Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 września 2010 r.
20:49
Edytuj ten wpis

Kamienica przy ul. Grodzkiej. Zawalił się strop. Sprawa trafi do prokuratury

0 7 A A

Zawalony strop, brak okien i toalety na korytarzu – takie warunki mają mieszkańcy kamienicy przy ulicy Grodzkiej 13 w Lublinie. – Tu się nie da żyć! – załamują ręce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Już od ponad dwóch miesięcy nie mogę wrócić do domu, bo strop jest zawalony. Moje mieszkanie, które niedawno było remontowane, wygląda jak po przejściu huraganu – załamuje ręce Oliwia Nowicka, która mieszka w jednym z lokali na poddaszu kamienicy. – Nikogo nie obchodzi, że mam troje dzieci, w tym jedno niepełnosprawne i muszę mieszkać kątem u rodziny.

Pani Oliwia kilkakrotnie zgłaszała przeciekanie dachu, ale bez skutku. W końcu drewniany strop nie wytrzymał i zawalił się. Lokatorzy nie wierzą, że administratorka załatwi sprawę.

– Nigdy nie dotrzymuje słowa. Nie przejmuje się tym, co się tu dzieje. Przecież w takich warunkach nie można mieszkać! – skarży się Kinga Rottan, która zajmuje sąsiednie mieszkanie na poddaszu. – Tyle razy prosiłam, żeby naprawili światło na klatce schodowej. Tu jest tak stromo, że o tragedię bardzo łatwo. Nie ma też barierki przy schodach, chociaż bawią się tu małe dzieci.

Kobieta prosiła też o naprawę toalety, która znajduje się na korytarzu. – Dwa tygodnie nie mogłam z niej korzystać. W końcu zrobiłam to na własny koszt. Dlaczego my za coś takiego musimy jeszcze płacić z własnej kieszeni?

Jakby tego było mało, to administratorka straszy nas jeszcze podwyżkami czynszu – denerwuje się pani Kinga.

Sprawę tej kamienicy, która ciągnie się już ponad rok, doskonale zna powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Lublinie.

– W tym przypadku może dojść do katastrofy budowlanej. A zgodnie z obowiązującymi przepisami, to na właścicielu lub zarządcy spoczywa obowiązek utrzymania obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym – przypomina inspektor Robert Lenarcik. – Administrator nie wywiązał się ze swoich obowiązków, dlatego wydaliśmy decyzję zobowiązującą go do przeprowadzenia kontroli okresowych oraz przedłożenia ekspertyzy technicznej budynku. Do tej pory jednak inspektor nie otrzymał żądanych informacji od zarządcy. – Dlatego konieczne jest postępowanie egzekucyjne. O tej sytuacji powiadomimy również Prokuraturę Rejonową w Lublinie – podkreśla Lenarcik.

Nie udało nam się skontaktować z administratorką budynku. Zadzwoniliśmy więc do właścicielki kamienicy. – To nie ja – powiedziała i rozłączyła się. Kiedy zadzwoniliśmy ponownie, stwierdziła, że nie będzie komentować sprawy.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
internauta / 13 września 2010 o 08:46
0
Jeżeli to to zdjęcie jest,to widac że fatycznie strop to tragedia,ale widzę dodatkowo że ktoś nie przemyślanie na górę zarzucił plandekę-żeby na głowę się nie lało?Jak się wody nazbierało to i ten niby strop nie wytrzymał.
Avatar
WW / 13 września 2010 o 08:29
0
Rzekome zmuszanie lokatora do mieszkania, które mu się zwyczajnie nie podoba jest tak samo prawdziwe jak twierdzenie, iż banki mogą zmuszać kogoś do zaciągnięcia kredytu na kilkadziesiąt lat na zakup mieszkania. Mam więc prostą radę dla wszystkich nieszczęśliwych lokatorów z tej kamienicy - pójdzie do banku i weźcie sobie kredyt na mieszkanie, którego będziecie w 100% właścicielem i które będzie odpowiadać waszym oczekiwaniom. Pokazywanie tych ludzi w roli skrzywdzonych (bez sprawdzenia np. czy w ogóle płacą czynsz za najem i czy przypadkiem nie są objęci nakazami eksmisji) godzi w ludzi naprawdę pokrzywdzonych przez los np. powodzian.
Rzekome zmuszanie lokatora do mieszkania, które mu się zwyczajnie nie podoba jest tak samo prawdziwe jak twierdzenie, iż banki mogą zmuszać kogoś do zaciągnięcia kredytu na kilkadziesiąt lat na zakup mieszkania. Mam więc prostą radę dla wszystkich nieszczęśliwych lokatorów z tej kamienicy - pójdzie do banku i weźcie sobie kredyt na mieszkanie, którego będziecie w 100% właścicielem i które będzie odpowiadać waszym oczekiwaniom. Pokazywanie tych ludzi w roli skrzywdzonych (bez sprawdzenia np. czy w ogóle płacą czynsz za najem i czy przypadkiem... rozwiń
Avatar
Maria / 13 września 2010 o 07:15
0
To skandal!!!Prokuratura powinna koniecznie sprawdzić kto zmuszał tych ludzi do wynajmowania lokali,nie nadających się do zamieszkania, wszak w Lublinie jest mnóstwo mieszkań do wynajęcia, które miesiącami czekają na lokatorów.
Avatar
erni / 13 września 2010 o 06:29
0
[quote name='rycho' date='13 wrzesień 2010 - 00:56 ' timestamp='1284332170' post='345926']
dobrze niech się wali tej biedocie na łby!!! juz najwyzszy czas wywalić mieszkanców starego miasta i lubartowskiej na zbity pyks!!!
[/quote]
W pierwszej kolejności należało by tobie przeflancować ten chamski, durny pysk...
Avatar
olo / 13 września 2010 o 06:27
0
Lublin: Miasto z ładnymi kamienicami z zewnątrz, a gnijącymi od środka...
Avatar
Gość / 13 września 2010 o 03:02
0
Pani Oliwio Nowicka ! Olać takiego właściciela, który wynajmuje pani mieszkanie z zawalonym stropem, bez światła na klatce schodowej i barierek. Wypowiedzieć mu umowę najmu i przenieść się do normalnego mieszkania. Wszak mieszkań do wynajęcia jest mnóstwo. Wystarczy kupić "Anonse".
Avatar
rycho / 13 września 2010 o 00:56
0
dobrze niech się wali tej biedocie na łby!!! juz najwyzszy czas wywalić mieszkanców starego miasta i lubartowskiej na zbity pyks!!!
odnowić kamienice i sprzedawać jako luksusowe apartamenty, tak jest w każdym wiekszym mieście.
Avatar
internauta / 13 września 2010 o 08:46
0
Jeżeli to to zdjęcie jest,to widac że fatycznie strop to tragedia,ale widzę dodatkowo że ktoś nie przemyślanie na górę zarzucił plandekę-żeby na głowę się nie lało?Jak się wody nazbierało to i ten niby strop nie wytrzymał.
Avatar
WW / 13 września 2010 o 08:29
0
Rzekome zmuszanie lokatora do mieszkania, które mu się zwyczajnie nie podoba jest tak samo prawdziwe jak twierdzenie, iż banki mogą zmuszać kogoś do zaciągnięcia kredytu na kilkadziesiąt lat na zakup mieszkania. Mam więc prostą radę dla wszystkich nieszczęśliwych lokatorów z tej kamienicy - pójdzie do banku i weźcie sobie kredyt na mieszkanie, którego będziecie w 100% właścicielem i które będzie odpowiadać waszym oczekiwaniom. Pokazywanie tych ludzi w roli skrzywdzonych (bez sprawdzenia np. czy w ogóle płacą czynsz za najem i czy przypadkiem nie są objęci nakazami eksmisji) godzi w ludzi naprawdę pokrzywdzonych przez los np. powodzian.
Rzekome zmuszanie lokatora do mieszkania, które mu się zwyczajnie nie podoba jest tak samo prawdziwe jak twierdzenie, iż banki mogą zmuszać kogoś do zaciągnięcia kredytu na kilkadziesiąt lat na zakup mieszkania. Mam więc prostą radę dla wszystkich nieszczęśliwych lokatorów z tej kamienicy - pójdzie do banku i weźcie sobie kredyt na mieszkanie, którego będziecie w 100% właścicielem i które będzie odpowiadać waszym oczekiwaniom. Pokazywanie tych ludzi w roli skrzywdzonych (bez sprawdzenia np. czy w ogóle płacą czynsz za najem i czy przypadkiem... rozwiń
Avatar
Maria / 13 września 2010 o 07:15
0
To skandal!!!Prokuratura powinna koniecznie sprawdzić kto zmuszał tych ludzi do wynajmowania lokali,nie nadających się do zamieszkania, wszak w Lublinie jest mnóstwo mieszkań do wynajęcia, które miesiącami czekają na lokatorów.
Avatar
erni / 13 września 2010 o 06:29
0
[quote name='rycho' date='13 wrzesień 2010 - 00:56 ' timestamp='1284332170' post='345926']
dobrze niech się wali tej biedocie na łby!!! juz najwyzszy czas wywalić mieszkanców starego miasta i lubartowskiej na zbity pyks!!!
[/quote]
W pierwszej kolejności należało by tobie przeflancować ten chamski, durny pysk...
Avatar
olo / 13 września 2010 o 06:27
0
Lublin: Miasto z ładnymi kamienicami z zewnątrz, a gnijącymi od środka...
Avatar
Gość / 13 września 2010 o 03:02
0
Pani Oliwio Nowicka ! Olać takiego właściciela, który wynajmuje pani mieszkanie z zawalonym stropem, bez światła na klatce schodowej i barierek. Wypowiedzieć mu umowę najmu i przenieść się do normalnego mieszkania. Wszak mieszkań do wynajęcia jest mnóstwo. Wystarczy kupić "Anonse".
Avatar
rycho / 13 września 2010 o 00:56
0
dobrze niech się wali tej biedocie na łby!!! juz najwyzszy czas wywalić mieszkanców starego miasta i lubartowskiej na zbity pyks!!!
odnowić kamienice i sprzedawać jako luksusowe apartamenty, tak jest w każdym wiekszym mieście.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny?

Nie tylko policjanci chcą podwyżek. Inni mundurowi też. Ile zarabia strażnik graniczny? 1 0

Rozszerza się protest służb mundurowych. Do policjantów dołączyli strażnicy graniczni, celnicy, strażacy oraz strażnicy więzienni. – Jest bardzo mało kandydatów do służby i mnóstwo wakatów. Niewielu chce narażać zdrowie i życie za 2 tys. zł – mówi szef związków zawodowych w Straży Granicznej

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie

TBV Start szykuje się do kolejnego sezonu w elicie 1 1

Energa Basket Liga Siedemnaście klubów zgłosiło się do udziału w rozgrywkach. Komisja Weryfikacyjna PLK SA dokona wstępnej analizy dokumentacji. Zarząd PLK SA decyzję w sprawie przyznania licencji podejmie najpóźniej do 27 lipca

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy

Pijacka szarża 23-latka. Wpadł dwa razy w ciągu jednej nocy 6 7

23-latek wpadł w ręce policjantów dwa razy w ciągu jednej nocy. Najpierw po pijanemu szarżował samochodem po cudzym polu, a potem doprowadził do zderzenia z innym autem i pchał je przez ok. 200 metrów.

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują?

210 mln zł na drogi powiatowe w Lubelskiem. Gdzie wyremontują i zbudują? 8 10

120 milionów złotych na modernizację i budowę ponad 200 kilometrów dróg trafiło do wszystkich powiatów z województwa lubelskiego. Całkowita wartość inwestycji realizowanych w ramach tzw. megaprojektu drogowego wyniesie ok. 210 mln zł

Dzień z Harrym Potterem w MBP
27 lipca 2018, 11:00

Dzień z Harrym Potterem w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 27 lipca o godz. 11 w Filii nr 26 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie (ul. Leonarda 18) odbędzie się Dzień z Harrym Potterem. To gratka dla wszystkich miłośników prozy J.K. Rowling.

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz

Graffiti psuje krajobraz? Bolesław Stelmach chce by je zamalować i posadzić bluszcz 38 35

Zamalowania graffiti na murach wzdłuż al. Solidarności koło skansenu i ogrodu botanicznego domaga się Rada Kultury Przestrzeni. Zamiast malowideł z zeszłorocznej imprezy Meeting of Styles wolałaby tu zieloną ścianę z bluszczu. Ratusz zapowiada jednak, że w sierpniu… powstanie tu nowe graffiti

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach

Powrót Granicy, zmiana trenera w Łazach 2 0

Granica Terespol wygrała rywalizację w grupie I bialskiej klasy A i wywalczyła awans do bialskiej klasy okręgowej

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN

Przedszkolak wybierze sobie przyszły zawód. Nowy pomysł MEN 2 7

Dzieci w przedszkolach będą miały zajęcia z doradztwa zawodowego – wynika z projektu rozporządzenia przygotowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Przyszły zawód dzieci mają wybierać przez zabawę

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy

Pracownicy Aldika grożą strajkiem. Rozmowy ostatniej szansy 11 5

30 lipca przedstawiciele komisji zakładowej NSZZ Solidarność spotkają się z przedstawicielami sieci Aldik. Będą rozmawiać o podwyżkach. Jeśli nie usłyszą konkretów, nie wykluczają rozpoczęcia strajku.

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać

Sprzedaż mieszkań zaczyna zwalniać 0 2

W drugim kwartale tego roku Polacy kupili mniej nowych mieszkań niż rok wcześniej. W statystykach GUS widać pierwsze symptomy spadku aktywności deweloperów – oceniają eksperci. Liczba nowych pozwoleń na budowę rośnie, ale wolniej niż kiedyś.

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku
22 lipca 2018, 17:00

Koncert w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku 1 0

Co Gdzie Kiedy. Trwa Festiwal Fresków w Lublinie. W najbliższą niedzielę, 22 lipca o godz. 17 w Kaplicy Trójcy Świętej na Zamku odbędzie się koncert Szymona Krzemiania i Grzegorza Siedlaczka.

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później

Jej mąż miotał się z bólu, ale nie chcieli go przyjąć do szpitala. Zmarł kilka dni później 132 16

Ostry ból głowy, 40-stopniowa gorączka, wymioty. – Stan męża się pogarszał, dosłownie miotał się z bólu, a ja byłam bezsilna – opowiada Katarzyna Gnaś. Mimo to, 26-latek nie został przyjęty do szpitala w Poniatowej. Kilka dni później zmarł

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 lipca 2018 roku 0 0

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 7 2

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 4 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!