Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 kwietnia 2014 r.
19:30
Edytuj ten wpis

Juwenalia 2014 w Lublinie: Korowód Al. Racławickimi? Nie ma zgody

113 46 A A

Ratusz i policja poleciły studentom zmienić trasę tradycyjnego korowodu otwierającego cykl juwenaliowych imprez. Ci nie chcą o tym słyszeć. - A my nie możemy zgodzić się na trasę, na którą nie pozwala policja - odpowiadają urzędnicy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Studenci wystąpili do miasta o zgodę na przejście z Krakowskiego Przedmieścia przez Al. Racławickie, ul. Sowińskiego i Głęboką do terenów Politechniki Lubelskiej przy ul. Nadbystrzyckiej, gdzie odbędzie się pierwszy koncert. - We wniosku do Urzędu Miasta zaproponowaliśmy tradycyjną trasę przemarszu, która jest niezmienna od lat - mówi Tomasz Tokarski z samorządu uczelnianego KUL, rzecznik prasowy tegorocznych Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. - Zmienił się jedynie kierunek korowodu, który miał wyruszyć z placu Litewskiego w kierunku Politechniki Lubelskiej. Ale na taką trasę, podczas poniedziałkowego spotkania z samorządami studenckimi, nie zgodziła się policja. Drogówka wyliczyła, że korowód z udziałem tirów, ciągników, platform i dorożek miałby kilometr długości. Czyli tyle, ile liczy sobie Krakowskie Przedmieście od Ratusza do Lipowej. - Taki przemarsz zablokowałby Lublin - stwierdza Jerzy Ostrowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego. - W ubiegłym roku były protesty, że przemarsz trwa za długo i że centrum jest zablokowane. Jako jeden z argumentów przeciwko takiej trasie korowodu policjanci i urzędnicy podawali to, co działo się po niedawnym wypadku radiowozu na skrzyżowaniu Al. Racławickich i ul. Sowińskiego. Centrum miasta utknęło w gigantycznych korkach, kompletnie "rozsypał się” rozkład komunikacji miejskiej. Samorządom studenckim zaproponowano inną trasę, która ma być mniej kolizyjna. Korowód przeszedłby z pl. Litewskiego bezpośrednio przez ul. Narutowicza i Nadbystrzycką do politechniki. Jednak przedstawiciele samorządów nie akceptują zaproponowanej przez urzędników trasy. I utrzymują, że stanowisko Ratusza jest dla nich niezrozumiałe. - Przejście tradycyjną trasą pozwala na przemarsz obok najważniejszych ośrodków akademickich naszego miasta- dodaje Tokarski. - Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie przez stosowne służby naszego wniosku. Tymczasem magistrat nie pozostawia złudzeń: wniosek nie ma szans. - Przy wydawaniu decyzji administracyjnej dotyczącej wykorzystania dróg w sposób szczególny opinia policji jest dla nas wiążąca. Nie możemy wydać zgody- stwierdza Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. I dodaje, że Ratusz czeka teraz na ruch ze strony studentów.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
student / 10 kwietnia 2014 r. o 23:05
0

Prezydent Żuk i urzędasy z ratusza chyba zapomnieli że jakby nie studenci to tego miasta wgl nie byłoby na mapie!!! Zakazanie studentom przemarszu który jest tylko raz w roku i do tego wiąże się z nim taka tradycja to debilizm. Jakoś przemarszów PiSu ani POwców nikt nie okroił z trasy... Ale co można pogadać, najważniejsze jest to że Urzędasy z ratusza ani "biznesmeeny" z banków na krakowskim nie będą mogli pojechać na lunch ! I  oczywiście najłatwiej się w takim wypadku zasłonić bezpieczeństwem i wypadkami z przed miesięcy... żenada.. 

Avatar
jk / 10 kwietnia 2014 r. o 07:53
0

W końcu ktoś im dobitnie wytłumaczył, że samorządy studenckie nie mogą sobie bezkarnie pogrywać z Urzędem. Wszystkie te ich zagrywki wyglądają na dziwną walkę polityczną, w którą ktoś wmanipolowuje studentów... a oni teraz wielkie ofiary z siebie robią we wszystkich mediach. Całe szczęście UMCS pozostaje jedyną normalną i nie uwikłaną w te układy uczelnią. Chwała im za to. Sama na pewno nie pójdę w korowdzie na tą buraczną politechnikę.

Co się nagle stało KULowi i Panu na T., że tak mu zależy na wspólnej imprezie. Z tego co słyszałam to jakiś czas temu był temu przeciwny... czyżby wybory??

To raczej wygląda na to, że Urząd nie pozwala studentom zrobić własnych juwenaliów.. bo wybory właśnie..  a studenci powinni się integrować, by kiedyś dorównać innym miastom..

To raczej wygląda na to, że Urząd nie pozwala studentom zrobić własnych juwenaliów.. bo wybory właśnie..  a studenci powinni się integrować, by kiedyś dorównać innym miastom..

rozwiń
Avatar
Wika / 8 kwietnia 2014 r. o 23:29
0

W końcu ktoś im dobitnie wytłumaczył, że samorządy studenckie nie mogą sobie bezkarnie pogrywać z Urzędem. Wszystkie te ich zagrywki wyglądają na dziwną walkę polityczną, w którą ktoś wmanipolowuje studentów... a oni teraz wielkie ofiary z siebie robią we wszystkich mediach. Całe szczęście UMCS pozostaje jedyną normalną i nie uwikłaną w te układy uczelnią. Chwała im za to. Sama na pewno nie pójdę w korowdzie na tą buraczną politechnikę.

Co się nagle stało KULowi i Panu na T., że tak mu zależy na wspólnej imprezie. Z tego co słyszałam to jakiś czas temu był temu przeciwny... czyżby wybory??

W końcu ktoś im dobitnie wytłumaczył, że samorządy studenckie nie mogą sobie bezkarnie pogrywać z Urzędem. Wszystkie te ich zagrywki wyglądają na dziwną walkę polityczną, w którą ktoś wmanipolowuje studentów... a oni teraz wielkie ofiary z siebie robią we wszystkich mediach. Całe szczęście UMCS pozostaje jedyną normalną i nie uwikłaną w te układy uczelnią. Chwała im za to. Sama na pewno nie pójdę w korowdzie na tą buraczną politechnikę.

Co się nagle stało KULowi i Panu na T., że tak mu zależy na wspólnej imprezie. Z tego co słyszał... rozwiń

Avatar
Absolwent / 8 kwietnia 2014 r. o 18:25
0

Jesteś idiotą? Sam byłeś gówniarzem studiującym i pewnie się chodziło na imprezki a teraz wielki pan absolwent. 

Jak chodziłem na imprezki to nie blokowałem przy tym pół miasta. I nie jestem idiotą chociażby z tego powodu :)

Avatar
Yak / 8 kwietnia 2014 r. o 18:21
0

Nie da się zrobić imprezy dla studentów bez studentów...

Avatar
Yak / 8 kwietnia 2014 r. o 18:18
0

Od kiedy urzędasy robią korowód ?? Konferencja prasowa miasta : ŻUK, KOMORSKI , GOŚĆ Z PERŁY żenada .... Konferencja w sprawie korowodu; STUDENCI KUL, UP, PL,UM, WSNS, WSI, . Coś tu nie gra :) Coś mi się wydaję że chyba ktoś coś pomylił. Impreza studencka bez studentów ....Niech Pan Komorski wytłumaczy dlaczego ??? 

I jeszcze jedno 400 tys za jeden dzień ??????? Chyba też coś nie tak... No nic dobrze że jest Fundacja Wolnośći :))

dobre!!!

dobre!!!

rozwiń
Avatar
NAEABNY / 8 kwietnia 2014 r. o 15:46
0

HAHA BĘDZIE NAJEBA

Avatar
Krystian / 8 kwietnia 2014 r. o 12:36
0

Narzekania na studentów!!!! Zapytajcie się przedsiębiorców co by zrobili gdyby nie studenci. Ciężko  jest poświęcić 2 godziny na korowód. Ile mieszkań ta tak zwana "hołota" wynajmuje, ile zostawia kasy w Lublinie. Zastanówcie się ludzie.

Avatar
Jan / 8 kwietnia 2014 r. o 11:53
0

Niech ten korowód pójdzie jakąś ścieżką rowerową - one są wykorzystywane w tak minimalnym stopniu że utrudnienia pewnie nikt nawet nie zauważy.

Natomiast od ulic to proszę trzymać się z daleka.

Avatar
onufry / 8 kwietnia 2014 r. o 11:32
0
studenci zbierzcie sie w kupe, idźcie pod ratusz protestować przeciwko nieudolnym decyzjom władz
Avatar
student / 10 kwietnia 2014 r. o 23:05
0

Prezydent Żuk i urzędasy z ratusza chyba zapomnieli że jakby nie studenci to tego miasta wgl nie byłoby na mapie!!! Zakazanie studentom przemarszu który jest tylko raz w roku i do tego wiąże się z nim taka tradycja to debilizm. Jakoś przemarszów PiSu ani POwców nikt nie okroił z trasy... Ale co można pogadać, najważniejsze jest to że Urzędasy z ratusza ani "biznesmeeny" z banków na krakowskim nie będą mogli pojechać na lunch ! I  oczywiście najłatwiej się w takim wypadku zasłonić bezpieczeństwem i wypadkami z przed miesięcy... żenada.. 

Avatar
jk / 10 kwietnia 2014 r. o 07:53
0

W końcu ktoś im dobitnie wytłumaczył, że samorządy studenckie nie mogą sobie bezkarnie pogrywać z Urzędem. Wszystkie te ich zagrywki wyglądają na dziwną walkę polityczną, w którą ktoś wmanipolowuje studentów... a oni teraz wielkie ofiary z siebie robią we wszystkich mediach. Całe szczęście UMCS pozostaje jedyną normalną i nie uwikłaną w te układy uczelnią. Chwała im za to. Sama na pewno nie pójdę w korowdzie na tą buraczną politechnikę.

Co się nagle stało KULowi i Panu na T., że tak mu zależy na wspólnej imprezie. Z tego co słyszałam to jakiś czas temu był temu przeciwny... czyżby wybory??

To raczej wygląda na to, że Urząd nie pozwala studentom zrobić własnych juwenaliów.. bo wybory właśnie..  a studenci powinni się integrować, by kiedyś dorównać innym miastom..

To raczej wygląda na to, że Urząd nie pozwala studentom zrobić własnych juwenaliów.. bo wybory właśnie..  a studenci powinni się integrować, by kiedyś dorównać innym miastom..

rozwiń
Avatar
Wika / 8 kwietnia 2014 r. o 23:29
0

W końcu ktoś im dobitnie wytłumaczył, że samorządy studenckie nie mogą sobie bezkarnie pogrywać z Urzędem. Wszystkie te ich zagrywki wyglądają na dziwną walkę polityczną, w którą ktoś wmanipolowuje studentów... a oni teraz wielkie ofiary z siebie robią we wszystkich mediach. Całe szczęście UMCS pozostaje jedyną normalną i nie uwikłaną w te układy uczelnią. Chwała im za to. Sama na pewno nie pójdę w korowdzie na tą buraczną politechnikę.

Co się nagle stało KULowi i Panu na T., że tak mu zależy na wspólnej imprezie. Z tego co słyszałam to jakiś czas temu był temu przeciwny... czyżby wybory??

W końcu ktoś im dobitnie wytłumaczył, że samorządy studenckie nie mogą sobie bezkarnie pogrywać z Urzędem. Wszystkie te ich zagrywki wyglądają na dziwną walkę polityczną, w którą ktoś wmanipolowuje studentów... a oni teraz wielkie ofiary z siebie robią we wszystkich mediach. Całe szczęście UMCS pozostaje jedyną normalną i nie uwikłaną w te układy uczelnią. Chwała im za to. Sama na pewno nie pójdę w korowdzie na tą buraczną politechnikę.

Co się nagle stało KULowi i Panu na T., że tak mu zależy na wspólnej imprezie. Z tego co słyszał... rozwiń

Avatar
Absolwent / 8 kwietnia 2014 r. o 18:25
0

Jesteś idiotą? Sam byłeś gówniarzem studiującym i pewnie się chodziło na imprezki a teraz wielki pan absolwent. 

Jak chodziłem na imprezki to nie blokowałem przy tym pół miasta. I nie jestem idiotą chociażby z tego powodu :)

Avatar
Yak / 8 kwietnia 2014 r. o 18:21
0

Nie da się zrobić imprezy dla studentów bez studentów...

Avatar
Yak / 8 kwietnia 2014 r. o 18:18
0

Od kiedy urzędasy robią korowód ?? Konferencja prasowa miasta : ŻUK, KOMORSKI , GOŚĆ Z PERŁY żenada .... Konferencja w sprawie korowodu; STUDENCI KUL, UP, PL,UM, WSNS, WSI, . Coś tu nie gra :) Coś mi się wydaję że chyba ktoś coś pomylił. Impreza studencka bez studentów ....Niech Pan Komorski wytłumaczy dlaczego ??? 

I jeszcze jedno 400 tys za jeden dzień ??????? Chyba też coś nie tak... No nic dobrze że jest Fundacja Wolnośći :))

dobre!!!

dobre!!!

rozwiń
Avatar
NAEABNY / 8 kwietnia 2014 r. o 15:46
0

HAHA BĘDZIE NAJEBA

Avatar
Krystian / 8 kwietnia 2014 r. o 12:36
0

Narzekania na studentów!!!! Zapytajcie się przedsiębiorców co by zrobili gdyby nie studenci. Ciężko  jest poświęcić 2 godziny na korowód. Ile mieszkań ta tak zwana "hołota" wynajmuje, ile zostawia kasy w Lublinie. Zastanówcie się ludzie.

Avatar
Jan / 8 kwietnia 2014 r. o 11:53
0

Niech ten korowód pójdzie jakąś ścieżką rowerową - one są wykorzystywane w tak minimalnym stopniu że utrudnienia pewnie nikt nawet nie zauważy.

Natomiast od ulic to proszę trzymać się z daleka.

Avatar
onufry / 8 kwietnia 2014 r. o 11:32
0
studenci zbierzcie sie w kupe, idźcie pod ratusz protestować przeciwko nieudolnym decyzjom władz