na urząd Prezydenta RP. Na razie więc lepiej mylić się w rachunkach, wprowadzać w błąd opinię publiczną i robić dobrą minę do złej gry. A nuż po raz kolejny się uda oszukać Polaków.
Ale im spieszno zatrzeć slady szachrajstwa ,boją się przeliczenia kart według podpisów na listach wyborczych .Zdrajcy . Już kilka dni temu pisałem, że Donald Tusk musiał mieć w czasach szkolnych kłopoty z matematyki. Po jego wczorajszej konferencji prasowej utwierdziłem się w tym przekonaniu. Premier po posiedzeniu rządu, poinformował opinie publiczną, że w przyjętym Wieloletnim Planie Finansowym zdecydowano się dokonać zmian stawek VAT z 3% na 5%, z 7% na 8% i z 22% do 23%. Dotychczasowa stawka 3% dotyczy nieprzetworzonych produktów rolnicz... rozwiń
Avatar
gość / 4 sierpnia 2010 o 21:34
0
Ależ to ważne...
Avatar
matematyk / 6 sierpnia 2010 o 22:34
0
podatek vat wzrośnie następująco;1/22 czyli 1/22=0,0454%,dalej dla stawki 7%na 8% zwiększy obciążenie podatkowe o ułamek 1/7czyli1/7=0,143=14,3%,dalej dla stawki 3%wzrost na 4%zwiększy obciążenie podatkowe o ułamek 1/3czyli 1/3=0,33=33,3%.jestem matematykiem i tak mi liczby pokazały.powodzenia.
Avatar
Marek_ / 5 sierpnia 2010 o 12:28
0
Uważacie, że powinni te kilka milionów kart trzymać 200 lat w archiwach? To, że wybory nie były po waszej myśli nie oznacza, że ktoś oszukiwał.

[quote name='Tara' date='04 August 2010 - 22:56 PM' timestamp='1280955385' post='325165']
Premier po posiedzeniu rządu, poinformował opinie publiczną, że w przyjętym Wieloletnim Planie Finansowym zdecydowano się dokonać zmian stawek VAT z 3% na 5%, z 7% na 8% i z 22% do 23%. Dotychczasowa stawka 3% dotyczy nieprzetworzonych produktów rolniczych, stawka 7% między innymi przetworzonych produktów rolniczych i leków, a 22% większości pozostałych produktów i usług. Już biorąc pod uwagę tylko tą informację widać wyraźnie, że podwyżka podatku VAT najmocniej wpłynie na ceny żywności, bo stawka podatku na nieprzetworzone produkty rolnicze wzrasta aż o 2 pkt procentowe , a właśnie ceny tych produktów mają być zdaniem Tuska pod szczególną ochroną.
[/quote]

Ale za to spada o 2 % z 7% do 5% stawka na niskoprzetworzoną żywność, a tej wydaje mi się, że kupuje się najwięcej, choć to zależy od tego co kto je. Ale pewnie tu 2% mniej tu 2 % więcej i jakoś się to zrównoważy. A za żywność i tak dodatkowo drożeje. Zwróć uwagę, że przewiduje się, że cena żywności nieprzetworzonej wzrośnie o ponad 3-4% mimo, że sam VAT wzrasta tylko o 2, natomiast tam gdzie vat o 2% spada obniżają ceny spadną tylko o niecały 1%. Po prostu sprzedawcy korzystają z okazji i pod wymówką wzrostu vatu sami podwyższają sobie ceny i marże.

Natomiast podwyżka VAT-u na żywność nieprzetworzoną z 3% do 5% nie jest wynikiem oszczędności, bo sądzę, że by chętnie tą stawkę zostawili, ale tego, że Unia Europejska od lat naciskała o likwidację stawki 3%. Więc nawet gdy podwyżki pozostałych progów by nie było to i tak VAT na żywność nieprzetworzoną by się zwiększył.
Uważacie, że powinni te kilka milionów kart trzymać 200 lat w archiwach? To, że wybory nie były po waszej myśli nie oznacza, że ktoś oszukiwał.

[quote name='Tara' date='04 August 2010 - 22:56 PM' timestamp='1280955385' post='325165']
Premier po posiedzeniu rządu, poinformował opinie publiczną, że w przyjętym Wieloletnim Planie Finansowym zdecydowano się dokonać zmian stawek VAT z 3% na 5%, z 7% na 8% i z 22% do 23%. Dotychczasowa stawka 3% dotyczy nieprzetworzonych produktów rolniczych, staw... rozwiń
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2010 o 11:43
0
, TARA,
z 3 na 5
z 7 na 8
z 22 na 23...............ale z (byłej) grupy 7% obniżają na 5 % i to te codziennie kupowane !!!
Avatar
lbn / 5 sierpnia 2010 o 11:24
0
Głupi naród wybrał złodziei z PartiOszustów, którzy wmawiają motłochowi, że wzrost podatków spowoduje spadek cen!!!

CZEGO SIĘ NIE "POCHWALILI" PRZY OKAZJI, ŻE PODNOSZĄ AKCYZĘ NA PALIWA?
Avatar
EmpaTa / 5 sierpnia 2010 o 08:38
0
[quote name='B' date='05 sierpień 2010 - 02:02 ' timestamp='1280966534' post='325188']
Nie broniecie jak krzyza ?
[/quote]


Przecież Krzyż to symbol. Obrona Krzyża w Warszawie to nic innego jak protest przeciwko temu wszystkiemu co się dzieje w kraju, naszym kraju.

Spróbuj zniszczyć dowody ksiegowe wcześniej niż przed upływem 5 lat. Spróbuj zniszczyć cokolwiek innego poza dowodami wyborów, związanego z państwem przed upływem 25 lat.

Wiesz już czemu Krzyża ludzie w Warszawie bronili???
Avatar
TW Filozof / 5 sierpnia 2010 o 06:14
0
Tak się zaciera ślady fałszerstwa
Avatar
operations analyzers / 5 sierpnia 2010 o 03:53
0
Tara skoncz pier***ic, zglos sie na samozwancza Minister Finansow lub Premiera i " ratuj " kraj, z gowna bata nie ukrecisz !!!
Avatar
B / 5 sierpnia 2010 o 02:02
0
Nie broniecie jak krzyza ?
Avatar
Tara / 4 sierpnia 2010 o 22:56
0
Ale im spieszno zatrzeć slady szachrajstwa ,boją się przeliczenia kart według podpisów na listach wyborczych .Zdrajcy . Już kilka dni temu pisałem, że Donald Tusk musiał mieć w czasach szkolnych kłopoty z matematyki. Po jego wczorajszej konferencji prasowej utwierdziłem się w tym przekonaniu. Premier po posiedzeniu rządu, poinformował opinie publiczną, że w przyjętym Wieloletnim Planie Finansowym zdecydowano się dokonać zmian stawek VAT z 3% na 5%, z 7% na 8% i z 22% do 23%. Dotychczasowa stawka 3% dotyczy nieprzetworzonych produktów rolniczych, stawka 7% między innymi przetworzonych produktów rolniczych i leków, a 22% większości pozostałych produktów i usług. Już biorąc pod uwagę tylko tą informację widać wyraźnie, że podwyżka podatku VAT najmocniej wpłynie na ceny żywności, bo stawka podatku na nieprzetworzone produkty rolnicze wzrasta aż o 2 pkt procentowe , a właśnie ceny tych produktów mają być zdaniem Tuska pod szczególną ochroną.

2.Trudno teraz przewidywać o ile wzrosną ceny dóbr i usług po tej podwyżce stawek podatkowych ale zakładając, że wzrosną tylko o tyle o ile wzrosną obciążenia podatkowe, operacja ta ma wyjąć z kieszeni konsumentów przynajmniej 5,5 mld zł rocznie. Jeżeli ten szacunek resortu finansów jest prawdziwy to oznacza to,że każdy mieszkaniec naszego kraju od niemowląt po staruszków zostanie średnio obciążony dodatkową kwotą około 150 zł podatku rocznie. Oczywiście rodziny które wydają więcej na dobra i usługi zapłacą tego podatku średnio na osobę w rodzinie więcej niż 150 zł, a te które wydają mniej zapłacą go mniej (np. rodzinna 5 osobowa zapłaci go więcej o przynajmniej 750 zł rocznie). Ale kwota wynikająca z tego szacunku mimo że oczywista (kwota dodatkowych wpływów podatkowych czyli 5,5 mld zł podzielona przez 38 mln obywateli) jest wielokrotnie wyższa od wyliczenia które przedstawił Donald Tusk -kilkunastu groszy dziennie na rodzinę dziennie. Premier ma wyraźne kłopoty z prostymi rachunkami, a jego główny rachmistrz odpowiedzialny za budżet nie wyprowadza go z błędu.

3. W planie, który został przyjęty zostały zaproponowane także różne formy oszczędności. Reguła wydatkowa, zmniejszenie wydatków na armię, zamrożenie płac pracowników sfery budżetowej, obniżenie rent poprzez zmianę sposobu ich wyliczania to główne z nich. Podwyżka podatków i cięcia wydatków mają dać w sumie kwotę około 15 mld zł rocznie. Rząd jednak stoi przed wyzwaniem zmniejszenia deficytu finansów publicznych z obecnych 7% PKB do przynajmniej 3% PKB, a więc o 4% PKB czyli wg obecnej jego wartości przynajmniej o 52 mld zł rocznie. Widać więc, że corocznie będzie brakować przynajmniej 40 mld zł, ale Premier Tusk tej kwoty nie zauważa (znowu kłopoty z rachunkami) i zapewnia, że dotychczasowe decyzje oszczędnościowo-podatkowe w zupełności wystarczą.

4. To kolejne wprowadzanie w błąd opinii publicznej, a tak naprawdę, kupowanie przez rząd czasu do wyborów parlamentarnych, za cenę tylko lekkiego pogorszenia się poparcia społecznego dla Platformy. Dopiero po wygranych wyborach na jesieni 2011 roku, Premier Tusk pokaże prawdziwą twarz. Wtedy dopiero nastąpią kolejne podwyżki podatków i jeszcze głębsze oszczędności wydatków budżetowych, które sumarycznie sięgną wspomnianej wyżej kwoty przynajmniej 50 mld zł rocznie. Te zamiary jednak trzeba skrzętnie ukrywać bo skoro na oszczędności i podwyżki podatków sumarycznie 4 razy mniejsze opinia publiczna reaguje nerwowo (ponad 70% badanych wypowiada się przeciw takim rozwiązaniom) to co by było gdyby do świadomości ludzi dotarły informacje o przyszłych zamierzeniach rządzących. Notowania mogły by polecieć na łeb na szyję, a Donald Tusk musiałby przejść do pozycji. Dopiero wtedy zabolała by go mocno decyzja rezygnacji z kandydowania na urząd Prezydenta RP. Na razie więc lepiej mylić się w rachunkach, wprowadzać w błąd opinię publiczną i robić dobrą minę do złej gry. A nuż po raz kolejny się uda oszukać Polaków.
Ale im spieszno zatrzeć slady szachrajstwa ,boją się przeliczenia kart według podpisów na listach wyborczych .Zdrajcy . Już kilka dni temu pisałem, że Donald Tusk musiał mieć w czasach szkolnych kłopoty z matematyki. Po jego wczorajszej konferencji prasowej utwierdziłem się w tym przekonaniu. Premier po posiedzeniu rządu, poinformował opinie publiczną, że w przyjętym Wieloletnim Planie Finansowym zdecydowano się dokonać zmian stawek VAT z 3% na 5%, z 7% na 8% i z 22% do 23%. Dotychczasowa stawka 3% dotyczy nieprzetworzonych produktów rolnicz... rozwiń
Avatar
gość / 4 sierpnia 2010 o 21:34
0
Ależ to ważne...
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 0

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 10 5

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej. Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 15 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 6

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 5

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 33 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 11 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.