Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2019 r.
13:19

Nowy dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej. "Pewne decyzje będzie trzeba podjąć bardzo szybko"

20 25 A A
Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie
Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie (fot. Maciej Kaczanowski / archiwum)

Krzysztof Skubis, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. ekonomicznych i administracyjnych SPSK4 w Lublinie będzie kierował szpitalem wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Taką decyzję podjął we wtorek zarząd województwa. Nowy dyrektor zacznie pełnić obowiązki 18 listopada.

Aktualizacja artykułu: 5 listopada 2019 r. 15:58
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Sytuacja szpitala przy al. Kraśnickiej jest bardzo trudna, ze względu na wielomilionowe zadłużenie. Na pewno trzeba przeanalizować przyczyny, które doprowadziły do narastania długu przez lata. Dopiero wtedy będzie można podjąć konkretne działania - zaznacza Krzysztof Skubis. - Będzie to wymagało ciężkiej pracy i zrozumienia ze strony dyrekcji, pracowników, a także organu założycielskiego. Tak trudnej sytuacji nie uda się uzdrowić w miesiąc czy dwa. Nie wykluczam, że pewne decyzje będzie trzeba podjąć bardzo szybko. Będzie to zależało m.in. od „niespodzianek”, które czekają na mnie w szpitalu. Chodzi np. o decyzje podjęte przez mojego poprzednika, które mogą mieć teraz konsekwencje finansowe.

Dodaje, że konieczne jest też szukanie nowych usług i możliwości działania, które wpłyną na rozwój szpitala i poprawę jego sytuacji finansowej.

– Do końca przyszłego tygodnia pan dyrektor pełni obowiązki w naszym szpitalu. Nie zapadły jeszcze decyzje personalne co do osoby, która przejmie jego obowiązki – mówi Marta Podgórska, rzeczniczka SPSK4 w Lublinie. – Takie decyzje zostaną podjęte prawdopodobnie bliżej 18 listopada. Na pewno nie będziemy likwidować tego strategicznego dla nas stanowiska. Nie mamy też obowiązku prawnego, żeby ogłaszać konkurs.

Krzysztof Skubis jest absolwentem zarządzania i marketingu na Politechnice Lubelskiej oraz podyplomowych studiów z zarządzania w służbie zdrowia. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe związane z pracą w służbie zdrowia. W latach 1999-2005 roku był związany z Lubelską Regionalną Kasą Chorych, a potem Lubelskim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia. Przeszedł różne szczeble kariery: od specjalisty ds. analiz i planowania po naczelnika wydziału Analiz Ekonomiczno-Medycznych. Od 2005 roku był zastępca dyrektora ds. ekonomicznych i administracyjnych SPSK4.

We wtorek zebrała się komisja w sprawie konkursu na dyrektora szpitala wojewódzkiego w Białej Podlaskiej. Na to stanowisko jest dwóch chętnych. Zarząd województwa podejmie w tej sprawie decyzję prawdopodobnie 12 listopada.

Krzysztof Skubis
e-Wydanie

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 o 13:23
+28
Może nowemu dyrektorowi uda się wymóc na wszystkich pacjentach oraz pracownikach szpitala, że auta należy parkować na terenie szpitala w prawidłowy sposób. Jest kilka aut premium, które lubią sobie parkować na dojazdach do SORów/izb przyjęć.
Avatar
Rom / 5 listopada 2019 o 14:52
+24
Zegnaj dyrekrorze Skubis- majwyzsza pora okazywać brak szacunku do ludzi w innej placówce- a pani Podgroska jak zwykle mija się z prawdą- wszyscy wiemy kto bedzie nowym dyrem ekonomicznym i mecenas Podgórska równiez- nazwisko jest dawno znane i jak to bywa w psk4 niech dziennikarze sprawdza z kim po rodzinie bedzie nowy dyrektor- mecenas z gory zapowiada ze konkursu byc nie musi i sprawa jasna......
Avatar
Szok / 5 listopada 2019 o 18:32
+19
No jak kto zięć....bedzie dyrektorem....
Avatar
ja / 5 listopada 2019 o 14:06
+19
Dziękujemy dobrodziejowi za pracę w spsk4. Teraz inni niech się z nim męczą.
Avatar
oplop / 5 listopada 2019 o 14:54
+16
Kawał chama i prostaka. Aż dziw bierze że tacy ludzie są desygnowani na stanowiska dyrektorskie i kierownicze. Teraz na Krasnickich będa się nim meczyć
Avatar
Fan / 6 listopada 2019 o 11:43
+13
A co ? pani B.G została wydalona z psk1, ale wcześniej szybowała w NFZ , przyczyniła się do ewakuacji dyrektora ds. Medycznych w NFZ i naczelnego również tam . Pani Pitera miała „ przyjrzeć „ się jej specyficznemu kontraktowaniu umow z Świadczeniobiorcami” i uciekła na równie ciepła posadkę do Psk1 , gdzie przyczyniła się do zwolnienia wielu długoletnich pracowników .... Teraz ma błogosławieństwo z Umlub i zapewne obiecane stanowisko naczelnego Dyr w spsk4 . najpierw wywalilipoprzednia Dyr. Ds. Med , żeby mogła bezpiecznie wyładować w szpitalu , potem zaczęła dyskredytować Dyr ds. Ekon- szczęśliwie zdołał uciec , przed wydaniem wyroku. Teraz tylko podkopie Pana Dyrektora na Umlub , uzyska poparcie i hop jest Naczelna . To bardzo niebezpieczna kobieta i głęboko zakompleksiona - nigdy nie wykonywała zawodu lekarza , po studiach została wsadzona do KChorych ... współczuje pracownikom SPsK4
A co ? pani B.G została wydalona z psk1, ale wcześniej szybowała w NFZ , przyczyniła się do ewakuacji dyrektora ds. Medycznych w NFZ i naczelnego również tam . Pani Pitera miała „ przyjrzeć „ się jej specyficznemu kontraktowaniu umow z Świadczeniobiorcami” i uciekła na równie ciepła posadkę do Psk1 , gdzie przyczyniła się do zwolnienia wielu długoletnich pracowników .... Teraz ma błogosławieństwo z Umlub i zapewne obiecane stanowisko naczelnego Dyr w spsk4 . najpierw wywalilipoprzednia Dyr. Ds. Med , żeby mogła bezpiecznie wyładować w szpita... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2019 o 18:00
+12
Z komentarzy wnoszę, że dyrektor nie ma wielu fanów...
Avatar
a co? / 5 listopada 2019 o 17:58
+11
a co w psk4 robi ta nowa pani dyrektor do spraw lecznictwa? czym ta pani się wsławiła w psk1 ze awansowała do psk4 bo my jakos nie mozemy znalezc zadnych osiagniec pani dyrektor, cala dyrekcja psk4 zostala juz zmieniona, zmiany tez w dzieciecym i psk1 i to wszytsko w jednym czasiee, moze rzecznik UM sie wypowie co sie dzieje i co to za przesuwanie ludzi?
Avatar
bye / 5 listopada 2019 o 18:47
+9
w pakiecie z panem Skubisem oddamy na Kraśnickie też kierowniczkę kadr- za free!!!
Avatar
Jan / 5 listopada 2019 o 14:09
+8
Titanic to pikuś w stosunku do tego szpitala. Chyba Pan Skubis nie wie co robi albo nie ma wyjścia.
Avatar
Zniesmaczoność / 13 listopada 2019 o 18:58
+2
W artykule podano, że Pani Podgórska - radca prawny SPSK 4 powiedziała, że szpital nie ma obowiązku organizować konkurs na dyrektora ekonomicznego  szpitala. Ten szpital od zawsze działał w oparciu o nepotyzm. Podobnie przecież było z wyborem dyrektora naczelnego Radosława Starownika. Wskoczył na stanowisko dzięki PSL -owemu tatusiowi a nie przez konkurs. Obecny dyrektor SPSK 4 Radosław Starownik kiedyś był lekarzem i przede wszystkim człowiekiem a teraz dla utrzymania stołka dyrektorskiego tak się sprzedał, że zarówno dobro chorych jak i personelu nic dla niego nie znaczy. Jak długo Panie Ministrze Zdrowia to można znosić? SPSK 4 powinno mieć nowego dyrektora naczelnego. Kogoś uczciwego i ludzkiego. 
W artykule podano, że Pani Podgórska - radca prawny SPSK 4 powiedziała, że szpital nie ma obowiązku organizować konkurs na dyrektora ekonomicznego  szpitala. Ten szpital od zawsze działał w oparciu o nepotyzm. Podobnie przecież było z wyborem dyrektora naczelnego Radosława Starownika. Wskoczył na stanowisko dzięki PSL -owemu tatusiowi a nie przez konkurs. Obecny dyrektor SPSK 4 Radosław Starownik kiedyś był lekarzem i przede wszystkim człowiekiem a teraz dla utrzymania stołka dyrektorskiego tak się sprzedał, że zarówno dobro chorych jak i pe... rozwiń
Avatar
Angie / 12 listopada 2019 o 21:54
0
nie rozumiem jak ten komentarz ma się do artykułu. na Grenadierów też jest taki bałagan na parkingu i na Jaczewskiego też nie lepiej
Avatar
Angie / 12 listopada 2019 o 21:51
+1
szkoda że jeszcze nie tak dawno pracownicy DHS i sterylizacja na umowach mieli mniej niż najniższa krajowa.... to z czego tu zabierać? 
Avatar
pracownik szpitala NP / 12 listopada 2019 o 19:33
0
My też chcemy takiego Dyrektora- z tzw prawdziwego zdarzenia, ekonomistę,a nie psychiatrę!. Może jest jeszcze drugi taki to go proszę zamiast obecnego 
Avatar
Gość / 9 listopada 2019 o 11:02
+1
Ciekawe czy nowy dyrektor załatwi dodatkowe pieniądze bo chorych nie ubywa a wprost przeciwnie, wciąż przybywa.
Avatar
Gość / 8 listopada 2019 o 17:23
+4
Szkoda że odszedł z psk4 bo tamten szpital też w świetnej kondycji. Kilkanaście milionów straty i ograniczenie świadczeń dla chorych aby ratować sytuację. Można poczytać inny artykuł na DW.
Avatar
:( / 6 listopada 2019 o 18:00
+5
Szkoda, że dyrektor Skubis odchodzi. Nie ma, nie było i nie będzie takiego człowieka na tym stanowisku. Odpowiedzialny, rzeczowy, merytoryczny. Dużo dobrego zrobił dla tego Szpitala. Przy tym zawsze uśmiechnięty, życzliwy, pomocny. Przykro, że tacy ludzie są " ewakuowani". Nic dobrego nie czeka w SPSK4. Zmiany jakie robi UM nie są dobre i przemyślane. Takimi nieprzemyślanymi decyzjami doprowadza się Szpitale do ruiny. Najbardziej szkoda, że dyrektor naczelny tej placówki nie zrobił nic, aby takiego fachowca jak dyr. Skubis zatrzymać tylko pozwolił mu odejść. Przykre. :( Panie Dyrektorze Skubis- mimo wszystko gratuluję awansu i życzę wytrwałości i życzliwych osób w nowej placówce.
Szkoda, że dyrektor Skubis odchodzi. Nie ma, nie było i nie będzie takiego człowieka na tym stanowisku. Odpowiedzialny, rzeczowy, merytoryczny. Dużo dobrego zrobił dla tego Szpitala. Przy tym zawsze uśmiechnięty, życzliwy, pomocny. Przykro, że tacy ludzie są " ewakuowani". Nic dobrego nie czeka w SPSK4. Zmiany jakie robi UM nie są dobre i przemyślane. Takimi nieprzemyślanymi decyzjami doprowadza się Szpitale do ruiny. Najbardziej szkoda, że dyrektor naczelny tej placówki nie zrobił nic, aby takiego fachowca jak dyr. Skubis zatrz... rozwiń
Avatar
my / 6 listopada 2019 o 16:10
-2
Jak ktoś może uratować ten szpital to tylko On :) Fachowiec. Świetny Człowiek. Gratulujemy "Kraśnickim"- farciarze.
Avatar
Marek / 6 listopada 2019 o 12:10
-2
Nie hejtujcie  na Dyrektora  Skubisa  to  wysokiej klasy ekonomista  sfery budżetowej szkoda  tylko że odszedł z  PSK4. Pozdrawiam Pana
Avatar
Fan / 6 listopada 2019 o 11:43
+13
A co ? pani B.G została wydalona z psk1, ale wcześniej szybowała w NFZ , przyczyniła się do ewakuacji dyrektora ds. Medycznych w NFZ i naczelnego również tam . Pani Pitera miała „ przyjrzeć „ się jej specyficznemu kontraktowaniu umow z Świadczeniobiorcami” i uciekła na równie ciepła posadkę do Psk1 , gdzie przyczyniła się do zwolnienia wielu długoletnich pracowników .... Teraz ma błogosławieństwo z Umlub i zapewne obiecane stanowisko naczelnego Dyr w spsk4 . najpierw wywalilipoprzednia Dyr. Ds. Med , żeby mogła bezpiecznie wyładować w szpitalu , potem zaczęła dyskredytować Dyr ds. Ekon- szczęśliwie zdołał uciec , przed wydaniem wyroku. Teraz tylko podkopie Pana Dyrektora na Umlub , uzyska poparcie i hop jest Naczelna . To bardzo niebezpieczna kobieta i głęboko zakompleksiona - nigdy nie wykonywała zawodu lekarza , po studiach została wsadzona do KChorych ... współczuje pracownikom SPsK4
A co ? pani B.G została wydalona z psk1, ale wcześniej szybowała w NFZ , przyczyniła się do ewakuacji dyrektora ds. Medycznych w NFZ i naczelnego również tam . Pani Pitera miała „ przyjrzeć „ się jej specyficznemu kontraktowaniu umow z Świadczeniobiorcami” i uciekła na równie ciepła posadkę do Psk1 , gdzie przyczyniła się do zwolnienia wielu długoletnich pracowników .... Teraz ma błogosławieństwo z Umlub i zapewne obiecane stanowisko naczelnego Dyr w spsk4 . najpierw wywalilipoprzednia Dyr. Ds. Med , żeby mogła bezpiecznie wyładować w szpita... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 0

Trwa rekrutacja do projektów wdrażanych przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020 (RPO WL).

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie!

W drodze do zatrudnienia … - bon na zasiedlenie! 0

Czym jest bon na zasiedlenie dla bezrobotnego do 30 roku życia i kto może się o niego ubiegać? Jeżeli jesteś osobą bezrobotną do 30 roku życia zarejestrowaną w powiatowym/miejskim urzędzie pracy (PUP/MUP), to możesz ubiegać się o bon na zasiedlenie, który stanowi gwarancję przyznania środków finansowych na pokrycie kosztów zamieszkania w związku z podjęciem zatrudnienia, innej pracy zarobkowej lub działalności gospodarczej poza miejscem dotychczasowego zamieszkania.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 22.11.2019 0 0

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego

W poszukiwaniu ofiar terroru komunistycznego 0 0

Instytut Pamięci Narodowej zakończył poszukiwania szczątków ofiar terroru komunistycznego z lat 40. na cmentarzu przy ulicy Unickiej w Lublinie. Wszystko wskazuje na to, że wydobyto szczątki więźniów przetrzymywanych na Zamku Lubelskim.

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta

Start Lublin – GTK Gliwice 78:72. Zdecydowała czwarta kwarta 0 2

Tym razem koszykarze Davida Dedka musieli się mocno napracować na zwycięstwo, ale zanotowali siódmą wygraną w sezonie. W czwartek Start pokonał u siebie GTK Gliwice 78:72.

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny]

Parkowanie w Lublinie zdrożeje. Zła wiadomość dla posiadaczy aut hybrydowych [nowe ceny] 30 69

Miejscy radni uchwalili dziś wieczorem nowe zasady i ceny postoju w Strefie Płatnego Parkowania. Przykłady? W ścisłym centrum pierwsza godzina zdrożeje z 3 zł na 3,90 zł. Mieszkańcy strefy kupią tańszy karnet tylko pod warunkiem, że rozliczają PIT w Lublinie. A posiadacze hybryd nie będą już zwolnieni z opłat za parkowanie

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok

Nowy cmentarz w Lublinie ma być większy od tego na Majdanku. Planują też spopielarnię zwłok 16 58

W czwartek poznaliśmy projekt planu zagospodarowania terenów przy ul. Bohaterów Września, gdzie ma powstać nowy cmentarz komunalny, większy niż ten na Majdanku. Miejscy planiści proponują, by powstała tu także spopielarnia zwłok. Czy to dobry pomysł? Uwagi można zgłaszać Urzędowi Miasta do 30 grudnia

Akwarele Michała Suffczyńskiego
23 listopada 2019, 18:00

Akwarele Michała Suffczyńskiego 0 0

„Chwile zatrzymane” to tytuł wystawy prac artysty o których krytycy piszą, że cechuje je ogromna dbałość o jakość wypowiedzi malarskiej i wyrafinowany warsztat akwarelowego wirtuoza

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów

Lublin: Miasto opłaci dodatkowe patrole policjantów 1 5

Ponad ćwierć miliona złotych ma wydać w przyszłym roku samorząd Lublina na opłacenie dodatkowych patroli policji, które będą chodzić po ustalonych przez miasto trasach.

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie w nietypowym stylu [zdjęcia] 0 7

W niedzielę hotel Ibis Styles Lublin Stare Miasto zaprasza na Dzień Otwarty. Od godz. 10 do 17 oprowadzanie po wszystkich zakamarkach i mały poczęstunek.

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą

Nowy dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej: Jestem optymistą 4 7

Rozmowa z Adamem Chodzińskim, nowym dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej.

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku

Wyższe podatki w Lublinie. Wzrosną od stycznia 2020 roku 15 35

Radni zatwierdzili w czwartek prezydencki pomysł na podwyżkę podatku od nieruchomości, którego obecne stawki obowiązują już drugi rok. Przyszłoroczne mają być większe. Podatek za 60-metrowe mieszkanie wzrośnie o 1,5 zł, w przypadku centrów handlowych podwyżka będzie liczona w dziesiątkach tysięcy złotych

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia, wideo] 125 28

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 3 23

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 70 36

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.