Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 listopada 2007 r.
18:56
Edytuj ten wpis

Jacek Gallant skontrolowany

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 7 A A

Są już znane wyniki kontroli w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Lublinie. Kieruje nim od siedmiu lat Jacek Gallant,

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
ostatni tak wysoko postawiony człowiek lewicy na Lubelszczyźnie. Z ustaleniami kontrolerów zapoznał się Zarząd Województwa.

Czarne chmury zebrały się nad głową Gallanta, kiedy władzę w województwie przejęła koalicja PiS-PO. W połowie roku WUP prześwietliła kontrola. Dziś widzieliśmy jej wyniki.

Według kontrolerów, Gallant zapłacił za pracę 50 pracownikom mniej niż powinien.
Choć urząd powinien był wypłacić im kilkadziesiąt tysięcy złotych, to nie znalazł na to pieniędzy. Miał za to 120 tys. zł na nagrody dla 80 pracowników. Kilka osób dostało nagrody w wysokości 3,5 tys. zł. To nie wszystko. Kontrolerzy oprotestowali też m. in. wysyłanie pracowników na zagraniczne szkolenia niezgodne z ich kompetencjami.

- Wyniki kontroli powinien przeanalizować departament prawny i po tygodniu, dwóch zaproponować dalsze kroki. To oni są ekspertami, a moje wypowiedzi mogą być odbierane jako polityczne działania - stwierdza Krzysztof Grabczuk (PO), członek zarządu, odpowiedzialny za nadzór nad WUP.

Jacek Gallant nie chciał dziś przez telefon komentować zarzutów. Stwierdził, że zrobi to, kiedy przyjdziemy do niego z pełną dokumentacją kontroli.

W obronie szefa WUP występowali już jego partyjni koledzy. We wrześniu Izabella Sierakowska i Krzysztof Szydłowski (oboje z Socjaldemokracji Polskiej) rzucali gromy na władze województwa. Poszło przede wszystkim o poszerzenie składu Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia, której opinia była niezbędna do odwołania Gallanta. - W ten sposób chcą zdobyć przewagę i usunąć Gallanta. Łamią prawo, bo skład rady jest ustalany raz na cztery lata i zmieniany tylko w wyjątkowych okolicznościach - Krzysztof Szydłowski (SdPl) grzmiał o "nepotyzmie, kolesiostwie i kadrowym prymitywizmie”.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kris / 26 grudnia 2007 r. o 10:42
TAK TO SYNIO TEGO UBEKA
Avatar
ja / 27 listopada 2007 r. o 10:29
nie nadymaj sie tak bo pękniesz i nabrudzisz fuj hehe
Avatar
były komuch / 27 listopada 2007 r. o 09:22
Najwyższy czas rozliczyć starych komuchów,którzy przynoszą wstyd i hańbę.Co robią organy ścigania?Czas rozwalić to czerwone towarzystwo,skoro sami nie potrafili się opamiętać
Avatar
emert / 27 listopada 2007 r. o 08:46
CZY TO SYN TEGO ZNANEGO Galanta?
Avatar
noxa / 23 listopada 2007 r. o 16:28
Kieruję kilkunastoosobową grupą pracowników w sferze budżetowej i bardzo żałuję, że część z nich ma określony dolny pułap zarobków, a z regulaminu wynikają ich dalsze uprawnienia np. do partycypowania w premii zadaniowej całej jednostki na poziomie nie niższym niż 50%. Panie Dyrektorze, u mnie też się sprawdza zasada, że 20% osób wypracowuje 80% zadań, a 80% pracowników- 20% zadań. Ja też wciąż szukam innych metod wynagradzania, niż tylko poklepanie z podziwem po plecach, tych pracowitych, kreatywnych i strategicznych pracowników. Świetnie Pana rozumiem, dlatego zaczynam się bać o siebie, bo jak się okazuje nagradzanie dobrych jest niewybaczalnym błędem i złem w porównaniu z brakiem inwestycji w ludzi miernych i leniwych, bo kto wie, może po kolejnym drogim i atrakcyjnym szkoleniu zechcieliby łaskawie ruszyć swoim środkiem ciężkości. Choć szczerze wątpię, bo przecież postawy roszczeniowe są o wiele wygodniejsze. Ech, ta polityka...
Kieruję kilkunastoosobową grupą pracowników w sferze budżetowej i bardzo żałuję, że część z nich ma określony dolny pułap zarobków, a z regulaminu wynikają ich dalsze uprawnienia np. do partycypowania w premii zadaniowej całej jednostki na poziomie nie niższym niż 50%. Panie Dyrektorze, u mnie też się sprawdza zasada, że 20% osób wypracowuje 80% zadań, a 80% pracowników- 20% zadań. Ja też wciąż szukam innych metod wynagradzania, niż tylko poklepanie z podziwem po plecach, tych pracowitych, kreatywnych i strategicznych pracowników. Świetnie P... rozwiń
Avatar
nina / 22 listopada 2007 r. o 19:40
w końcu Ci się do tyłka dobrali Gallancie czyt. PALANCIE!!TAK WYGLĄDA WŁADZA TOWARZYSZY Z SLD!!!!!!CZERWONE ZŁODZIEJE!!!
Avatar
gladiator / 22 listopada 2007 r. o 16:58
wybitny specjalista gallant juz trzesie majtkami, a ja proponuje sprawdzic liste rankingowa efs. ciekawe ze grabczuk odwola go czy znizy sie do poziomu czerwonych i zacznie uklady?? wiecej takich specjalistow a wtedy zycie bedzie latwiejsze - wszysko za odpowidnia oplata bedzie mozna zalatwic
Avatar
kris / 26 grudnia 2007 r. o 10:42
TAK TO SYNIO TEGO UBEKA
Avatar
ja / 27 listopada 2007 r. o 10:29
nie nadymaj sie tak bo pękniesz i nabrudzisz fuj hehe
Avatar
były komuch / 27 listopada 2007 r. o 09:22
Najwyższy czas rozliczyć starych komuchów,którzy przynoszą wstyd i hańbę.Co robią organy ścigania?Czas rozwalić to czerwone towarzystwo,skoro sami nie potrafili się opamiętać
Avatar
emert / 27 listopada 2007 r. o 08:46
CZY TO SYN TEGO ZNANEGO Galanta?
Avatar
noxa / 23 listopada 2007 r. o 16:28
Kieruję kilkunastoosobową grupą pracowników w sferze budżetowej i bardzo żałuję, że część z nich ma określony dolny pułap zarobków, a z regulaminu wynikają ich dalsze uprawnienia np. do partycypowania w premii zadaniowej całej jednostki na poziomie nie niższym niż 50%. Panie Dyrektorze, u mnie też się sprawdza zasada, że 20% osób wypracowuje 80% zadań, a 80% pracowników- 20% zadań. Ja też wciąż szukam innych metod wynagradzania, niż tylko poklepanie z podziwem po plecach, tych pracowitych, kreatywnych i strategicznych pracowników. Świetnie Pana rozumiem, dlatego zaczynam się bać o siebie, bo jak się okazuje nagradzanie dobrych jest niewybaczalnym błędem i złem w porównaniu z brakiem inwestycji w ludzi miernych i leniwych, bo kto wie, może po kolejnym drogim i atrakcyjnym szkoleniu zechcieliby łaskawie ruszyć swoim środkiem ciężkości. Choć szczerze wątpię, bo przecież postawy roszczeniowe są o wiele wygodniejsze. Ech, ta polityka...
Kieruję kilkunastoosobową grupą pracowników w sferze budżetowej i bardzo żałuję, że część z nich ma określony dolny pułap zarobków, a z regulaminu wynikają ich dalsze uprawnienia np. do partycypowania w premii zadaniowej całej jednostki na poziomie nie niższym niż 50%. Panie Dyrektorze, u mnie też się sprawdza zasada, że 20% osób wypracowuje 80% zadań, a 80% pracowników- 20% zadań. Ja też wciąż szukam innych metod wynagradzania, niż tylko poklepanie z podziwem po plecach, tych pracowitych, kreatywnych i strategicznych pracowników. Świetnie P... rozwiń
Avatar
nina / 22 listopada 2007 r. o 19:40
w końcu Ci się do tyłka dobrali Gallancie czyt. PALANCIE!!TAK WYGLĄDA WŁADZA TOWARZYSZY Z SLD!!!!!!CZERWONE ZŁODZIEJE!!!
Avatar
gladiator / 22 listopada 2007 r. o 16:58
wybitny specjalista gallant juz trzesie majtkami, a ja proponuje sprawdzic liste rankingowa efs. ciekawe ze grabczuk odwola go czy znizy sie do poziomu czerwonych i zacznie uklady?? wiecej takich specjalistow a wtedy zycie bedzie latwiejsze - wszysko za odpowidnia oplata bedzie mozna zalatwic