Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2020 r.
9:48

Gniew po śmierci zastrzelonego 16-latka. Planują protest przed związkiem łowieckim w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora drs
205 7 A A
Internat w Kluczkowicach
Internat w Kluczkowicach (fot. Maciej Kacanowski)

Na wtorek zaplanowana została demonstracja przed lubelską siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego. To reakcja na tragedię, do której doszło niedaleko Opola Lubelskiego, gdzie 16-letni uczeń został śmiertelnie postrzelony z broni myśliwskiej przez emerytowanego policjanta

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dziś rano demonstracja została oficjalnie zgłoszona do Urzędu Miasta Lublin. We wtorek o godzinie 13 protestujący zamierzają się zebrać przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Czystej.

Przygotowywane zgromadzenie jest reakcją na tragedię, do której doszło 1 listopada w Kluczkowicach niedaleko Opola Lubelskiego.

Miał na imię Imali i zginął w sadzie

Śmierć poniósł tam 16-letni chłopiec, który przyjechał z grupą innych uczniów z Kazachstanu na wymianę młodzieżową. Zakwaterowany w szkolnym internacie wyszedł do pobliskiego sadu, gdzie został śmiertelnie postrzelony z broni myśliwskiej przez emerytowanego policjanta, członka jednego z kół łowieckich. Sprawca zbiegł, ale został ustalony, zatrzymany i aresztowany przez sąd na trzy miesiące. Policja zatrzymała też jego kolegę, który próbował go kryć.

Były policjant i kościelny aresztowani

- W związku z tragedią, jaka miała miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek, gdy 16-latek zginął z broni i rąk myśliwego, zapraszamy na nasz krótki komentarz prosto sprzed drzwi Zarządu Okręgowego PZŁ - informuje grupa Lubelski Ruch Antyłowiecki, która organizuje wtorkowe zgromadzenie. - Jako grupa mająca dużą styczność z myśliwymi chcemy podkreślić, jak bardzo ten śmiertelny wypadek dotyczy nas wszystkich.

Wczoraj wieczorem Polski Związek Łowiecki wydał oświadczenie, w którym główny łowczy kraju wyraził ubolewanie z powodu tragedii i zadeklarował pomoc dla rodziny chłopca. Stwierdził też, że sprawca w chwili zdarzenia „nie wykonywał polowania, lecz kłusował”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Komentator / 6 listopada 2020 r. o 10:06
Kłusował na ludzi. A do tego kościelny tuszował... Obraz wolski pisowskiej
Avatar
METATRON / 7 listopada 2020 r. o 00:50
Jedna Centralna Baza Danych Polowań, dostepna tylko dla zarejestrowanych myśliwych, z plikacją na smartfony, oraz użyciem GPS w trakcie polowania. Koniec z nieszczerymi księgami polowań i z niedouczonymi myśliwymi. Czas wyciągnąć nauczkę z tej tragedii. Poza tym, jakie jest prawdopodobieństwo, że policjant z kościelnym nie pili?
Avatar
Nadar1106 / 8 listopada 2020 r. o 11:59
protest to za mało,trzeba w każdy dopuszczalny sposób tępic tych zwyrodnialców: wyrzucać z pracy,opluwac na ulicy,uświadamiać ich sąsiadów,rodziny,znajomych,że to nie są ludzie,że to sadyści i mordercy! Wyrzucić na margines społęczeństwa tam gdzie pedofile i mordercy bo myśliwy to skrzyżowanie pedofila z mordercą.
 Zapraszam do Tworek lub Abramowic. Fachowcy czekają z pomocą
Avatar
Mirekoo / 7 listopada 2020 r. o 19:55
protest to za mało,trzeba w każdy dopuszczalny sposób tępic tych zwyrodnialców: wyrzucać z pracy,opluwac na ulicy,uświadamiać ich sąsiadów,rodziny,znajomych,że to nie są ludzie,że to sadyści i mordercy! Wyrzucić na margines społęczeństwa tam gdzie pedofile i mordercy bo myśliwy to skrzyżowanie pedofila z mordercą.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 listopada 2020 r. o 13:06
"61 ran 6cm na całym ciele wyrwane 3 palce od ręki połamany nos złamane 6 żeber wyrwane ucho zmiażdżone kolano wyrwany język przypalany wyrwane paznokcie setki siniaków od bicia pałką wyrwane włosy wybite 3 zęby duszony utopiony" - to też "MILICJANCI"... z P0-KISZCZAKOWEGO KOMUNISTYCZNEGO RESORTU.... " w akcji z ks. Popiełuszko - info z sekcji
Leczenie na dyńke już ci nic nie pomoże ,bo już plujesz jadem żmiji.
  Prawda boli ? Jak była milicja każdy wie....  Radom, Wybrzeże, Wujek, Popiełuszko, Przemyk, Żołnierze Wyklęci, ... każdego bolszewicka przeszłość to niemalże kod genetyczny. Potomkowie tamtych ..tasów śą często w dzisiejszych resortach, przyczajeni, ustawieni, uśpieni... czekają na ...
  Prawda boli ? Jak była milicja każdy wie....  Radom, Wybrzeże, Wujek, Popiełuszko, Przemyk, Żołnierze Wyklęci, ... każdego bolszewicka przeszłość to niemalże kod genetyczny. Potomkowie tamtych ..tasów śą często w dzisiejszych resortach, przyczajeni, ustawieni, uśpieni... czekają na ... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 6 listopada 2020 r. o 13:39
Ciszej nad tą trumną!!!! Kanalie, hieny w ludzkiej skórze, obłąkani "komentatorzy" wszystkiego i przy każdej okazji"!!!!!!
Avatar
salceson / 6 listopada 2020 r. o 12:49
"61 ran 6cm na całym ciele wyrwane 3 palce od ręki połamany nos złamane 6 żeber wyrwane ucho zmiażdżone kolano wyrwany język przypalany wyrwane paznokcie setki siniaków od bicia pałką wyrwane włosy wybite 3 zęby duszony utopiony" - to też "MILICJANCI"... z P0-KISZCZAKOWEGO KOMUNISTYCZNEGO RESORTU.... " w akcji z ks. Popiełuszko - info z sekcji
 Leczenie na dyńke już ci nic nie pomoże ,bo już plujesz jadem żmiji.
Avatar
Nadar1106 / 8 listopada 2020 r. o 11:59
protest to za mało,trzeba w każdy dopuszczalny sposób tępic tych zwyrodnialców: wyrzucać z pracy,opluwac na ulicy,uświadamiać ich sąsiadów,rodziny,znajomych,że to nie są ludzie,że to sadyści i mordercy! Wyrzucić na margines społęczeństwa tam gdzie pedofile i mordercy bo myśliwy to skrzyżowanie pedofila z mordercą.
 Zapraszam do Tworek lub Abramowic. Fachowcy czekają z pomocą
Avatar
Mirekoo / 7 listopada 2020 r. o 19:55
protest to za mało,trzeba w każdy dopuszczalny sposób tępic tych zwyrodnialców: wyrzucać z pracy,opluwac na ulicy,uświadamiać ich sąsiadów,rodziny,znajomych,że to nie są ludzie,że to sadyści i mordercy! Wyrzucić na margines społęczeństwa tam gdzie pedofile i mordercy bo myśliwy to skrzyżowanie pedofila z mordercą.
Avatar
METATRON / 7 listopada 2020 r. o 00:50
Jedna Centralna Baza Danych Polowań, dostepna tylko dla zarejestrowanych myśliwych, z plikacją na smartfony, oraz użyciem GPS w trakcie polowania. Koniec z nieszczerymi księgami polowań i z niedouczonymi myśliwymi. Czas wyciągnąć nauczkę z tej tragedii. Poza tym, jakie jest prawdopodobieństwo, że policjant z kościelnym nie pili?
Avatar
Zgredek Edek / 6 listopada 2020 r. o 13:39
Ciszej nad tą trumną!!!! Kanalie, hieny w ludzkiej skórze, obłąkani "komentatorzy" wszystkiego i przy każdej okazji"!!!!!!
Avatar
TECZOWY_ZSL / 6 listopada 2020 r. o 13:06
"61 ran 6cm na całym ciele wyrwane 3 palce od ręki połamany nos złamane 6 żeber wyrwane ucho zmiażdżone kolano wyrwany język przypalany wyrwane paznokcie setki siniaków od bicia pałką wyrwane włosy wybite 3 zęby duszony utopiony" - to też "MILICJANCI"... z P0-KISZCZAKOWEGO KOMUNISTYCZNEGO RESORTU.... " w akcji z ks. Popiełuszko - info z sekcji
Leczenie na dyńke już ci nic nie pomoże ,bo już plujesz jadem żmiji.
  Prawda boli ? Jak była milicja każdy wie....  Radom, Wybrzeże, Wujek, Popiełuszko, Przemyk, Żołnierze Wyklęci, ... każdego bolszewicka przeszłość to niemalże kod genetyczny. Potomkowie tamtych ..tasów śą często w dzisiejszych resortach, przyczajeni, ustawieni, uśpieni... czekają na ...
  Prawda boli ? Jak była milicja każdy wie....  Radom, Wybrzeże, Wujek, Popiełuszko, Przemyk, Żołnierze Wyklęci, ... każdego bolszewicka przeszłość to niemalże kod genetyczny. Potomkowie tamtych ..tasów śą często w dzisiejszych resortach, przyczajeni, ustawieni, uśpieni... czekają na ... rozwiń
Avatar
salceson / 6 listopada 2020 r. o 12:49
"61 ran 6cm na całym ciele wyrwane 3 palce od ręki połamany nos złamane 6 żeber wyrwane ucho zmiażdżone kolano wyrwany język przypalany wyrwane paznokcie setki siniaków od bicia pałką wyrwane włosy wybite 3 zęby duszony utopiony" - to też "MILICJANCI"... z P0-KISZCZAKOWEGO KOMUNISTYCZNEGO RESORTU.... " w akcji z ks. Popiełuszko - info z sekcji
 Leczenie na dyńke już ci nic nie pomoże ,bo już plujesz jadem żmiji.
Avatar
Komentator / 6 listopada 2020 r. o 10:06
Kłusował na ludzi. A do tego kościelny tuszował... Obraz wolski pisowskiej
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Zamość. Włościańską już nie pojedziesz. Będą objazdy

Trwa przebudowa tzw. małej obwodnicy Zamościa, czyli drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja, przez ul. Dzieci Zamojszczyzny aż do granic miasta na ul. Szczebrzeskiej. Utrudnień tam nie brakuje od przeszło roku, a po niedzieli wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Stand-up w Just Crafted
12 lutego 2023, 19:30

Stand-up w Just Crafted

Pub Just Crafted (ul. Cicha 2) zaprasza na stand-upowy wieczór z udziałem Macieja "Lobo" Linke i Tomasza Kwiatkowskiego. Wydarzenie odbędzie się 12 lutego o godz. 19.30.

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia
galeria

Śmierć nastolatków w rozpędzonym audi w Lublinie. Najnowsze ustalenia

Znane są najnowsze ustalenia prokuratury w sprawie tragicznego wypadku na ul. Jana Pawła II w Lublinie. Zginęło w nim troje młodych ludzi.

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

Ziemniaki nie muszą być nudne. Nasz pomysł na smaczny obiad. Przepisy kulinarne

W szesnastym wieku przypłynęły z Ameryki do Europy. Według legendy w Polsce zawdzięczamy je królowi Janowi III Sobieskiemu, który wśród zdobyczy wiedeńskich przywiózł do Polski twarde „jabłka ziemne”, bez których nie wyobrażamy sobie dziś smakowitej kartoflanki, kartofli z piekarnika czy chrupiących placków ze śmietaną.

Lublin. Śnieg sypie, aż gęsto. Na ulicach jest diabelsko ślisko
galeria

Lublin. Śnieg sypie, aż gęsto. Na ulicach jest diabelsko ślisko

Zgodnie z zapowiedziami, właśnie wróciła zima. W Lublinie sypie i trudno jest jeździć samochodem.

Podsumowanie Roku Sportowego w Lublinie. Lista nagrodzonych. Dużo zdjęć
galeria

Podsumowanie Roku Sportowego w Lublinie. Lista nagrodzonych. Dużo zdjęć

Wiadomo już, czyje sukcesy sportowe w ubiegłym roku zasłużyły na docenienie. Lublin podsumował rok 2022.

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

NU-MED od siedmiu lat walczy z rakiem.1,5 tysiąca pacjentów rocznie i wszystko bez opłat

Ruszyli wiosną 2016. Z każdym rokiem przybywało pacjentów. Po siedmiu latach działalności NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu, ściśle współpracującym z Samodzielnym Publicznym Szpitalem Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu, jest w stanie zapewnić leczenie aż 1500 pacjentom rocznie. Co ważne: leczenie w ośrodku w całości odbywa się w ramach kontraktu z NFZ, oznacza to, że pacjent nie ponosi opłat.

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie
Studniówka 2023
galeria

Tak się bawi XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Lublinie

Kolejna szkoła zorganizowała bal studniówkowy, a oznacza to, że uczniowie teraz muszą porzucić wszelkie rozrywki i skupić się na nauce. Że właśnie zaczynają przygotowania do matury.

Spółdzielnia zapytała urząd o powody podwyżki cen ciepła. Odpowiedź na blisko 600 stron