Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 października 2014 r.
8:15
Edytuj ten wpis

Jak jechać S17 bez błądzenia, jakie pułapki czekają na kierowców

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
360 18 A A

Prawdopodobnie już w piątek pojedziemy całym, blisko 70-kilometrowym odcinkiem S17 od Kurowa do Piask, a to oznacza otwarcie północnej części obwodnicy Lublina

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Piszemy "prawdopodobnie”, bo wczoraj nie było jeszcze wszystkich zezwoleń. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zależy, by gotowe już odcinki ekspresówek i autostrad było dostępne dla kierowców przed 1 listopada - w dzień Wszystkich Świętych natężenie ruchu drogowego wzrasta wielokrotnie.

I tak, na dziś zapowiedziano otwarcie autostrady A4 Tarnów-Dębica. Mierząca ok. 35 km trasa połączy podkarpacki fragment A4 z autostradą biegnącą przez Kraków, Katowice i Wrocław do Niemiec.

Przed 1 listopada pierwsze samochody mają też wjechać na drogę ekspresową S8 z miejscowości Walichnowy do Sieradza. Otwarcie mierzącego 39 km odcinka znacznie przyspieszy podróż z Wrocławia do Warszawy.

Dziś podpowiadamy, gdzie można dotrzeć przez poszczególne węzły obwodnicy Lublina oraz jakie pułapki czekają na kierowców.

Węzeł Lublin Sławinek

Jest to skrzyżowanie trzech dróg ekspresowych: S12, S17 i S19 oraz przedłużenia al. Solidarności. Nie ma połączenia ze starym przebiegiem drogi na Warszawę - DK 17. W przyszłości od tego węzła rozpocznie się zachodnia część obwodnicy Lublina.

Jadąc od strony Warszawy na wprost (kierunek Lublin, Rzeszów) kierowcy dotrą przedłużeniem al. Solidarności do skrzyżowania z al. Sikorskiego (po drodze nie ma żadnych zjazdów z trasy). Natomiast trzymając się prawej strony drogi (kierunek: Chełm, Zamość, Białystok) wjadą na łącznicę prowadzącą na obwodnicę Lublina. Tędy można dotrzeć do lotniska w Świdniku. Nie ma możliwości zawrócenia do Warszawy.

Jadąc od strony Lublina przedłużeniem al. Solidarności możemy wjechać na obwodnicę (kierunek: Chełm, Zamość, Białystok) lub pojechać prosto na Warszawę. Niestety, nie ma możliwości zawrócenia do Lublina. Taka możliwość jest dopiero na węźle Jastków. Jadąc obwodnicą możemy zjechać w kierunku Warszawy lub przedłużenia al. Solidarności.

Węzeł Lublin Czechów

Skrzyżowanie z przedłużeniem ul. Poligonowej i nowym odcinkiem drogi wojewódzkiej nr 809. Początkowo węzeł będzie wyłączony z użytku.
Kierowcy skorzystają z niego za kilka tygodni. Zarząd Dróg Wojewódzkich kończy bowiem budowę połączenia węzła z drogą wojewódzką 809 w kierunku północnym.

Po oddaniu do użytkowania tej drogi będzie można zjechać z obwodnicy w kierunku Przytoczna lub dotrzeć na Sławinek poprzez ul. Ziemską i Sławinkowską. W przyszłym roku, po zakończeniu prac na ul. Poligonowej, będzie można także zjechać z węzła w kierunku południowej części Lublina.

Węzeł Lublin Rudnik

Tutaj krzyżują się trzy drogi ekspresowe: S12, S17 i S19 oraz przedłużenia al. Spółdzielczości Pracy.

Jadąc obwodnicą od strony Warszawy na wprost kontynuujemy podróż w do Chełma i Zamościa, a trzymając się prawej strony można zjechać z obwodnicy w kierunku Białegostoku i Lublina poprzez al. Spółdzielczości Pracy. Prawa strona łącznicy poprowadzi nas do Lublina, a lewa na Białystok i Lubartów.
Od strony Piask i Świdnika pierwsza łącznica wyprowadza ruch na Białystok, a druga (po przejechaniu nad DK19) na Lublin.

Wyjeżdżając z Lublina przedłużeniem al. Spółdzielczości Pracy, na wysokości Elizówki kierowcy wjadą na początek węzła. Na wprost pojadą na Białystok i Lubartów. Trzymając się prawej strony wjadą na łącznicę prowadzącą na drogę ekspresową - prawa strona łącznicy poprowadzi na Chełm i Zamość, a lewa na Radom, Warszawę i Rzeszów.

Jadąc od strony Lubartowa prawa strona poprowadzi nas na drogę ekspresową (pierwsza łącznica na Radom, Warszawę i Rzeszów, druga na Chełm i Zamość), a lewa strona do Lublina. Jezdnia główna oddzielona jest od jezdni rozprowadzającej pasem zieleni.

Węzeł Lublin Tatary

Jest to skrzyżowanie obwodnicy z drogą krajową nr 82. Z obwodnicy kierowcy wjadą na położone nad nią rondo turbinowe, które po zajęciu odpowiedniego pasa ruchu wyprowadzi nas w wybranym kierunku.

Od strony Warszawy prawy skrajny pas umożliwi wjazd do Lublina przez ul. Turystyczną, środkowy i lewy skręt w kierunku Łęcznej.
Od strony Piask, Świdnika są dwa pasy ruchu na łącznicy: prawy dla jadących w kierunku Łęcznej i lewy - Lublina. Kierowcy jadący od strony Łęcznej lub Lublina mogą wjechać na obwodnicę.

Węzeł Lublin Zadębie

Skrzyżowanie obwodnicy z drogą wojewódzką 822 prowadzącą od ul. Metalurgicznej do Portu Lotniczego Lublin i Świdnika. Węzeł ma kształt koniczyny umożliwiający obsługę wszystkich kierunków. W ciągu obwodnicy wydzielono jezdnie rozprowadzające ruch na łącznice węzła, a kierowcy chcący dotrzeć na lotnisko, do Świdnika lub poprzez ul. Metalurgiczną i Mełgiewską do Lublina muszą trzymać się prawej strony jezdni.

Węzeł Lublin Felin

Węzeł obsługujący dojazd do Świdnika, połączenie obwodnicy z dalszym odcinkiem S12 i S17 oraz wjazd do Lublina na al. Witosa.

Jadąc od strony Warszawy kierowcy poprzez łącznicę i skrzyżowanie w ciągu al. Jana Pawła II mogą dojechać do Świdnika lub zjechać na al. Witosa w kierunku Lublina. Pozostając na głównej jezdni kierują się na Piaski, a kilkaset metrów dalej do drogi ekspresowej dołącza się przedłużenie al. Witosa.

Kierowcy jadący od strony Piask w kierunku al. Witosa trzymając się prawej strony wjeżdżają na wiadukt nad obwodnicą. Ci, którzy chcą ominąć Lublin jadą prosto, podobnie jak zmierzający do Świdnika, którzy kilkaset metrów dalej poprzez łącznicę wjeżdżają na al. Jana Pawła II.

Wyjeżdżając ze Świdnika tą aleją można zjechać na obwodnicę łącznicami na Warszawę lub Chełm i Zamość, a także zjechać do al. Witosa. Od strony Lublina na Zamość i Chełm jedziemy prosto, a chcąc wjechać na obwodnicę w kierunku Warszawy korzystamy z odcinka al. Jana Pawła II i łącznicy. (opr. p.p.)
Czytaj więcej o:

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piter małopolska / 17 lutego 2015 o 14:34
0

ale dali czadu z tą 70 km stoją już tam miśki z radarem ? 

Avatar
vika / 2 listopada 2014 o 18:35
0

Jadąc od Piask, 20. 10 zamiast wjechać na Witosa, tak jak chciałam, wjechałam na obwodnicę i musiałam wjechać do Lublina Mełgiewską. Przegapiłam wjazd na wiadukt, chyba jednak źle oznakowany.

Avatar
witek88 / 2 listopada 2014 o 08:59
0

I tak dziwne, że nie 14 listopada. Przecież bydło wyborcze zapomni kto to taki dobry dla niego jest, hahaha

Na przystankach komunikacji miejskiej jest napis " naklejanie zabronione pod karą grzywny" a co się dzieje ? Wszędzie plakaty wyborcze .Ciekawi mnie kto posprząta ten bałagan po wyborach i za czyje pieniądze ? Pewnie zapłacą podatnicy a powinny partie polityczne !!!!!!!!!!!!!!

Avatar
gość / 1 listopada 2014 o 22:56
0

Oznakowanie obwodnicy- fatalne

Litery za małe, znaki za późno umieszczone.

Z węzła Rudnik skręcając wg drogowskazów na Lublin (od Spółdzielczości Pracy ) znaleźliśmy się na drodze do Lubartowa.....

Jak ...?

Avatar
asd / 1 listopada 2014 o 08:43
0

Dla tego co umie czytać znaki to nie problem. Jedną uwagę mam jeżeli chodzi o wielkość liter i podświetlanie na trasie od Świdnika do węzła Lubartów ale jazda super chociaż mogło by być równiej. Jednak to nie tak jak w Niemczech tam nie czuć żadnych górek i fałd nawet przy 150km/h

Ciekawe. Dziur nie doświadczysz u nich poza wieloma przebudowami i naprawami, ale ich autostrady to same fałdy i górki.

Avatar
Kierowca / 30 października 2014 o 22:19
0

Wyjeżdżałem dziś (czwartek) jadąc od Felina w stronę Piask, po chwili wjechałem na wiadukt w stronę Świdnika i chciałem wjechać na obwodnicę w kierunku na Białystok... czytam te tablice i czytam, a tu tylko Chełm, Zamość, potem Radom, Warszawa... minąłem jakiś zjazd w lewo... zaraz zaraz... była... ŻÓŁTA tablica "Białystok" - w dodatku innej wielkości niż zielone "Radom" i Warszawa - wskutek czego po zmroku kompletnie niewidoczna... Czy ktoś zapomniał o kierunkowskazach na Białystok, żeby były gotowe normalne na czas...?!?!?! Czy pojawią się tam normalne oznakowania, czy żółte tablice zostaną zdjęte jako tymczasowe i nie zostanie nic?!

Wyjeżdżałem dziś (czwartek) jadąc od Felina w stronę Piask, po chwili wjechałem na wiadukt w stronę Świdnika i chciałem wjechać na obwodnicę w kierunku na Białystok... czytam te tablice i czytam, a tu tylko Chełm, Zamość, potem Radom, Warszawa... minąłem jakiś zjazd w lewo... zaraz zaraz... była... ŻÓŁTA tablica "Białystok" - w dodatku innej wielkości niż zielone "Radom" i Warszawa - wskutek czego po zmroku kompletnie niewidoczna... Czy ktoś zapomniał o kierunkowskazach na Białystok, żeby były gotowe normalne na czas...?!?!?! Czy pojawią ... rozwiń

Avatar
Gość / 30 października 2014 o 17:31
0

Taaa.... każdy, znający cokolwiek miasto powinien wjeżdżać bez stresu na obwodnice, bez wcześniejszego studiowania map. A tu jak widać po głosach, mapę trzeba przestudiować. A dlaczego? A dlatego, że oznakowanie jest słabe - choćby wspomniany wcześniej przykład Przytoczna.... (where, the f...ck, is Przytoczno??!!). Znaki są dość późno postawione, małe, czasem nielogiczne, wskazujące "dziwne" kierunki. Miałem przyjemność kilkukrotnie jeździć po miastach Francji i mimo, że ich nie znałem, to oznakowanie jest tam naprawdę dużo pomagające. Wracasz do PL i musisz ślepiać na te małe znaczki i domyślać się, co poeta miał na myśli, albo gdzie wyjadę kierując się na jakieś Przytoczno

A w Przytocznie się odpocznie  ....  nie jak w jakimś Lublinie k/Jastkowa. :) Z Francji też możesz wracać przez Przytoczno. Studiowanie mapy ma sens.

A w Przytocznie się odpocznie  ....  nie jak w jakimś Lublinie k/Jastkowa. :) Z Francji też możesz wracać przez Przytoczno. Studiowanie mapy ma sens.

rozwiń
Avatar
W. / 30 października 2014 o 16:58
0

Ludzie, zanim wjedziecie na obwodnicę, sprawdźcie sobie gdzie zjeżdża się na jaką drogę. Ja nie mam się do czego przyczepić, po pierwszym wjeździe na obwodnicę bez problemów trafiłem tam gdzie chciałem. Trzeba tylko umieć czytać znaki i z tego co widzę nie wszyscy kierowcy umieją czytać... Pozdrawiam

Taaa.... każdy, znający cokolwiek miasto powinien wjeżdżać bez stresu na obwodnice, bez wcześniejszego studiowania map. A tu jak widać po głosach, mapę trzeba przestudiować. A dlaczego? A dlatego, że oznakowanie jest słabe - choćby wspomniany wcześniej przykład Przytoczna.... (where, the f...ck, is Przytoczno??!!). Znaki są dość późno postawione, małe, czasem nielogiczne, wskazujące "dziwne" kierunki. Miałem przyjemność kilkukrotnie jeździć po miastach Francji i mimo, że ich nie znałem, to oznakowanie jest tam naprawdę dużo pomagające. Wracasz do PL i musisz ślepiać na te małe znaczki i domyślać się, co poeta miał na myśli, albo gdzie wyjadę kierując się na jakieś Przytoczno

Taaa.... każdy, znający cokolwiek miasto powinien wjeżdżać bez stresu na obwodnice, bez wcześniejszego studiowania map. A tu jak widać po głosach, mapę trzeba przestudiować. A dlaczego? A dlatego, że oznakowanie jest słabe - choćby wspomniany wcześniej przykład Przytoczna.... (where, the f...ck, is Przytoczno??!!). Znaki są dość późno postawione, małe, czasem nielogiczne, wskazujące "dziwne" kierunki. Miałem przyjemność kilkukrotnie jeździć po miastach Francji i mimo, że ich nie znałem, to oznakowanie jest tam naprawdę dużo ... rozwiń

Avatar
fiej / 30 października 2014 o 16:43
0

W Niemczech nie czuć fałd, górek? Człowieku byłeś kiedyś na niemieckich autostradach? Nasze regionalne ekspresówki biją niemieckie autostrady na głowę! Przede wszystkim są kilkanaście/dziesiąt lat młodsze.

Avatar
ezasz / 30 października 2014 o 13:45
0

Dla tego co umie czytać znaki to nie problem. Jedną uwagę mam jeżeli chodzi o wielkość liter i podświetlanie na trasie od Świdnika do węzła Lubartów ale jazda super chociaż mogło by być równiej. Jednak to nie tak jak w Niemczech tam nie czuć żadnych górek i fałd nawet przy 150km/h

Avatar
piter małopolska / 17 lutego 2015 o 14:34
0

ale dali czadu z tą 70 km stoją już tam miśki z radarem ? 

Avatar
vika / 2 listopada 2014 o 18:35
0

Jadąc od Piask, 20. 10 zamiast wjechać na Witosa, tak jak chciałam, wjechałam na obwodnicę i musiałam wjechać do Lublina Mełgiewską. Przegapiłam wjazd na wiadukt, chyba jednak źle oznakowany.

Avatar
witek88 / 2 listopada 2014 o 08:59
0

I tak dziwne, że nie 14 listopada. Przecież bydło wyborcze zapomni kto to taki dobry dla niego jest, hahaha

Na przystankach komunikacji miejskiej jest napis " naklejanie zabronione pod karą grzywny" a co się dzieje ? Wszędzie plakaty wyborcze .Ciekawi mnie kto posprząta ten bałagan po wyborach i za czyje pieniądze ? Pewnie zapłacą podatnicy a powinny partie polityczne !!!!!!!!!!!!!!

Avatar
gość / 1 listopada 2014 o 22:56
0

Oznakowanie obwodnicy- fatalne

Litery za małe, znaki za późno umieszczone.

Z węzła Rudnik skręcając wg drogowskazów na Lublin (od Spółdzielczości Pracy ) znaleźliśmy się na drodze do Lubartowa.....

Jak ...?

Avatar
asd / 1 listopada 2014 o 08:43
0

Dla tego co umie czytać znaki to nie problem. Jedną uwagę mam jeżeli chodzi o wielkość liter i podświetlanie na trasie od Świdnika do węzła Lubartów ale jazda super chociaż mogło by być równiej. Jednak to nie tak jak w Niemczech tam nie czuć żadnych górek i fałd nawet przy 150km/h

Ciekawe. Dziur nie doświadczysz u nich poza wieloma przebudowami i naprawami, ale ich autostrady to same fałdy i górki.

Avatar
Kierowca / 30 października 2014 o 22:19
0

Wyjeżdżałem dziś (czwartek) jadąc od Felina w stronę Piask, po chwili wjechałem na wiadukt w stronę Świdnika i chciałem wjechać na obwodnicę w kierunku na Białystok... czytam te tablice i czytam, a tu tylko Chełm, Zamość, potem Radom, Warszawa... minąłem jakiś zjazd w lewo... zaraz zaraz... była... ŻÓŁTA tablica "Białystok" - w dodatku innej wielkości niż zielone "Radom" i Warszawa - wskutek czego po zmroku kompletnie niewidoczna... Czy ktoś zapomniał o kierunkowskazach na Białystok, żeby były gotowe normalne na czas...?!?!?! Czy pojawią się tam normalne oznakowania, czy żółte tablice zostaną zdjęte jako tymczasowe i nie zostanie nic?!

Wyjeżdżałem dziś (czwartek) jadąc od Felina w stronę Piask, po chwili wjechałem na wiadukt w stronę Świdnika i chciałem wjechać na obwodnicę w kierunku na Białystok... czytam te tablice i czytam, a tu tylko Chełm, Zamość, potem Radom, Warszawa... minąłem jakiś zjazd w lewo... zaraz zaraz... była... ŻÓŁTA tablica "Białystok" - w dodatku innej wielkości niż zielone "Radom" i Warszawa - wskutek czego po zmroku kompletnie niewidoczna... Czy ktoś zapomniał o kierunkowskazach na Białystok, żeby były gotowe normalne na czas...?!?!?! Czy pojawią ... rozwiń

Avatar
Gość / 30 października 2014 o 17:31
0

Taaa.... każdy, znający cokolwiek miasto powinien wjeżdżać bez stresu na obwodnice, bez wcześniejszego studiowania map. A tu jak widać po głosach, mapę trzeba przestudiować. A dlaczego? A dlatego, że oznakowanie jest słabe - choćby wspomniany wcześniej przykład Przytoczna.... (where, the f...ck, is Przytoczno??!!). Znaki są dość późno postawione, małe, czasem nielogiczne, wskazujące "dziwne" kierunki. Miałem przyjemność kilkukrotnie jeździć po miastach Francji i mimo, że ich nie znałem, to oznakowanie jest tam naprawdę dużo pomagające. Wracasz do PL i musisz ślepiać na te małe znaczki i domyślać się, co poeta miał na myśli, albo gdzie wyjadę kierując się na jakieś Przytoczno

A w Przytocznie się odpocznie  ....  nie jak w jakimś Lublinie k/Jastkowa. :) Z Francji też możesz wracać przez Przytoczno. Studiowanie mapy ma sens.

A w Przytocznie się odpocznie  ....  nie jak w jakimś Lublinie k/Jastkowa. :) Z Francji też możesz wracać przez Przytoczno. Studiowanie mapy ma sens.

rozwiń
Avatar
W. / 30 października 2014 o 16:58
0

Ludzie, zanim wjedziecie na obwodnicę, sprawdźcie sobie gdzie zjeżdża się na jaką drogę. Ja nie mam się do czego przyczepić, po pierwszym wjeździe na obwodnicę bez problemów trafiłem tam gdzie chciałem. Trzeba tylko umieć czytać znaki i z tego co widzę nie wszyscy kierowcy umieją czytać... Pozdrawiam

Taaa.... każdy, znający cokolwiek miasto powinien wjeżdżać bez stresu na obwodnice, bez wcześniejszego studiowania map. A tu jak widać po głosach, mapę trzeba przestudiować. A dlaczego? A dlatego, że oznakowanie jest słabe - choćby wspomniany wcześniej przykład Przytoczna.... (where, the f...ck, is Przytoczno??!!). Znaki są dość późno postawione, małe, czasem nielogiczne, wskazujące "dziwne" kierunki. Miałem przyjemność kilkukrotnie jeździć po miastach Francji i mimo, że ich nie znałem, to oznakowanie jest tam naprawdę dużo pomagające. Wracasz do PL i musisz ślepiać na te małe znaczki i domyślać się, co poeta miał na myśli, albo gdzie wyjadę kierując się na jakieś Przytoczno

Taaa.... każdy, znający cokolwiek miasto powinien wjeżdżać bez stresu na obwodnice, bez wcześniejszego studiowania map. A tu jak widać po głosach, mapę trzeba przestudiować. A dlaczego? A dlatego, że oznakowanie jest słabe - choćby wspomniany wcześniej przykład Przytoczna.... (where, the f...ck, is Przytoczno??!!). Znaki są dość późno postawione, małe, czasem nielogiczne, wskazujące "dziwne" kierunki. Miałem przyjemność kilkukrotnie jeździć po miastach Francji i mimo, że ich nie znałem, to oznakowanie jest tam naprawdę dużo ... rozwiń

Avatar
fiej / 30 października 2014 o 16:43
0

W Niemczech nie czuć fałd, górek? Człowieku byłeś kiedyś na niemieckich autostradach? Nasze regionalne ekspresówki biją niemieckie autostrady na głowę! Przede wszystkim są kilkanaście/dziesiąt lat młodsze.

Avatar
ezasz / 30 października 2014 o 13:45
0

Dla tego co umie czytać znaki to nie problem. Jedną uwagę mam jeżeli chodzi o wielkość liter i podświetlanie na trasie od Świdnika do węzła Lubartów ale jazda super chociaż mogło by być równiej. Jednak to nie tak jak w Niemczech tam nie czuć żadnych górek i fałd nawet przy 150km/h

Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 0 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 11 3

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę

Lublin: Dwie linie autobusowe w sobotę zmienią trasę 0 0

Dodatkowy objazd wprowadzony będzie w sobotę na liniach autobusowych nr 7 oraz 50. Powodem są prace drogowe.

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć?
20 lipca 2018, 0:00

Program TV na weekend 20-22 lipca. Jakie filmu warto zobaczyć? 0 0

Stacje telewizyjne kontynuują zapoczątkowane filmowe serie. Miłośnicy fantasy będą mogli obejrzeć w ten weekend kolejne części cyklów Władca Pierścieni i Gwiezdne Wojny, z kolei fani kina superbohaterskiego zobaczą Człowieka ze stali. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora?

Szpital tonie w długach, kolejne grupy zawodowe walczą o podwyżki. Będzie nagroda dla dyrektora? 0 4

12 tys. zł nagrody rocznej może dostać dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zdaniem jednego z członków rady społecznej lecznicy w obecnej napiętej sytuacji to nieetyczne, a związkowcy pytają o uczciwość.

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu
galeria

Zostawił auto na parkingu. W nocy stanęło w ogniu 4 4

Pożar samochodu wybuchł wczoraj w nocy na parkingu przy ul. Wiejskiej w Zamościu.

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo

Górnik Łęczna rozpoczyna nowy sezon od meczu z Gryfem Wejherowo 3 4

Po dwóch kompletnie nieudanych sezonach zielono-czarni rozpoczynają zmagania w II lidze. W sobotę podopieczni trenera Rafała Wójcika zmierzą się na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Początek spotkania zaplanowano na godz. 17

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Najpierw pożar ciężarówki, potem zniszczony ładunek. Przedsiębiorca z Lublina daje 50 tys. zł za złapanie wandali [zdjęcia] 25 13

Przedsiębiorcę z Lublina spotkał ogromny pech. Należąca do niego ciężarówka zapaliła się w trakcie jazdy. Co gorsza, wandale nie oszczędzili ładunku jaki znajdował się na naczepie. Teraz pan Michał chce złapać grafficiarzy dzięki zaoferowanym informatorom pieniądzom.

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki]
galeria

Matura 2018: Oto najlepsze szkoły w Lublinie i w każdym powiecie [szczegółowe wyniki] 9 2

W oparciu o wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych sprawdziliśmy, które szkoły uczą najlepiej. Na naszej liście znalazły się placówki z poszczególnych powiatów i miast regionu.

Lewart ciągle szuka wzmocnień

Lewart ciągle szuka wzmocnień 1 0

Łukasz Mierzejewski musi w lecie porządnie przebudować swoją drużynę. Lewart stracił wielu ważnych zawodników. Z klubem pożegnali się chociażby: Michał Zuber, Arkadiusz Adamczuk, czy Kamil Piasek

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne
film

13-latek umierał. Ratownicy stwierdzili, że udaje nieprzytomnego. Zniszczenia w mózgu dziecka są dramatyczne 84 9

Podczas wycieczki szkolnej Paweł poczuł się źle. Jego poważny stan zlekceważyła wychowawczyni klasy, a potem dwukrotnie załoga karetki pogotowia. Matka wzywająca pomoc, usłyszała, że jest „panikarą”, a lekarz wpisał w kartę pacjenta, że dziecko „udaje nieprzytomnego”.

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 1 2

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 27 20

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.