Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 lipca 2013 r.
20:12
Edytuj ten wpis

LKJ: Kontrola nadzoru budowlanego, wizja lokalna radnych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 23 A A
 (Jacek Świerczyński)
(Jacek Świerczyński)

Lubelski Klub Jeździecki wcześniej niż z nowym zarządcą terenu może mieć do czynienia z nadzorem budowlanym. Taka kontrola jest w drodze, a wczoraj wizję lokalną robili tu radni.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pismo do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wysłał komendant Straży Miejskiej Jacek Kucharczyk. – Proszę spojrzeć na te ugięte dachy. My nie jesteśmy specjalistami, dlatego chcemy, by zobaczyli to specjaliści – tłumaczy.

Od kontroli nadzoru budowlanego zależy to, czy klub będzie mógł nadal korzystać z obiektów w rejonie ul. Nadbystrzyckiej i Ciepłej. A w konsekwencji to, czy będzie miał gdzie trzymać konie prywatnych właścicieli płacących za taki "hotel”. Obecnie z ok. 30 koni będących w stajniach tylko 10 to własność klubu, reszta to konie prywatne.

Pisemna prośba o kontrolę nadzoru budowlanego to efekt zeszłotygodniowej wizyty na tym terenie przedstawicieli Ratusza. Taka "gospodarska wizyta” miała związek z planowanym przez miasto przejęciem terenu. Nieruchomość jest własnością miasta, LKJ ją tylko dzierżawi, a umowa wygasa z końcem sierpnia.

– Rekomendowałam prezydentowi, by jej nie przedłużać – przyznaje Małgorzata Zdunek, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w Urzędzie Miasta. Powód? Zdaniem Ratusza klub nie będzie w stanie uchronić własności miasta przed dalszą degradacją. LKJ przez lata był targany konfliktem między dwoma zarządami, jest w bardzo złej kondycji finansowej i nie stać go na inwestycje w budynki.

Wczoraj wizję lokalną zorganizowali tu członkowie działającej w Radzie Miasta komisji zajmującej się m.in. sprawami sportu.

Radni pytali, czy klub ma pomysł na to, jak wyjść z kryzysu, przedstawiciele klubu pytali, czy miasto jest w stanie im pomóc. Tyle że wsparcie finansowe nie wchodzi w grę, klub nie może liczyć na dotacje z miasta, na ich udzielanie nie pozwala prawo, bo LKJ jest zadłużony. – Nie licząc ZUS jakieś 200 tys. zł – przyznaje księgowa.

Zarządzanie terenem od 1 września miasto chce powierzyć swojej spółce – Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. Na wydzierżawienie jej terenu na czas do 3 lat prezydent nie będzie potrzebował zgody Rady Miasta.

Jeśli tak się stanie, to od MOSiR będzie zależeć, czy poddzierżawi LKJ część nieruchomości. Takie rozmowy już trwają, ale dopiero opinia nadzoru budowlanego pokaże, ilu tak naprawdę budynków te negocjacje mogą dotyczyć.

Klub działa na tym terenie od 1962 r.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
S Y L W E S T E R / 5 lipca 2013 o 23:49
0

-----------------------------------------------TAJEMNICZE   INWESTYCJE  LUBELSKIEGO  RATUSZA...------------- Dlaczego  rzecznik  Prezydenta  'owija" w tajemnice  plany Prezydenta na  terenach  LKJ ?.  Cieszyć  jedy nie  może  fakt , że  są  ludzie  w  Ratuszu  którzy  posiadają  chęci  dokonywania  NADZORU  BUDOWLA NEGO  i  mają  ku  temu  kompetencje  i  uprawnienia (sic?).  Brawo! .      Dlaczego  tej  Komisji  nie  było  gdy podejmowano  decyzje  remontu  starego, rozlatującego  się  tunelu  przy  ul.Kunickiego  zamiast  wy budować  NOWY  i  TAŃSZY  WIADUKT ?.

Ukazała  się  także  infornacja,.  że  w  Ratuszu  jest  Komisja  Sportowa (sic?).  Jeżli  rzeczywiście   jest  to niech natychmiast  wtrzyma  budowe  stadionu "kurnika"  i  uratuje  140  MILIONÓW  DLA  NASZEGO  LU BLINA !.

 Ratujcie  te  140 MILIONÓW  bo szkoda  "kasy"  gdyż  na  100%  jest  to  chybiona  inwestycja  i  wymysł  człowieka  z  (PO)  Prezydenta Zuka .   A  obecna  "nagonka"  na  Lubelski  Klub  Jeżdziecki  to  oczywiście "organizacja"  intrantnego  biznesu  Lubelski  Klub  Jeżdziecki  za  bardzo  duże  pieniądze  na  podobieńs two  Fundacji  Klubu  Żeglarskiego  na  Marinie  Zalew  Zemborzycki  dla  biznesmenów  z  bardzo  dużymi pieniędzmi  na  których  oczekuje  prezydencka  "Spółka"  MOSiR  z  lubelskiego  Ratusza .

-----------------------------------------------TAJEMNICZE   INWESTYCJE  LUBELSKIEGO  RATUSZA...------------- Dlaczego  rzecznik  Prezydenta  'owija" w tajemnice  plany Prezydenta na  terenach  LKJ ?.  Cieszyć  jedy nie  może  fakt , że  są  ludzie  w  Ratuszu  którzy  posiadają  chęci  dokonywania  NADZORU  BUDOWLA NEGO  i  mają  ku  temu  kompetencje  i  uprawnienia (sic?).  Brawo... rozwiń

Avatar
Kornelia / 5 lipca 2013 o 23:05
0

Życie prywatne prezesa niestety toczy się w klubie. Członkowie powinni się zainteresować. Będzie miało to wpływ na PR klubu. Czarny.

Zacznijmy od tego, że pojęcie "czarnego PR-u" istnieje tylko w wyobraźni źle wykształconych "publicystów", tudzież ich czytelników/widzów.

Po drugie: interesując się życiem prywatnym wszystkich członków klubu do takiego stopnia by mieć szeroką wiedzę co i z kim robią poza moją obecnością musiałabym ich zacząć szpiegować, a do tego mi daleko.

Nie zamierzam także tego kuriozalnego tematu rozwijać. Od rozwiewania postawionych tu przez Was wątpliwości są odpowiednie instytucje takie jak np. prokuratura czy policja.

I faktycznie, być może ktoś, z kim zostałam "pomylona" miał rację - temat idealnie nadaje się do portalu pokroju pudelka... :)

Życzę miłego wieczoru - może warto pójść pobiegać albo wziąć psa na spacer zamiast wypisywać głupoty w Internecie :)

Kornelia Kwapisz

Zacznijmy od tego, że pojęcie "czarnego PR-u" istnieje tylko w wyobraźni źle wykształconych "publicystów", tudzież ich czytelników/widzów.

Po drugie: interesując się życiem prywatnym wszystkich członków klubu do takiego stopnia by mieć szeroką wiedzę co i z kim robią poza moją obecnością musiałabym ich zacząć szpiegować, a do tego mi daleko.

Nie zamierzam także tego kuriozalnego tematu rozwijać. Od rozwiewania postawionych tu przez Was wątpliwości są odpowiednie instytucje takie jak np. prokuratura czy polic... rozwiń

Avatar
outdono animosities / 5 lipca 2013 o 22:50
0
Nie mam także do powiedzenia nic na temat tego co robi młodzież w LKJ "po godzinach",

mlodziez po godzinach z prezesem

on reprezentuje wasz klub?

Avatar
Gość / 5 lipca 2013 o 22:45
0

Nie mam w zwyczaju zabierać głosu w dyskusjach tak niskich lotów, ale ponieważ zostałam wywołana do tablicy, zmuszona jestem to zrobić.

Nie wypowiadałam się uprzednio w komentarzach pod tym artykułem. Nie mam także do powiedzenia nic na temat tego co robi młodzież w LKJ "po godzinach", również życie osobiste Prezesa, który jest moim znajomym - nie interesuje mnie, toteż nie mam wiadomości na temat jego przyjaciółki, nie wiem czy w ogóle takową ma.

Od października ub. roku bywam w LKJ sporadycznie, głównie z okazji zawodów jeździeckich lub wizyty w sklepie jeździeckim, który jest tam od lat i większość lublinian jeżdżących konno właśnie w nim zaopatruje się w sprzęt.

Z Klubem jestem związana jako członek stowarzyszenia, miłośnik jeździectwa i mieszkanka Lublina. Bardzo chciałabym by strony, tj. miasto i zarząd LKJ znalazły konsensus.

Pozdrawiam serdecznie,

Kornelia Kwapisz

Życie prywatne prezesa niestety toczy się w klubie. Członkowie powinni się zainteresować. Będzie miało to wpływ na PR klubu. Czarny.

ubie. Członkowie powinni się zainteresować. Będzie miało to wpływ na PR klubu. Czarny.

rozwiń
Avatar
Kornelia Kwapisz / 5 lipca 2013 o 20:49
0

Nie mam w zwyczaju zabierać głosu w dyskusjach tak niskich lotów, ale ponieważ zostałam wywołana do tablicy, zmuszona jestem to zrobić.

Nie wypowiadałam się uprzednio w komentarzach pod tym artykułem. Nie mam także do powiedzenia nic na temat tego co robi młodzież w LKJ "po godzinach", również życie osobiste Prezesa, który jest moim znajomym - nie interesuje mnie, toteż nie mam wiadomości na temat jego przyjaciółki, nie wiem czy w ogóle takową ma.

Od października ub. roku bywam w LKJ sporadycznie, głównie z okazji zawodów jeździeckich lub wizyty w sklepie jeździeckim, który jest tam od lat i większość lublinian jeżdżących konno właśnie w nim zaopatruje się w sprzęt.

Z Klubem jestem związana jako członek stowarzyszenia, miłośnik jeździectwa i mieszkanka Lublina. Bardzo chciałabym by strony, tj. miasto i zarząd LKJ znalazły konsensus.

Pozdrawiam serdecznie,

Kornelia Kwapisz

Nie mam w zwyczaju zabierać głosu w dyskusjach tak niskich lotów, ale ponieważ zostałam wywołana do tablicy, zmuszona jestem to zrobić.

Nie wypowiadałam się uprzednio w komentarzach pod tym artykułem. Nie mam także do powiedzenia nic na temat tego co robi młodzież w LKJ "po godzinach", również życie osobiste Prezesa, który jest moim znajomym - nie interesuje mnie, toteż nie mam wiadomości na temat jego przyjaciółki, nie wiem czy w ogóle takową ma.

Od października ub. roku bywam w LKJ sporadycznie, głównie z okazji zawodów ... rozwiń

Avatar
Gość / 4 lipca 2013 o 22:11
0

A ja myślałem, że temat dotyczy Lkj- tu a nie życia prywatnego prezesa.. Moze na pudelka temat przenieść

To ty kornelia?

Avatar
mama / 4 lipca 2013 o 08:18
0

Co to znaczy? Chodzi o dzieci, które chodzą do klubu jeździeckiego?

Avatar
Lublinianin / 4 lipca 2013 o 00:24
0
A ja myślałem, że temat dotyczy Lkj- tu a nie życia prywatnego prezesa.. Moze na pudelka temat przenieść
Avatar
Far / 4 lipca 2013 o 00:01
0

To życie prywatne toczy się w klubie, gdzie przychodzą dzieci. A imprezki z alkoholem? Jaka średnia wiekowa?

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 23:56
0

No właśnie widuję od czasu do czasu i coś mi pod prokuraturę podchodzi to życie prywatne. I tu jest się czego czepić. Będzie wstyd na cały Lublin.

Avatar
S Y L W E S T E R / 5 lipca 2013 o 23:49
0

-----------------------------------------------TAJEMNICZE   INWESTYCJE  LUBELSKIEGO  RATUSZA...------------- Dlaczego  rzecznik  Prezydenta  'owija" w tajemnice  plany Prezydenta na  terenach  LKJ ?.  Cieszyć  jedy nie  może  fakt , że  są  ludzie  w  Ratuszu  którzy  posiadają  chęci  dokonywania  NADZORU  BUDOWLA NEGO  i  mają  ku  temu  kompetencje  i  uprawnienia (sic?).  Brawo! .      Dlaczego  tej  Komisji  nie  było  gdy podejmowano  decyzje  remontu  starego, rozlatującego  się  tunelu  przy  ul.Kunickiego  zamiast  wy budować  NOWY  i  TAŃSZY  WIADUKT ?.

Ukazała  się  także  infornacja,.  że  w  Ratuszu  jest  Komisja  Sportowa (sic?).  Jeżli  rzeczywiście   jest  to niech natychmiast  wtrzyma  budowe  stadionu "kurnika"  i  uratuje  140  MILIONÓW  DLA  NASZEGO  LU BLINA !.

 Ratujcie  te  140 MILIONÓW  bo szkoda  "kasy"  gdyż  na  100%  jest  to  chybiona  inwestycja  i  wymysł  człowieka  z  (PO)  Prezydenta Zuka .   A  obecna  "nagonka"  na  Lubelski  Klub  Jeżdziecki  to  oczywiście "organizacja"  intrantnego  biznesu  Lubelski  Klub  Jeżdziecki  za  bardzo  duże  pieniądze  na  podobieńs two  Fundacji  Klubu  Żeglarskiego  na  Marinie  Zalew  Zemborzycki  dla  biznesmenów  z  bardzo  dużymi pieniędzmi  na  których  oczekuje  prezydencka  "Spółka"  MOSiR  z  lubelskiego  Ratusza .

-----------------------------------------------TAJEMNICZE   INWESTYCJE  LUBELSKIEGO  RATUSZA...------------- Dlaczego  rzecznik  Prezydenta  'owija" w tajemnice  plany Prezydenta na  terenach  LKJ ?.  Cieszyć  jedy nie  może  fakt , że  są  ludzie  w  Ratuszu  którzy  posiadają  chęci  dokonywania  NADZORU  BUDOWLA NEGO  i  mają  ku  temu  kompetencje  i  uprawnienia (sic?).  Brawo... rozwiń

Avatar
Kornelia / 5 lipca 2013 o 23:05
0

Życie prywatne prezesa niestety toczy się w klubie. Członkowie powinni się zainteresować. Będzie miało to wpływ na PR klubu. Czarny.

Zacznijmy od tego, że pojęcie "czarnego PR-u" istnieje tylko w wyobraźni źle wykształconych "publicystów", tudzież ich czytelników/widzów.

Po drugie: interesując się życiem prywatnym wszystkich członków klubu do takiego stopnia by mieć szeroką wiedzę co i z kim robią poza moją obecnością musiałabym ich zacząć szpiegować, a do tego mi daleko.

Nie zamierzam także tego kuriozalnego tematu rozwijać. Od rozwiewania postawionych tu przez Was wątpliwości są odpowiednie instytucje takie jak np. prokuratura czy policja.

I faktycznie, być może ktoś, z kim zostałam "pomylona" miał rację - temat idealnie nadaje się do portalu pokroju pudelka... :)

Życzę miłego wieczoru - może warto pójść pobiegać albo wziąć psa na spacer zamiast wypisywać głupoty w Internecie :)

Kornelia Kwapisz

Zacznijmy od tego, że pojęcie "czarnego PR-u" istnieje tylko w wyobraźni źle wykształconych "publicystów", tudzież ich czytelników/widzów.

Po drugie: interesując się życiem prywatnym wszystkich członków klubu do takiego stopnia by mieć szeroką wiedzę co i z kim robią poza moją obecnością musiałabym ich zacząć szpiegować, a do tego mi daleko.

Nie zamierzam także tego kuriozalnego tematu rozwijać. Od rozwiewania postawionych tu przez Was wątpliwości są odpowiednie instytucje takie jak np. prokuratura czy polic... rozwiń

Avatar
outdono animosities / 5 lipca 2013 o 22:50
0
Nie mam także do powiedzenia nic na temat tego co robi młodzież w LKJ "po godzinach",

mlodziez po godzinach z prezesem

on reprezentuje wasz klub?

Avatar
Gość / 5 lipca 2013 o 22:45
0

Nie mam w zwyczaju zabierać głosu w dyskusjach tak niskich lotów, ale ponieważ zostałam wywołana do tablicy, zmuszona jestem to zrobić.

Nie wypowiadałam się uprzednio w komentarzach pod tym artykułem. Nie mam także do powiedzenia nic na temat tego co robi młodzież w LKJ "po godzinach", również życie osobiste Prezesa, który jest moim znajomym - nie interesuje mnie, toteż nie mam wiadomości na temat jego przyjaciółki, nie wiem czy w ogóle takową ma.

Od października ub. roku bywam w LKJ sporadycznie, głównie z okazji zawodów jeździeckich lub wizyty w sklepie jeździeckim, który jest tam od lat i większość lublinian jeżdżących konno właśnie w nim zaopatruje się w sprzęt.

Z Klubem jestem związana jako członek stowarzyszenia, miłośnik jeździectwa i mieszkanka Lublina. Bardzo chciałabym by strony, tj. miasto i zarząd LKJ znalazły konsensus.

Pozdrawiam serdecznie,

Kornelia Kwapisz

Życie prywatne prezesa niestety toczy się w klubie. Członkowie powinni się zainteresować. Będzie miało to wpływ na PR klubu. Czarny.

ubie. Członkowie powinni się zainteresować. Będzie miało to wpływ na PR klubu. Czarny.

rozwiń
Avatar
Kornelia Kwapisz / 5 lipca 2013 o 20:49
0

Nie mam w zwyczaju zabierać głosu w dyskusjach tak niskich lotów, ale ponieważ zostałam wywołana do tablicy, zmuszona jestem to zrobić.

Nie wypowiadałam się uprzednio w komentarzach pod tym artykułem. Nie mam także do powiedzenia nic na temat tego co robi młodzież w LKJ "po godzinach", również życie osobiste Prezesa, który jest moim znajomym - nie interesuje mnie, toteż nie mam wiadomości na temat jego przyjaciółki, nie wiem czy w ogóle takową ma.

Od października ub. roku bywam w LKJ sporadycznie, głównie z okazji zawodów jeździeckich lub wizyty w sklepie jeździeckim, który jest tam od lat i większość lublinian jeżdżących konno właśnie w nim zaopatruje się w sprzęt.

Z Klubem jestem związana jako członek stowarzyszenia, miłośnik jeździectwa i mieszkanka Lublina. Bardzo chciałabym by strony, tj. miasto i zarząd LKJ znalazły konsensus.

Pozdrawiam serdecznie,

Kornelia Kwapisz

Nie mam w zwyczaju zabierać głosu w dyskusjach tak niskich lotów, ale ponieważ zostałam wywołana do tablicy, zmuszona jestem to zrobić.

Nie wypowiadałam się uprzednio w komentarzach pod tym artykułem. Nie mam także do powiedzenia nic na temat tego co robi młodzież w LKJ "po godzinach", również życie osobiste Prezesa, który jest moim znajomym - nie interesuje mnie, toteż nie mam wiadomości na temat jego przyjaciółki, nie wiem czy w ogóle takową ma.

Od października ub. roku bywam w LKJ sporadycznie, głównie z okazji zawodów ... rozwiń

Avatar
Gość / 4 lipca 2013 o 22:11
0

A ja myślałem, że temat dotyczy Lkj- tu a nie życia prywatnego prezesa.. Moze na pudelka temat przenieść

To ty kornelia?

Avatar
mama / 4 lipca 2013 o 08:18
0

Co to znaczy? Chodzi o dzieci, które chodzą do klubu jeździeckiego?

Avatar
Lublinianin / 4 lipca 2013 o 00:24
0
A ja myślałem, że temat dotyczy Lkj- tu a nie życia prywatnego prezesa.. Moze na pudelka temat przenieść
Avatar
Far / 4 lipca 2013 o 00:01
0

To życie prywatne toczy się w klubie, gdzie przychodzą dzieci. A imprezki z alkoholem? Jaka średnia wiekowa?

Avatar
Gość / 3 lipca 2013 o 23:56
0

No właśnie widuję od czasu do czasu i coś mi pod prokuraturę podchodzi to życie prywatne. I tu jest się czego czepić. Będzie wstyd na cały Lublin.

Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 13 7

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 13 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 4

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 2

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 424 37

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 7 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 15 8

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery

Zdradziło go dziwne zachowanie. Policjanci odkryli gdzie znikały rowery 3 0

W piątkowe południe dyżurny łukowskiej komendy policji otrzymał telefoniczną informację o młodym mężczyźnie, którego zachowanie wskazywało, że chce ukraść rower. Zawiadamiający opisując jego wygląd, informował dyżurnego o trasie ucieczki młodzieńca.

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje

Megaprojekt drogowy w powiecie lubelskim. Dwie duże inwestycje 19 5

Rozpoczęła się przebudowa drogi Krężnica Jara - Strzeszkowice w powiecie lubelskim. To jedna z dwóch inwestycji, realizowanych przez samorząd powiatowy w ramach megaprojektu drogowego, w którym biorą udział także pozostałe powiaty ziemskie województwa lubelskiego.

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program]
16 lipca 2018, 17:30

Festiwal "Śladami Singera" 2018: Bawić i przypominać [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek w podróż po Lubelszczyźnie wyrusza Festiwal "Śladami Singera". W tym roku artyści zawitają do 12 miast i miejscowości. – Chcemy bawić, zachwycać, ale też skłaniać do refleksji – mówią organizatorzy. Słowo-klucz to pamięć lokalna.

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]
film

MUNDIAL 2018. Francja – Chorwacja 4:2 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO] 6 4

W ostatnim meczu mistrzostw świata w Rosji Francja gra na Łużnikach z Moskwie z Chorwacją. Czy powtórzy wynik sprzed 20 lat, czy po raz pierwszy złoto zdobędzie zespół z Bałkanów?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport?

Wyjeżdżasz za granicę? Ile trzeba poczekać na nowy paszport? 0 5

Tradycyjnie już okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu w punktach paszportowych. Wiele osób dopiero tuż przed planowanym urlopem zdaje sobie sprawę, że ma nieważny paszport. Dlatego warto sprawdzić termin ważności naszego paszportu. Tylko w czerwcu br. wydano prawie 215 tys. nowych paszportów, a w całym pierwszym półroczu 2018 r. aż 977 tys. dokumentów.

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi

Końskowola: Niechętnie obniżyli wynagrodzenie wójtowi 4 2

Zgodnie z nowym prawem radni obniżyli wynagrodzenie wójta Końskowoli. Stanisław Gołębiowski od lipca będzie otrzymywał niecałe 10,2 tys. złotych, zamiast dotychczasowych 12,1 tys. złotych miesięcznie. To efekt nowych przepisów z ustawy o samorządach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!