Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2007 r.
19:33
Edytuj ten wpis

Komendantowi straży pali się pod nogami

0 248 A A

Komendant Andrzej Gregorek musi się tłumaczyć przełożonym z przetargów, które organizowała komenda wojewódzka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Strażacy nie mają wątpliwości: dni szefa są policzone.

Do końca tygodnia komendant Gregorek ma czas na ustosunkowanie się do wyników kontroli, którą w Lublinie zarządził komendant główny straży pożarnej.

Kłopoty szefa lubelskiej komendy zaczęły się znacznie wcześniej, bo na początku roku.

Wtedy zastrzeżenia do organizowanych przez lubelskich strażaków przetargów zgłosiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Pokontrolny protokół trafił do lubelskiej prokuratury. Ostatecznie, jesienią, sprawą zajęli się śledczy w Siedlcach.

- Śledztwo dotyczy nieprawidłowości w komendzie m.in. przy przetargach - potwierdza Krystyna Gołąbek, rzecznik PO w Siedlcach. - Sprawa jest wielowątkowa.

Dowiedzieliśmy się, że chodzi m.in. o pięć przetargów z lat 2005-2006 na zakup sprzętu, samochodów i założenia klimatyzacji w budynku przy ul. Strażackiej. Do nieprawidłowości miało dojść na etapie przygotowywania dokumentacji przetargowej, ale też w trakcie samego postępowania i podpisywania umów.

Co na to komendant Gregorek?

Wczoraj odmówił rozmowy z dziennikarzami i odesłał do swojej rzeczniczki. A ta stwierdziła, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami i nikt nie działał na szkodę komendy. - Domniemanie nieprawidłowości to wynik rozbieżności w interpretacji przepisów prawnych - twierdzi rzeczniczka Aneta Wożakowska-Kawska. - Postępowanie jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko komukolwiek - podkreśla.

Do Dziennika Wschodniego i lubelskich parlamentarzystów trafił wczoraj anonimowy list podpisany \"lubelscy strażacy”.

Pojawiają się w nim dodatkowe zarzuty, m.in. o to, że komendant nieodpłatnie wykorzystywał słuchaczy Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia PSP, strażaków oraz sprzęt transportowy i ratowniczy do prac przy budowie swojej willi. Rzecznik Wożakowska-Kawska przekazała, że komendant stanowczo temu zaprzecza.

Na przełomie września i października komendant główny straży pożarnej wysłał do Lublina swój zespół kontrolny.

- Zakres kontroli dotyczył spraw, które poruszyli inspektorzy MSWiA - wyjaśnia bryg. Paweł Frątczak, rzecznik Komendy Głównej PSP. - Nasi ludzie przygotowali własne wnioski pokontrolne. Teraz komendant Gregorek ma się do nich ustosunkować.

Kwestionowane przetargi

• wyposażenie grupy ratownictwa wodnego w specjalny sprzęt do nurkowania wartości 94 tys. zł
• autobus za 418 tys. zł
• samochód terenowy za 150 tys. zł
• wyposażenie gmachu komendy wojewódzkiej w klimatyzację za 350 tys. zł
• agregaty proszkowe do akcji gaśniczych za 109 tys. zł.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 248

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 lutego 2008 r. o 22:37
0
jocek napisał:
9 to sobota to chyba ktoś tu kłamie i niewie co i jak!Kiedy zmiana i jaka jak ktoś wie niech się podzieli informacją!


Co się czepiasz chłopaka, każdy może źle spojrzeć na kalendarz.
Ale to i tak nie zmienia faktu że dnia 7 lutego br. jest narada roczna na której to Waluś G. z rąk komendanta głównego odbierze swoje odwołanie ze stanowiska.

PS. Dzień sądny nadchodzi.
Sprawiedliwość dziejowa szystkich obejmie.
Avatar
Lato / 31 stycznia 2008 r. o 22:00
0
Kolega napisał:
P.S. Lato ty szmato !!! jeszcze coś mruknij to ci morde skuje.


Spokojnie tomeczku bo ci zwieracze puszczął i będziesz musiał fotele w samochodzie wymieniać.
A swoją drogą bardzo to sprytne - żeby sobie naprawiać samochód - częściami z Państwowego samochodu.
Myślisz, że nikt się nie domyślił - ty masz czarna skode octavie kombi diesel - i zarządzasz m.in. czerwoną skodą octavią kombi w ropie.
Głupi to ty jednak jesteś.
Avatar
Kolega / 31 stycznia 2008 r. o 14:41
0
Lato napisał:
Aleś wyszczekany Jasiu-oryginalny.
Słoma Ci z butów wystaje, ale do wszystkiego musisz wsadzić swoje 3 grosze.
Sporo jest takich wszy w straży.
Co to się na wszystkim znają, ale jak przyjdzie co do działania to zawsze znajdą "lepsze" zajęcie.


Lato...ty rudy buraku o słomie w butach to pogadaj ze swoim ojcem i matką.zapomniał wół jak cielęciem był.

P.S. Lato ty szmato !!! jeszcze coś mruknij to ci morde skuje.
Avatar
jocek / 31 stycznia 2008 r. o 10:07
0
9 to sobota to chyba ktoś tu kłamie i niewie co i jak!Kiedy zmiana i jaka jak ktoś wie niech się podzieli informacją!
Avatar
jocek / 31 stycznia 2008 r. o 10:06
0
jasio oryginalny napisał:
No to jutro kolejny dzień pod stolikiem Pana komedianta...
Lizanie pały, wchodzi w przywary.
Polecam - niezdecydowanym.
9-go zmiana.
Avatar
jasio oryginalny / 31 stycznia 2008 r. o 09:47
0
jan napisał:
Z nimi był zamieszny komendant z parczewa jednym z nich jexdził na polowania i tez samochód zniknął.


No dałbyś spokój temu grubemu bubusiowi... Każdy chce się nachapać.
Jeden sobie chatke postawił to ten tyłkowozu sobie za grosze nie sprawi?
Im głębiej patrzysz tym więcej brudów widzisz. Takie układy.
Avatar
jan / 31 stycznia 2008 r. o 09:05
0
Czy te 3 landrowery i 2 hondy które miały trafic do OSP Milanów a po drodze zginęły i były opisane w Słowie Podlasia sa z Lublina i czy były sprawne , ciekawe za ile sprzedane bo jeden z Milanowa mówił to były niby graty bez silnika, skrzyni biegów itp. Z nimi był zamieszny komendant z parczewa jednym z nich jexdził na polowania i tez samochód zniknął.
Avatar
jasio oryginalny / 30 stycznia 2008 r. o 23:50
0
No to jutro kolejny dzień pod stolikiem Pana komedianta...
Lizanie pały, wchodzi w przywary.
Polecam - niezdecydowanym.
9-go zmiana.
Avatar
zorientowany*** / 30 stycznia 2008 r. o 09:29
0
a tak wogole to nie spodziewalem sie jasiu że ty taki rozgadany jestes,na codzien to ty jestes spokojniutki...a tu na forum to prosze-pierwsze skrzypce...
Avatar
W&KG / 28 stycznia 2008 r. o 16:18
0
Och Jasiu, Ty to powinieneś nazwać się Jasiem Orginalnym!!!!!!! Oryginalny do Ciebie nie bardzo pasuje.
Avatar
Gość / 2 lutego 2008 r. o 22:37
0
jocek napisał:
9 to sobota to chyba ktoś tu kłamie i niewie co i jak!Kiedy zmiana i jaka jak ktoś wie niech się podzieli informacją!


Co się czepiasz chłopaka, każdy może źle spojrzeć na kalendarz.
Ale to i tak nie zmienia faktu że dnia 7 lutego br. jest narada roczna na której to Waluś G. z rąk komendanta głównego odbierze swoje odwołanie ze stanowiska.

PS. Dzień sądny nadchodzi.
Sprawiedliwość dziejowa szystkich obejmie.
Avatar
Lato / 31 stycznia 2008 r. o 22:00
0
Kolega napisał:
P.S. Lato ty szmato !!! jeszcze coś mruknij to ci morde skuje.


Spokojnie tomeczku bo ci zwieracze puszczął i będziesz musiał fotele w samochodzie wymieniać.
A swoją drogą bardzo to sprytne - żeby sobie naprawiać samochód - częściami z Państwowego samochodu.
Myślisz, że nikt się nie domyślił - ty masz czarna skode octavie kombi diesel - i zarządzasz m.in. czerwoną skodą octavią kombi w ropie.
Głupi to ty jednak jesteś.
Avatar
Kolega / 31 stycznia 2008 r. o 14:41
0
Lato napisał:
Aleś wyszczekany Jasiu-oryginalny.
Słoma Ci z butów wystaje, ale do wszystkiego musisz wsadzić swoje 3 grosze.
Sporo jest takich wszy w straży.
Co to się na wszystkim znają, ale jak przyjdzie co do działania to zawsze znajdą "lepsze" zajęcie.


Lato...ty rudy buraku o słomie w butach to pogadaj ze swoim ojcem i matką.zapomniał wół jak cielęciem był.

P.S. Lato ty szmato !!! jeszcze coś mruknij to ci morde skuje.
Avatar
jocek / 31 stycznia 2008 r. o 10:07
0
9 to sobota to chyba ktoś tu kłamie i niewie co i jak!Kiedy zmiana i jaka jak ktoś wie niech się podzieli informacją!
Avatar
jocek / 31 stycznia 2008 r. o 10:06
0
jasio oryginalny napisał:
No to jutro kolejny dzień pod stolikiem Pana komedianta...
Lizanie pały, wchodzi w przywary.
Polecam - niezdecydowanym.
9-go zmiana.
Avatar
jasio oryginalny / 31 stycznia 2008 r. o 09:47
0
jan napisał:
Z nimi był zamieszny komendant z parczewa jednym z nich jexdził na polowania i tez samochód zniknął.


No dałbyś spokój temu grubemu bubusiowi... Każdy chce się nachapać.
Jeden sobie chatke postawił to ten tyłkowozu sobie za grosze nie sprawi?
Im głębiej patrzysz tym więcej brudów widzisz. Takie układy.
Avatar
jan / 31 stycznia 2008 r. o 09:05
0
Czy te 3 landrowery i 2 hondy które miały trafic do OSP Milanów a po drodze zginęły i były opisane w Słowie Podlasia sa z Lublina i czy były sprawne , ciekawe za ile sprzedane bo jeden z Milanowa mówił to były niby graty bez silnika, skrzyni biegów itp. Z nimi był zamieszny komendant z parczewa jednym z nich jexdził na polowania i tez samochód zniknął.
Avatar
jasio oryginalny / 30 stycznia 2008 r. o 23:50
0
No to jutro kolejny dzień pod stolikiem Pana komedianta...
Lizanie pały, wchodzi w przywary.
Polecam - niezdecydowanym.
9-go zmiana.
Avatar
zorientowany*** / 30 stycznia 2008 r. o 09:29
0
a tak wogole to nie spodziewalem sie jasiu że ty taki rozgadany jestes,na codzien to ty jestes spokojniutki...a tu na forum to prosze-pierwsze skrzypce...
Avatar
W&KG / 28 stycznia 2008 r. o 16:18
0
Och Jasiu, Ty to powinieneś nazwać się Jasiem Orginalnym!!!!!!! Oryginalny do Ciebie nie bardzo pasuje.
Zobacz wszystkie komentarze 248
Temat zamknięty
Nie można dodawać nowych komentarzy.

Pozostałe informacje

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Kto chce zaprojektować bloki na Felinie?

Trzy pracownie zgłosiły się do przetargu na zaprojektowanie nowych bloków komunalnych na Felinie. Taką dokumentację zamawia Zarząd Nieruchomości Komunalnych, który zakładał, że na projekty wyda najwyżej 350 tys. zł.

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

Lubelski beniaminek sieje strach w PlusLidze

LUK Lublin odniósł trzy zwycięstwa z rzędu w PlusLidze i pnie się w górę ligowej tabeli. Z 11 punktami lublinianie awansowali już na ósme miejsce

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym
4 grudnia 2021, 20:00

Koncert Pawła Szymańskiego w Kazimierzu Dolnym

Paweł Szymański będzie gwiazdą sobotniego koncertu w Trzecim Księżycu w Kazimierzu Dolnym (Mały Rynek 1). Artysta wystąpi na scenie bistro o godz. 20.

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]
galeria

Lubelskie. Myśliwy zastrzelił Bąbla na oczach właściciela [drastyczne zdjęcia]

To był mój przyjaciel, domownik – mówi pan Tomasz o swoim psie Bąblu. Ich przyjaźń gwałtownie przerwał myśliwy z Tomaszowa Lubelskiego: czworonoga zastrzelił na oczach właściciela.

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Co jest w menu rysia z Roztocza?

Podstawą diety rysi z terenu Puszczy Solskiej i Roztocza są sarny, a mięso jeleni i zajęcy jest jej uzupełnieniem – ustalili naukowcy z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Roztoczańskim Parkiem Narodowym i Stowarzyszeniem dla Natury „Wilk”.

Lublin. Zabiorą kontenery na śmieci, postawią nowe

Lublin. Zabiorą kontenery na śmieci, postawią nowe

Do końca roku w wielu dzielnicach wymienione będą pojemniki na odpady. Stare odjadą, a przyjadą nowe. Ratusz zapewnia, że nie powinno się zdarzyć tak, że nie będzie gdzie wyrzucić śmieci. Gorzej może być ze znalezieniem miejsca na pojemniki.

Mikołaj w Filharmonii. Niedzielny Poranek Muzyczny
5 grudnia 2021, 11:00

Mikołaj w Filharmonii. Niedzielny Poranek Muzyczny

W najbliższą niedzielę w Filharmonii Lubelskiej dla najmłodszych melomanów zagra tamtejsza wielka Orkiestra Symfoniczna. Start o godz. 11.

Rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali Katarzynę Łukasiewicz
zdjęcia
galeria

Rodzina, przyjaciele, znajomi pożegnali Katarzynę Łukasiewicz

Na cmentarzu przy ul. Lipowej pożegnano Katarzyna Łukasiewicz, prezeskę Fundacji Oswoić Los.

Puławy. Dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych

Puławy. Dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych

12-latka została zabrana do szpitala w Lublinie. Za kierownicą samochodu siedziała 43-letnia kobieta. Mówiła policjantom, że nie zauważyła dziewczynki.

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Bez presji jest łatwiej

Rozgrywki Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego. Bez presji jest łatwiej

W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego nie brakowało emocji. Najwięcej ich dość nieoczekiwanie było w starciu jednych z najsłabszych ekip – Venty i Lipa Team

Awaria w elektrociepłowni, chłodniejsze kaloryfery w części Lublina

Awaria w elektrociepłowni, chłodniejsze kaloryfery w części Lublina

O awarii poinformowało dzisiaj Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, które zajmuje się dystrybucją energii kupowanej od elektrociepłowni.

Praca za granicą za pośrednictwem agencji – informacje praktyczne

Praca za granicą za pośrednictwem agencji – informacje praktyczne

Jedną z możliwości wyjazdu za granicę w celach zarobkowych jest skorzystanie z oferty agencji zatrudnienia

Miasto szuka dyrektora Galerii Labirynt. Działania obecnego nie podobają się radnym PiS

Miasto szuka dyrektora Galerii Labirynt. Działania obecnego nie podobają się radnym PiS

Władze Lublina ogłosiły konkurs na dyrektora Galerii Labirynt, miejskiej instytucji kultury, mieszczącej się na rogu ul. Poniatowskiego i Popiełuszki. Nowy szef ma kierować jednostką od 1 marca przez trzy lata.

To już ostatnie dni naboru. Nie zwlekaj, aplikuj już dziś!

To już ostatnie dni naboru. Nie zwlekaj, aplikuj już dziś!

2700 zł stypendium dla Twojego dziecka? Dowiedz się więcej i aplikuj.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach realizuje projekt

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Nr 1 w Bełżycach realizuje projekt

„Modernizacja Bloku Operacyjnego i komórek pomocniczych dla Oddziałów Położniczo – Ginekologicznego, Neonatologicznego, Chirurgicznego, Chorób Wewnętrznych oraz Pracowni Endoskopii Szpitala Powiatowego im. Dr Wojciecha Oczki w Bełżycach”