Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 grudnia 2015 r.
10:06

Jakub Piątek z Lublina gotowy na Rajd Dakar. Plan: pierwsza dwudziestka

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
0 14 A A
Jakub Piątek trenował pod nadzorem doświadczonego trenera w Hiszpanii
Jakub Piątek trenował pod nadzorem doświadczonego trenera w Hiszpanii

Jakub Piątek 28 grudnia wsiądzie do samolotu. Po kilkunastu godzinach wyląduje w Argentynie. 2 stycznia wskoczy na motocykl i ruszy do pierwszego etapu drugiego w swoim życiu Rajdu Dakar. Jest jedynym motocyklistą w Orlen Team, dlatego ma ambitny plan. Chce dojechać na metę w pierwszej dwudziestce

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzień zaczyna się o trzeciej, czwartej rano. Pobudka, śniadanie, start i na rozgrzewkę kilkaset kilometrów „dojazdówki”. Potem odcinek specjalny i kolejnych kilkaset kilometrów, ale już pełnym gazem, po zabójczych drogach Argentyny i Boliwii. To nie będzie bułka z masłem...

Przygotowania

Dakar uchodzi za najtrudniejszy rajd świata. Każdy element teamu startującego w tym wielkim wydarzeniu musi być niemal z tytanu. Rajdowa maszyna Jakuba Piątka, czyli motocykl KTM 450 Rally Replica, to top wśród tego rodzaju sprzętu. Ale maszyna to tylko narzędzie w rękach człowieka. Tak naprawdę wynik zależy nie tylko od woli walki, ale i od czystej, brutalnej kondycji zawodnika. A ta wymaga wielu miesięcy harówki na siłowni i ciągłych startów w warunkach zbliżonych do dakarowych.
Ostatnie tygodnie Kuby, z małymi przerwami, były nasycone ciężkim treningiem.

Pod nadzorem doświadczonego trenera wylewał wiadra potu pod niebem Hiszpanii.

- Pod okiem Pau Bartolo trenowałem z wieloma dobrymi zawodnikami. Mój trener ma wielkie doświadczenie. To on przygotowywał się do „dakarów” jednego z najlepszych motocyklistów świata: Marca Comę. W Hiszpanii miałem okazję pojeździć jeszcze na motocyklu, pobiegać po górach, czy pojeździć na rowerze górskim. Czuję, że moja forma bardzo się polepszyła przez ten okres i myślę, że jestem dobrze przygotowany na Dakar - mówi Jakub Piątek.

Duże wysokości

Niemal do końca, do dnia wylotu, Jakub nie przestanie trenować.

- Skupiałem się przede wszystkim na treningu siłowym, kondycyjnym, na miejscu w Lublinie. Być może spędzę jeszcze kilka dni w górach, by być lepiej przygotowanym na duże wysokości, jakie czekają na mnie w Boliwii - mówi lublinianin, zawodnik KM Kross.

Wcześniej, przez kilka tygodni, Jakub Piątek szlifował formę w Maroko. W okolicach Zagory, na skraju Sahary, do dziś wspominają młodzieńca Polski pędzącego ma motocyklu w tumanach kurzu...

Jakub Piątek
Jakub Piątek

Ruszamy na start

Zbliżająca się edycja Dakaru będzie dla Kuby drugim podejściem do tego rajdu. Dakar 2016 ruszy 2 stycznia z Buenos Aires. Rajd będzie składał się z prologu i 13 etapów z jednym dniem przerwy.
Zakończy się 16 stycznia Rosario.

Motocykliści i quadowcy będą mieli do pokonania 8984 kilometry, w tym 4701 km odcinków specjalnych.
Kierowcy zmierzą się z trasą o długości 9238 kilometrów, w tym 4792 km odcinków specjalnych.
Dzień na „Dakarze” zaczyna się bardzo wcześnie rano.

- Wstajemy od 3, 4 rano. Śniadanie, rozgrzewka, ostatnie sprawdzenie sprzętu i ruszamy na start - mówi zawodnik z Lublina.

Po kilkuset kilometrach dojazdówki zawodnicy zaczynają - również kilkusetkilometrowy - odcinek specjalny.

- Nie boję się walki, przyrody, nawigacji czy piekielnego zmęczenia. Najbardziej obawiam się awarii technicznej, takiej jak w tamtym roku. Człowiek jest bezsilny wobec banalnej usterki. Nie pomagają błagania, zaklęcia, a nawet wielkie, życzliwie serca kibiców. Po prostu, maszyna umiera. Na to nie mocnych - mówi Kuba Piątek.

Pod wieczór nieziemsko zmęczeni zawodnicy wracają do obozu.

- Kąpiel, kolacja, odprawa, masaż i spanie. Jeszcze przed snem studiuję mapę na kolejny dzień, zaznaczając te najbardziej trudne, zdradliwe miejsca. Nawigacja to podstawa w tym rajdzie. A rano „cyrk straceńców” znowu staje do walki. I nikt z nas nie odpuści, od świtu do zmierzchu - dodaje Jakub Piątek.

W masce

Ten Dakar będzie zupełnie inny niż poprzedni. Nie będzie Chile, co oznacza mniej piasku i wydm.

- Dyrektorem odpowiedzialnym za układanie trasy został Marc Coma, a znając Marca postara się, żeby trasa była jeszcze trudniejsza, szczególnie pod względem nawigacji. Więcej będzie zależało właśnie od nawigacji i od strategii, mniej od prędkości - mówi Jakub Piątek

Jednak największym wyzwaniem będą trzy dni w Boliwii, na wysokości ponad 3500 m.

- Do walki na tej wysokości przygotowywałem się w specjalnej masce. Ale jak wspomniałem, najbardziej obawiam się o motocykl, bo nie wiem, jak będzie spisywać aż tak wysoko. Trzeba będzie go traktować delikatnie, co jednak nie oznacza wolnej jazdy. Walka w Dakarze trwa o startu do mety - dodaj zawodnik z Lublina.

Kuba Piątek jest jedynym motocyklistą w ekipie Orlen Team na Dakar 2016. Po za nim polski zespół składa się z trzech załóg samochodowych. Obok Marka Dąbrowskiego pilotowanego przez Jacka Czachora (toyota hilux) oraz Adama Małysza i Xaviera Panseri (mini), swój pierwszy Dakar za kierownicą samochodu rajdowego rozpocznie Kuba Przygoński z pilotem Andrejem Rudnitskim. Stawkę zawodników Orlen Team uzupełnia tegoroczny zwycięzca Pucharu Świata w kategorii quady Rafał Sonik i nasz motocyklowy Mistrz Świata FIM w kategorii juniorów Jakub Piątek.

Cel mam ambitny

- To jest mój drugi Dakar. Już nie jestem debiutantem, dlatego cel mam ambitny: muszę być w pierwszej 20. zawodników. A jak się uda, to na mecie będzie wielki, pyszny argentyński stek. Nie ma lepszych na całym świecie - kończy nasz zawodnik.

A najbliżsi, mama i sympatia, będą tu z Polski, śledzić zmagania Jakuba na Dakarze. Natomiast tata, Darek Piątek, ja zwykle będzie razem z synem. Wspierając go dobrym słowem i doświadczeniem.
W końcu też jechał w Dakarze i zna go od środka.

KTM 450 RALLY REPLICA
Według najnowszych regulacji startujący w Dakarze mogą używać motocykli o pojemności do 450 ccm. Ograniczenia pojemności przyczyniły się do rozwoju technologii. Obecnie konstrukcja jest bardziej zwrotna oraz lżejsza, co ma ogromne znaczenie zarówno przy pokonywaniu kopnych wydm jak i bardzo technicznych, szutrowych partii.
Maszyna wytwarza około 60 KM, które pozwalają rozpędzić motocykl w terenie do blisko 180 km/h.

•Silnik: jednocylindrowy, 4-suwowy, pojemność 449,3 cc
•Skok tłoka, skok cylindra: 97 x 60,8 mm
•prędkość maksymalna: 178 km/h
•przyspieszenie do 0 do 100 km/h: 4,1 sek.
•Zbiornik paliwa: 36 l
•Sprzęgło: mokre wielotarczowe
•Hamulce przednie/tylne: 300 mm/240 mm
•Rama: Otwarta chromolibdenowa,
•Skok zawieszenia przód/tył : 300/310 mm,
•Masa: 145 kg.

DAKAR
38. edycja legendarnego rajdu Dakar wystartuje 2 stycznia. Zmagania na trasie zawodnicy rozpoczną od uroczystego startu w Buenos Aires, a rajdowy maraton zakończą finiszem 16 stycznia w Rosario. Po wycofaniu się z organizacji rajdu przez Chile oraz Peru trasa niemal w całości przebiegać będzie przez terytorium Argentyny, z krótkim wypadem do boliwijskiego Uyuni

ADAM MAŁYSZ O DAKARZE
- Nasz ostatni występ, w Maroku, pokazał, że nasza załoga ma potencjał. W mocno obsadzonej próbie generalnej przed Dakarem potrafiliśmy z powodzeniem rywalizować o dobre rezultaty. To sprawiło, że z optymizmem czekam na zbliżające się wyzwanie. W najbliższej edycji tej imprezy chciałbym zająć miejsce w pierwszej dziesiątce. To, że powoli zaczynam liczyć się w stawce, motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy i wzbudza apetyt na dalsze postępy. Myślę, że jestem już na etapie, na którym kończy się myślenie tylko o osiągnięciu mety, a zaczyna walka o wartościowy rezultat. Jak każdy noszę w sobie odrobinę nadziei na zwycięstwo i to jest wielkie marzenie, lecz na wszystko musi przyjść czas.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Fandakaru / 1 stycznia 2016 o 15:01
0
Ale was zazdrość zżera. Jest waszą solą w oku bo się chłopakowi udało spełnić marzenia..czyż nie? A wy siedzicie ze swoimi grubymi Grażynami czekając na marne 1000zl pensji,bez pasji,bez perspektyw i zniesc nie możecie,że chłopak dostał się do najlepszego zespołu rajdowego w Polsce i nie jest taka szara masą jak wy. Zamiast kibicować naszemu lubelakowi i cieszyć się,że promuje nas w świecie to opluwacie się jadem pełnym zawiści. Typowe cebulaki, które nic w życiu nie osiągnęły i bóli ich sukces innych. Smutne jak mali jestescie...
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 12:50
0
Cala lubelszczyzna trzymq kciuki za wybitnego rajdowca Malysza.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 11:51
0
CAŁA LUBELSZCZYZNA MU KIBICUJE - WYGRAJ
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 11:05
0
Pierwsza 20-stka :) Już to widzę, biedny będzie musiał jechać żeby w niej być hahahahahahahahaha ! Moim zdaniem będzie gdzieś tak na oko ślepca 60-siąty o ile skończy rajd !
Avatar
Aldona / 26 grudnia 2015 o 10:06
0

Radny Piątek? Czy to nie ten co z radnym Więckowskim blokowali przez 10 lat przebudowę skrzyżowania Willowa/Tysiąclecia? Panowie - mieszkańcy Botanika pamiętają.

Nie blokowali, tylko chcieli zrobić tor treningowy. A tacy samoluby jak Ty (bo stoją w korkach) bardzo im w tym przeszkadzaliście. Cóż za egoizm (jeśli rozumiesz mój sarkazm).

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 09:16
0

Radny Piątek? Czy to nie ten co z radnym Więckowskim blokowali przez 10 lat przebudowę skrzyżowania Willowa/Tysiąclecia? Panowie - mieszkańcy Botanika pamiętają.

Avatar
jOOj / 25 grudnia 2015 o 19:19
0

Ambitny plan zmieścić się w 20 ??? To poco tam jechać ? A ma sponsora Orlen, czyli nas Polskich kierowców ! Czyli można się pobawić, a co jelenie płacą !

Czy ktoś cię zmusza żeby tankować na orlenie...? Człowieku tam startują najlepsi zawodnicy z wielu krajów...ale ty pewnie byłbyś w pierwszej piątce...? Tylko nikt nie chce cię sponsorować...? Przecież tylu jeleni tankuje na orlenie.. znajdź jakiegoś... przecież to takie proste...! 

Nie tankuję na orlenie (hehe) i pewnie dlatego trzymam kciuki za Kubę...  choć go nie znam wiem że to człowiek realizujący marzenia, a że ma bogatego ojca... jego szczęście... Ilu jest  synalków bogatych rodziców rozbijającymi się drogimi autami po ulicach... zabijając ludzi...

Czy ktoś cię zmusza żeby tankować na orlenie...? Człowieku tam startują najlepsi zawodnicy z wielu krajów...ale ty pewnie byłbyś w pierwszej piątce...? Tylko nikt nie chce cię sponsorować...? Przecież tylu jeleni tankuje na orlenie.. znajdź jakiegoś... przecież to takie proste...! 

Nie tankuję na orlenie (hehe) i pewnie dlatego trzymam kciuki za Kubę...  choć go nie znam wiem że to człowiek realizujący marzenia, a że ma bogatego ojca... jego szczęście... Ilu jest  synalków bogatych rodziców rozbijającym... rozwiń

Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 18:46
0
pewnie kredyt wziął i zmienił pracę :) jeden się bawi a reszta na niego płaci - tak to jest z finansami !
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 12:59
0
głupoty piszecie, nie macie pojęcia jak to jest z finansami błazny
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 12:24
0
Taki to się w życiu nie napracuje ciężko ! Przejedzie 300 czy 500km. na motorze i powie jakie to strasznie trudne, niebezpieczne i męczące ! A ja się pytam, co człowieku tą zabawą wypracowałeś dla społeczeństwa ? Jakby miał płacić za tę zabawę ze swoich pieniędzy to nie kochałby tego co robi !!!
Avatar
Fandakaru / 1 stycznia 2016 o 15:01
0
Ale was zazdrość zżera. Jest waszą solą w oku bo się chłopakowi udało spełnić marzenia..czyż nie? A wy siedzicie ze swoimi grubymi Grażynami czekając na marne 1000zl pensji,bez pasji,bez perspektyw i zniesc nie możecie,że chłopak dostał się do najlepszego zespołu rajdowego w Polsce i nie jest taka szara masą jak wy. Zamiast kibicować naszemu lubelakowi i cieszyć się,że promuje nas w świecie to opluwacie się jadem pełnym zawiści. Typowe cebulaki, które nic w życiu nie osiągnęły i bóli ich sukces innych. Smutne jak mali jestescie...
Avatar
Gość / 27 grudnia 2015 o 12:50
0
Cala lubelszczyzna trzymq kciuki za wybitnego rajdowca Malysza.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 11:51
0
CAŁA LUBELSZCZYZNA MU KIBICUJE - WYGRAJ
Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 11:05
0
Pierwsza 20-stka :) Już to widzę, biedny będzie musiał jechać żeby w niej być hahahahahahahahaha ! Moim zdaniem będzie gdzieś tak na oko ślepca 60-siąty o ile skończy rajd !
Avatar
Aldona / 26 grudnia 2015 o 10:06
0

Radny Piątek? Czy to nie ten co z radnym Więckowskim blokowali przez 10 lat przebudowę skrzyżowania Willowa/Tysiąclecia? Panowie - mieszkańcy Botanika pamiętają.

Nie blokowali, tylko chcieli zrobić tor treningowy. A tacy samoluby jak Ty (bo stoją w korkach) bardzo im w tym przeszkadzaliście. Cóż za egoizm (jeśli rozumiesz mój sarkazm).

Avatar
Gość / 26 grudnia 2015 o 09:16
0

Radny Piątek? Czy to nie ten co z radnym Więckowskim blokowali przez 10 lat przebudowę skrzyżowania Willowa/Tysiąclecia? Panowie - mieszkańcy Botanika pamiętają.

Avatar
jOOj / 25 grudnia 2015 o 19:19
0

Ambitny plan zmieścić się w 20 ??? To poco tam jechać ? A ma sponsora Orlen, czyli nas Polskich kierowców ! Czyli można się pobawić, a co jelenie płacą !

Czy ktoś cię zmusza żeby tankować na orlenie...? Człowieku tam startują najlepsi zawodnicy z wielu krajów...ale ty pewnie byłbyś w pierwszej piątce...? Tylko nikt nie chce cię sponsorować...? Przecież tylu jeleni tankuje na orlenie.. znajdź jakiegoś... przecież to takie proste...! 

Nie tankuję na orlenie (hehe) i pewnie dlatego trzymam kciuki za Kubę...  choć go nie znam wiem że to człowiek realizujący marzenia, a że ma bogatego ojca... jego szczęście... Ilu jest  synalków bogatych rodziców rozbijającymi się drogimi autami po ulicach... zabijając ludzi...

Czy ktoś cię zmusza żeby tankować na orlenie...? Człowieku tam startują najlepsi zawodnicy z wielu krajów...ale ty pewnie byłbyś w pierwszej piątce...? Tylko nikt nie chce cię sponsorować...? Przecież tylu jeleni tankuje na orlenie.. znajdź jakiegoś... przecież to takie proste...! 

Nie tankuję na orlenie (hehe) i pewnie dlatego trzymam kciuki za Kubę...  choć go nie znam wiem że to człowiek realizujący marzenia, a że ma bogatego ojca... jego szczęście... Ilu jest  synalków bogatych rodziców rozbijającym... rozwiń

Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 18:46
0
pewnie kredyt wziął i zmienił pracę :) jeden się bawi a reszta na niego płaci - tak to jest z finansami !
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 12:59
0
głupoty piszecie, nie macie pojęcia jak to jest z finansami błazny
Avatar
Gość / 25 grudnia 2015 o 12:24
0
Taki to się w życiu nie napracuje ciężko ! Przejedzie 300 czy 500km. na motorze i powie jakie to strasznie trudne, niebezpieczne i męczące ! A ja się pytam, co człowieku tą zabawą wypracowałeś dla społeczeństwa ? Jakby miał płacić za tę zabawę ze swoich pieniędzy to nie kochałby tego co robi !!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Śledczy miał 2,5 promila, spał w samochodzie. Obudzili go policjanci

Śledczy miał 2,5 promila, spał w samochodzie. Obudzili go policjanci 0 0

Prokurator z Krasnegostawu zasnął za kierownicą. Obudzili go policjanci. Andrzej S. ma 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Pomniki w Kraśniku z napisem "konstytucja". Policja szuka sprawców

Pomniki w Kraśniku z napisem "konstytucja". Policja szuka sprawców 1 2

Na dwóch pomnikach w Kraśniku zawieszono plakaty z napisem "konstytucja".

Ebenezer Cobb Morley na Google. Miłośnicy piłki nożnej zawdzięczają mu wiele
film

Ebenezer Cobb Morley na Google. Miłośnicy piłki nożnej zawdzięczają mu wiele 1 0

Przed 1863 rokiem, piłka nożna była chaotyczną grą, praktycznie bez reguł. Ebenezer Cobb Morley to zmienił

Tak źle nie było od 12 lat. Pracowników nie może znaleźć już blisko połowa pracodawców

Tak źle nie było od 12 lat. Pracowników nie może znaleźć już blisko połowa pracodawców 108 23

Szukają w internecie i wieszają ogłoszenia na słupach ogłoszeniowych. Kandydatów do pracy nie może znaleźć już blisko połowa pracodawców.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 sierpnia 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 sierpnia 2018 r. 0 0

Bezbramkowe remisy Wisły Puławy i Orląt Spomlek

Bezbramkowe remisy Wisły Puławy i Orląt Spomlek 3 0

Po jednym punkcie do swoich kont dopisali w środę piłkarze z Puław i Radzynia Podlaskiego. Znowu bardziej zadowoleni mogą być jednak ci drudzy. Biało-zieloni zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wisła nie potrafiła pokonać beniaminka – Czarnych Połaniec. W tym spotkaniu także nie było goli

Wólczanka – Chełmianka 1:2. Dwa mecze, dwa komplety

Wólczanka – Chełmianka 1:2. Dwa mecze, dwa komplety 4 4

Co roku tracą ważnych zawodników, ale i tak potrafią zbudować mocny zespół. Chełmianka wystartowała najlepiej z siedmiu naszych drużyn. Biało-zieloni w środę wygrali w Wólce Pełkińskiej 2:1 i po dwóch kolejkach mają na koncie komplet punktów. Jako jedyny klub z województwa lubelskiego

Kiermasz książek i talentów dla Marysi przy ul. Lubartowskiej 77
19 sierpnia 2018, 12:00

Kiermasz książek i talentów dla Marysi przy ul. Lubartowskiej 77 5 0

Co Gdzie Kiedy. 19 sierpnia o godz. 12 w Lublinie przy ul. Lubartowskiej 77 odbędzie się akcja charytatywna na rzecz chorej na raka Marysi. Organizatorzy zapraszają na kiermasz książek i talentów.

Ciężko chora pacjentka dwa razy przyszła na wyznaczoną wizytę. Lekarza nie zastała
Alarm 24

Ciężko chora pacjentka dwa razy przyszła na wyznaczoną wizytę. Lekarza nie zastała 60 33

Jest po trzech operacjach, ma zaawansowaną osteoporozę i cierpi na nieustające bóle głowy. Już dwa razy stawiła się na wyznaczoną wizytę w poradni leczenia bólu w Instytucie Medycyny Wsi w Lublinie. Lekarza nigdy w gabinecie nie było.

Hetman rozbił MKS Ryki 5:0, Kryształ lepszy od Powiślaka

Hetman rozbił MKS Ryki 5:0, Kryształ lepszy od Powiślaka 6 1

Udanie nowy sezon rozpoczął główny kandydat do awansu. Hetman Zamość rozbił w środę na własnym boisku MKS Ryki 5:0. W najciekawszym meczu pierwszej serii gier Kryształ Werbkowice ograł Powiślaka 2:1

Trębacze w Lublinie. Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich [zdjęcia]
galeria

Trębacze w Lublinie. Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich [zdjęcia] 10 3

Jubileuszowy XXV Ogólnopolski Przegląd Hejnałów Miejskich w środę odbył się w Lublinie.

Wąwolnica: Obraz w prezencie na rocznicę zjawienia Matki Bożej
galeria

Wąwolnica: Obraz w prezencie na rocznicę zjawienia Matki Bożej 14 5

W środę parafia uczciła 740-lecie zjawienia Matki Bożej w Kęble. Z tej okazji Stanisław Bodes namalował obraz ilustrujący tamto wydarzenie. W sanktuarium odsłonięto powiększoną kopię ofiarowanej pracy.

Sygnał - Stal 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Sygnał - Stal 2:0. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 10 1

Na inaugurację sezonu Unia Wilkołaz poważnie postraszyła rezerwy Avii, ale ostatecznie okazała się minimalnie słabsza. Z kolei w starciu Sygnał Lublin – Stal Poniatowa niespodziewanie lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 2:0

Duże opóźnienia na przebudowie linii kolejowej Dęblin-Lublin. Pociągi pojadą dopiero na wiosnę
galeria

Duże opóźnienia na przebudowie linii kolejowej Dęblin-Lublin. Pociągi pojadą dopiero na wiosnę 77 19

Poważne opóźnienia na przebudowie linii kolejowej nr 7. Spółka PKP PLK informuje o kłopotach z terminowością prac, jakie notuje generalny wykonawca.

Grom bezlitosny dla Victorii. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Grom bezlitosny dla Victorii. Wyniki zamojskiej klasy okręgowej 1 0

W derbowym starciu Grom Różaniec nie dał żadnych szans Victorii Łukowa Chmielek i pokonał na własnym obiekcie lokalnego rywala aż 5:0