Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2008 r.
17:28
Edytuj ten wpis

Kazali dmuchać i robili fotki

Autor: Zdjęcie autora PAWEŁ PUZIO
0 8 A A

Fotoradar na Nadbystrzyckiej w ciągu 2 godzin zrobił 385 zdjęć. Kilka godzin wcześniej policjanci złapali dwóch kierowców jadących na podwójnym gazie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rano, o godz. 8.30 ruszyły działania policji na ulicy Nadbystrzyckiej pod kryptonimem "Niechronieni”.

- W ciągu dwóch godzin fotoradar zrobił 385 zdjęć, czyli średnio trzech kierowców na minutę przekraczało dozwoloną prędkość. Rekordzista osiągnął wynik 114 km/h - mówi podinspektor Artur Ertman, szef miejskiej drogówki.

Wcześniej, bo już o godz. 6.30 policjanci zaczaili się na ul. Spółdzielczości Pracy. Patrole zatrzymywały kierowców w okolicy świateł z ulicami Dożynkową i Do Dysa. Pierwotny plan zakładał, że mundurowi zablokują całą ulicę. W końcu jednak zdecydowali się na wyrywkowe kontrole pojazdów. Kogo zatrzymywali?

- Zaparowane szyby, uchylone okna, guma lub cukierki w ustach, załzawione oczy, niewyraźny wygląd. Tymi kierujemy się wybierając samochody do kontroli - mówi Grzegorz Bartoszek z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

- Pierwszy kierowca próbował uciekać. Gdy zauważył kontrolę nagle zawrócił na światłach i szybko chciał wracać w kierunku Lubartowa. Miał pecha, bo na wysokości salonu Mercedesa wpadł na kolejny patrol. Badanie alkomatem wykazało prawie promil alkoholu - mówi Arkadiusz Delekta z Wydziału Ruchu drogowego KWP Lublin.

Chwilę po nim wpadł kierowca forda. Tym razem prawie pól promila. - Wczoraj wypiłem z kolegą i myślałem, że jestem już trzeźwy - tłumaczył się policjantom skruszony kierowca. Dalej pojechał, ale w radiowozem na badanie krwi. Samochód został odholowany na policyjny parking, kierowcę czeka spotkanie z sędzią.

Policja zapowiada kolejne takie akcje. Kirowcy powinni mieć się na baczności m.in. jutro.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
g / 12 lutego 2008 o 15:22
0
u. napisał:
Co sie dziwisz, że lapią z gumami? Bardzo dobrze robią, nie będą pijani, ani upaleni jezdzic po drogach publicznych...

To co jak ktos gume żuje to znaczy pił???Ales skomentował gościu!!Ha, ha, ha
Avatar
u. / 12 lutego 2008 o 14:55
0
Co sie dziwisz, że lapią z gumami? Bardzo dobrze robią, nie będą pijani, ani upaleni jezdzic po drogach publicznych...
Avatar
k / 12 lutego 2008 o 10:20
0
bez przesady, łapać tych co mają gume, albo cukierkaw ustach. Co wy robicie?to ma być przestepstwem?. to co i w d..ę lub w ucho sie podrapac nie mozna?!Jestem w szoku!To prosze zamknąc jednego policjanta z Lublina, bo żuł gumę jak wsiadał do auta!!!!!!!Sam widziałem!Zgroza. A jak komus nagle zaparuja troche szyby, to co przestepstwo???Tak ma wyglądać akcja policjantów??Niech lepiej łapia prawdziwych przestepców!!Paranuje i cyrk w tym kraju normalnie
Avatar
Gość / 12 lutego 2008 o 07:50
0
Mario czy uważasz że stawianie fotoradaru ma poprawić bezpieczeństwo na drodze? Jeszcze na takiej drodze jak Nadbystrzycka? To jest tylko ściągnięcie pieniędzy od kierowców. Natomiast akcja z alkomatami to policja sama wie gdzie się ustawić w sobotę w nocy żeby złapać nietrzeźwych.
Avatar
Mario / 11 lutego 2008 o 21:02
0
kamiluch napisał:
Może i pomysł dobry ale czy naprawdę w pełni skuteczny? Czy po Lublinie jeździło dziś rano tylko dwóch nietrzeźwych kierowców. Najłatwiej postawić jest foto radar i pochwalić się 380 zdjęciami.

Tzn że jeśli w ciągu dwóch godzin 380 osób złamało przepisy to nic nie znaczy? Niestety ale dopóki buractwo, cwaniactwo i łamanie przepisów bedzie tolerowane a nawet uważane w pewnym stopniu za bohaterstwo to nic w tym kraju sie nie zmieni jesli chodzi o kulture jazdy. Co ciekawe 100% polskich kierowców wyjezdżając za granicę np. do Niemiec lub Szwecji nagle staje sie potulnymi barankami bo mandaty są o wiele wieksze niz u nas .

Tzn że jeśli w ciągu dwóch godzin 380 osób złamało przepisy to nic nie znaczy? Niestety ale dopóki buractwo, cwaniactwo i łamanie przepisów bedzie tolerowane a nawet uważane w pewnym stopniu za bohaterstwo to nic w tym kraju sie nie zmieni jesli chodzi o kulture jazdy. Co ciekawe 100% polskich kierowców wyjezdżając za granicę np. do Niemiec lub Szwecji nagle staje sie potulnymi barankami bo mandaty są o wiele wieksze niz u nas . rozwiń
Avatar
kamiluch / 11 lutego 2008 o 20:01
0
Może i pomysł dobry ale czy naprawdę w pełni skuteczny? Czy po Lublinie jeździło dziś rano tylko dwóch nietrzeźwych kierowców. Najłatwiej postawić jest foto radar i pochwalić się 380 zdjęciami.
Avatar
ZAWODOWY KIEROWCA / 11 lutego 2008 o 19:51
0
Wielkie haloooo,zlapali 2 nietrzezwych kierowcow. A tak na powaznie to w czasie jazdy nie wolno mi jesc cukierkow i zuc gumy????????, bo bede musial dmuchac??.
Avatar
kierowca / 11 lutego 2008 o 18:57
0
wstydze sie ze to mowie ale...brawo policja. oiby wiecej takich akcji.STOP NIETRZEZWYM KIEROWCOM!!!!!!!!!!
Avatar
g / 12 lutego 2008 o 15:22
0
u. napisał:
Co sie dziwisz, że lapią z gumami? Bardzo dobrze robią, nie będą pijani, ani upaleni jezdzic po drogach publicznych...

To co jak ktos gume żuje to znaczy pił???Ales skomentował gościu!!Ha, ha, ha
Avatar
u. / 12 lutego 2008 o 14:55
0
Co sie dziwisz, że lapią z gumami? Bardzo dobrze robią, nie będą pijani, ani upaleni jezdzic po drogach publicznych...
Avatar
k / 12 lutego 2008 o 10:20
0
bez przesady, łapać tych co mają gume, albo cukierkaw ustach. Co wy robicie?to ma być przestepstwem?. to co i w d..ę lub w ucho sie podrapac nie mozna?!Jestem w szoku!To prosze zamknąc jednego policjanta z Lublina, bo żuł gumę jak wsiadał do auta!!!!!!!Sam widziałem!Zgroza. A jak komus nagle zaparuja troche szyby, to co przestepstwo???Tak ma wyglądać akcja policjantów??Niech lepiej łapia prawdziwych przestepców!!Paranuje i cyrk w tym kraju normalnie
Avatar
Gość / 12 lutego 2008 o 07:50
0
Mario czy uważasz że stawianie fotoradaru ma poprawić bezpieczeństwo na drodze? Jeszcze na takiej drodze jak Nadbystrzycka? To jest tylko ściągnięcie pieniędzy od kierowców. Natomiast akcja z alkomatami to policja sama wie gdzie się ustawić w sobotę w nocy żeby złapać nietrzeźwych.
Avatar
Mario / 11 lutego 2008 o 21:02
0
kamiluch napisał:
Może i pomysł dobry ale czy naprawdę w pełni skuteczny? Czy po Lublinie jeździło dziś rano tylko dwóch nietrzeźwych kierowców. Najłatwiej postawić jest foto radar i pochwalić się 380 zdjęciami.

Tzn że jeśli w ciągu dwóch godzin 380 osób złamało przepisy to nic nie znaczy? Niestety ale dopóki buractwo, cwaniactwo i łamanie przepisów bedzie tolerowane a nawet uważane w pewnym stopniu za bohaterstwo to nic w tym kraju sie nie zmieni jesli chodzi o kulture jazdy. Co ciekawe 100% polskich kierowców wyjezdżając za granicę np. do Niemiec lub Szwecji nagle staje sie potulnymi barankami bo mandaty są o wiele wieksze niz u nas .

Tzn że jeśli w ciągu dwóch godzin 380 osób złamało przepisy to nic nie znaczy? Niestety ale dopóki buractwo, cwaniactwo i łamanie przepisów bedzie tolerowane a nawet uważane w pewnym stopniu za bohaterstwo to nic w tym kraju sie nie zmieni jesli chodzi o kulture jazdy. Co ciekawe 100% polskich kierowców wyjezdżając za granicę np. do Niemiec lub Szwecji nagle staje sie potulnymi barankami bo mandaty są o wiele wieksze niz u nas . rozwiń
Avatar
kamiluch / 11 lutego 2008 o 20:01
0
Może i pomysł dobry ale czy naprawdę w pełni skuteczny? Czy po Lublinie jeździło dziś rano tylko dwóch nietrzeźwych kierowców. Najłatwiej postawić jest foto radar i pochwalić się 380 zdjęciami.
Avatar
ZAWODOWY KIEROWCA / 11 lutego 2008 o 19:51
0
Wielkie haloooo,zlapali 2 nietrzezwych kierowcow. A tak na powaznie to w czasie jazdy nie wolno mi jesc cukierkow i zuc gumy????????, bo bede musial dmuchac??.
Avatar
kierowca / 11 lutego 2008 o 18:57
0
wstydze sie ze to mowie ale...brawo policja. oiby wiecej takich akcji.STOP NIETRZEZWYM KIEROWCOM!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Warsztaty "Nowy Cyrk od podstaw" w Puławach
24 listopada 2018, 12:00

Warsztaty "Nowy Cyrk od podstaw" w Puławach 0 0

24 listopada o godz. 12 w ZSO nr w Puławach odbędą się warsztaty Nowego Cyrku.

PSL razem z PiS w powiecie bialskim

PSL razem z PiS w powiecie bialskim 0 0

W powiecie bialskim bez zmian. Starostą został ponownie Mariusz Filipiuk (PSL). Radni zagłosowali na niego jednogłośnie. Podobnie na dotychczasowego wicestarostę Janusza Skólimowskiego z PiS.

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta
galeria

Burmistrz Wilk złożył ślubowanie. Po raz pierwszy w historii Kraśnika kobieta stanęła na czele Rady Miasta 3 2

Nową przewodniczącą rady jest bowiem Dorota Posyniak. Wiceprzewodniczącymi zostali niedawni kandydaci na fotel burmistrza – Kazimierz Choma i Marzena Pomykalska, którą radni wybrali na tę funkcje dopiero za… drugim razem.

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia]
galeria

Zamość: Prezydent ślubował, radni wybrali nowego przewodniczącego [zdjęcia] 4 1

Na pierwszej sesji radni Rady Miasta Zamość wybrali przewodniczącego oraz dwóch zastępców.

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny

Nikki Greene (Pszczółka Polski Cukier): Skupiam się na dopasowaniu do drużyny 0 0

ROZMOWA Z Nikki Greene, nową środkową Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę

Były zastępca prezydenta Lublina Krzysztof Komorski ma już nową pracę 15 21

Prezydent Lublina odwołał dwóch swoich zastępców: Mariusza Banacha zajmującego się oświatą oraz Krzysztofa Komorskiego odpowiedzialnego za kulturę i sport.

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć"

Kto będzie nowym starostą łęczyńskim? "Wiem, kto nim będzie, ale nie mogę powiedzieć" 4 4

Już w czwartek, podczas pierwszej sesji nowej Rady Powiatu Łęczyńskiego zostanie wybrany nowy starosta. W grę wchodzą dwie kandydatury. Również w czwartek poznamy nowego starostę powiatu lubelskiego.

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt
23 listopada 2018, 0:00

Wystawa "Six Memos" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 23 listopada w Galerii Labirynt odbędzie się wernisaż wystawy Six Memos / Sześć Przypomnień, w ramach projektu CreArt, jaki Miasto Lublin współrealizuje w programie Kreatywna Europa.

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty

Radni z komisji rewizyjnej byli jednomyślni. Dyrektor I LO w Puławach może mieć kłopoty 36 13

Dyrektor I LO im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach może mieć kłopoty. Komisja rewizyjna kończącej się kadencji rady powiatu uznała, że złożona przez nauczycieli placówki skarga, jest zasadna. Samorządowcy przyznają, że w trakcie kontroli część zarzutów potwierdziła się.

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo)
film

Civilization VI: Gathering Storm. Wulkany, burze i powodzie (wideo) 0 0

Globalne ocieplenie i epoka lodowcowa w jednym. W dodatku Civilization VI: Gathering Storm zmierzymy się nie tylko z innymi cywilizacjami, ale przede wszystkim z klimatem.

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych]
galeria

Dawniej byli związani z PO. Teraz rządzą z PiS powiatem kraśnickim [zdjęcia radnych] 1 10

Krzysztof Staruch jest nowym starostą powiatu kraśnickiego. W dzisiejszym głosowaniu kandydat Prawa i Sprawiedliwości otrzymał o jeden głos więcej od dotychczasowego starosty Andrzeja Maja (PSL). Wicestarostą został zaś Karol Rychlewski.

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca

Chełm: Kolejarze uziemili zabytkowy parowóz. Miasto szuka dla niego nowego miejsca 9 2

Rozpoczęła się długo oczekiwana przebudowa pl. Dworcowego. Wisienką na torcie miał być parowóz przeniesiony na plac z drugiej strony dworca. Chociaż jego lokalizacja była już uzgodniona, to kolejarze niespodziewanie postawili weto

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie 0 0

Przetarg na sprzedaż nieruchomości Hotel Europa w Lublinie przy ul. Krakowskie Przedmieście 29

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu

Pod koszami Dziennika Wschodniego. Hit dla Symbitu 0 0

Ruszyła najstarsza liga amatorskiej koszykówki w województwie lubelskim. W czterdziestym, jubileuszowym sezonie, bierze udział sześć drużyn

Unijne wsparcie dla bezrobotnych

Unijne wsparcie dla bezrobotnych 0 1

Dla podopiecznych lubelskich ośrodków pomocy społecznej unijne fundusze to szansa na lepszą przyszłość. W ramach Aktywnego włączenia wsparcie uzyskało już ponad 5 tysięcy osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, w tym osoby z niepełnosprawnościami, bezdomne i posiadające niskie kwalifikacje.