Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2010 r.
11:48
Edytuj ten wpis

Kto chce zostać dyrektorem Starego Teatru?

Autor: Zdjęcie autora not. pit sz oa
0 22 A A

W czwartek na sesji Rady Miasta prezydent przedstawiła projekt powołania nowej instytucji kultury – Starego Teatru. Zapytaliśmy reżyserów i szefów lubelskich placówek kulturalnych czy są zainteresowani pokierowaniem nową placówką.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Grzegorz Rzepecki, zastępca dyrektora Centrum Kultury ds. filii Warsztaty Kultury
Nie będę starał się o to stanowisko. Nigdy nie byłem zainteresowany prowadzeniem działalności impresaryjnej, a taki model ma działać w Teatrze Starym. Z drugiej strony bardzo cieszę się, że będzie ogłoszony konkurs na stanowiska dyrektora tak ważnej dla Lublina placówki. To wprowadza dobre obyczaje w sferę życia publicznego.

Witold Mazurkiewicz, reżyser teatralny
Kiedyś myślałem o tym i nawet składałem ofertę programową władzom miasta kilka lat temu. W tym momencie trudno mi dać jednoznaczną odpowiedź, ale będę się nad tym zastanawiał. Uważam, że nie powinno być to miejsce jedynie impresaryjne, teatr powinien mieć swój zespół, który będzie swoimi dokonaniami przynosił chlubę Lublinowi, jak i Teatrowi Staremu. To wyjątkowe miejsce i powinno być wyjątkowo wykorzystane.

Szymon Pietrasiewicz, animator kultury, był zastępcą dyrektora Chatki Żaka
Nie jestem zainteresowany staraniem się o to stanowisko. W Lublinie nie ma osoby, która jest odpowiednia do kierowania Teatrem Starym, dlatego, że nie ma osoby z doświadczeniem prowadzenia teatru impresaryjnego. Tutaj powinien zostać wybrany animator kultury z bardzo dużym doświadczeniem administracyjnym.

Leszek Mądzik, Scena Plastyczna KUL
Nie jestem zainteresowany. Byłem tym tematem bardzo zainteresowany, złożyłem na ręce prezydenta Adama Wasilewskiego mój projekt funkcjonowania Starego Teatru. Ale czas weryfikuje pragnienia. Pracuję na dwóch lubelskich uczelniach, jedna z nich planuje otwarcie wydziału scenografii. Ten temat bardzo mnie interesuje.
Objęcie Starego Teatru wymaga poświęcenia i oddania artystycznego, dobrego programu oraz umiejętności w pozyskiwaniu funduszy na jego działanie. Ktoś, kto na to się zdecyduje, powinien poświęcić temu najbliższe lata z życia. I odsunąć na bok, to co aktualnie robi.
Myślę, że Stary Teatr powinien objąć ktoś z Lublina, kto zna jego historię, ma doświadczenie w prowadzeniu teatru impresaryjnego. Jeśli powstanie Rada artystyczna nowego teatru i otrzymam zaproszenie do współpracy, to z chęcią się włączę.

Henryk Kowalczyk, reżyser teatralny, pomysłodawca Festiwalu Teatrów Niewielkich
A dlaczego nie? Propozycja jest bardzo ciekawa. Warta rozważenia. Gdyby chodziło tylko o program artystyczny, nie zastanawiałbym się ani chwili, czy w konkursie wystartować. Wiem, że w konkursie chodzi także o to, żeby dyrektor nowego teatru przyjął odpowiedzialność za pozyskiwanie środków na działalność. A to już trudniejsza sprawa.
Objęcie Starego Teatru to duże wyzwanie. Przemyślę sprawę. Czy wystartuję w konkursie? A dlaczego nie?

Krzysztof Babicki, dyrektor artystyczny Teatru Osterwy
Ja pracę mam. W związku z tym nie jestem zainteresowany wystartowaniem w konkursie. Jak na razie nie wiemy, jaki to ma być teatr i jak ma funkcjonować. Padło hasło, że ma być to teatr impresaryjny, a więc teatr, który na siebie zarabia. Osoby, które wystartują w konkursie muszą wiedzieć, że prowadzenie teatru to ciężka harówa od rana do wieczora, która wymaga absolutnego poświęcenie i oddania życia takiej sprawie.
Cieszę się, że odbudowa teatru ma się ku końcowi, że Lublinowi przybędzie nowe miejsce dla kultury. I to miejsce z taką przeszłością. Dyrektor nowego teatru musi być przede wszystkim dobrym menedżerem, który w dodatku zna się dobrze na teatrze.

Tomasz Pietrasiewicz, dyrektor Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN
Nie zazdroszczę dyrektorowi Starego Teatru. Nie wystartuję w konkursie. Ten, kto go wygra, będzie musiał w tym teatrze "zamieszkać”. Pracować od rana do wieczora. Z całych sił. Ktoś, kto będzie chciał to stanowisko, wygra konkurs i powie: potrzebuję takiej a takiej dotacji, żeby zrobić wam teatr impresaryjny, przegra na początku swoje drogi. Także ktoś, kto już prowadzi teatr i będzie chciał robić dalej to co robi i jeszcze mieć drugi etat – też przegra.
Stary Teatr ma taką scenę jaką ma i to ograniczy możliwość prezentacji wielu dobrych spektakli. One się tam nie zmieszczą. Dyrektor, który wygra konkurs będzie musiał sprzedawać mniejsze, kameralne spektakle. Ile trzeba ich sprzedać, żeby zarobić na teatr? W ciągu kilku najbliższych lat pojawią się w Lublinie nowe sale, na których będzie można sprzedawać wszystko.
Jest jeszcze jedna kwestia. Dyrektor tego wspaniałego teatru będzie musiał stworzyć tam żywą instytucję, która skupi wokół zabytkowego budynku wielu ludzi z pasją. Starszych i młodszych. Żywy teatr przetrwa.

Łukasz Witt-Michałowski , aktor, reżyser teatralny
Zastanawiałem się nad zgłoszeniem swojej kandydatury. Jeśli chodzi o moją wizję, to myślę, że postawiłbym na mniejsze wydarzenia, ale jakościowo mające rezonans w Polsce. Sukces Sceny Prapremier InVitro jest dowodem na to, że można coś podobnego stworzyć. Jeżeli ja bym nie kandydował na dyrektora, to proponowałbym na to stanowisko Pawła Passiniego.

Paweł Passini, reżyser teatralny
Rozważam możliwość zgłoszenia się na stanowisko dyrektora teatru, ale to wszystko zależy od tego jak zostanie rozpisany konkurs na dyrektora. Ten teatr zasługuje na szczególny program. Specyficzny układ sceny wymaga, by pojawiły się tu mniejsze teatry, ale oczywiście jakościowo bardzo dobre. Chciałbym, żeby był tu jeden stały spektakl, a reszta teatrów powinna być zapraszana. Moja propozycja na kandydata na stanowisko dyrektora? To musi być osoba będąca świetnym managerem, a także ambitnym artystą.

Aleksander Szpecht, dyrektor Centrum Kultury
Nie będę kandydował, ale wydaje mi się, że będą osoby z Centrum Kultury, które będą starać się o to stanowisko. Kandydat na dyrektora powinien być dobrym managerem, by móc łączyć najróżniejsze wydarzenia. Manager będzie o tyle "lepszy”, że łatwiej będzie mu pogodzić koncerty ze spektaklami.

Arkadiusz Klucznik, dyrektor Teatru im. H. Ch. Andersena
Jestem dyrektorem Teatru im. H. Ch. Andersena, więc nie będę kandydował na stanowisko dyrektora Teatru Starego.

Janusz Opryński, reżyser teatralny
Mam co robić w życiu zawodowym (Teatr Provisorium, festiwal Konfrontacje Teatralne – przy. red.). Nie jestem zainteresowany konkursem na dyrektora Starego Teatru.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Niki / 12 lutego 2011 o 21:57
0
a tu się z moim przedmówcą nie zgodzę. do stanowiska dyrektora teatru z pewnoscią nie nadaje się Pan Waldemar Sulisz!!
Avatar
Niki / 12 lutego 2011 o 21:55
0
[quote name='Poradnik' timestamp='1288960862' post='374490']
Do prowadzenia Teatru Starego w proponowanej koncepcji nadają się w Lublinie dwie osoby - Łukasz Witt-Michałowski albo Waldemar Sulisz.
[/quote]
Avatar
la / 6 grudnia 2010 o 01:39
0
Passini na dyrektora!!!
Avatar
perva / 13 listopada 2010 o 10:12
0
Oczywiście, Sulisz. Jako dziennikarz piszący o teatrze się nie sprawdza, ale pamiętam założony przez niego Teatr Studyjny, pierwszą impresaryjną scenę w Lublinie. To była duża rzecz! Ostatnio rozruszał festiwal na Starym Mieście. Jest dobrym organizatorem.
Avatar
ssdd / 10 listopada 2010 o 03:25
0
sulisz albo kowalczyk !!
Avatar
bukkas / 7 listopada 2010 o 23:07
0
[quote name='mniam-mniam' timestamp='1289142401' post='375815']
nie przeszkadzać suliszowi, bo mu się zupa przypali !!
[/quote]
sulisz da sobie radę z teatrem i zupą, byle tylko nie szmoncesowaŁ
Avatar
mniam-mniam / 7 listopada 2010 o 16:06
0
[quote name='mova' timestamp='1288998986' post='374939']
z suliszem to rzeczywiście niezły pomysł. wprawdzie miewa dziwne ultrażydofilskie odloty, którymi zawstydza samych żydów, ale jak sobie trochę książek historycznych poczyta to się nauczy patriotyzmu. i przynajmniej to człowiek z krwi i kości
[/quote]
nie przeszkadzać suliszowi, bo mu się zupa przypali !!
Avatar
marcin / 7 listopada 2010 o 09:38
0
waldemar mirek wawa stawia na niego to był gośc i przynajmniej dzieci ze starego miasta zamiast krasc wyjezdzaly grac dla innych dzieci z innych miast
Avatar
GULT / 7 listopada 2010 o 02:40
0
WYBIERZMY NAJPIERW NA PREZYDENTA LUBLINA PATRIOTĘ NA MIARĘ WŁADYSŁAWA GOMUŁKI, A POTEM NIECH RATUSZ SZUKA SZEFA TEATRU STAREGO
Avatar
mova / 6 listopada 2010 o 00:16
0
[quote name='karol' timestamp='1288984055' post='374778']
Jestem za Suliszem. Udowodnil ze umie zrobic duzy festiwal, znalazł sponsorów, zaprosił gwiazdy. Ma zmysł menegerski.
[/quote]
z suliszem to rzeczywiście niezły pomysł. wprawdzie miewa dziwne ultrażydofilskie odloty, którymi zawstydza samych żydów, ale jak sobie trochę książek historycznych poczyta to się nauczy patriotyzmu. i przynajmniej to człowiek z krwi i kości
Avatar
Niki / 12 lutego 2011 o 21:57
0
a tu się z moim przedmówcą nie zgodzę. do stanowiska dyrektora teatru z pewnoscią nie nadaje się Pan Waldemar Sulisz!!
Avatar
Niki / 12 lutego 2011 o 21:55
0
[quote name='Poradnik' timestamp='1288960862' post='374490']
Do prowadzenia Teatru Starego w proponowanej koncepcji nadają się w Lublinie dwie osoby - Łukasz Witt-Michałowski albo Waldemar Sulisz.
[/quote]
Avatar
la / 6 grudnia 2010 o 01:39
0
Passini na dyrektora!!!
Avatar
perva / 13 listopada 2010 o 10:12
0
Oczywiście, Sulisz. Jako dziennikarz piszący o teatrze się nie sprawdza, ale pamiętam założony przez niego Teatr Studyjny, pierwszą impresaryjną scenę w Lublinie. To była duża rzecz! Ostatnio rozruszał festiwal na Starym Mieście. Jest dobrym organizatorem.
Avatar
ssdd / 10 listopada 2010 o 03:25
0
sulisz albo kowalczyk !!
Avatar
bukkas / 7 listopada 2010 o 23:07
0
[quote name='mniam-mniam' timestamp='1289142401' post='375815']
nie przeszkadzać suliszowi, bo mu się zupa przypali !!
[/quote]
sulisz da sobie radę z teatrem i zupą, byle tylko nie szmoncesowaŁ
Avatar
mniam-mniam / 7 listopada 2010 o 16:06
0
[quote name='mova' timestamp='1288998986' post='374939']
z suliszem to rzeczywiście niezły pomysł. wprawdzie miewa dziwne ultrażydofilskie odloty, którymi zawstydza samych żydów, ale jak sobie trochę książek historycznych poczyta to się nauczy patriotyzmu. i przynajmniej to człowiek z krwi i kości
[/quote]
nie przeszkadzać suliszowi, bo mu się zupa przypali !!
Avatar
marcin / 7 listopada 2010 o 09:38
0
waldemar mirek wawa stawia na niego to był gośc i przynajmniej dzieci ze starego miasta zamiast krasc wyjezdzaly grac dla innych dzieci z innych miast
Avatar
GULT / 7 listopada 2010 o 02:40
0
WYBIERZMY NAJPIERW NA PREZYDENTA LUBLINA PATRIOTĘ NA MIARĘ WŁADYSŁAWA GOMUŁKI, A POTEM NIECH RATUSZ SZUKA SZEFA TEATRU STAREGO
Avatar
mova / 6 listopada 2010 o 00:16
0
[quote name='karol' timestamp='1288984055' post='374778']
Jestem za Suliszem. Udowodnil ze umie zrobic duzy festiwal, znalazł sponsorów, zaprosił gwiazdy. Ma zmysł menegerski.
[/quote]
z suliszem to rzeczywiście niezły pomysł. wprawdzie miewa dziwne ultrażydofilskie odloty, którymi zawstydza samych żydów, ale jak sobie trochę książek historycznych poczyta to się nauczy patriotyzmu. i przynajmniej to człowiek z krwi i kości
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 158 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 421 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 30 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 24 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.