Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2015 r.
15:31

Klub Inteligencji Katolickiej broni „prześladowanego” radnego

Autor: Zdjęcie autora aa
0 8 A A

„Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie z oburzeniem przyjął informację o dyskryminacji pana mgr Radosława Brzózki ze względu na jego przekonania światopoglądowe oraz polityczne” – bronią pracownika Starostwa Powiatowego w Świdniku, i jednocześnie radnego miejskiego – członkowie KIK. Dziś Rada Miasta w Świdniku ma rozpatrzyć wniosek starosty świdnickiego dotyczący m.in. zmniejszenia wynagrodzenia Brzózki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Liczę, że radni ocenią tę sytuację rzetelnie. Jeśli tak, to nie mam się czego obawiać – mówi Radosław Brzózka, były już naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Świdniku, radny miejski (prawicowy klub Rodzina i Prawo), który od marca nie kuruje już wydziałem. Ale ponieważ jest radnym miejskim, starosta, bez zgody rady, nie może mu zmienić wynagrodzenia.

Jego pracodawca wskazuje, że jest to wynik reorganizacji urzędu. „W obliczu dokonanych zmian, dalsze zatrudnienie radnego na dotychczas zajmowanym stanowisku oraz dalsze wypłacanie przypisanego stanowisku naczelnika wynagrodzenia byłoby ekonomicznie nieuzasadnione” – czytamy w stanowisku Zarządu Powiatu Świdnickiego. Stąd właśnie wniosek do Rady Miasta w Świdniku.

Jest jeszcze inny powód. To wyniki kontroli Urzędu Kontroli Skarbowej za lata 2012 i 2013, która wykazała, że została nienależnie pobrana subwencja oświatowa. To około 2,6 mln zł, które powiat musi zwrócić.

Radny Brzózka twierdzi zaś, że stracił stanowisko ze względów politycznych. W powiecie świdnickim obecnie rządzi koalicja PSL-PO-Świdnik Wspólna Sprawa, zaś Brzózka był naczelnikiem za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości. Były naczelnik nie zgadza się też z zarzutem dotyczącym nieprawidłowości. Wskazuje, że było wręcz odwrotnie. Twierdzi, że to on naprawiał wcześniejsze błędy.

Tymczasem radnego broni Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie. W swoim stanowisku wylicza zasługi radnego. Chwali działania naczelnika, który jest znany nie tylko jako radny i samorządowiec ale też „autor prac naukowych i popularnonaukowych oraz animator kilku przedsięwzięć wydawniczych”.

„Próby zwalniania kogokolwiek z pracy ze względu na pozazawodowe zaangażowania światopoglądowe, społeczne i polityczne należy uznać za działania sprzeczne z zasadą sprawiedliwości.” – pisze prof. dr hab. Mieczysław Ryba, prezes KIK.

Z kolei zarząd powiatu świdnickiego zaprzecza, jakoby podjęte działania miały stanowić przejaw „dyskryminacji za względu na przekonania polityczne”.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
Czytaj więcej o:

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 r. o 09:13
Jak ten Pan jest taki wybitny, jak to ocenia inteligencja, w dodatku, katolicka, to niech wezmą do siebie na etat. Niepowtarzalna okazja się nadarza mieć wybitnego specjalistę, to nie rozgłaszać bo ktoś go podkupi.
Avatar
lsw / 29 grudnia 2015 r. o 06:47
Oj słabiutki ten starosta, słabiutki. A Ci zastępcy - tylko się fotografują. Jak o nich nikt nie chce pisać to wydali gazetkę......
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 23:37
Głosowali za wódkę? CBA zatrzymuje ... Politycy popsl zarzekali się, że wybory samorządowe były uczciwe, tymczasem CBA zatrzymało szajkę, która kupowała głosy za alkohol! Za procederem kupowania głosów na Podkarpaciu stali politycy PSL, którego szefem jest Jan Bury, szef klubu PSL w Sejmie. Zatrzymano już dziewięć osób! Jedną z nich jest mąż dyrektorki biura zarządu wojewódzkiego PSL! Po wielkiej awanturze o to, że wybory samorządowe (2014) były sfałszowane, większość ekspertów odsądzało PiS od czci i wiary. Bo to własnie ta partia stawiała zarzuty. Ale teraz... juz nie odsądzają tylko kiwają głowami.
Głosowali za wódkę? CBA zatrzymuje ... Politycy popsl zarzekali się, że wybory samorządowe były uczciwe, tymczasem CBA zatrzymało szajkę, która kupowała głosy za alkohol! Za procederem kupowania głosów na Podkarpaciu stali politycy PSL, którego szefem jest Jan Bury, szef klubu PSL w Sejmie. Zatrzymano już dziewięć osób! Jedną z nich jest mąż dyrektorki biura zarządu wojewódzkiego PSL! Po wielkiej awanturze o to, że wybory samorządowe (2014) były sfałszowane, większość ekspertów odsądzało PiS od czci i wiary. Bo to własnie ta partia stawiała... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 22:47
jak męczennik to go ukrzyżować !
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 22:12
Pan Brzóska niech podziękuje AS, a jak nie wie o co chodzi, to niech porozmawia z Andrzejem M.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 21:58
CO CIEKAWE - ci z ZSl zawsze wpraszają się na KAŻDE koscielne chrześcijańskie święto! Msze dozynkowe zawsze z działaczami komuszego zsl... Jego członowie siadają do pierwszych ław i udają BOGOBOJNYCH, chociaż głosują później np. za invitro albo na za związkami homo. W tym przypadku jak na dłoni widać, że to typowe arbuzy - czerone komuchy wewnatrz a na zewnatrz udają ludowców. O wyniku samorządowych wyborów nie wspomnę... 26% lewych głosów, a kilka miesięcy póxniej Jarubas dostał 1% - słownie: jeden procent!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 21:41
STRZAŁ W 10! - "Tu nie chodzi o to, że wam zabierają demokrację. Wam zabierają koryto!". - Max Kolonko do protestujących funkcjonariuszy KOD w mediach czyli zakowski, lis, lewicka, michnik etc: "
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 20:07
O nie jest dyskryminowany. To męczennik!
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 r. o 09:13
Jak ten Pan jest taki wybitny, jak to ocenia inteligencja, w dodatku, katolicka, to niech wezmą do siebie na etat. Niepowtarzalna okazja się nadarza mieć wybitnego specjalistę, to nie rozgłaszać bo ktoś go podkupi.
Avatar
lsw / 29 grudnia 2015 r. o 06:47
Oj słabiutki ten starosta, słabiutki. A Ci zastępcy - tylko się fotografują. Jak o nich nikt nie chce pisać to wydali gazetkę......
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 23:37
Głosowali za wódkę? CBA zatrzymuje ... Politycy popsl zarzekali się, że wybory samorządowe były uczciwe, tymczasem CBA zatrzymało szajkę, która kupowała głosy za alkohol! Za procederem kupowania głosów na Podkarpaciu stali politycy PSL, którego szefem jest Jan Bury, szef klubu PSL w Sejmie. Zatrzymano już dziewięć osób! Jedną z nich jest mąż dyrektorki biura zarządu wojewódzkiego PSL! Po wielkiej awanturze o to, że wybory samorządowe (2014) były sfałszowane, większość ekspertów odsądzało PiS od czci i wiary. Bo to własnie ta partia stawiała zarzuty. Ale teraz... juz nie odsądzają tylko kiwają głowami.
Głosowali za wódkę? CBA zatrzymuje ... Politycy popsl zarzekali się, że wybory samorządowe były uczciwe, tymczasem CBA zatrzymało szajkę, która kupowała głosy za alkohol! Za procederem kupowania głosów na Podkarpaciu stali politycy PSL, którego szefem jest Jan Bury, szef klubu PSL w Sejmie. Zatrzymano już dziewięć osób! Jedną z nich jest mąż dyrektorki biura zarządu wojewódzkiego PSL! Po wielkiej awanturze o to, że wybory samorządowe (2014) były sfałszowane, większość ekspertów odsądzało PiS od czci i wiary. Bo to własnie ta partia stawiała... rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 22:47
jak męczennik to go ukrzyżować !
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 22:12
Pan Brzóska niech podziękuje AS, a jak nie wie o co chodzi, to niech porozmawia z Andrzejem M.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 21:58
CO CIEKAWE - ci z ZSl zawsze wpraszają się na KAŻDE koscielne chrześcijańskie święto! Msze dozynkowe zawsze z działaczami komuszego zsl... Jego członowie siadają do pierwszych ław i udają BOGOBOJNYCH, chociaż głosują później np. za invitro albo na za związkami homo. W tym przypadku jak na dłoni widać, że to typowe arbuzy - czerone komuchy wewnatrz a na zewnatrz udają ludowców. O wyniku samorządowych wyborów nie wspomnę... 26% lewych głosów, a kilka miesięcy póxniej Jarubas dostał 1% - słownie: jeden procent!
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 21:41
STRZAŁ W 10! - "Tu nie chodzi o to, że wam zabierają demokrację. Wam zabierają koryto!". - Max Kolonko do protestujących funkcjonariuszy KOD w mediach czyli zakowski, lis, lewicka, michnik etc: "
Avatar
Gość / 28 grudnia 2015 r. o 20:07
O nie jest dyskryminowany. To męczennik!