Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2010 r.
11:48
Edytuj ten wpis

Kto chce zostać dyrektorem Starego Teatru?

Autor: Zdjęcie autora not. pit sz oa
0 22 A A

W czwartek na sesji Rady Miasta prezydent przedstawiła projekt powołania nowej instytucji kultury – Starego Teatru. Zapytaliśmy reżyserów i szefów lubelskich placówek kulturalnych czy są zainteresowani pokierowaniem nową placówką.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Grzegorz Rzepecki, zastępca dyrektora Centrum Kultury ds. filii Warsztaty Kultury
Nie będę starał się o to stanowisko. Nigdy nie byłem zainteresowany prowadzeniem działalności impresaryjnej, a taki model ma działać w Teatrze Starym. Z drugiej strony bardzo cieszę się, że będzie ogłoszony konkurs na stanowiska dyrektora tak ważnej dla Lublina placówki. To wprowadza dobre obyczaje w sferę życia publicznego.

Witold Mazurkiewicz, reżyser teatralny
Kiedyś myślałem o tym i nawet składałem ofertę programową władzom miasta kilka lat temu. W tym momencie trudno mi dać jednoznaczną odpowiedź, ale będę się nad tym zastanawiał. Uważam, że nie powinno być to miejsce jedynie impresaryjne, teatr powinien mieć swój zespół, który będzie swoimi dokonaniami przynosił chlubę Lublinowi, jak i Teatrowi Staremu. To wyjątkowe miejsce i powinno być wyjątkowo wykorzystane.

Szymon Pietrasiewicz, animator kultury, był zastępcą dyrektora Chatki Żaka
Nie jestem zainteresowany staraniem się o to stanowisko. W Lublinie nie ma osoby, która jest odpowiednia do kierowania Teatrem Starym, dlatego, że nie ma osoby z doświadczeniem prowadzenia teatru impresaryjnego. Tutaj powinien zostać wybrany animator kultury z bardzo dużym doświadczeniem administracyjnym.

Leszek Mądzik, Scena Plastyczna KUL
Nie jestem zainteresowany. Byłem tym tematem bardzo zainteresowany, złożyłem na ręce prezydenta Adama Wasilewskiego mój projekt funkcjonowania Starego Teatru. Ale czas weryfikuje pragnienia. Pracuję na dwóch lubelskich uczelniach, jedna z nich planuje otwarcie wydziału scenografii. Ten temat bardzo mnie interesuje.
Objęcie Starego Teatru wymaga poświęcenia i oddania artystycznego, dobrego programu oraz umiejętności w pozyskiwaniu funduszy na jego działanie. Ktoś, kto na to się zdecyduje, powinien poświęcić temu najbliższe lata z życia. I odsunąć na bok, to co aktualnie robi.
Myślę, że Stary Teatr powinien objąć ktoś z Lublina, kto zna jego historię, ma doświadczenie w prowadzeniu teatru impresaryjnego. Jeśli powstanie Rada artystyczna nowego teatru i otrzymam zaproszenie do współpracy, to z chęcią się włączę.

Henryk Kowalczyk, reżyser teatralny, pomysłodawca Festiwalu Teatrów Niewielkich
A dlaczego nie? Propozycja jest bardzo ciekawa. Warta rozważenia. Gdyby chodziło tylko o program artystyczny, nie zastanawiałbym się ani chwili, czy w konkursie wystartować. Wiem, że w konkursie chodzi także o to, żeby dyrektor nowego teatru przyjął odpowiedzialność za pozyskiwanie środków na działalność. A to już trudniejsza sprawa.
Objęcie Starego Teatru to duże wyzwanie. Przemyślę sprawę. Czy wystartuję w konkursie? A dlaczego nie?

Krzysztof Babicki, dyrektor artystyczny Teatru Osterwy
Ja pracę mam. W związku z tym nie jestem zainteresowany wystartowaniem w konkursie. Jak na razie nie wiemy, jaki to ma być teatr i jak ma funkcjonować. Padło hasło, że ma być to teatr impresaryjny, a więc teatr, który na siebie zarabia. Osoby, które wystartują w konkursie muszą wiedzieć, że prowadzenie teatru to ciężka harówa od rana do wieczora, która wymaga absolutnego poświęcenie i oddania życia takiej sprawie.
Cieszę się, że odbudowa teatru ma się ku końcowi, że Lublinowi przybędzie nowe miejsce dla kultury. I to miejsce z taką przeszłością. Dyrektor nowego teatru musi być przede wszystkim dobrym menedżerem, który w dodatku zna się dobrze na teatrze.

Tomasz Pietrasiewicz, dyrektor Ośrodka Brama Grodzka-Teatr NN
Nie zazdroszczę dyrektorowi Starego Teatru. Nie wystartuję w konkursie. Ten, kto go wygra, będzie musiał w tym teatrze "zamieszkać”. Pracować od rana do wieczora. Z całych sił. Ktoś, kto będzie chciał to stanowisko, wygra konkurs i powie: potrzebuję takiej a takiej dotacji, żeby zrobić wam teatr impresaryjny, przegra na początku swoje drogi. Także ktoś, kto już prowadzi teatr i będzie chciał robić dalej to co robi i jeszcze mieć drugi etat – też przegra.
Stary Teatr ma taką scenę jaką ma i to ograniczy możliwość prezentacji wielu dobrych spektakli. One się tam nie zmieszczą. Dyrektor, który wygra konkurs będzie musiał sprzedawać mniejsze, kameralne spektakle. Ile trzeba ich sprzedać, żeby zarobić na teatr? W ciągu kilku najbliższych lat pojawią się w Lublinie nowe sale, na których będzie można sprzedawać wszystko.
Jest jeszcze jedna kwestia. Dyrektor tego wspaniałego teatru będzie musiał stworzyć tam żywą instytucję, która skupi wokół zabytkowego budynku wielu ludzi z pasją. Starszych i młodszych. Żywy teatr przetrwa.

Łukasz Witt-Michałowski , aktor, reżyser teatralny
Zastanawiałem się nad zgłoszeniem swojej kandydatury. Jeśli chodzi o moją wizję, to myślę, że postawiłbym na mniejsze wydarzenia, ale jakościowo mające rezonans w Polsce. Sukces Sceny Prapremier InVitro jest dowodem na to, że można coś podobnego stworzyć. Jeżeli ja bym nie kandydował na dyrektora, to proponowałbym na to stanowisko Pawła Passiniego.

Paweł Passini, reżyser teatralny
Rozważam możliwość zgłoszenia się na stanowisko dyrektora teatru, ale to wszystko zależy od tego jak zostanie rozpisany konkurs na dyrektora. Ten teatr zasługuje na szczególny program. Specyficzny układ sceny wymaga, by pojawiły się tu mniejsze teatry, ale oczywiście jakościowo bardzo dobre. Chciałbym, żeby był tu jeden stały spektakl, a reszta teatrów powinna być zapraszana. Moja propozycja na kandydata na stanowisko dyrektora? To musi być osoba będąca świetnym managerem, a także ambitnym artystą.

Aleksander Szpecht, dyrektor Centrum Kultury
Nie będę kandydował, ale wydaje mi się, że będą osoby z Centrum Kultury, które będą starać się o to stanowisko. Kandydat na dyrektora powinien być dobrym managerem, by móc łączyć najróżniejsze wydarzenia. Manager będzie o tyle "lepszy”, że łatwiej będzie mu pogodzić koncerty ze spektaklami.

Arkadiusz Klucznik, dyrektor Teatru im. H. Ch. Andersena
Jestem dyrektorem Teatru im. H. Ch. Andersena, więc nie będę kandydował na stanowisko dyrektora Teatru Starego.

Janusz Opryński, reżyser teatralny
Mam co robić w życiu zawodowym (Teatr Provisorium, festiwal Konfrontacje Teatralne – przy. red.). Nie jestem zainteresowany konkursem na dyrektora Starego Teatru.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Niki / 12 lutego 2011 o 21:57
0
a tu się z moim przedmówcą nie zgodzę. do stanowiska dyrektora teatru z pewnoscią nie nadaje się Pan Waldemar Sulisz!!
Avatar
Niki / 12 lutego 2011 o 21:55
0
[quote name='Poradnik' timestamp='1288960862' post='374490']
Do prowadzenia Teatru Starego w proponowanej koncepcji nadają się w Lublinie dwie osoby - Łukasz Witt-Michałowski albo Waldemar Sulisz.
[/quote]
Avatar
la / 6 grudnia 2010 o 01:39
0
Passini na dyrektora!!!
Avatar
perva / 13 listopada 2010 o 10:12
0
Oczywiście, Sulisz. Jako dziennikarz piszący o teatrze się nie sprawdza, ale pamiętam założony przez niego Teatr Studyjny, pierwszą impresaryjną scenę w Lublinie. To była duża rzecz! Ostatnio rozruszał festiwal na Starym Mieście. Jest dobrym organizatorem.
Avatar
ssdd / 10 listopada 2010 o 03:25
0
sulisz albo kowalczyk !!
Avatar
bukkas / 7 listopada 2010 o 23:07
0
[quote name='mniam-mniam' timestamp='1289142401' post='375815']
nie przeszkadzać suliszowi, bo mu się zupa przypali !!
[/quote]
sulisz da sobie radę z teatrem i zupą, byle tylko nie szmoncesowaŁ
Avatar
mniam-mniam / 7 listopada 2010 o 16:06
0
[quote name='mova' timestamp='1288998986' post='374939']
z suliszem to rzeczywiście niezły pomysł. wprawdzie miewa dziwne ultrażydofilskie odloty, którymi zawstydza samych żydów, ale jak sobie trochę książek historycznych poczyta to się nauczy patriotyzmu. i przynajmniej to człowiek z krwi i kości
[/quote]
nie przeszkadzać suliszowi, bo mu się zupa przypali !!
Avatar
marcin / 7 listopada 2010 o 09:38
0
waldemar mirek wawa stawia na niego to był gośc i przynajmniej dzieci ze starego miasta zamiast krasc wyjezdzaly grac dla innych dzieci z innych miast
Avatar
GULT / 7 listopada 2010 o 02:40
0
WYBIERZMY NAJPIERW NA PREZYDENTA LUBLINA PATRIOTĘ NA MIARĘ WŁADYSŁAWA GOMUŁKI, A POTEM NIECH RATUSZ SZUKA SZEFA TEATRU STAREGO
Avatar
mova / 6 listopada 2010 o 00:16
0
[quote name='karol' timestamp='1288984055' post='374778']
Jestem za Suliszem. Udowodnil ze umie zrobic duzy festiwal, znalazł sponsorów, zaprosił gwiazdy. Ma zmysł menegerski.
[/quote]
z suliszem to rzeczywiście niezły pomysł. wprawdzie miewa dziwne ultrażydofilskie odloty, którymi zawstydza samych żydów, ale jak sobie trochę książek historycznych poczyta to się nauczy patriotyzmu. i przynajmniej to człowiek z krwi i kości
Avatar
Niki / 12 lutego 2011 o 21:57
0
a tu się z moim przedmówcą nie zgodzę. do stanowiska dyrektora teatru z pewnoscią nie nadaje się Pan Waldemar Sulisz!!
Avatar
Niki / 12 lutego 2011 o 21:55
0
[quote name='Poradnik' timestamp='1288960862' post='374490']
Do prowadzenia Teatru Starego w proponowanej koncepcji nadają się w Lublinie dwie osoby - Łukasz Witt-Michałowski albo Waldemar Sulisz.
[/quote]
Avatar
la / 6 grudnia 2010 o 01:39
0
Passini na dyrektora!!!
Avatar
perva / 13 listopada 2010 o 10:12
0
Oczywiście, Sulisz. Jako dziennikarz piszący o teatrze się nie sprawdza, ale pamiętam założony przez niego Teatr Studyjny, pierwszą impresaryjną scenę w Lublinie. To była duża rzecz! Ostatnio rozruszał festiwal na Starym Mieście. Jest dobrym organizatorem.
Avatar
ssdd / 10 listopada 2010 o 03:25
0
sulisz albo kowalczyk !!
Avatar
bukkas / 7 listopada 2010 o 23:07
0
[quote name='mniam-mniam' timestamp='1289142401' post='375815']
nie przeszkadzać suliszowi, bo mu się zupa przypali !!
[/quote]
sulisz da sobie radę z teatrem i zupą, byle tylko nie szmoncesowaŁ
Avatar
mniam-mniam / 7 listopada 2010 o 16:06
0
[quote name='mova' timestamp='1288998986' post='374939']
z suliszem to rzeczywiście niezły pomysł. wprawdzie miewa dziwne ultrażydofilskie odloty, którymi zawstydza samych żydów, ale jak sobie trochę książek historycznych poczyta to się nauczy patriotyzmu. i przynajmniej to człowiek z krwi i kości
[/quote]
nie przeszkadzać suliszowi, bo mu się zupa przypali !!
Avatar
marcin / 7 listopada 2010 o 09:38
0
waldemar mirek wawa stawia na niego to był gośc i przynajmniej dzieci ze starego miasta zamiast krasc wyjezdzaly grac dla innych dzieci z innych miast
Avatar
GULT / 7 listopada 2010 o 02:40
0
WYBIERZMY NAJPIERW NA PREZYDENTA LUBLINA PATRIOTĘ NA MIARĘ WŁADYSŁAWA GOMUŁKI, A POTEM NIECH RATUSZ SZUKA SZEFA TEATRU STAREGO
Avatar
mova / 6 listopada 2010 o 00:16
0
[quote name='karol' timestamp='1288984055' post='374778']
Jestem za Suliszem. Udowodnil ze umie zrobic duzy festiwal, znalazł sponsorów, zaprosił gwiazdy. Ma zmysł menegerski.
[/quote]
z suliszem to rzeczywiście niezły pomysł. wprawdzie miewa dziwne ultrażydofilskie odloty, którymi zawstydza samych żydów, ale jak sobie trochę książek historycznych poczyta to się nauczy patriotyzmu. i przynajmniej to człowiek z krwi i kości
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS

Lublin: Jest zgoda na osiedle. To teren, który sprzedał UMCS 0 0

400 mieszkań może powstać przy ul. Głębokiej naprzeciw os. Słowackiego. Ratusz zgodził się na budowę sporego osiedla na terenie sprzedanym przez UMCS prywatnemu inwestorowi. Uczelnia liczy na to, że nabywca ziemi zbuduje tu akademiki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 28 9

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 4

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 27 2

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 158 18

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 421 17

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 30 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 11 5

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 24 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!