Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2016 r.
21:18

Kamienica na sprzedaż. Co stanie się z lokatorami?

Autor: Zdjęcie autora dd
0 17 A A
Kamienica przy ul. Skibińskiej 5 (fot. Dorota Awiorko)
Kamienica przy ul. Skibińskiej 5 (fot. Dorota Awiorko)

Wczoraj w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku odbyła się kolejna rozprawa o eksmisję mieszkańców kamienicy przy ul. Skibińskiej 5.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Opróżnienia lokali domaga się były przewodniczący Zarządu Dzielnicy Kośminek (zastrzegł, by nie podawać jego nazwiska). Podczas rozprawy sędzia odczytała decyzję nadzoru budowlanego. Po kontroli nadzór nakazał dokonać w budynku wielu napraw. Wykrył również zły stan instalacji elektrycznej oraz schodów prowadzących na piętro budynku. Od decyzji nadzoru właściciel może się jeszcze odwołać.

Na wczorajszej rozprawie jako świadkowie zeznawali mieszkańcy lokali przy Skibińskiej 5. – Mieszkam tam 24 lata, zająłem ten lokal na podstawie umowy ustnej z poprzednim właścicielem – mówił jeden z nich. – Nowy właściciel zażądał ode mnie opuszczenia kamienicy w ciągu 10 godzin. Gdybym musiał opuścić mieszkanie, nie miałbym gdzie pójść.

Pismo, które nakazywało opuszczenie budynku dostali wszyscy lokatorzy obecni na wczorajszej rozprawie.

Zdaniem Barbary Dubiel, radczyni prawnej, która podczas rozprawy reprezentowała miasto Lublin, nie ma przesłanek ku temu, by mieszkańcom nakazać eksmisję. – Powództwo nie ma uzasadnienia i powinno być oddalone. Jeśli powód domaga się eksmisji ze względu na zły stan techniczny budynku, powinien wystosować pismo z wypowiedzeniem umowy najmu. Takie pismo ma odpowiednią formę.

Radczyni uważa też, że pism, które właściciel kamienicy wysłał lokatorom, nie można uznać za wypowiedzenie umowy, a w przypadku, gdy żądanie eksmisji wynika ze złego stanu technicznego budynku, właściciel ma obowiązek znaleźć lokale zastępcze.

Podczas rozprawy właściciel zadeklarował, że planuje sprzedać kamienicę. W rozmowie z nami przyznał, że mimo tego nadal będzie domagał się wypłaty odszkodowania od mieszkańców. Przypomnijmy, że chodzi o setki tysięcy. Właściciel zarzuca lokatorom m.in. wyrywanie rur i okien, uszkodzenie instalacji elektrycznej.

Ogłoszenie orzeczenia w sprawie eksmisji nastąpi 3 stycznia.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 18:47
0
Wielu właścicieli rezygnowało z odzyskaniem kamienic ze względu na stan techniczny często ruder i lokatorów zwłaszcza tych komunalnych co to nigdy nie płacili za nic. To właściciel jak się komuś coś stanie będzie odpowiadał, zasada jest taka skoro ktoś korzysta z czyjejś własności to powinien za to płacić by ten pierwszy miał chociażby na remonty nie mówiąc o zysku.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2016 o 22:53
0
Solidaryzuje sie w pełni z właścicielem kamienicy. Ja też mam problem żeby wy pier dolić lokatorów z wynajmowanego mieszkania.
Avatar
tak / 26 grudnia 2016 o 22:17
0
Takie rudery powinny być wyburzane do spodu, a ziemia zaorana. To wstyd, żeby w 21 wieku w takich "przybytkach" mieszkali ludzie, do tego słono za to płacąc.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2016 o 15:36
0
Jak POkraki przejęli b. właścicieli kamienice to zaraz jest własność pełną gębą iok. Wypieprzają lokatorów i jeszcze Ich POtężnie skubią. 20 lat temu udałem się na Sądową 8 w Lublinie do Urzędu Skarbowego. Bo mi zarzucano, że nie płacę podatku dochodowego od lokatorów , ktorych wsadziło mi Miasto. Ci ludzie nie płacili bo mieli właściciela w nosie. Był miejski podatek do mieszkań . Ale po co tym lokatorom, trzeba było złóożyć wniosek w Lokalówce. A i tak właściciel nić nie zrobił. Na moją informację do Pani Naczelnik I US w Lublinie, że Ci lokatorzy z przydziału nie płacą ani gosza Pani Naczelnik odrzekła mi: " proszę zmienic lokatorów na takich co płacą". Biedna nie wiedział, że chcą zmienić lokatoró należałoby tym co nie placa zapewnić lokale zastępcze. Takie były przepsy. I rad nie rad właściciel mu8siał bulić najniższy czynsz uchwalony w danym roku przez RM Lublina. Nie bły to wielkie pieniądz. Ale jak mówili starzy Polacy:" grosz do grosz a będzie kokosza albo ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka". Dodać do tego podatek od nieruchomoći to wychodziło rocznie te 2 do 3 tys PLN. A jak POkraki przejęli POdarowane IM obce kamienice to wróciło dawne powiedzonko: "Własność jest jak powietrze musi być bezwzględna. Bez wlasności nie ma porządku". Czyli była Konstytucja dla POkrak i jest dalej a dla oi jest GWno.
Jak POkraki przejęli b. właścicieli kamienice to zaraz jest własność pełną gębą iok. Wypieprzają lokatorów i jeszcze Ich POtężnie skubią. 20 lat temu udałem się na Sądową 8 w Lublinie do Urzędu Skarbowego. Bo mi zarzucano, że nie płacę podatku dochodowego od lokatorów , ktorych wsadziło mi Miasto. Ci ludzie nie płacili bo mieli właściciela w nosie. Był miejski podatek do mieszkań . Ale po co tym lokatorom, trzeba było złóożyć wniosek w Lokalówce. A i tak właściciel nić nie zrobił. Na moją informację do Pani Naczelnik I US w Lublinie, że Ci l... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2016 o 14:47
0
POkraczne klakiery tę kamienicę od lat miał we władaniu UM Lublin i zasiedlał ją lokatorami bez zgody poprzedniego właściciela i było ok to znaczy KICHA. Lokatorzy mieli prawa a b. właściciel GWno. W dodatku musiał co m-c bulić podatek do Urzędu Skarbowego. Nawet gdy Ci wsadzeni przez Miasto lokatorzy nie płacili latami nic właścicielowi. Sytuacja diametralnie zmieniła się jak jedna POkraka stała się właścicielem tej budy zwaną kamienicą. Teraz dla lokatorów jest GWno a POkraka chce wsio. Widocznie pamięta Lońkę z Moskwy, który krzyczał na swoich namiestników w POlszy czyli w pRL. Nie pamiętacie metody Lońki:"dawaj iszczo, dawaj wsio".
POkraczne klakiery tę kamienicę od lat miał we władaniu UM Lublin i zasiedlał ją lokatorami bez zgody poprzedniego właściciela i było ok to znaczy KICHA. Lokatorzy mieli prawa a b. właściciel GWno. W dodatku musiał co m-c bulić podatek do Urzędu Skarbowego. Nawet gdy Ci wsadzeni przez Miasto lokatorzy nie płacili latami nic właścicielowi. Sytuacja diametralnie zmieniła się jak jedna POkraka stała się właścicielem tej budy zwaną kamienicą. Teraz dla lokatorów jest GWno a POkraka chce wsio. Widocznie pamięta Lońkę z Moskwy, który krzyczał na s... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2016 o 14:41
0
warszafka miała i ma dalej aferę z reprywatyzacją kamienić i działek budowlanych a nasiKozi Gród jak wlazł w łapy POkrak też to ma.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 13:22
0
Do Gościa z 9:10 Mam nadzieję, że kiedyś i Ty będziesz postawiony w takiej sytuacji. Ktoś zażąda od Ciebie kilkudziesięciu tysięcy złotych "odszkodowania" za nic i każe Ci się wynieść w przeciągu kilku godzin. Ciekawe, czy wtedy też będziesz miał podobne zdanie jak dziś...
Avatar
leon z / 22 grudnia 2016 o 09:52
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
to jest własność prywatna własciciela kamienicy !!!!!!! Może ze swoją kamienicą robić co mu się podoba !!!! to nie komuna !!!! ======= nowy ,przyjazny dla  ludzli system. poprzedni był nieludzki
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 09:17
0
Śmieszne i żałosne jest to zastanawianie się co sie stanie z lokatorami jekiejś prywatnej kamienicy. W prasie , internecie pełno jest ogłoszeń z ofertami wynajmu mieszkania. Czyżby ci ludie nie potrafili czytać ?
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 09:10
0
to jest własność prywatna własciciela kamienicy !!!!!!! Może ze swoją kamienicą robić co mu się podoba !!!! to nie komuna !!!!
Avatar
Gość / 27 grudnia 2016 o 18:47
0
Wielu właścicieli rezygnowało z odzyskaniem kamienic ze względu na stan techniczny często ruder i lokatorów zwłaszcza tych komunalnych co to nigdy nie płacili za nic. To właściciel jak się komuś coś stanie będzie odpowiadał, zasada jest taka skoro ktoś korzysta z czyjejś własności to powinien za to płacić by ten pierwszy miał chociażby na remonty nie mówiąc o zysku.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2016 o 22:53
0
Solidaryzuje sie w pełni z właścicielem kamienicy. Ja też mam problem żeby wy pier dolić lokatorów z wynajmowanego mieszkania.
Avatar
tak / 26 grudnia 2016 o 22:17
0
Takie rudery powinny być wyburzane do spodu, a ziemia zaorana. To wstyd, żeby w 21 wieku w takich "przybytkach" mieszkali ludzie, do tego słono za to płacąc.
Avatar
Gość / 26 grudnia 2016 o 15:36
0
Jak POkraki przejęli b. właścicieli kamienice to zaraz jest własność pełną gębą iok. Wypieprzają lokatorów i jeszcze Ich POtężnie skubią. 20 lat temu udałem się na Sądową 8 w Lublinie do Urzędu Skarbowego. Bo mi zarzucano, że nie płacę podatku dochodowego od lokatorów , ktorych wsadziło mi Miasto. Ci ludzie nie płacili bo mieli właściciela w nosie. Był miejski podatek do mieszkań . Ale po co tym lokatorom, trzeba było złóożyć wniosek w Lokalówce. A i tak właściciel nić nie zrobił. Na moją informację do Pani Naczelnik I US w Lublinie, że Ci lokatorzy z przydziału nie płacą ani gosza Pani Naczelnik odrzekła mi: " proszę zmienic lokatorów na takich co płacą". Biedna nie wiedział, że chcą zmienić lokatoró należałoby tym co nie placa zapewnić lokale zastępcze. Takie były przepsy. I rad nie rad właściciel mu8siał bulić najniższy czynsz uchwalony w danym roku przez RM Lublina. Nie bły to wielkie pieniądz. Ale jak mówili starzy Polacy:" grosz do grosz a będzie kokosza albo ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka". Dodać do tego podatek od nieruchomoći to wychodziło rocznie te 2 do 3 tys PLN. A jak POkraki przejęli POdarowane IM obce kamienice to wróciło dawne powiedzonko: "Własność jest jak powietrze musi być bezwzględna. Bez wlasności nie ma porządku". Czyli była Konstytucja dla POkrak i jest dalej a dla oi jest GWno.
Jak POkraki przejęli b. właścicieli kamienice to zaraz jest własność pełną gębą iok. Wypieprzają lokatorów i jeszcze Ich POtężnie skubią. 20 lat temu udałem się na Sądową 8 w Lublinie do Urzędu Skarbowego. Bo mi zarzucano, że nie płacę podatku dochodowego od lokatorów , ktorych wsadziło mi Miasto. Ci ludzie nie płacili bo mieli właściciela w nosie. Był miejski podatek do mieszkań . Ale po co tym lokatorom, trzeba było złóożyć wniosek w Lokalówce. A i tak właściciel nić nie zrobił. Na moją informację do Pani Naczelnik I US w Lublinie, że Ci l... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2016 o 14:47
0
POkraczne klakiery tę kamienicę od lat miał we władaniu UM Lublin i zasiedlał ją lokatorami bez zgody poprzedniego właściciela i było ok to znaczy KICHA. Lokatorzy mieli prawa a b. właściciel GWno. W dodatku musiał co m-c bulić podatek do Urzędu Skarbowego. Nawet gdy Ci wsadzeni przez Miasto lokatorzy nie płacili latami nic właścicielowi. Sytuacja diametralnie zmieniła się jak jedna POkraka stała się właścicielem tej budy zwaną kamienicą. Teraz dla lokatorów jest GWno a POkraka chce wsio. Widocznie pamięta Lońkę z Moskwy, który krzyczał na swoich namiestników w POlszy czyli w pRL. Nie pamiętacie metody Lońki:"dawaj iszczo, dawaj wsio".
POkraczne klakiery tę kamienicę od lat miał we władaniu UM Lublin i zasiedlał ją lokatorami bez zgody poprzedniego właściciela i było ok to znaczy KICHA. Lokatorzy mieli prawa a b. właściciel GWno. W dodatku musiał co m-c bulić podatek do Urzędu Skarbowego. Nawet gdy Ci wsadzeni przez Miasto lokatorzy nie płacili latami nic właścicielowi. Sytuacja diametralnie zmieniła się jak jedna POkraka stała się właścicielem tej budy zwaną kamienicą. Teraz dla lokatorów jest GWno a POkraka chce wsio. Widocznie pamięta Lońkę z Moskwy, który krzyczał na s... rozwiń
Avatar
Gość / 26 grudnia 2016 o 14:41
0
warszafka miała i ma dalej aferę z reprywatyzacją kamienić i działek budowlanych a nasiKozi Gród jak wlazł w łapy POkrak też to ma.
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 13:22
0
Do Gościa z 9:10 Mam nadzieję, że kiedyś i Ty będziesz postawiony w takiej sytuacji. Ktoś zażąda od Ciebie kilkudziesięciu tysięcy złotych "odszkodowania" za nic i każe Ci się wynieść w przeciągu kilku godzin. Ciekawe, czy wtedy też będziesz miał podobne zdanie jak dziś...
Avatar
leon z / 22 grudnia 2016 o 09:52
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
to jest własność prywatna własciciela kamienicy !!!!!!! Może ze swoją kamienicą robić co mu się podoba !!!! to nie komuna !!!! ======= nowy ,przyjazny dla  ludzli system. poprzedni był nieludzki
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 09:17
0
Śmieszne i żałosne jest to zastanawianie się co sie stanie z lokatorami jekiejś prywatnej kamienicy. W prasie , internecie pełno jest ogłoszeń z ofertami wynajmu mieszkania. Czyżby ci ludie nie potrafili czytać ?
Avatar
Gość / 22 grudnia 2016 o 09:10
0
to jest własność prywatna własciciela kamienicy !!!!!!! Może ze swoją kamienicą robić co mu się podoba !!!! to nie komuna !!!!
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Historyk IPN z Lublina o konflikcie z Izraelem: Netanjahu prowadzi grę, Polska stała się jej elementem

Historyk IPN z Lublina o konflikcie z Izraelem: Netanjahu prowadzi grę, Polska stała się jej elementem 2 0

Polska odwoła swój udział w szczycie Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu. Bezpośrednim przyczyną takiego ruchu były wypowiedzi polityków izraelskich podczas szczytu bliskowschodniego w Warszawie, i zaraz po, dotyczące czasów II wojny światowej. Padły oskarżenia o polski antysemityzm i kolaborację Polaków z Niemcami

AZS UMCS Lublin - GSF Gliwice 0:5. Lider okazał się za mocny

AZS UMCS Lublin - GSF Gliwice 0:5. Lider okazał się za mocny 0 0

W rozgrywanym awansem meczu 19 kolejki Pierwszej Ligi Futsalu AZS UMCS Lublin przegrał na własnym parkiecie z GSF Gliwice 0:5

Duże zainteresowanie Wiosną Roberta Biedronia w Lublinie? "Zwiększyliśmy liczbę miejsc"

Duże zainteresowanie Wiosną Roberta Biedronia w Lublinie? "Zwiększyliśmy liczbę miejsc" 30 13

W środę w Lublinie odbędzie się lokalna konwencja partii Wiosna. Zaproszenia na to wydarzenie rozeszły się w niespełna trzy dni, dlatego organizatorzy podjęli decyzję o zwiększeniu liczby miejsc.

SPR Sośnica Gliwice – MKS AZS UMCS Lublin 28:25. Straciły ogromną przewagę

SPR Sośnica Gliwice – MKS AZS UMCS Lublin 28:25. Straciły ogromną przewagę 0 0

W I lidze piłkarek ręcznych MKS AZS UMCS Lublin prowadził już nawet siedmioma bramkami, ale dał sobie wydrzeć zwycięstwo Sośnicy Gliwice

Chełm: Darmowe okienko na lodowisku

Chełm: Darmowe okienko na lodowisku 0 0

Niedawno chełmianie z oburzeniem przyjęli wiadomość, że miejska spółka Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie na czas ferii podwyższyła stawki za wstęp do aquaparku. Tymczasem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił od poniedziałku do końca tygodnia w godzinach od 8 do 10 wpuszczać łyżwiarzy na lodowisko za darmo.

Pożar w centrum Lublina. Spłonęła potrawa w kuchni

Pożar w centrum Lublina. Spłonęła potrawa w kuchni 45 1

Do pożaru doszło po południu w bloku przy ul. Łopacińskiego 3 w Lublinie

Biała Podlaska. Była skarbnik dostała pracę w urzędzie w Lublinie

Biała Podlaska. Była skarbnik dostała pracę w urzędzie w Lublinie 0 11

Marta Juchnikowska, była skarbnik Białej Podlaskiej, szybko znalazła nową pracę. W wyniku wygranego konkursu zajmie się księgowością w Departamencie Finansów Urzędu Marszałkowskiego.

Morderstwo przy ul. Gęsiej: Zostawiła go, więc zabił Monikę kluczem od kół. Koniec procesu
galeria
film

Morderstwo przy ul. Gęsiej: Zostawiła go, więc zabił Monikę kluczem od kół. Koniec procesu 48 9

Zakończył się proces sprawcy brutalnego zabójstwa przy ul. Gęsiej w Lublinie. Piotr R. zatłukł swoją żonę kluczem do kół. Nie mógł pogodzić się z tym, że kobieta odeszła od niego do innego mężczyzny

Frasatti Fajsławice od jesieni grać będzie na nowym boisku?

Frasatti Fajsławice od jesieni grać będzie na nowym boisku? 0 1

Przed Frassatim Fajsławice ostatnia runda gry na starym boisku. Takie przynajmniej są plany. Od jesieni nowego sezonu drużyna trenera Daniela Krakiewicza ma się przeprowadzić na nowy obiekt w pobliskich Suchodołach

Kraśnik: Więcej pieniędzy w Budżecie Obywatelskim

Kraśnik: Więcej pieniędzy w Budżecie Obywatelskim 2 1

Więcej pieniędzy będą mieć w tym roku do rozdysponowania mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Pod koniec lutego zaczną się spotkania informacyjne

Zbudują ul. Sportową. Będzie prawdziwa jezdnia

Zbudują ul. Sportową. Będzie prawdziwa jezdnia 0 1

Miasto zabiera się za budowę odcinka ul. Sportowej między Rudnicką a Wielką.

SLD dołączył do Koalicji Obywatelskiej. Haidar do Europarlamentu

SLD dołączył do Koalicji Obywatelskiej. Haidar do Europarlamentu 11 19

Riad Haidar radny sejmiku województwa lubelskiego powalczy o miejsce w Parlamencie Europejskim. Rekomendował go przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty.

26. Studenckie Konfrontacje Filmowe w Chatce Żaka
22 lutego 2019, 19:30

26. Studenckie Konfrontacje Filmowe w Chatce Żaka 0 0

Już po raz 26. w Lublinie zorganizowany zostanie przegląd Studenckie Konfrontacje Filmowe. W dniach 22 lutego - 20 marca w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) zobaczymy aż 16 starannie wyselekcjonowanych filmów z minionego sezonu. W programie m.in. docenione produkcje festiwalowe.

Machalica zaśpiewa Młynarskiego w Pracowniach Kultury Maki
5 kwietnia 2019, 18:00

Machalica zaśpiewa Młynarskiego w Pracowniach Kultury Maki 0 3

5 kwietnia o godz. 18 na scenie Pracowni Kultury Maki (ul. Olchowa 8) wystąpi Piotr Machalica z recitalem pełnym piosenek Wojciecha Młynarskiego.

Nowy trener w Milanowie. Celem pierwsza szóstka

Nowy trener w Milanowie. Celem pierwsza szóstka 0 0

Trener Cezary Główka nie prowadzi już LKS Agrotex Milanów. Jego miejsce zajął były zawodnik Daniel Syta

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!