Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2018 r.
11:16

I sesja Sejmiku Województwa Lubelskiego. Znamy już pełny skład zarządu województwa

Autor: Zdjęcie autora toma kyku łm
0 64 A A

Trwa pierwsza sesja sejmiku województwa nowej kadencji. Radni wybiorą dziś marszałka, wicemarszałków i członków zarządu województwa. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo.

Aktualizacja artykułu: 21 listopada 2018 r. 17:43
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

[ODŚWIEŻ]

17:37

Ostatnie głosowanie za nami. Zdzisław Szwed i Sebastian Trojak zostali wybrani na członków zarządu województwa.

17:18

Zwolniony przez Jarosława Stawiarskiego mandat poselski przypadnie radnemu wojewódzkiemu Sławomirowi Skwarkowi. Ten potwierdził dziś, że przyjmie propozycję. Jego miejsce w sejmiku zajmie Ryszard Szczygieł, do niedawna sekretarz miasta Łuków.

17:03

Przed nami ostatnie głosowanie dotyczące wyboru członków zarządu. Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje o kandydaturze Sebastiana Trojaka. Zgodnie z rekomendacją władz PiS wskazany został także radny Zdzisław Szwed.

16:57

Zaskoczeniem nie jest również wynik głosowania. Zbigniew Wojciechowski i Dariusz Stefaniuk zostają wicemarszałkami. Obaj otrzymali po 19 głosów „za”, 11 „przeciw”, dwa wstrzymujące się i po jednym głosie nieważnym.

16:17

Marszałek Stawiarski zgłasza kandydatów na wicemarszałków. Nazwiska nie są niespodzianką: Zbigniew Wojciechowski i Dariusz Stefaniuk. Trwają przygotowania do kolejnego głosowania.

16:05

Jarosław Stawiarski nowym marszałkiem województwa lubelskiego. Jego kandydaturę poparło 20 radnych. Na Sławomira Sosnowskiego głosowało 13 osób.

15:34

Radni PiS składają wniosek o zamknięcie dyskusji. Propozycja zostaje przyjęta. Nie będzie przemówień kandydatów na marszałka.

15:25

Między radnymi rozgorzała dyskusja dotycząca tego, czy kandydaci na marszałka powinni zabrać głos. Przewodniczący Mulawa wydaje się być przeciwny umożliwieniu wystąpień. Opozycja uważa inaczej.

– Nie mieliśmy okazji gościć Jarosława Stawiarskiego na żadnej sesji, ani usłyszeć jego planów i pomysłów dla województwa. Jako radni chcemy wiedzieć, w jaki sposób będzie traktował radnych i czy będzie współpracował ze wszystkimi klubami. Chcemy podjąć świadomą decyzję. Kandydaci powinni mieć szansę zaprezentowania swoich – powiedziała Bożena Lisowska z PO. To stanowisko poparł klub PSL.

15:17

Nie ma niespodzianki. PiS zgłasza kandydaturę Jarosława Stawiarskiego. PSL proponuje dotychczasowego marszałka Sławomira Sosnowskiego. Za chwilę kolejne głosowanie. 
 
15:15
 
Nie będzie głosowania w sprawie wyboru trzeciego wiceprzewodniczącego. Radni decydują, że zostanie ono przeprowadzone na kolejnej sesji.

Kolejnym punktem obrad będzie podjęcie uchwały w sprawie wyboru marszałka województwa.

15:10

Bożena Lisowska informuje, że również rezygnuje z ubiegania się o stanowisko wiceprzewodniczącej sejmiku.

15:03

Nie będzie głosowania nad wyborem trzeciego wiceprzewodniczącego. Arkadiusz Bratkowski i Riad Haidar zrezygnowali z ubiegania się o to stanowisko. Tłumaczyli to złamaniem dotychczasowej tradycji, w myśl której funkcje wiceprzewodniczących sprawowali przedstawiciele wszystkich ugrupowań opozycyjnych.

- Na tej sali nie ma woli współpracy i współdziałania na rzecz województwa lubelskiego. Nie przypominam sobie sytuacji, żeby radni opozycji nie współuczestniczyli w pracach prezydium. Dlatego ja nie widzę się w tym gronie – tłumaczył Bratkowski.

Proszona o konsultację prawniczka urzędu w tej sytuacji proponuje uwzględnienie kandydatury Bożeny Lisowskiej. Klub PO prosi o kolejną przerwę.

14:32

W głosowaniu wybrano tylko dwóch wiceprzewodniczących. Bezwzględną większość głosów uzyskali jedynie kandydaci zgłoszeni przez PiS. Podkańskiego poparło 20 radnych, a Rybę 18. Przewodniczący Mulawa zarządza kolejne głosowanie, które zadecyduje o obsadzie trzeciego stanowiska. Mają wziąć w nim udział Arkadiusz Bratkowski i Riad Haidar. Opozycja prosi o przerwę.
 
13:37

Przed nami wybór wiceprzewodniczących. Możemy mieć pierwszy zgrzyt. Opozycja proponuje, by trzy stanowiska podzielono między jej przedstawicieli.

- W ocenie opinii publicznej świadczyłoby to, że szukamy porozumienia i wspólnej dobrej pracy dla województwa – tłumaczy Krzysztof Bojarski z PO. - Uszanujmy głos wyborców, którzy wybrali kilka sił politycznych, a nie tylko jedną, czy dwie – dodaje Marek Kos z PSL.

Prośba nie musi jednak zostać uwzględniona, bo klub PiS zgłosił dwie kandydatury: Mieczysława Ryby i Zdzisława Podkańskiego. Pozostali zaproponowani radni to: Bożena Lisowska (PO), Riad Haidar (SLD) i Arkadiusz Bratkowski (PSL).

12:46

Michał Mulawa wybrany na przewodniczącego sejmiku. W tajnym głosowaniu zdobył 19 głosów. Na Zofię Woźnicę głosowało 14 radnych.

- Funkcja przewodniczącego sejmiku to ogromny zaszczyt, ale również odpowiedzialność. Dołożę wszelkich starań, żeby godnie reprezentować samorząd województwa lubelskiego, jestem gotów do współpracy ze wszystkimi radnymi – powiedział Mulawa.

12:14

Nieoficjalnie: członkiem zarządu województwa w miejsce Bogny Bender-Motyki ma zostać podinsp. Sebastian Trojak. To zastępca naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Został rekomendowany przez Solidarną Polskę.

12:11

- Lubelsczyzna powinna iść w kierunku Europy i najlepszych jej wzorców. Chcemy żeby nasz region zbliżał się do bogatszych regionów UE. Niestety w tej chwili jesteśmy jednym z biedniejszych jej regionów. Trzeba włożyć bardzo dużo pracy żeby zmienić to położenie - powiedział radny Zbigniew Wojciechowski.

12:02

- Jeżeli koledzy z PiS-u będą robili dobre rzeczy dla województwa, ja będę to wspierać. Niestety w przypadku Rady Miasta Lublin za wszystkim byli na "nie" - powiedział radny Jacek Bury (Koalicja Obywatelska).

11:58

- Jestem gotów na współpracę ze wszystkimi, którzy chcą pracować dla woj. lubelskiego. Zobaczymy, czy radni PiS będą chcieli współpracować czy sami ponosić całą odpowiedzialność - powiedział ustepujący marszałek Sławomir Sosnowski z PSL.

11:56

10 minut przerwy na przygotowanie kart do głosowania.

11:52

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią klub PiS jako kandydata na przewodniczącego sejmiku zgłasza radnego Michała Mulawę. Jego kontrkandydatką będzie Zofia Woźnica, zaproponowana przez klub PO.

11:45

Radni przyjęli porządek obrad. W pierwszej kolejności wybiorą nowego przewodniczącego sejmiku, a następnie wiceprzewodniczących. Kolejne trzy punkty dotyczą wyboru władz województwa: marszałka, wicemarszałków oraz członków zarządu.

11:38

Na sali są obecni wszyscy 33 radni.

Jarosław Stawiarski przed rozpoczęciem obrad powiedział dziennikarzom, że jego rezygnacja z funkcji wiceministra sportu trafiła już do Kancelarii Premiera. Ma zostać przyjęta po jego wyborze na marszałka.

11:35

Trwa ślubowanie. Nazwiska kolejnych ślubujących wyczytuje najmłodszy radny. Jest nim Konrad Sawicki z PiS.

11:26

Radni odbierają zaświadczenia o wyborze. Są wyczytywani w kolejności alfabetycznej.

10:50

Obrady rozpocznie przewodniczący-senior, czyli radny najstarszy wiekiem. Jest nim 69-letni Zdzisław Podkański z klubu PiS. Następnie zostaną przeprowadzone wybory na przewodniczącego sejmiku. Władze Prawa i Sprawiedliwości rekomendowały na to stanowisko radnego Michała Mulawę.

Później wybrany zostanie zarząd województwa. Według partyjnych ustaleń marszałkiem zostanie poseł i minister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski. Wicemarszałkami będą: były prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk i Zbigniew Wojciechowski. Do pełnienia funkcji członków zarządu rekomendowani zostali: Zdzisław Szwed i Bogna Bender-Motyka.

Ta ostatnia nominacja jest nieaktualna. We wtorek Bender-Motyka poinformowała o rezygnacji z ubiegania się o to stanowisko. Według nieoficjalnych informacji rekomendację dla niej wycofał szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. To jego ugrupowanie ma wskazać kolejnego kandydata, ale jego nazwisko wciąż nie zostało ogłoszone.

Przypomnijmy, że wybory samorządowe w regionie wygrało Prawo i Sprawiedliwość, które w 33-osobowym sejmiku ma 18 radnych. Po siedmiu mają Koalicja Obywatelska (PO i Nowoczesna) oraz Stronnictwo Ludowe, a jednego – Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 64

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 11:31
+32
To po co to głosowanie jak już stołki obsadzone....farsa jak wszystko
Avatar
Lublinianin / 21 listopada 2018 r. o 14:21
+15
Macie swojego Mulawe i z tego się cieszcie.
Avatar
przymulony Seba / 21 listopada 2018 r. o 13:35
+15
Policjant - to dobrze. Nie trzeba będzie na sesji Sejmiku wzywać POlicji, bo będzie na miejscu. Żeby tylko policjant dobrze zarabiał, to nie pójdzie na zwolnienie lekarskie.
Avatar
;) / 21 listopada 2018 r. o 13:25
+14
Trojak - mizerny policjant pchany całe życie na układzie, nigdy żadnemu złodziejowi kajdanek na ręce nie założy.
Avatar
Czesław / 21 listopada 2018 r. o 13:41
+9
Czy Pan policjant nabył już uprawnienia emerytalne? Napiszcie coś więcej o tym Trojniaku.
Avatar
Lublinianin / 21 listopada 2018 r. o 14:20
+8
I tak macie zbyt duże wpływy w wojewódzkim, teraz czas na Biala i Chelm. I na stolicę regionu  Lublin oczywiście. Za koalicji PO-PSL Zamość był faworyzowany wszystkie środki szły na południowy wschód województwa. Dość tego!
Avatar
Andrzej z Lublina / 21 listopada 2018 r. o 14:16
+8
Ale Lubelskie syny Zamość  kantuja. Nawet vice przewodniczącego nie chcą im dac
 Gdyby zamojskie głosowalo  na PiS  tak jak Chelm albo Biała to może by coś mieli. A że glosowali na PSL to  niech mają co mają. Okręg zamojski jedyny spośród 5 okręgów wyborczych w woj. lubelskim gdzie PiS przegrał.
Avatar
OMG / 21 listopada 2018 r. o 13:29
+8
Sebastian Trojak - kto to jest ? Nikt z lokalnej SP go nie zna, ale farsa...
Avatar
:))) / 21 listopada 2018 r. o 18:48
+7
Właśnie sekta dopadła władzy ! I co ? Szajka złodzieji, szabrowników, grabieżców dobija Polskę,  to banda bolszewickiej hołoty, zidiociali pod wrażeniem I-go bolszewika rp tow. kaczora i niszczą Polskę, dorobek Polaków i opinię w świecie ! polecam poniżej z Dyzmy !!! Polecam mowę Hrabiego Żorża na końcu "Kariery Nikodema Dyzmy", to powinna być lektura obowiązkowa w Polsce już od 1 klasy podstawówki..."Z was się śmieję! Z was! Elita! Cha, cha, cha... [...] Źle powiedziałem, że on was za nos wodzi! To wy sami wywindowaliście to bydlę na piedestał! Wy! Ludzie pozbawieni wszelkich rozumnych kryteriów. Z was się śmieję, głuptasy! Z was! Motłoch!"
 O bracie, jak to się stało że nikt cię nie przypilnował z tymi proszeczkami? Rano to ty lepiej już je weź.
 O bracie, jak to się stało że nikt cię nie przypilnował z tymi proszeczkami? Rano to ty lepiej już je weź. rozwiń
Avatar
1 / 21 listopada 2018 r. o 16:07
+6
„Chcieliście rower, macie rower i pedałujcie"
Avatar
PO=DNO a peezel to zedezel / 22 listopada 2018 r. o 21:12
+4
@ Dzepetto   ------------- Od kiedy pamiętam woj. lubelskim zawsze rządziło PSL (w różnych koalicjach) - może 12, 18 czy 20 lat? We wszystkich rankingach nasz region NADAL POzostaje ostatnim (albo przedostatnim) za***m w rozwoju (dochody per capita na łebka tudziemców) - ostatnie miejsce w III RP i jedno z ostatnich w UE.  Przyszli nowi z PiS-u, mają możliwość  mocniej pociągnąć "cycka" z budżetu centralnego (czego nie zrobiła jaczejka lubelska z PO przez 8 lat rządów Partii Oszustwa i malwersacji pod przywództwem tramkarza w krótkich sPOdenkach a POtem "ekspertki smoleńskiej" od prac gruntowych - Mrs NaMetrKoPOcz). PO 5 latach wystawię im (PiS) ocenę, tak samo - jak wam to robię. Za "dodatnie plusy" (iak mawiał TW Bolesław) - pochwalę, a za "ujemne plusy" -  skrytykuję
@ Dzepetto   ------------- Od kiedy pamiętam woj. lubelskim zawsze rządziło PSL (w różnych koalicjach) - może 12, 18 czy 20 lat? We wszystkich rankingach nasz region NADAL POzostaje ostatnim (albo przedostatnim) za***m w rozwoju (dochody per capita na łebka tudziemców) - ostatnie miejsce w III RP i jedno z ostatnich w UE.  Przyszli nowi z PiS-u, mają możliwość  mocniej pociągnąć "cycka" z budżetu centralnego (czego nie zrobiła jaczejka lubelska z PO przez 8 lat rządów Partii Oszustwa i malwersacji pod przywództwem tramkarza w krótk... rozwiń
Avatar
Wśiśtko dla Lubelśćizny / 22 listopada 2018 r. o 20:54
+4
@ nie dyzma.  ------------- Jasio Nikodem P. - herbu gumowy fajfus - POkazał już, co POtraficie. Trudno go przebić w guPOcie. Chyba tylko (TERAZ!) Rynio Perdu-Perdu może mu dorównać.
Avatar
Foxwoman / 22 listopada 2018 r. o 20:48
+2
@ Jola.   - Bożenka! Nie chrzań, jak bląńdynka.
Avatar
Rzyczliwy / 22 listopada 2018 r. o 20:23
+4
Długo na to czekałem. Zobaczyć tych, którzy zostali POodrywani od koryt w Sejmiku woj. lubelskiego w takiej chwili - wykopania stołków sPOd dooop. Rzecz bezcenna - widzieć minę człowieka z kanciastą twarzą, który już przed wyborami był "mianowany" na stanowisko wicemarszałka województwa. Minę przPOminającą wyraz pyszczka SR_a_jącego kota w czasie biegunki...
Avatar
Dzepetro / 21 listopada 2018 r. o 22:14
-2
Ludzie a ja na PSL i Sosnowskiego narzekałem. Teraz to dopiero będzie swojsko. Zamiast rozwoju kiełbasa wyborcza przez kolejne 5 lat i Lubelskie stanie się najbiedniejszym województwem na Swiecie
Avatar
Mirek / 21 listopada 2018 r. o 19:35
+4
SOSNOWSKI Tobie juź dziękujemy do domu popracuj troszkę w swojej chlewni. Gumofilce na nogi i naprzód.
Avatar
Robert / 21 listopada 2018 r. o 19:28
+2
Kabareton zaczyna swój cyrk... teraz trzeba zatrudnić kierowce żeby przywoził kopertę z instrukcjami od wodza z warszawy...
Avatar
Michał / 21 listopada 2018 r. o 19:26
0
Ludzie po co głosować na pis, skoro Marszałka i Zarząd wybiera nam Warszawa, a nie my sami głosując na konkretnych ludzi! Zenada!
Avatar
Gość / 21 listopada 2018 r. o 19:22
+5
Mulawa pisowski aparatczyk dojący kasę z puławskich zakładów.
Avatar
ania / 21 listopada 2018 r. o 19:21
+2
lysy trzyma obraz matki boskiej A czy oprocz kasy w cos wierzy Mysle ze karma wroci
Zobacz wszystkie komentarze 64

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Marszałek województwa lubelskiego w szpitalu. Przez koronawirusa

Marszałek województwa lubelskiego w szpitalu. Przez koronawirusa

Zakażony koronawirusem marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski trafił do szpitala. Polityk poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Zimą więcej pożarów. Strażacy z Zamościa wyjeżdżali już 58 razy

Zimą więcej pożarów. Strażacy z Zamościa wyjeżdżali już 58 razy

Od września do połowy stycznia zamojscy strażacy aż 58 razy byli wzywani do pożarów w domach. W większości przypadków to było zapalenie się sadzy w kominie.

Urządzasz mieszkanie w 2021 roku? Sprawdź, trendy, które warto przemycić do domowego wnętrza

Urządzasz mieszkanie w 2021 roku? Sprawdź, trendy, które warto przemycić do domowego wnętrza

Większa odmiana aranżacyjna w mieszkaniu pozwala wnieść do niego powiew świeżości i światowych trendów. Domownikom ułatwia zerwanie z codzienną rutyną i spojrzenie na swój dom z zupełnie innej perspektywy. Poznaj najciekawsze trendy, które zdominują 2021 rok.

Gainward GeForce RTX 3060: Ghost i Pegasus

Gainward GeForce RTX 3060: Ghost i Pegasus

Do wyboru karty z jednym lub z dwoma wentylatorami. W wersji zwykłej i podkręconej. Gainward prezentuje swoje karty z serii RTX 3060: Ghost i Pegasus.

Karol Obarek (U!NB AZS UMCS Start II Lublin): Celujemy w awans

Karol Obarek (U!NB AZS UMCS Start II Lublin): Celujemy w awans

Rozmowa z Karolem Obarkiem, koszykarzem U!NB AZS UMCS Start II Lublin

Szczepienia niepełnosprawnych. Rząd dopuszcza zmiany w kolejności

Szczepienia niepełnosprawnych. Rząd dopuszcza zmiany w kolejności

– Nie przekreślamy zmian, które mogą pojawić się w kolejności szczepień; jesteśmy gotowi rozważać wszystkie argumenty – oświadczył minister zdrowia Adam Niedzielski w odpowiedzi na pytanie o szczepienia osób z niepełnosprawnościami.

Jest pomysł na „Młyn Kultury”, ale trzeba 15 milionów

Jest pomysł na „Młyn Kultury”, ale trzeba 15 milionów

Ma być: „unikalny, przyciągać turystów i stanowić ważne, rozpoznawalne i akceptowalne społecznie miejsce na kulturalnej mapie miasta i województwa lubelskiego”. Taki jest pomysł na Młyn Michalenki, który miasto chce zamienić na kinoteatr, galerię i klubokawiarnię w jednym. Brakuje już tylko pieniędzy, naprawdę sporych pieniędzy.

Wielka Brytania poza UE. Jak brexit wpłynie na nasze życie?

Wielka Brytania poza UE. Jak brexit wpłynie na nasze życie?

Stosunki UE-Wielka Brytania zmieniają się w następstwie brexitu i porozumienia osiągniętego pod koniec 2020 roku. Co te zmiany oznaczają dla Unii Europejskiej i Zjednoczonego Królestwa?

5 prostych sposobów na zainwestowanie oszczędności i powiększenie przychodu

5 prostych sposobów na zainwestowanie oszczędności i powiększenie przychodu

Bardzo często można spotkać się z poglądem, że by zacząć inwestować pieniądze trzeba posiadać większe ilości gotówki. Nie jest to jednak prawdą, warto odpowiednio ulokować nawet te najmniejsze oszczędności, trochę na zasadzie „grosik do grosika”. Faktem jest jednak, że przy tych najmniejszych oszczędnościach nie wszystkie formy inwestowania są dostępne. Warto jednak sukcesywnie odkładać i zwiększać swój portfel inwestycyjny?

Jak wybrać narożnik do salonu?

Jak wybrać narożnik do salonu?

Narożnik jest idealnym meblem wypoczynkowym do salonu. Nie dość, że charakteryzuje się wysoką estetyką to również często pełni funkcję dodatkowego miejsca do spania. Wybór sof narożnych jest ogromny. Podczas zakupu, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów, które pomogą znaleźć odpowiedni narożnik do naszego salonu.

Radni zmienili zdanie: dyrektorka nie złamała prawa

Radni zmienili zdanie: dyrektorka nie złamała prawa

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji puławskiej rady miasta w czwartek po raz drugi rozpatrzyła skargę złożoną przez byłą nauczycielkę na dyrektorkę Szkoły Podstawowej nr 2. Tym razem, radni uznali ją za bezzasadną. Skarżąca zrezygnowała z odpowiadania na pytania samorządowców.

Lubelskie. To już plaga. Pięcioro okradzionych w internecie jednego dnia

Lubelskie. To już plaga. Pięcioro okradzionych w internecie jednego dnia

Tylko w poniedziałek na policję w Świdniku i w Lubartowie zgłosiły się cztery osoby. Każda z nich straciła pieniądze na sprzedaży lub zakupach w internecie.

Ratusz w sprawie Tour de Pologne: Najważniejszy jest żużel

Ratusz w sprawie Tour de Pologne: Najważniejszy jest żużel

Ratusz obiecuje poszukać w miejskiej kasie pieniędzy, które mogłyby być przeznaczone na zorganizowanie w Lublinie jednego z etapów tegorocznego wyścigu Tour de Pologne. Taka deklaracja padła w odpowiedzi dla dwojga radnych apelujących o „podjęcie starań” o umieszczenie Lublina na trasie wyścigu.

Lublin. 1 grosz za 1 mkw. Nowa propozycja dla przedsiębiorców

Lublin. 1 grosz za 1 mkw. Nowa propozycja dla przedsiębiorców

Do symbolicznego grosza obniżona ma być stawka opłaty naliczanej przez miasto restauratorom za ustawianie na drogach ogródków gastronomicznych. Nad tą propozycją prezydenta Lublina już w przyszłym tygodniu głosować ma Rada Miasta. Ta sama obniżka ma dotyczyć również ulicznych sprzedawców.

MKS Perła Lublin musi szukać wzmocnień na kolejny sezon

MKS Perła Lublin musi szukać wzmocnień na kolejny sezon

Aleksandra Rosiak zmienia klub. Jedna z liderek MKS Perła po sezonie opuści Lublin i przeniesie się do francuskiego ESBF Besancon

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.