Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2014 r.
8:30
Edytuj ten wpis

Jest pomysł na rozładowanie korków na al. Warszawskiej. Ale na razie nic z tego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 27 A A

Swój pomysł na rozładowanie korków na al. Warszawskiej przesłał do nas jeden z Czytelników. - Rozwiązanie jest bardzo ciekawe - przyznaje Ratusz. Ale zastrzega, że zmian nie da się wprowadzić... przez najbliższe pięć lat.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Korki na al. Warszawskiej tworzą się zwłaszcza rano, na odcinku od ul. Zbożowej do nowego wiaduktu. Jedną z przyczyn jest to, że dość późno rozdzielany jest ruch samochodów jadących na wprost i tych skręcających w lewo. Jeden z mieszkańców, pan Marek poszedł o krok dalej i sam opracował nową organizację ruchu, z przebudową drogi i zmianą oznakowania włącznie.

W największym skrócie zmiana ta skutkowałaby wydzieleniem na al. Warszawskiej, jeszcze przed skrzyżowaniem ze Sławinkowską, dwóch pasów do jazdy na wprost i jednego do skrętu w lewo. Teraz jest tylko po jednym pasie. Za skrzyżowaniem miałyby się znajdować dwa pasy do jazdy na wprost i jeden do zjazdu w prawo na łącznicę. Ubyłby za to jeden pas w kierunku przeciwnym.

- Na pewno ta propozycja wymaga jeszcze dopracowania, ale proszę potraktować ją jako głos w dyskusji, jak pozbyć się korków na tym odcinku, zwłaszcza w godzinach porannych - pisze do nas Czytelnik Marek.
- Rozwiązanie jest bardzo ciekawe - stwierdza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. - Jednak proponowane zmiany wymagają zasadniczych zmian w geometrii drogi, w tym przesunięcia wyspy oraz przebudowy sygnalizacji, a więc z uwagi na pięcioletnią trwałość projektu nie są formalnie możliwe teraz do wdrożenia.

Wspomniany okres trwałości wymagany jest przy unijnych inwestycjach i oznacza, że przez ten czas nie można w znaczący sposób zmodyfikować tego, co zostało zbudowane. W przeciwnym razie można stracić dotację z funduszy Unii Europejskiej.

- Proponowane zmiany z pewnością pozwoliłyby na lepszy niż jest to obecnie rozkład kolejki i skrócenie jej zasięgu - przyznaje Kieliszek. - Niemniej układ ulic jest systemem naczyń połączonych i zaproponowana zmiana spowoduje po prostu przeniesienie korków na następne skrzyżowanie. Pierwszym w kolejności jest to na wiadukcie.

Jedno, na co w tej chwili można liczyć od miasta, to ewentualne zmiany ustawienia sygnalizacji. - Ale wymaga to jeszcze obserwacji w terenie - zastrzegają urzędnicy i przyznają, że o całkowitej likwidacji korków nie może być mowy.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Piotr / 22 grudnia 2014 r. o 00:56
0

Zatoczka autobusowa przed światłami to swoista wisienka na torcie! Dodatkowo spowalnia ruch. Czy projektant tego skrzyżowania nie wie, że ludzie jadą rano do pracy "na raz" a wracają rozproszeni? Wystarczy zmienić proporcje, jeden pas na Sławinek, dwa do Lublina. Przed remontem drogi jechaliśmy do centrum dwoma pasami, teraz jednym. Ręce opadają :( Kto to projektował? Kto zatwierdził? 

Avatar
Robert / 17 grudnia 2014 r. o 23:51
0

W największym skrócie to na wiadukcie mają być dwa pasy mają być do jazdy do Lublina a jeden pas do jazdy z Lublina do Warszawy. Szczególnie, że z góry od Lublina zjeżdza się jedny, pasem a od Warszawy zjeżdza się dwoma pasami.

To idioda projektakt odwrócił tę zasadę na samym wiadukcie i zepsuł kompletnie.

Tego nie da się przeprowadzic małymi kosztami bo na wiadukcie pobudowali wysepki i postawili na nich sygnalizatory.

Tylko że przez bład jednego czy kilku ludzi musi się meczyć teraz kilkanaście tysięcy ludzi codziennie ?

Avatar
Adi / 17 grudnia 2014 r. o 19:37
0
Trzeba przyznać ze od czasu zakończenia budowy drogi kolejka samochodów może i krótsza ale dłużej się czeka. Co za idiota zaprojektował to skrzyżowanie ???
Avatar
Adi / 17 grudnia 2014 r. o 19:37
0
Trzeba przyznać ze od czasu zakończenia budowy drogi kolejka samochodów może i krótsza ale dłużej się czeka. Co za idiota zaprojektował to skrzyżowanie ???
Avatar
Gość / 17 grudnia 2014 r. o 18:48
0

takie jest "prawo unijne" - najprościej rzecz ujmując

proponuję trochę sie douczyć, doczytać zanim napisze się tak żenujący komentarz!!!

Kto zawierał taki kontrakt na 5 lat ? czy jeszcze pracuje ? Niech upublicznią dane kto to taki  "mądry" zawiera takie kontrakty. Dlaczego go chroni prawo?

Avatar
Gość / 17 grudnia 2014 r. o 18:14
0

bez przesady, to nie interwencja w budowlę a tylko zmiana organizacyjna

No to organizuj i opowiadaj jak jechać, korzystając z ekspresówki z Jastkowa np. do Piask a potem z Piask do Jastkowa. Gdzie wjeżdżać na ekspresówkę i gdzie zjeżdzać?

Avatar
?? / 17 grudnia 2014 r. o 16:37
0

tak znamy to, ty byś zawarł na rok z opcją przedłużenia i do tego jeszcze pewnie tak byś kontrakt skonstruował, że nic by nie trzeba było płacić

Gościu to ty jesteś tą osobą? To jesteś szybki i mądry w przepisach-lukach prawnych  Ale jakie ma to przełożenie na społeczny interes?

Avatar
ojoj / 17 grudnia 2014 r. o 16:33
0

Na terenie Gminy Jastków powinno być połączenie starej DK 17/12 z ekspresówką (może nawet z obydwoma). Nikt z Pociechy a tym bardziej z Dębówki nie zawraca do Bogucina, aby koło "Bidy" wjechać na ekspresówkę i potem do Lublina.  I odwrotnie. Pewnie mniej pojazdów byłoby na Warszawskiej. :)

źle oznakowany wjazd na wiadukt z 2-pasmówki.

Zamiast: Sławinek, np Jastków, Przytoczno to jest: PRZYTOCZNO(??) i dopiero potem Sławinek ale nie wiadomo jak do Baraku, Dębówki. Ale jest PRZYTOCZNO!

A i ten wjazd można przeoczyć i z powrotem zjechać na 2-pasmówkę do W-wy.

Ten kto tam mieszka to wie, ale ten co nie mieszka tam to nie wie dokąd jedzie: do Przytoczna(?) a nie na Sławinek ? Brak oznakowania że w końcu można stamtąd przejechać pod wiaduktem do

W-wy  -bardzo mylące.  :huh:

 Jadąc z Jastkowa jeżdżąc wielokrotnie z powrotem wjeżdżałam na 2--pasmówkę do W-wy

Przed mostem też jest źle oznakowane.  :blink:

Podobnie kręcił się jakiś z obcą rejestracją i z powrotem pojechał do Warszawy   bo nie zauważył że musi przejechać przez most na Sławinku... :wub: ojej!

źle oznakowany wjazd na wiadukt z 2-pasmówki.

Zamiast: Sławinek, np Jastków, Przytoczno to jest: PRZYTOCZNO(??) i dopiero potem Sławinek ale nie wiadomo jak do Baraku, Dębówki. Ale jest PRZYTOCZNO!

A i ten wjazd można przeoczyć i z powrotem zjechać na 2-pasmówkę do W-wy.

Ten kto tam mieszka to wie, ale ten co nie mieszka tam to nie wie dokąd jedzie: do Przytoczna(?) a nie na Sławinek ? Brak oznakowania że w końcu można stamtąd przejechać pod wiaduktem do

W-wy  -bardzo mylące.  :huh:

... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2014 r. o 16:30
0

tak znamy to, ty byś zawarł na rok z opcją przedłużenia i do tego jeszcze pewnie tak byś kontrakt skonstruował, że nic by nie trzeba było płacić

Avatar
?? / 17 grudnia 2014 r. o 16:16
0

Kto zawierał taki kontrakt na 5 lat ? czy jeszcze pracuje ? Niech upublicznią dane kto to taki  "mądry" zawiera takie kontrakty. Dlaczego go chroni prawo?

Avatar
Piotr / 22 grudnia 2014 r. o 00:56
0

Zatoczka autobusowa przed światłami to swoista wisienka na torcie! Dodatkowo spowalnia ruch. Czy projektant tego skrzyżowania nie wie, że ludzie jadą rano do pracy "na raz" a wracają rozproszeni? Wystarczy zmienić proporcje, jeden pas na Sławinek, dwa do Lublina. Przed remontem drogi jechaliśmy do centrum dwoma pasami, teraz jednym. Ręce opadają :( Kto to projektował? Kto zatwierdził? 

Avatar
Robert / 17 grudnia 2014 r. o 23:51
0

W największym skrócie to na wiadukcie mają być dwa pasy mają być do jazdy do Lublina a jeden pas do jazdy z Lublina do Warszawy. Szczególnie, że z góry od Lublina zjeżdza się jedny, pasem a od Warszawy zjeżdza się dwoma pasami.

To idioda projektakt odwrócił tę zasadę na samym wiadukcie i zepsuł kompletnie.

Tego nie da się przeprowadzic małymi kosztami bo na wiadukcie pobudowali wysepki i postawili na nich sygnalizatory.

Tylko że przez bład jednego czy kilku ludzi musi się meczyć teraz kilkanaście tysięcy ludzi codziennie ?

Avatar
Adi / 17 grudnia 2014 r. o 19:37
0
Trzeba przyznać ze od czasu zakończenia budowy drogi kolejka samochodów może i krótsza ale dłużej się czeka. Co za idiota zaprojektował to skrzyżowanie ???
Avatar
Adi / 17 grudnia 2014 r. o 19:37
0
Trzeba przyznać ze od czasu zakończenia budowy drogi kolejka samochodów może i krótsza ale dłużej się czeka. Co za idiota zaprojektował to skrzyżowanie ???
Avatar
Gość / 17 grudnia 2014 r. o 18:48
0

takie jest "prawo unijne" - najprościej rzecz ujmując

proponuję trochę sie douczyć, doczytać zanim napisze się tak żenujący komentarz!!!

Kto zawierał taki kontrakt na 5 lat ? czy jeszcze pracuje ? Niech upublicznią dane kto to taki  "mądry" zawiera takie kontrakty. Dlaczego go chroni prawo?

Avatar
Gość / 17 grudnia 2014 r. o 18:14
0

bez przesady, to nie interwencja w budowlę a tylko zmiana organizacyjna

No to organizuj i opowiadaj jak jechać, korzystając z ekspresówki z Jastkowa np. do Piask a potem z Piask do Jastkowa. Gdzie wjeżdżać na ekspresówkę i gdzie zjeżdzać?

Avatar
?? / 17 grudnia 2014 r. o 16:37
0

tak znamy to, ty byś zawarł na rok z opcją przedłużenia i do tego jeszcze pewnie tak byś kontrakt skonstruował, że nic by nie trzeba było płacić

Gościu to ty jesteś tą osobą? To jesteś szybki i mądry w przepisach-lukach prawnych  Ale jakie ma to przełożenie na społeczny interes?

Avatar
ojoj / 17 grudnia 2014 r. o 16:33
0

Na terenie Gminy Jastków powinno być połączenie starej DK 17/12 z ekspresówką (może nawet z obydwoma). Nikt z Pociechy a tym bardziej z Dębówki nie zawraca do Bogucina, aby koło "Bidy" wjechać na ekspresówkę i potem do Lublina.  I odwrotnie. Pewnie mniej pojazdów byłoby na Warszawskiej. :)

źle oznakowany wjazd na wiadukt z 2-pasmówki.

Zamiast: Sławinek, np Jastków, Przytoczno to jest: PRZYTOCZNO(??) i dopiero potem Sławinek ale nie wiadomo jak do Baraku, Dębówki. Ale jest PRZYTOCZNO!

A i ten wjazd można przeoczyć i z powrotem zjechać na 2-pasmówkę do W-wy.

Ten kto tam mieszka to wie, ale ten co nie mieszka tam to nie wie dokąd jedzie: do Przytoczna(?) a nie na Sławinek ? Brak oznakowania że w końcu można stamtąd przejechać pod wiaduktem do

W-wy  -bardzo mylące.  :huh:

 Jadąc z Jastkowa jeżdżąc wielokrotnie z powrotem wjeżdżałam na 2--pasmówkę do W-wy

Przed mostem też jest źle oznakowane.  :blink:

Podobnie kręcił się jakiś z obcą rejestracją i z powrotem pojechał do Warszawy   bo nie zauważył że musi przejechać przez most na Sławinku... :wub: ojej!

źle oznakowany wjazd na wiadukt z 2-pasmówki.

Zamiast: Sławinek, np Jastków, Przytoczno to jest: PRZYTOCZNO(??) i dopiero potem Sławinek ale nie wiadomo jak do Baraku, Dębówki. Ale jest PRZYTOCZNO!

A i ten wjazd można przeoczyć i z powrotem zjechać na 2-pasmówkę do W-wy.

Ten kto tam mieszka to wie, ale ten co nie mieszka tam to nie wie dokąd jedzie: do Przytoczna(?) a nie na Sławinek ? Brak oznakowania że w końcu można stamtąd przejechać pod wiaduktem do

W-wy  -bardzo mylące.  :huh:

... rozwiń
Avatar
Gość / 17 grudnia 2014 r. o 16:30
0

tak znamy to, ty byś zawarł na rok z opcją przedłużenia i do tego jeszcze pewnie tak byś kontrakt skonstruował, że nic by nie trzeba było płacić

Avatar
?? / 17 grudnia 2014 r. o 16:16
0

Kto zawierał taki kontrakt na 5 lat ? czy jeszcze pracuje ? Niech upublicznią dane kto to taki  "mądry" zawiera takie kontrakty. Dlaczego go chroni prawo?

Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie: Groźny wypadek z udziałem dwóch aut. Jedna osoba zginęła, trzy są ranne

Lubelskie: Groźny wypadek z udziałem dwóch aut. Jedna osoba zginęła, trzy są ranne

Jedna osoba zginęła, a trzy kolejne są ranne - to bilans wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem w Kocku.

Nie wybiera się koloru "szalupy ratunkowej". Powstała fundacja, która edukuje o szczepieniach
Magazyn

Nie wybiera się koloru "szalupy ratunkowej". Powstała fundacja, która edukuje o szczepieniach

Wierzymy głęboko, że twarde dane i rzeczowa argumentacja broni się sama w wielu przypadkach – rozmowa z Anną Denslow, współzałożycielką Fundacji „Szczepienia – rozwiewamy wątpliwości”, która propaguje rzetelne informacje na temat szczepień, w tym przeciwko COVID-19.

Mieszkańcy tej miejscowości boją się korzystać z bieżącej wody. "Przekroczona zawartość niklu"
Reportaż Uwagi! TVN
film

Mieszkańcy tej miejscowości boją się korzystać z bieżącej wody. "Przekroczona zawartość niklu"

Od kilku miesięcy mieszkańcy podwrocławskiej Sobótki boją się korzystać z wody płynącej z kranów. Coraz więcej osób skarży się na dolegliwości żołądkowe i problemy skórne.

Wirusolog o liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce: Jesteśmy w okresie stabilizacji

Wirusolog o liczbie zakażeń koronawirusem w Polsce: Jesteśmy w okresie stabilizacji

Po kolejnym wzroście liczby zakażeń koronawirusem jesteśmy w okresie stabilizacji - powiedział w sobotę PAP wirusolog prof. Włodzimierz Gut. Podkreślił, że rozwój sytuacji będzie zależał od ruchliwości obywateli, w szczególności podczas majówki.

Podhale Nowy Targ – Stal Kraśnik 1:1. Mogli nawet wygrać

Podhale Nowy Targ – Stal Kraśnik 1:1. Mogli nawet wygrać

Niepokonany w tym roku rywal, który dodatkowo wygrał pięć meczów z rzędu. Niewielu stawiało w sobotę na Stal Kraśnik w starciu z Podhalem Nowy Targ. A tymczasem drużyna Marcina Wróbla sprawiła niespodziankę i wywiozła z trudnego terenu jeden punkt po remisie 1:1. Co ciekawe, niebiesko-żółci zdobyli pierwszego gola w lidze od około… 350 minut.

Pogrzeb królewski, ale prywatny. Rodzina pożegnała księcia Filipa
film

Pogrzeb królewski, ale prywatny. Rodzina pożegnała księcia Filipa

Windsor, Wielka Brytania. Rodzina królewska pożegnała zmarłego księcia Filipa. Uroczystości ze względu na epidemię były skromne, uczestniczyło w nich zaledwie 30 osób. Książę spoczął w królewskiej krypcie na zamku w Windsorze.

Regulamin, kosze, a może fotopułapka? Chcą uprzątnięcia terenów zielonych w Lubartowie

Regulamin, kosze, a może fotopułapka? Chcą uprzątnięcia terenów zielonych w Lubartowie

22 osoby podpisały się pod petycją do burmistrza Lubartowa z prośbą o uprzątnięcie terenów zielonych przy kilku ulicach. Problem wraca po każdej zimie. Jak go rozwiązać?

Granit Bychawa – Lublinianka 5:0. Nokaut w pierwszej połowie

Granit Bychawa – Lublinianka 5:0. Nokaut w pierwszej połowie

Rywalizacja w grupie mistrzowskiej Hummel IV ligi rozpoczęła się od meczu Granitu Bychawa z Lublinianką. Podopieczni Dariusza Bodaka w tym roku na razie nie zachwycali, dlatego faworytem byli gospodarze. I wywiązali się z tej roli znakomicie, bo łatwo ograli rywali. Już po 42 minutach było 4:0. W drugiej połowie gospodarze dorzucili jeszcze jedną bramkę

2127 rzutów, 870 celnych. Kto zachwycił, a kto zawiódł w Pszczółce Start Lublin?
Magazyn

2127 rzutów, 870 celnych. Kto zachwycił, a kto zawiódł w Pszczółce Start Lublin?

Epickie boje, występ w Koszykarskiej Lidze Mistrzów i 45,6 procent skuteczności z gry zawodników. A kto wykonał 90 rzutów osobistych i spudłował tylko 3 razy? Pszczółka Start Lublin zakończyła sezon na szóstym miejscu. Czas na podsumowanie.

Były więzień obozu skrytykował powołanie B. Szydło do Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau. "Wszyscy są zdziwieni"
film

Były więzień obozu skrytykował powołanie B. Szydło do Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau. "Wszyscy są zdziwieni"

Warszawa. Członkowie Rady Muzeum Auschwitz-Birkenau rezygnują z zasiadania w tym gremium w proteście przeciwko powołaniu do Rady byłej premier Beaty Szydło. To ich zdaniem upolitycznianie organu, który nadzoruje działalność placówki.

Lublin Jazz Festiwal po raz 12. w lipcu
12 lipca 2021, 0:00

Lublin Jazz Festiwal po raz 12. w lipcu

Poznaliśmy termin tegorocznej odsłony Lublin Jazz Festiwal. Centrum Kultury poinformowało, że ten cieszący się dużą popularnością festiwal dla wielbicieli jazzu odbędzie się w dniach 12-18 lipca.

Lublin: W poniedziałek znów pojedziemy ul. Lipową
galeria

Lublin: W poniedziałek znów pojedziemy ul. Lipową

W poniedziałek ul. Lipowa ma zostać otwarta dla ruchu, nie tylko dla komunikacji miejskiej. Z objazdów wrócą trolejbusy i część autobusów. Równocześnie drogowcy zamkną odcinek ul. Okopowej, a część ruchu przejmą ul. Chopina i Sztajna

Ekspert: Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii

Ekspert: Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii

Mamy prawdopodobnie początek końca trzeciej fali pandemii – ocenił w rozmowie z PAP dr Michał Sutkowski. Podkreślił, że nie oznacza to, że jest dobrze, szczególnie w szpitalach, a do maja liczba zgonów będzie najprawdopodobniej duża.

Parchatka się doczekała. Powstaje nowy chodnik

Parchatka się doczekała. Powstaje nowy chodnik

Trwają prace przy długo oczekiwanym drugim etapie budowy chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 824 w Parchatce koło Puław.

Najpierw muzyka, potem reszta świata. Zeszli się ze sobą w latach 90., płytę nagrali 30 lat później
Magazyn
film

Najpierw muzyka, potem reszta świata. Zeszli się ze sobą w latach 90., płytę nagrali 30 lat później

– W ogóle nie przejmowaliśmy się czymś takim jak sformalizowanie tego, co my robimy. Tym żyliśmy, to była najważniejsza rzecz w naszym życiu, nasz skarb. Tak jest do dzisiaj – mówi Krzysztof Grabań, basista grupy Sezamkova z Dęblina.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!