Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 czerwca 2015 r.
20:24

Już kilkaset pism w sprawie zmian w komunikacji miejskiej. Dużo niezadowolonych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
(fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)
(fot. Wojciech Nieśpiałowski / archiwum)

Jeszcze tylko do niedzieli można zgłaszać uwagi do nowej mapy linii komunikacji miejskiej, która ma obowiązywać od września. Urzędnicy dostali już kilkaset pism od pasażerów. Sporo z nich jest niezadowolonych z propozycji przedstawionych przez ZTM.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nową mapę połączeń ZTM prezentuje na organizowanych co dwa dni spotkaniach z mieszkańcami. Już na pierwszym z nich pojawiły się zastrzeżenia do pomysłu na przetasowania w komunikacji. – Najważniejsze z postulatów zgłoszonych przez mieszkańców to pozostawienie linii nr 13, 18 oraz 37 na obecnych trasach – przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Pasażerom nie przypadła do gustu propozycja, by trasę linii 13 wyprostować tak, żeby nie krążyła po Czechowie, tylko po skręcie z Północnej w ul. Kosmowskiej jechała nią prosto na końcowy przy osiedlu Choiny. Trasę linii 18 urzędnicy chcą zmodyfikować tak, aby od Sławinkowskiej do Dworca Głównego PKS jeździła tak, jak teraz, a dalej przejęła obecną trasę linii 57 na Mełgiewską. Z kolei linia 57 jechałaby na Czechów.

W przypadku linii 37 miasto uznało za zasadne, by w obie strony jeździła przez ul. Willową. Teraz w drodze na Zbożową linia j edzie przez Willową, ale wraca przez al. Warszawską. Zdaniem mieszkańców Sławinka tak powinno pozostać, bo dzięki temu mają dojazd w rejon ul. Zana i nad Zalew Zemborzycki.

Proponowane przez miasto przetasowania nie podobają się też Radzie Dzielnicy Czechów Południowy, która otwarcie je skrytykowała. Także stąd płynie prośba, by nie zmieniać nic „osiemnastce”, nie prostować trasy linii 13 i nie pozbawiać mieszkańców Czechowa możliwości dojazdu linią 26 w pobliże szpitala przy al. Kraśnickiej.

Przypomnijmy, że według pomysłów ZTM linia 26 miałaby być wycofana z ul. Armii Krajowej i Jana Pawła II, a jej trasa kończyłaby się na pętli przy os. Widok. Nie tylko na Czechowie pomysł ten wzbudza emocje. – Mieszkańcy na takim rozwiązaniu mogą tylko stracić. Linia 26 sprawdza się od lat, jeździ nią dużo ludzi i nie wiem, po co przy niej majstrować – irytuje się pani Zuzanna z Czubów.

Czechów proponuje też zmianę linii 12, by jechała przez al. Sikorskiego do szpitala przy al. Kraśnickiej a wracała przez Konstantynów, Ułanów, Bohaterów Monte Cassino, Wileńską i Głęboką.

Uwagi do proponowanej sieci połączeń można zgłaszać jeszcze do niedzieli na adres konsultacje@ztm.lublin.eu

Idz na spotkanie

W środę o godz. 18, biblioteka przy Szaserów 13/15. Spotkanie dla dzielnic: Czuby Północne, Czuby Południowe, Węglin Południowy, Węglin Północny, Konstantynów oraz Rury.

W piątek, 19 czerwca, godz. 19, Zespół Szkół nr 5, ul. Elsnera 5. Spotkanie dla dzielnic: Czechów Południowy, Czechów Północny, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna oraz Ponikwoda.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 15:20
0
Dzielnica Kalinowszczyzna według nowego rozkładu ma być zupełnie odcięta od Czubów i al.Kraśnickiej poprzez zabranie linii 57 i odcięcie linii 39 od Czubów. A rejon czubów czy okolice Kraśnickiej to rejony gdzie mieszka bardzo dużo ludzi,są instytucje,urzędy czy szpitale stąd dzielnica Kalinowszczyzna musi mieć z nimi połączenie. Co dajecie w zamian Kalinie?- połączenie z zalewem zemborzyckim Linią 8 i linią 18 ze Sławinem skoro nie ma tam dużych osiedli mieszkaniowych urzędów,szpitali czy innych instytucji tylko działki i osiedla domków jednorodzinnych? Już kilka lat temu zmieniono trasę linii 10 i nie jeździ ona przez aleje Kraśnickie z Kaliny to teraz chcecie zabrać też 57 aby nie można było dojechać na al. Kraśnicką w ogóle z dzielnicy Kalinowszczyzna?. Nowa linia 8 mija bokiem Czuby od strony wschodniej ul. Nadbystrzycką a linia 10 zahacza sam brzeg czubów gdzie są działki i domki a nie osiedla mieszkaniowe więc pożytek dla Kaliny z tego żaden. Natomiast linia 32 jedzie na Czuby nie z Kaliny a z Ponikwody i nie przejeżdża przez centrum dzielnicy Kalinowszczyzna jakim jest ulica Andersa na której wsiada i wysiada najwięcej ludzi. Kalina zostaje całkowicie odcięta od Czubów. Jeśli w dzielnicy Czechów potrzeba więcej połączeń to niech to robią przez tworzenie nowych linii autobusowych a nie zabieranie starych stałych linii innym dzielnicom odcinając te zarazem od najważniejszych połączeń jakie są tam mieszkańcom potrzebne.Dlaczego Kalina ma się stać kozłem ofiarnym dla Czechowa? Kalina traci połączenie z Czubami poprzez zmianę linii 57 i 39. Zostawcie dla Kaliny linię 57 w spokoju bo łączy ona Kalinę z Czubami i Kraśnicką natomiast linia 39 tylko z Czubami więc jeśli Kalina straci połączenie linia 39 z Czubami to jakoś to przeboleje ale 57 nie da sobie wydrzeć. Poza tym dzielnica Czechów ma już połączenie z Czubami przez linię 17 to chcą mieć jeszcze następne połączenie z Czubami a dzielnica Kalina ma być od Czubów i Kraśnickiej w ogóle odcięta czy to uczciwe bo chyba nie? A jak mieszkańcy Czubów będą dojeżdżać do pracy w okolice mełgiewskiej czy Turystycznej bo sama linia 9 to za mało a co mają zrobić mieszkańcy większej części ulicy Kraśnickiej?
Dzielnica Kalinowszczyzna według nowego rozkładu ma być zupełnie odcięta od Czubów i al.Kraśnickiej poprzez zabranie linii 57 i odcięcie linii 39 od Czubów. A rejon czubów czy okolice Kraśnickiej to rejony gdzie mieszka bardzo dużo ludzi,są instytucje,urzędy czy szpitale stąd dzielnica Kalinowszczyzna musi mieć z nimi połączenie. Co dajecie w zamian Kalinie?- połączenie z zalewem zemborzyckim Linią 8 i linią 18 ze Sławinem skoro nie ma tam dużych osiedli mieszkaniowych urzędów,szpitali czy innych instytucji tylko działki i osiedla domków jed... rozwiń
Avatar
małpa / 17 czerwca 2015 o 12:53
0

linia 57 odkad pamietam miala zajezdnie w okolicach Melgiewskiej i zapewnia mieszkacom Kalinowszczyzny jedyny dojazd do szpitala na al. krasnickiej. Zmienianie teraz koncowego z Melgiewskiej na Czechow jest nieporozumieniem! Kto to wymysla takie rzeczy? Wiem ze papier przyjmie wszystko tylko co bedzie pozniej? Przeciez 57 czesto jest zatloczone biemal od piczatku trasy a teraz chca calkiem zmienic lokalizacje zajezdni

Zajezdnia a przystanek końcowy to dwie zupełnie inne rzeczy.

Zajezdnia a przystanek końcowy to dwie zupełnie inne rzeczy.

rozwiń
Avatar
Maniek / 17 czerwca 2015 o 09:07
0

nowy schemat mpk to porażka

Schemat ZTM mylisz gościu pojęcia

Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 06:28
0
linia 57 odkad pamietam miala zajezdnie w okolicach Melgiewskiej i zapewnia mieszkacom Kalinowszczyzny jedyny dojazd do szpitala na al. krasnickiej. Zmienianie teraz koncowego z Melgiewskiej na Czechow jest nieporozumieniem! Kto to wymysla takie rzeczy? Wiem ze papier przyjmie wszystko tylko co bedzie pozniej? Przeciez 57 czesto jest zatloczone biemal od piczatku trasy a teraz chca calkiem zmienic lokalizacje zajezdni
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 05:42
0
Może 73 do Majdanu Mętowskiego ? . Tak jak za komuny jeździło 30 bis , jestem za !!!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 23:24
0
nowy schemat mpk to porażka
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 22:04
0
a 20-tka do jastkowa
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 21:15
0
Nikt nie pisze o 4 do Elizówki, Również były pisane pisma. A dziś nawet zebranie w tej sprrawie
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 15:20
0
Dzielnica Kalinowszczyzna według nowego rozkładu ma być zupełnie odcięta od Czubów i al.Kraśnickiej poprzez zabranie linii 57 i odcięcie linii 39 od Czubów. A rejon czubów czy okolice Kraśnickiej to rejony gdzie mieszka bardzo dużo ludzi,są instytucje,urzędy czy szpitale stąd dzielnica Kalinowszczyzna musi mieć z nimi połączenie. Co dajecie w zamian Kalinie?- połączenie z zalewem zemborzyckim Linią 8 i linią 18 ze Sławinem skoro nie ma tam dużych osiedli mieszkaniowych urzędów,szpitali czy innych instytucji tylko działki i osiedla domków jednorodzinnych? Już kilka lat temu zmieniono trasę linii 10 i nie jeździ ona przez aleje Kraśnickie z Kaliny to teraz chcecie zabrać też 57 aby nie można było dojechać na al. Kraśnicką w ogóle z dzielnicy Kalinowszczyzna?. Nowa linia 8 mija bokiem Czuby od strony wschodniej ul. Nadbystrzycką a linia 10 zahacza sam brzeg czubów gdzie są działki i domki a nie osiedla mieszkaniowe więc pożytek dla Kaliny z tego żaden. Natomiast linia 32 jedzie na Czuby nie z Kaliny a z Ponikwody i nie przejeżdża przez centrum dzielnicy Kalinowszczyzna jakim jest ulica Andersa na której wsiada i wysiada najwięcej ludzi. Kalina zostaje całkowicie odcięta od Czubów. Jeśli w dzielnicy Czechów potrzeba więcej połączeń to niech to robią przez tworzenie nowych linii autobusowych a nie zabieranie starych stałych linii innym dzielnicom odcinając te zarazem od najważniejszych połączeń jakie są tam mieszkańcom potrzebne.Dlaczego Kalina ma się stać kozłem ofiarnym dla Czechowa? Kalina traci połączenie z Czubami poprzez zmianę linii 57 i 39. Zostawcie dla Kaliny linię 57 w spokoju bo łączy ona Kalinę z Czubami i Kraśnicką natomiast linia 39 tylko z Czubami więc jeśli Kalina straci połączenie linia 39 z Czubami to jakoś to przeboleje ale 57 nie da sobie wydrzeć. Poza tym dzielnica Czechów ma już połączenie z Czubami przez linię 17 to chcą mieć jeszcze następne połączenie z Czubami a dzielnica Kalina ma być od Czubów i Kraśnickiej w ogóle odcięta czy to uczciwe bo chyba nie? A jak mieszkańcy Czubów będą dojeżdżać do pracy w okolice mełgiewskiej czy Turystycznej bo sama linia 9 to za mało a co mają zrobić mieszkańcy większej części ulicy Kraśnickiej?
Dzielnica Kalinowszczyzna według nowego rozkładu ma być zupełnie odcięta od Czubów i al.Kraśnickiej poprzez zabranie linii 57 i odcięcie linii 39 od Czubów. A rejon czubów czy okolice Kraśnickiej to rejony gdzie mieszka bardzo dużo ludzi,są instytucje,urzędy czy szpitale stąd dzielnica Kalinowszczyzna musi mieć z nimi połączenie. Co dajecie w zamian Kalinie?- połączenie z zalewem zemborzyckim Linią 8 i linią 18 ze Sławinem skoro nie ma tam dużych osiedli mieszkaniowych urzędów,szpitali czy innych instytucji tylko działki i osiedla domków jed... rozwiń
Avatar
małpa / 17 czerwca 2015 o 12:53
0

linia 57 odkad pamietam miala zajezdnie w okolicach Melgiewskiej i zapewnia mieszkacom Kalinowszczyzny jedyny dojazd do szpitala na al. krasnickiej. Zmienianie teraz koncowego z Melgiewskiej na Czechow jest nieporozumieniem! Kto to wymysla takie rzeczy? Wiem ze papier przyjmie wszystko tylko co bedzie pozniej? Przeciez 57 czesto jest zatloczone biemal od piczatku trasy a teraz chca calkiem zmienic lokalizacje zajezdni

Zajezdnia a przystanek końcowy to dwie zupełnie inne rzeczy.

Zajezdnia a przystanek końcowy to dwie zupełnie inne rzeczy.

rozwiń
Avatar
Maniek / 17 czerwca 2015 o 09:07
0

nowy schemat mpk to porażka

Schemat ZTM mylisz gościu pojęcia

Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 06:28
0
linia 57 odkad pamietam miala zajezdnie w okolicach Melgiewskiej i zapewnia mieszkacom Kalinowszczyzny jedyny dojazd do szpitala na al. krasnickiej. Zmienianie teraz koncowego z Melgiewskiej na Czechow jest nieporozumieniem! Kto to wymysla takie rzeczy? Wiem ze papier przyjmie wszystko tylko co bedzie pozniej? Przeciez 57 czesto jest zatloczone biemal od piczatku trasy a teraz chca calkiem zmienic lokalizacje zajezdni
Avatar
Gość / 17 czerwca 2015 o 05:42
0
Może 73 do Majdanu Mętowskiego ? . Tak jak za komuny jeździło 30 bis , jestem za !!!
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 23:24
0
nowy schemat mpk to porażka
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 22:04
0
a 20-tka do jastkowa
Avatar
Gość / 16 czerwca 2015 o 21:15
0
Nikt nie pisze o 4 do Elizówki, Również były pisane pisma. A dziś nawet zebranie w tej sprrawie
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie

Ewakuowali prawie 150 harcerzy z obozów w lesie 0 0

Blisko 150 harcerzy pochodzących z Lubelskiego zostało w środę ewakuowanych z dwóch obozów w lesie w pobliżu miejscowości Wiosna (województwo świętokrzyskie). Harcerze zostali przetransportowani m.in. do szkoły w Dziebałtowie.

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie

Kiedy będą wybory samorządowe 2018? Nie ma już wolnych billboardów w Lublinie 2 0

Do 16 sierpnia premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić datę jesiennych wyborów samorządowych. Wtedy formalnie ruszy kampania wyborcza. Kandydaci już się do niej szykują – wolnych billboardów już praktycznie nie ma.

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież

AZS AWF Biała Podlaska stawia na młodzież 1 0

Z zespołem rozstał się Łukasz Kandora, najbardziej doświadczony zawodnik

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie

Uwaga na burze! IMGW wydał ostrzeżenie 10 1

Meteorolodzy ostrzegają przed burzami z gradem, które w czwartek mogą pojawić się w naszym województwie.

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony

Więcej miejsca na spacery. Miasto chce wydłużyć park w obie strony 0 9

Miasto ogłosiło przetarg na urządzenie nowego odcinka parku między ul. Jana Pawła II a Poznańską. Oznacza to, że od os. Górki będzie można się przespacerować, choć z jedną przeszkodą, aż do sklepów przy Orkana. W planach jest też przedłużenie parku Jana Pawła II w przeciwnym kierunku, do Nadbystrzyckiej.

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii

Nieudany występ Kingi Kołosińskiej na zawodach w Szwajcarii 1 0

Siatkówka plażowa Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek zaliczyły nieudany turniej w Gstaad. Polki pożegnały się z imprezą już po fazie grupowej

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Radny wywiózł śmieci z cmentarza pod las. "Zrobiłem to w dobrej wierze" [zdjęcia] 17 16

– Zrobiłem to w dobrej wierze – przekonuje Stanisław Sokół, radny gminy Borki w powiecie radzyńskim, który został przyłapany na wywożeniu odpadów z cmentarza w Woli Osowińskiej. Śmieci wysypał pod lasem i przysypał ziemią. – Widziałem taką potrzebę, bo to zwyczajnie śmierdziało – tłumaczy.

Kamil Janicki, „Epoka milczenia”

Kamil Janicki, „Epoka milczenia” 0 0

Szokujący jest obraz międzywojennej Polski w „Epoce milczenia”. Gwałty, pedofilia, handel żywym towarem, wreszcie „zwyczajne” bicie – to sytuacje znane z kronik kryminalnych także i dzisiaj. Szokuje jednak to, że w opisywanych przez Kamila Janickiego przypadkach role często się zamieniają. To ofiara jest stawiana w roli winnego. A jeśli nawet nie, to znikąd nie znajduje pomocy. To przestępca jest przez aparat ścigania tłumaczony, że został sprowokowany, że ofiara sama tego chciała. I choć wiele się w tych kwestiach zmieniło, i w wielu kręgach nie ma już przyzwolenia na takie zachowania, to wciąż zdarzają się sytuacje całkiem podobne. Właśnie dlatego – tłumaczy autor – powstała ta książka.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych.

Piękne i pełne uzębienie, czyli sprawdzone sposoby na uzupełnienie braków zębowych. 0 0

Z całą pewnością każdy z nas chciałby móc pochwalić się obezwładniającym, pięknym uśmiechem i zdrowymi zębami. Prawda jest jednak taka, że wciąż bardzo dużo osób ma problemy z uzębieniem, przez co niestety stosunkowo rzadko się uśmiechamy. Posiadanie kompletnego uzębienia jest ważne nie tylko pod względem estetycznym, ale również – a może przede wszystkim - z powodów zdrowotnych. Musimy wiedzieć, że nawet utrata jednego zęba wpływa negatywnie na nasz zgryz. Braki w uzębieniu sprawiają, że niemożliwe jest prawidłowe rozdrobnienie pokarmu, co może mieć niekorzystny wpływ na pracę naszego układu trawiennego. Każdy utracony ząb to również wolna przestrzeń pomiędzy zębami – zęby sąsiadujące od góry lub od dołu – nie napotykając na kontakt, mają tendencję do „wysuwania się”; zęby sąsiadujące w ramach szczęki czy żuchwy – mogą się przesuwać czy przemieszczać powodując przeróżne komplikacje, które często kończą się interwencją ortodonty.

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian?

Niska efektywność reklam billboardowych w Lublinie. Co w zamian? 2

Wydajna sprzedaż produktów i usług nie może istnieć bez efektywnej reklamy. Większość osób prowadzących firmy doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Niestety, inwestycja w reklamę często okazuje się zupełnie nietrafiona, a człowiek zastanawia się - dlaczego? Co się stało, że pomimo sporych kosztów, poniesionych na rozpropagowanie marki, klientów wcale nie przybyło? Problem tkwi najprawdopodobniej w formie reklamy.

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie

Granit Bychawa mocno rozpoczął przedsezonowe granie 2 4

Podopieczni Łukasza Gieresza w pierwszym swoim sparingu w tym okresie przygotowawczym rozbili aż 7:1 beniaminka IV ligi Start Krasnystaw.

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia]
galeria

Zderzyły się czołowo i wypadły z drogi. Wśród poszkodowanych 5-letnie dziecko [zdjęcia] 13 8

Groźny wypadek w miejscowości Krupe. Na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwa volkswageny.

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą
Po naszej publikacji

Nie przyjęli go do szpitala, zmarł kilka dni później. Prokuratura zajmie się sprawą 66 7

Prokuratura zajmie się sprawą śmierci 26-latka z okolic Poniatowej. Kamil Gnaś mimo silnego bólu, gorączki i wymiotów nie został przyjęty do miejscowego szpitala. Zmarł po kilku dniach.

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup”

Traper przed Roztoczem i Tomasovią w turnieju oldbojów „Parkowa Cup” 1 0

W Narolu został rozegrany IV Turniej Oldbojów 35+ „Parkowa Cup”. W zawodach triumfował zespół Traper Lubaczów, który pokonał w finale ekipę gospodarzy dopiero po rzutach karnych (3:2)

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun
28 lipca 2018, 15:00

Prace zdobywczyni Oscara w Kazimierzu Dolnym. Wystawa Ewy Braun 3 1

Co Gdzie Kiedy.Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym (Rynek 19) i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Ewy Braun Odtwarzanie minionych światów... Otwarcie ekspozycji odbędzie się 28 lipca o godz. 15 i towarzyszyć będzie Festiwalowi Dwa Brzegi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.