Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 października 2014 r.
8:15
Edytuj ten wpis

Jak jechać S17 bez błądzenia, jakie pułapki czekają na kierowców

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
360 18 A A

Prawdopodobnie już w piątek pojedziemy całym, blisko 70-kilometrowym odcinkiem S17 od Kurowa do Piask, a to oznacza otwarcie północnej części obwodnicy Lublina

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Piszemy "prawdopodobnie”, bo wczoraj nie było jeszcze wszystkich zezwoleń. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zależy, by gotowe już odcinki ekspresówek i autostrad było dostępne dla kierowców przed 1 listopada - w dzień Wszystkich Świętych natężenie ruchu drogowego wzrasta wielokrotnie.

I tak, na dziś zapowiedziano otwarcie autostrady A4 Tarnów-Dębica. Mierząca ok. 35 km trasa połączy podkarpacki fragment A4 z autostradą biegnącą przez Kraków, Katowice i Wrocław do Niemiec.

Przed 1 listopada pierwsze samochody mają też wjechać na drogę ekspresową S8 z miejscowości Walichnowy do Sieradza. Otwarcie mierzącego 39 km odcinka znacznie przyspieszy podróż z Wrocławia do Warszawy.

Dziś podpowiadamy, gdzie można dotrzeć przez poszczególne węzły obwodnicy Lublina oraz jakie pułapki czekają na kierowców.

Węzeł Lublin Sławinek

Jest to skrzyżowanie trzech dróg ekspresowych: S12, S17 i S19 oraz przedłużenia al. Solidarności. Nie ma połączenia ze starym przebiegiem drogi na Warszawę - DK 17. W przyszłości od tego węzła rozpocznie się zachodnia część obwodnicy Lublina.

Jadąc od strony Warszawy na wprost (kierunek Lublin, Rzeszów) kierowcy dotrą przedłużeniem al. Solidarności do skrzyżowania z al. Sikorskiego (po drodze nie ma żadnych zjazdów z trasy). Natomiast trzymając się prawej strony drogi (kierunek: Chełm, Zamość, Białystok) wjadą na łącznicę prowadzącą na obwodnicę Lublina. Tędy można dotrzeć do lotniska w Świdniku. Nie ma możliwości zawrócenia do Warszawy.

Jadąc od strony Lublina przedłużeniem al. Solidarności możemy wjechać na obwodnicę (kierunek: Chełm, Zamość, Białystok) lub pojechać prosto na Warszawę. Niestety, nie ma możliwości zawrócenia do Lublina. Taka możliwość jest dopiero na węźle Jastków. Jadąc obwodnicą możemy zjechać w kierunku Warszawy lub przedłużenia al. Solidarności.

Węzeł Lublin Czechów

Skrzyżowanie z przedłużeniem ul. Poligonowej i nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 809. Początkowo węzeł będzie wyłączony z użytku.
Kierowcy skorzystają z niego za kilka tygodni. Zarząd Dróg Wojewódzkich kończy bowiem budowę połączenia węzła z drogą wojewódzką 809 w kierunku północnym.

Po oddaniu do użytkowania tej drogi będzie można zjechać z obwodnicy w kierunku Przytoczna lub dotrzeć na Sławinek poprzez ul. Ziemską i Sławinkowską. W przyszłym roku, po zakończeniu prac na ul. Poligonowej, będzie można także zjechać z węzła w kierunku południowej części Lublina.

Węzeł Lublin Rudnik

Tutaj krzyżują się trzy drogi ekspresowe: S12, S17 i S19 oraz przedłużenia al. Spółdzielczości Pracy.

Jadąc obwodnicą od strony Warszawy na wprost kontynuujemy podróż w do Chełma i Zamościa, a trzymając się prawej strony można zjechać z obwodnicy w kierunku Białegostoku i Lublina poprzez al. Spółdzielczości Pracy. Prawa strona łącznicy poprowadzi nas do Lublina, a lewa na Białystok i Lubartów.
Od strony Piask i Świdnika pierwsza łącznica wyprowadza ruch na Białystok, a druga (po przejechaniu nad DK19) na Lublin.

Wyjeżdżając z Lublina przedłużeniem al. Spółdzielczości Pracy, na wysokości Elizówki kierowcy wjadą na początek węzła. Na wprost pojadą na Białystok i Lubartów. Trzymając się prawej strony wjadą na łącznicę prowadzącą na drogę ekspresową - prawa strona łącznicy poprowadzi na Chełm i Zamość, a lewa na Radom, Warszawę i Rzeszów.

Jadąc od strony Lubartowa prawa strona poprowadzi nas na drogę ekspresową (pierwsza łącznica na Radom, Warszawę i Rzeszów, druga na Chełm i Zamość), a lewa strona do Lublina. Jezdnia główna oddzielona jest od jezdni rozprowadzającej pasem zieleni.

Węzeł Lublin Tatary

Jest to skrzyżowanie obwodnicy z drogą krajową nr 82. Z obwodnicy kierowcy wjadą na położone nad nią rondo turbinowe, które po zajęciu odpowiedniego pasa ruchu wyprowadzi nas w wybranym kierunku.

Od strony Warszawy prawy skrajny pas umożliwi wjazd do Lublina przez ul. Turystyczną, środkowy i lewy skręt w kierunku Łęcznej.
Od strony Piask, Świdnika są dwa pasy ruchu na łącznicy: prawy dla jadących w kierunku Łęcznej i lewy - Lublina. Kierowcy jadący od strony Łęcznej lub Lublina mogą wjechać na obwodnicę.

Węzeł Lublin Zadębie

Skrzyżowanie obwodnicy z drogą wojewódzką 822 prowadzącą od ul. Metalurgicznej do Portu Lotniczego Lublin i Świdnika. Węzeł ma kształt koniczyny umożliwiający obsługę wszystkich kierunków. W ciągu obwodnicy wydzielono jezdnie rozprowadzające ruch na łącznice węzła, a kierowcy chcący dotrzeć na lotnisko, do Świdnika lub poprzez ul. Metalurgiczną i Mełgiewską do Lublina muszą trzymać się prawej strony jezdni.

Węzeł Lublin Felin

Węzeł obsługujący dojazd do Świdnika, połączenie obwodnicy z dalszym odcinkiem S12 i S17 oraz wjazd do Lublina na al. Witosa.

Jadąc od strony Warszawy kierowcy poprzez łącznicę i skrzyżowanie w ciągu al. Jana Pawła II mogą dojechać do Świdnika lub zjechać na al. Witosa w kierunku Lublina. Pozostając na głównej jezdni kierują się na Piaski, a kilkaset metrów dalej do drogi ekspresowej dołącza się przedłużenie al. Witosa.

Kierowcy jadący od strony Piask w kierunku al. Witosa trzymając się prawej strony wjeżdżają na wiadukt nad obwodnicą. Ci, którzy chcą ominąć Lublin jadą prosto, podobnie jak zmierzający do Świdnika, którzy kilkaset metrów dalej poprzez łącznicę wjeżdżają na al. Jana Pawła II.

Wyjeżdżając ze Świdnika tą aleją można zjechać na obwodnicę łącznicami na Warszawę lub Chełm i Zamość, a także zjechać do al. Witosa. Od strony Lublina na Zamość i Chełm jedziemy prosto, a chcąc wjechać na obwodnicę w kierunku Warszawy korzystamy z odcinka al. Jana Pawła II i łącznicy. (opr. p.p.)
Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piter małopolska / 17 lutego 2015 o 14:34
0

ale dali czadu z tą 70 km stoją już tam miśki z radarem ? 

Avatar
vika / 2 listopada 2014 o 18:35
0

Jadąc od Piask, 20. 10 zamiast wjechać na Witosa, tak jak chciałam, wjechałam na obwodnicę i musiałam wjechać do Lublina Mełgiewską. Przegapiłam wjazd na wiadukt, chyba jednak źle oznakowany.

Avatar
witek88 / 2 listopada 2014 o 08:59
0

I tak dziwne, że nie 14 listopada. Przecież bydło wyborcze zapomni kto to taki dobry dla niego jest, hahaha

Na przystankach komunikacji miejskiej jest napis " naklejanie zabronione pod karą grzywny" a co się dzieje ? Wszędzie plakaty wyborcze .Ciekawi mnie kto posprząta ten bałagan po wyborach i za czyje pieniądze ? Pewnie zapłacą podatnicy a powinny partie polityczne !!!!!!!!!!!!!!

Avatar
gość / 1 listopada 2014 o 22:56
0

Oznakowanie obwodnicy- fatalne

Litery za małe, znaki za późno umieszczone.

Z węzła Rudnik skręcając wg drogowskazów na Lublin (od Spółdzielczości Pracy ) znaleźliśmy się na drodze do Lubartowa.....

Jak ...?

Avatar
asd / 1 listopada 2014 o 08:43
0

Dla tego co umie czytać znaki to nie problem. Jedną uwagę mam jeżeli chodzi o wielkość liter i podświetlanie na trasie od Świdnika do węzła Lubartów ale jazda super chociaż mogło by być równiej. Jednak to nie tak jak w Niemczech tam nie czuć żadnych górek i fałd nawet przy 150km/h

Ciekawe. Dziur nie doświadczysz u nich poza wieloma przebudowami i naprawami, ale ich autostrady to same fałdy i górki.

Avatar
Kierowca / 30 października 2014 o 22:19
0

Wyjeżdżałem dziś (czwartek) jadąc od Felina w stronę Piask, po chwili wjechałem na wiadukt w stronę Świdnika i chciałem wjechać na obwodnicę w kierunku na Białystok... czytam te tablice i czytam, a tu tylko Chełm, Zamość, potem Radom, Warszawa... minąłem jakiś zjazd w lewo... zaraz zaraz... była... ŻÓŁTA tablica "Białystok" - w dodatku innej wielkości niż zielone "Radom" i Warszawa - wskutek czego po zmroku kompletnie niewidoczna... Czy ktoś zapomniał o kierunkowskazach na Białystok, żeby były gotowe normalne na czas...?!?!?! Czy pojawią się tam normalne oznakowania, czy żółte tablice zostaną zdjęte jako tymczasowe i nie zostanie nic?!

Wyjeżdżałem dziś (czwartek) jadąc od Felina w stronę Piask, po chwili wjechałem na wiadukt w stronę Świdnika i chciałem wjechać na obwodnicę w kierunku na Białystok... czytam te tablice i czytam, a tu tylko Chełm, Zamość, potem Radom, Warszawa... minąłem jakiś zjazd w lewo... zaraz zaraz... była... ŻÓŁTA tablica "Białystok" - w dodatku innej wielkości niż zielone "Radom" i Warszawa - wskutek czego po zmroku kompletnie niewidoczna... Czy ktoś zapomniał o kierunkowskazach na Białystok, żeby były gotowe normalne na czas...?!?!?! Czy pojawią ... rozwiń

Avatar
Gość / 30 października 2014 o 17:31
0

Taaa.... każdy, znający cokolwiek miasto powinien wjeżdżać bez stresu na obwodnice, bez wcześniejszego studiowania map. A tu jak widać po głosach, mapę trzeba przestudiować. A dlaczego? A dlatego, że oznakowanie jest słabe - choćby wspomniany wcześniej przykład Przytoczna.... (where, the f...ck, is Przytoczno??!!). Znaki są dość późno postawione, małe, czasem nielogiczne, wskazujące "dziwne" kierunki. Miałem przyjemność kilkukrotnie jeździć po miastach Francji i mimo, że ich nie znałem, to oznakowanie jest tam naprawdę dużo pomagające. Wracasz do PL i musisz ślepiać na te małe znaczki i domyślać się, co poeta miał na myśli, albo gdzie wyjadę kierując się na jakieś Przytoczno

A w Przytocznie się odpocznie  ....  nie jak w jakimś Lublinie k/Jastkowa. :) Z Francji też możesz wracać przez Przytoczno. Studiowanie mapy ma sens.

A w Przytocznie się odpocznie  ....  nie jak w jakimś Lublinie k/Jastkowa. :) Z Francji też możesz wracać przez Przytoczno. Studiowanie mapy ma sens.

rozwiń
Avatar
W. / 30 października 2014 o 16:58
0

Ludzie, zanim wjedziecie na obwodnicę, sprawdźcie sobie gdzie zjeżdża się na jaką drogę. Ja nie mam się do czego przyczepić, po pierwszym wjeździe na obwodnicę bez problemów trafiłem tam gdzie chciałem. Trzeba tylko umieć czytać znaki i z tego co widzę nie wszyscy kierowcy umieją czytać... Pozdrawiam

Taaa.... każdy, znający cokolwiek miasto powinien wjeżdżać bez stresu na obwodnice, bez wcześniejszego studiowania map. A tu jak widać po głosach, mapę trzeba przestudiować. A dlaczego? A dlatego, że oznakowanie jest słabe - choćby wspomniany wcześniej przykład Przytoczna.... (where, the f...ck, is Przytoczno??!!). Znaki są dość późno postawione, małe, czasem nielogiczne, wskazujące "dziwne" kierunki. Miałem przyjemność kilkukrotnie jeździć po miastach Francji i mimo, że ich nie znałem, to oznakowanie jest tam naprawdę dużo pomagające. Wracasz do PL i musisz ślepiać na te małe znaczki i domyślać się, co poeta miał na myśli, albo gdzie wyjadę kierując się na jakieś Przytoczno

Taaa.... każdy, znający cokolwiek miasto powinien wjeżdżać bez stresu na obwodnice, bez wcześniejszego studiowania map. A tu jak widać po głosach, mapę trzeba przestudiować. A dlaczego? A dlatego, że oznakowanie jest słabe - choćby wspomniany wcześniej przykład Przytoczna.... (where, the f...ck, is Przytoczno??!!). Znaki są dość późno postawione, małe, czasem nielogiczne, wskazujące "dziwne" kierunki. Miałem przyjemność kilkukrotnie jeździć po miastach Francji i mimo, że ich nie znałem, to oznakowanie jest tam naprawdę dużo ... rozwiń

Avatar
fiej / 30 października 2014 o 16:43
0

W Niemczech nie czuć fałd, górek? Człowieku byłeś kiedyś na niemieckich autostradach? Nasze regionalne ekspresówki biją niemieckie autostrady na głowę! Przede wszystkim są kilkanaście/dziesiąt lat młodsze.

Avatar
ezasz / 30 października 2014 o 13:45
0

Dla tego co umie czytać znaki to nie problem. Jedną uwagę mam jeżeli chodzi o wielkość liter i podświetlanie na trasie od Świdnika do węzła Lubartów ale jazda super chociaż mogło by być równiej. Jednak to nie tak jak w Niemczech tam nie czuć żadnych górek i fałd nawet przy 150km/h

Avatar
piter małopolska / 17 lutego 2015 o 14:34
0

ale dali czadu z tą 70 km stoją już tam miśki z radarem ? 

Avatar
vika / 2 listopada 2014 o 18:35
0

Jadąc od Piask, 20. 10 zamiast wjechać na Witosa, tak jak chciałam, wjechałam na obwodnicę i musiałam wjechać do Lublina Mełgiewską. Przegapiłam wjazd na wiadukt, chyba jednak źle oznakowany.

Avatar
witek88 / 2 listopada 2014 o 08:59
0

I tak dziwne, że nie 14 listopada. Przecież bydło wyborcze zapomni kto to taki dobry dla niego jest, hahaha

Na przystankach komunikacji miejskiej jest napis " naklejanie zabronione pod karą grzywny" a co się dzieje ? Wszędzie plakaty wyborcze .Ciekawi mnie kto posprząta ten bałagan po wyborach i za czyje pieniądze ? Pewnie zapłacą podatnicy a powinny partie polityczne !!!!!!!!!!!!!!

Avatar
gość / 1 listopada 2014 o 22:56
0

Oznakowanie obwodnicy- fatalne

Litery za małe, znaki za późno umieszczone.

Z węzła Rudnik skręcając wg drogowskazów na Lublin (od Spółdzielczości Pracy ) znaleźliśmy się na drodze do Lubartowa.....

Jak ...?

Avatar
asd / 1 listopada 2014 o 08:43
0

Dla tego co umie czytać znaki to nie problem. Jedną uwagę mam jeżeli chodzi o wielkość liter i podświetlanie na trasie od Świdnika do węzła Lubartów ale jazda super chociaż mogło by być równiej. Jednak to nie tak jak w Niemczech tam nie czuć żadnych górek i fałd nawet przy 150km/h

Ciekawe. Dziur nie doświadczysz u nich poza wieloma przebudowami i naprawami, ale ich autostrady to same fałdy i górki.

Avatar
Kierowca / 30 października 2014 o 22:19
0

Wyjeżdżałem dziś (czwartek) jadąc od Felina w stronę Piask, po chwili wjechałem na wiadukt w stronę Świdnika i chciałem wjechać na obwodnicę w kierunku na Białystok... czytam te tablice i czytam, a tu tylko Chełm, Zamość, potem Radom, Warszawa... minąłem jakiś zjazd w lewo... zaraz zaraz... była... ŻÓŁTA tablica "Białystok" - w dodatku innej wielkości niż zielone "Radom" i Warszawa - wskutek czego po zmroku kompletnie niewidoczna... Czy ktoś zapomniał o kierunkowskazach na Białystok, żeby były gotowe normalne na czas...?!?!?! Czy pojawią się tam normalne oznakowania, czy żółte tablice zostaną zdjęte jako tymczasowe i nie zostanie nic?!

Wyjeżdżałem dziś (czwartek) jadąc od Felina w stronę Piask, po chwili wjechałem na wiadukt w stronę Świdnika i chciałem wjechać na obwodnicę w kierunku na Białystok... czytam te tablice i czytam, a tu tylko Chełm, Zamość, potem Radom, Warszawa... minąłem jakiś zjazd w lewo... zaraz zaraz... była... ŻÓŁTA tablica "Białystok" - w dodatku innej wielkości niż zielone "Radom" i Warszawa - wskutek czego po zmroku kompletnie niewidoczna... Czy ktoś zapomniał o kierunkowskazach na Białystok, żeby były gotowe normalne na czas...?!?!?! Czy pojawią ... rozwiń

Avatar
Gość / 30 października 2014 o 17:31
0

Taaa.... każdy, znający cokolwiek miasto powinien wjeżdżać bez stresu na obwodnice, bez wcześniejszego studiowania map. A tu jak widać po głosach, mapę trzeba przestudiować. A dlaczego? A dlatego, że oznakowanie jest słabe - choćby wspomniany wcześniej przykład Przytoczna.... (where, the f...ck, is Przytoczno??!!). Znaki są dość późno postawione, małe, czasem nielogiczne, wskazujące "dziwne" kierunki. Miałem przyjemność kilkukrotnie jeździć po miastach Francji i mimo, że ich nie znałem, to oznakowanie jest tam naprawdę dużo pomagające. Wracasz do PL i musisz ślepiać na te małe znaczki i domyślać się, co poeta miał na myśli, albo gdzie wyjadę kierując się na jakieś Przytoczno

A w Przytocznie się odpocznie  ....  nie jak w jakimś Lublinie k/Jastkowa. :) Z Francji też możesz wracać przez Przytoczno. Studiowanie mapy ma sens.

A w Przytocznie się odpocznie  ....  nie jak w jakimś Lublinie k/Jastkowa. :) Z Francji też możesz wracać przez Przytoczno. Studiowanie mapy ma sens.

rozwiń
Avatar
W. / 30 października 2014 o 16:58
0

Ludzie, zanim wjedziecie na obwodnicę, sprawdźcie sobie gdzie zjeżdża się na jaką drogę. Ja nie mam się do czego przyczepić, po pierwszym wjeździe na obwodnicę bez problemów trafiłem tam gdzie chciałem. Trzeba tylko umieć czytać znaki i z tego co widzę nie wszyscy kierowcy umieją czytać... Pozdrawiam

Taaa.... każdy, znający cokolwiek miasto powinien wjeżdżać bez stresu na obwodnice, bez wcześniejszego studiowania map. A tu jak widać po głosach, mapę trzeba przestudiować. A dlaczego? A dlatego, że oznakowanie jest słabe - choćby wspomniany wcześniej przykład Przytoczna.... (where, the f...ck, is Przytoczno??!!). Znaki są dość późno postawione, małe, czasem nielogiczne, wskazujące "dziwne" kierunki. Miałem przyjemność kilkukrotnie jeździć po miastach Francji i mimo, że ich nie znałem, to oznakowanie jest tam naprawdę dużo pomagające. Wracasz do PL i musisz ślepiać na te małe znaczki i domyślać się, co poeta miał na myśli, albo gdzie wyjadę kierując się na jakieś Przytoczno

Taaa.... każdy, znający cokolwiek miasto powinien wjeżdżać bez stresu na obwodnice, bez wcześniejszego studiowania map. A tu jak widać po głosach, mapę trzeba przestudiować. A dlaczego? A dlatego, że oznakowanie jest słabe - choćby wspomniany wcześniej przykład Przytoczna.... (where, the f...ck, is Przytoczno??!!). Znaki są dość późno postawione, małe, czasem nielogiczne, wskazujące "dziwne" kierunki. Miałem przyjemność kilkukrotnie jeździć po miastach Francji i mimo, że ich nie znałem, to oznakowanie jest tam naprawdę dużo ... rozwiń

Avatar
fiej / 30 października 2014 o 16:43
0

W Niemczech nie czuć fałd, górek? Człowieku byłeś kiedyś na niemieckich autostradach? Nasze regionalne ekspresówki biją niemieckie autostrady na głowę! Przede wszystkim są kilkanaście/dziesiąt lat młodsze.

Avatar
ezasz / 30 października 2014 o 13:45
0

Dla tego co umie czytać znaki to nie problem. Jedną uwagę mam jeżeli chodzi o wielkość liter i podświetlanie na trasie od Świdnika do węzła Lubartów ale jazda super chociaż mogło by być równiej. Jednak to nie tak jak w Niemczech tam nie czuć żadnych górek i fałd nawet przy 150km/h

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 0 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 11 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 4

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 4

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 25 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 9 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek