Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 grudnia 2010 r.
12:20
Edytuj ten wpis

Kontrola sanepidu w Tesco zakończyła się mandatem. Ale nie było dramatu

0 8 A A

Tak oceniają ogólny stan sanitarny Tesco inspektorzy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, którzy w ten weekend odwiedzili lubelski hipermarket.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na terenie sklepu znaleźliśmy kilka przeterminowanych produktów, w tym pojedyncze sztuki jogurtów i mięso sprzedawane w tackach - wylicza Barbara Sawa-Wojtanowicz, kierownik działu żywności w PSS-E w Lublinie.

- Poza tym pracownicy hipermarketu niewłaściwie przechowywali kurczaki i ryby - dodaje. Pracownica sanepidu jako przykład wymienia mrożone mintaje, sprzedawane bez opakowania.

- Takie produkty powinien podawać sprzedawca. W Tesco klienci samodzielnie sięgali po towar z zamrażarki, narażając go w ten sposób na różne zanieczyszczenia - wyjaśnia Barbara Sawa-Wojtanowicz.

Inspektorzy mieli też zastrzeżenia co do stanu sanitarnego chłodziarek, w których stała żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia.

Zarząd hipermarketu ma do zapłacenie 500 złotych mandatu. - Ogólny stan higieny w sklepie był dużo lepszy, niż w roku ubiegłym - ocenia Barbara Sawa-Wojtanowicz. - Zwłaszcza przy tak dużej skali obrotu w okresie przedświątecznym - podkreśla.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
edyta / 2 marca 2011 o 09:53
0
[quote name='wk' timestamp='1292997978' post='409620']
500zl kary kpina ! Co to za kara ? 50 000 albo 500 000 zl to jest kara dla takiego molocha.
[/quote]
Avatar
wk / 22 grudnia 2010 o 07:06
0
500zl kary kpina ! Co to za kara ? 50 000 albo 500 000 zl to jest kara dla takiego molocha.
Avatar
anonim / 19 grudnia 2010 o 20:31
0
tak zlej kadry kierowniczej jak jest obecnie w tesco to jeszcze nie bylo .pchaja sie na stanowiska osoby niekompetentne.poprostu skoligacone ze soba .pensja niemala a robic nie maja co bo sie nie znaja,a pozniej obrywaja pracownicy najnizszego szczebla.kasjerki przewalaja tony towaru ,a i tak nikt im za to nie powie dziekuje ,tylko ,ze ciagle zamalo pracuja.o premii to pracownicy moga zapomniec ,bo takowej niema w tesco ,bo to tez dla wybranych.kierownicy ,za wyzywanie sie na pracownikach dostana premie ,a pracownik co najwyzej nagane od personalnej .natomiast jako jedyny market pracuje w wigilie do godz.17.00 niebardzo wiadomo poco jak w tej chwili niema czym handlowac .czas wymienic cala kadre kierownicza ,bo jak tak dalej pojdzie to tesco lublin pojdzie z torbami pomimi ,ze obecnie ma niemale obroty.
tak zlej kadry kierowniczej jak jest obecnie w tesco to jeszcze nie bylo .pchaja sie na stanowiska osoby niekompetentne.poprostu skoligacone ze soba .pensja niemala a robic nie maja co bo sie nie znaja,a pozniej obrywaja pracownicy najnizszego szczebla.kasjerki przewalaja tony towaru ,a i tak nikt im za to nie powie dziekuje ,tylko ,ze ciagle zamalo pracuja.o premii to pracownicy moga zapomniec ,bo takowej niema w tesco ,bo to tez dla wybranych.kierownicy ,za wyzywanie sie na pracownikach dostana premie ,a pracownik co najwyzej nagane od per... rozwiń
Avatar
Kunde / 19 grudnia 2010 o 19:50
0
Inspektorom z PIH polecam E'Leclerc przy Turystycznej.....ceny na półkach odbiegają od tych,które nalicza klientom kasa.Dodatkowo,kiedy zwróci się uwagę,
do tamtejszego biura obsługi klienta to ci mają pretensję,że klient nie sprawdza uprzednio cen pod czytnikiem.Albo ja jestem idiotą albo ktoś i to za moje pieniądze robi
ze mnie idiotę.
Tam na każdym kroku czuć brak profesjonalizmu handlowego. Ot taki przykład przy kasie
"DO PIĘCIU ARTYKUŁÓW" nie ma ani jednego klienta ,przy innych jest po kilku. Miałem siedem
...podchodzę i wykładam -blondynka około 40-tki odmawia mi podliczenia. Pytam dlaczego skoro stoi bezczynnie ? "Bo wolę odpocząć- a co".(i ironiczny uśmiech). Kiedyś współczułem im kiedy skarżyli się,że mało zarabiają ,dzisiaj już nie,bo najzwyczajniej
nie ma im za co płacić w myśl zasady -jaka praca taka płaca.
Inspektorom z PIH polecam E'Leclerc przy Turystycznej.....ceny na półkach odbiegają od tych,które nalicza klientom kasa.Dodatkowo,kiedy zwróci się uwagę,
do tamtejszego biura obsługi klienta to ci mają pretensję,że klient nie sprawdza uprzednio cen pod czytnikiem.Albo ja jestem idiotą albo ktoś i to za moje pieniądze robi
ze mnie idiotę.
Tam na każdym kroku czuć brak profesjonalizmu handlowego. Ot taki przykład przy kasie
"DO PIĘCIU ARTYKUŁÓW" nie ma ani jednego klienta ,przy innych jest po kilku. Miałem... rozwiń
Avatar
klient / 19 grudnia 2010 o 19:31
0
Ja bardzo lubie robic zakupy w Olimpie- Delikatesy Alma. Towar zawsze jest tam swiezy jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo zeby ekspedientka odmowila mi pokazania towaru ktory mnie interesuje lub poproszenia osoby z tego dzialu.A ceny sa prawie takie same jak w E.Leclerc Real Tesco czy inne.
Avatar
majka / 19 grudnia 2010 o 17:56
0
Od miesiaca robimy w Tesco cala rodzina zakupy, "polujac" na zapowiadane w gazetkach Tesco ceny promocyjne niektorych artykulow. NIESTETY. ZDECYDOWANEJ WIEKSZOSCI NIE UDAJE SIE KUPIC, BO..PO PROSTU W OGOLE ICH NIE MA !
NP. GESI PO NIECO PONAD 11 zl /kg W OGOLE NIE BYLO !( OD PIERWSZEGO , DO OSTATNIEGO DNIA PTROMOCJI PO KLIKA x DZIENNIEK KTOS Z NAS BYL, WYKONALISMY KILKADZIESIT TELEFONOW ...i nic ! ZA TO DUMNIE, NAD LADA Z MROZONKAMI, WISIALA CEN Z NAPISEM PROMOCJA... PO TYGODNIU OD KONCA TEJ NIE-PROMOCJI, LITOSCIWIE ZDJELAM OSOBISCIE TEN SZYLDZIK...
TO SAMO Z OLEJEM W OPAK 3 LITROWYCH - MIAL BYC PRZEZ DLUGI OKRES, ALE OKAZALO SIE, ZE PIERWSZEGO DNIA RANO STALY TYLKO 3 PUSTE PUDELKA PO NIM. CZLOWIEK ROZWAZACY TOWAR DOWIADYWAL SIE NA ZAPLECZU - OKAZALO SIE, ZE OLEJU NIE BEDZIE. CZY TO PRACOWNICY WYKUPILI TE NIELICZNE BUTELKI ?
TO SAMO Z KROLIKAMI po 19,90zl/kg. NIE BYLO ! SA ZA TO PO PONAD 25zl/kg.
TO SAMO Z "PSTRAGIEM LOSOSIOWYM" W DWUKROTNEJ (!!!!) PROMOCJI - NIE BYLO ANI RAZU !!
I TAK Z KILKUNASTOMA INNYMI PRODUKTAMI, REKLAMOWANYMI W "GAZETKACH DLA NAIWNYCH". MIESZKAMY DOSC BLISKO, ALE CO Z TYMI, KTORZY TLUKA SIE W KORKACH PO 10 i WIECEJ km PO TE PRODUKTU?
CWANI HANDLOWCY WIEDZA, ZE SPORA ICH CZESC KUPI TO, CO JEST, BO I DOJAZD DROGI, I CZASU SZKODA.
A BIEDNIEJSI - GRYZA PALCE ZE ZLOSCI I WRACAJA ZAWIEDZENI.
NIE WIEM, CO STALO SIE OSTATNIO Z Tesco - W Obsludze Klienta NIC NIE WIEDZA, TO SAMO NA STPISKACH, CZY W MAGAZYNACH, OSOBY Z PERSONELU SPOTKANE NA TERENIE SKLEPU TEZ NIC NIE WIEDZA. TOTALNY BALAGAN.
CZY ZMIENIONO OSTATNIO KIEROWNICTWO SKLEPU ? W OGOLE NIE DAJA SOBIE RADY Z PROWADZENIEM TEJ PLACOWKI.
TRUDNO, ZMIENIMY SKLEP NA INNY...
SADZE, ZE TO SAMO ZROBIA INNI NABICI W BUTELKE KLIENCI - BO TO NIEUCZCIWE POSTEPOWANIE Tesco NA PEWNO BEDZIE UKARANE PRZEZ SPORA CZESC KLIENTOW...
Od miesiaca robimy w Tesco cala rodzina zakupy, "polujac" na zapowiadane w gazetkach Tesco ceny promocyjne niektorych artykulow. NIESTETY. ZDECYDOWANEJ WIEKSZOSCI NIE UDAJE SIE KUPIC, BO..PO PROSTU W OGOLE ICH NIE MA !
NP. GESI PO NIECO PONAD 11 zl /kg W OGOLE NIE BYLO !( OD PIERWSZEGO , DO OSTATNIEGO DNIA PTROMOCJI PO KLIKA x DZIENNIEK KTOS Z NAS BYL, WYKONALISMY KILKADZIESIT TELEFONOW ...i nic ! ZA TO DUMNIE, NAD LADA Z MROZONKAMI, WISIALA CEN Z NAPISEM PROMOCJA... PO TYGODNIU OD KONCA TEJ NIE-PROMOCJI... rozwiń
Avatar
asia / 19 grudnia 2010 o 17:18
0
dlaczego sanepid nie kontroluje e.Leclerc przy Zana: ryby w basenie pływają do góry brzuchami-pan z obsługi głupio odpowiedział mi ze ta ryby sobie odpoczywają, każdy rodzaj mięsa psuje się w ciągu doby od zakupu, już nie wspomnę iż często jest sprzedawane cuchnące mięso, stoisko rybno -nabiałowym cuchnie na odległość a szczególnie teraz w sezonie świątecznym.
Avatar
i-ti / 19 grudnia 2010 o 16:55
0
500zł - to nawet mnie stać. TESCO zabierze premię pracownikom z działu świeża żywność i wyjdą na swoim, ba nawet będą zaroieni!!!
Avatar
edyta / 2 marca 2011 o 09:53
0
[quote name='wk' timestamp='1292997978' post='409620']
500zl kary kpina ! Co to za kara ? 50 000 albo 500 000 zl to jest kara dla takiego molocha.
[/quote]
Avatar
wk / 22 grudnia 2010 o 07:06
0
500zl kary kpina ! Co to za kara ? 50 000 albo 500 000 zl to jest kara dla takiego molocha.
Avatar
anonim / 19 grudnia 2010 o 20:31
0
tak zlej kadry kierowniczej jak jest obecnie w tesco to jeszcze nie bylo .pchaja sie na stanowiska osoby niekompetentne.poprostu skoligacone ze soba .pensja niemala a robic nie maja co bo sie nie znaja,a pozniej obrywaja pracownicy najnizszego szczebla.kasjerki przewalaja tony towaru ,a i tak nikt im za to nie powie dziekuje ,tylko ,ze ciagle zamalo pracuja.o premii to pracownicy moga zapomniec ,bo takowej niema w tesco ,bo to tez dla wybranych.kierownicy ,za wyzywanie sie na pracownikach dostana premie ,a pracownik co najwyzej nagane od personalnej .natomiast jako jedyny market pracuje w wigilie do godz.17.00 niebardzo wiadomo poco jak w tej chwili niema czym handlowac .czas wymienic cala kadre kierownicza ,bo jak tak dalej pojdzie to tesco lublin pojdzie z torbami pomimi ,ze obecnie ma niemale obroty.
tak zlej kadry kierowniczej jak jest obecnie w tesco to jeszcze nie bylo .pchaja sie na stanowiska osoby niekompetentne.poprostu skoligacone ze soba .pensja niemala a robic nie maja co bo sie nie znaja,a pozniej obrywaja pracownicy najnizszego szczebla.kasjerki przewalaja tony towaru ,a i tak nikt im za to nie powie dziekuje ,tylko ,ze ciagle zamalo pracuja.o premii to pracownicy moga zapomniec ,bo takowej niema w tesco ,bo to tez dla wybranych.kierownicy ,za wyzywanie sie na pracownikach dostana premie ,a pracownik co najwyzej nagane od per... rozwiń
Avatar
Kunde / 19 grudnia 2010 o 19:50
0
Inspektorom z PIH polecam E'Leclerc przy Turystycznej.....ceny na półkach odbiegają od tych,które nalicza klientom kasa.Dodatkowo,kiedy zwróci się uwagę,
do tamtejszego biura obsługi klienta to ci mają pretensję,że klient nie sprawdza uprzednio cen pod czytnikiem.Albo ja jestem idiotą albo ktoś i to za moje pieniądze robi
ze mnie idiotę.
Tam na każdym kroku czuć brak profesjonalizmu handlowego. Ot taki przykład przy kasie
"DO PIĘCIU ARTYKUŁÓW" nie ma ani jednego klienta ,przy innych jest po kilku. Miałem siedem
...podchodzę i wykładam -blondynka około 40-tki odmawia mi podliczenia. Pytam dlaczego skoro stoi bezczynnie ? "Bo wolę odpocząć- a co".(i ironiczny uśmiech). Kiedyś współczułem im kiedy skarżyli się,że mało zarabiają ,dzisiaj już nie,bo najzwyczajniej
nie ma im za co płacić w myśl zasady -jaka praca taka płaca.
Inspektorom z PIH polecam E'Leclerc przy Turystycznej.....ceny na półkach odbiegają od tych,które nalicza klientom kasa.Dodatkowo,kiedy zwróci się uwagę,
do tamtejszego biura obsługi klienta to ci mają pretensję,że klient nie sprawdza uprzednio cen pod czytnikiem.Albo ja jestem idiotą albo ktoś i to za moje pieniądze robi
ze mnie idiotę.
Tam na każdym kroku czuć brak profesjonalizmu handlowego. Ot taki przykład przy kasie
"DO PIĘCIU ARTYKUŁÓW" nie ma ani jednego klienta ,przy innych jest po kilku. Miałem... rozwiń
Avatar
klient / 19 grudnia 2010 o 19:31
0
Ja bardzo lubie robic zakupy w Olimpie- Delikatesy Alma. Towar zawsze jest tam swiezy jeszcze nigdy mi sie nie zdarzylo zeby ekspedientka odmowila mi pokazania towaru ktory mnie interesuje lub poproszenia osoby z tego dzialu.A ceny sa prawie takie same jak w E.Leclerc Real Tesco czy inne.
Avatar
majka / 19 grudnia 2010 o 17:56
0
Od miesiaca robimy w Tesco cala rodzina zakupy, "polujac" na zapowiadane w gazetkach Tesco ceny promocyjne niektorych artykulow. NIESTETY. ZDECYDOWANEJ WIEKSZOSCI NIE UDAJE SIE KUPIC, BO..PO PROSTU W OGOLE ICH NIE MA !
NP. GESI PO NIECO PONAD 11 zl /kg W OGOLE NIE BYLO !( OD PIERWSZEGO , DO OSTATNIEGO DNIA PTROMOCJI PO KLIKA x DZIENNIEK KTOS Z NAS BYL, WYKONALISMY KILKADZIESIT TELEFONOW ...i nic ! ZA TO DUMNIE, NAD LADA Z MROZONKAMI, WISIALA CEN Z NAPISEM PROMOCJA... PO TYGODNIU OD KONCA TEJ NIE-PROMOCJI, LITOSCIWIE ZDJELAM OSOBISCIE TEN SZYLDZIK...
TO SAMO Z OLEJEM W OPAK 3 LITROWYCH - MIAL BYC PRZEZ DLUGI OKRES, ALE OKAZALO SIE, ZE PIERWSZEGO DNIA RANO STALY TYLKO 3 PUSTE PUDELKA PO NIM. CZLOWIEK ROZWAZACY TOWAR DOWIADYWAL SIE NA ZAPLECZU - OKAZALO SIE, ZE OLEJU NIE BEDZIE. CZY TO PRACOWNICY WYKUPILI TE NIELICZNE BUTELKI ?
TO SAMO Z KROLIKAMI po 19,90zl/kg. NIE BYLO ! SA ZA TO PO PONAD 25zl/kg.
TO SAMO Z "PSTRAGIEM LOSOSIOWYM" W DWUKROTNEJ (!!!!) PROMOCJI - NIE BYLO ANI RAZU !!
I TAK Z KILKUNASTOMA INNYMI PRODUKTAMI, REKLAMOWANYMI W "GAZETKACH DLA NAIWNYCH". MIESZKAMY DOSC BLISKO, ALE CO Z TYMI, KTORZY TLUKA SIE W KORKACH PO 10 i WIECEJ km PO TE PRODUKTU?
CWANI HANDLOWCY WIEDZA, ZE SPORA ICH CZESC KUPI TO, CO JEST, BO I DOJAZD DROGI, I CZASU SZKODA.
A BIEDNIEJSI - GRYZA PALCE ZE ZLOSCI I WRACAJA ZAWIEDZENI.
NIE WIEM, CO STALO SIE OSTATNIO Z Tesco - W Obsludze Klienta NIC NIE WIEDZA, TO SAMO NA STPISKACH, CZY W MAGAZYNACH, OSOBY Z PERSONELU SPOTKANE NA TERENIE SKLEPU TEZ NIC NIE WIEDZA. TOTALNY BALAGAN.
CZY ZMIENIONO OSTATNIO KIEROWNICTWO SKLEPU ? W OGOLE NIE DAJA SOBIE RADY Z PROWADZENIEM TEJ PLACOWKI.
TRUDNO, ZMIENIMY SKLEP NA INNY...
SADZE, ZE TO SAMO ZROBIA INNI NABICI W BUTELKE KLIENCI - BO TO NIEUCZCIWE POSTEPOWANIE Tesco NA PEWNO BEDZIE UKARANE PRZEZ SPORA CZESC KLIENTOW...
Od miesiaca robimy w Tesco cala rodzina zakupy, "polujac" na zapowiadane w gazetkach Tesco ceny promocyjne niektorych artykulow. NIESTETY. ZDECYDOWANEJ WIEKSZOSCI NIE UDAJE SIE KUPIC, BO..PO PROSTU W OGOLE ICH NIE MA !
NP. GESI PO NIECO PONAD 11 zl /kg W OGOLE NIE BYLO !( OD PIERWSZEGO , DO OSTATNIEGO DNIA PTROMOCJI PO KLIKA x DZIENNIEK KTOS Z NAS BYL, WYKONALISMY KILKADZIESIT TELEFONOW ...i nic ! ZA TO DUMNIE, NAD LADA Z MROZONKAMI, WISIALA CEN Z NAPISEM PROMOCJA... PO TYGODNIU OD KONCA TEJ NIE-PROMOCJI... rozwiń
Avatar
asia / 19 grudnia 2010 o 17:18
0
dlaczego sanepid nie kontroluje e.Leclerc przy Zana: ryby w basenie pływają do góry brzuchami-pan z obsługi głupio odpowiedział mi ze ta ryby sobie odpoczywają, każdy rodzaj mięsa psuje się w ciągu doby od zakupu, już nie wspomnę iż często jest sprzedawane cuchnące mięso, stoisko rybno -nabiałowym cuchnie na odległość a szczególnie teraz w sezonie świątecznym.
Avatar
i-ti / 19 grudnia 2010 o 16:55
0
500zł - to nawet mnie stać. TESCO zabierze premię pracownikom z działu świeża żywność i wyjdą na swoim, ba nawet będą zaroieni!!!
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia
22 maja 2019, 18:00

Monster Truck Show w Puławach. W programie m.in. przejazd przez ścianę ognia 0 0

Już 22 maja w Puławach wystąpią najlepsi europejscy kaskaderzy podczas Monster Truck Show. W programie elementy pirotechniczne, świetlne i muzyczne. Start o godz. 18 przy na parkingach przy ul. Słowackiego.

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku?

Czy Jagiełło jadł gruszki w Kraśniku? 0 0

Królowa Jadwiga lubiła poziomki i jabłka. Król Władysław Jagiełło jabłek nie lubił, uwielbiał za to gruszki. Oboje lubili śliwki. Owoce w kuchni mają w naszym regionie specjalnie miejsce. Jabłka lubelskie robią furorę w Polsce, w restauracjach znów pojawiają się pierogi ze śliwkami, naleśniki z jabłkami i cynamonem, a słynna kraśnicka szarytka w marynacie stoi w słojach w warszawskich restauracjach.

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach

Trwa remont strażackiej remizy. Rozebrany został już stary dach 0 0

Trwają prace remontowe strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąwolnicy, która pełni jednocześnie funkcję wiejskiej świetlicy. Rozebrany został już stary dach, który wkrótce zastąpi nowe poszycie.

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki

Victoria Żmudź – Powiślak Końskowola 2:1. Siódmy mecz bez porażki 0 0

Dobrej formy zespołu ze Żmudzi ciąg dalszy. W sobotę Victoria zanotowała trzecie zwycięstwo z rzędu. Tym razem z Powiślakiem Końskowola (2:1). Co więcej, drużyna Piotra Molińskiego nie przegrała już od siedmiu kolejek

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ

Odmłodzona Stal Kraśnik minimalnie gorsza od Podhala Nowy Targ 0 2

W końcówce sezonu Stal Kraśnik nie musi się martwić o utrzymanie, dlatego koncentruje się na zbieraniu punktów w klasyfikacji Pro Junior System. W sobotę niebiesko-żółci w podstawowym składzie wystawili aż siedmiu młodzieżowców. Mimo to powalczyli z liderem tabeli i przegrali w Nowym Targu „tylko” 0:1.

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2019: Nocne zwiedzanie i oglądanie w Lublinie [zdjęcia] 0 0

Tradycja nocnego zwiedzania muzealnych zakamarków przyszła z Berlina. To tam w 1997 roku odbyła się pierwsza Noc Muzeów. Dziś to impreza, w której żadnym szanującym się muzeom i galeriom sztuki nie wypada nie brać udziału.

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy

Kłos Chełm – Lublinianka 2:0. Walczyli o każde źdźbło trawy 0 1

Kłos Chełm znowu złapał formę. Piłkarze Roberta Tarnowskiego nie pozwolili na wiele Lubliniance i pokonali wyżej notowanego rywala 2:0