Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 kwietnia 2014 r.
19:30
Edytuj ten wpis

Juwenalia 2014 w Lublinie: Korowód Al. Racławickimi? Nie ma zgody

113 46 A A

Ratusz i policja poleciły studentom zmienić trasę tradycyjnego korowodu otwierającego cykl juwenaliowych imprez. Ci nie chcą o tym słyszeć. - A my nie możemy zgodzić się na trasę, na którą nie pozwala policja - odpowiadają urzędnicy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Studenci wystąpili do miasta o zgodę na przejście z Krakowskiego Przedmieścia przez Al. Racławickie, ul. Sowińskiego i Głęboką do terenów Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej, gdzie odbędzie się pierwszy koncert. - We wniosku do Urzędu Miasta zaproponowaliśmy tradycyjną trasę przemarszu, która jest niezmienna od lat - mówi Tomasz Tokarski z samorządu uczelnianego KUL, rzecznik prasowy tegorocznych Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. - Zmienił się jedynie kierunek korowodu, który miał wyruszyć z placu Litewskiego w kierunku Politechniki Lubelskiej. Ale na taką trasę, podczas poniedziałkowego spotkania z samorządami studenckimi, nie zgodziła się policja. Drogówka wyliczyła, że korowód z udziałem tirów, ciągników, platform i dorożek miałby kilometr długości. Czyli tyle, ile liczy sobie Krakowskie Przedmieście od Ratusza do Lipowej. - Taki przemarsz zablokowałby Lublin - stwierdza Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego. - W ubiegłym roku były protesty, że przemarsz trwa za długo i że centrum jest zablokowane. Jako jeden z argumentów przeciwko takiej trasie korowodu policjanci i urzędnicy podawali to, co działo się po niedawnym wypadku radiowozu na skrzyżowaniu Al. Racławickich i ul. Sowińskiego. Centrum miasta utknęło w gigantycznych korkach, kompletnie "rozsypał się” rozkład komunikacji miejskiej. Samorządom studenckim zaproponowano inną trasę, która ma być mniej kolizyjna. Korowód przeszedłby z pl. Litewskiego bezpośrednio przez ul. Narutowicza i Nadbystrzycką do politechniki. Jednak przedstawiciele samorządów nie akceptują zaproponowanej przez urzędników trasy. I utrzymują, że stanowisko Ratusza jest dla nich niezrozumiałe. - Przejście tradycyjną trasą pozwala na przemarsz obok najważniejszych ośrodków akademickich naszego miasta- dodaje Tokarski. - Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie przez stosowne służby naszego wniosku. Tymczasem magistrat nie pozostawia złudzeń: wniosek nie ma szans. - Przy wydawaniu decyzji administracyjnej dotyczącej wykorzystania dróg w sposób szczególny opinia policji jest dla nas wiążąca. Nie możemy wydać zgody- stwierdza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. I dodaje, że Ratusz czeka teraz na ruch ze strony studentów.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
student / 10 kwietnia 2014 o 23:05
0

Prezydent Żuk i urzędasy z ratusza chyba zapomnieli że jakby nie studenci to tego miasta wgl nie byłoby na mapie!!! Zakazanie studentom przemarszu który jest tylko raz w roku i do tego wiąże się z nim taka tradycja to debilizm. Jakoś przemarszów PiSu ani POwców nikt nie okroił z trasy... Ale co można pogadać, najważniejsze jest to że Urzędasy z ratusza ani "biznesmeeny" z banków na krakowskim nie będą mogli pojechać na lunch ! I  oczywiście najłatwiej się w takim wypadku zasłonić bezpieczeństwem i wypadkami z przed miesięcy... żenada.. 

Avatar
jk / 10 kwietnia 2014 o 07:53
0

W końcu ktoś im dobitnie wytłumaczył, że samorządy studenckie nie mogą sobie bezkarnie pogrywać z Urzędem. Wszystkie te ich zagrywki wyglądają na dziwną walkę polityczną, w którą ktoś wmanipolowuje studentów... a oni teraz wielkie ofiary z siebie robią we wszystkich mediach. Całe szczęście UMCS pozostaje jedyną normalną i nie uwikłaną w te układy uczelnią. Chwała im za to. Sama na pewno nie pójdę w korowdzie na tą buraczną politechnikę.

Co się nagle stało KULowi i Panu na T., że tak mu zależy na wspólnej imprezie. Z tego co słyszałam to jakiś czas temu był temu przeciwny... czyżby wybory??

To raczej wygląda na to, że Urząd nie pozwala studentom zrobić własnych juwenaliów.. bo wybory właśnie..  a studenci powinni się integrować, by kiedyś dorównać innym miastom..

To raczej wygląda na to, że Urząd nie pozwala studentom zrobić własnych juwenaliów.. bo wybory właśnie..  a studenci powinni się integrować, by kiedyś dorównać innym miastom..

rozwiń
Avatar
Wika / 8 kwietnia 2014 o 23:29
0

W końcu ktoś im dobitnie wytłumaczył, że samorządy studenckie nie mogą sobie bezkarnie pogrywać z Urzędem. Wszystkie te ich zagrywki wyglądają na dziwną walkę polityczną, w którą ktoś wmanipolowuje studentów... a oni teraz wielkie ofiary z siebie robią we wszystkich mediach. Całe szczęście UMCS pozostaje jedyną normalną i nie uwikłaną w te układy uczelnią. Chwała im za to. Sama na pewno nie pójdę w korowdzie na tą buraczną politechnikę.

Co się nagle stało KULowi i Panu na T., że tak mu zależy na wspólnej imprezie. Z tego co słyszałam to jakiś czas temu był temu przeciwny... czyżby wybory??

W końcu ktoś im dobitnie wytłumaczył, że samorządy studenckie nie mogą sobie bezkarnie pogrywać z Urzędem. Wszystkie te ich zagrywki wyglądają na dziwną walkę polityczną, w którą ktoś wmanipolowuje studentów... a oni teraz wielkie ofiary z siebie robią we wszystkich mediach. Całe szczęście UMCS pozostaje jedyną normalną i nie uwikłaną w te układy uczelnią. Chwała im za to. Sama na pewno nie pójdę w korowdzie na tą buraczną politechnikę.

Co się nagle stało KULowi i Panu na T., że tak mu zależy na wspólnej imprezie. Z tego co słyszał... rozwiń

Avatar
Absolwent / 8 kwietnia 2014 o 18:25
0

Jesteś idiotą? Sam byłeś gówniarzem studiującym i pewnie się chodziło na imprezki a teraz wielki pan absolwent. 

Jak chodziłem na imprezki to nie blokowałem przy tym pół miasta. I nie jestem idiotą chociażby z tego powodu :)

Avatar
Yak / 8 kwietnia 2014 o 18:21
0

Nie da się zrobić imprezy dla studentów bez studentów...

Avatar
Yak / 8 kwietnia 2014 o 18:18
0

Od kiedy urzędasy robią korowód ?? Konferencja prasowa miasta : ŻUK, KOMORSKI , GOŚĆ Z PERŁY żenada .... Konferencja w sprawie korowodu; STUDENCI KUL, UP, PL,UM, WSNS, WSI, . Coś tu nie gra :) Coś mi się wydaję że chyba ktoś coś pomylił. Impreza studencka bez studentów ....Niech Pan Komorski wytłumaczy dlaczego ??? 

I jeszcze jedno 400 tys za jeden dzień ??????? Chyba też coś nie tak... No nic dobrze że jest Fundacja Wolnośći :))

dobre!!!

dobre!!!

rozwiń
Avatar
NAEABNY / 8 kwietnia 2014 o 15:46
0

HAHA BĘDZIE NAJEBA

Avatar
Krystian / 8 kwietnia 2014 o 12:36
0

Narzekania na studentów!!!! Zapytajcie się przedsiębiorców co by zrobili gdyby nie studenci. Ciężko  jest poświęcić 2 godziny na korowód. Ile mieszkań ta tak zwana "hołota" wynajmuje, ile zostawia kasy w Lublinie. Zastanówcie się ludzie.

Avatar
Jan / 8 kwietnia 2014 o 11:53
0

Niech ten korowód pójdzie jakąś ścieżką rowerową - one są wykorzystywane w tak minimalnym stopniu że utrudnienia pewnie nikt nawet nie zauważy.

Natomiast od ulic to proszę trzymać się z daleka.

Avatar
onufry / 8 kwietnia 2014 o 11:32
0
studenci zbierzcie sie w kupe, idźcie pod ratusz protestować przeciwko nieudolnym decyzjom władz
Avatar
student / 10 kwietnia 2014 o 23:05
0

Prezydent Żuk i urzędasy z ratusza chyba zapomnieli że jakby nie studenci to tego miasta wgl nie byłoby na mapie!!! Zakazanie studentom przemarszu który jest tylko raz w roku i do tego wiąże się z nim taka tradycja to debilizm. Jakoś przemarszów PiSu ani POwców nikt nie okroił z trasy... Ale co można pogadać, najważniejsze jest to że Urzędasy z ratusza ani "biznesmeeny" z banków na krakowskim nie będą mogli pojechać na lunch ! I  oczywiście najłatwiej się w takim wypadku zasłonić bezpieczeństwem i wypadkami z przed miesięcy... żenada.. 

Avatar
jk / 10 kwietnia 2014 o 07:53
0

W końcu ktoś im dobitnie wytłumaczył, że samorządy studenckie nie mogą sobie bezkarnie pogrywać z Urzędem. Wszystkie te ich zagrywki wyglądają na dziwną walkę polityczną, w którą ktoś wmanipolowuje studentów... a oni teraz wielkie ofiary z siebie robią we wszystkich mediach. Całe szczęście UMCS pozostaje jedyną normalną i nie uwikłaną w te układy uczelnią. Chwała im za to. Sama na pewno nie pójdę w korowdzie na tą buraczną politechnikę.

Co się nagle stało KULowi i Panu na T., że tak mu zależy na wspólnej imprezie. Z tego co słyszałam to jakiś czas temu był temu przeciwny... czyżby wybory??

To raczej wygląda na to, że Urząd nie pozwala studentom zrobić własnych juwenaliów.. bo wybory właśnie..  a studenci powinni się integrować, by kiedyś dorównać innym miastom..

To raczej wygląda na to, że Urząd nie pozwala studentom zrobić własnych juwenaliów.. bo wybory właśnie..  a studenci powinni się integrować, by kiedyś dorównać innym miastom..

rozwiń
Avatar
Wika / 8 kwietnia 2014 o 23:29
0

W końcu ktoś im dobitnie wytłumaczył, że samorządy studenckie nie mogą sobie bezkarnie pogrywać z Urzędem. Wszystkie te ich zagrywki wyglądają na dziwną walkę polityczną, w którą ktoś wmanipolowuje studentów... a oni teraz wielkie ofiary z siebie robią we wszystkich mediach. Całe szczęście UMCS pozostaje jedyną normalną i nie uwikłaną w te układy uczelnią. Chwała im za to. Sama na pewno nie pójdę w korowdzie na tą buraczną politechnikę.

Co się nagle stało KULowi i Panu na T., że tak mu zależy na wspólnej imprezie. Z tego co słyszałam to jakiś czas temu był temu przeciwny... czyżby wybory??

W końcu ktoś im dobitnie wytłumaczył, że samorządy studenckie nie mogą sobie bezkarnie pogrywać z Urzędem. Wszystkie te ich zagrywki wyglądają na dziwną walkę polityczną, w którą ktoś wmanipolowuje studentów... a oni teraz wielkie ofiary z siebie robią we wszystkich mediach. Całe szczęście UMCS pozostaje jedyną normalną i nie uwikłaną w te układy uczelnią. Chwała im za to. Sama na pewno nie pójdę w korowdzie na tą buraczną politechnikę.

Co się nagle stało KULowi i Panu na T., że tak mu zależy na wspólnej imprezie. Z tego co słyszał... rozwiń

Avatar
Absolwent / 8 kwietnia 2014 o 18:25
0

Jesteś idiotą? Sam byłeś gówniarzem studiującym i pewnie się chodziło na imprezki a teraz wielki pan absolwent. 

Jak chodziłem na imprezki to nie blokowałem przy tym pół miasta. I nie jestem idiotą chociażby z tego powodu :)

Avatar
Yak / 8 kwietnia 2014 o 18:21
0

Nie da się zrobić imprezy dla studentów bez studentów...

Avatar
Yak / 8 kwietnia 2014 o 18:18
0

Od kiedy urzędasy robią korowód ?? Konferencja prasowa miasta : ŻUK, KOMORSKI , GOŚĆ Z PERŁY żenada .... Konferencja w sprawie korowodu; STUDENCI KUL, UP, PL,UM, WSNS, WSI, . Coś tu nie gra :) Coś mi się wydaję że chyba ktoś coś pomylił. Impreza studencka bez studentów ....Niech Pan Komorski wytłumaczy dlaczego ??? 

I jeszcze jedno 400 tys za jeden dzień ??????? Chyba też coś nie tak... No nic dobrze że jest Fundacja Wolnośći :))

dobre!!!

dobre!!!

rozwiń
Avatar
NAEABNY / 8 kwietnia 2014 o 15:46
0

HAHA BĘDZIE NAJEBA

Avatar
Krystian / 8 kwietnia 2014 o 12:36
0

Narzekania na studentów!!!! Zapytajcie się przedsiębiorców co by zrobili gdyby nie studenci. Ciężko  jest poświęcić 2 godziny na korowód. Ile mieszkań ta tak zwana "hołota" wynajmuje, ile zostawia kasy w Lublinie. Zastanówcie się ludzie.

Avatar
Jan / 8 kwietnia 2014 o 11:53
0

Niech ten korowód pójdzie jakąś ścieżką rowerową - one są wykorzystywane w tak minimalnym stopniu że utrudnienia pewnie nikt nawet nie zauważy.

Natomiast od ulic to proszę trzymać się z daleka.

Avatar
onufry / 8 kwietnia 2014 o 11:32
0
studenci zbierzcie sie w kupe, idźcie pod ratusz protestować przeciwko nieudolnym decyzjom władz
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 0

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 4 2

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 6

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 13

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 5

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 20 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 31 13

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!