Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 maja 2012 r.
17:52
Edytuj ten wpis

Inwestycje drogowe w woj. lubelskim: Budują obwodnice. I niewiele poza tym

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 14 A A

Oprócz budowy S17 w okolicach Lublina oraz obwodnic Frampola i Hrubieszowa drogowcy zamierzają w tym roku wyremontować w naszym regionie zaledwie 14 km tras krajowych. Powód – pieniądze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Z najnowszego raportu Ernst & Young wynika, że przed Euro 2012 państwo skupiło się na budowie nowych dróg i autostrad, odpuszczając remonty. Efekt? Drogi krajowe sypią się w całej Polsce. Sytuację pogarsza wciąż rosnąca liczba – często przeładowanych – tirów.

Arek Gogułka, zawodowy kierowca z PKS Chełm, uważa, że najgorzej jest u nas. – Na zachód od Wisły jest jazda. Na wschód – Polska B. Na zachodzie drogi są o klasę lepsze i w lepszym stanie. Ba, więcej "szerokości i równości” jest też w północnej Polsce.

Z danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie za ub. rok wynika, że na 1007 kilometrów dróg krajowych w naszym regionie w stanie niezadowalającym i złym jest 33 proc. To 337 kilometrów. 204 z nich trzeba natychmiast remontować. W dobrym stanie jest 66 proc. (ok. 670 km).

Drogowcy podkreślają, że z drogami w naszym regionie jest coraz lepiej. Wskazują, że rok wcześniej w dobrym stanie było ok. 60 proc., a w niezadowalającym i złym 39,5 proc. – Najważniejsze odcinki dróg krajowych są w dobrym stanie – przekonuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA. – To te trasy, gdzie ruch jest największy, szczególnie tranzytowy do przejść granicznych, czyli "2”, "12” i "17”.

Kierowcy zastanawiają się, czy nie można robić więcej. – Dlaczego koszty odnawiania tras są tak horrendalnie wysokie? Np. remont kilku kilometrów krajowej "12” przebiegającej przez Chełm został oszacowany na 200 mln zł – mówi Grzegorz Gorczyca, szef Automobilklubu Chełmskiego.

Tymczasem, drogi nieremontowane, to drogi niebezpieczne. Według danych Eurorap za lata 2008–2010, najwięcej dróg o nieakceptowalnym poziomie ryzyka jest w woj. lubelskim. Najmniej w wielkopolskim. Najbardziej niebezpieczne są odcinki Lublin–Kurów, Lublin–Lubartów i Lublin–Łęczna. – Przyczyny to szybka jazda i brawura młodych kierowców. Ale nie bez znaczenia jest stan infrastruktury drogowej – mówi dr hab Kazimierz Jamroz z Politechniki Gdańskiej, jeden z koordynatorów projektu Eurorap.

14 kilometrów

W tym roku wyremontowanych zostanie kilka odcinków najbardziej zdegradowanych dróg łącznej długości niewiele ponad 14 km. Nowy asfalt jest już na ponad 300 m drogi w Poizdowie na "48”. Trwają prace w Chrząchówku na "17” (800 m), na obwodnicy Krasnegostawu (1,2 km), między Gościeradowem a Liśnikiem na "74” (2,2 km) oraz w Sięciaszce na "76” (1,5 km).

Prace zakończą się przed Euro 2012. Po zakończeniu rozgrywek zrobione zostaną kolejne odcinki. To ul. Lubelska w Puławach (1,6 km) i 900 m na "17” w okolicy Żyrzyna. A także 800 m w Niemcach oraz odcinek między Konopnicą a Niedrzwicą (3,7 km) na "19”. Również fragment "74” między Szczebrzeszynem a Zawadą (1,2 km).

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
RADNY / 22 maja 2012 o 22:25
0
[quote name='to-to' timestamp='1337715274' post='632740']
Faktycznie,że w tym waszym Cycowie co roku po zimie jest koszmar -cała droga od krzyżówki przez Cyców w stronę drugiego Cycowa to beznadzieja...
[/quote]
Gmina Cyców Urzędowi Marszałkowskiemu dołożyła 400 tys,wykonała dokumentację na remont,bo bez tego chyba byłaby już drogą gruntową.Odbudowa planowana była na 2006/2007 rok i się zeszło.
Avatar
to-to / 22 maja 2012 o 21:34
0
[quote name='szofer' timestamp='1337669629' post='632558']
Przyjedżcie do Cycowa zobaczcie skrzyżowanie drogi DK82 z DW841-SZCZYT Unii Europejskiej zdjęty asfalt ,chyba już tak będzie.
[/quote]

[quote name='szofer' timestamp='1337669629' post='632558']
Przyjedżcie do Cycowa zobaczcie skrzyżowanie drogi DK82 z DW841-SZCZYT Unii Europejskiej zdjęty asfalt ,chyba już tak będzie.
[/quote]Faktycznie,że w tym waszym Cycowie co roku po zimie jest koszmar -cała droga od krzyżówki przez Cyców w stronę drugiego Cycowa to beznadzieja...
[quote name='szofer' timestamp='1337669629' post='632558']
Przyjedżcie do Cycowa zobaczcie skrzyżowanie drogi DK82 z DW841-SZCZYT Unii Europejskiej zdjęty asfalt ,chyba już tak będzie.
[/quote]

[quote name='szofer' timestamp='1337669629' post='632558']
Przyjedżcie do Cycowa zobaczcie skrzyżowanie drogi DK82 z DW841-SZCZYT Unii Europejskiej zdjęty asfalt ,chyba już tak będzie.
[/quote]Faktycznie,że w tym waszym Cycowie co roku po zimie jest koszmar -cała drog... rozwiń
Avatar
szofer / 22 maja 2012 o 08:53
0
Przyjedżcie do Cycowa zobaczcie skrzyżowanie drogi DK82 z DW841-SZCZYT Unii Europejskiej zdjęty asfalt ,chyba już tak będzie.
Avatar
gosc / 22 maja 2012 o 08:34
0
Nikogo nie interesuje Rudka Kozłowiecka na drodze nr 828 jedzie tir za tirem z piaskiem jezdza jak chca nawet po rowach ta droga bedzie gorsza niedlugo od tej na mikolajku ale nikt nic z tego powodu nie robi moze trzeba by zrobic blokade zeby sklonic do myslenia nasze wladze
Avatar
gosc / 22 maja 2012 o 08:29
0
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1337588916' post='632079']
Wprost przeciwnie Gmina Niemce, a raczej Powiat - ZDP w Bełżycach buduje dużo za gminne pieniądze.Ostatnio na sesji nasi kochani radni zdjeli trochę inwestycji z budżetu. Rudka Kozłowiecka nie będzie miała drogi na Mikołajku 106082L do wójt razem z radą zdjął 200 tys. z budżetu, której wójt wykonanie obiecał w roku ubiegłym

poniżej adres do obecnego budżetu gminy Niemce


[url="http://www.niemce.bip.lublin.pl/prawo/uchwaly/12ZAL_NR_4.pdf"]http://www.niemce.bi.../12ZAL_NR_4.pdf[/url]

Dane zaczerpnięte z budrzetu gminy niemce po zmianach z dnia 26.04.2012r.

Na koniec życzę powodzenia w dalszej pracy. Aby do nastepnych wyborów i zmienimy. Gminie Niemce niepotrzebny wójt powiatowy...................
[/quote]
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1337588916' post='632079']
Wprost przeciwnie Gmina Niemce, a raczej Powiat - ZDP w Bełżycach buduje dużo za gminne pieniądze.Ostatnio na sesji nasi kochani radni zdjeli trochę inwestycji z budżetu. Rudka Kozłowiecka nie będzie miała drogi na Mikołajku 106082L do wójt razem z radą zdjął 200 tys. z budżetu, której wójt wykonanie obiecał w roku ubiegłym

poniżej adres do obecnego budżetu gminy Niemce


[url="http://www.niemce.bip.lublin.pl/prawo/uch... rozwiń
Avatar
gość / 21 maja 2012 o 12:54
0
ale sie szarpneli na obwodnicy Krasnegostawu!!! Gddkia zapomniała o tym odcinku od stacji paliw Kogut do ronda na Kraśnik tam są koleiny jak rowy aż strach jechać po deszczu.
Avatar
mieszkaniec / 21 maja 2012 o 10:28
0
Wprost przeciwnie Gmina Niemce, a raczej Powiat - ZDP w Bełżycach buduje dużo za gminne pieniądze.Ostatnio na sesji nasi kochani radni zdjeli trochę inwestycji z budżetu. Rudka Kozłowiecka nie będzie miała drogi na Mikołajku 106082L do wójt razem z radą zdjął 200 tys. z budżetu, której wójt wykonanie obiecał w roku ubiegłym

poniżej adres do obecnego budżetu gminy Niemce


http://www.niemce.bip.lublin.pl/prawo/uchwaly/12ZAL_NR_4.pdf

Dane zaczerpnięte z budrzetu gminy niemce po zmianach z dnia 26.04.2012r.

Na koniec życzę powodzenia w dalszej pracy. Aby do nastepnych wyborów i zmienimy. Gminie Niemce niepotrzebny wójt powiatowy...................
Wprost przeciwnie Gmina Niemce, a raczej Powiat - ZDP w Bełżycach buduje dużo za gminne pieniądze.Ostatnio na sesji nasi kochani radni zdjeli trochę inwestycji z budżetu. Rudka Kozłowiecka nie będzie miała drogi na Mikołajku 106082L do wójt razem z radą zdjął 200 tys. z budżetu, której wójt wykonanie obiecał w roku ubiegłym

poniżej adres do obecnego budżetu gminy Niemce


http://www.niemce.bip.lublin.pl/prawo/uchwaly/12ZAL_NR_4.pdf

Dane zaczerpnięte z budrzetu gminy niemce po zmianach z dnia 26.04.... rozwiń
Avatar
wyborca / 21 maja 2012 o 10:18
0
Kilkakilometrowy odcinek ul. M.Rataja (przedłużenie Chemicznej) 3 lata temu był asfalt, na całej długości doły o głębokości 20cm, wstyd!!!
Avatar
gość / 21 maja 2012 o 10:11
0
Najważniejsze odcinki dróg krajowych są w dobrym stanie – przekonuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA. – To te trasy, gdzie ruch jest największy, szczególnie tranzytowy do przejść granicznych, czyli "2”, "12” i "17”. niech mi pan szanowny pokarze na trasie z Lublina do Warszawy do granic województwa na którym odcinku dana ''17'' jest w stanie dobrym
Avatar
Gość / 21 maja 2012 o 08:58
0
Niech nam żyje nasza umiłowana Platforma Obywatelska i nasz ukochany, bardzo z siebie zadowolony rząd! Niech żyje! Niech żyje! Niech żyje!
Avatar
RADNY / 22 maja 2012 o 22:25
0
[quote name='to-to' timestamp='1337715274' post='632740']
Faktycznie,że w tym waszym Cycowie co roku po zimie jest koszmar -cała droga od krzyżówki przez Cyców w stronę drugiego Cycowa to beznadzieja...
[/quote]
Gmina Cyców Urzędowi Marszałkowskiemu dołożyła 400 tys,wykonała dokumentację na remont,bo bez tego chyba byłaby już drogą gruntową.Odbudowa planowana była na 2006/2007 rok i się zeszło.
Avatar
to-to / 22 maja 2012 o 21:34
0
[quote name='szofer' timestamp='1337669629' post='632558']
Przyjedżcie do Cycowa zobaczcie skrzyżowanie drogi DK82 z DW841-SZCZYT Unii Europejskiej zdjęty asfalt ,chyba już tak będzie.
[/quote]

[quote name='szofer' timestamp='1337669629' post='632558']
Przyjedżcie do Cycowa zobaczcie skrzyżowanie drogi DK82 z DW841-SZCZYT Unii Europejskiej zdjęty asfalt ,chyba już tak będzie.
[/quote]Faktycznie,że w tym waszym Cycowie co roku po zimie jest koszmar -cała droga od krzyżówki przez Cyców w stronę drugiego Cycowa to beznadzieja...
[quote name='szofer' timestamp='1337669629' post='632558']
Przyjedżcie do Cycowa zobaczcie skrzyżowanie drogi DK82 z DW841-SZCZYT Unii Europejskiej zdjęty asfalt ,chyba już tak będzie.
[/quote]

[quote name='szofer' timestamp='1337669629' post='632558']
Przyjedżcie do Cycowa zobaczcie skrzyżowanie drogi DK82 z DW841-SZCZYT Unii Europejskiej zdjęty asfalt ,chyba już tak będzie.
[/quote]Faktycznie,że w tym waszym Cycowie co roku po zimie jest koszmar -cała drog... rozwiń
Avatar
szofer / 22 maja 2012 o 08:53
0
Przyjedżcie do Cycowa zobaczcie skrzyżowanie drogi DK82 z DW841-SZCZYT Unii Europejskiej zdjęty asfalt ,chyba już tak będzie.
Avatar
gosc / 22 maja 2012 o 08:34
0
Nikogo nie interesuje Rudka Kozłowiecka na drodze nr 828 jedzie tir za tirem z piaskiem jezdza jak chca nawet po rowach ta droga bedzie gorsza niedlugo od tej na mikolajku ale nikt nic z tego powodu nie robi moze trzeba by zrobic blokade zeby sklonic do myslenia nasze wladze
Avatar
gosc / 22 maja 2012 o 08:29
0
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1337588916' post='632079']
Wprost przeciwnie Gmina Niemce, a raczej Powiat - ZDP w Bełżycach buduje dużo za gminne pieniądze.Ostatnio na sesji nasi kochani radni zdjeli trochę inwestycji z budżetu. Rudka Kozłowiecka nie będzie miała drogi na Mikołajku 106082L do wójt razem z radą zdjął 200 tys. z budżetu, której wójt wykonanie obiecał w roku ubiegłym

poniżej adres do obecnego budżetu gminy Niemce


[url="http://www.niemce.bip.lublin.pl/prawo/uchwaly/12ZAL_NR_4.pdf"]http://www.niemce.bi.../12ZAL_NR_4.pdf[/url]

Dane zaczerpnięte z budrzetu gminy niemce po zmianach z dnia 26.04.2012r.

Na koniec życzę powodzenia w dalszej pracy. Aby do nastepnych wyborów i zmienimy. Gminie Niemce niepotrzebny wójt powiatowy...................
[/quote]
[quote name='mieszkaniec' timestamp='1337588916' post='632079']
Wprost przeciwnie Gmina Niemce, a raczej Powiat - ZDP w Bełżycach buduje dużo za gminne pieniądze.Ostatnio na sesji nasi kochani radni zdjeli trochę inwestycji z budżetu. Rudka Kozłowiecka nie będzie miała drogi na Mikołajku 106082L do wójt razem z radą zdjął 200 tys. z budżetu, której wójt wykonanie obiecał w roku ubiegłym

poniżej adres do obecnego budżetu gminy Niemce


[url="http://www.niemce.bip.lublin.pl/prawo/uch... rozwiń
Avatar
gość / 21 maja 2012 o 12:54
0
ale sie szarpneli na obwodnicy Krasnegostawu!!! Gddkia zapomniała o tym odcinku od stacji paliw Kogut do ronda na Kraśnik tam są koleiny jak rowy aż strach jechać po deszczu.
Avatar
mieszkaniec / 21 maja 2012 o 10:28
0
Wprost przeciwnie Gmina Niemce, a raczej Powiat - ZDP w Bełżycach buduje dużo za gminne pieniądze.Ostatnio na sesji nasi kochani radni zdjeli trochę inwestycji z budżetu. Rudka Kozłowiecka nie będzie miała drogi na Mikołajku 106082L do wójt razem z radą zdjął 200 tys. z budżetu, której wójt wykonanie obiecał w roku ubiegłym

poniżej adres do obecnego budżetu gminy Niemce


http://www.niemce.bip.lublin.pl/prawo/uchwaly/12ZAL_NR_4.pdf

Dane zaczerpnięte z budrzetu gminy niemce po zmianach z dnia 26.04.2012r.

Na koniec życzę powodzenia w dalszej pracy. Aby do nastepnych wyborów i zmienimy. Gminie Niemce niepotrzebny wójt powiatowy...................
Wprost przeciwnie Gmina Niemce, a raczej Powiat - ZDP w Bełżycach buduje dużo za gminne pieniądze.Ostatnio na sesji nasi kochani radni zdjeli trochę inwestycji z budżetu. Rudka Kozłowiecka nie będzie miała drogi na Mikołajku 106082L do wójt razem z radą zdjął 200 tys. z budżetu, której wójt wykonanie obiecał w roku ubiegłym

poniżej adres do obecnego budżetu gminy Niemce


http://www.niemce.bip.lublin.pl/prawo/uchwaly/12ZAL_NR_4.pdf

Dane zaczerpnięte z budrzetu gminy niemce po zmianach z dnia 26.04.... rozwiń
Avatar
wyborca / 21 maja 2012 o 10:18
0
Kilkakilometrowy odcinek ul. M.Rataja (przedłużenie Chemicznej) 3 lata temu był asfalt, na całej długości doły o głębokości 20cm, wstyd!!!
Avatar
gość / 21 maja 2012 o 10:11
0
Najważniejsze odcinki dróg krajowych są w dobrym stanie – przekonuje Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiego oddziału GDDKiA. – To te trasy, gdzie ruch jest największy, szczególnie tranzytowy do przejść granicznych, czyli "2”, "12” i "17”. niech mi pan szanowny pokarze na trasie z Lublina do Warszawy do granic województwa na którym odcinku dana ''17'' jest w stanie dobrym
Avatar
Gość / 21 maja 2012 o 08:58
0
Niech nam żyje nasza umiłowana Platforma Obywatelska i nasz ukochany, bardzo z siebie zadowolony rząd! Niech żyje! Niech żyje! Niech żyje!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy

Terytorialsi będą strzelać na dawnym poligonie na Majdanku. Mieszkańcy mają obawy 0 0

Wojsko zapowiada powrót na dawny poligon na Majdanku. Będą tu ćwiczyć „terytorialsi”. Mieszkańcy bloków na pobliskim Felinie są zaniepokojeni. Obawiają się hałasu i sądzą, że może tutaj powstać strzelnica. Mundurowi uspokajają: nie będzie ani strzelnicy, ani czołgów.

Historyczny awans Bad Boys Zastawie

Historyczny awans Bad Boys Zastawie 0 0

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Bad Boys Zastawie po raz pierwszy w historii będą beniaminkiem w V lidze

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę
Kraj
film

Zaniedbana i zagłodzona. Chodziła z kubkiem i prosiła o wodę 2 0

Zamykana w domu, głodna i zaniedbana. - Kiedyś chodziła z kubkiem po klatce schodowej i prosiła o wodę – opowiadają sąsiedzi. 61-letnia pani Halina ze Słupska potrzebowała natychmiastowej pomocy

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato
20 lipca 2018, 0:00

Most Kultury: PARA, Standard Brass Band i Lubelskie Babie Lato 2 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 20-22 lipca na Moście imienia Mariana Lutosławskiego wystąpią zespoły: PARA, Standard Brass Band oraz Lubelskie Babie Lato. Nie zabraknie również ciekawych warsztatów i zajęć dla dzieci.

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie
21 lipca 2018, 19:00

Kayah, Nosowska, Brodka, Przybysz. Darmowy koncert w Lublinie 0 2

W sobotę Kayah, Katarzyna Nosowska, Monika Brodka i Paulina Przybysz zaśpiewają swoje największe przeboje na pl. Zamkowym podczas bezpłatnego koncertu „Siła Kobiet”. Przy okazji o wyjątkowych kobietach przypomni też Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN w swoim specjalnym wydawnictwie

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał

Koniec z czarnymi plombami. Parlament Europejski zakazał 0 0