Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2010 r.
12:20
Edytuj ten wpis

Kontrola sanepidu w Tesco zakończyła się mandatem. Ale nie było dramatu

0 8 A A

Tak oceniają ogólny stan sanitarny Tesco inspektorzy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy w ten weekend odwiedzili lubelski hipermarket.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na terenie sklepu znaleźliśmy kilka przeterminowanych produktów, w tym pojedyncze sztuki jogurtów i mięso sprzedawane w tackach - wylicza Barbara Sawa-Wojtanowicz, kierownik działu żywności w PSS-E w Lublinie.

- Poza tym pracownicy hipermarketu niewłaściwie przechowywali kurczaki i ryby - dodaje. Pracownica sanepidu jako przykład wymienia mrożone mintaje, sprzedawane bez opakowania.

- Takie produkty powinien podawać sprzedawca. W Tesco klienci samodzielnie sięgali po towar z zamrażarki, narażając go w ten sposób na różne zanieczyszczenia - wyjaśnia Barbara Sawa-Wojtanowicz.

Inspektorzy mieli też zastrzeżenia co do stanu sanitarnego chłodziarek, w których stała żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia.

Zarząd hipermarketu ma do zapłacenie 500 złotych mandatu. - Ogólny stan higieny w sklepie był dużo lepszy, niż w roku ubiegłym - ocenia Barbara Sawa-Wojtanowicz. - Zwłaszcza przy tak dużej skali obrotu w okresie przedświątecznym - podkreśla.
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
edyta / 2 marca 2011 r. o 09:53
0
[quote name='wk' timestamp='1292997978' post='409620']
500zl kary kpina ! Co to za kara ? 50 000 albo 500 000 zl to jest kara dla takiego molocha.
[/quote]
Avatar
wk / 22 grudnia 2010 r. o 07:06
0
500zl kary kpina ! Co to za kara ? 50 000 albo 500 000 zl to jest kara dla takiego molocha.
Avatar
anonim / 19 grudnia 2010 r. o 20:31
0
tak zlej kadry kierowniczej jak jest obecnie w tesco to jeszcze nie bylo .pchaja sie na stanowiska osoby niekompetentne.poprostu skoligacone ze soba .pensja niemala a robic nie maja co bo sie nie znaja,a pozniej obrywaja pracownicy najnizszego szczebla.kasjerki przewalaja tony towaru ,a i tak nikt im za to nie powie dziekuje ,tylko ,ze ciagle zamalo pracuja.o premii to pracownicy moga zapomniec ,bo takowej niema w tesco ,bo to tez dla wybranych.kierownicy ,za wyzywanie sie na pracownikach dostana premie ,a pracownik co najwyzej nagane od personalnej .natomiast jako jedyny market pracuje w wigilie do godz.17.00 niebardzo wiadomo poco jak w tej chwili niema czym handlowac .czas wymienic cala kadre kierownicza ,bo jak tak dalej pojdzie to tesco lublin pojdzie z torbami pomimi ,ze obecnie ma niemale obroty.
tak zlej kadry kierowniczej jak jest obecnie w tesco to jeszcze nie bylo .pchaja sie na stanowiska osoby niekompetentne.poprostu skoligacone ze soba .pensja niemala a robic nie maja co bo sie nie znaja,a pozniej obrywaja pracownicy najnizszego szczebla.kasjerki przewalaja tony towaru ,a i tak nikt im za to nie powie dziekuje ,tylko ,ze ciagle zamalo pracuja.o premii to pracownicy moga zapomniec ,bo takowej niema w tesco ,bo to tez dla wybranych.kierownicy ,za wyzywanie sie na pracownikach dostana premie ,a pracownik co najwyzej nagane od per... rozwiń
Avatar
Kunde / 19 grudnia 2010 r. o 19:50
0
Inspektorom z PIH polecam E'Leclerc przy Turystycznej.....ceny na półkach odbiegają od tych,które nalicza klientom kasa.Dodatkowo,kiedy zwróci się uwagę,
do tamtejszego biura obsługi klienta to ci mają pretensję,że klient nie sprawdza uprzednio cen pod czytnikiem.Albo ja jestem idiotą albo ktoś i to za moje pieniądze robi
ze mnie idiotę.
Tam na każdym kroku czuć brak profesjonalizmu handlowego. Ot taki przykład przy kasie
"DO PIĘCIU ARTYKUŁÓW" nie ma ani jednego klienta ,przy innych jest po kilku. Miałem siedem
...podchodzę i wykładam -blondynka około 40-tki odmawia mi podliczenia. Pytam dlaczego skoro stoi bezczynnie ? "Bo wolę odpocząć- a co".(i ironiczny uśmiech). Kiedyś współczułem im kiedy skarżyli się,że mało zarabiają ,dzisiaj już nie,bo najzwyczajniej
nie ma im za co płacić w myśl zasady -jaka praca taka płaca.
Inspektorom z PIH polecam E'Leclerc przy Turystycznej.....ceny na półkach odbiegają od tych,które nalicza klientom kasa.Dodatkowo,kiedy zwróci się uwagę,
do tamtejszego biura obsługi klienta to ci mają pretensję,że klient nie sprawdza uprzednio cen pod czytnikiem.Albo ja jestem idiotą albo ktoś i to za moje pieniądze robi
ze mnie idiotę.
Tam na każdym kroku czuć brak profesjonalizmu handlowego. Ot taki przykład przy kasie
"DO PIĘCIU ARTYKUŁÓW" nie ma ani jednego klienta ,przy innych jest po kilku. Miałem... rozwiń
Avatar
klient / 19 grudnia 2010 r. o 19:31
0
Ja bardzo lubie robic zakupy w Olimpie- Delikatesy Alma. Towar zawsze jest tam swiezy jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo zeby ekspedientka odmowila mi pokazania towaru ktory mnie interesuje lub poproszenia osoby z tego dzialu.A ceny sa prawie takie same jak w E.Leclerc Real Tesco czy inne.
Avatar
majka / 19 grudnia 2010 r. o 17:56
0
Od miesiaca robimy w Tesco cala rodzina zakupy, "polujac" na zapowiadane w gazetkach Tesco ceny promocyjne niektorych artykulow. NIESTETY. ZDECYDOWANEJ WIEKSZOSCI NIE UDAJE SIE KUPIC, BO..PO PROSTU W OGOLE ICH NIE MA !
NP. GESI PO NIECO PONAD 11 zl /kg W OGOLE NIE BYLO !( OD PIERWSZEGO , DO OSTATNIEGO DNIA PTROMOCJI PO KLIKA x DZIENNIEK KTOS Z NAS BYL, WYKONALISMY KILKADZIESIT TELEFONOW ...i nic ! ZA TO DUMNIE, NAD LADA Z MROZONKAMI, WISIALA CEN Z NAPISEM PROMOCJA... PO TYGODNIU OD KONCA TEJ NIE-PROMOCJI, LITOSCIWIE ZDJELAM OSOBISCIE TEN SZYLDZIK...
TO SAMO Z OLEJEM W OPAK 3 LITROWYCH - MIAL BYC PRZEZ DLUGI OKRES, ALE OKAZALO SIE, ZE PIERWSZEGO DNIA RANO STALY TYLKO 3 PUSTE PUDELKA PO NIM. CZLOWIEK ROZWAZACY TOWAR DOWIADYWAL SIE NA ZAPLECZU - OKAZALO SIE, ZE OLEJU NIE BEDZIE. CZY TO PRACOWNICY WYKUPILI TE NIELICZNE BUTELKI ?
TO SAMO Z KROLIKAMI po 19,90zl/kg. NIE BYLO ! SA ZA TO PO PONAD 25zl/kg.
TO SAMO Z "PSTRAGIEM LOSOSIOWYM" W DWUKROTNEJ (!!!!) PROMOCJI - NIE BYLO ANI RAZU !!
I TAK Z KILKUNASTOMA INNYMI PRODUKTAMI, REKLAMOWANYMI W "GAZETKACH DLA NAIWNYCH". MIESZKAMY DOSC BLISKO, ALE CO Z TYMI, KTORZY TLUKA SIE W KORKACH PO 10 i WIECEJ km PO TE PRODUKTU?
CWANI HANDLOWCY WIEDZA, ZE SPORA ICH CZESC KUPI TO, CO JEST, BO I DOJAZD DROGI, I CZASU SZKODA.
A BIEDNIEJSI - GRYZA PALCE ZE ZLOSCI I WRACAJA ZAWIEDZENI.
NIE WIEM, CO STALO SIE OSTATNIO Z Tesco - W Obsludze Klienta NIC NIE WIEDZA, TO SAMO NA STPISKACH, CZY W MAGAZYNACH, OSOBY Z PERSONELU SPOTKANE NA TERENIE SKLEPU TEZ NIC NIE WIEDZA. TOTALNY BALAGAN.
CZY ZMIENIONO OSTATNIO KIEROWNICTWO SKLEPU ? W OGOLE NIE DAJA SOBIE RADY Z PROWADZENIEM TEJ PLACOWKI.
TRUDNO, ZMIENIMY SKLEP NA INNY...
SADZE, ZE TO SAMO ZROBIA INNI NABICI W BUTELKE KLIENCI - BO TO NIEUCZCIWE POSTEPOWANIE Tesco NA PEWNO BEDZIE UKARANE PRZEZ SPORA CZESC KLIENTOW...
Od miesiaca robimy w Tesco cala rodzina zakupy, "polujac" na zapowiadane w gazetkach Tesco ceny promocyjne niektorych artykulow. NIESTETY. ZDECYDOWANEJ WIEKSZOSCI NIE UDAJE SIE KUPIC, BO..PO PROSTU W OGOLE ICH NIE MA !
NP. GESI PO NIECO PONAD 11 zl /kg W OGOLE NIE BYLO !( OD PIERWSZEGO , DO OSTATNIEGO DNIA PTROMOCJI PO KLIKA x DZIENNIEK KTOS Z NAS BYL, WYKONALISMY KILKADZIESIT TELEFONOW ...i nic ! ZA TO DUMNIE, NAD LADA Z MROZONKAMI, WISIALA CEN Z NAPISEM PROMOCJA... PO TYGODNIU OD KONCA TEJ NIE-PROMOCJI... rozwiń
Avatar
asia / 19 grudnia 2010 r. o 17:18
0
dlaczego sanepid nie kontroluje e.Leclerc przy Zana: ryby w basenie pływają do góry brzuchami-pan z obsługi głupio odpowiedział mi ze ta ryby sobie odpoczywają, każdy rodzaj mięsa psuje się w ciągu doby od zakupu, już nie wspomnę iż często jest sprzedawane cuchnące mięso, stoisko rybno -nabiałowym cuchnie na odległość a szczególnie teraz w sezonie świątecznym.
Avatar
i-ti / 19 grudnia 2010 r. o 16:55
0
500zł - to nawet mnie stać. TESCO zabierze premię pracownikom z działu świeża żywność i wyjdą na swoim, ba nawet będą zaroieni!!!
Avatar
edyta / 2 marca 2011 r. o 09:53
0
[quote name='wk' timestamp='1292997978' post='409620']
500zl kary kpina ! Co to za kara ? 50 000 albo 500 000 zl to jest kara dla takiego molocha.
[/quote]
Avatar
wk / 22 grudnia 2010 r. o 07:06
0
500zl kary kpina ! Co to za kara ? 50 000 albo 500 000 zl to jest kara dla takiego molocha.
Avatar
anonim / 19 grudnia 2010 r. o 20:31
0
tak zlej kadry kierowniczej jak jest obecnie w tesco to jeszcze nie bylo .pchaja sie na stanowiska osoby niekompetentne.poprostu skoligacone ze soba .pensja niemala a robic nie maja co bo sie nie znaja,a pozniej obrywaja pracownicy najnizszego szczebla.kasjerki przewalaja tony towaru ,a i tak nikt im za to nie powie dziekuje ,tylko ,ze ciagle zamalo pracuja.o premii to pracownicy moga zapomniec ,bo takowej niema w tesco ,bo to tez dla wybranych.kierownicy ,za wyzywanie sie na pracownikach dostana premie ,a pracownik co najwyzej nagane od personalnej .natomiast jako jedyny market pracuje w wigilie do godz.17.00 niebardzo wiadomo poco jak w tej chwili niema czym handlowac .czas wymienic cala kadre kierownicza ,bo jak tak dalej pojdzie to tesco lublin pojdzie z torbami pomimi ,ze obecnie ma niemale obroty.
tak zlej kadry kierowniczej jak jest obecnie w tesco to jeszcze nie bylo .pchaja sie na stanowiska osoby niekompetentne.poprostu skoligacone ze soba .pensja niemala a robic nie maja co bo sie nie znaja,a pozniej obrywaja pracownicy najnizszego szczebla.kasjerki przewalaja tony towaru ,a i tak nikt im za to nie powie dziekuje ,tylko ,ze ciagle zamalo pracuja.o premii to pracownicy moga zapomniec ,bo takowej niema w tesco ,bo to tez dla wybranych.kierownicy ,za wyzywanie sie na pracownikach dostana premie ,a pracownik co najwyzej nagane od per... rozwiń
Avatar
Kunde / 19 grudnia 2010 r. o 19:50
0
Inspektorom z PIH polecam E'Leclerc przy Turystycznej.....ceny na półkach odbiegają od tych,które nalicza klientom kasa.Dodatkowo,kiedy zwróci się uwagę,
do tamtejszego biura obsługi klienta to ci mają pretensję,że klient nie sprawdza uprzednio cen pod czytnikiem.Albo ja jestem idiotą albo ktoś i to za moje pieniądze robi
ze mnie idiotę.
Tam na każdym kroku czuć brak profesjonalizmu handlowego. Ot taki przykład przy kasie
"DO PIĘCIU ARTYKUŁÓW" nie ma ani jednego klienta ,przy innych jest po kilku. Miałem siedem
...podchodzę i wykładam -blondynka około 40-tki odmawia mi podliczenia. Pytam dlaczego skoro stoi bezczynnie ? "Bo wolę odpocząć- a co".(i ironiczny uśmiech). Kiedyś współczułem im kiedy skarżyli się,że mało zarabiają ,dzisiaj już nie,bo najzwyczajniej
nie ma im za co płacić w myśl zasady -jaka praca taka płaca.
Inspektorom z PIH polecam E'Leclerc przy Turystycznej.....ceny na półkach odbiegają od tych,które nalicza klientom kasa.Dodatkowo,kiedy zwróci się uwagę,
do tamtejszego biura obsługi klienta to ci mają pretensję,że klient nie sprawdza uprzednio cen pod czytnikiem.Albo ja jestem idiotą albo ktoś i to za moje pieniądze robi
ze mnie idiotę.
Tam na każdym kroku czuć brak profesjonalizmu handlowego. Ot taki przykład przy kasie
"DO PIĘCIU ARTYKUŁÓW" nie ma ani jednego klienta ,przy innych jest po kilku. Miałem... rozwiń
Avatar
klient / 19 grudnia 2010 r. o 19:31
0
Ja bardzo lubie robic zakupy w Olimpie- Delikatesy Alma. Towar zawsze jest tam swiezy jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo zeby ekspedientka odmowila mi pokazania towaru ktory mnie interesuje lub poproszenia osoby z tego dzialu.A ceny sa prawie takie same jak w E.Leclerc Real Tesco czy inne.
Avatar
majka / 19 grudnia 2010 r. o 17:56
0
Od miesiaca robimy w Tesco cala rodzina zakupy, "polujac" na zapowiadane w gazetkach Tesco ceny promocyjne niektorych artykulow. NIESTETY. ZDECYDOWANEJ WIEKSZOSCI NIE UDAJE SIE KUPIC, BO..PO PROSTU W OGOLE ICH NIE MA !
NP. GESI PO NIECO PONAD 11 zl /kg W OGOLE NIE BYLO !( OD PIERWSZEGO , DO OSTATNIEGO DNIA PTROMOCJI PO KLIKA x DZIENNIEK KTOS Z NAS BYL, WYKONALISMY KILKADZIESIT TELEFONOW ...i nic ! ZA TO DUMNIE, NAD LADA Z MROZONKAMI, WISIALA CEN Z NAPISEM PROMOCJA... PO TYGODNIU OD KONCA TEJ NIE-PROMOCJI, LITOSCIWIE ZDJELAM OSOBISCIE TEN SZYLDZIK...
TO SAMO Z OLEJEM W OPAK 3 LITROWYCH - MIAL BYC PRZEZ DLUGI OKRES, ALE OKAZALO SIE, ZE PIERWSZEGO DNIA RANO STALY TYLKO 3 PUSTE PUDELKA PO NIM. CZLOWIEK ROZWAZACY TOWAR DOWIADYWAL SIE NA ZAPLECZU - OKAZALO SIE, ZE OLEJU NIE BEDZIE. CZY TO PRACOWNICY WYKUPILI TE NIELICZNE BUTELKI ?
TO SAMO Z KROLIKAMI po 19,90zl/kg. NIE BYLO ! SA ZA TO PO PONAD 25zl/kg.
TO SAMO Z "PSTRAGIEM LOSOSIOWYM" W DWUKROTNEJ (!!!!) PROMOCJI - NIE BYLO ANI RAZU !!
I TAK Z KILKUNASTOMA INNYMI PRODUKTAMI, REKLAMOWANYMI W "GAZETKACH DLA NAIWNYCH". MIESZKAMY DOSC BLISKO, ALE CO Z TYMI, KTORZY TLUKA SIE W KORKACH PO 10 i WIECEJ km PO TE PRODUKTU?
CWANI HANDLOWCY WIEDZA, ZE SPORA ICH CZESC KUPI TO, CO JEST, BO I DOJAZD DROGI, I CZASU SZKODA.
A BIEDNIEJSI - GRYZA PALCE ZE ZLOSCI I WRACAJA ZAWIEDZENI.
NIE WIEM, CO STALO SIE OSTATNIO Z Tesco - W Obsludze Klienta NIC NIE WIEDZA, TO SAMO NA STPISKACH, CZY W MAGAZYNACH, OSOBY Z PERSONELU SPOTKANE NA TERENIE SKLEPU TEZ NIC NIE WIEDZA. TOTALNY BALAGAN.
CZY ZMIENIONO OSTATNIO KIEROWNICTWO SKLEPU ? W OGOLE NIE DAJA SOBIE RADY Z PROWADZENIEM TEJ PLACOWKI.
TRUDNO, ZMIENIMY SKLEP NA INNY...
SADZE, ZE TO SAMO ZROBIA INNI NABICI W BUTELKE KLIENCI - BO TO NIEUCZCIWE POSTEPOWANIE Tesco NA PEWNO BEDZIE UKARANE PRZEZ SPORA CZESC KLIENTOW...
Od miesiaca robimy w Tesco cala rodzina zakupy, "polujac" na zapowiadane w gazetkach Tesco ceny promocyjne niektorych artykulow. NIESTETY. ZDECYDOWANEJ WIEKSZOSCI NIE UDAJE SIE KUPIC, BO..PO PROSTU W OGOLE ICH NIE MA !
NP. GESI PO NIECO PONAD 11 zl /kg W OGOLE NIE BYLO !( OD PIERWSZEGO , DO OSTATNIEGO DNIA PTROMOCJI PO KLIKA x DZIENNIEK KTOS Z NAS BYL, WYKONALISMY KILKADZIESIT TELEFONOW ...i nic ! ZA TO DUMNIE, NAD LADA Z MROZONKAMI, WISIALA CEN Z NAPISEM PROMOCJA... PO TYGODNIU OD KONCA TEJ NIE-PROMOCJI... rozwiń
Avatar
asia / 19 grudnia 2010 r. o 17:18
0
dlaczego sanepid nie kontroluje e.Leclerc przy Zana: ryby w basenie pływają do góry brzuchami-pan z obsługi głupio odpowiedział mi ze ta ryby sobie odpoczywają, każdy rodzaj mięsa psuje się w ciągu doby od zakupu, już nie wspomnę iż często jest sprzedawane cuchnące mięso, stoisko rybno -nabiałowym cuchnie na odległość a szczególnie teraz w sezonie świątecznym.
Avatar
i-ti / 19 grudnia 2010 r. o 16:55
0
500zł - to nawet mnie stać. TESCO zabierze premię pracownikom z działu świeża żywność i wyjdą na swoim, ba nawet będą zaroieni!!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Zamość: Miasto dbało o pijanych przez ponad 40 lat. Teraz będzie to robić policja

Policjanci już się szkolą, bo to głównie oni będą zajmować się nietrzeźwymi, którzy teraz trafiają do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Miejska placówka jest droga w utrzymaniu i od 31 października przestanie istnieć. Co ciekawe, zyskają na tym trzeźwiejący. Policja chce mniej za taki pobyt niż miasto

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Tytani Lublin zagrają w trzech mini turniejach

Powoli zawodnicy z najróżniejszych dyscyplin sportowych wracają do gry. To samo można powiedzieć także na temat futbolu amerykańskiego. W najbliższych tygodniach rozgrywki będą wyglądały jednak zupełnie inaczej. Rywalizacja będzie się toczyć w ramach trzech turniejów.

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofuje produkt ze sklepów. GIS ostrzega przed jego spożywaniem

Biedronka wycofała jedną partię produktu "Mielonka Tyrolska" Kraina Wędlin ze sprzedaży po tym, jak wykryto w niej bakterie Listeria monocytogenes. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że spożycie tego jedzenia może grozić chorobą.

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Lubelskie: Radnego dziwią wydatki gminy. Wyłączają latarnie, ale budują boisko

Radnego dziwią wydatki gminy na boisko w sytuacji, gdy oszczędza się na oświetleniu ulicznym. – Trzeba pomóc – odpowiada wójt gminy Biała Podlaska.

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki
galeria

Lublin: Albo rury, albo drzewa na Czechowie. Po wizji lokalnej mniej drzew do wycinki

18 drzew z os. Szymanowskiego planował wyciąć LPEC, a 2 Spółdzielnia Mieszkaniowa Czechów. Po poniedziałkowej wizji lokalnej przedstawicieli inwestora i Biura Miejskiego Architekta Zieleni skala wycinki będzie mniejsza

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie
12 sierpnia 2020, 19:00

Koncert poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920 w Lublinie

Organizatorzy XXIV Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2020 zapraszają na koncert z udziałem Roberta Grudnia i Jerzego Zelnika poświęcony Bitwie Warszawskiej 1920. Wydarzenie odbędzie się 12 sierpnia o godz. 19 w Kościele pw. Świętej Rodziny (ul. Jana Pawła II).

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

Znów podwyżka. W przyszłym roku zapłacimy więcej za abonament RTV

W przyszłym roku trzeba będzie więcej zapłacić za używanie radia lub telewizora. Zdecydowała o tym Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]
galeria

Gorąca kawa lub lody. Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim już działa [zdjęcia]

Od dzisiaj czynna jest już Lubelska Kawiarenka Sezonowa na pl. Litewskim. Na przestrzeni użyczonej bezpłatnie przez miasto lokal uruchomił Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez Charytatywne Stowarzyszenie Niesienia Pomocy Chorym „Misericordia”. Lokal serwuje kawę i lody, nie kupimy tu alkoholu. Kafejka ma być czynna od godz. 10 do 22 we wszystkie dni tygodnia.

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"
Rozmowa

Spowiedź księdza: Jak pobiłem koronawirusa. "Byłem leczony lekami na malarię i na HIV"

Rozmowa z ks. Emilem Mazurem, dyrektorem Spotkań Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej (SMAL), który pokonał koronawirusa

W Łęcznej też nie będą kosić niektórych trawników

W Łęcznej też nie będą kosić niektórych trawników

Miasto ograniczy koszenie trawników w miejscach, w których nie będzie to powodowało zagrożenia. Powstaną także łąki kwietne na miejskich terenach.

Koronawirus w Sejmie. Jeden z posłów miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa

Koronawirus w Sejmie. Jeden z posłów miał pozytywny wynik testu na obecność wirusa

Poseł Dariusz Klimczak z Polskiego Stronnictwa Ludowego napisał na Twitterze, że miał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. - Wszystkich, których spotkałem w ostatnich dniach, proszę, aby zrobili sobie test - apeluje w mediach społecznościowych.

Lublin: W środę zamkną ulicę Janowską. Jak jechać?

Lublin: W środę zamkną ulicę Janowską. Jak jechać?

W środę rano zamknięty ma zostać wjazd w ul. Janowską pod przebudowywanym mostem kolejowym.

Motor nie zagra z Legią II i Stalą Mielec, nowi członkowie sztabu szkoleniowego

Motor nie zagra z Legią II i Stalą Mielec, nowi członkowie sztabu szkoleniowego

Od poniedziałku piłkarze Motoru przebywają na zgrupowaniu w Siedlcach. W najbliższą sobotę podopieczni Mirosława Hajdy mieli rozegrać dwa mecze kontrolne. Ostatecznie do skutku dojdzie tylko jeden z nich.

Miasto movie: "Sicario"
12 sierpnia 2020, 20:30

Miasto movie: "Sicario"

Mroczny thriller Denisa Villeneuve'a - "Sicario", będzie można obejrzeć 12 sierpnia o godz. 20.30 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie latem.

Kolarz z Lubartowa przejechał 2500 kilometrów. Zachęcał do oddawania krwi
galeria

Kolarz z Lubartowa przejechał 2500 kilometrów. Zachęcał do oddawania krwi

2500 kilometrów w upale albo w deszczu. Janusz Kobyłka z Lubartowa jeździł po Polsce rowerem i zachęcał do oddawania krwi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!