Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2007 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Komendantowi straży pali się pod nogami

0 248 A A

Komendant Andrzej Gregorek musi się tłumaczyć przełożonym z przetargów, które organizowała komenda wojewódzka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Strażacy nie mają wątpliwości: dni szefa są policzone.

Do końca tygodnia komendant Gregorek ma czas na ustosunkowanie się do wyników kontroli, którą w Lublinie zarządził komendant główny straży pożarnej.

Kłopoty szefa lubelskiej komendy zaczęły się znacznie wcześniej, bo na początku roku.

Wtedy zastrzeżenia do organizowanych przez lubelskich strażaków przetargów zgłosiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Pokontrolny protokół trafił do lubelskiej prokuratury. Ostatecznie, jesienią, sprawą zajęli się śledczy w Siedlcach.

- Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w komendzie m.in. przy przetargach - potwierdza Krystyna Gołąbek, rzecznik PO w Siedlcach. - Sprawa jest wielowątkowa.

Dowiedzieliśmy się, że chodzi m.in. o pięć przetargów z lat 2005-2006 na zakup sprzętu, samochodów i założenia klimatyzacji w budynku przy ul. Strażackiej. Do nieprawidłowości miało dojść na etapie przygotowywania dokumentacji przetargowej, ale też w trakcie samego postępowania i podpisywania umów.

Co na to komendant Gregorek?

Wczoraj odmówił rozmowy z dziennikarzami i odesłał do swojej rzeczniczki. A ta stwierdziła, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i nikt nie działał na szkodę komendy. - Domniemanie nieprawidłowości to wynik rozbieżności w interpretacji przepisów prawnych - twierdzi rzeczniczka Aneta Wożakowska-Kawska. - Postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komukolwiek - podkreśla.

Do Dziennika Wschodniego i lubelskich parlamentarzystów trafił wczoraj anonimowy list podpisany \"lubelscy strażacy”.

Pojawiają się w nim dodatkowe zarzuty, m.in. o to, że komendant nieodpłatnie wykorzystywał słuchaczy Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia PSP, strażaków oraz sprzęt transportowy i ratowniczy do prac przy budowie swojej willi. Rzecznik Wożakowska-Kawska przekazała, że komendant stanowczo temu zaprzecza.

Na przełomie września i października komendant główny straży pożarnej wysłał do Lublina swój zespół kontrolny.

- Zakres kontroli dotyczył spraw, które poruszyli inspektorzy MSWiA - wyjaśnia bryg. Paweł Frątczak, rzecznik Komendy Głównej PSP. - Nasi ludzie przygotowali własne wnioski pokontrolne. Teraz komendant Gregorek ma się do nich ustosunkować.

Kwestionowane przetargi

• wyposażenie grupy ratownictwa wodnego w specjalny sprzęt do nurkowania wartości 94 tys. zł
• autobus za 418 tys. zł
• samochód terenowy za 150 tys. zł
• wyposażenie gmachu komendy wojewódzkiej w klimatyzację za 350 tys. zł
• agregaty proszkowe do akcji gaśniczych za 109 tys. zł.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 248

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2008 r. o 22:37
jocek napisał:
9 to sobota to chyba ktoś tu kłamie i niewie co i jak!Kiedy zmiana i jaka jak ktoś wie niech się podzieli informacją!


Co się czepiasz chłopaka, każdy może źle spojrzeć na kalendarz.
Ale to i tak nie zmienia faktu że dnia 7 lutego br. jest narada roczna na której to Waluś G. z rąk komendanta głównego odbierze swoje odwołanie ze stanowiska.

PS. Dzień sądny nadchodzi.
Sprawiedliwość dziejowa szystkich obejmie.
Avatar
Lato / 31 stycznia 2008 r. o 22:00
Kolega napisał:
P.S. Lato ty szmato !!! jeszcze coś mruknij to ci morde skuje.


Spokojnie tomeczku bo ci zwieracze puszczął i będziesz musiał fotele w samochodzie wymieniać.
A swoją drogą bardzo to sprytne - żeby sobie naprawiać samochód - częściami z Państwowego samochodu.
Myślisz, że nikt się nie domyślił - ty masz czarna skode octavie kombi diesel - i zarządzasz m.in. czerwoną skodą octavią kombi w ropie.
Głupi to ty jednak jesteś.
Avatar
Kolega / 31 stycznia 2008 r. o 14:41
Lato napisał:
Aleś wyszczekany Jasiu-oryginalny.
Słoma Ci z butów wystaje, ale do wszystkiego musisz wsadzić swoje 3 grosze.
Sporo jest takich wszy w straży.
Co to się na wszystkim znają, ale jak przyjdzie co do działania to zawsze znajdą "lepsze" zajęcie.


Lato...ty rudy buraku o słomie w butach to pogadaj ze swoim ojcem i matką.zapomniał wół jak cielęciem był.

P.S. Lato ty szmato !!! jeszcze coś mruknij to ci morde skuje.
Avatar
jocek / 31 stycznia 2008 r. o 10:07
9 to sobota to chyba ktoś tu kłamie i niewie co i jak!Kiedy zmiana i jaka jak ktoś wie niech się podzieli informacją!
Avatar
jocek / 31 stycznia 2008 r. o 10:06
jasio oryginalny napisał:
No to jutro kolejny dzień pod stolikiem Pana komedianta...
Lizanie pały, wchodzi w przywary.
Polecam - niezdecydowanym.
9-go zmiana.
Avatar
jasio oryginalny / 31 stycznia 2008 r. o 09:47
jan napisał:
Z nimi był zamieszny komendant z parczewa jednym z nich jexdził na polowania i tez samochód zniknął.


No dałbyś spokój temu grubemu bubusiowi... Każdy chce się nachapać.
Jeden sobie chatke postawił to ten tyłkowozu sobie za grosze nie sprawi?
Im głębiej patrzysz tym więcej brudów widzisz. Takie układy.
Avatar
jan / 31 stycznia 2008 r. o 09:05
Czy te 3 landrowery i 2 hondy które miały trafic do OSP Milanów a po drodze zginęły i były opisane w Słowie Podlasia sa z Lublina i czy były sprawne , ciekawe za ile sprzedane bo jeden z Milanowa mówił to były niby graty bez silnika, skrzyni biegów itp. Z nimi był zamieszny komendant z parczewa jednym z nich jexdził na polowania i tez samochód zniknął.
Avatar
jasio oryginalny / 30 stycznia 2008 r. o 23:50
No to jutro kolejny dzień pod stolikiem Pana komedianta...
Lizanie pały, wchodzi w przywary.
Polecam - niezdecydowanym.
9-go zmiana.
Avatar
zorientowany*** / 30 stycznia 2008 r. o 09:29
a tak wogole to nie spodziewalem sie jasiu że ty taki rozgadany jestes,na codzien to ty jestes spokojniutki...a tu na forum to prosze-pierwsze skrzypce...
Avatar
W&KG / 28 stycznia 2008 r. o 16:18
Och Jasiu, Ty to powinieneś nazwać się Jasiem Orginalnym!!!!!!! Oryginalny do Ciebie nie bardzo pasuje.
Avatar
Gość / 2 lutego 2008 r. o 22:37
jocek napisał:
9 to sobota to chyba ktoś tu kłamie i niewie co i jak!Kiedy zmiana i jaka jak ktoś wie niech się podzieli informacją!


Co się czepiasz chłopaka, każdy może źle spojrzeć na kalendarz.
Ale to i tak nie zmienia faktu że dnia 7 lutego br. jest narada roczna na której to Waluś G. z rąk komendanta głównego odbierze swoje odwołanie ze stanowiska.

PS. Dzień sądny nadchodzi.
Sprawiedliwość dziejowa szystkich obejmie.
Avatar
Lato / 31 stycznia 2008 r. o 22:00
Kolega napisał:
P.S. Lato ty szmato !!! jeszcze coś mruknij to ci morde skuje.


Spokojnie tomeczku bo ci zwieracze puszczął i będziesz musiał fotele w samochodzie wymieniać.
A swoją drogą bardzo to sprytne - żeby sobie naprawiać samochód - częściami z Państwowego samochodu.
Myślisz, że nikt się nie domyślił - ty masz czarna skode octavie kombi diesel - i zarządzasz m.in. czerwoną skodą octavią kombi w ropie.
Głupi to ty jednak jesteś.
Avatar
Kolega / 31 stycznia 2008 r. o 14:41
Lato napisał:
Aleś wyszczekany Jasiu-oryginalny.
Słoma Ci z butów wystaje, ale do wszystkiego musisz wsadzić swoje 3 grosze.
Sporo jest takich wszy w straży.
Co to się na wszystkim znają, ale jak przyjdzie co do działania to zawsze znajdą "lepsze" zajęcie.


Lato...ty rudy buraku o słomie w butach to pogadaj ze swoim ojcem i matką.zapomniał wół jak cielęciem był.

P.S. Lato ty szmato !!! jeszcze coś mruknij to ci morde skuje.
Avatar
jocek / 31 stycznia 2008 r. o 10:07
9 to sobota to chyba ktoś tu kłamie i niewie co i jak!Kiedy zmiana i jaka jak ktoś wie niech się podzieli informacją!
Avatar
jocek / 31 stycznia 2008 r. o 10:06
jasio oryginalny napisał:
No to jutro kolejny dzień pod stolikiem Pana komedianta...
Lizanie pały, wchodzi w przywary.
Polecam - niezdecydowanym.
9-go zmiana.
Avatar
jasio oryginalny / 31 stycznia 2008 r. o 09:47
jan napisał:
Z nimi był zamieszny komendant z parczewa jednym z nich jexdził na polowania i tez samochód zniknął.


No dałbyś spokój temu grubemu bubusiowi... Każdy chce się nachapać.
Jeden sobie chatke postawił to ten tyłkowozu sobie za grosze nie sprawi?
Im głębiej patrzysz tym więcej brudów widzisz. Takie układy.
Avatar
jan / 31 stycznia 2008 r. o 09:05
Czy te 3 landrowery i 2 hondy które miały trafic do OSP Milanów a po drodze zginęły i były opisane w Słowie Podlasia sa z Lublina i czy były sprawne , ciekawe za ile sprzedane bo jeden z Milanowa mówił to były niby graty bez silnika, skrzyni biegów itp. Z nimi był zamieszny komendant z parczewa jednym z nich jexdził na polowania i tez samochód zniknął.
Avatar
jasio oryginalny / 30 stycznia 2008 r. o 23:50
No to jutro kolejny dzień pod stolikiem Pana komedianta...
Lizanie pały, wchodzi w przywary.
Polecam - niezdecydowanym.
9-go zmiana.
Avatar
zorientowany*** / 30 stycznia 2008 r. o 09:29
a tak wogole to nie spodziewalem sie jasiu że ty taki rozgadany jestes,na codzien to ty jestes spokojniutki...a tu na forum to prosze-pierwsze skrzypce...
Avatar
W&KG / 28 stycznia 2008 r. o 16:18
Och Jasiu, Ty to powinieneś nazwać się Jasiem Orginalnym!!!!!!! Oryginalny do Ciebie nie bardzo pasuje.
Zobacz wszystkie komentarze 248
Temat zamknięty
Nie można dodawać nowych komentarzy.

Pozostałe informacje

Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem zbuduje boiska. Teraz liczą na pieniądze na szkołę

Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem zbuduje boiska. Teraz liczą na pieniądze na szkołę

Najpierw była działka, a teraz są pieniądze na jej zagospodarowanie. Wspólny Świat w Białej Podlaskiej zbuduje kompleks rekreacyjny dla swoich podopiecznych.

Kłos Gmina Chełm najlepszy na półmetku chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm najlepszy na półmetku chełmskiej klasy okręgowej

Kłos Gmina Chełm mistrzem jesieni, Ogniwo Wierzbica na drugim miejscu, a Włodawianka Włodawa na najniższym stopniu podium – tak wygląda pierwsza trójka na półmetku rywalizacji w obecnym sezonie

"Preludium Słowiańskie" w Centrum Spotkania Kultur
10 grudnia 2022, 19:00

"Preludium Słowiańskie" w Centrum Spotkania Kultur

Wyjątkowe muzyczne widowisko odwołujące się do korzeni kultury Słowian będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (plac Teatralny 1). Spektakl "Preludium Słowiańskie" zostanie zaprezentowany 10 grudnia o godz. 19.

Zamość. Remont jeszcze trwa, ale jeździć już można

Zamość. Remont jeszcze trwa, ale jeździć już można

To jeszcze nie jest definitywny koniec inwestycji na jednej z najruchliwszych ulic w Zamościu, ale ul. Partyzantów jest już przejezdna na całej swojej długości od kościoła Franciszkanów aż do ul. Lwowskiej.

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka
Pierwsza strona

Czytelnicy Dziennika okazali się najlepszymi Mikołajami dla dzieci z Domu Dziecka

Święty Mikołaj nie musi mieć na głowie mitry i opierać się o pastorał. Święty Mikołaj musi mieć tylko gorące serce i właśnie tym wykazali się nasi Czytelnicy, którzy ochoczo wsparli zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 6 grudnia 2022 r.

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny
Rozmowa

Święty Mikołaj od Coca-Coli był przecież biskupem. Na Lubelszczyźnie jego kult był szczególnie silny

Dziś św. Mikołaj należy do najbardziej znanych świętych, otaczają go czcią zarówno wierni kościoła wschodniego, jak i zachodniego - rozmowa z dr hab. Mariolą Tymochowicz, prof. Uczelni z Katedry Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Filologicznym UMCS.

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Mundial 2022: Brazylia - Korea Południowa 4:1. Awans do ćwierćfinału w rytmie samby

Reprezentacja Brazylii bez żadnych kłopotów zameldowała się w ćwierćfinale. W 1/8 finału „Canarinhos” pokonali 4:1 Koreę Południową i dali jasny sygnał, że należy ich rozważać jako jednego z kandydatów do mistrzostwa świata

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Zamość. Nowy dyrektor w Ratuszu od kultury i sportu

Łukasz Gajdecki będzie od 15 grudnia dyrektorem Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zamość. Wygrał konkurs na to stanowisko ogłoszony po tym, jak zwolnił je w połowie września Piotr Orzechowski, obecnie wiceprezydent Zamościa.

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Mundial 2022: Chorwacja lepsza od Japonii po rzutach karnych

Chorwaci powoli wyrastają na specjalistów od rzutów karnych. W poprzednim mundialu w drodze po drugie miejsce dwa razy ogrywali rywali w serii jedenastek. W poniedziałek w taki sposób uporali się z Japonią. Po 120 minutach walki było 1:1, ale piłkarze z „Kraju Kwitnącej Wiśni” wykorzystali tylko jeden strzał z „wapna” i ostatecznie przegrali 1:3

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku
galeria

Lublin. Startuje Festiwal Bożego Narodzenia. Jutro oficjalnie zaświecą się ozdoby na deptaku

Już we wtorek o godz. 16 włączona ma być całość świątecznej iluminacji centrum Lublina. W ten sposób rozpocznie się coroczny Festiwal Bożego Narodzenia.

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Lubelskie. Kolej wprowadza przystanki na żądanie. Co musi zrobić pasażer, żeby wysiąść?

Maszynista nie zatrzyma pociągu, jeżeli podróżny przynajmniej stację wcześniej nie zgłosi obsłudze, że ma zamiar wysiadać. Już od najbliższej niedzieli, wraz ze zmianą rozkładu jazdy, kolej wprowadzi w regionie siedem przystanków na żądanie.

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Lubelskie. Piernikowe serca od uczniów. "Pomagamy ludziom, którzy są samotni"

Po wymuszonej przez pandemię przerwie uczniowie Szkoły Podstawowej znów przyniosą sąsiadom mikołajkowe prezenty. Prezenty najcenniejsze, bo własnoręcznie przygotowane i wyjątkowe smaczne.

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

Nowe sklepy w Lublinie. Na początek otwiera się Aldi

W tym tygodniu zmienia się handlowa mapa Lublina. Sprawdzamy, jakie sklepy pojawiają się, a w jakich nie zrobimy już zakupów.

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie
9 grudnia 2022, 18:00

26. Międzynarodowy Wschodni Salon Sztuki. Wernisaż w Lublinie

Prace z różnych dziedzin sztuki współczesnej będzie można podziwiać w Centrum Spotkania Kultur w ramach 26. Międzynarodowego Wschodniego Salonu Sztuki. Otwarcie ekspozycji nastąpi 9 grudnia o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!